post
Avatar

Opublikowane 25.05.2020 13:53 przez

Szymon Janczyk

Koronawirus zatrzymał nie tylko futbol, ale i gospodarkę, co niesie za sobą wiele zmian w polskiej piłce. O tym, jak ma się sytuacja finansowa naszych klubów pisaliśmy w ostatnich tygodniach wielokrotnie. Rozmawialiśmy z zespołami od Ekstraklasy po ligi okręgowe i temat ograniczonych możliwości finansowych powracał jak bumerang. W niektórych przypadkach oznaczało to, że biedni będą jeszcze biedniejsi, ale czasami też wiązało się to z tym, że ci, którzy inwestowali ponad miarę, będą musieli wstrzymać konie. Tak jest np. w Kołobrzegu, gdzie trzecioligowa Kotwica planuje poważne zmiany.

Ciężko nam mówić o tym, że pandemia cokolwiek uzdrowiła, bo widzimy, co dzieje się dookoła nas. Wiele firm musi mierzyć się z dużymi problemami, więc jak można pisać o uzdrowieniu? A jednak, świat polskiej piłki powoli się zmienia. Także dzięki pandemii, która uświadomiła wielu osobom i instytucjom, jak wielkie pieniądze są – co tu dużo mówić – przepalane. Słyszeliśmy przecież prezydenta Radomia, który w “Przeglądzie Sportowym” mówił, że pierwszoligowiec zarabiający 15 tysięcy złotych to skandal. Nic to, że to właśnie on niemal rok temu podpisał dokument, który podniósł miejskie stypendia aż do 220 tys. zł na drużynę miesięcznie. Jednocześnie zniósł też podział stypendiów według miejsca w tabeli, znosząc całkowicie presję wyniku – czy zajmiesz miejsce 4., czy 14., zarobisz tyle samo.

Przyszła jednak pandemia, wraz z nią konieczność wsparcia szpitali oraz przedsiębiorców. Otworzono więc oczy i… zamknięto sejf. Ale Radom Radomiem. 15,000 zł dla pierwszoligowca to nie jest mało, jasne. Tylko jak w takim razie nazwać płacenie pięciocyfrowych pensji w trzeciej lidze, czyli de facto na czwartym poziomie rozgrywek?

A tak przecież było w Kołobrzegu, gdzie miejscowa Kotwica szastała kasą na prawo i lewo. O tym, jakie problemy z tego wynikały, pisali Norbert Skórzewski oraz Piotr Stolarczyk w reportażu “Czy piłkarski Kołobrzeg to dziki kraj?“. Jeszcze zimą piłkarze z północy kraju udali się na obóz do Turcji.

Forma przeszła nie jest jednak przypadkowa. Co się stało? Przyszła pandemia, wraz z nią kryzys i złote czasy się skończyły. Piłkarze otrzymali propozycję obcięcia zarobków nawet o 3/4. Dyrektor sportowy klubu, Michał Wójtowicz, w rozmowie z nami tak opisywał sytuację klubu blisko dwa tygodnie temu. – Nie ma klubu, który nie odczuje sytuacji związanej z pandemią. U nas też może się to wydarzyć, że część reklamodawców będzie się chciała wycofać lub ograniczyć środki na wsparcie klubu. Miejmy nadzieję, że będzie to skala bardzo mała.

Skala raczej nie będzie tak mała, jak chciałby Wójtowicz. Choć dyrektor zapewniał nas, że zawodnicy nie mieli problemów z wysokimi cięciami, rozpoczęła się fala odejść z Kotwicy. – Te rozmowy były dość ciężkie, zwłaszcza z graczami starszymi, którzy za Kołobrzeg umierać nie będą. Większość piłkarzy z klubem się pożegna, rewolucja będzie znacząca i nie będzie kontraktów rzędu 12 tys., bo taka była najwyższa wypłata, będą takie rzędu 4-5 tysięcy złotych – mówi nam Skórzewski, ekspert od piłki w tym regionie kraju.

To właśnie po artykule, który ukazał się na Weszło, w Kotwicy zaczęły się zmiany. – Nasz artykuł zaczął zmiany w klubie, to na pewno. Wcześniej każdy o tym wiedział, a nikt nie pisał. Po tym tekście Kotwica zapowiedziała, że wszystko wyjaśni i miasto przeprowadzi kontrolę. Ona niczego nie wykazała, ale nie ma się co dziwić, skoro mówi się, że prezes Dzik dobrze żyje z miastem. Także dzięki temu, że inwestuje w klub, łatwiej mu się z Kołobrzegiem dogadać. Ku przestrodze kibiców dodam, że podobnie kiedyś było w Ustroniu Morskim, gdzie Dzik łożył na klub i dobrze żył z miastem, po czym zawinął się w połowie rundy i zespół został z niczym – mówi nasz rozmówca.

Pandemia tylko przyśpieszyła kołobrzeską rewolucję. Jej kulisy są… dość ciekawe. – Prezes Adam Dzik zaoferował piłkarzom cięcia do 70% teraz i zejście z kontraktów o połowę w nowym sezonie. Spłacił też zaległości, choć zrobił to dopiero po obcięciu obecnych pensji, czyli tak jakby spłacił je tym, co miałby zapłacić teraz. Jest też taki piłkarz, któremu w czerwcu kończy się kontrakt, a z prezesem nie ma kontaktu od czterech miesięcy. Kotwica musi zmienić filozofię, bo miasto żyje z turystyki, zwłaszcza z zagranicznych turystów, których teraz nie będzie. Miasto dotychczas dawało 1,1 mln zł na klub. Założenie jest takie, żeby zejść z kosztów, stawiając na młodzież. Najchętniej zrobiliby twardy reset, ale nie mają zaplecza młodzieży, więc nie bardzo jest z czego budować – zdradza Skórzewski.

Kto opuści Kołobrzeg? Dawid Retlewski, najlepszy strzelec zespołu, ma przejść do jednego z głównych rywali w walce o awans – Raduni Stężyca. Tak, tej samej, o której pisaliśmy, że również nie szczędzi grosza na wypłaty dla trzecioligowców. A w zasadzie nie szczędzi go gmina Stężyca. W każdym razie według informacji “Sportowych Faktów” do grona ubytków dołączą Adam Pazio i Maciej Wichtowski (Polonia Warszawa). “Ligowiec.net” dorzuca Grzegorza Piesio, którym zainteresowana jest Warta Poznań. Pojawiają się też informacje, że do Stężycy wraz z Retlewskim przeniosą się Sebastian Deja oraz Michał Ciarkowski.

Tak, wiemy, być może ich nazwiska przeciętnemu kibicowi naszej kopanej niewiele mówią. Ale śledzący uważnie grupę II trzeciej ligi wiedzą, że to w dużej mierze podstawowi piłkarze Kotwicy. Taki exodus jest więc jasnym sygnałem, że coś się kończy. Zresztą dyrektor Wójtowicz tego nie kryje. W rozmowie z “Ligowcem” przedstawia nowy plan na klub. – Kotwica musi być zbudowana racjonalnie i na lata. Dlatego też 1 czerwca do oficjalnych treningów – po roku przerwy – wraca zespół rezerw, którego osobiście zostałem trenerem. Moim zadaniem jest zbudowanie tej drużyny z naszej kołobrzeskiej młodzieży, chcę również monitorować cały powiat, a później województwo.

Pada też jednoznaczne stwierdzenie, że “polityka prowadzenia i funkcjonowania klubu będzie zupełnie inna”, co można traktować jako potwierdzenie plotek o znaczących obniżkach. Jasne, 5,000 zł w trzeciej lidze to wciąż są porządne pieniądze. Ale ciężko nie zauważyć, że ktoś w Kołobrzegu poszedł po rozum do głowy. Kibice zapewne mogą zapomnieć o Kotwicy w drugiej lidze. Być może jednak dzięki temu nie będą musieli zapomnieć o Kotwicy w ogóle. Wiemy przecież, jak kończyły się projekty, które miały działać na zasadzie: dużo kasy = szybki wynik. Najczęściej tak, że szybko co najwyżej kończyła się kasa, bo zawiedziony inwestor zwijał zabawki i klub kończył z długami.

ALE. Choć w Kołobrzegu przez koronawirusa zwyciężył rozsądek, nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Jak mawiał Paweł Zarzeczny: zwalniają, znaczy będą zatrudniać. Wspomnieliśmy o tym, że na zakręceniu kurka z kasą chce skorzystać słynna Radunia. Tam plany nadal są mocarstwowe. – Gorzej przez pandemię tam nie będzie. Mają duże ciśnienie na awans, jeszcze większe niż wcześniej. Zresztą już po pamiętnym tekście na Weszło wójt Stężycy odgrażał się, że będzie dawał na klub więcej niż dotychczas, żeby awansować i zrobić wszystkim na złość – mówi nam Skórzewski. – Odejdzie dziewięciu piłkarzy: Jakub Bach, Jakub Bojas, Hubert Chojnacki, Artur Formela, Kacper Łazaj, Adrian Polański, Robert Wesołowski i Damian Wojda. Wesołowski przyszedł zimą, nie zagrał nawet meczu i już jest na wylocie – dodaje lokalny dziennikarz.

W Stężycy mają być jeszcze większe pieniądze i ambicje, jest też nowy trener – Sebastian Letniowski. Ten ponoć trzyma piłkarzy krótko. – W szatni powiedział swoim zawodnikom tak: dla mnie to też nie jest normalne, że tyle zarabiacie. Ale nie będę wam zaglądał w portfele. Skoro tyle zarabiacie, to po prostu będziecie pracować tak, jak w Ekstraklasie. I faktycznie, Radunia trenowała cały czas, oczywiście z zachowaniem tych wszystkich obostrzeń – tłumaczy nam Skórzewski.

Czyli w skrócie – w Kołobrzegu kończy się eldorado, ale grupa II trzeciej ligi to wciąż nasze małe emiraty. Z wyścigu o to, kto więcej płaci odpadnie też KKS Kalisz, który wygrzebał się już na szczebel centralny. Ale do walki o awans ma włączyć się Świt Skolwin. – Już teraz mają duży budżet, a po awansie mają obiecanych mocnych sponsorów. Teraz nie płacą dużo, ok. 5-6 tysięcy. Znaczy, jasne, to dużo. Ale nie tyle co czołówka – słyszymy.

Coś nam się wydaje, że w nowym sezonie Stężyca i Skolwin będą mogły urządzać casting na piłkarzy. Skórzewski nie ma wątpliwości, że w grupie II wiele klubów odczuje skutki pandemii. Radunia i Świt będą więc jak oazy na pustyni szeroko rozumianej biedy. A to oznacza jedno. Szykuje nam się wyścig zbrojeń lepszy niż w Ekstraklasie!

SZYMON JANCZYK

Fot. Krzysztof Cichomski/Newspix

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 25.05.2020 13:53 przez

Szymon Janczyk

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Niezły numer
14.04.2021

Keylor Navas idzie na rekord. Będzie kluczem do wygranej PSG w Lidze Mistrzów?

Możesz mieć Neymara i Mbappe w składzie, a o awansie i tak decyduje bramkarz. Keylor Navas to jeden z najlepszych golkiperów w Lidze Mistrzów w ostatnich latach. To gość, który w sezonie 2015/2016 potrafił zachować dziewięć czystych kont i skuteczność interwencji na poziomie 91%. Nic dziwnego, że jego Real wygrał wtedy całe rozgrywki. Czy teraz […]
14.04.2021
Na zapleczu
12.04.2021

Neverending story. Dlaczego stadion w Radomiu nadal nie powstał?

9 kwietnia minęło pięć lat od czasu ostatniego meczu Radomiaka na stadionie przy ul. Struga 63. Był piknik, była zabawa, było pożegnalne spotkanie ze Stomilem i transparent „Jeszcze tu wrócimy dla spełnienia marzeń”. Ponad 1800 dni później przy Struga 63 nikt spotkania nie zagra. O zabawie nie ma mowy, a i piknik strach zorganizować. Transparenty […]
12.04.2021
Niezły numer
07.04.2021

Liczby Legii? Niezły Numer, ale do rekordów wciąż trochę brakuje

Czy poznaliśmy już mistrza Polski? Wiele wskazuje na to, że tak. Legia Warszawa w tym sezonie dominuje w lidze tak wyraźnie, że musieliśmy cofnąć się osiem lat, żeby znaleźć równie sprawnie punktujący zespół. 51 “oczek” po 23. kolejkach daje nam średnią 2,27 punktu na mecz. W minionej dekadzie tylko raz udało się komuś wykręcić lepszy […]
07.04.2021
Weszło
06.04.2021

“Zimą Sandecja trenowała dwa razy dziennie przez dwa miesiące. Widać efekty”

Damian Chmiel to jeden z liderów rewelacji wiosny w 1. lidze, czyli Sandecji Nowy Sącz. Skąd wzięła się forma “Sączersów”, którzy po zmianie trenera od 12 spotkań nie zaznali porażki, a ostatnio ograli 5:0 Stomil Olsztyn? Jak Dariusz Dudek zmienił zespół mentalnie? W jaki sposób przygotował drużynę do rundy rewanżowej, w której Sandecja idzie jak […]
06.04.2021
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
piotr
10 miesięcy temu

Letniowski i treningi ha ha ha. Panie Red . chyba dlatego ze interes z przedszkolami stanął dlatego zapracowany na co dzien trener mial czas na treningi. zaraz wszystko wroci do normy

yodastars
yodastars
10 miesięcy temu
Reply to  piotr

….Lukratywne kontrakty z piłkarzami posiadającymi ciekawe CV jak na realia III ligi, mają odejść do lamusa. Dwie edycje rozgrywek, podczas których wpompowano w pensje zawodników ogromne sumy pieniężne, okazały się gorzkim doświadczeniem. Władze klubu postanowiły zredukować wydatki (ponoć obniżki pensji do 4/5 tysięcy złotych) oraz rozpocząć pracę organiczną u podstaw………. A na wsi zabawa na dobre trwa…….Nikt nie będzie szaleńcem w tych trudnych czasach, powielając strategię Raduni, z kontraktami po 15 tysięcy na łapę pana piłkarza …….

Ambermozart
Ambermozart
10 miesięcy temu

ja się pytam jak bardzo oderwani od rzeczywistości sa ci ludzie, ze dopiero epidemia ich uświadamia, że 15k dla grajka w III to troche za dużo. Policzmy (zakładajac, ze kadra zespołu to 23 zawodników). Ekstraklasa – 16. I liga 18. II liga 18. To mamy 52 zespoły po 23 piłkarzy (a w rzeczywistości więcej). To znaczy, ze nawet gdyby Kotwica była najlepszym klubem III ligi, to ten gość zarabiajacy 15k jest 1197 piłkarzem w kraju. Prezydent kraju zarabia około 20k (brutto, ale zakładam, ze piłkarz też). Po chuj się pchać na prezydenta, gdzie musisz być, teoretycznie, najlepszy w kraju, skoro możesz grac w piłkę i zarobić prawie tyle samo majac 1200 lepszych od siebie?

Tito
Tito
10 miesięcy temu
Reply to  Ambermozart

No to graj. Ktoś ci zabrania? Czy boli że nawet nie możesz być tym 1200 ?

Fago
Fago
10 miesięcy temu

Panie Szymonie, każdemu przeciętnemu kibicowi te nazwiska nie są obce. Mowa tu o kibicach a nie o gówniarzach co to znają Ronaldo, Messi i Lewandowski. Przed wczoraj w TV niejaki Piela madrkowal porównując Ostrode do zespołów z lig angielskich. Zapomniał miszczunio że te jego super anglyki nie grają, a Ostródzie sugerował grę. Swoją drogą te weszłackie experty marniutko wypadły przy Kotasie.

Robert
Robert
10 miesięcy temu
Reply to  Fago

No jak to Piesio czy Pazio to grali w ekstraklasie

Pan Przemek
Pan Przemek
10 miesięcy temu

Jak już cytujecie nazwisko dyrektora sportowego Kotwicy, to chociaż poprawnie nazwisko napiszcie kurwa eksperci od kopaniny wszelakiej.

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina (@bonthegol)
10 miesięcy temu

A teraz dla kontrastu zobaczcie, że w tej lidze są też kluby całkowicie amatorskie, które płacą tylko stypendium które nijak się mają do regularnych pensji za pracę, podobno tak jest w tym beniaminku z Wielkopolski z IV ligi z Gołuchowa…

Artur
Artur
10 miesięcy temu

Mogę grać za minimalną, każda pozycja, lata praktyki w A i B klasie, gdzie grało się za darmo. Kilka mistrzostw i awansów.

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021