post
Avatar

Opublikowane 15.05.2020 10:02 przez

Samuel Szczygielski

Leszek Bartnicki jako prezes GKS-u Tychy stanął przed poważnym wyzwaniem w dobie pandemii. Czy w czasie przerwy od rozgrywek jest sens szukać nowego trenera, czy jednak dyrektor sportowy Ryszard Komornicki powinien pociągnąć ten wózek do końca sezonu? Jak wyglądały testy na koronawirusa w pierwszej lidze od kulis? Kiedy wróci granie? O co zawalczą w Tychach i czy będzie to Ekstraklasa? Zapraszamy do lektury.

Ile z tych możliwych pięćdziesięciu osób zgłosiliście do meczów na swoim stadionie? Rozmawiałem z Arturem Kapelko i mówi, że w Sandecji zgłoszonych zostało tylko 40 osób. Jak wyglądały ich wyniki testów, były potrzebne jakieś dodatkowe badania?

My zgłosiliśmy więcej osób niż Sandecja, ale potwierdzę, że też to nie jest pełna dostępna pula. Jeśli dobrze pamiętam to na tej liście znalazło się 46 lub 47 osób. Te osoby od dwóch tygodni są poddawane codziennemu monitoringowi, przechodziły testy. Jestem zadowolony – poszło to bardzo sprawnie. Przyznam nawet, że czytałem artykuł na waszej stronie i nie do końca się z nim zgadzam, że trwało to dłużej niż w ekstraklasie. Wynikało to z tego, że po prostu był weekend. Uprzedzano nas w laboratorium, że w związku z weekendem czas realizacji może być dłuższy. W czwartek przechodziliśmy testy przesiewowe z krwi. W ich wyniku dwanaście osób zostało skierowanych na dodatkowe badania. Później dołączyła jeszcze jedna osoba. Mówię to wszystko z autopsji, bo sam najpierw w czwartek przechodziłem badania przesiewowe, a w piątek wziąłem udział w tych testach genetycznych, czyli w pobieraniu wymazu z gardła. Tak naprawdę w sobotę przed południem wszystkie wyniki były negatywne, dzięki czemu dostaliśmy zgodę na powrót do treningów praktycznie całym zespołem.

Czyli wróciliście do treningu już w sobotę?

Nie, nie. Chcieliśmy zminimalizować to ryzyko, więc u nas weekend był wolny. Natomiast już od poniedziałku, ruszyliśmy pełną parą. Przyznam, że widok całego zespołu normalnie trenującego to była wielka radość.

Czy te testy wprowadzały jakąś nerwowość w wasze szeregi? Czuliście niepewność, że ligi nie będzie się dało dograć?

Jeśli chodzi o mnie, to jestem zdeterminowany, by ta liga wznowiła rozgrywki. Tym bardziej, że jeśli nie wznowimy jej teraz, to jednakowe problemy mogą być z rozpoczęciem następnego sezonu. Bardzo bym chciał, żebyśmy mogli grać, ale jednak jest ta niepewność. Jeśli czytam informację, że dwóch piłkarzy Dynamo Drezno ma koronawirusa, to rodzi wątpliwości. Jeśli przed restartem ligi któryś zespół się rozchoruje to nie będzie zbytnich możliwości. Wiemy, że tych terminów rezerwowych może nie być, terminarz jest bardzo napięty. Boję się, oczywiście. Wiemy, że może być różnie. Może zdarzyć się coś nieprzewidzianego, co spowoduje zmianę decyzji ministerstwa, natomiast samych testów się nie bałem. Mimo że województwo śląskie jest w tym momencie niestety na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę zachorowań, to cieszę się że wszystkie kluby szczebla centralnego z województwa śląskiego przeszły te testy i wszyscy są zdrowi.

Boisz się, że liga zostanie zatrzymana przez jakiś klub, który będzie bał się spadku? Wiem, że to brzmi absurdalnie, ale w Hiszpanii różne kwiatki wychodzą – choćby w Eibarze.

Na szczęście nie mamy klubów z Kraju Basków, więc może przykład Eibar nie jest zbyt trafny. Wychodzę z założenia, że trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania – jak to mówią – strzeżonego Pan Bóg strzeże. Chciałbym, aby były jasne procedury: „co jeśli?”. Wtedy unikniemy sytuacji, w której – zabrzmi to brzydko – ktoś będzie chciał „sterować” tabelą. Wiemy, że w I lidze gramy o ogromną stawkę – dla jednych jest to awans do Ekstraklasy, dla innych utrzymanie w lidze.

Jak dużo podczas tej całej sytuacji dowiadywaliście się z mediów? Czy faktycznie PZPN i I liga podawały wszystkie informacje publicznie?

My jesteśmy w tej sytuacji, że idziemy wciąż pół kroku za Ekstraklasą. Wszelkie procedury były najpierw dla Ekstraklasy, a następnie dopiero dla nas. To dotyczy też wszelkich rozporządzeń rządowych. Informacje o treningach w większych grupach najpierw trafiły do Ekstraklasy, a następnie były nowelizowane dla nas. Na pewno mieliśmy tę przewagę, że było to już trochę za Ekstraklasą. Nie ukrywam, że sam rozmawiałem też z kolegami z Ekstraklasy – z klubów, z działów prawnych, medycznych. Oni informowali, jak to wygląda. Jestem też zadowolony jak wygląda komunikacja prezesów pierwszej ligi – w tym czasie pandemii na pewno się poprawiła. Mamy swoją grupę na WhatsAppie, mamy wideokonferencje, grupy robocze, więc rozmawiamy często. Nie narzekam na komunikację. Śledziliśmy w internecie, co się dzieje u nas w kraju, ale też w krajach ościennych. Wiedzieliśmy, że w Ekstraklasie sporo było tych hiobowych wieści o liczbach zarażonych, więc też byliśmy ostrożni z komunikatami. Chcieliśmy mieć pewność, czy ktoś jest zdrowy, czy chory.

Liga ruszy na początku czerwca.

Od kolejki w środku tygodnia. Nie wiem, czy dlatego, że 3 czerwca mam imieniny, a 4 urodziny i ktoś chce mi zrobić prezent.

Czyli rozumiem, że 5 czerwca to jest dla ciebie trudna data co roku? (śmiech)

Bardzo trudna, zwłaszcza w tym, bo 5 czerwca mam dziesiątą rocznicę ślubu (śmiech). Czekam natomiast na start pierwszej ligi, żeby ten pierwszy tydzień czerwca był jeszcze lepszy.

Natłok meczów, który was czeka będzie bardzo trudnym wyzwaniem. Czy waszą kadrę stać, by grać co trzy dni?

Z tego co mieliśmy jakieś wstępne obliczenia, to 3-4 środy będą grane w tym okresie niespełna dwóch miesięcy. Uważam, że to jest do zrobienia. Gdzieś dla bezpieczeństwa zgłoszeni zostali też zawodnicy rezerw – przynajmniej kilku z nich do tych badań, żeby z dnia na dzień można było ich zgłosić do rozgrywek. Może to też będzie taka fajna okazja, żeby jakiś młody piłkarz swoją szansę dostał. Tak jak mówię : jesteśmy tak spragnieni piłki, że nie wierzę w jakieś narzekania co do gry co 3-4 dni. Właśnie po to wszyscy trenowali – żeby być gotowi nawet do takiej sytuacji.

Przejdźmy do kwestii związanych z waszym klubem. Kto w najbliższej przyszłości będzie u was dyrektorem sportowym?

Osoba, która będzie miała powierzone takie zadanie, podpisze z nami umowę i będzie miała za zadanie zajmować to stanowisko…

Nie da się odpowiedzieć bardziej wymijająco…

Bo zadajesz tak naprawdę inne pytanie, tylko sprytną metodą naokoło… Na dzisiaj trenerem jest Ryszard Komornicki i on odpowiada za prowadzenie i przygotowanie zespołu. Pomaga mu w tym sztab, który też ostatnio został rozszerzony. Na pewno między sobą mamy z trenerem jakieś ustalenia co do przyszłości. Uważam natomiast, że póki co jesteśmy jedynymi właściwymi osobami, by myśleć co będzie dalej. Żaden inny przekaz nie jest nikomu potrzebny.

Ryszard Komornicki na waszej stronie internetowej mówi, że przygotowujecie się na pierwszy mecz. Czy on w tym meczu poprowadzi drużynę?

Oczywiście, że tak.

Czyli nie szukacie teraz trenera? Plan jest taki, by do końca sezonu zespół prowadził Ryszard Komornicki?

Oczywiście. Ten zespół zna na co dzień. W tym trudnym okresie wydaje mi się, że to doświadczenie – zarówno piłkarskie i trenerskie Ryszarda Komornickiego – będzie bardzo przydatne.

Spójrzmy na tabelę. W obie strony macie blisko. Wiem, że waszym celem jest pójście w górę. Czy myślicie realnie o barażach? To taka sytuacja, kiedy można wykorzystać fakt, że ktoś z czołówki ma gorszy sztab szkoleniowy – chociażby, jeśli o mówimy o przygotowaniu fizycznym.

Myślę, że plany, aby zagrać w barażach ma wiele zespołów. Tabela jest bardzo ściśnięta. Mamy trzy punkty do strefy barażowej, ale tylko osiem nad strefą spadkową. Ten okres może być taki, że jak ktoś w tym trybie grania co trzy dni złapie jakiś kryzys, może osunąć się w stawce, a jeśli uda mu się wykorzystać swoją dobrą formę, to z kolei będzie piąć się w tabeli. Oczywiście, że chcielibyśmy znaleźć się w tej szóstce i powalczyć o prawo gry w Ekstraklasie. Zdajemy sobie sprawę, że te pierwsze dwa miejsca trochę nam odjechały, choć w piłce wszystko jest możliwe. Natomiast spokojnie. Pierwszy mecz u siebie z Zagłębiem Sosnowiec, później spotkanie z Chojniczanką, następnie ze Stalą Mielec. Budujmy wszystko z meczu na mecz. Mówienie nic nie da. Jesteśmy w takiej sytuacji dość skomplikowanej, bo patrzymy na dwie rzeczy. Z jednej strony tabela, gdzie mamy szansę na tę szóstkę, a z drugiej jesteśmy na podium w klasyfikacji Pro Junior System. Czasy są takie, że każdą złotówkę trzeba będzie dokładnie liczyć, o przychody może być trudno, więc chcielibyśmy to miejsce też utrzymać. Gra o jeden cel wcale nie musi wykluczać drugiego. Choćby mecz w Pucharze Polski z Cracovią pokazał, że mamy utalentowanych, młodych zawodników. Myślę, że poradzą sobie w lidze. Większa częstotliwość meczów to też będzie okazja do zaprezentowania się.

Czy po tym co się dzieje w pierwszej lidze będzie więcej starych Słowaków i Czechów czy jednak mniej?

Uważam, że będziemy bardziej stawiać na młodych Polaków. Po pierwsze dlatego że są tańsi, po drugie ze względu na Pro Junior System i co najważniejsze – takiego młodego zawodnika można jeszcze dalej sprzedać. Nie ukrywam, że zimą mieliśmy grupę wypatrzonych zawodników z niższych lig. Ale teraz nie możemy się im przyglądać, bo niższe ligi nie grają. Na pewno te możliwości klubów będą mniejsze, ale nie możemy też patrzeć, że zawodnicy z Czech i Słowacji to jest tylko zło. Często to są piłkarze ograni na poziomie ichniejszej ekstraklasy, która przecież nie jest gorsza od naszej. Niejednokrotnie też grają za mniejsze pieniądze niż Polacy. Ja wiem, że określenie „starych Słowaków” jest ostatnio popularne, natomiast ci zawodnicy rzetelnie podchodzą do swoich obowiązków, są nieźli technicznie.

Mamy pytanie od słuchacza audycji “Pierwszoligowiec” Michała Poncyliusza: czy jeśli chodzi o konkurencję w bramce, to Konrad Jałocha nie powinien mieć kogoś do rywalizacji, zwłaszcza że zdarzały mu się słabsze mecze?

To pytanie chyba już się któryś raz przewija, więc chyba pan Michał powinien dostać koszulkę Konrada Jałochy. Oczywiście nie wiem, czy będzie dobra. Jak wiemy, Konrad ma ponad 2 metry wzrostu. Konkurencja na każdej pozycji będzie dobra…

Z tego co wiem nasz słuchacz to bramkarz niższych lig, wysoki, tak więc rozmiar się zgadza.

(śmiech)… Dobrze. Na każdej pozycji konkurencja jest potrzebna. Nie można jednak patrzeć na to, że zagraliśmy bodaj tylko dwa mecze na zero z tyłu. Ze Stomilem i z Odrą. Ciężko winić za to tylko Konrada. Przypomnę, że Konrad grał też we wszystkich meczach Pucharu Polski, gdzie prawie awansowaliśmy do półfinału. Jakbym miał naliczyć bramki, o które można go obwinić to potrzebowałbym ręki drwala po urazie. Nie winiłbym Konrada tak bardzo.

rozmawiał Samuel Szczygielski

Fot. 400mm.pl

Samuel Szczygielski

Opublikowane 15.05.2020 10:02 przez

Samuel Szczygielski

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
06.07.2020

Wachowski: Arka i Korona? W PZPN-ie nie przekręcaliśmy polskiej piłki i nie przekręcimy

Gościem w dzisiejszym poranku Weszło FM był Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek w PZPN. Co będzie ze spadkowiczami, Arką Gdynia i Koroną? Kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy, a kiedy pierwszej ligi? Czy jest szansa na VAR na zapleczu Ekstraklasy i jeśli tak, to od kiedy? Kto będzie sędziował mecze barażowe w 1. lidze? O tych […]
06.07.2020
Weszło
28.06.2020

“Rozpłakałem się w szatni. Jak już ma coś do mnie, to niech wyzywa mnie, a nie moją mamę, która walczy z rakiem”

Trash-talk to stały element piłki. Darcie się do ucha przy rzucie rożnym, śmianie się z przyrodzenia, obrażanie od najgorszych jest – jakkolwiek to brzmi – boiskową normą. Ale istnieją granice. Każdy wie, co wydarzyło się w Berlinie w 2006 roku. Co Marco Materazzi powiedział do Zinedine Zidane’a i jaki odwet zastosował Zizou. Bo jest jedna, […]
28.06.2020
Weszło
19.05.2020

Leci z Polski do Bredy, lecę z Bredy do Polski…

Tym razem patrząc w przyszłość udaliśmy się do… Niepołomic. A to dlatego, że w Puszczy występującej na zapleczu Ekstraklasy gra wypożyczony z holenderskiego NAC Breda Karol Niemczycki. Rocznik 1999, a historii do opowiadania już co niemiara, o czym zaraz się przekonacie. Debiut w Eredivisie już odhaczony, ale kolejne ciekawe wyzwania przed bohaterem naszego cyklu. A […]
19.05.2020
Weszło
15.05.2020

“Nie szukamy trenera, GKS Tychy będzie prowadził Ryszard Komornicki”

Leszek Bartnicki jako prezes GKS-u Tychy stanął przed poważnym wyzwaniem w dobie pandemii. Czy w czasie przerwy od rozgrywek jest sens szukać nowego trenera, czy jednak dyrektor sportowy Ryszard Komornicki powinien pociągnąć ten wózek do końca sezonu? Jak wyglądały testy na koronawirusa w pierwszej lidze od kulis? Kiedy wróci granie? O co zawalczą w Tychach […]
15.05.2020
Weszło
10.05.2020

Sport stanął, ale doping nie śpi

Jako redakcja Weszło mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu z Witoldem Bańką, prezydentem WADA, czyli Światowej Agencji Antydopingowej. Temat dopingu jest niszowy, gdy nic się nie dzieje lub gdy… wydaje się, że nic się nie dzieje. A wystarczy jeden przykład piłkarza czy innego sportowca złapanego na dopingu i żyje tym całe środowisko. Chociażby jak było to […]
10.05.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021