post
Avatar

Opublikowane 10.05.2020 11:32 przez

redakcja

Gdy Jarosław Kołakowski do spółki ze swoim synem przejęli Arkę Gdynia, szybko pojawiły się wątpliwości – ale jak to, menedżer? Czy to nie konflikt interesów? Czy klub nie stanie się oknem wystawowym dla piłkarzy z jego stajni?

Od czasu do czasu dochodzi do sytuacji, w której menedżerowie przechodzą na drugą stronę rzeki – nawet, jeśli finansowo nie do końca im się to kalkuluje, jest w tworzeniu klubu coś rajcującego. I tak jak po przebranżowieniach tu i ówdzie mogą pojawiać się różne wątpliwości etyczne, tak nie da się zaprzeczyć, że to grupa zawodowa, która…

a) doskonale zna się na piłce i potrafi ocenić potencjał zawodnika,
b) świetnie zna się na rynku transferowym,
c) ma kontakty w wielu europejskich klubach,
d) potrafi liczyć pieniądze jak mało kto.

Nie jesteśmy wyjątkiem na mapie świata – pod wieloma szerokościami geograficznymi zdarza się, że menedżerowie przejmują kluby piłkarskie (przypadek Wolverhampton czy Famalicao, portugalskiego klubu, w którym Jorge Mendes tworzy coś z niczego). Wydaje się, że staje się to pewnym trendem i nie zdziwimy się, jeśli w najbliższych latach kolejne kluby będą przejmowane przez agentów. Menedżerowie zarabiają coraz lepiej, w futbolu – abstrahując od pandemii – są coraz większe kwoty i trudno się dziwić, że agenci coraz częściej wpadają na pomysł „a może spróbować od drugiej strony?”.

No właśnie – jak wyglądało w poprzednich latach przejście agentów na drugą stronę mocy? Mamy dla was kilka przykładów doradców piłkarzy, którzy postanowili się przebranżowić i znaleźć dla siebie inną rolę w piłce.

RADOSŁAW OSUCH I ZAWISZA

Jedna z najbarwniejszych gaduł polskiej piłki. Branża menedżerska była stworzona dla niego – nawijanie makaronu na uszy opracował do perfekcji, na wszystko miał swój kit, swoją anegdotkę, przegadać Osucha to jak wejść na Mount Everest zimą w sandałach. Nierealne.

Swego czasu był jednym z najprężniejszych polskich agentów, w swojej stajni trzymał połowę reprezentacji Polski. Doświadczenie menedżerskie pomogło mu w prowadzeniu klubu – sam twierdził, że zna wszystkie bajeczki menedżerów, więc żaden szrotu mu nie wciśnie. Na rynku transferowym poruszał się z rozmysłem, często stosował podejście „teraz wciskają mi go za 60, poczekam do końca okna i podpiszę go za 20”. I wielokrotnie się udawało. Dwa lata po przejęciu klubu przywrócił Zawiszy miejsce w Ekstraklasie, później z niej spadł.

Nawet mimo spadku – sportowo wyglądało to nieźle. Kibice zarzucali mu, że nie dokłada do Zawiszy swoich pieniędzy, tylko leci na kroplówkach miasta. Sam Osuch przyznawał – po to awansował do Ekstraklasy, by już nie musieć dokładać do klubu swojej kasy. Podobną taktykę zdaje się mieć rodzina Kołakowskich. Jedni nazwą to pazernością, inni racjonalnym bilansowaniem budżetu.

Gdy Osuch był właścicielem Zawiszy, jego syn, Kajetan, wciąż był aktywnie działającym menedżerem. Sam mówił szczerze, że ojciec najpierw patrzy na jego oferty. Piotr Kuklis w wywiadzie u nas wspominał: – Osuch sprowadził czterech środkowych pomocników, część z polecenia, a część, żeby ich wypromować. Oczywiście gdybym był najlepszy, to bym grał. Żaden trener nie strzeli sobie w stopę. Aczkolwiek istniały pozaboiskowe naciski i jeśli byliśmy na porównywalnym poziomie, to grali ci, którzy mieli plecy, czyli ci, na których Osuch mógł zarobić. Był prezesem, który dalej prowadził menadżerkę. Taki klub nie ma prawa bytu.

Osucha w Zawiszy zapamiętaliśmy głównie przez pryzmat absurdalnego konfliktu z kibicami, który finalnie doprowadził do tego, że Osuch pozbył się klubu, a ten odradza się w niższych ligach. Były krzyże wbijane na murawę bydgoskiego stadionu, ganianie piłkarzy po ulicach, wybijanie Osuchowi szyb, strajki, wyzwiska, groźby, przepychanki o to, kto ma sprzedawać klubowe gadżety i zgarniać zyski z cateringu. Zaczęło się od burd podczas meczu z Widzewem, po których Osuch otwarcie skrytykował grupę kibiców. No i lawina poszła. Historia jakich wiele – właściciel wprowadził Zawiszę do Ekstraklasy i dał mu Puchar Polski, a grupa kumatych wygnała go z klubu.

ŁUKASZ MASŁOWSKI

Był w stajni menedżerskiej Marcina Kubackiego, stał się dyrektorem sportowym, gdyż – jak sam mówił – nawet jeśli ten zawód oznacza większą niepewność i mniejsze profity, liczy się adrenalina podobna do tej, którą czuje się na boisku. Masłowski zaczął od poligonu doświadczalnego w postaci Olimpii Grudziądz, przez kilka lat budował Wisłę Płock, ostatnio pracował w Widzewie, lecz ten krótki okres okazał się z wielu powodów rozczarowaniem.

Skupmy się głównie na Wiśle Płock i współpracy z Marcinem Kubackim. Czy współpracował z nim częściej niż z innymi agentami? Tak. Czy Wisła wyszła na tym źle? Raczej nie. Dzięki koneksjom udało się zaliczyć dwa celne strzały…

– ściągnąć Dominika Furmana, co – o czym mówił Masłowski wprost – bez wypracowanej wcześniej relacji nie byłoby możliwe (Masłowski opiekował się karierą Furmana).

– drogo sprzedać Arkadiusza Recę, (przy sprzedaży agent uwzględnił także interesy klubu i podbijał stawkę).

Poza tym, ze stajni Kubackiego Wisła Płock przygarnęła…

– Damiana Rasaka (solidny ligowiec),

– Bartłomieja Żynela (bramkarz z potencjałem),

– Oskara Zawadę (wtedy – napastnik z potencjałem).

Każdy z tych transferów mniej lub bardziej się bronił, a więc współpraca z poprzednią stajnią menedżerską przyniosła Wiśle więcej profitów niż ewentualnych szkód. Ale sporą niesprawiedliwością byłoby ocenianie Masłowskiego tylko przez pryzmat tej współpracy – zatrudniał piłkarzy od przeróżnych agentów, a dzięki znajomości rynku dobrze poruszał się w branży. Zdarzyło mu się kilka innych świetnych strzałów (Giorgi Merebaszwili, Jose Kante, Damian Szymański, Alan Uryga), generalnie – dał się poznać jako człowiek, który ma oko do piłkarzy. To chyba cecha wspólna menedżerów, którzy zamienili pośrednictwo na fuchę w klubach. 

MAREK JÓŹWIAK

„Beret” szukał dla siebie miejsca po karierze w wielu rolach. Był skautem Legii, później jej dyrektorem sportowym, pracował w Lechii jako szef skautingu i menedżer, w międzyczasie parał się menedżerką. Swoje plany tworzenia prężnej agencji szybko porzucił. Jego przypadek jest inny niż pozostałych – najpierw zajmował się pracą w klubach i głównie przez ten pryzmat go postrzegamy, menedżerka wyszła gdzieś po drodze, to nie ona go zdefiniowała. 

Zwłaszcza, że wielkich sukcesów w pracy menedżera nie miał. Można go było zapamiętać między innymi z transferu 14-letniego Mikołaja Kwietniewskiego do Fulham, który odbył się wbrew przepisom (piłkarz był za młody, przepisy w komiczny sposób omijano). Kontakt jednak nie został spalony – kilka lat później Jóźwiak sprowadził Kwietniewskiego do Wisły Płock. Jóźwiak ma rozległe kontakty i ciężko o tezę, że znajomości z okresu menedżerki otworzyły mu szczególnie wiele drzwi, albo w czymś przeszkadzają. Faktem jest jednak, że świetnie poradził sobie też w Wigrach Suwałki, gdzie trzeba już było dość mocno rzeźbić w drewnie. Jóźwiakowi to się udało, klub wywalczył utrzymanie, a sprawdzony w I lidze dyrektor spokojnie mógł zacząć działać w elicie. 

MAREK CITKO

Był to romans bardzo krótki, ale jakże burzliwy. Jakub Meresiński oszukał masę osób, a jedną z nich był Marek Citko, którego owinął wokół palca i zmamił wizją zrobienia go dyrektorem sportowym. Na rozmowach w Kielcach czy Krakowie sam Meresiński wzbudzał wątpliwości, ale to Citko był gwarantem zaufania – no tak, skoro angażuje się w to szanowana postać na rynku, może warto im zaufać?

Jak wyszło – wszyscy doskonale pamiętamy. Marek Citko w porę odciął się od „Meresia” i całe szczęście – cały mariaż jego reputacji nie poprawia, ale to było tylko naiwne zaufanie dla partnera biznesowego, który okazał się oszustem i gołodupcem, a nie chęć robienia z nim ramię w ramię przekrętów. Niestety dla Citki – nie zdążyliśmy się przekonać, jak wypada w roli dyrektora sportowego. 

ADAM MANDZIARA

Jeśli ktoś chce znaleźć argument przeciwko agentom w klubach piłkarskich, lepszego niż Adam Mandziara nie znajdzie. Już kiedyś kręcił się przy Wiśle Kraków, przyprowadził do klubu szwajcarskiego inwestora, który się rozmyślił, a sam Mandziara zerwał relacje z „Białą Gwiazdą” w sądzie, w którym domagał się od Wisły 700 tys. euro. Bogusław Cupiał mówił wtedy: – Trzeba uważać. Jak odpowie się Mandziarze “dzień dobry”, to wystawi rachunek.

Zakotwiczył w końcu w Lechii, którą od Andrzeja Kuchara wykupił Josef Wernze. I cała jego kadencja to… zbiór dziwnych, nieracjonalnych ruchów.

Zaczęło się od wagonów piłkarzy, które ściągały do Lechii Gdańsk. Powiedzieć, że była to awanturnicza polityka transferowa, to nic nie powiedzieć. Lechia potrafiła ściągnąć przez jeden sezon 28 piłkarzy – często przepłaconych, często piłkarzy-widmo, ale i takich, którzy okazali się w naszej lidze kozakami. 28 piłkarzy! A to niejedyny taki sezon. Z czasem przepływ piłkarzy wyhamował, ale naprawdę wyglądało to jak branie ludzi z łapanki – jeden transport przyjeżdżał, drugi wyjeżdżał i tak co pół roku. 

Każdy piłkarz kosztował, zwłaszcza że Lechia od lat uchodzi za klub, w którym można całkiem nieźle zarobić. Zdarzały się jej umowy za ponad sto tysięcy złotych miesięcznie. Efekty zobaczyliśmy po kilku latach. A są to…

– dług na poziomie 27 milionów,

– notoryczne zaległości w wypłatach,

– regularne sankcje od komisji licencyjnej,

– nieeleganckie zachowanie wobec zawodników, którzy odważyli się złożyć wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu.

Delikatnie sprawy ujmując – Mandziara laurki swojej branży nie wystawił. Jeśli cwaniactwo to cecha pożądana u agenta, sternik Lechii opanował je do perfekcji. Gdzie zaprowadzi to Lechię – to już inna para kaloszy. 

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 10.05.2020 11:32 przez

redakcja

Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Solidność to za mało na półfinał Ligi Mistrzów

Jeśli przegrywasz pierwszy mecz 1:3 na poziomie ¼ Ligi Mistrzów, to nie wystarczy, że w rewanżu jesteś dobry. Musisz być bardzo dobry. Może nawet znakomity. Skuteczny, bezlitosny, pewny z przodu, pewny w tyłach. Zagrać nie na 100 procent, ale na trochę więcej. Rywal nie urwał się z choinki. I czy Liverpool był dziś dobry? Tak. […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Raków pisze historię! Jest w finale Pucharu Polski

Raków Częstochowa pisze piękną historię! Po wygranej z Cracovią po raz drugi w swoich dziejach awansował do finału Pucharu Polski (pierwszy raz w 1967 roku), w którym zmierzy się z Arką Gdynia. Było to zwycięstwo zasłużone, choć gdzieś tak do 80. minuty mecz oglądało się koszmarnie.  Cracovia – Raków Częstochowa: półfinał Pucharu Polski ciężki dla […]
14.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Kanał Sportowy
14.04.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #19 – SMOLEŃSK, 365 DNI I LEWICA

Krzysztof #Stanowski​ zaprasza na Dziennikarskie Zero! Tematem 19. odcinka vloga jest m.in. film #365dni​, który wyreżyserowała Blanka #Lipińska​. 
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Piela recenzuje książkę “Klopp. Mój romans z Liverpoolem”

Historia Liverpoolu ostatnich lat jest kakofonią wielu uczuć z domieszką jednak tych mniej słodkich. Gorycz, udręka – z niewielkimi przerwami na radość, a czasem niedowierzanie (patrz Stambuł 2005) – tak było przez trzydzieści długich wiosen. Premier League pozostawała niedoścignionym Świętym Graalem, a kolejni menedżerowie przegrywali w walce o wymarzone dla fanów trofeum. Gdy w 2015 […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

„Moim celem jest Bundesliga, ale z 2. Bundesligi też trzeba się cieszyć”

– Po wygranym 4:0 meczu z Osnabruckiem, zwieńczonym dwoma golami i asystą, trener Meyer powiedział mi, że nie widzi wyjściowego składu beze mnie. Wróciłem na właściwy tor. I dobrze. Ja spokojny. Żona spokojna. Dziecko spokojne. Rodzice spokojni. Wszystko jest super. Przyjechałem do domu z potrójnym uśmiechem. O to chodziło! – mówił Martin Kobylański, pomocnik Eintrachtu […]
14.04.2021
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
B.G.
B.G. (@b-g)
11 miesięcy temu

Cos czuje ze prędzej czy później Mandziara zrobi z Lechii druga Zawisze i bursztyn z Gdańska juz do reszty zajdzie kurzem, jeżeli Lechia zleci do IV ligi 😉

aaaa
aaaa
11 miesięcy temu

Widzę usuwanie komentarzy rodem z 90minut.pl.. nikogo nie obraziłem, ale jak widać niektóre fakty są niewygodne.. najlepiej usunąć

Urbi59
Urbi59 (@urbi59)
11 miesięcy temu

Skoro Kołakowski już zadeklarował, że nie będzie wykładał swoich pieniędzy, to się skończy dokładnie z tak jak Midakami, bo o to środowisko Arki miało pretensje.

Do tego przykłady Osucha i Mandziary. Na dziś żaden agent nie zbudował zdrowego klubu i trudno się tego spodziewać teraz po Kołakowskim mając jeszcze 7 baniek długu.

maras
maras
11 miesięcy temu
Reply to  Urbi59

jak miasto i canal + dadzą kasę to długu nie ma.

Szingai Kaondera
Szingai Kaondera
11 miesięcy temu

Byl jeszcze pan Ryszard Szuster, sprowadził Allianza do Górnika Zabrze 😉

Suche Info
15.04.2021

La Gazzetta: Przyjście Donnarummy oznacza pożegnanie Szczęsnego

Największy włoski dziennik sportowy poinformował, że agent Gianluigiego Donnarummy, Mino Raiola, rzekomo spotkał się z działaczami turyńskiego klubu w celu negocjacji transferu bramkarza Milanu. Co to oznacza dla Wojciecha Szczęsnego? Czy polski golkiper jest bliski kłopotów? Fabiana Della Valle z “La Gazzetta dello Sport” częściowo ujawniła kulisy rozmów transferowych i wskazała, że na tę chwilę […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Krychowiak: – Część zawodników była zadowolona. Ale nic nie zdobyliśmy!

W rozmowie z tvpsport.pl Grzegorz Krychowiak odniósł się do ostatniego meczu eliminacyjnego z Anglią. Nie ukrywał swojego rozczarowania porażką na Wembley. Stwierdził, że naszej reprezentacji będzie dużo trudniej zakwalifikować się do mistrzostw świata. Ponadto opowiedział o jego planach na przyszłość w kontekście gry dla Lokomotivu Moskwa. 78-krotny reprezentant Polski skomentował odczucia części zespołu po spotkaniu […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Górnik Łęczna przedłużył umowę z Kamilem Kieresiem

Działacze klubu z Lubelszczyzny postanowili już teraz przedłużyć kontrakt z 46-letnim szkoleniowcem. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 r. Ponadto na taki sam krok zdecydowali się w przypadku umów pozostałych członków sztabu szkoleniowego: Sergiusza Prusaka i Andrzeja Orszulaka. Kamil Kiereś jest trenerem Górnika od początku lipca 2019 r. W poprzednim sezonie wywalczył awans do […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejne odwołane mecze 1. ligi

Koronawirus nie oszczędza ostatnio pierwszoligowych drużyn. Wczoraj nie obyła się rywalizacja pomiędzy Koroną Kielce a Bruk-Betem Nieciecza. A już dziś wiadomo, że w najbliższy weekend również nie zostaną rozegrane wszystkie zaplanowane spotkania.  Mecz GKS Jastrzębie – Miedź Legnica pierwotnie miał odbyć się jutro o godzinie 17.00. Według “Sport” w zespole gości pojawiły przypadki zakażeń wśród […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kicker: Lewandowski wróci na boisko 24 kwietnia

Ostatnimi czasy co chwilę pojawiają się różne spekulacje na temat daty powrotu polskiego napastnika. Powstały różne twierdzenia, ale do tej pory żadne nie zostało oficjalnie potwierdzone.  Mówiło się o tym, że istnieje duża szansa na to, by Lewandowski wystąpił w najbliższą sobotę – w meczu z VFL Wolfsburg. Niemieccy dziennikarze uważają, że będzie pauzować jeszcze […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gol Przybyłki w Lidze Mistrzów CONCACAF [WIDEO]

Wczoraj z europejskiej Ligi Mistrzów odpadł zespół Łukasza Piszczka. We wtorek z marzeniami o końcowym triumfie pożegnał Bayern Roberta Lewandowskiego. Za to po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego z awansu do następnej rundy może cieszyć Kacper Przybyłko. Ponadto swój występ przeciwko kostarykańskiemu Deportivo Saprissa okrasił bramką. Philadelphia Union bardzo pewnie przypieczętowała awans do ćwierćfinału tamtejszej Ligi […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Guardiola: Pracujesz przez 10 miesięcy i jesteś oceniany za ten jeden mecz

Pep Guardiola wczoraj wreszcie dopiął swego – awansował z Manchesterem City do półfinału Ligi Mistrzów. Z zespołem The Citizens udało mu się to dopiero za piątym podejściem. Szkoleniowiec “Obywateli” w rozmowie z mediami nie krył szczęścia, ale wzięła go także refleksja na temat trudów rywalizacji w tych rozgrywkach. Wskazał także, w jaki sposób będzie świętować […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Valverde grał z okropnym obrzękiem (FOTO)

Federico Valverde rozegrał 90 minut przeciwko Liverpoolowi. Real zagrał na zero z tyłu, a sam Hiszpan miał zadanie najtrudniejsze z możliwych – grał na Sadio Mane, najmocniejsze ofensywne działo Jurgena Kloppa. Sam jest przecież środkowym pomocnikiem, musiał łatać dziurę na prawej stronie. Co w tym niecodziennego? Ano to, o czym dowiedzieliśmy się dopiero po spotkaniu. […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Solidność to za mało na półfinał Ligi Mistrzów

Jeśli przegrywasz pierwszy mecz 1:3 na poziomie ¼ Ligi Mistrzów, to nie wystarczy, że w rewanżu jesteś dobry. Musisz być bardzo dobry. Może nawet znakomity. Skuteczny, bezlitosny, pewny z przodu, pewny w tyłach. Zagrać nie na 100 procent, ale na trochę więcej. Rywal nie urwał się z choinki. I czy Liverpool był dziś dobry? Tak. […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Piszczek żegna się z Ligą Mistrzów. Bilans: 54 mecze

Borussia Dortmund odpadła z Ligi Mistrzów. Co to oznacza dla Łukasza Piszczka? Ano to, że prawdopodobnie już nigdy nie zagra w Lidze Mistrzów. Polak zapowiedział odejście z BVB po sezonie. I trochę szkoda, że Piszczek nie dostał dziś choćby symbolicznego wejścia, podczas którego mógłby pożegnać się z najbardziej prestiżowymi rozgrywkami piłkarskimi. BVB przecież była już poza burtą w […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Bellingham przechodzi do historii

Jude Bellingham strzelił bramkę Manchesterowi City, dzięki czemu zapisał się w historii. I to na kilku jej kartach, bo został tym samym… drugim najmłodszym strzelcem gola w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, najmłodszym zdobywcą bramki w Lidze Mistrzów w barwach BVB, najmłodszym strzelcem w Lidze Mistrzów spośród wszystkich Anglików. W momencie strzału licznik Bellinghama stanął na […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Jakim cudem Salah tego nie strzelił?!

Liverpool przegrał w pierwszym meczu z Realem 1:3, a więc musi odrabiać straty. Anglicy ruszyli od razu na swoich rywali i szybko wykreowali sytuację bramkową. Ale niebywale przydzbanił Salah. Nie-by-wa-le. Do momentu jego uderzenia wszystko zagrało idealnie – tak prostopadła piłka na Mane, jak i jego zgranie, które otworzyło Egipcjaninowi wolną przestrzeń. Jak na początek […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Autokar Realu obrzucany kamieniami

Real Madryt walczy z Liverpoolem o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Ma sporą zaliczkę z pierwszego meczu, więc „kibice” Liverpoolu uznali, że spróbują wyrównać szanse. I przestraszą przeciwników. Jak? Kamieniami. Autokar „Królewskich” został nimi obrzucany w drodze na mecz. Nikomu nic się nie stało, choć sam autokar trochę ucierpiał – wybito w nim szybę. Podobno […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Dobi: – Jeśli w jednym kurniku siedzi 25 kogutów, muszą być czasem kłótnie

Enkeleid Dobi został zwolniony z Widzewa. Były już trener łódzkiego klubu wypowiedział się dla kibicowskiego Radia Widzew. Wyciągnęliśmy z tej rozmowy dwa fragmenty. W pierwszym Dobi wskazuje, że Widzewowi daleko było do kryzysu. Gdyby okroić tabelę tylko do rundy wiosennej, łodzianie zajmowaliby drugie miejsce w pierwszej lidze. Inną sprawą jest, czy wyniki trochę nie wyprzedzały […]
14.04.2021