post
Avatar

Opublikowane 06.05.2020 17:00 przez

redakcja

– Od stycznia czy lutego przekazuje się nam, że będzie nowy właściciel, pensje. A mamy szósty maja i nic się nie zmieniło. Moja wiara i nadzieja dużo na tym traci. Jeżeli by się pojawił nowy właściciel i mielibyśmy grać, to jeszcze wierzę w tę drużynę, że bylibyśmy w stanie odrobić te punkty. Im dłużej to będzie jednak trwało, tym zawodnicy będą jeszcze gorzej nastawienie do tej całej sytuacji. Nie wyobrażam sobie, że jeśli do 29 maja nic się nie zmieni i nie dostaniemy żadnych pieniędzy, to wszyscy będą chętni do gry. Czysto ludzko każdy może zadać sobie to pytanie i odpowiedzieć, jak to będzie wyglądało – mówi Michał Nalepa, piłkarz Arki Gdynia.

***

Zacznę od pytania o zdrowie, jak wyszedł twój test?

Moje badania wyszły okej, tak więc nie mam żadnego problemu z obecną sytuacją pandemii.

Jak wyglądała cała procedura badań?

W pomieszczeniu do tego przystosowanym każdy miał pobieraną krew. Mieliśmy listę, kto na jaką godzinę ma przyjść, z odstępami mniej więcej co pięć minut. Według zasad trzeba było czekać w aucie na parkingu, aż kolega wyjdzie. No i tyle. Każdy zrobił badania, a potem do domu.

Uważasz, że burza, która wywiązała się wokół waszego słynnego treningu była za duża, czy zasłużyliście na naganę?

Na pewno wiem o tym, że nie byliśmy jedyni, którzy mieli taki trening. Doszły do was po prostu jakieś zdjęcia i normalną rzeczą moim zdaniem było to, że to się odbiło takim echem. Nie dziwię się, że wybuchła afera czy jakkolwiek to nazwać. Natomiast ja podchodzę inaczej niż wiele osób do koronawirusa, mam większy dystans, choć nie chciałbym się za bardzo wypowiadać na ten temat. Trening był i tyle. Inne zespoły też trenowały, ale nie zostały przyłapane.

Twoim zdaniem nie ma większej solidarności w Ekstraklasie?

Myślę, że nie i tak jest z wieloma rzeczami. Czasem nawet w jednej drużynie bywa tak, że wszyscy są solidarni, a potem ktoś się wyłamie i życie nie raz mi to pokazało. Teraz też, bo ja wiem o kilku drużynach, które trenowały, a pewnie niektórzy tego jednak nie robili. Solidarności nie ma.

Mówiłeś o swoim podejściu, to zapytam o słowa Adama Marciniaka, który dla Sportowych Faktów wypowiedział się moim zdaniem bardzo fajnie. Stwierdził, że niektórzy piłkarze robią z siebie ofiary i na tym cierpi całe środowisko.

Wcześniej, przed koronawirusem, Adam też nawiązywał do tego, że piłkarze robią z siebie ofiary i gamoni. A potem całe środowisko tak się określa. Zgadzam się z jego słowami, nie wiem o kim mówił konkretnie, muszę się dowiedzieć, może mi powie. Mam podobne zdanie, tym bardziej jeśli chodzi o obecną sytuację, bo jak mówię – nijako jestem do tego nastawiony, nie przeżywam koronawirusa tak, jak wielu innych ludzi.

Trochę tak jest, że jesteście traktowani bardzo delikatnie. Testy, izolacje. Inne zawody nie mają takich warunków. Na przykład panie w Żabce.

To jest na pewno prawda. Powinniśmy to bardziej doceniać jako piłkarze. Druga sprawa jest taka, że z jakiegoś powodu piłkarze mają badania, a panie w Żabce nie. Widocznie piłka nożna w Polsce jest tak pożądana. Słowa Adama mają rację bytu.

Ta izolacja od 20 kwietnia to była twoim zdaniem fikcja? Według mnie tak, bo każdy z was musiałby mieszkać sam, a macie żony, dzieci.

To było po to, byle odbębnić. Mieliśmy ankiety na temat swojego zdrowia, wypełnialiśmy je, ale większej izolacji nie było. Niektórzy może siedzieli cały czas w domu, ale ja – tak jak wspomniałeś – mam żonę i dziecko, więc wychodziłem z dzieckiem na dwór, bo nie będę siedział nie wiadomo ile czasu w domu. Ta izolacja to mocno rozszerzone słowo.

Udało wam się dogadać z klubem w sprawie obniżek pensji?

Części zawodnikom tak, mi nie. Nie dogadaliśmy się. Rozmowy po krótkiej przerwie zostały wznowione, a jak to się skończy – trudno mi powiedzieć. Dochodzą różne słuchy o nowym właścicielu, ale słyszymy o tym od stycznia. Ja jednym uchem wpuszczam te wiadomości, drugim wypuszczam.

Chyba stoisz na stanowisku, że zanim się dogadasz, klub ma uregulować poprzednie wpłaty?

Tak. Na początku cała drużyna miała takie stanowiska, tyle że później część zmieniła zdanie. O, przed chwilą mówiliśmy o solidarności. Nie wiem czy wymiękli, czy się dogadali, natomiast mnie i reszcie chodzi o to, by te należności sprzed koronawirusa przynajmniej w jakiejś części zostały uregulowane. Wtedy możemy się zgodzić na wiele rzeczy. Każdy chce pomóc klubowi. Nie może być jednak tak, że my pomagamy, a w drugą stronę nie ma nic. Nie da się ukryć, że w klubie jest ciężko z pieniędzmi i nie wiadomo, czy jeśli właściciel się nie zmieni, to klub będzie płacić -50%, o które jest walka.

Macie jakikolwiek kontakt z właścicielami?

Nie. Ja miałem okazję rozmawiać z panem Włodzimierzem Midakiem około miesiąca temu. Od tej pory jako drużyna nie mamy żadnego kontaktu i nie wiemy, co się dzieje w głowach właścicieli.

Jak oceniłbyś atmosferę w drużynie?

Nie było kłótni i nieporozumień przez to, że jedni się dogadali na obniżki, a drudzy nie. Natomiast atmosfera jest średnia. Mam kontakt z wieloma zawodnikami, ostatnio rozmawiałem nawet z częścią obcokrajowców, mimo że wcześniej tak się nie działo. Oni nie są zadowoleni i są bardzo nijako nastawieni do chęci powrotu, jeśli nie ma perspektyw. Trudno się dziwić. Nikt nas nie jest w stanie zapewnić, jak będzie. Atmosfera jest naprawdę średnia i widzę mało chęci do powrotu do gry czy treningów. O właścicielach chyba nie muszę mówić, każdy widzi jak jest… Drużyna jest nastawiona bardzo źle do obecnych właścicieli.

W tobie jest jeszcze duża wiara, że Arkę uda się uratować?

50/50. Tracę tę wiarę. Z prostej przyczyny – od stycznia czy lutego przekazuje się nam, że będzie nowy właściciel, pensje. A mamy szósty maja i nic się nie zmieniło. Moja wiara i nadzieja dużo na tym traci. Jeżeli by się pojawił nowy właściciel i mielibyśmy grać, to jeszcze wierzę w tę drużynę, że bylibyśmy w stanie odrobić te punkty. Im dłużej to będzie jednak trwało, tym zawodnicy będą jeszcze gorzej nastawienie do tej całej sytuacji.

Wracacie do grania, mówisz o problemach, a zaraz derby. Tyle dobrego dla was, że Lechia też ma kłopoty.

Mecz problemów. Jest jeszcze chwila do tego spotkania. Dużo by zmienił i poprawił fakt, gdyby ktoś się pojawił w klubie, albo gdyby się pojawiły jakieś pieniądze i coś zostałoby uregulowane. Wszyscy są wkurzeni i źli. Wiadomo jednak, że gdybyśmy wrócili do grania, to zostaje miesiąc czasu i gdyby jakieś pieniądze się pojawiły, to każdy by dał z siebie tyle, ile powinien i byśmy to dograli. No ale bez jakichkolwiek pozytywnych wiadomości, przede wszystkim finansowych, to będzie ciężko. Nie wyobrażam sobie, że jeśli do 29 maja nic się nie zmieni i nie dostaniemy żadnych pieniędzy, to wszyscy będą chętni do gry. Czysto ludzko każdy może zadać sobie to pytanie i odpowiedzieć, jak to będzie wyglądało.

Nie żałujesz, że nie odszedłeś?

Zastanawiałem się nad tym. Takie decyzje podjąłem. Dałem się nabrać na słowa obecnego właściciela, który zapewniał, że problemów z pieniędzmi nie będzie. Że jego słowo jest ważniejsze od wszystkiego. Cóż. Muszę patrzeć w przód i wierzyć, że najbliższe miesiące mi to zrekompensują. Albo będę miał możliwość odejścia, albo odzyskam chociaż cześć pieniędzy z tego kontraktu, który obecnie jest tylko na papierze.

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot. Fotopyk

redakcja

Opublikowane 06.05.2020 17:00 przez

redakcja

Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Koeman, Barcelona, El Clasico w Madrycie. Wraca 1995 rok…

Gdyby poszukać ostatniej wizyty Ronalda Koemana na terenie Realu z herbem Barcelony na koszulce, musielibyśmy cofnąć się do 1995 roku. Jednego z najgorszych okresów w historii klubu, pełnego rozczarowań. Wtedy bowiem miał miejsce sezon, który „Duma Katalonii” zakończyła dopiero na czwartej pozycji w tabeli La Liga. To był zmierzch Johana Cruyffa w roli szkoleniowca, podobnie […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Udowodnić swoją klasę. Wyzwania przed Maciejem Skorżą

O tym, że temat powrotu Macieja Skorży do Lecha Poznań istnieje, pisaliśmy już wiele tygodni temu. Teraz wiadomo oficjalnie, że Skorża po sześciu latach ponownie poprowadzi ekipę „Kolejorza”. Jakie stoją przed nim wyzwania? SKORŻA MUSI… POWALCZYĆ O PUCHARY Cóż – na tym polu Skorża wiele zapewne nie zdziała, ale też nie można powiedzieć, by Lech […]
10.04.2021
Liczba komentarzy: 16
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eda
Eda
11 miesięcy temu

Ale go wydymali. Dziwne, że nie znalazł sobie lepszego klubu? W polskiej lidze nie są potrzebni do noszenia fortepianu jak on?Chciał być ok, zostać na miejscu, bo to gość co się utożsamia z klubem i regionem, a potraktowali jak śmiecia i jest w dupie.

Adko
Adko
11 miesięcy temu

Dawać Walczaka do Legii. Obserwuje go i nigdy nie przechodzi obok meczu. Oprócz tego umiejętności na przyzwoitym poziomie z tendencją rozwoju w lepszym klubie. Jeśli ktoś tak się poświęca w klubie który nie płaci od tylu miesięcy to co dopiero będzie jak wypłata będzie na czas w dodatku solidniejsza 🙂 Vuko Ciebie na pewno już bierze na radar

Wujek Dobra Rada
Wujek Dobra Rada
11 miesięcy temu
Reply to  Adko

Akurat na wiosnę to za bardzo nie błyszczał.

Adikson
Adikson
11 miesięcy temu

W takim klubie błyszczeć to jest w ogóle ciężko. Klub nie ma stylu ani ofensywnego ani defensywnego takie ciepłe kluchy

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
11 miesięcy temu
Reply to  Adikson

No chyba że jesteś Steinbors. Ten to ma co mecz tyle okazji do błyszczenia co w innym klubie przez miesiąc bramkarze nie mają.

MarioG
MarioG
11 miesięcy temu
Reply to  Adko

Cwelka wszystko weźmie a potem zostanie wyruchana w Pucharach

Wujek Dobra Rada
Wujek Dobra Rada
11 miesięcy temu

Piłkarz jest od tego by grać a nie płakać w mediach.

Oskar
Oskar
11 miesięcy temu

On nie płacze tylko odpowiada na pytania i mówi prawdę jak jest. Głąbie

Ekstraklasa
Ekstraklasa (@abc1)
11 miesięcy temu

To właśnie o Nalepie kolega z dużyny Marciniak mówił, że jest obsrany i rodziców wysyła po zakupy 🙂

Tomek
Tomek
11 miesięcy temu

Pan Ekstraklasa czytaj ze zrozumieniem. Bo chyba ci styki popalilo

Bzz
Bzz
11 miesięcy temu

Pieniądze, pieniądze, finanse, pieniądze, pieniądze… Podpisał kontrakt, kasy nie zobaczył i koniec haseł o umieraniu za Arkę, przywiązaniu do klubu. Teraz to już wprost mówi o tym, że się trenować i grać mu nie chce.

trzyprocent
trzyprocent
11 miesięcy temu
Reply to  Bzz

Co w tym dziwnego?

bzz
bzz
11 miesięcy temu
Reply to  trzyprocent

dziwnego nic, to po prostu hipokryzja. Jak walczył o nowy kontrakt to używał wszystkich możliwych argumentów żeby udowodnić jak bardzo mu się należy i że trzeba go docenić bo jest stąd. To miało również spowodować presję ze strony kibiców na władze kluby, aby takiego zawodnika nie stracić.

Rumia,Reda, Wejherowo
Rumia,Reda, Wejherowo
11 miesięcy temu

A może by tak poszedł do Premier ligue? Mówił że bezproblemowo by sobie w niej poradził.

Wujek Edek
Wujek Edek
11 miesięcy temu

Brakuje mi drodzy redaktorzy jakiegoś tekstu w obronie panów „słowo droższe od pieniędzy” Midaków.
Może jeszcze jakiś oburzający artykuł o zezwierzęceniu kibiców nie zgadzających się z wizją właścicieli.

Adko
Adko
11 miesięcy temu
Reply to  Wujek Edek

To ja chciałbym zobaczyć jakby Szef Weszło nie płacił przed dajmy na to a 4 MIESIĄCE i jakość artykułów była by żenująca i nie do zaakceptowania i fani tego portalu by byli po ludzku wkurzeni i mówili by jak jest A inny portalik by nie cisnal tego co BY nie płacił tylko tych komentujących

Suche Info
10.04.2021

Stokowiec: – Dziś żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę

Mecz Śląska z Lechią należał do takich, po których jedni i drudzy mogli mieć niedosyt. Bo przecież Śląsk mógł zamknąć mecz w pierwszej połowie. No, ale tego nie zrobił, a w drugiej połowie lepsze szanse miała Lechia. Do tego też odniósł się na konferencji pomeczowej Piotr Stokowiec. Trener gdańszczan podkreślał jak dziwny był przebieg tego […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Skandal w III lidze. Bójka piłkarza z dyrektorem

Dzisiejszy mecz Radunii Stężyca ze Świtem Skolwin miał wielką dla obu klubów stawkę. Radunia, która pewnie zmierza po awans, mogła na wiceliderze się wywrócić, a ten włączyłby się do walki o zwycięstwo w III lidze. Radunia wygrała 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Trzeba powiedzieć: niestety. Niestety, ponieważ po meczu doszło […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021