post
Avatar

Opublikowane 05.05.2020 12:46 przez

redakcja

Kto wie, czy to właśnie dzisiejszy dzień nie okaże się tym najistotniejszym dla powrotu do gry w piłkę w naszym kraju. Po wczorajszych testach na koronawirusa w zespołach ekstraklasy, dziś czas na wyniki. O wszystkim tym, co będzie się dziś działo w klubach, a także w ligowej centrali, przeczytacie w naszej relacji LIVE.

15:17

O, rozbiórka Korony trwa dalej. Po Marquezie i Zalazarze dziś ogłoszono, że odchodzi też Arweładze.

14:58

Widzimy, że niektóre media reagują histerycznie, więc uspokajamy: nie ma co panikować.

Tak gorącego dnia, jeśli chodzi o wpływ pandemii koronawirusa na polską piłkę, nie mieliśmy od dawna. Wszystko zaczęło się od doniesień mówiących o tym, że Ekstraklasa nakazuje wstrzymać się klubom z treningami, co wielu popchnęło do wniosku, że wyniki testów na obecność wirusa, które wykonano wczoraj, wyszły bardzo źle. Jak udało nam się jednak ustalić, sytuacja wcale nie jest tak dramatyczna, jak moglibyście sobie pomyśleć po lekturze dzisiejszych mediów. A nawet wręcz przeciwnie – nie wydarzyło się nic, co Ekstraklasę by zaskoczyło.

Cały tekst – KLIK.

14:43

Swoją drogą start Bundesligi 15 maja to świetna sprawa dla promocji tych rozgrywek. Ktoś powie, że Niemcy nie potrzebują już reklamy, a to nieprawda, mimo oczywistej siły wciąż są pod tym względem za Anglią czy Hiszpanią. Prosty przykład – polubienia na Facebooku.

Bundesliga – trochę ponad siedem milionów.

La Liga – 62 miliony.

Przepaść. A teraz, kiedy być może i parę tygodni nie będzie innych poważnych lig, Bundesliga może zyskać.

14:33

Pisaliśmy dzisiaj też o sytuacji w Niemczech.

Uffff, uffff, uffff! Jednak będzie życie po koronawirusie czy nawet jeszcze z koronawirusem. Oczywiście piszemy z punktu widzenia kibica piłkarskiego. Po doniesieniach z Holandii i Francji o zakończeniu sezonu, wreszcie jakaś dobra wiadomość. Bundesliga 15 maja wraca do gry!

Agencja Reutersa podaje, że jest to przesądzone, choć oficjalne potwierdzenie ma nastąpić dopiero jutro, gdy kanclerz Angela Merkel porozmawia z prezydentem. Jak jednak piszą niemieckie media, już wiadomo, że zielone światło w sprawie powrotu do gry dały zarówno władze krajowe, jak i władze poszczególnych landów. Proszę państwa, za 10 dni świat futbolu choć odrobinę zacznie wstawać z kolan.

14:19

Łódzki oddział „Gazety Wyborczej” nadaje:

Nie ma koronawirusa w Cracovii. Czekamy na wyniki z pobranych wymazów, bo zrobiliśmy takie badanie we własnym zakresie. W kilku przypadkach są wątpliwości na podstawie badań krwi zleconych nam odgórne. Równie dobrze może to znaczyć, że przeszli na przykład mocniejsze przeziębienie  – zaznacza Przemysław Staniek, rzecznik prasowy kluby.

14:01 Informacje z Rakowa

Dobre wieści z Częstochowy. Cytujemy za oficjalką.

 W poniedziałek grupa 50 osób poddanych dwutygodniowej izolacji przeszła badania na obecność przeciwciał wirusa COVID-19. Wszyscy zawodnicy oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego otrzymali negatywne wyniki testów i mają zielone światło do powrotu na boiska treningowe.

Jeden z pracowników Klubu otrzymał pozytywny wynik na obecność przeciwciał IgG, które mogą świadczyć o przebytej wcześniej chorobie lub kontakcie z wirusem. Osoba ta w chwili obecnej czeka na dodatkowe badania i zgodnie z odgórnymi zaleceniami, przebywa w izolacji. Już dziś mogę powiedzieć, że w poprzednim tygodniu osoba ta przeszła badania wymazowe na obecność koronawirusa i dały one wynik negatywny – powiedział prezes Wojciech Cygan.

To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze – tłumaczy prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A..

13:51

Trzeba podkreślić, że wciąż nie ma żadnej oficjalnie zdiagnozowanej osoby z koronawirusem w lidze.

13:33

Śląsk Wrocław oficjalnie informuje, że u nich cała grupa jest czysta. Natomiast Piotrek Wołosik z Przeglądu Sportowego dorzuca do kociołka nowe infosy od wiewiórek.

13:29

Tymczasem trwa przepychanka w kwestii praw TV, Jarosław Królewski kontratakuje na Twitterze po ostatnim wywiadzie Dariusza Mioduskiego.

13:20

Porozmawialiśmy z Kamilem Pestką z Cracovii. Całość TUTAJ, niżej fragment.

Mieszkam z rodzicami i gdybym ja, albo ktoś w moim otoczeniu, miał koronawirusa, to już pewnie odczuwałby jakieś skutki choroby. Dlatego też strach był mniejszy. Nie jest tak, że sam mieszkam w mieszkaniu – jest brat, mama, tata, babcia. Także wiedziałem, że prawdopodobieństwo na pozytywny wynik jest bardzo niewielkie. Ale lepiej się upewnić. Siedziałem w domu, trenowałem indywidualnie. Nie mieszkam w centrum Krakowa, właściwie poza nim, więc w okolicy chodzi bardzo mało osób. Praktycznie w ogóle. Robiłem sobie treningi w lesie. Realizowałem rozpiski z klubu. Czasami też z aplikacji przez internet. Do sklepu nie chodziłem. Zakupy robił tata. Spędzałem czas w domu albo na treningu. Nigdzie więcej nie chodziłem. Też mam ogródek, więc nie brakowało mi świeżego powietrza. W sumie nie narzekałem na brak przestrzeni.

(…)

Kto przeprowadzał badania?

Nie wiem, kto przeprowadzał badania, trudno to określić, było to narzucone z góry. Wyglądali na profesjonalistów (śmiech).

To najważniejsze!

Pani, która nam pobierała wymaz, była w kombinezonie, miała założone rękawiczki, zabezpieczoną twarz. Wszystko odbywało się w specjalnym pomieszczeniu. A ludzie, którzy pobierali krew tak samo byli ubrani.

Widziałeś, co wczoraj na Facebooka wrzucił Salomon Kalou? 

Widziałem, widziałem! U nas wszystko przebiegało profesjonalnie. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać na treningach w praktyce. Ale też mamy przyjeżdżać do klubu przed treningiem, wchodzić na boisko, trenować i z miejsca wyjeżdżać. Myślę, że w takim układzie też nie będzie problemu. Potem dopiero, kiedy wyjdziemy do szatni, to okaże się, jak zostaną zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa.

13:14

Jak odczytywać komunikaty PZPN-u i Ekstraklasy SA? Nie panikujemy. To prawda, wracamy do treningów indywidualnych, to prawda, jest grupa ludzi, która musi przejść bardziej szczegółowe testy, ale wszystko idzie zgodnie z planem – po otrzymaniu szczegółowych wyników zdrowi zaczną pracować w grupach, chorzy trafią na kwarantannę. Teraz zapewne wszystko będzie zależeć od tego ilu ostatecznie chorych znajduje się wśród najważniejszych aktorów tego widowiska, czyli wśród piłkarzy. No i jak poradzą sobie kluby i sanepidy z kwestią kwarantanny. Wyobrażamy sobie, że zarażony może być na przykład któryś z arkowców, uwiecznionych na słynnych już fotografiach. Na kwarantannę trafia tylko on, bo przecież oficjalnie trenował indywidualnie w domu, czy jednak cała ekipa z fotki?

Oj, będzie ciekawie w najbliższych dniach.

13:10 Ekstraklasa jedzie dalej!

Ekstraklasa SA wystosowała oficjalny komunikat. Trenujemy indywidualnie, ale nie znaczy to, że cokolwiek się zmieni. Czekamy na wyniki, walec jedzie dalej, start 29 maja.

– System badań medycznych, który wprowadziliśmy, zdaje egzamin. Spełniły się nasze przewidywania zgodnie z którymi przechodzimy do kolejnego etapu testów. Wytypowaliśmy zawodników, którzy przejdą pogłębione badania. Ich wyniki powinniśmy poznać w ciągu 24, najdalej 48 godzin – mówi prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A.

– To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze – dodaje prof. Pawlaczyk.

Zgodnie z ustaloną procedurą w dniu 4 maja 2020 zostało przebadanych 800 osób ze wszystkich klubów Ekstraklasy, w tym zawodnicy, sztaby szkoleniowe oraz osoby wskazane przez kluby.

– Komisja Medyczna PZPN postanowiła, że do czasu zakończenia testów zawodnicy będą trenować indywidualnie – mówi dr Jacek Jaroszewski, przewodniczący Komisji Medycznej PZPN. – A powrót do zajęć grupowych może nastąpić po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej – dodaje.

– W dalszych działaniach prowadzących do powrotu rozgrywek będziemy nadal konsekwentnie przestrzegać rekomendacji Komisji Medycznej PZPN – mówi prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki. – Dziękuję PZPN, który sfinansował testy przed rozgrywkami. Ich kolejna tura będzie mieć miejsce jeszcze przed startem ligi – dodaje.

Zgodnie z założonym planem rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy mają zostać wznowione 29 maja br. i zakończone 18-19 lipca. Mecze rundy zasadniczej będą rozgrywane zgodnie z dotychczasowym układem spotkań.

12:55

Paweł Mogielnicki z 90minut.pl, który sam uzyskał pozytywny wynik testu na obecność przeciwciał, klaruje na Twitterze:

Musimy tutaj dodać dla tych, którzy do tej pory sprawę śledzili jednym okiem. Trwające testy w Ekstraklasie mają na celu wykazanie obecności przeciwciał, co sprawia, że wykrywają nie tylko potencjalnych chorych, ale też tych, którzy już chorobę przebyli, być może nawet kilkanaście tygodni temu. Stąd też nie ma większej paniki, dopóki w wynikach dominują “graniczne” rezultaty, wskazujące na przebycie choroby w przeszłości. Niepokojące byłyby wyniki wykazującego chorego teraz, a najbardziej niepokojące – pozytywne testy połączone z objawami.

12:52

PZPN zamieścił krótki komunikat, aktualizujący plan powrotu do grania. W skrócie: dopóki nie będzie w stu procentach jasne, kto jest zdrowy, a kto choruje, kluby Ekstraklasy mają trenować indywidualnie. Tak jak do tej pory, hehehe.

Plan wznowienia rozgrywek PKO BP Ekstraklasy przygotowany przez grupę roboczą powołaną przez spółkę Ekstraklasa SA, w skład której wchodzą przedstawiciele Komisji Medycznej PZPN, zakładał w pierwszym kroku przeprowadzenie badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Testy zostały przeprowadzone w poniedziałek 4 maja, a kluby wyniki tych testów otrzymają we wtorek 5 maja do godziny 13:00.

W sytuacji, w której wynik poniedziałkowego testu nie będzie ujemny, konkretna osoba zostaje skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 met. Testy Real Time RT-PCR, które w razie zaistnienia takiej konieczności, zostaną przeprowadzane we wtorek 5 maja. Kluby wyniki tych testów poznają w środę 6 maja.

Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań przesiewowych, a w razie konieczności również wyników badań wymazowych, kluby, jak wynika z przygotowanego przez Ekstraklasę planu, prowadzą treningi indywidualne. 

12:49

Jak się domyślacie – teraz zapewne trwa gorączkowa narada, co dalej. Co oczywiście po swojemu skomentował Zbigniew Boniek.

12:46

Z tego, co udało nam się dowiedzieć, piłkarze Wisły Płock nie dostali jeszcze indywidualnych wyników. Zawodnicy Lechii Gdańsk również jeszcze nie wiedzą, jak wyszły ich testy.

12:45

Dziś udało nam się już porozmawiać z Damianem Dąbrowskim z Pogoni Szczecin. Najważniejsze: wynik testu na koronawirusa? Negatywny. Całość TUTAJ, poniżej fragment.

– U nas w klubie – i pewnie w całej Ekstraklasie – wyglądało to tak, że mieliśmy badania krwi. Nie jest to chyba żadna tajemnica. Wieczorem, tego samego dnia, dostałem wiadomość, że mój test był negatywny i wszystko jest w porządku.

Był lekki stres przed badaniem?

– Nie, to była czysta ciekawość. Ciężko było o sobie powiedzieć, czy nie jest się zarażonym, bo widzimy, że wirus jest wszędzie. Stresu nie było, chociażby dlatego, że w mojej opinii dla ludzi zdrowych, odpornych, ten wirus nie jest niebezpieczny.

Możliwość przejścia takiego testu to chyba trochę ulga dla psychiki. Jakkolwiek spojrzeć, wiele osób żyje w nieświadomości, a ty miałeś szansę się upewnić, że wszystko jest ok.

– Pewnie gdyby klub czy Ekstraklasa nie zorganizowała takich badań, dalej bym tego nie wiedział. Uważam, że są ludzie w dużo większej potrzebie, którzy powinni mieć takie testy przeprowadzone. Szkoda, że każdy nie może skorzystać z tego od ręki. Mam nadzieję, że będziemy dążyć do tego, by każdy mógł się upewnić, bo na pewno każdy martwi się o swoje zdrowie. Niektórzy są w gorszej kondycji zdrowotnej i odpornościowej, dla nich testy byłyby dużo bardziej wskazane.

12:43

Zagłębie Lubin dostało wyniki badań na koronawirusa. Brak zakażeń – pisze na Twitterze Samuel Szczygielski.

12:42

Jeśli chodzi o Arkę Gdynia, wiadomo o jednym tzw. granicznym przypadku wyniku testu – informuje na Twitterze Paweł Paczul.

Graniczny, tzn. osoba zbadana ma przeciwciała, ale nie tyle, ile chory, tylko tyle, ile zostało po przebytej chorobie.


redakcja

Opublikowane 05.05.2020 12:46 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Live
01.06.2021

LIVE: Rosja to jednak zawsze Rosja. Na nich!

Tak, mecz towarzyski. Przegląd kadr, nie ma Roberta Lewandowskiego, nie ma Piotra Zielińskiego, ofensywa wygląda jak casting na dublerów. Ale kurczę, to jest mecz reprezentacji Polski. W dodatku jest to mecz reprezentacji Polski z Rosją. Chcemy dzisiaj zobaczyć kolejny krok do przodu w stosunku do tego paździerzu, który oferował nam schyłkowy Brzęczek. Chcemy obejrzeć dobry […]
01.06.2021
Live
29.05.2021

LIVE: CHELSEA WYGRYWA LIGĘ MISTRZÓW!

To jest ten dzień. To są te rozgrywki. Ten wieczór, ten wielki mecz, który pozwoli jednej z angielskich drużyn na stałe przejść do historii. Liga Mistrzów, nawet jeśli w tym sezonie przeżyła pewne bombardowanie związane z reformami oraz zapowiadaną Superligą – to nadal bodaj najbardziej elitarne, najbardziej prestiżowe piłkarskie rozgrywki świata. Poza tym – czy […]
29.05.2021
Live
26.05.2021

LIVE: Emery jest WIELKI, Villarreal wygrał Ligę Europy!

Zapraszamy do śledzenia relacji live z finału Ligi Europy w Gdańsku. Mamy nadzieję, że mecz nie skończy się wynikiem 0:0, jak do tej pory każde starcie Villarrealu z Manchesterem United. Ale nie będziemy obserwować tylko wydarzeń na boisku, bo mamy swojego korespondenta na stadionie. Zapodamy czasami jakieś zakulisowe smaczki, będziemy wrzucać fajne fotki. Bądźcie z […]
26.05.2021
Live
09.05.2021

LIVE: Legia znów zanudziła

Tylko dwa mecze Ekstraklasy w niedzielę? Dawaj więcej, trzy, piętnaście, grajmy cały dzień. Ale tak poważnie – dzisiaj dostaniemy dwie dawki Ekstraklasy. Ze szczepionkami trzeba czekać miesiąc między jedną dawką, a drugą – my dzisiaj będziemy mieli jakieś pół godziny przerwy. Ale dobra, do konkretów. Najpierw walka o puchary. Warta podejmuje gości z Wrocławia. A […]
09.05.2021
Live
08.05.2021

LIVE: Wisła – Lech. Mecz rozczarowanych

Dziś jeszcze nie pożegnamy Podbeskidzia, nawet w przypadku porażki będzie miało matematyczne szanse na utrzymanie. Ale umówmy się – w przypadku porażki bielszczan, Stal będzie na autostradzie do utrzymania się. Mecz o 15:00 ma wysoką stawkę, bo spaść może też przecież Wisła Płock. W drugim starciu obejrzymy walczącą o puchary Lechię z Cracovią. Na koniec […]
08.05.2021
Weszło
02.05.2021

LIVE: Raków czy Arka? Finał Pucharu Polski!

Pogoda nie sprzyja, żeby wrzucać kiełbaskę na grilla, ale nic straconego – mamy finał Pucharu Polski. Raków czy jednak sensacyjnie Arka? Nam to w sumie obojętne, byle zobaczyć dobry mecz. Tu są wątpliwości, coś mamy czutkę na jedną bramkę przez całe spotkanie, ale skoro nie możemy wierzyć pogodzie, wierzymy piłkarzom. Dajcie show! Fot. Newspix
02.05.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Brama dnia
13.06.2021

Magiczna główka van Persiego, a może niesamowity rzut wolny Zidane’a?

We wczorajszym głosowaniu na “Bramę dnia” zatriumfował Luis Figo za sprawą swego niezapomnianego trafienia przeciwko Anglii na Euro 2000. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was wraz z naszymi partnerami z Gatigo wspominki z innych wielkich imprez. Cofniemy się do mistrzostw Europy w Portugalii, gdzie dokładnie przed siedemnastoma laty Zinedine Zidane wyrwał zwycięstwo z gardła Anglików, a także […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
1 rok temu

Górnik Zabrze i Kuba obowiązkowo pierwsze spotkania w maseczkach, za ten cyrk co go narobili pod wpływem zbiorowej paniki sprzed prawie 2 m-cy.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
1 rok temu

Kuba to dziwny przypadek, on zawsze chce dobrze, zawsze przed szereg , zawsze pomocny.
A na końcu wychodzi, że to wszystko o kant dupy można potłuc.

WhiteStarPower
WhiteStarPower
1 rok temu

Trzeba być niezłym dzbanem, żeby myśleć, że Kuba spowodował, że Eklasa nie gra. Tak to by grała, razem z Białorusią i tadżykistanem. Macie jakiś certyfikat dzbannictwa że takie głupoty piszecie?

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
1 rok temu
Reply to  WhiteStarPower

Białoruska gra i wbrew obiegowym opiniom “znafców” sprzed paru tygodni – ma się całkiem dobrze.
Ja do Kuby nic nie mam, ale w tym przypadku akurat stał się niejako na własną prośbę, twarzą niezbyt udanej akcji sparaliżowania rozgrywek. Bo dlaczego jeszcze 8.03. da się grać z Lechem przy pełnych 30tys. kibiców a tydzień później już się nie da grać w ogóle?! I czym się różni ten 30 maja od połowy marca, że “da się grać” (pomimo że wtedy chorych było kilkanaście dziennie a nie kilkaset jak teraz)?! Skoro TY nie jesteś tym “dzbanem” o którym piszesz to może to rzeczowo wytłumaczysz czytelnikom?

kamil
kamil
1 rok temu

Co więcej! Kibice kończą protest i coraz w większych liczbach pojawiają się na trybunach, a oczy z całego piłkarskiego świata śledzi ligę naszych wschodnich sąsiadów. O profitach z firm bukmacherskich nawet nie ma sensu pisać.

WhiteStarPower
WhiteStarPower
1 rok temu

jasne, bo to proste. W tamtym czasie TYDZIEŃ to był bardzo dużo czasu, CODZIENNIE sytuacja zmieniała się tak dynamicznie, że ciężko było nadązyć. Chyba ze juz 2 miesiace wstecz przerasta Twoja pamięć? Kuba był głosem rozsądku społeczeństwa, i tak zostało zrobione to co by i tak było zrobione. A teraz wyobraź sobie, że na siłe jednak jako jedyni w europie zagraliśmy te kolejke. Potem dowodzą, że kibice z Lubina i Wrocławia (tam były początki), ew. Legii (jej młody kibic zmarł na wirusa) roznieśli wirus po kraju, podobnie jak teraz się mowi ze meczu Valencii z Atalantą w LM. Czy ta 1 kolejka by ci coś dała oprócz zjebania PRu, pewnie braku powrotu do rozgrywek teraz i ogolnego medialnego “kibice znowu coś zjebali”? Daj mi jeden argument, że Kuba coś realnie zmienił albo jego apel zrobił coś złego, ale konkretnie. Jak nie to dalej podtrzymuje zdanie o dzbanie, bo opinia z dupy

bxzbgsaxzsxzafxzxz
bxzbgsaxzsxzafxzxz
1 rok temu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – Trafili kupon z kursem 383 i zdjęcie jego juz na blogu!
Na dziś już kupon dostępny. Polecam bo sam juz duzo zarobilem z nimi.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
1 rok temu

Najważniejsze aby wzorować się na Bundeslidze…
A tam maja grać, mimo pozytywnych testów.
Taki to plan, a Boniek w tym cyrku oczywiście najmądrzejszy…

Król Rybak
Król Rybak
1 rok temu

Podobno w Cracovii trzynastu. Może zadajmy sobie pytanie jakim cudem tylu? Mieli wyjebane na kwarantanne?

RomTSW
RomTSW
1 rok temu
Reply to  Król Rybak

Takim cudem, że z koroną jest jak z grypą, tyle, że powikłania są poważniejsze. Prawie wszyscy przez to przechodzimy, większość nie ma o tym pojęcia.

Król Rybak
Król Rybak
1 rok temu
Reply to  RomTSW

Chyba nie wiesz o czym mówisz. Jak nie masz kontaktu z wirusem, to nie masz możliwości się zarazić. Już Piotr Wolosik pisał, że najwięcej przypadków, jest tam, gdzie piłkarze “po kryjomu” trenowali razem. Teraz niech jadą na mecze juniorami, albo walkowery. Chcieli być cwani, niech będą ruchani.

dwudziestyPIERWSZY
dwudziestyPIERWSZY
1 rok temu
Reply to  Król Rybak

To nie HIV ze “nie masz kontaktu”,to nie masz mozliwosci sie zarazic” . Nie myl wirusow. Zreszta nawet mozna cale zycie nie ruchac,a hiv zlapiesz u dentysty, parafrazujac twoj “dowcip” Prawdopodobnie wiekszosc przechodzi korone bezobiawowo i stad te przeciwciala u pilkarzy.

szemrany
szemrany (@szemrany)
1 rok temu
Reply to  Król Rybak

Mają miejsce pucharowe, więc po co mają grać dalej.

Bartosz
Bartosz
1 rok temu

A co jeśli piłkarz wróci do domu do żony / dziewczyny / mamy / taty, a ta osoba wcześniej zrobi zakupy w sklepie na L bądź B i zarazi się wirusem, a później zarazi piłkarza?

Kikkhull
Kikkhull
1 rok temu

Tlumoki, co wy belkoczecie. Badania wykrywaja przeciwciala, wiec jak idiota moze powiedziec, ze nie ma koronawirusa, skoro tego nie badali.

Fbrd
Fbrd (@fbrd)
1 rok temu

“Trzeba podkreślić, że wciąż nie ma żadnej oficjalnie zdiagnozowanej osoby z koronawirusem w lidze”
Bo nikt KURWA nie robił testów na obecność wirusa tylko na obecnosc przeciwciał więc oczywiste że nie ma zarażonych.Nie mam pojecia po co sprawdzają ile osób już przeszło chorobę jak mają zaraz wystartować
Będą czekać aż cała ESA się uodporni czy co?

Fbrd
Fbrd (@fbrd)
1 rok temu
Reply to  Fbrd

Dobra przeczytałem kolejną bzdurę(przynajmniej dla mnie).Wszystkie testy na obecnosc przeciwciał (to były oczywiscie badania krwi) A jesli ktos ma wynik “podejrzany” to będą robić wymaz z nosagardzieli.Powiedzcie mi od kiedy badanie wymazu(sliny czy osadów z nosa lub gardła) jest dokładniejsze od badania krwi? I dlaczego do cholery od razu nie są robione testy na obecnosc wirusa?

Mateusz
Mateusz
1 rok temu

Dobry “live” 😉 od 15.00 pusto. Kilka godzin temu Stano publikuje swoje sensacyjne doniesienia na TT w enigmatyczny sposób o rekordzie w Wiśle Kraków, portal milczy kolejne godziny, ale wiadomo – ruch na koncie twitterowym jest ; ) a i info na TT podane w ten sposób, że w razie czego zawsze można napisać, że to był żart albo sprawa dotyczyła czego innego ; ) ale co się lajków posypie to posypie

Suche Info
14.06.2021

Eriksen przemówił! “Nie poddam się, dziękuje wam”

Wiadomo, co stało się z Eriksenem, więc nie będziemy się powtarzać. Teraz istotne jest to, jakie sygnały dobiegają z otoczenia samego piłkarza. A raczej konkretnie z jego ust. Duńczyk podzielił się krótkim komunikatem ze światem, zapewniając, że czuje się lepiej. Jego agent mówi, że piłkarz Interu chce sprężyć się z badaniami, żeby wrócić do kibicowania […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Przewidywane składy na mecz Polski ze Słowacją

Dzisiaj wielki dzień dla reprezentacji Polski. Zaczynamy turniej Euro 2020, a w związku z tym jeszcze przed meczem będziemy emocjonować się tym, jaki skład pośle do boju trener Sousa. Według “Przeglądu Sportowego” będziemy ustawieni naprawdę ofensywnie. Dwóch napastnik, jeden skrzydłowy na wahadle. Ogień. Przewidywane składy według „Przeglądu Sportowego”: POLSKA: Szczęsny; Jóźwiak, Bednarek, Glik, Bereszyński, Rybus, Krychowiak, […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Blind: – Sytuacja z Eriksenem miała na mnie kolosalny wpływ

Dwa lata temu u Blinda zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego. Po odpowiedniej terapii 31-latek otrzymał od lekarzy zgodę na dalszą grę, ale w sierpniu zeszłego roku zasłabł podczas meczu towarzyskiego między Ajaksem a Herthą BSC. Udało mu się znów wrócić do gry, ale obrazki w meczu Danii z Finlandią przywołały Holendrowi najgorsze wspomnienia. – To, co […]
14.06.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Dariusz Skrzypczak dołącza do sztabu Rakowa

Raków Częstochowa oficjalnie przedstawił dziś nowego asystenta Marka Papszuna. Został nim były szkoleniowiec m.in. Stali Mielec – Dariusz Skrzypczak. 53-letni trener będzie odpowiedzialny za indywidualną pracę z piłkarzami. Dariusz Skrzypczak przez wiele lat zbierał trenerskie szlify w Szwajcarii, w której to występował jako piłkarz: FC Aarau, FC Hochdorf i FC Lagenthal. W 2019 roku trafił […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Jerzy Dudek: Łudzę się, że Paulo Sousa ma rację

Były reprezentant Polski jest pełen obawy przed jutrzejszym spotkaniem ze Słowacją. W rozmowie z interia.pl w krytyczny tonie wypowiedział się na temat planów i koncepcji Paulo Sousy. Jerzy Dudek uważa, że polski zespół nie rozumie intencji obecnego selekcjonera. Przede wszystkim martwi go postawa defensywy.  Uczestnik mistrzostw Świata w 2002 r. nie jest przekonany co do […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

To już pewne. Piotr Jawny nowym trenerem Podbeskidzia

Piotr Jawny i Marcin Dymkowski pożegnali się dzisiaj z zespołem rezerw Śląska Wrocław. Jeszcze przed zakończeniem sezonu 2. ligi mówiło się, że ten duet trenerski jest poważnie rozważany w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Według naszych informacji wszystko zostało już dopięte. Osoby decyzyjne w ekipie spadkowicza Ekstraklasy potwierdziły, że obaj panowie będą prowadzili drużynę “Górali” od sezonu 2021/2022. […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Krótka wycieczka na Market Street (3)

Mam obsesję na punkcie “A Trip Down Market Street”. Trzynastominutowego nagrania filmowego, na którym nie dzieje się nic. To tylko kamera przyczepiona do trolejbusa, sunącego wzdłuż ulicy San Francisco w zwykły dzień. Ktoś przejeżdża. Ktoś przechodzi. Żadnej fabuły. Żadnych wodotrysków. Żadnej konkretnej opowieści, którą film próbuje opowiedzieć. Nic szczególnego. Rzecz jednak w tym, że widzimy […]
13.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Marcelo trafi do Leeds United?

Coraz więcej wskazuje na to, że Marcelo latem opuści Real Madryt. Według doniesień angielskich mediów, zatrudnieniem doświadczonego Brazylijczyka są zainteresowane dwa kluby z Premier League. Co ciekawe, nie chodzi o żadną z topowych ekip angielskiej ekstraklasy. Do wyścigu po zatrudnienie Marcelo stanęły jak na razie Everton oraz Leeds United. Byłby to spory zjazd dla 58-krotnego […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Trudna nauka milczenia (3)

Nauka mówienia to jest wielka misja, jestem w tym na bieżąco, obserwuję jak starszy syn zaczyna rozumieć różnicę między “poszłem” i “poszedłem”, sprawdzam, czy młodszy już umie “tata daj”. Trzeba włożyć dużo pracy i poświęcić mnóstwo uwagi, by wprowadzić niemowlaka w ten uroczy świat słów, dzięki którym miliony ludzi (w tym gronie i ja) zarabiają […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Wielki powrót Buffona do Parmy?

Gianluigi Buffon rozstał się z Juventusem, ale nie ma zamiaru kończyć kariery. Jak poinformował Fabrizio Romano, 43-latek jest blisko powrotu do Parmy. Dzisiaj włoskiego golkipera kojarzy się już głównie ze “Starą Damą”, ale Buffon w Parmie spędził pierwszy etap swojej szokująco długiej kariery i to właśnie w tym klubie się wypromował. Do pierwszej drużyny Gialloblu […]
13.06.2021
Brama dnia
13.06.2021

Magiczna główka van Persiego, a może niesamowity rzut wolny Zidane’a?

We wczorajszym głosowaniu na “Bramę dnia” zatriumfował Luis Figo za sprawą swego niezapomnianego trafienia przeciwko Anglii na Euro 2000. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was wraz z naszymi partnerami z Gatigo wspominki z innych wielkich imprez. Cofniemy się do mistrzostw Europy w Portugalii, gdzie dokładnie przed siedemnastoma laty Zinedine Zidane wyrwał zwycięstwo z gardła Anglików, a także […]
13.06.2021