post Avatar

Opublikowane 05.05.2020 12:46 przez

redakcja

Kto wie, czy to właśnie dzisiejszy dzień nie okaże się tym najistotniejszym dla powrotu do gry w piłkę w naszym kraju. Po wczorajszych testach na koronawirusa w zespołach ekstraklasy, dziś czas na wyniki. O wszystkim tym, co będzie się dziś działo w klubach, a także w ligowej centrali, przeczytacie w naszej relacji LIVE.

15:17

O, rozbiórka Korony trwa dalej. Po Marquezie i Zalazarze dziś ogłoszono, że odchodzi też Arweładze.

14:58

Widzimy, że niektóre media reagują histerycznie, więc uspokajamy: nie ma co panikować.

Tak gorącego dnia, jeśli chodzi o wpływ pandemii koronawirusa na polską piłkę, nie mieliśmy od dawna. Wszystko zaczęło się od doniesień mówiących o tym, że Ekstraklasa nakazuje wstrzymać się klubom z treningami, co wielu popchnęło do wniosku, że wyniki testów na obecność wirusa, które wykonano wczoraj, wyszły bardzo źle. Jak udało nam się jednak ustalić, sytuacja wcale nie jest tak dramatyczna, jak moglibyście sobie pomyśleć po lekturze dzisiejszych mediów. A nawet wręcz przeciwnie – nie wydarzyło się nic, co Ekstraklasę by zaskoczyło.

Cały tekst – KLIK.

14:43

Swoją drogą start Bundesligi 15 maja to świetna sprawa dla promocji tych rozgrywek. Ktoś powie, że Niemcy nie potrzebują już reklamy, a to nieprawda, mimo oczywistej siły wciąż są pod tym względem za Anglią czy Hiszpanią. Prosty przykład – polubienia na Facebooku.

Bundesliga – trochę ponad siedem milionów.

La Liga – 62 miliony.

Przepaść. A teraz, kiedy być może i parę tygodni nie będzie innych poważnych lig, Bundesliga może zyskać.

14:33

Pisaliśmy dzisiaj też o sytuacji w Niemczech.

Uffff, uffff, uffff! Jednak będzie życie po koronawirusie czy nawet jeszcze z koronawirusem. Oczywiście piszemy z punktu widzenia kibica piłkarskiego. Po doniesieniach z Holandii i Francji o zakończeniu sezonu, wreszcie jakaś dobra wiadomość. Bundesliga 15 maja wraca do gry!

Agencja Reutersa podaje, że jest to przesądzone, choć oficjalne potwierdzenie ma nastąpić dopiero jutro, gdy kanclerz Angela Merkel porozmawia z prezydentem. Jak jednak piszą niemieckie media, już wiadomo, że zielone światło w sprawie powrotu do gry dały zarówno władze krajowe, jak i władze poszczególnych landów. Proszę państwa, za 10 dni świat futbolu choć odrobinę zacznie wstawać z kolan.

14:19

Łódzki oddział „Gazety Wyborczej” nadaje:

Nie ma koronawirusa w Cracovii. Czekamy na wyniki z pobranych wymazów, bo zrobiliśmy takie badanie we własnym zakresie. W kilku przypadkach są wątpliwości na podstawie badań krwi zleconych nam odgórne. Równie dobrze może to znaczyć, że przeszli na przykład mocniejsze przeziębienie  – zaznacza Przemysław Staniek, rzecznik prasowy kluby.

14:01 Informacje z Rakowa

Dobre wieści z Częstochowy. Cytujemy za oficjalką.

 W poniedziałek grupa 50 osób poddanych dwutygodniowej izolacji przeszła badania na obecność przeciwciał wirusa COVID-19. Wszyscy zawodnicy oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego otrzymali negatywne wyniki testów i mają zielone światło do powrotu na boiska treningowe.

Jeden z pracowników Klubu otrzymał pozytywny wynik na obecność przeciwciał IgG, które mogą świadczyć o przebytej wcześniej chorobie lub kontakcie z wirusem. Osoba ta w chwili obecnej czeka na dodatkowe badania i zgodnie z odgórnymi zaleceniami, przebywa w izolacji. Już dziś mogę powiedzieć, że w poprzednim tygodniu osoba ta przeszła badania wymazowe na obecność koronawirusa i dały one wynik negatywny – powiedział prezes Wojciech Cygan.

To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze – tłumaczy prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A..

13:51

Trzeba podkreślić, że wciąż nie ma żadnej oficjalnie zdiagnozowanej osoby z koronawirusem w lidze.

13:33

Śląsk Wrocław oficjalnie informuje, że u nich cała grupa jest czysta. Natomiast Piotrek Wołosik z Przeglądu Sportowego dorzuca do kociołka nowe infosy od wiewiórek.

13:29

Tymczasem trwa przepychanka w kwestii praw TV, Jarosław Królewski kontratakuje na Twitterze po ostatnim wywiadzie Dariusza Mioduskiego.

13:20

Porozmawialiśmy z Kamilem Pestką z Cracovii. Całość TUTAJ, niżej fragment.

Mieszkam z rodzicami i gdybym ja, albo ktoś w moim otoczeniu, miał koronawirusa, to już pewnie odczuwałby jakieś skutki choroby. Dlatego też strach był mniejszy. Nie jest tak, że sam mieszkam w mieszkaniu – jest brat, mama, tata, babcia. Także wiedziałem, że prawdopodobieństwo na pozytywny wynik jest bardzo niewielkie. Ale lepiej się upewnić. Siedziałem w domu, trenowałem indywidualnie. Nie mieszkam w centrum Krakowa, właściwie poza nim, więc w okolicy chodzi bardzo mało osób. Praktycznie w ogóle. Robiłem sobie treningi w lesie. Realizowałem rozpiski z klubu. Czasami też z aplikacji przez internet. Do sklepu nie chodziłem. Zakupy robił tata. Spędzałem czas w domu albo na treningu. Nigdzie więcej nie chodziłem. Też mam ogródek, więc nie brakowało mi świeżego powietrza. W sumie nie narzekałem na brak przestrzeni.

(…)

Kto przeprowadzał badania?

Nie wiem, kto przeprowadzał badania, trudno to określić, było to narzucone z góry. Wyglądali na profesjonalistów (śmiech).

To najważniejsze!

Pani, która nam pobierała wymaz, była w kombinezonie, miała założone rękawiczki, zabezpieczoną twarz. Wszystko odbywało się w specjalnym pomieszczeniu. A ludzie, którzy pobierali krew tak samo byli ubrani.

Widziałeś, co wczoraj na Facebooka wrzucił Salomon Kalou? 

Widziałem, widziałem! U nas wszystko przebiegało profesjonalnie. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać na treningach w praktyce. Ale też mamy przyjeżdżać do klubu przed treningiem, wchodzić na boisko, trenować i z miejsca wyjeżdżać. Myślę, że w takim układzie też nie będzie problemu. Potem dopiero, kiedy wyjdziemy do szatni, to okaże się, jak zostaną zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa.

13:14

Jak odczytywać komunikaty PZPN-u i Ekstraklasy SA? Nie panikujemy. To prawda, wracamy do treningów indywidualnych, to prawda, jest grupa ludzi, która musi przejść bardziej szczegółowe testy, ale wszystko idzie zgodnie z planem – po otrzymaniu szczegółowych wyników zdrowi zaczną pracować w grupach, chorzy trafią na kwarantannę. Teraz zapewne wszystko będzie zależeć od tego ilu ostatecznie chorych znajduje się wśród najważniejszych aktorów tego widowiska, czyli wśród piłkarzy. No i jak poradzą sobie kluby i sanepidy z kwestią kwarantanny. Wyobrażamy sobie, że zarażony może być na przykład któryś z arkowców, uwiecznionych na słynnych już fotografiach. Na kwarantannę trafia tylko on, bo przecież oficjalnie trenował indywidualnie w domu, czy jednak cała ekipa z fotki?

Oj, będzie ciekawie w najbliższych dniach.

13:10 Ekstraklasa jedzie dalej!

Ekstraklasa SA wystosowała oficjalny komunikat. Trenujemy indywidualnie, ale nie znaczy to, że cokolwiek się zmieni. Czekamy na wyniki, walec jedzie dalej, start 29 maja.

– System badań medycznych, który wprowadziliśmy, zdaje egzamin. Spełniły się nasze przewidywania zgodnie z którymi przechodzimy do kolejnego etapu testów. Wytypowaliśmy zawodników, którzy przejdą pogłębione badania. Ich wyniki powinniśmy poznać w ciągu 24, najdalej 48 godzin – mówi prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A.

– To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze – dodaje prof. Pawlaczyk.

Zgodnie z ustaloną procedurą w dniu 4 maja 2020 zostało przebadanych 800 osób ze wszystkich klubów Ekstraklasy, w tym zawodnicy, sztaby szkoleniowe oraz osoby wskazane przez kluby.

– Komisja Medyczna PZPN postanowiła, że do czasu zakończenia testów zawodnicy będą trenować indywidualnie – mówi dr Jacek Jaroszewski, przewodniczący Komisji Medycznej PZPN. – A powrót do zajęć grupowych może nastąpić po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej – dodaje.

– W dalszych działaniach prowadzących do powrotu rozgrywek będziemy nadal konsekwentnie przestrzegać rekomendacji Komisji Medycznej PZPN – mówi prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki. – Dziękuję PZPN, który sfinansował testy przed rozgrywkami. Ich kolejna tura będzie mieć miejsce jeszcze przed startem ligi – dodaje.

Zgodnie z założonym planem rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy mają zostać wznowione 29 maja br. i zakończone 18-19 lipca. Mecze rundy zasadniczej będą rozgrywane zgodnie z dotychczasowym układem spotkań.

12:55

Paweł Mogielnicki z 90minut.pl, który sam uzyskał pozytywny wynik testu na obecność przeciwciał, klaruje na Twitterze:

Musimy tutaj dodać dla tych, którzy do tej pory sprawę śledzili jednym okiem. Trwające testy w Ekstraklasie mają na celu wykazanie obecności przeciwciał, co sprawia, że wykrywają nie tylko potencjalnych chorych, ale też tych, którzy już chorobę przebyli, być może nawet kilkanaście tygodni temu. Stąd też nie ma większej paniki, dopóki w wynikach dominują „graniczne” rezultaty, wskazujące na przebycie choroby w przeszłości. Niepokojące byłyby wyniki wykazującego chorego teraz, a najbardziej niepokojące – pozytywne testy połączone z objawami.

12:52

PZPN zamieścił krótki komunikat, aktualizujący plan powrotu do grania. W skrócie: dopóki nie będzie w stu procentach jasne, kto jest zdrowy, a kto choruje, kluby Ekstraklasy mają trenować indywidualnie. Tak jak do tej pory, hehehe.

Plan wznowienia rozgrywek PKO BP Ekstraklasy przygotowany przez grupę roboczą powołaną przez spółkę Ekstraklasa SA, w skład której wchodzą przedstawiciele Komisji Medycznej PZPN, zakładał w pierwszym kroku przeprowadzenie badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Testy zostały przeprowadzone w poniedziałek 4 maja, a kluby wyniki tych testów otrzymają we wtorek 5 maja do godziny 13:00.

W sytuacji, w której wynik poniedziałkowego testu nie będzie ujemny, konkretna osoba zostaje skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 met. Testy Real Time RT-PCR, które w razie zaistnienia takiej konieczności, zostaną przeprowadzane we wtorek 5 maja. Kluby wyniki tych testów poznają w środę 6 maja.

Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań przesiewowych, a w razie konieczności również wyników badań wymazowych, kluby, jak wynika z przygotowanego przez Ekstraklasę planu, prowadzą treningi indywidualne. 

12:49

Jak się domyślacie – teraz zapewne trwa gorączkowa narada, co dalej. Co oczywiście po swojemu skomentował Zbigniew Boniek.

12:46

Z tego, co udało nam się dowiedzieć, piłkarze Wisły Płock nie dostali jeszcze indywidualnych wyników. Zawodnicy Lechii Gdańsk również jeszcze nie wiedzą, jak wyszły ich testy.

12:45

Dziś udało nam się już porozmawiać z Damianem Dąbrowskim z Pogoni Szczecin. Najważniejsze: wynik testu na koronawirusa? Negatywny. Całość TUTAJ, poniżej fragment.

– U nas w klubie – i pewnie w całej Ekstraklasie – wyglądało to tak, że mieliśmy badania krwi. Nie jest to chyba żadna tajemnica. Wieczorem, tego samego dnia, dostałem wiadomość, że mój test był negatywny i wszystko jest w porządku.

Był lekki stres przed badaniem?

– Nie, to była czysta ciekawość. Ciężko było o sobie powiedzieć, czy nie jest się zarażonym, bo widzimy, że wirus jest wszędzie. Stresu nie było, chociażby dlatego, że w mojej opinii dla ludzi zdrowych, odpornych, ten wirus nie jest niebezpieczny.

Możliwość przejścia takiego testu to chyba trochę ulga dla psychiki. Jakkolwiek spojrzeć, wiele osób żyje w nieświadomości, a ty miałeś szansę się upewnić, że wszystko jest ok.

– Pewnie gdyby klub czy Ekstraklasa nie zorganizowała takich badań, dalej bym tego nie wiedział. Uważam, że są ludzie w dużo większej potrzebie, którzy powinni mieć takie testy przeprowadzone. Szkoda, że każdy nie może skorzystać z tego od ręki. Mam nadzieję, że będziemy dążyć do tego, by każdy mógł się upewnić, bo na pewno każdy martwi się o swoje zdrowie. Niektórzy są w gorszej kondycji zdrowotnej i odpornościowej, dla nich testy byłyby dużo bardziej wskazane.

12:43

Zagłębie Lubin dostało wyniki badań na koronawirusa. Brak zakażeń – pisze na Twitterze Samuel Szczygielski.

12:42

Jeśli chodzi o Arkę Gdynia, wiadomo o jednym tzw. granicznym przypadku wyniku testu – informuje na Twitterze Paweł Paczul.

Graniczny, tzn. osoba zbadana ma przeciwciała, ale nie tyle, ile chory, tylko tyle, ile zostało po przebytej chorobie.


Opublikowane 05.05.2020 12:46 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
10 miesięcy temu

Górnik Zabrze i Kuba obowiązkowo pierwsze spotkania w maseczkach, za ten cyrk co go narobili pod wpływem zbiorowej paniki sprzed prawie 2 m-cy.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
10 miesięcy temu

Kuba to dziwny przypadek, on zawsze chce dobrze, zawsze przed szereg , zawsze pomocny.
A na końcu wychodzi, że to wszystko o kant dupy można potłuc.

WhiteStarPower
WhiteStarPower
10 miesięcy temu

Trzeba być niezłym dzbanem, żeby myśleć, że Kuba spowodował, że Eklasa nie gra. Tak to by grała, razem z Białorusią i tadżykistanem. Macie jakiś certyfikat dzbannictwa że takie głupoty piszecie?

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
10 miesięcy temu
Reply to  WhiteStarPower

Białoruska gra i wbrew obiegowym opiniom „znafców” sprzed paru tygodni – ma się całkiem dobrze.
Ja do Kuby nic nie mam, ale w tym przypadku akurat stał się niejako na własną prośbę, twarzą niezbyt udanej akcji sparaliżowania rozgrywek. Bo dlaczego jeszcze 8.03. da się grać z Lechem przy pełnych 30tys. kibiców a tydzień później już się nie da grać w ogóle?! I czym się różni ten 30 maja od połowy marca, że „da się grać” (pomimo że wtedy chorych było kilkanaście dziennie a nie kilkaset jak teraz)?! Skoro TY nie jesteś tym „dzbanem” o którym piszesz to może to rzeczowo wytłumaczysz czytelnikom?

kamil
kamil
10 miesięcy temu

Co więcej! Kibice kończą protest i coraz w większych liczbach pojawiają się na trybunach, a oczy z całego piłkarskiego świata śledzi ligę naszych wschodnich sąsiadów. O profitach z firm bukmacherskich nawet nie ma sensu pisać.

WhiteStarPower
WhiteStarPower
10 miesięcy temu

jasne, bo to proste. W tamtym czasie TYDZIEŃ to był bardzo dużo czasu, CODZIENNIE sytuacja zmieniała się tak dynamicznie, że ciężko było nadązyć. Chyba ze juz 2 miesiace wstecz przerasta Twoja pamięć? Kuba był głosem rozsądku społeczeństwa, i tak zostało zrobione to co by i tak było zrobione. A teraz wyobraź sobie, że na siłe jednak jako jedyni w europie zagraliśmy te kolejke. Potem dowodzą, że kibice z Lubina i Wrocławia (tam były początki), ew. Legii (jej młody kibic zmarł na wirusa) roznieśli wirus po kraju, podobnie jak teraz się mowi ze meczu Valencii z Atalantą w LM. Czy ta 1 kolejka by ci coś dała oprócz zjebania PRu, pewnie braku powrotu do rozgrywek teraz i ogolnego medialnego „kibice znowu coś zjebali”? Daj mi jeden argument, że Kuba coś realnie zmienił albo jego apel zrobił coś złego, ale konkretnie. Jak nie to dalej podtrzymuje zdanie o dzbanie, bo opinia z dupy

bxzbgsaxzsxzafxzxz
bxzbgsaxzsxzafxzxz
10 miesięcy temu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – Trafili kupon z kursem 383 i zdjęcie jego juz na blogu!
Na dziś już kupon dostępny. Polecam bo sam juz duzo zarobilem z nimi.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
10 miesięcy temu

Najważniejsze aby wzorować się na Bundeslidze…
A tam maja grać, mimo pozytywnych testów.
Taki to plan, a Boniek w tym cyrku oczywiście najmądrzejszy…

Król Rybak
Król Rybak
10 miesięcy temu

Podobno w Cracovii trzynastu. Może zadajmy sobie pytanie jakim cudem tylu? Mieli wyjebane na kwarantanne?

RomTSW
RomTSW
10 miesięcy temu
Reply to  Król Rybak

Takim cudem, że z koroną jest jak z grypą, tyle, że powikłania są poważniejsze. Prawie wszyscy przez to przechodzimy, większość nie ma o tym pojęcia.

Król Rybak
Król Rybak
10 miesięcy temu
Reply to  RomTSW

Chyba nie wiesz o czym mówisz. Jak nie masz kontaktu z wirusem, to nie masz możliwości się zarazić. Już Piotr Wolosik pisał, że najwięcej przypadków, jest tam, gdzie piłkarze „po kryjomu” trenowali razem. Teraz niech jadą na mecze juniorami, albo walkowery. Chcieli być cwani, niech będą ruchani.

dwudziestyPIERWSZY
dwudziestyPIERWSZY
10 miesięcy temu
Reply to  Król Rybak

To nie HIV ze „nie masz kontaktu”,to nie masz mozliwosci sie zarazic” . Nie myl wirusow. Zreszta nawet mozna cale zycie nie ruchac,a hiv zlapiesz u dentysty, parafrazujac twoj „dowcip” Prawdopodobnie wiekszosc przechodzi korone bezobiawowo i stad te przeciwciala u pilkarzy.

szemrany
szemrany (@szemrany)
10 miesięcy temu
Reply to  Król Rybak

Mają miejsce pucharowe, więc po co mają grać dalej.

Bartosz
Bartosz
10 miesięcy temu

A co jeśli piłkarz wróci do domu do żony / dziewczyny / mamy / taty, a ta osoba wcześniej zrobi zakupy w sklepie na L bądź B i zarazi się wirusem, a później zarazi piłkarza?

Kikkhull
Kikkhull
10 miesięcy temu

Tlumoki, co wy belkoczecie. Badania wykrywaja przeciwciala, wiec jak idiota moze powiedziec, ze nie ma koronawirusa, skoro tego nie badali.

Fbrd
Fbrd (@fbrd)
10 miesięcy temu

„Trzeba podkreślić, że wciąż nie ma żadnej oficjalnie zdiagnozowanej osoby z koronawirusem w lidze”
Bo nikt KURWA nie robił testów na obecność wirusa tylko na obecnosc przeciwciał więc oczywiste że nie ma zarażonych.Nie mam pojecia po co sprawdzają ile osób już przeszło chorobę jak mają zaraz wystartować
Będą czekać aż cała ESA się uodporni czy co?

Fbrd
Fbrd (@fbrd)
10 miesięcy temu
Reply to  Fbrd

Dobra przeczytałem kolejną bzdurę(przynajmniej dla mnie).Wszystkie testy na obecnosc przeciwciał (to były oczywiscie badania krwi) A jesli ktos ma wynik „podejrzany” to będą robić wymaz z nosagardzieli.Powiedzcie mi od kiedy badanie wymazu(sliny czy osadów z nosa lub gardła) jest dokładniejsze od badania krwi? I dlaczego do cholery od razu nie są robione testy na obecnosc wirusa?

Mateusz
Mateusz
10 miesięcy temu

Dobry „live” 😉 od 15.00 pusto. Kilka godzin temu Stano publikuje swoje sensacyjne doniesienia na TT w enigmatyczny sposób o rekordzie w Wiśle Kraków, portal milczy kolejne godziny, ale wiadomo – ruch na koncie twitterowym jest ; ) a i info na TT podane w ten sposób, że w razie czego zawsze można napisać, że to był żart albo sprawa dotyczyła czego innego ; ) ale co się lajków posypie to posypie

Suche Info
08.03.2021

Chelsea wygrała z Evertonem i obroniła czwarte miejsce w tabeli

Ewentualna przegrana Chelsea w spotkaniu z Evertonem sprawiłaby, że to zespół z Liverpoolu wskoczyłby na miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Jednak londyńczycy pewnie pokonali gości i ich przewaga nad nimi wynosi już cztery punkty. Dla ekipy Thomasa Tuchela był to dwunasty mecz z rzędu bez porażki.  Pod wodzą nowego szkoleniowca Chelsea wróciła na właściwe […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Marek Hamsik oficjalnie został graczem IFK Göteborg

Jeszcze niedawno zagraniczne media donosiły, że Marek Hamsik wróci do ojczyzny i będzie reprezentował barwy Slovana Bratysław, lecz z czasem coraz bardziej realna wydawała się opcja przenosin do Göteborga. Dziś Szwedzi potwierdzili jego transfer po tym, jak Słowacki pomocnik przeszedł testy medyczne. Tym samym po prawie dwóch lat spędzonych w chińskim Dalian Professional wraca na […]
08.03.2021
Weszło
08.03.2021

Baku-Baku, to jest skład! Warta o krok od utrzymania

Miała Warta problem jesienią z tym, by skrzydłowi przynosili jakieś konkrety. Raz na jakiś czas odpalił Jakóbowski, ale był zbyt chimeryczny. Rybicki kompletnie nie przynosił liczb. Rodriguez coś umiał, problem w tym, że taktycznie wyglądał jak chłopak z orlika. Dobry okres miał Grzesik. Ale wydaje się, że Makana Baku przykryje ich wszystkich. Tydzień temu asysta […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Rumuńscy sędziowie meczu PSG-Basaksehir zostali ukarani

Po trzech miesiącach UEFA podjęła ostateczną decyzję w sprawie kary dla rumuńskich arbitrów, którzy mieli nazwać członka sztabu szkoleniowego tureckiego zespołu „czarnym”. Sędzia techniczny, Sebastian Coltescu, nie będzie mógł do końca sezonu wykonywać swojej funkcji. Z kolei Octavian Sovre został oficjalnie upomniany przez komisję dyscyplinarną oraz wysłany na odpowiednie szkolenie. Do zdarzenia miało dojść w […]
08.03.2021
Kanał Sportowy
08.03.2021

WESZŁOPOLSCY – Jakub Kosecki i rzeczniczka Wisły Kraków

Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Jakub Olkiewicz, Jan Mazurek i Adam Sławiński omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi! Dziś gośćmi Jakub Kosecki i rzeczniczka Wisły Kraków, Karolina Biedrzycka.  
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Edinson Cavani chce opuścić Manchester United

Urugwajski napastnik już z końcem obecnego sezonu ma zamiar opuścić Europę i ruszyć na podbój argentyńskich boisk. Tamtejszy dziennik „Ole” przytoczył dziś fragment rozmowy z agentem piłkarza, który wyraźnie podkreślił, że Edinson Cavani jest bliski porozumienia z Boca Juniors. Zatem wszystko wskazuje na to, iż jego angielska przygoda niebawem dobiegnie końca. 34-latek opuścił ojczyznę w […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Wahadłowi Legii Warszawa zostali powołani do reprezentacji narodowych

Bardzo dobra ligowa dyspozycja Jospia Juranovicia i Filipa Mladenovicia została doceniona przez selekcjonerów bałkańskich reprezentacji. Pierwszy z wymienionych graczy otrzymał zaproszenie na zgrupowanie kadry Chorwacji, drugi zaś uda się do Belgradu, w którym to Serbowie rozegrają swoje pierwsze dwa spotkania eliminacji do mistrzostw świata. Chorwaci w premierowym dla nich meczu eliminacyjnym zmierzą się ze Słowenią. […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Niższe ligi w województwie pomorskim zawieszone. Inne związki również podejmą taką decyzję?

Pomorski Związek Piłki Nożnej na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że od 13 marca wszystkie rozgrywki pod jego patronatem – od IV ligi do B-klasy – zostają zawieszone do odwołania. Decyzja jest związana z rządowymi obostrzeniami, które niebawem mają zostać wprowadzone na terenie całego województwa. Tym samym potwierdziło się to, o czym spekulowano od kilku […]
08.03.2021
Hiszpania
08.03.2021

Joan Laporta wygrał wybory. Co to oznacza dla Barcelony?

Choć pierwotnie wybory nowego prezydenta FC Barcelony miały odbyć się w styczniu, a poprzednie władze nawet do maja próbowały przeciągnąć  termin głosowania, katalońscy socios zdecydowali wczoraj, że to Joan Laporta przez najbliższe sześć lat będzie zarządzał ich klubem. Zgodnie z sondażowymi przewidywaniami z dużą przewagą zostawił w tyle pozostałych dwóch kontrkandydatów. Rzesza fanów liczy, że […]
08.03.2021
Weszło
08.03.2021

Jak to jest z tym popytem na obcokrajowców z Ekstraklasy?

Czy słusznie Zbigniew Boniek oburzył się, że polskie kluby chciałyby sobie wybierać sędziów? Słusznie, sami o tym pisaliśmy. Czy mógł się odwinąć w kierunku klubów? A dlaczego nie. Fanga „na razie niech nauczą swoich piłkarzy strzelać z dwóch metrów do pustej bramki” malownicza? Niech będzie. Ale na tym należało poprzestać. „Niech się kluby zastanowią dlaczego […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Lech Poznań będzie miał sekcję żeńską piłki nożnej

W przeszłości Lech Poznań był klubem wielosekcyjnym. Miał chociażby prężnej działającą sekcję koszykarską, ale i lekkoatletyczną, bokserską, siatkarską czy nawet szachową. Obecnie w Kolejorz funkcjonuje jedynie sekcja piłkarska, ale według doniesień „Gazety Wyborczej” i „Interii” wkrótce ma to się zmienić. Nowa sekcja obejmie futbol kobiet. Lech długo wzbraniał się przed otwieraniem kolejnych sekcji klubowych. Mimo […]
08.03.2021
Weszło
08.03.2021

Lechia w końcu ma młodzieżowca, którego nie jest wstyd pokazać

Jeszcze niedawno Lechia Gdańsk należała do grona drużyn, które mają największy problem z młodzieżowcami, ba, być może była liderem w tym wyścigu wątpliwej renomy. Makowski? Gdyby był malarzem, malowałby tylko szarą farbą. Wciąż trudno powiedzieć, co potrafi. Żukowski ma więcej tatuaży niż dobrych meczów w lidze. Kałuziński też grał bardzo przeciętnie. Sopoćkę zawrócono z Podbeskidzia, […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Boniek: Kluby chcą wybierać sędziów? Najpierw niech nauczą swoich piłkarzy…

Kluby Ekstraklasy coraz częściej zaczynają podnosić głos w kwestii tego, by PZPN nie delegował na ich mecze konkretnych arbitrów. Do sprawy na Twitterze odniósł się już Zbigniew Boniek. – Chcą wybierać sędziów? Najpierw niech nauczą swoich piłkarzy strzelać z dwóch metrów do pustej bramki – pisze prezes PZPN. W ciągu ostatnich tygodni aż trzy kluby […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Występ Lewandowskiego i Piątka z Anglią zagrożony? Rzecznik PZPN uspokaja

Istnieje ryzyko, że polscy piłkarze występujący w Bundeslidze nie będą mogli wystąpić w najbliższym meczu z Anglią. Wszystko przez przepisy covidowe i obostrzenia. Na ten moment przepisy niemieckich landów nakazują przejście obowiązkowej kwarantanny po powrocie z Anglii. W tym wypadku Bayern Monachium i Hertha Berlin mogłyby nie wyrazić zgody na wyjazd Robert Lewandowskiego i Krzysztofa […]
08.03.2021
Anglia
08.03.2021

West Ham United w końcu kroczy do europejskich pucharów

Jeśli w blisko trzech czwartych sezonu zajmujesz w tabeli wyższe miejsce niż Liverpool, a rozegrałeś o dwa mecze mniej niż The Reds, to masz powody do zadowolenia. Nie mogą ich zmniejszyć nawet problemy drużyny Juergena Kloppa, tym bardziej, że nazywasz się West Ham United. Ten sam West Ham, z którego przez kilka ostatnich lat szydzono.  […]
08.03.2021
Blogi i felietony
08.03.2021

Portugalczycy w 1. lidze. Skąd wziął się nowy trend transferowy?

Naszą piłką rządzą pewne trendy. Zwłaszcza jeśli chodzi o transfery oraz ich kierunek. Oprócz pewnych elementów stałych – zawsze jest kilku Słowaków czy Brazylijczyków, często łowi się piłkarzy według zasady: wyszło XYZ? To sprawdźmy sześciu jego rodaków. Czy właśnie dlatego Portugalczycy stali się trzecią najliczniej reprezentowaną nacją na zapleczu Ekstraklasy? Czy pierwszoligowcy oszaleli na punkcie […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Mamrot: Toczyłem rozmowy z klubami Ekstraklasy

Wczoraj oficjalnie doszło do zmiany trenera w ŁKS-ie Łódź. Spadkowicz z Ekstraklasy rozstał się z Wojciechem Stawowym i zatrudnił w jego miejsce Ireneusza Mamrota. – Nie ukrywam, ze miałem rozmowy z klubami Ekstraklasy. Ale w negocjacjach z ŁKS-em najważniejsze było to, że rozmowy toczyły się sprawnie. Prezes i dyrektor sportowy jasno określili swoje oczekiwania – […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Dudek: Szeroka kadra jest niepoważna. Zadowoleni są tylko menadżerowie

Jerzy Dudek skrytykował powołania Paulo Sousy. Jego zdaniem koncepcja „szerokiej kadry” jest absurdalna. – Myślę, że najbardziej zadowoleni z takiej sytuacji będą menedżerowie. Powoływanie tylu zawodników jest niepoważne. Przecież selekcjoner może z nimi porozmawiać, zadzwonić do piłkarzy, którzy są częścią kadry U-21 – pisze w „Przeglądzie Sportowym”. W piątek Paulo Sousa ogłosił listę 35 zawodników, […]
08.03.2021