post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 21.04.2020 10:30 przez

Krzysztof Stanowski

Mam już odruchy wymiotne od czytania niektórych prezesów, trenerów, piłkarzy… Ludzie stają na głowie, by umożliwić im powrót do zawodu i by te chybotliwe spółki i firemki w ogóle miały po co istnieć, a tymczasem w kółko jedno i to samo.

„My chcemy grać, ale mamy też pytania…”

A co z chłopcami do podawania piłek?
A gdzie mamy jeść posiłki podczas wyjazdów?
A jak zapełnić pełną izolację, skoro członkowie rodzin wychodzą z domów?
A jeśli piłkarzom kończą się kontrakty 30 czerwca?

Już nie mogę słuchać tego pieprzenia.

Rozstaw 20 piłek wokół boiska i niepotrzebni ci chłopcy od podawania piłek, gra się bez nich w niższych ligach i mecze się normalnie toczą. Jak teraz ekstraklasowicz sam schyli się po piłkę, to mu korona z głowy nie spadnie i w krzyżu mu chyba nie łupnie.

Jak masz problem z posiłkami podczas wyjazdów to sobie je uprzednio zamów na wynos albo zrób sobie kanapki w domu. Nikogo nie obchodzi, co lubisz jeść, a co nie, wszyscy ludzie normalnie się żywią to i ty dasz radę. Jeśli tym razem zawodnicy zjedzą posiłek nieoptymalny dla zawodowych sportowców to wiesz co? To nic.

Wyizoluj w stu procentach całą rodzinę i też zakaż im wychodzić z domu, a jeśli cię to przerasta (albo twoją rodzinę) to się wyprowadź na pewien czas do kolegi z zespołu. To jest twój zawód i jak chcesz otrzymywać pieniądze to się poświęć. Istnieją na świecie większe poświęcenia niż siedzenie na tyłku.

Jeśli piłkarze po 30 czerwca wolą nie grać nigdzie niż grać u ciebie, to masz gówniany klub z gównianą atmosferą i sam jesteś sobie winny. Wstaw teraz juniorów albo wycofaj się z rozgrywek, generalnie mamy to gdzieś. A jeśli twój piłkarz 30 czerwca ma zmienić barwy to podpisz z jego nowym klubem aneks albo wręcz mu kwiaty.

Można mnożyć pytania, wymyślać co kilka minut nowe, można kreślić hipotetyczne sytuacje i tworzyć problemy na siłę. Czy piłka wraca w normalnych warunkach? Nie, piłka wraca w warunkach wojennych. Dlaczego wraca? Żebyś ty, zadający pytanie za pytaniem, miał robotę, żeby twoi koledzy mieli robotę, żeby twoja piłkarska firma miała rację bytu.

Czy będą niedogodności? Tak, będą niedogodności.
Czy poziom może być niższy, a piłkarze gorzej przygotowani? Tak poziom może być niższy, a piłkarze gorzej przygotowani.
Czy będą w tym wszystkim elementy partyzantki? Tak, będą elementy partyzantki.

Ale dla powroto-sceptyków jest jedna doskonała informacja. Otóż gra w piłkę nie jest obowiązkowa. Jeszcze nikt nigdy nie trafił do więzienia za odmowę gry w rozgrywkach ekstraklasy, więc sytuacja jest prosta: nie chcesz grać, to nie graj. Po to wymyślono pojęcie walkowera. Oddaj jednego, drugiego, trzeciego i nara.

My chcemy grać, ale…

Jak chcecie grać to przestańcie pieprzyć, tylko grajcie. To nie jest czas na panele dyskusyjne, okrągłe stoły i niekończące się pogadanki na skype czy twitterowe analizy. Sprawa jest prosta: chcesz grać to zrób sobie te jebane kanapki na wyjazd i graj, a jak nie chcesz grać to oddaj walkowera i czekaj aż otworzą restauracje. Finansowo nie opłaca ci się wracać do rozgrywek? Prosta sprawa – to nie wracaj!

Niektórzy ludzie sądzą, że świat na nich zawsze będzie czekał. Nie będzie. Nie pasuje im sposób komunikacji w sytuacji kryzysu? Woleliby bardziej demokratyczny? Napisz zażalenie, a na razie: albo pakuj torbę na wyjazd, albo – jeszcze raz to powtórzę – nie graj.

Czy zaistnieją nowe problemy? Tak.
Czy tylko ty jesteś w stanie je na kolanie wymyślić? Nie.
Czy plan powrotu ligi nie ma słabych punktów? Ma.
Czy regularnie będzie się nad nim pracować? Tak.
Czy błędy można eliminować na bieżąco? Tak.

„Ale jak to, my chcemy grać, tylko mamy pytania…”

Największym, niewypowiedzianym przez was pytaniem jest to, po co wam w ogóle gra, skoro wracając na boisko spadniecie albo niczego nie zyskacie (a obsunięcie w tabeli ciągle możliwe). To są rzeczywiste pytania, które przechodzą wam przez głowę, a wszystko inne to nieudolna próba udawania, że jest inaczej.

Opublikowane 21.04.2020 10:30 przez

Krzysztof Stanowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 115
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jakub Sosnowski
Jakub Sosnowski

Ja bym sobie życzył, żeby choć raz pod tak słabym tekstem redaktora Stanowskiego, który jest napisany na kolanie i o dupie marynie, nie pojawiło się milion komentarzy.. dziękuję

17wojownik.
17wojownik.

Najchujowsze jest u Stana to, że on faktycznie pisze te teksty na kolanie, na kiblu, siada i pisze, byle we wtorek siadło. Albo bezczelnie perfidnie i głupawo wsadza kij w mrowisko pisząc tak jednowymiarowo, żeby milion różnych interesantów, często niegłupich, zwróciło mu uwagę pod tekstem w komentarzach, na różne aspekty sprawy. I wtedy ma pięknie pełny obraz sytuacji i środowiska.
Chyba, że hajsu od buków brakuje.

Sędzia Marciniak
Sędzia Marciniak

A ja bym sobie życzył, żeby pod jakimkolwiek infantylnym i głupim teledyskiem disca z pola, nie było kurwilion wyświetleń. Ale świat nie jest mój i ludzie mają prawo delektować się czym chcą. Ps Może być tak, że bez Twego komentarza, będzie brakować tego jednego do miliona…a nie…nie będzie – napisałeś go.

Jakub Sosnowski
Jakub Sosnowski

Szanuje, że odniosłeś się do mojego wpisu, ale zrozumiałeś go zbyt dosłownie.
Tu nie chodzi czy się komuś podoba czy nie tylko o to jaki jest stosunek takiego dziennikarza jak Stano do nas czytelników. Mnie razi to, że mógłby ten artykuł napisać o wiele lepiej, albo jeżeli nie ma czasu, to przekazać temat jednemu ze swoich dziennikarzy, który przynajmniej by na nas nie rzygnął na odwal się.

Michal Sz
Michal Sz

Stan w programie z Najmanem mówił, że nie jest przebierańcem i nie robi tego czym się nie zajmuje. W przypadku boksu to prawda, ale niestety za dziennikarza od jakiegoś czasu już tylko się przebiera, bo takie teksty jak powyżej pokazują, że albo mu się nie chce, albo nie ma na to czasu. To już nie pierwszy taki lichy tekst w ostatnim czasie, choćby poprzedni też był o niczym.

Zbyszek z buszu
Zbyszek z buszu

Wiesz co, to napisz co środę swój, najbardziej niechujowszy. Chętnie poczytam.

Arecky78
Arecky78

Nie musisz tego czytać. Nie będziesz się denerwować i będziesz zdrowszy…
Dla mnie jest oki, krótko i na temat. Bez zbędnego pieprzenia.

Andrzej z Gliwic
Andrzej z Gliwic

A mi sie podoba. Stanowski jest dziennikarskim sumieniem, a zeby sie wypowiedziec, to nie trzeba zapierdzielic 3636278173636 znakow. Wypowiedzial to ktos przed nim?

Michal Sz
Michal Sz

No i pewnie milion się nie pojawi, bo ktoś zaczął usuwać. Komuś widać skoczył gul po krytyce tego tekstu i odwalanej przez autora chałtury, choć nic obraźliwego tu nie było.

SirVimes
SirVimes

Generalnie, to rozumiem Stano:
Nie ma meczów, nie ma piłki, nie ma tematów, nie płacą buki – a redakcja jest na utrzymaniu. Będa mecze, będą zakłady, będzie wszystko.
Zobaczcie jak w kontrze do Stano jest Jaro Królewski i Kowal, którzy widzą problemy związane z reintrodukcją meczów do naszego środowiska.
No i w kontrze do Stano jest też Stano „siedź w domu” „Piłka to hobby i najbardziej niepotrzebny zawód, zaraz po dziennikarzach piłkarskich”.
Aczkolwiek, tutaj trzeba zrozumieć szefów klubów:
– mecze nie będą miarodajne jak ktoś, siła wyższa zakazi się COVID-19 (co jak zakazi się cała szatnia?) wywalamy klub, walkowery, spada, nie spada?
– piłkarze po przejściu kornoawirusa mogą mieć nieodwracalne zmiany w płucach, a to jednak są jakieś żywe górki złota biegające po boisku
– plan esa wygląda na malowany członkiem, jest typowy na odpieprz – jak wypunktował Królewski, bez sensu, bez pomyślunku, byle na już
Uważam, ze nie powinno się nic zadziać, ale jest szansa, ze można stracić wiele. A tego lepiej uniknąć

Jakub Sosnowski
Jakub Sosnowski

Cieszę się, że ktoś to zauważył. Gul był i to co się dzieje w komentarzach od wczoraj to się do filmu Miś nadaje.
Ktoś tak pięknie poprzestawiał, tak ślicznie pousuwał, pokręcił krętełkiem i jest tak jak redakcji pasuje.
Wstyd!!! Krzysztof Stanowski wie co odpierdalacie pod jego tekstami? Czy może zleca wam tą robotę?
Ja się założę, że w małym pokoiku u Was w redakcji siedzi taki troll jebany co to na etaciku tylko tym się zajmuje, żeby pod tekstami została tylko banda klakierów. Brawo!

Artur
Artur

Moze sam artykul nie jest najwyzszych lotow, ale trafia absolutnie w sedno.
Z tych wszystkich wywiadow az wylewa sie hipokryzja, a szlachetne miano inc gerwazego hipokryzji nalezy sie imc Krolewskiemu z Wisly.

ViteQ
ViteQ

bardzo dobrze, zaorac guwnokluby typu Korona, Arka i gdańska Lechia!

Pogromca wsiurów
Pogromca wsiurów

Viteq z piździchowa, pisz po polsku !

Kou
Kou

Możesz podać definicje guwnoklubu?

Placzul
Placzul

Liga grać k…. mać
a jak nie to wypier…..
Takie kibicowskie streszczenie artykułu.

Fundambu
Fundambu

Kts weszło po awans!!!

Kgain
Kgain

Przecież nawet najprostsze kwestie nie są do tej pory rozwiązanie, nikt nie mówi o absurdalnych niejasnościach. Przygotowanie pełnego projektu powinno być całkiem szybkie, więc spróbujmy. Ty w zamian promujesz pomysły chujem podparte za przeproszeniem. Zróbmy to porządnie, skoro możemy.

Fbrd
Fbrd

no własnie powinno być szybkie ale nie jest bo połowa klubów ESA chce grać bo kasa a druga nie chce grać bo jest zagrożona spadkiem i lepiej takiemu klubowi nie dostać tej 1/3 z praw telewizyjnych za ten sezon a się utrzymać niż potem człapać w pierwszej lidze za „psie grosze” a że to polska liga to jest loteria i cieżko potem znowu awansować do ESA

Kgain
Kgain

Jak nie chcą grać, to niech spadają z ligi. Natomiast przed jakimiś deklaracjami powinno się rozwiązać niejasności. Powiedzmy, że kluby mają dzień na wysłanie pytań, komisja odpowieda i formułujeb poprawki do regulaminu. Może być kontrowersyjny, ale niech będzie jednoznaczny. A z tego co widzę, to nie ma odpowiedzi na pytania podstawowe. Potem będzie młyn, jak wyjdzie coś w praniu. Jasne, że można czegoś nie przewidzieć teraz, wtedy niech komisję zbierają się w jakimś trybie pilnym. Ale jeżeli jest szansa przewidzieć pewne zjawiska teraz, to zróbmy to i niech ta komisja łaskawie się nimi zajmie.

Ju gołin dałn
Ju gołin dałn

Przecież tu jest Polska, kraj w którym ulubionym sposobem zarządzania jest zarządzanie kryzysowe. Po co coś planować, kreślić scenariusze i ich potencjalne rozwiązania, skoro i tak wiadomo że coś się spierdoli, a wtedy zwoła się zebranie „wszystkich świętych” i będzie się radzić do późnych godzin nocnych jak tu przy pomocy śliny i spinacza naprawić samolot.
Gdyby wszystko było z góry zaplanowane i dopięte, to ci liczni prezesi i dyrektorzy czuliby się całkiem niepotrzebni. A do tego nie można dopuścić.

Buczaczu
Buczaczu

No, dokładnie. „W sumie tam jest w chuj mgła, nam sie udało wylądować. Możecie próbować. Śmiało”.

Michal Sz
Michal Sz

Generalnie zgadzam się z sensem tego wywodu, ale sam tekst to takie lanie wody jak ze szkolnego wypracowania. Wszystko zawarto tu w jednym zdaniu – chcesz to graj, a jak nie chcesz to nie graj, reszta to ozdobniki, z których nic więcej nie wynika.

Skinhead O'Connor
Skinhead O'Connor

Raczej: jak chcesz grać to graj a jak nie chcesz grać to graj do niższej ligi

January
January

Kogo obchodzi czy Ty się zgadzasz czy nie…artykuł ok

Tomek Hajto
Tomek Hajto

Bo to są, jak ja to mówię, typowi polscy ekstraklasowcy. Panowie, to nie może być tak, że piłkarz czy prezes klubu pisze do związku i na jego prośbę są wstrzymywane rozgrywki. Nie wiem Krzysztof czy pamiętasz, ale niedawno prezes Paderborn poparł propozycje żeby dokończyć rozgrywki. A Paderborn to jest, jak ja to mówię, autsajder, tak? Ostatni w tabeli. No to wyobrażacie sobie że ŁKS czy Arka proszą o takie coś? Nie, bo trzeba powiedzieć że oni wiedzą że wtedy spadną z ligi, tak? To są właśnie te detale, przygotowanie, mental, którego nauczysz się tylko na zachodzie. Ludzie w naszej piłce,nasze kluby tego nie mają i to jest takie typowo polskie.

Piotr
Piotr

No patrz, a tu okazuje się że przedstawiciel Arki brał udział w pracach komisji mającej na celu powrót rozgrywek, a prezes wypowiadał się że rozstrzygnięcia na boisku będą najbardziej uczciwą formą ustalenia kolejności w tabeli na koniec sezonu. No i co teraz napiszesz panie zachwycony zachodem?

Tomek Hajto
Tomek Hajto

Piotr, ja mówię z pamięci. Nie czytam tak jak ty z internetu. Wiele razy się nie mylę, więc nawet jeżeli raz się pomyliłem, to nie rób z tego jakiejś afery międzynarodowej.

Andrzej
Andrzej

Tomaszu Hajto : szacun !

roma
roma

tomaszu, po chuj się odzywasz?

Anonimowy Czytelnik
Anonimowy Czytelnik

To się nazywa hipokryzja. Z jednej strony #zostań w domu, z drugiej trzeba grać.
Może niech szanowny redaktor przypomni, które miejsce w tabeli zajmuje jego mocarny zespół?

Ju gołin dałn
Ju gołin dałn

Bo to jest #zostanwdomu ale tak nie za długo, bo bukom spadły dochody i chcą zabrać swoje reklamy.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Zostań w domu jeśli nie musisz wychodzić:
1. Do pracy
2. Do lekarza
3. Do apteki
4. Do sklepu
Piłkarze będą W PRACY. Kopanie piłki to ich praca gdybyś jeszcze tego nie wiedział.

AmberMozart
AmberMozart

akurat piłkarze do pracy iść nie muszą. muszą ci niezbędni (np. sektor żywieniowy), ewentualnie ci, dla których inaczej nie będzie kasy na pensje. piłkarze nie muszą. kasę mają zapewnioną, ich praca nie jest niezbędna. po chuj grać?

ŁuKaSz
ŁuKaSz

Po taki AmberMozart grać, że to jest praca dla mnóstwa ludzi chociaż na boisku widzisz tylko 22 osoby. Produkcja sprzętu AGD tez działa chociaż pralki nie zjesz.

GORILLA_JASNOWIDZ
GORILLA_JASNOWIDZ

Jest to może i brutalne, ale sporo w tym racji, można to odnieść nie tylko do piłkarzy. Jest to jednak bardzo nieparlamentarne, panie Krzysztofie, prowadzić taką narrację.
Zgadzam się jednak z tym tekstem. Piłka jest elementem normalności, tak jak każdy inny sport, kino, restauracja czy randka z dobrą dupeczką w dobrym miejscu. Przypomnę, że zdecydowana większość ludzi wciąż pracuje, wychodzi z domu, nie pozostaje w pełnej izolacji. Niektórzy nawet w sporych fabrykach czy magazynach, gdzie mijają się z ludźmi z różnych części miasta, gminy, a powiem więcej, nawet i powiatu.
Jak słyszę płacz czy narzekanie piłkarzy, ludzi z branży rozrywkowej, którzy zarabiają zdecydowanie więcej niż gros społeczeństwa, to mi się kurwa srać chce na przemian z mdłościami. Do roboty won, a komu się kurwa nie podoba wypierdolić dyscyplinarnie. Chcą przywracać normalność w jakimś stopniu, oracowują plany powrotu z zachowaniem zasad higieny, a te kurwy wyhodowane niekiedy na państwowym garnuszku wciąż narzekają.
Czeka was wszystkich kara, już się zbliża. Grzesznik pokaże udawaną skruchę, napierdalanie się kablem od prodiża nic nie da. W kącie pokoju ciemną nocą zobaczycie te dzieci, które zabiliście powszechną aborcją. Nadchodzi czas pożogi i zwątpienia, nierządnica babilońska zapanowała nad światem, jej czas się kończy i ona o tym wie. Będzie się bronić przed upadkiem, a grzesznik będzie jej bronić. Za późno już dla was, biada, biada.

rincewind
rincewind

co ty pierdolisz typie

Cezaryyy
Cezaryyy

Panie Krzysztofie, dokładnie o tym pisałem wczoraj w swoim komentarzu. Chłopy (vide: piłkarze) brać się do roboty. Ludzie chodzą normalnie do fabryk, gdzie styczność z innymi jest 100 razy większa niż w przypadku kopaczy, panie w Lidlu na kasie i w innych zawodach, wszyscy jakoś żyją. Piłka nożna nie jest obowiązkowa jak ktoś nie chce niech nie gra. Trzeba przy zachowaniu bezpieczeństwa wrócić do grania. Niestety problem jest taki, że połowa klubów e-klapy to bankruty, kluby żyjące ponad stan, na kredyt (zresztą tak jak wielu ludzi). Koronawirus to tylko obnażył, jeszcze bardziej, ale może to i dobrze. Może w kilku przypadkach uda się „oddzielić ziarna od plew…”

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Dokładnie. Pracownicy sklepów jakoś nie mają wyjścia i muszą pracować nawet ciężej niż zazwyczaj – i to raczej za te same pieniądze. Ilu ludzi przewija się przez sklepy w ciągu dnia, tego nawet nie da się porównać do 100 osób wielkim stadionie piłkarskim.

Sędzia Marciniak
Sędzia Marciniak

Mam suchara: miejsce akcji – płuca.
Wchodzi pani Covidowa do pokoju małego Covidka
-Jakbyś tu czasami posprzątał, toby ci korona z głowy nie spadła.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Karol Strasburger poczuł się właśnie zagrożony 🙂

Bartosz S
Bartosz S

taka prawda…..inni normalnie pracują jak muszą i to za dużo mniejsze pieniądze…i również mogą powiedzieć, że nie chcą pracować w takich warunkach i mają prawo, po prostu nie będzie za miesiąc wypłaty. To samo z tymi co mają mnóstwo pytań i „żali” lub problemów aby grać…Nie chcesz, nie graj…piłkarzu nie pobieraj pensji , nawet pomniejszonej a klubie spier….. z ligi i nie graj…masz takie prawo

Janek
Janek

Przeciez to oczywiste ze wali sie biznesik, bukmacherzy nie zarabiaja, polska ,, elita” dziennikarstwa nie ma czego komentowac ( bo ile mozna sie lizac po fiutach na Kanale Sportowym kazdego dnia..).
Nawet gdyby byla wojna, rosyjskie czolgi krazylyby po Polsce, to Stanowski i tak gadalby ze trzeba grac bo ,, za Wermachtu grali” ….

Xxxx
Xxxx

Dokładnie, to wygląda jak artykuł sponsorowany by etoto czy inny lvbet. Sam jestem za powrotem rozgrywek, ale wszyscy którym się pali, to sprzedaliby swoją matkę, żeby przywrócić piłkę.

eneene5
eneene5

Nic więcej nie trzeba dodawać. Cały artykuł można streścić jednym zdaniem: „GRAJCIE BO MI SIĘ HAJS KOŃCZY!”.

Gniotek
Gniotek

eneene5 może gdybym nie wiedział jak to ze Stanem jest, tobym przyznał Ci rację. W odróżnieniu od nas dwóch (twierdząc tak ryzykuję, bo Cię nie znam, ale chyba niedużo) Stano chyba mógłby być (jest?) rentierem, leszczu.

Jam ci jest
Jam ci jest

Fajnie. Stanowski znowu robi gównoburzę obliczoną na lajki.
Tymczasem nawet jeśli ma trochę racji to lekarz od Lecha, co był w Misji Futbol wczoraj wcale nie odpowiedział na pytanie, co zrobić w tak prostym przypadku, gdy żona piłkarza chodzi do normalnej pracy i go potencjalnie zaraża.

Odpowiedź prosta, taka jak w Niemczech, gramy dopóki zawodników starczy.

Stach Japycz
Stach Japycz

Ty widziałeś żonę lub konkubinę piłkarza, która chodzi do pracy? Przecież to są jakieś pustaki, które jedyne co potrafią to świecić tyłkiem na Instagramie i być tzw. „influencerką”. Najlepszy przykład to ostatnio wyszczekana szanowna małżonka kopacza Gola.

jacq
jacq

To niech na te parę tygodni do końca rozgrywek wyprowadzi się od żony.Naprawdę,za zarobki jakie biorą nasi kopacze można od nich tej odrobiny poświęcenia wymagać.Kierowcy TIRa nikt nie pyta,jak sobie radzi wiele dni z dala od bliskich.Tylko nad piłkarzami z niewiadomych przyczyn się litują,mimo,że i tak mają 1000x razy lepiej niż wiele innych zawodów.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Każdy samiec niezależnie od tego jakim to jest „kochającym misiem” po 2 miesiącach spędzonych w towarzystwie swojej kobiety najchętniej wyjechałby na rok na bezludną wyspę. Ale piłkarze to pizdeczki a nie samce 🙂

Jacek
Jacek

Piłkarze to w ogromnej większości kretyni. Szczególnie te polskie ofiary losu. Banda idiotow bez szkół, zmanierowanych, zepsutych i myślących ze świat się kręci wokół nich. Serio jest wiele ciekawszych zajec niż piłka nożna i można wybrać coś bardziej wartościowego. Poza tym czy piłka nożna uczy czegoś młodego człowieka? Tak oczywiście! Samych najgorszych zachować i postaw. Dlatego piłkarzyków należy tepic na każdym kroku, takie moje zdanie.

Jacek
Jacek

A tak żeby potwierdzić moja tezę, większość rozmów w weszłopolskich wygląda tak.
-Panie, co myślisz o gejach?
– nie no gej w szatni? Zajebalbym gołymi piesciami.
-ale jakbyś grał w Realu Madryt i tam byłby gej? – to robiłbym mu przysiady do pachwiny bo on jest pilarzem wielkiej klasy i może być homoseksualista.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Bo tym kopadłom się wydaje, że jak ktoś ma skłonności homo to od razu rzuca się na każdego faceta którego zobaczy w szatni 😀
Po tym pytaniu w czasie wywiadu powinno paść inne: „czy akceptujesz życie jako homo sapiens?” – część tych najbardziej „rozgarniętych” mogłaby zaprzeczyć 🙂

Grażyna
Grażyna

Przysiady do pachwiny?

Adam
Adam

Masa ludzi pracuje poza domem. MASA! Nie mówię tylko o sklepach i szpitalach czy służbach ratunkowych. Kurierzy też pal licho. Ale przecież są pracownicy produkcyjni, którzy wytwarzają te rzeczy do sklepów. Pracownicy produkcyjni innych segmentów gospodarki. Ślusarze, stolarze, kierowcy…

To piłkarze mają najgorzej. No tego biadolenia mam trochę dość. Koleś zarabia 20 tyś na miesiąc i ma problem ogarnąć izolację na dwa miesiące tak, by nikt poza innymi piłkarzami i domownikami go nie tykał.

Babcia co ma emeryturę 1500 ogarnia życie i nie wychodzi z domu.

Dajcie spokój z tym cyrkiem. Bundesliga zaraz ruszy, bo pracować po prostu trzeba i tyle. Trudne czasy i pandemia to jedno, ale mój zawód i pewien obowiązek to drugie.

Mario
Mario

Mam ogromną prośbę, możesz się odnieść do tekstu Pana Tłokinskiego ?

Janek
Janek

Podpisuje się obiema rencyma i nogyma.

Fidel
Fidel

Każdy klub wyznacza powiedzmy dwóch grajków najlepiej napierdalających w fifę. Oczywiście wszyscy grają swoimi zespołami. Pykają z chaty. Jeden łikend i liga dograna. Oczywiście mecze streamowane co by kibice mogli podziwiać swoich idoli. Hajs się zgadza.

Marcin
Marcin

Dobrze napisane, prosto i treściwie.

Bartek99
Bartek99

Należy zwrócić uwagę, że adresatami tekstu są cipki, którym systematycznie robią gangbang dentyści z Luksemburga, księgowi z Islandii, czy nauczyciele historii z Łotwy.

Szymon K.
Szymon K.

Mnie tekst przypada do gustu i to niezależnie czy był pisany na kolanie, bo przeczytałem go w kiblu, a jeśli tekst jest dobry to nie ważne gdzie i na czym został napisany. Mnie już wkurza ta przepychanka i chce, żeby liga wróciła, nie jestem zawodnikiem, ani działaczem, ale moje życie zawodowe jest mocno związane z piłką nożną i działaniem klubu piłkarskiego. Pozdrawiam.

Bzyq
Bzyq

Czy poziom może być niższy? Sądzę, że wątpię…

Adam
Adam

„Napisz zażalenie, a na razie: albo pakuj torbę na wyjazd, albo – jeszcze raz to powtórzę – nie graj.”

Mogło być:

Napisz zażalenie, a na razie: albo pakuj torbę na wyjazd, albo pakuj torbę i wyjazd.

Jam ci jest
Jam ci jest

Najciekawsze jest to generalizowanie. Piłkarz głupi, pije, nic nie potrafi poza kopaniem, a tak dużo zarabia.

Wczoraj słuchałem niejakiego Michała Helika z Cracovii z nudów, na Weszło FM bo jakoś bardzo mocno nie śledzę E-klapy. No i nie zauważyłem, żeby był jakiś niedorozwinięty czy głupi. Normalny gość.

Ten normalny gość, nie musi, ale może mieć narzeczoną czy tam żonę, która stawia się normalnie do pracy. A jak nie on, to ktoś inny może się znaleźć w podobnej sytuacji. W związku z powyższym ma dokładnie takie samo prawo bać się o zdrowie bliskich, jak „lud”, który jeździ zwyczajnie do pracy i mniej zarabia. A może nawet większe, bo jednak trzeba będzie pojechać wślizgiem na d..iem bo jednak trzeba będzie powalczyć wręcz czy skoczyć do główki.

Nie jest winą piłkarza, że nawet jak nie jest Elonem Muskiem w swojej dziedzinie, to zarabia wielokrotnie więcej niż „lud”, zawsze można było zostać piłkarzem.

Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak laudacja do piłkarzy, ale czym innym jest stanowisko Moskala z ŁKS – u, który nie chce grać, bo tylko, gdy nic nie będzie grane ŁKS się utrzyma i będzie partycypował w krojeniu kawałka z tortu o nazwie „Ekstraklasa”, a czym innym są zwykłe pytania o to, jak to ma wszystko wyglądać. Np. czy testy będą po każdej kolejce dla każdego i jakiej jakości te testy będą itd.

Sądzę, że w bólach, ale jakoś rozgrywki dokończą w ligach europejskich, co nie zmienia faktu. że plan wydają się mieć tylko Niemcy, a reszta to by chciała może coś zrobić, ale nie do końca wie jak i nie do końca wie co. A nawet nie do końca wie kiedy, więc coś mi mówi, że jak w sierpniu skończymy sezon we Francji czy UK, to już będzie nieźle. Tak, spodziewam się obsuw.

No i spodziewam się chorób. W Niemczech tego nie ukrywają, nie może być tak, że jeden zachoruje rozgrywki stają, bo to nie będzie miało sensu, więc jak wspomniałem piłkarz ma prawo do strachu. I jak będzie miał bardzo dużego pecha, to może się to dla niego skończyć różnie.

Ale czy nie potrzeba było bardzo dużego pecha, żeby zarazić kogoś z własnej rodziny w Polsce, jadąc do rodziny na Święta? No raczej, a jednak spora część siedziała w domu. Generalnie – piłkarz też człowiek. W każdym aspekcie.

Stach Japycz
Stach Japycz

Bzdura. Ci pseudopiłkarze podpisali kontrakty żeby grać w piłkę więc jak im prezes nakazuje grać to są od tego jak dupa od srania żeby wyjść i grać. Jak się nie podoba to od razu do zwolnienia za niewykonywanie zobowiązań wynikających z kontraktów. Jak się ich prosiło o obniżenie wynagrodzeń to on się nie zgadzał bo cytuję „jest pod prądem i może wrócić grać” to teraz niech zapierdala na boisku i raduje gawiedź jak małpa w cyrku bo dokładnie taką rolę pełni. A jak się tak boją o te swoje konkubiny to niech mieszkają ze swoimi kolegami z szatni. A Panie influencerki niech dalej świecą dupą w internecie.

W ogóle to dziwię się prezesom że tych opornych do obniżek jak niejaki kopacz Gol nie przymusili poprzez mocniejsze kluby kokosa. Jesteś do dyspozycji klubu? To masz zrobić 1000 pompek w dwie minuty. Dzwonić po nocach że teraz ma przebiec 5km w miejscu sprintem i nagrany film do trenera. Zaraz by się tym kopaczom odechciało stawiać. W tej sytuacji brakuje takich jak Wojciechowski.

Jam ci jest
Jam ci jest

Kontrakt – jak każda umowa.

Ktoś wycenił usługi Gola na tyle i tyle.

Oczywiście dziwię się mu.

No brakuje Wojciechowskiego, nic nie wygrał, narobił smrodu i porozdawał Janosikowe tygodniówki.

Stach Japycz
Stach Japycz

Kolejna bzdura. Kontrakt nie jest jak każda umowa, bo nie obowiązuje coś takiego jak wypowiedzenie. Jakby było to by przecież Ci kopacze pierwsi by lecieli się dogadywać, bo ich by od razu zwolniono, a nikt by ich nie zatrudnił w tym okresie. A tak mogą się stawiać, że im się należy, bo to w sumie prawda. Ale przez to mają psi obowiązek iść i grać na boisku, bo jak nie to od razu rozwiązanie kontraktu i obarczenie kosztami.
I teraz płacze kopacz jeden z drugim, że on się boi, dawać jemu testy najlepiej dwa razy na godzinę i jeszcze jego konkubinie bo on się o nią boi. A niech spierdala. Jak się chciano z nim dogadać po ludzku, żeby chwilowo miał mniej (bo przecież i tak dostaje horrendalne pieniądze), to nie. Więc teraz niech gra bez żadnych testów bez żadnej opieki, bez kompletnie niczego tylko w izolacji na jakimś stadionie w Psiej Wólce i mieszkając w baraku z desek.
Takich tłumoków jak polscy kopacze to powinno się tak dowalić wysiłkiem fizycznym żeby aż żygali. A te ich konkubiny trzymały ich podczas tego za łeb.

Jarosław
Jarosław

Panie Krzysztofie… Albo dąb chujowy, albo chuj dębowy..
Takie to nasze..
Pozdrawiam

Dariusz
Dariusz

Jakiekolwiek granie w obecnej sytuacji nie ma najmniejszego sensu i stanowi zagrożenie dla zdrowia,być może życia dla wielu ludzi uczestniczących w meczach i ich organizacji.
Czas skończyć tę farsę,te bezsensowne,słowne przepychanki,podjąć racjonalną decyzję i ogłosić termin rozpoczęcia nowego sezonu.
W klubach będą mieli spokój aby mieć czas przygotować zespoły i poukładać sprawy z kontraktami.Na razie jest wielki burdel,który doprowadził już do totalnego chaosu…

Adam z Banku.
Adam z Banku.

Chwała Piszącemu 🙂
Dziś się zgadzam i podobał mi się artykuł oraz ton i wydźwięk.
Dobra robota Panie Krzysztofie.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa

Ten tekst wygląda tak, jakby ktoś kogoś gonił a ten goniony musiał coś napisać i miał na to dwie minuty.
Panie Stanowski: Weszło jako pierwsze podniosło krzyk i przybiło piątkę Błaszczykowskiemu, gdy epidemia dopiero się zaczynała.
Teraz gdy mamy tysiące zarażonych, Ty każesz brać kanapki i wracać do gry…
Aby ekstraklasa ruszyła, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, żadnych niedomówień i niedociągnięć, bo cały wysiłek może przez głupotę jebnąć w jedną sekundę.
Wystarczyło napisać tylko to
„Największym, niewypowiedzianym przez was pytaniem jest to, po co wam w ogóle gra, skoro wracając na boisko spadniecie albo niczego nie zyskacie (a obsunięcie w tabeli ciągle możliwe). To są rzeczywiste pytania, które przechodzą wam przez głowę, a wszystko inne to nieudolna próba udawania, że jest inaczej.”
W tej chwili opłaca się wrócić do gry tylko jednemu zespołowi i jest to Lech Poznań.

Bartek
Bartek

Tym razem 150 procent racji. Wyjatkowo to musze stwierdzic. Jak slucham niektorych pilkarzy i prezesow, to tez mam wrazenie, ze sa to najbardziej skrzywdzeni ludzie na swiecie…

marcin1990l
marcin1990l

Stano 100%racji,

Bukmacherolog
Bukmacherolog

Powinno byc tak, ze kto chce to gra, a kto sie boi niech spierdala i wszyscy zadowoleni. Z tym ze ci co nie graja otrzymuja place minimalna do konca oficjalnej epidemii. Proste rozwiazanie?

Kristof.
Kristof.

Oby juz NIGDY polska pilka nozna nie wstala z kolan!!! NIGDY!!!! A te pierdolone gwiazdeczki co o sobie mowia Pan Pilkarz do kopania rowów!!! A te od pilkarzyków nadmuchane i porobione kurwiszony w ten sam dzien by im spierdolily z chaty szukajac bogatych biznesmenow z innych branz.Bo gdzie by taki kurwiszon jeden z drugim siedzial przy swoim bylym pilkarzyku zarabiajacym 2000zloty???

Dariusz Olejnik
Dariusz Olejnik

Mam szczerą nadzieję, że łapki w górę przy tym poście były tylko dla beki, naprawdę…

rincewind
rincewind

Mimo jadowitego wydźwięku jakieś to takie niezbyt odkrywcze, wielu ludzi z tłumu ma podobne odczucia

Wawrzyn
Wawrzyn

Decyzyjnosc powinna byc po stronie Ekstraklasy SA, PZPN, ministerstwa zdrowia i sportu, telewizji i sponsorow glownych. Po to sa organami zarzadczymi i zwierzchnimi, zeby ustalic zasady wznowienia rozgrywek. Tak funkcjonuje sport w powaznyn swiecie.

Pilkarze, trenerzy sa od grania a nie od komentowania czy wysuwania wlasnych pomyslow. Jezeli sa bezmyslni, to ktos z klubowych dzialow marketingu powinien przykazac im, co maja mowic. W obecnej sytuacji ich madrosci tylko wprowadzaja dodatkowy zamet i osmieszaja polska pilke. Powazny biznes, a taka musi byc pilka jezeli mamy jakies aspiracje, nie moze sobie pozwalac na takie bartoszkowanie…

Jan 60
Jan 60

W pełni zgadzam się z tezami felietonu. Brakuje mi jednak dodania,że nie tylko prezesi i piłkarze marudzą,ale też wielu dziennikarzy/komentatorów nie jest gorsza od nich.

Boko
Boko

Stanowski byle kasa się zgadzała dla jego „firmy” (50+ pracowników) Typowy polaczek cwaniaczek!

Obiektywnie
Obiektywnie

Dramat. Fejm autorowi uderzył do głowy, podobnie jak Jadczakowi – i teraz pouczają cały świat. To źle, że kluby które chcą trzymać profesjonalne standardy, zadają rzeczowe pytania, które są kluczowe w powrocie do gry? Zamówić posiłek na wynos czy zrobić kanapki? Serio? Rozumiem, że niektórzy mentalnie są w A klasie, ale rozegranie tylu spotkań w tak krótkim czasie, w połączeniu z 2-3 miesięczną przerwą w treningach wymagać będzie dobrego przygotowania i „prowadzenia się”. Jeżeli profesjonalny sportowiec ma wpieprzać kanapki między meczami, to dalsza cześć już nie ma sensu. A potem wszyscy narzekamy, że mamy słaby poziom piłkarski w zarządzaniu i w sporcie, jak sami każemy uprawiać partyzantke.

semp99
semp99

Chłopie wiesz dobrze, że jak taki ŁKS był by na drugim miejscu ze stratą 2 punktów do lidera, to nie pytał by o kanapki, tylko pragnął by grać. A tak co im zostało? Dlatego trzeba olać „malkontentów” (bo mają tylko w tym działaniu swój interes) i grac dalej.

rzap
rzap

Wszystko w pytkę tylko jest jeden zajebisty szczegół. Co z rundą finałową? Co innego gdybyśmy mieli standardowy system mecz-rewanż, ale my mamy jeszcze dodatkowe 7 meczyków. Więc jakim prawem bez rozegrania tych 7 meczy redaktor chce przyznawać tytuły jednym a degradować innych? Równie dobrze, można to zrobić teraz bez wracania na boisko. Różnicy nie ma żadnej bo i tak kluby będą protestować podnosząc ten argument.
Więc zamiast robić jeszcze większy burdel warto się zastanowić jak tego uniknąć.

IBRA
IBRA

Sens przekazu ok, ale totalne lelum polelum, jak ktoś wspomniał, wypracowanie szkolne… na poziomie podstawówki. Stano stać Cię na więcej, czy już Ci się nie chcę pisać?
Generalnie w dobie kryzysu wcale mi nie brakuję tej niskiej ekstraklasowej rywalizacji i żelowych piłkarzyków.

Michal Sz
Michal Sz

Stać tylko biznesy go pochłaniają i nie ma czasu żeby się przyłożyć.

pchlanaowlosionejklaciestanowskiego
pchlanaowlosionejklaciestanowskiego

Artykuł idealnie nadaje się podczas srania w kiblu.

Michal Sz
Michal Sz

Oho, całe wątki w komentarzach już nawet ktoś usuwa, bo kulturalnie skrytykowano ten tekst napisany na kolanie. Żenada po prostu. Albo moderator niezbyt bystry, albo właścicielowi palma odbija. Stawiam na to pierwsze, bo szef rzadko tu zagląda i nie widzi, że inni jego autorzy też odwalają szajs. Przykład idzie z góry.

Fundambu
Fundambu

ja kciec grac we Rodamiaku albo w ktfs

ahmed
ahmed

No i wreszcie w pełni sensowny wpis. Można się pod tym podpisać.

imie
imie

Wy tak na poważnie? Że ktoś się naprawdę boi zarazić? Przecież szansa na zarządzenie się jest promilowa. A promil tego promila umiera. Mniej niż w wypadkach samochodowych. Jakby wam codziennie tak mózg pruli statystykami wypadków to po miesiącu nikt do samochodu by nie wsiadł a po dwóch każdy swój samochód oddalby za darmo bo by mu powiedzieli ze od samego patrzenia można być ofiarą wypadku… opamiętajcie się! Ja rozumiem ze dla świętego spokoju wprowadzają takie rozwiązania żeby to przeszło „na gorze”. I mam nadzieję ze przejdzie bo jak narazie to wszystko co się dzieje to jakiś gorzki żart z nas wszystkich…. komuś widocznie z jakiś względów na tym zależy…. ale mniejsza. Ważniejsze żeby się temu na ile się da nie poddawać.

Łukasz Piotrowski
Łukasz Piotrowski

Ja na miejscu prezesów klubów wysłał bym do swoich zawodników list z grzecznym zaproszeniem na trening to w punkcie pierwszym, a w kolejnych zawierał bym kary za nie dostosowanie się do punktu pierwszego. Od obniżki pensji o 90%, kary finansowe, a skończył bym w punkcie ostatnim na rozwiązaniu umowy z winy zawodnika bez możliwości ubiegania się odszkodowania i bez żadnych wypłat pieniężnych za zerwanie umowy. Domyślam się że następnego dnia cała drużyna by się pojawiła na treningu mając w dupie wirusa, każdy miałby załatwione hotel albo szukał by miejsca w klubowych bursach.

Urbi59
Urbi59

Kluby będą skakać na głowę do basenu, tylko nie wiedzą, czy będzie w nim woda…

Przemek
Przemek

Urocze 🙂

Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
Stargardzka zmora Stanowskiego powraca

Stanowski poszukałem za ciebie, wkrótce ci się przyda:

1. Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy ul. Grochowska 171B, 04-111 Warszawa

2. Ośrodek pomocy społecznej, ul.Józefa Bema 91, 01-233 Warszawa

Nie ma za co.

romek
romek

Dzięki Stano, 100% racji. Właściwie zamknąłeś całą ewentualną dyskusję.

kasztan
kasztan

zabawne, przez całą historię portalu weszło smieje się z braku profesjonalizmu w PL piłce a teraz gdy jest okazja podjąć parę decyzji by wprowadzić trochę porządku w ten chaos to Stano apeluje o jak najszybsze wznowienie= byle jak byle szybko… Krzychu masz przykład naszych zachodnich sąsiadów których plan wznowienia rozgrywek to jeden wielki ORDNUNG, weźmy z nich przykład, tam są odpowiedzi na każde pytania.

olek
olek

brawo

Weszło
02.12.2020

Maradona, magazyny ligowe i magazyn Ligi Mistrzów. Czwartek w Weszlo.FM

W czwartek w Dwójce bez sternika przywitają was Kamil Gapiński i Monika Wądołowska. Temat poranka zdominuje Liga Mistrzów, nowy trener w Wiśle Kraków, a także wizyta Iwony Niedźwiedź w naszym studiu z okazji rozpoczynających się Mistrzostw Europy kobiet w piłce ręcznej. Monika i Kamil będą z wami do 10! Po poranku stery radia przejmie Dariusz […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Peter Hyballa nowym trenerem Wisły Kraków

Pięć krajów w CV – od Namibii po Słowację. Kilkanaście klubów w karierze, od młodzieżówki Bayeru Leverkusen po DAC Dunajską Stredę. Peter Hyballa na pewno widział w świecie piłkarskim wiele. Pytanie, jak to doświadczenie będzie się miało do Ekstraklasy, gdzie trenerzy z pięknymi życiorysami nie zawsze mają drogę usłaną różami. Jedno jest pewne: Wisła Kraków […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Karne śmiechu Stali dają awans Piastowi

Nie podejrzewamy mielczan o to, żeby im obrzydł Puchar Polski. Ale gdybyśmy podejrzewali, zarówno karny Maka w okolice orbity Marsa, a także Gliwa jako piąty strzelec (!) podający pod nogi Placha, byliby argumentami pod paliwo teorii spiskowej. Tej jednak kuć nie zamierzamy: ten mecz był dokładnie tym, czego spodziewać się po pucharowym meczu Stali Mielec […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

To była definicja ligowego paździerzu

Można narobić na środek dywanu, wystawić go w galerii, dorobić głęboki przekaz i nazwać sztuką. Są dziś ludzie, którzy potraktują taką deklarację całkiem poważnie i nawet zapłacą jakieś pieniądze, żeby to wspaniałe dzieło oglądać. A może nawet ktoś je kupi i wstawi sobie do salonu. Można też zagrać jak dziś Wisła Płock z Pogonią Szczecin […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Lech ściąga Szweda. Karlstroem jednak nie zastąpi Modera

Jesper Karlstroem podpisał właśnie kontrakt z Lechem, który wejdzie w życie 1 stycznia. Kolejorz – z tego co słyszymy – zapłacił za Szweda około 700 tysięcy euro, a w grę wchodzą jeszcze potencjalne bonusy. Teoretycznie Karlstroem zastąpi zimą Jakuba Modera, który najprawdopodobniej trafi już na stałe do Brighton, ale to pomocnik zdecydowanie bardziej defensywy. Bardziej […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Geniusz życia. Sekret niezwykłości Edinsona Cavaniego

Ma na koncie miliony, a do rodzinnej miejscowości w departamencie Salto tłukł się kilka godzin w zatłoczonym busie w środku zimy. Ścina trawę z kosą w ręku. Strzyże owce. Po nocach chodzi z ojcem na polowania. Pasjonuje się rolnictwem. Studiuje agronomię. Spędza godziny na łowieniu ryb. Ćwiczy balet. Czyta Biblię. Piłkarzem jest świetnym, prawdopodobnie jednym […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Rybus z Łowicza, który nie stał się ligowym dżemem | KOPALNIE TALENTÓW

Nie będzie chyba specjalnie naciąganą teza, według której Maciej Rybus jest jednym z najbardziej niedocenianych reprezentantów Polski. Gdy widzi się Rybusa w składzie kadry, jego obecność jest przyjmowana raczej z rezerwą. Może gdzieś w okolicach 2008 roku, gdy „straszyliśmy” Żurawskim w Larisie, czy Golańskim ze Steauy, byłoby inaczej, ale dziś w erze Juventusów i Bayernów, […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Bartosz Kapustka wreszcie daje sygnały, że może odpalić

Gdy Bartosz Kapustka wracał do Legii, wątpliwości było sporo. Powracał do ESA ewidentnie na tarczy, na odbudowę, a w Legii nigdy tego czasu na odbudowę piłkarzy wiele nie ma, trzeba ciągle robić wynik. Gdyby patrzeć po marce, to jasne, w Polsce wciąż ją miał. Ale gdyby spojrzeć na pozycję w klubie, to za nim były […]
02.12.2020
Włochy
02.12.2020

Gianni Agnelli – ostatni król Włoch

Gianni Agnelli, swego czasu najbogatszy i najpotężniejszy człowiek we Włoszech, był uzależniony od adrenaliny. Nieustannie kusił los, mawiając: – Są różne sposoby, by umrzeć. Śmierć w wypadku nie wydaje mi się wcale najgorsza. Uwielbiał wyskakiwać ze swojego prywatnego śmigłowca wprost do morza, szokując tłumy gapiów. Po stokach narciarskich śmigał w takim tempie, jak gdyby był […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Szachtior Soligorsk mistrzem Białorusi. „Wielkie BATE się skończyło”

Zielona piłkarska wyspa w erze koronawirusa, futbol w cieniu antyrządowych protestów i kolejne zaskakujące rozstrzygnięcia na mecie rozgrywek – sezon 2020 w białoruskiej ekstraklasie będzie z pewnością jednym z najbardziej pamiętnych. Po piętnastu latach po tytuł sięgnął Szachtior Soligorsk, a BATE Borysów drugi raz z rzędu zostało największym przegranym. Przyglądamy się uważniej wydarzeniom za naszą […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Zima zaskoczyła ligowców. „Walkowerów nie będzie. Chcemy grać w tym roku”

Grudzień, godz. 12, mecz pierwszej ligi na stadionie, który nie dysponuje podgrzewaną murawą. Co może pójść nie tak? Wszystko. Pierwszoligowcy znów muszą przekładać spotkania, lecz tym razem nie z powodu koronawirusa, czy meczów reprezentacji. Teraz grać się nie da, bo boisko bardziej przypomina betonową arenę przy szkole niż stadion piłkarski. Mróz na południu Polski sprawił, […]
02.12.2020
Blogi i felietony
02.12.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Od razu ostrzegam – nie będzie o piłce, przynajmniej nie bezpośrednio, proszę nie składać reklamacji, po wczorajszym meczu z Miedzą nie zdobędę się na futbolowe wyznania. W 2010 roku warszawski raper Proceente nagrał album „Dziennik 2010”, zamieszczając przy jego promocji informację, że jego bezpośrednią inspiracją był „Dziennik 1954” autorstwa Leopolda Tyrmanda. To wtedy po raz […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Luka Zahović na razie rozczarowuje. Dziś przełamanie?

Odkąd Adam Buksa wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, Pogoń Szczecin miała wyrwę w ataku, której nijak nie potrafiła zasypać. Nic dziwnego, że klub sięgnął głębiej do kieszeni. Na przełomie września i października sfinalizowano pozyskanie Luki Zahovicia, który miał rozwiązać problem. Minęły jednak dwa miesiące i na razie możemy z całą pewnością stwierdzić, że problem pozostał. Trudno […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Tysiąc Abramowicza. Najważniejsze wydarzenia ery Rosjanina w Chelsea

Roman Abramowicz jest właścicielem Chelsea od 17 lat. Jednakże bardziej imponująca jest inna liczba. Roman Abramowicz jest właścicielem Chelsea od 1000 spotkań. Jubileuszowym było starcie z Tottenhamem. Niezłe, lecz przez te wszystkie dni meczowe działo się na Stamford Bridge zdecydowanie więcej niż 0:0 ze Spurs. Kursy na Sevilla – Chelsea w TotalBet: Sevilla 3.00 – […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Ciro strzela, United wygrywa. Co wy na to? | TYPY NA LIGE MISTRZÓW

Wczorajsze żniwa były udane – trafiliśmy dwa typy, więc idziemy za ciosem. Co słychać w środę w Lidze Mistrzów? Najciekawiej zapowiadają się mecze Borussii Dortmund z Lazio oraz Manchesteru United z PSG. Sporo emocji będzie także w spotkaniu Sevilli z Chelsea, Sprawdźcie, co warto obstawić! Borussia Dortmund – Lazio Rzym Ostatnie mecze Borussii: PWWPW Poprzednie […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Milczenie delegatów i klubów, czyli kulisy zjazdu PZPN i wyborczej gry Bońka

Co dziś słychać w prasie? Najciekawszy wydaje się… felieton, który odsłania kulisy zdalnego zjazdu PZPN. O tym, dlaczego przedłużona kadencja jest na rękę Zbigniewowi Bońkowi, kto milczał i dlaczego niezależny rewident nie jest niezależny pisze Antoni Bugajski. – W milczeniu lojalnych delegatów, dających w istocie ekipie Bońka zielone światło we wszystkich decyzjach, nie było zdroworozsądkowej […]
02.12.2020
Weszło FM
02.12.2020

Środa w Weszło FM – TSW, Estadio Weszło, Dwaj Zgryźliwi Tetrycy i mecze!

Środę na antenie Weszło FM rozpoczniemy tradycyjnie już o godzinie 7:00. W „Dwójce bez sternika” przywitają Was Monika Wądołowska i Michał Łopaciński, a ich rozmowy zdominują mecze Ligi Mistrzów. Gośćmi audycji będą m.in. Rafał Nahorny, Radosław Chmiel i Kamil Rogólski. Nie zabraknie również tematu meczów koszykarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy. Bądźcie z nami! […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Debiutant ratuje Liverpool, Ajax pod ścianą

Liga Mistrzów, Anfield, Liverpool. Niby wszystko się zgadza, ot, Salah i Mane obecni, Robertson gotowy w blokach startowych, Henderson wyprowadza zespół na murawę. Jest kim straszyć, niejeden rywal myślałby w tej chwili o defensywce, ale nie Ajax. Nie, Ajax nie dał się oszukać, wiedział, że z pierwszego garnituru Anglików została co najwyżej górna część garderoby. […]
02.12.2020