50% pensji mniej to bardzo dużo. Musimy się spotkać pośrodku

Opublikowane 24.03.2020 11:27 przez

redakcja

Tomas Petrasek, jeden z filarów Rakowa Częstochowa, wziął udział w naszej ankiecie „Weszło z Butami”. Jak czeski defensor zapatruje się na sprawę transferu do MLS? Dlaczego wolałby pół roku spędzić w rezerwach za 50 tysięcy złotych niż grać regularnie za 5 tysięcy? Za którym razem zdał maturę? Czy trenuje MMA? Dlaczego nie zrezygnowałby dziś z połowy pensji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w zapisie rozmowy z audycji „Weszłopolscy” w Weszło.FM.

***

Większy wstyd dla piłkarza – strzał w aut czy przestrzelony karny?

Strzał w aut.

Zdarzyło ci się kiedyś?

Ja bardziej strzelam głową, a tak trudniej trafić w aut, więc nie pamiętam, żeby mi się to przydarzyło.

Transfer do MLS – chętnie, bo to świetne miejsce do rozwoju czy chętnie, ale głównie przez zarobki i fantastyczne miejsce do życia?

Drugi wariant. Mam 28 lat, więc rozwój tutaj już raczej nie wchodzi w grę, muszę myśleć o zarobkach. Gdyby pojawiła się oferta, która byłaby także ambitna piłkarsko, to wolałbym taką. MLS jest na tyle rozwiniętą ligą na ten moment, że łączy i jedno i drugie, więc na pewno jest jednym z moich celów.

Pół roku w klubie kokosa za 50 tysięcy zł miesięcznie czy pół roku w pierwszym składzie za 5 tysięcy?

Gdyby to był mój pierwszy sezon, miałbym 21 lat, to wolałbym drugi wariant, żeby grać i zarabiać skromne pieniądze. Teraz jestem w takim momencie, że pół roku w rezerwach bym wytrzymał.

Sodówka – jeszcze przede mną czy już za mną?

Był taki moment, kiedy moja popularność – jeśli mogę to tak nazwać – po awansie do 1. ligi, była, a ja nie zdawałem sobie sprawy, jak się zachować. Potrzebowałem usiąść na dupie i się ogarnąć, więc myślę, że to już za mną i się z tego cieszę.

Ile statystycznie piw wypijasz po wygranym meczu?

Statystycznie? Pół, bo nie zawsze piję piwo (śmiech).

Kiedy masz dwa dni wolnego i musisz się zresetować, to co robisz?

Zabieram swoją partnerkę, pieski i jedziemy do jakiegoś hotelu się zrelaksować. Robię to raczej po przegranym meczu, ostatnio po porażce z Lechem musiałem zresetować głowę. Tu mogę nawet po prostu usiąść na kawę, bo w Częstochowie takiego spokoju nie mam. Wolę więc wyjechać z miasta i spokojnie to sobie przemyśleć.

Dokąd w Częstochowie można zabrać dziewczynę na randkę?

Są małe, fajne knajpki, ale trzeba iść poza aleje, żeby nikt cię nie zobaczył. Jest taka grecka knajpa Pireus, chyba najlepsza w Częstochowie. Polecam gorąco.

Co zamawiasz, gdy masz cheat day?

Burger lub pizza i czekolada. To mój cheat meal, nie mam cheat day. Jakbym miał cheat day, to w poniedziałek ze 104 kg zrobiłoby się 107, trzeba się pilnować!

Gdybyś miał iść w życiu tylko na jeden koncert, jaki by to był?

Koncert Eminema.

Miejsce na ziemi, w którym najbardziej chciałbyś zamieszkać?

Kalifornia.

Czy oprócz piłki nożnej istnieje jakiś sport, o którym możesz powiedzieć, że jesteś z nim dobry?

Jestem dobry w hokeja, grałem w niego do 15. roku życia. Możecie się śmiać, ale chciałbym być też dobry w MMA, to też lubię!

Ale robisz jakieś kroki w tym kierunku?

Tak, ale nie mogę o tym rozmawiać (śmiech).

Po prostu kolegów bijesz w szatni?

Nie, nie trzeba ich bić. Ale sztuki walki można stosować w indywidualnym treningu, oczywiście bez jakichś mocnych sparingów. Potrzebuję być mobilny, bo jestem duży, więc jest nad czym pracować, a przy tym sporcie można poprawić kondycje i przy okazji się zrelaksować.

Matura – zdałeś bez problemu, czy walczyłeś o przetrwanie?

Walczyłem o przetrwanie, niestety nie zdałem za pierwszym razem. Ale akurat w naszej klasie nie był to wyjątek, z 20 osób nie zdało 17. Było trudno, poza tym byliśmy problemową klasą. Za drugim razem na szczęście się udało.

Gdybyś został za coś niesłusznie oskarżony, a sprawę w sądzie miałby prowadzić jeden z ekstraklasowych arbitrów, to którego z nich najbardziej byś sobie życzył?

To trudne, bo znam wszystkich, ale mylą mi się nazwiska, więc muszę powiedzieć kogoś pewnego – Szymon Marciniak.

Niedziela bez handlu – zabieranie wolności, czy dobry pomysł?

Dawanie wolności.

W Czechach też to funkcjonuje?

Nie, ale zaproponowałbym to. Nie przeszkadza mi to w ogóle i myślę, że przedsiębiorcy też to docenią. Ludzie idą do kościoła, potem na jakiś obiad albo kolację, podoba mi się to, że ludzie nie są w centrum handlowym. Ale mamy demokrację, wiadomo, więc może w pewnym sensie jest to zabieranie wolności? Mnie to w każdym razie pasuje.

Gołębie w miastach – sypać im ziarno, czy traktować miotaczem ognia?

Miotacz ognia!

Słowianki czy latynoski?

Słowianki.

Ulubiony film?

Szybcy i wściekli, od małego do teraz, całe życie to oglądam. Poza Gladiatorem i Rockym, ale to jest ograne.

Ulubiona książka?

Nie jestem taki dobry w książkach, ale myślę, że „Mnich, który sprzedał swoje Ferrari”.

Jeśli sport w telewizji inny niż piłka nożna to jaki?

MMA i sporty amerykańskie, jak NBA, futbol amerykański, NHL. Ale sport numer dwa to MMA i boks.

Największym sportowcem w historii Czech jest?

Jaromir Jagr.

Ile spotkań ekstraklasy oglądasz tygodniowo?

Rzadko oglądam Ekstraklasę, więc może jedno. Raczej sam z siebie meczów nie włączam, tylko przy analizach.

A jakąś inną ligę?

Premier League albo dobry mecz w Czechach, Spartę Pragę.

Gej w szatni – nie miałbym z tym problemu, czy byłoby to dla mnie nie do zaakceptowania?

Miałbym problem, niestety. W Polsce to jest niepopularne, trudny temat, ale ja bym tego nie zaakceptował. Nie mówię o jakimś chamskim zachowaniu, po prostu bym tego nie akceptował.

Jakbyś mógł przejść do jakiegoś mocnego klubu np. do Realu, w którym jest zadeklarowany gej, to jakby objawił się twój brak akceptacji?

Trudne pytanie, bo to się nie może wydarzyć! Nie chcę za bardzo o tym rozmawiać, wiem, że to prywatna sprawa każdego z osobna. Trudno mi to sobie wyobrazić. Może gdyby taka sytuacja miała miejsce, to patrzyłbym na to inaczej. W męskiej szatni nie umiem sobie tego po prostu wyobrazić.

Rozmowy motywacyjne z kibicami – patologia, czy podwójna mobilizacja?

Rzadko takie rozmowy są, po meczach kibice nie mają argumentów. Jeśli coś takiego ma miejsce w środku tygodnia, wymiana argumentów, wyprostowanie pewnych tematów, ma to sens, ale po meczu nie jest to dobra rzecz.

Ekstraklasowy piłkarz przeciwko któremu grało ci się najciężej?

Jarosław Niezgoda.

Najlepszy bramkarz w ekstraklasie to…?

Nie licząc naszych to Dante Stipica. Pokazał się z bardzo dobrej strony.

Na którym stadionie presja ze strony kibiców gospodarzy jest najmocniejsza?

Mnie najtrudniej gra się tam, gdzie wcale nie ma kibiców, bo wyzywanie mnie motywuje. Dlatego dla mnie najgorzej było w meczu z Wisłą Płock. Nie wiem dlaczego chamsko w stosunku do nas zachowywali się kibice Arki Gdynia, ale mnie akurat to motywuje.

Który kolega z drużyny napisałby najlepszą autobiografię?

Jarosław Jach, przeżył swoje, grał w innych krajach. Jego kariera może być jeszcze mocna, pełna wzlotów i upadków i jego książkę bym chętnie przeczytał.

Najbardziej niedoceniany ligowiec?

Jakub Szumski.

Najbardziej przereklamowany ligowiec?

Tomas Petrasek!

Największy jajcarz w szatni Rakowa.

Sebastian Musiolik.

Największy maruda?

Peter Schwarz.

Ulubieniec trenera?

Tomas Petrasek.

Chyba nie zawsze tak było?

Dlatego tym bardziej to cenię.

Kogo z drużyny wystawiłbyś do walki MMA, wyłączając ciebie?

Sebastiana Musiolika.

Do „Jednego z dziesięciu”?

Kubę Szumskiego, ma często trafne argumenty.

Do „Masterchefa”?

Daniela Bartla. Ma dwójkę dzieci, opiekuje się całą rodziną. Jego kobieta też bardzo dobrze gotuje, ale on ją może czasami zastąpić. Przekonałem się o tym.

Kto zostanie mistrzem Polski?

Legia Warszawa.

Jeśli nie dogramy tego sezonu, to co trzeba zrobić – anulować wyniki czy uznać obecną tabelę?

Trzeba szanować te wyniki, które są, każdy miał tyle samo czasu, żeby zapracować na te wyniki.

Jeśli właściciel klubu zwróci się do was z prośbą o obniżenie pensji, załóżmy o 50%, to się zgodzisz?

Na ten moment nie, bo jeszcze nie wiemy, czy będziemy grać czy nie. Po dzisiejszym dniu jestem strasznie zmęczony, wiadomo, brakuje nam najważniejszego, ale zapierdalam w domu. Mamy dużo zajęć pozatreningowych, mamy domowe zadania taktyczne, nie leżę przed telewizorem z dziewczyną. Robię to dla siebie, wiem i robię to chętnie, ale to dla nas trudny czas i nie mam powodu, żeby odpuszczać pensje. Do końca byłem gotowy rozgrywać mecze, czekaliśmy na decyzję i ją szanujemy, czekamy co będzie dalej. Rozmawialiśmy z kolegami o tej sytuacji i wiemy, że nasz właściciel jest takim człowiekiem, że będzie się starał podejść do nas z szacunkiem i nas wynagrodzić za to, co robimy w tym czasie. Na ten moment o tym nie myślę, wykonuję ciężko swoją pracę. Jeśli liga nie zostaje wznowiona, to będziemy rozmawiać, ale 50% to jest bardzo dużo. Będziemy musieli się spotkać pośrodku.

Rozmawiali Weszłopolscy

Weszło
16.05.2022

PRASA. Dziekanowski: Papszun więcej wycisnął z Rakowa niż Skorża z Lecha

– Wciąż trwa walka o tytuł wicemistrzowski, ale już dziś mogę napisać, że – niezależnie od wyniku – największe wrażenie, zrobiła na mnie postawa Rakowa Częstochowa. Lech pokazywał w tym sezonie dwie twarze – momentami grał tak, jak od mistrza byśmy tego oczekiwali, ale były momenty, kiedy sobie myślałem: tak mistrzowi grać nie przystoi. Na […]
16.05.2022
Weszło
15.05.2022

Jeszcze będą emocje. Wnioski po przedostatniej kolejce LaLiga

Przedostatnia kolejka LaLiga dała nam kilka odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale całe szczęście nie na wszystkie. Wiemy już, jak będzie wyglądało podium i kto jest drugim spadkowiczem. Kilka miejsc zostało jednak jeszcze do obsadzenia. Barcelona już na wakacjach Gdyby ktoś zdecydował się wybrać najnudniejszy mecz w tym sezonie, to niedzielny pojedynek FC Barcelony z Getafe […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Dublet Adama Buksy w MLS [WIDEO]

New England Revolution zremisowało na wyjeździe 2:2 z Atlantą United. Dwa gole dla gości zdobył Adam Buksa. Spójrzcie. Gol numer jeden: 🆎 is simply unstoppable. Make that five-straight @MLS games with a goal. pic.twitter.com/FNIy3Zgi4P — New England Revolution (@NERevolution) May 15, 2022 I numer dwa: Lovely ball, lovely finish. pic.twitter.com/pAjwW2Okd3 — New England Revolution (@NERevolution) […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Ondrasek wściekły po spadku Wisły. „Nie było walki, a tak się nie da grać”

Zdenek Ondrasek w rozmowie z portalem Interia skomentował spadek Wisły Kraków z Ekstraklasy. 33-letni napastnik ostro skomentował postawę „Białej Gwiazdy”. – Wróciłem, bo chciałem. Kocham Kraków i kocham Wisłę. Chciałem jak najlepiej. Nie wiem, nie mam słów, nie wiem, co powiedzieć. Zabrakło punktów, bramek. Nie było walki, a tak się nie da grać. Niektórzy nie […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Frydrych: To najtrudniejszy moment w karierze. Dziękujemy kibicom, to nasza wina

Wisła Kraków spadła do pierwszej ligi po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Po meczu udało nam się złapać Michala Frydrycha. Kapitan „Białej Gwiazdy” podzielił się odczuciami odnośnie spotkania i całego sezonu, który zakończył się degradacją jego drużyny. Prowadziliście 2:0, dlaczego tak szybko to straciliście? Mieliśmy bardzo dobry wynik, początek drugiej połowy dobrze nam się ułożył. […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Brutalna weryfikacja byłego selekcjonera

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy, a wraz z nią spadł z niej Jerzy Brzęczek. W tej chwili chyba prędzej przekonalibyście nas, że Jan Kliment, Zdenek Ondrasek i Felicio Brown Forbes to bardzo dobrzy napastnicy niż do tego, iż były selekcjoner to bardzo dobry trener.  A przecież między innymi o to toczyła się gra, którą z […]
15.05.2022
Weszło
16.05.2022

PRASA. Dziekanowski: Papszun więcej wycisnął z Rakowa niż Skorża z Lecha

– Wciąż trwa walka o tytuł wicemistrzowski, ale już dziś mogę napisać, że – niezależnie od wyniku – największe wrażenie, zrobiła na mnie postawa Rakowa Częstochowa. Lech pokazywał w tym sezonie dwie twarze – momentami grał tak, jak od mistrza byśmy tego oczekiwali, ale były momenty, kiedy sobie myślałem: tak mistrzowi grać nie przystoi. Na […]
16.05.2022
Weszło
15.05.2022

Jeszcze będą emocje. Wnioski po przedostatniej kolejce LaLiga

Przedostatnia kolejka LaLiga dała nam kilka odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale całe szczęście nie na wszystkie. Wiemy już, jak będzie wyglądało podium i kto jest drugim spadkowiczem. Kilka miejsc zostało jednak jeszcze do obsadzenia. Barcelona już na wakacjach Gdyby ktoś zdecydował się wybrać najnudniejszy mecz w tym sezonie, to niedzielny pojedynek FC Barcelony z Getafe […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Frydrych: To najtrudniejszy moment w karierze. Dziękujemy kibicom, to nasza wina

Wisła Kraków spadła do pierwszej ligi po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Po meczu udało nam się złapać Michala Frydrycha. Kapitan „Białej Gwiazdy” podzielił się odczuciami odnośnie spotkania i całego sezonu, który zakończył się degradacją jego drużyny. Prowadziliście 2:0, dlaczego tak szybko to straciliście? Mieliśmy bardzo dobry wynik, początek drugiej połowy dobrze nam się ułożył. […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Brutalna weryfikacja byłego selekcjonera

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy, a wraz z nią spadł z niej Jerzy Brzęczek. W tej chwili chyba prędzej przekonalibyście nas, że Jan Kliment, Zdenek Ondrasek i Felicio Brown Forbes to bardzo dobrzy napastnicy niż do tego, iż były selekcjoner to bardzo dobry trener.  A przecież między innymi o to toczyła się gra, którą z […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Milan przeszedł przez ucho igielne i otworzył bramę do raju

Milan mógł skończyć mecz z Atalantą z poczuciem dobrze wypełnionej misji. Miał cholernie trudne zadanie, miał prawo stracić punkty, ale ostatecznie wygarnął swoim rywalom dwukrotnie i zbliżył się do mistrzostwa. W tej części Mediolanu mogą przygotowywać szampany, bo wystarczy wygrać a nawet zremisować ostatnie spotkanie w lidze. Albo, co jest prawdopodobne, po prostu poczekać przed […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Angielskie wyjście Wisły Kraków z Ekstraklasy

Wisła Kraków w weekend stopniowo traciła nadzieję na utrzymanie. Najpierw po golu Zagłębia Lubin. Potem po remisie w meczu Stali Mielec ze Śląskiem Wrocław. A kiedy w Radomiu „Biała Gwiazda” prowadziła już 2:0 i wydawało się, że stypę trzeba będzie odłożyć o tydzień, zespół Jerzego Brzęczka stwierdził, że w sumie ta 1. liga nie jest […]
15.05.2022
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RadekNiejadek
RadekNiejadek(@radekniejadek)
2 lat temu

Ja pierdole jaki tłuk… Nie róbcie już lepiej tej rubryki, bo jak słyszę jacy idioci zarabiają kolosalne pieniądze w piłce to mnie krew zalewa…

dex_pl
dex_pl(@dex_pl)
2 lat temu

Szacunek za odpowiedź na „Gej w szatni”. Chyba pierwsza tak zdecydowana odpowiedź na nie – ale jednocześnie widać w niej szacunek – bo to wynika z osobistych przekonań. Zazwyczaj piłkarze mówią „tak”, albo „trudno powiedzieć jak bym się zachował” – po to, aby nie narazić się kibicom.

RadekNiejadek
RadekNiejadek(@radekniejadek)
2 lat temu
Reply to  dex_pl

Gościu dla którego zdanie matury jest zbyt trudne i nie akceptuje homoseksualistów ‚bo nie’ to akurat częste połączenie. Ja bym tam wolał się nie wypowiadać niż wyjść na głupka.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy(@pewnieitakwszyscyzginiemy)
2 lat temu
Reply to  RadekNiejadek

Najczęściej takie zdecydowane „nie” wypowiadają osoby, które same mają problemy ze swoją tożsamością seksualną. Może gościu jest kryptogejem? Może najlepszy przyjaciel z szatni za młodzików go odrzucił? To się niestety zdarza – największą znaną mi grupę kryptogejów stanowią kibole. Tam to dopiero się wyprawia, ale oficjalnie wlepki „zakaz pedałowania” 🙂

fryzjer
fryzjer(@fryzjer)
2 lat temu
Reply to  dex_pl

Za 50 dych akceptował by

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin(@fc-bazuka-bolencin)
2 lat temu
Reply to  dex_pl

Dokładnie. Teraz takich osobistych przekonań (jakie by nie były) i mówienia bez zbędnych ogródek i wyświechtanej medialnej papki frazesów jest już coraz mniej. Poprawność polityczna wyprała już dawno mózgi większości.

fryzjer
fryzjer(@fryzjer)
2 lat temu

Przepracowanie pół roku bez geja w szatni za 5tys zł
Czy przepracowanie pół roku z gejem w szatni za 50tys ?
Hmm.., chyba z gejem w szatni za 50tys zł

Weszło
16.05.2022

PRASA. Dziekanowski: Papszun więcej wycisnął z Rakowa niż Skorża z Lecha

– Wciąż trwa walka o tytuł wicemistrzowski, ale już dziś mogę napisać, że – niezależnie od wyniku – największe wrażenie, zrobiła na mnie postawa Rakowa Częstochowa. Lech pokazywał w tym sezonie dwie twarze – momentami grał tak, jak od mistrza byśmy tego oczekiwali, ale były momenty, kiedy sobie myślałem: tak mistrzowi grać nie przystoi. Na […]
16.05.2022
Weszło
15.05.2022

Jeszcze będą emocje. Wnioski po przedostatniej kolejce LaLiga

Przedostatnia kolejka LaLiga dała nam kilka odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale całe szczęście nie na wszystkie. Wiemy już, jak będzie wyglądało podium i kto jest drugim spadkowiczem. Kilka miejsc zostało jednak jeszcze do obsadzenia. Barcelona już na wakacjach Gdyby ktoś zdecydował się wybrać najnudniejszy mecz w tym sezonie, to niedzielny pojedynek FC Barcelony z Getafe […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Dublet Adama Buksy w MLS [WIDEO]

New England Revolution zremisowało na wyjeździe 2:2 z Atlantą United. Dwa gole dla gości zdobył Adam Buksa. Spójrzcie. Gol numer jeden: 🆎 is simply unstoppable. Make that five-straight @MLS games with a goal. pic.twitter.com/FNIy3Zgi4P — New England Revolution (@NERevolution) May 15, 2022 I numer dwa: Lovely ball, lovely finish. pic.twitter.com/pAjwW2Okd3 — New England Revolution (@NERevolution) […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Ondrasek wściekły po spadku Wisły. „Nie było walki, a tak się nie da grać”

Zdenek Ondrasek w rozmowie z portalem Interia skomentował spadek Wisły Kraków z Ekstraklasy. 33-letni napastnik ostro skomentował postawę „Białej Gwiazdy”. – Wróciłem, bo chciałem. Kocham Kraków i kocham Wisłę. Chciałem jak najlepiej. Nie wiem, nie mam słów, nie wiem, co powiedzieć. Zabrakło punktów, bramek. Nie było walki, a tak się nie da grać. Niektórzy nie […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Frydrych: To najtrudniejszy moment w karierze. Dziękujemy kibicom, to nasza wina

Wisła Kraków spadła do pierwszej ligi po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Po meczu udało nam się złapać Michala Frydrycha. Kapitan „Białej Gwiazdy” podzielił się odczuciami odnośnie spotkania i całego sezonu, który zakończył się degradacją jego drużyny. Prowadziliście 2:0, dlaczego tak szybko to straciliście? Mieliśmy bardzo dobry wynik, początek drugiej połowy dobrze nam się ułożył. […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Brutalna weryfikacja byłego selekcjonera

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy, a wraz z nią spadł z niej Jerzy Brzęczek. W tej chwili chyba prędzej przekonalibyście nas, że Jan Kliment, Zdenek Ondrasek i Felicio Brown Forbes to bardzo dobrzy napastnicy niż do tego, iż były selekcjoner to bardzo dobry trener.  A przecież między innymi o to toczyła się gra, którą z […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Pomocnik PSG odmówił występu z tęczowym symbolem

Idrissa Gueye nie wystąpił we wczorajszym meczu z Montpellier. Według doniesień francuskich dziennikarzy, pomocnik Paris Saint-Germain odmówił gry z tęczowymi akcentami na koszulce i został wykluczony z kadry meczowej klubu. Podczas ostatniej kolejki kluby Ligue 1 tradycyjnie uczciły Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii poprzez umieszczenie na koszulkach zawodników tęczowych akcentów. Kapitanowie drużyn wybiegli […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Milan przeszedł przez ucho igielne i otworzył bramę do raju

Milan mógł skończyć mecz z Atalantą z poczuciem dobrze wypełnionej misji. Miał cholernie trudne zadanie, miał prawo stracić punkty, ale ostatecznie wygarnął swoim rywalom dwukrotnie i zbliżył się do mistrzostwa. W tej części Mediolanu mogą przygotowywać szampany, bo wystarczy wygrać a nawet zremisować ostatnie spotkanie w lidze. Albo, co jest prawdopodobne, po prostu poczekać przed […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Jarosław Królewski: „Po prostu przepraszam”

Wisła Kraków pożegnała się z Ekstraklasą po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Katastrofę „Białej Gwiazdy” skomentował Jarosław Królewski, jeden ze współwłaścicieli krakowskiej drużyny. – Nie ma zbyt wielu pojemnych słów, które pomieszczą uczucia w tej chwili. Po prostu przepraszam wszystkich, którzy dziś muszą tego wszystkiego doświadczyć – napisał Królewski na swoim twitterowym koncie. Nie ma […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Brzęczek: „Czy zostanę w Wiśle? Będziemy o tym rozmawiać”

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy po dzisiejszej porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Klęskę „Białej Gwiazdy” podczas konferencji prasowej skomentował szkoleniowiec tego klubu, Jerzy Brzęczek. – Jeżeli w tak ważnym dla nas meczu prowadzimy 2:0 i przegrywamy 2:4, to ciężko to na gorąco wytłumaczyć. Kiedy straciliśmy pierwszą bramkę, straciliśmy kontrolę, taktykę. Brakowało kogoś, kto wziąłby odpowiedzialność. […]
15.05.2022
Inne sporty
15.05.2022

Mocne otwarcie Fajdka. Polscy lekkoatleci budzą się z „wiosennego snu”

Paweł Fajdek miał wystartować już tam, gdzie w poprzednim tygodniu Anita Włodarczyk oraz Wojciech Nowicki, czyli w Kenii. Ostatecznie jednak czterokrotny mistrz świata rozpoczął swój sezon w Suwałkach. I to w bardzo dobrej formie – bo 76.92 metrów piechotą nie chodzi. Swoje na tych samych zawodach zrobili też Konrad Bukowiecki, Malwina Kopron czy Damian Czykier. […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Angielskie wyjście Wisły Kraków z Ekstraklasy

Wisła Kraków w weekend stopniowo traciła nadzieję na utrzymanie. Najpierw po golu Zagłębia Lubin. Potem po remisie w meczu Stali Mielec ze Śląskiem Wrocław. A kiedy w Radomiu „Biała Gwiazda” prowadziła już 2:0 i wydawało się, że stypę trzeba będzie odłożyć o tydzień, zespół Jerzego Brzęczka stwierdził, że w sumie ta 1. liga nie jest […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Gol Konrada Michalaka w lidze tureckiej [WIDEO]

Konrad Michalak znów błysnął w tureckiej ekstraklasie. Polak zdobył gola i zanotował asystę w meczu z Hataysporem, prowadząc Konyaspor do ważnego zwycięstwa 3:1. Spójrzcie na trafienie Michalaka: Pan Konrad Michalak. Dziś gol i asysta, Konya kwadrans od przyklepania podium Super Lig pic.twitter.com/cnT2WO0aBV — Filip Cieśliński (@FilipCieslinski) May 15, 2022 Konyaspor jest rewelacją sezonu w tureckiej […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Rozpacz legendy Wisły Kraków po degradacji [WIDEO]

Wisła Kraków przegrała z Radomiakiem Radom i przypieczętowała w ten sposób spadek do 1. ligi. Z klęską ukochanego klubu nie potrafił się pogodzić Kazimierz Kmiecik. Legendę „Białej Gwiazdy” pocieszała Karolina Biedrzycka, rzeczniczka prasowa klubu, wnuczka Władysława Kawuli. Smutne sceny nagrał Mateusz Miga z TVP Sport. Kazimierz Kmiecik udal się do szatni jako ostatni. Tu pociesza […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

LIGA MINUS. WISŁA SPADŁA! LECH MISTRZEM!

Wszystko w Ekstraklasie jest już rozstrzygnięte. Lech Poznań został mistrzem. Spadła Wisła Kraków oraz Bruk-Bet i Górnik Łęczna. O tym wszystkim rozmawiamy w Lidze Minus. Skład: Boraciarz, Kowal, Michalak i Białek. 
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy

No i wszystko jasne – Wisła Kraków spada z Ekstraklasy. Dzisiejsza porażka 2:4 w starciu z Radomiakiem Radom definitywnie pogrążą „Białą Gwiazdę”. Zespół traci obecnie cztery punkty do piętnastego w tabeli Śląska Wrocław, a pozostała do rozegrania tylko jedna kolejka. Sam początek sezonu 2021/22 nie zwiastował katastrofy. Wisła punktowała dość przyzwoicie. Sprawy zaczęły się komplikować […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Pożegnalny gol Lorenzo Insigne dla Napoli [WIDEO]

Lorenzo Insigne po sezonie 2021/22 opuści Napoli i przeniesie się do Toronto FC. Niespełna 31-letni skrzydłowy pożegnał się z kibicami ukochanego klubu na Stadio Diego Armando Maradona w najlepszy możliwy sposób – golem oraz zwycięstwem. Neapolitańczycy pokonali Genoę 3:0. Insigne trafił do siatki z rzutu karnego. Al secondo tentativo ce l’ha fatta💙 @Lor_Insigne pic.twitter.com/7Qy9ncfmkO — […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Banaszak show, comeback zabrzan i szef Poldi

To był dziwny mecz. Tuż przed jego początkiem goście z Łęcznej dowiedzieli się, że wskutek remisu w spotkaniu Stal Mielec – Śląsk Wrocław (1:1) spadają z Ekstraklasy. Paradoksalnie wpłynęło to być może na widowiskowość gry, bo zarówno Górnik Zabrze jak i beniaminek grali o pietruszkę. Przyjezdni prowadzili już 2:0, ale zabrzanie od 66. minuty przebudzili […]
15.05.2022