post
Avatar

Opublikowane 17.03.2020 15:53 przez

redakcja

Jakie były inne koncepcje dotyczące zmiany terminu Euro? Czy możliwe jest, że nie tylko zmieni się Euro, ale również jego format, czyli choćby porzucenie koncepcji gry w wielu krajach? Czy Liga Mistrzów i Liga Europy skończą się Final Four, a wcześniej turniejami kwalifikacyjnymi rodem z siatkówki? Czy Ekstraklasa może kończyć się w lipcu? O tym wszystkim opowiada Michał Listkiewicz.

***

Michał Listkiewicz: – To jedyna możliwa decyzja. Rozsądna, bezdyskusyjna. Nie było innej możliwości. I tak już dość długo czekaliśmy na tę decyzję. Próbowano jeszcze wariantów innych, jak na przykład szukanie terminu pod koniec roku, względnie łudzenie się, że wszystko wróci do normy w przeciągu kilku tygodni. Ale dochodził fakt, że trzeba by jeszcze po drodze do Euro znaleźć terminy na baraże –  to dodatkowa komplikacja. Potem katalizatorem była decyzja Rumunii, która wycofała się z organizacji mistrzostw. Istniało ryzyko reakcji łańcuchowej, że inne kraje też będą się wycofywały, bo jednak zdrowie obywateli dla władz kraju jest ważniejsze niż cokolwiek innego.

Czy lato 2021 to za daleka perspektywa by zastanawiać się nad tym, czy kształt Euro też może się zmienić? Powrócić do bardziej klasycznego formatu kosztem rozsianego po całym Starym Kontynencie?

Wszystko się wyjaśni w przeciągu pół roku. Sytuacja jest o tyle łatwiejsza, że właściwie wszystkie obiekty wszędzie są skończone, przygotowania logistyczne – hotele, bazy – też są gotowe, więc to tylko zamrożenie. Natomiast niewykluczone, że sytuacja epidemiologiczna w różnych krajach będzie różna, może się tak zdarzyć, że niektóre kraje albo wypadną z organizacji z takich względów, albo same tak zdecydują. Euro to określone wydatki dla kraju, być może z przyczyn ekonomicznych niektóre zrezygnują, uznając, że są ważniejsze sprawy niż sport. Natomiast to nie będzie wielki problem, można rozegrać większą liczbę meczów w krajach, które zostaną przy Euro, względnie zachęcić inne kraje – w tym Polska, gdyby się zdecydowała, byłaby jednym z faworytów. Mamy stadiony, mamy bazy, mamy hotele, mamy zaufanie, spuściznę po Euro 2012.

Rozgrywki pucharowe UEFA na ten moment mają wyznaczone terminy czerwcowe.

Łatwiej to zorganizować niż finały na kilkadziesiąt spotkań. Na pewno ciekawa jest propozycja, która padła ze strony PZPN, czyli skondensowania wszystkiego w postaci półfinałów i finałów na kilka dni, w jednym kraju, w jednym miejscu. To dla UEFA bardzo atrakcyjna oferta, podanie koła ratunkowego, jeśli będzie możliwość gry. Ale jeszcze trzeba doprowadzić do takiej fazy, kiedy zostaną cztery zespoły.

Co pana zdaniem można zrobić wcześniej? Jak rozegrać te fazy?

Jedyne co, to rozwinięcie pomysłu, o którym mówimy, czyli zrezygnowanie z podróży na pojedyncze mecze, a granie turniejów, jak w siatkówce. Taki turniej trwałby na przykład tydzień w bezpiecznym miejscu – rzecz w tym, że teraz takiego miejsca nie ma. To więc wciąż wróżenie z fusów, może się tak zdarzyć, że z klubową piłką międzynarodową na ten sezon już się pożegnaliśmy. Oby nie, bo nie chodzi tylko o piłkarskie emocje, ale o powrót normalności.

Czy z kwestii regulaminowych, granie Ligi Mistrzów czy Ligi Europy 19/20 poza czerwcem lub nawet jesienią jest możliwe?

Czasy są nadzwyczajne, to i decyzje mogą być nadzwyczajne. To sytuacja ponad wszystko co się do tej pory działo i wszystko można by poprzesuwać.

W tym momencie najpoważniejsza kolizja terminów jeśli chodzi o 2021 to turniej EURO, organizowany przez UEFA, i nowe, rozszerzone rozgrywki Klubowych Mistrzostw Świata organizowane przez FIFA. Na teraz są w tym samym czasie.

Ta nadzwyczajna sytuacja unaoczniła nam, że terminarz jest przeładowany. Już osiągnęliśmy punkt krytyczny, nie da się organizować więcej imprez. To pogoń za pieniądzem, ale nie da się więcej wycisnąć z terminarza. Nie przejmowałbym się za bardzo Klubowymi Mistrzostwami Świata. Może być napięcie na linii UEFA – FIFA, ale zdecydowanie tu jestem po stronie UEFA, bo KMŚ to sztuczny twór, typowo komercyjny. Byłem na 3-4 takich turniejach, jeszcze jako działacz FIFA – zero atmosfery, zero klimatu prawdziwego mundialu, nie ma tego smaczku.

Czy troszkę dzisiejsze decyzje sprawiają, że my w Ekstraklasie także poczekamy na rozwój wydarzeń i decyzje UEFA? Trochę tak czytam podpunkt “Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku”. Danie sobie czasu, ewentualne kolejne decyzje za jakiś czas.

UEFA nie zdecyduje, tylko każda federacja, więc tu będą pewnie różne rozwiązania, natomiast uważam, że jest szansa na uratowanie tego sezonu nie tylko w Ekstraklasie, ale we wszystkich ligach. Odwołanie Euro daje nam pole manewru – możemy grać cały czerwiec, bywało, że tak w Polsce graliśmy, można też wejść w lipiec. Nie przejmowałbym się za bardzo pohukiwaniami piłkarzy czy prawników, że kontrakty się kończą. Trudno, sytuacja jest taka jak jest, może trzeba wydać decyzje, że kontrakty automatycznie zostaną przedłużone do końca sezonu, kosztem prawnych zawirowań, ale żaden rozsądny sąd w Polsce nie przyzna racji prawnikom, którzy na koronawirusie będą chcieli coś ugrać.

Jak pan sądzi, mocno będzie się różnić rzeczywistość futbolu przed i po pandemii?

Nie tylko w futbolu, w naszym życiu codziennym. Widzimy co się dzieje. Rozmawiałem ze znajomymi, którzy mają nieduże biznesy gastronomiczne, już odczuwają problemy. Jeśli chodzi o piłkę, pewnie będzie tak, że bogaci będą trochę biedniejsi, a biedni będą dużo biedniejsi. To będzie problem, bo jeżeli obetnie się jedno zero przy apanażach największych, to nic się nie stanie, ale jeżeli klub, który już był na granicy, będzie miał o połowę mniej przychodów, to większy problem.

Natomiast piłka się obroni. Nawet zakładając czarny scenariusz, że będą grali półamatorzy, to nadal będzie piłka nożna, nadal jedenastu na jedenastu i wygra ten, który strzeli jedną bramkę więcej. Są kibice związani ze swoimi klubami na dobre i na złe, być może będzie więcej takich odruchów jak w Wiśle Kraków, a kibice zaakceptują, że ten poziom jest słabszy, ale nadal jest gra, nadal jest rywalizacja.

Rozmawiał LM

Fot. FotoPyk

redakcja

Opublikowane 17.03.2020 15:53 przez

redakcja

WeszłoTV
17.04.2021

STAN FUTBOLU. Wąsowski, Włodarczyk, Kowalczyk, Rokuszewski

Zapraszamy na kolejny odcinek programu Stan Futbolu. Dzisiaj startujemy o 11:15! Gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Wojciech Kowalczyk, Piotr Włodarczyk, Maciej Wąsowski i Mateusz Rokuszewski. 
17.04.2021
Ekstraklasa
17.04.2021

Komu (ewentualnie) puchary? Dwugłos przed Lechia – Piast

Mecz Lechii z Piastem może zdecydować, kto zajmie czwarte miejsce na koniec sezonu i wówczas – ewentualnie, przy triumfie Rakowa w Pucharze Polski – zagra w pucharach. No, w eliminacjach, pewnie jeden-dwa dwumecze, ale zawsze. Jest to jakiś hit tej kolejki. Zapraszamy na dwugłos przed spotkaniem. A konkretnie zapraszają Przemek Michalak i Paweł Paczul. Paczul […]
17.04.2021
Ekstraklasa
17.04.2021

Powrót Brown Forbesa, Warta wciąż z marzeniem o pucharach

Jesienny mecz z Wartą Poznań był dla Wisły jednym z najgorszych, pieczętujących los Skowronka. Dzisiaj Hyballa nie ponosi takiego ryzyka, ale Tworek nie ma przed jego gegenpressingiem żadnych obaw. Przekonuje, że ma na to pomysł. W Wiśle wreszcie zagrają z napastnikiem, nieskutecznym, ale jednak trafiającym cokolwiek, natomiast Warta wciąż ma o co grać, bo jakkolwiek […]
17.04.2021
Prasówka
17.04.2021

PRASA. Gumny: Intensywność w Bundeslidze i Ekstraklasie? Przepaść

Dzisiejsza prasa dostarcza nam sporo wieści z lig zagranicznych oraz Ekstraklasy. Mamy zapowiedzi debiutu Macieja Skorży, wywiad z Maciejem Żurawskim oraz szybki przegląd wiadomości z 1. i 2. ligi. Ciekawie wypada także wywiad z Robertem Gumnym, który opowiada o grze w Niemczech. I nie jest to opinia zbyt dobra dla polskiej ligi. – W Augsburgu […]
17.04.2021
Weszło
16.04.2021

Górnik wreszcie z entuzjazmem w grze, zabójcze zmiany Magiery

Górnik Zabrze wreszcie rozegrał mecz z entuzjazmem w ofensywie, ale dało to tylko remis ze Śląskiem Wrocław, u którego różnicę zrobili rezerwowi. Jeżeli ktoś dziś może odczuwać niedosyt ze zdobytego punktu, to raczej gospodarze.  W drużynie Marcina Brosza przypomniało o sobie kilku zawodników, którzy ostatnio zawodzili. Alasana Manneh na kompromitujący poziom nigdy w tym sezonie […]
16.04.2021
Weszło FM
16.04.2021

Sobota w Weszło FM: Lumpowanie, Ekstraklasa i finał Copa del Rey

Na sobotę w radiu Weszło FM zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji – na czele z programem „Stan Futbolu” oraz relacjami z meczów Ekstraklasy oraz finału Pucharu Króla. Szczegóły znajdziecie poniżej: 9:00 – 11:15 – „Dwójka bez Sternika” – w sobotnim poranku powitają Was Monika Wądołowska i Jakub Białek. Biorąc pod uwagę skład programu, jest szansa […]
16.04.2021
WeszłoTV
17.04.2021

STAN FUTBOLU. Wąsowski, Włodarczyk, Kowalczyk, Rokuszewski

Zapraszamy na kolejny odcinek programu Stan Futbolu. Dzisiaj startujemy o 11:15! Gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Wojciech Kowalczyk, Piotr Włodarczyk, Maciej Wąsowski i Mateusz Rokuszewski. 
17.04.2021
Ekstraklasa
17.04.2021

Powrót Brown Forbesa, Warta wciąż z marzeniem o pucharach

Jesienny mecz z Wartą Poznań był dla Wisły jednym z najgorszych, pieczętujących los Skowronka. Dzisiaj Hyballa nie ponosi takiego ryzyka, ale Tworek nie ma przed jego gegenpressingiem żadnych obaw. Przekonuje, że ma na to pomysł. W Wiśle wreszcie zagrają z napastnikiem, nieskutecznym, ale jednak trafiającym cokolwiek, natomiast Warta wciąż ma o co grać, bo jakkolwiek […]
17.04.2021
Prasówka
17.04.2021

PRASA. Gumny: Intensywność w Bundeslidze i Ekstraklasie? Przepaść

Dzisiejsza prasa dostarcza nam sporo wieści z lig zagranicznych oraz Ekstraklasy. Mamy zapowiedzi debiutu Macieja Skorży, wywiad z Maciejem Żurawskim oraz szybki przegląd wiadomości z 1. i 2. ligi. Ciekawie wypada także wywiad z Robertem Gumnym, który opowiada o grze w Niemczech. I nie jest to opinia zbyt dobra dla polskiej ligi. – W Augsburgu […]
17.04.2021
Weszło
16.04.2021

Powtarzalność Pogoni. Podbeskidzie bez szans na grę w piłkę

W drugim kolejnym meczu Pogoń nie dała rywalowi żadnych szans. Wisła Płock nie oddała celnego strzału przeciwko Portowcom, Podbeskidzie z jakąkolwiek groźną sytuacją czekało do doliczonego czasu gry. Niby w obu meczach byli faworytami, ale każdy, kto śledzi tę ligę wie, ile razy łatka faworyta była tylko przyczynkiem do lania faworyta. Podbeskidzie? Cóż, wciąż ich […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Zmieniają się nazwiska, trenerzy, styl gry, a ŁKS dalej wygrywa mecze rywalom

Ach, starcie dwóch ekstraklasowców z ubiegłego sezonu dało nam nieprawdopodobną frajdę – cofnęliśmy się do czasów, gdy trybuny były pełne, spadały trzy drużyny, a ŁKS strzelał gole dla swoich rywali. Dziś Łódzki Klub Sportowy ugościł Arkę Gdynia i ugościł naprawdę po królewsku – zdobywając dla swoich przeciwników dwa urocze gole.  Jak to możliwe? Ano tak, […]
16.04.2021
Ekstraklasa
16.04.2021

PKO Bank Polski zostanie przy Ekstraklasie? Duże zyski marketingowe

– Wartość umowy jest poufna, ale biorąc pod uwagę wypracowane efekty, inwestycja banku w ligę zwróciła się wielokrotnie. Jesteśmy w trakcie negocjacji, chcemy kontynuować współpracę – mówi w „Pulsie Biznesu” Marcin Mikucki, dyrektor departamentu komunikacji, marketingu i sprzedaży Ekstraklasy, o kontrakcie ligi z PKO Bankiem Polskim. Wysoce prawdopodobne jest więc, że mocny partner zostanie z […]
16.04.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
GooDOMaDOM
GooDOMaDOM
1 rok temu

“Natomiast piłka się obroni. Nawet zakładając czarny scenariusz, że będą grali półamatorzy, to nadal będzie piłka nożna, nadal jedenastu na jedenastu i wygra ten, który strzeli jedną bramkę więcej. Są kibice związani ze swoimi klubami na dobre i na złe, być może będzie więcej takich odruchów jak w Wiśle Kraków, a kibice zaakceptują, że ten poziom jest słabszy, ale nadal jest gra, nadal jest rywalizacja.”
Trochę tego nie kumam. Będą grali półamatorzy? A co z nie amatorami? Skończą kariery bo się bali wirusa?

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  GooDOMaDOM

Już tłumaczę – może się okazać, że na najwyższym poziomie nie będzie już zawodowców, bo nie będzie tyle pieniędzy – będą więc grali zamiast nich półamatorzy.
Na amatorską piłkę raczej ta sytuacja nie wpłynie

Suche Info
17.04.2021

Barcelona odda hołd Katalonii w finale Pucharu Hiszpanii

Tegoroczny finał Pucharu Hiszpanii sam w sobie jest specyficzny, bo zmierzą się w nim zespoły, które nie ukrywają swojej baskijskiej i katalońskiej tożsamości. Barcelona postanowiła jednak podgrzać atmosferę przed starciem z Athletikiem Bilbao. “Blaugrana” pochwaliła się specjalnymi strojami, w których zagra w meczu o to prestiżowe trofeum. Barwy strojów Barcelony są oczywistym nawiązaniem do flagi […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Ma 41 lat, nadal strzela i nie chce kończyć kariery. Radzewicz prowadzi KKS Kalisz do 1. ligi

Marcin Radzewicz udowadnia, że wiek to tylko liczba. Urodzony w 1980 roku zawodnik nadal regularnie gra na szczeblu centralnym. W tym sezonie drugiej ligi zebrał już blisko 1400 minut w barwach KKS-u Kalisz. Niedawno wpisał się na listę strzelców, co – z racji jego wieku – przykuło uwagę. Hmmmm… Kto był najstarszym zawodnikiem pola, który […]
17.04.2021
WeszłoTV
17.04.2021

STAN FUTBOLU. Wąsowski, Włodarczyk, Kowalczyk, Rokuszewski

Zapraszamy na kolejny odcinek programu Stan Futbolu. Dzisiaj startujemy o 11:15! Gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Wojciech Kowalczyk, Piotr Włodarczyk, Maciej Wąsowski i Mateusz Rokuszewski. 
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Piłkarz Genoi wyrwał się z biedy. “Raz nie było wody, innym razem światła”

Gianluca Scamacca ma 22 lata i gra w Genoi. Jest także reprezentantem Włoch do lat 21. W obecnym sezonie zwrócił na siebie uwagę większych klubów, strzelając dziewięć bramek w Serie A oraz Coppa Italia. W wywiadzie ze “Sportweekiem”, weekendowym dodatkiem “La Gazzetty dello Sport”, zawodnik opowiedział o swoim trudnym dzieciństwie. Scamacca dorastał na przedmieściach Rzymu, […]
17.04.2021
Ekstraklasa
17.04.2021

Komu (ewentualnie) puchary? Dwugłos przed Lechia – Piast

Mecz Lechii z Piastem może zdecydować, kto zajmie czwarte miejsce na koniec sezonu i wówczas – ewentualnie, przy triumfie Rakowa w Pucharze Polski – zagra w pucharach. No, w eliminacjach, pewnie jeden-dwa dwumecze, ale zawsze. Jest to jakiś hit tej kolejki. Zapraszamy na dwugłos przed spotkaniem. A konkretnie zapraszają Przemek Michalak i Paweł Paczul. Paczul […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Do 1000 osób na meczach Serie A od maja?

Włosi powoli szykują się na otwarcie stadionów. Niedawno informowaliśmy, że Stadio Olimpico podczas EURO zapełni się w 25%, co daje ok. 18000 widzów na każdym z czterech spotkań (trzy z nich to mecze włoskiej kadry). Teraz okazuje się, że fani piłki z Półwyspu Apenińskiego obejrzą także tamtejsze rozgrywki ligowe i pucharowe. Włoska agencja informacyjna “ANSA” […]
17.04.2021
Ekstraklasa
17.04.2021

Powrót Brown Forbesa, Warta wciąż z marzeniem o pucharach

Jesienny mecz z Wartą Poznań był dla Wisły jednym z najgorszych, pieczętujących los Skowronka. Dzisiaj Hyballa nie ponosi takiego ryzyka, ale Tworek nie ma przed jego gegenpressingiem żadnych obaw. Przekonuje, że ma na to pomysł. W Wiśle wreszcie zagrają z napastnikiem, nieskutecznym, ale jednak trafiającym cokolwiek, natomiast Warta wciąż ma o co grać, bo jakkolwiek […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Magiera: Byliśmy mniej konkretni. Górnik zawiesił wysoko poprzeczkę

Jacek Magiera nie zaznał jeszcze porażki w roli trenera Śląska Wrocław. Jego zespół zdołał odrobić straty i uratować remis z Górnikiem Zabrze. Po tym spotkaniu szkoleniowiec wrocławian chwalił rywala, ale także reakcję swojego zespołu. Przyznał jednak, że Śląsk nie zagrał tak, jak sobie wymarzył i trzeba było dokonać pewnych korekt, żeby wrócić do gry w […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Pogoń chwilowo bez Zecha. “Musimy się szybko zregenerować”

Kosta Runjaić, trener Pogoni Szczecin, zabrał głos po spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Szkoleniowiec “Portowców” był zadowolony z postawy swojej drużyny, jednak teraz musi uporać się z kilkoma problemami. Przede wszystkim z brakiem Benedikta Zecha, który z powodu urazu nie zagra w najbliższych spotkaniach. – Będziemy musieli poradzić sobie bez Adriana Benedyczaka, który będzie pauzował za żółte […]
17.04.2021
Prasówka
17.04.2021

PRASA. Gumny: Intensywność w Bundeslidze i Ekstraklasie? Przepaść

Dzisiejsza prasa dostarcza nam sporo wieści z lig zagranicznych oraz Ekstraklasy. Mamy zapowiedzi debiutu Macieja Skorży, wywiad z Maciejem Żurawskim oraz szybki przegląd wiadomości z 1. i 2. ligi. Ciekawie wypada także wywiad z Robertem Gumnym, który opowiada o grze w Niemczech. I nie jest to opinia zbyt dobra dla polskiej ligi. – W Augsburgu […]
17.04.2021
Weszło
16.04.2021

Górnik wreszcie z entuzjazmem w grze, zabójcze zmiany Magiery

Górnik Zabrze wreszcie rozegrał mecz z entuzjazmem w ofensywie, ale dało to tylko remis ze Śląskiem Wrocław, u którego różnicę zrobili rezerwowi. Jeżeli ktoś dziś może odczuwać niedosyt ze zdobytego punktu, to raczej gospodarze.  W drużynie Marcina Brosza przypomniało o sobie kilku zawodników, którzy ostatnio zawodzili. Alasana Manneh na kompromitujący poziom nigdy w tym sezonie […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Yaya Toure chce przeprosić Guardiolę za oskarżenia o rasizm

Przed laty Yaya Toure i Pep Guardiola nie mieli ze sobą po drodze w Manchesterze City. W końcu rozgoryczony reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej opuścił Etihad Stadium, a później sugerował w wywiadach, że szkoleniowiec “nie przepada za piłkarzami z Afryki”. Dziś na łamach Daily Mail były pomocnik The Citizens przyznał między wierszami, że nie był to […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Kolejna porażka klubu Jóźwiaka i Bielika

Fatalnie spisuje się ekipa Derby County w tym sezonie Championship. Tym razem “Barany” przegrały na wyjeździe 1:2 z Blackburn i są coraz bliżej ponownego osunięcia się do strefy spadkowej. Podopieczni Wayne’a Rooneya zaczęli starcie z Blackburn nieźle, bo prowadzili po 22 minutach gry, ale ostatecznie skończyli na tarczy. Kamil Jóźwiak znalazł się w wyjściowej jedenastce, […]
16.04.2021
Weszło FM
16.04.2021

Sobota w Weszło FM: Lumpowanie, Ekstraklasa i finał Copa del Rey

Na sobotę w radiu Weszło FM zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji – na czele z programem „Stan Futbolu” oraz relacjami z meczów Ekstraklasy oraz finału Pucharu Króla. Szczegóły znajdziecie poniżej: 9:00 – 11:15 – „Dwójka bez Sternika” – w sobotnim poranku powitają Was Monika Wądołowska i Jakub Białek. Biorąc pod uwagę skład programu, jest szansa […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Szczęsny do PSG, Paredes do Juve?

Mnożą się pogłoski o możliwych przenosinach Gianluigiego Donnarummy do Juventusu. A to oznacza, że w dominie transferowych spekulacji poruszone zostało także nazwisko Wojciecha Szczęsnego. Donnarumma miałby otrzymać od władz “Starej Damy” bajońskie wynagrodzenie, długą umowę i – co za tym idzie – niekwestionowany status bramkarza numer jeden w klubie. Szczęsny, który w ostatnim czasie popełnił […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Powtarzalność Pogoni. Podbeskidzie bez szans na grę w piłkę

W drugim kolejnym meczu Pogoń nie dała rywalowi żadnych szans. Wisła Płock nie oddała celnego strzału przeciwko Portowcom, Podbeskidzie z jakąkolwiek groźną sytuacją czekało do doliczonego czasu gry. Niby w obu meczach byli faworytami, ale każdy, kto śledzi tę ligę wie, ile razy łatka faworyta była tylko przyczynkiem do lania faworyta. Podbeskidzie? Cóż, wciąż ich […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Zmieniają się nazwiska, trenerzy, styl gry, a ŁKS dalej wygrywa mecze rywalom

Ach, starcie dwóch ekstraklasowców z ubiegłego sezonu dało nam nieprawdopodobną frajdę – cofnęliśmy się do czasów, gdy trybuny były pełne, spadały trzy drużyny, a ŁKS strzelał gole dla swoich rywali. Dziś Łódzki Klub Sportowy ugościł Arkę Gdynia i ugościł naprawdę po królewsku – zdobywając dla swoich przeciwników dwa urocze gole.  Jak to możliwe? Ano tak, […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Mamrot po porażce z Arką: – Zawodnicy muszą uwierzyć w siebie

ŁKS Łódź przegrał u siebie 1:2 z Arką Gdynia w meczu na szczycie 1. ligi. Smutku po końcowym gwizdku nie ukrywał Ireneusz Mamrot – obecnie trener łodzian, a do niedawna gdynian. – Na początku drugiej połowy Arka przejęła inicjatywę. Trudno to skomentować, bo wiemy w jakich okolicznościach straciliśmy gole. Przegraliśmy ważne spotkanie – narzekał Mamrot. […]
16.04.2021