post
Avatar

Opublikowane 09.03.2020 17:04 przez

redakcja

W życiu nie chcieliśmy robić LIVE’a dotyczącego nie meczu, nie wielkiego wydarzenia sportowego, nawet nie ratowania Wisły Kraków, jak przed nieco ponad rokiem, a paskudnej choroby, która coraz mocniej panoszy się po świecie. Ale kolejne przypadki zachorowań w naszym kraju sprawiają, że nie mamy wyboru. Tutaj będziemy wam podrzucać najważniejsze informacje i najciekawsze rozmowy na ten temat – ze sportowcami, z ludźmi rządzącymi polską piłką i nie tylko.

20:30

Jako że dalsze komunikaty jutro, dziś kończymy już LIVE. Zapisy rozmów, które tutaj wrzucaliśmy są już w komplecie dostępne osobno na Weszło, LIVE Stanowskiego i Pola odnośnie koronawirusa znajdziecie zaś na “Kanale Sportowym” na YouTube. Trzymajcie się zdrowo!

20:03

Podczas LIVE na “Kanale Sportowym” Stano i Michał Pol rozmawiali też z Łukaszem Wachowskim i Maciejem Stefańskim dot. rozgrywek II, I ligi, Pucharu Polski i Ekstraklasy. Przypominamy:

rozmowa z Wachowskim do przeczytania TUTAJ

rozmowa ze Stefańskim TUTAJ

19:57

Piotr Koźmiński z “Super Expressu” donosi, że jutro pojawi się komunikat rządu po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego w cztery oczy ze Zbigniewem Bońkiem, a także z prezesami krajowych związków sportowych.

19:38 Rozmowa z Maciejem Sawickim, Sekretarzem Generalnym PZPN

Co z najbliższymi meczami reprezentacji? Czy będą grane bez udziału kibiców?

Nie ma oficjalnej informacji, ale możemy się tego spodziewać. Patrzymy, co dzieje się w Polsce, w innych krajach. Wojewoda Dolnośląski ogłosił, że jest zakaz organizacji imprez masowych. Pracowaliśmy nad specjalnym planem, by te mecze mogły się odbyć – instrukcje, plany jak to zabezpieczać. Ale jesteśmy świadomi, czym jest piłka nożna w Polsce, czym jest reprezentacja i jesteśmy gotowi na to, by mecze odbyły się bez udziału publiczności. Nie będziemy uprawiać lobbingu, byle tylko te mecze odbyły się z udziałem kibiców. Zostawiamy to władzom rządowym, władzom publicznym. One mają narzędzia do walki z epidemią.

Ale mecze odbędą się na pewno, tam gdzie miały się odbyć, tylko bez udziału publiczności?

To poważna decyzja, by rozgrywać mecze reprezentacji bez udziału publiczności. Ale jesteśmy świadomi zagrożenia i oddajemy decyzję tym, którzy mogą pomóc zwalczać koronawirusa. Jeśli jednak mecze się odbędą bez udziału publiczności, to będą w telewizji. Każdy w kraju czeka na te mecze i wydaje mi się, że jeśli nie dojdą nowe okoliczności, to będziemy grać bez publiczności.

Czy w całym tym zamieszaniu realne jest przesunięcie o rok mistrzostw Europy? Rozgrywanie ich w całej Europie wydaje się być fatalnym pomysłem.

Istnieje takie ryzyko i nie należy udawać, że go nie ma. Władze europejskiej federacji o tym wiedzą. Ciężko mi sobie jednak wyobrazić, by Euro miało być rozgrywane w przyszłym roku. Jak zobaczymy w kalendarz FIFA, wszystkie 10 terminów w przyszłym roku, to terminy na eliminacje mistrzostw świata w Katarze. W kalendarzu piłkarskim uzgodnionym przez FIFĘ i federacje, nie ma na coś takiego miejsca.

Ale czy ten kalendarz nie może zostać zmieniony? Wykrojenie miesiąca na Euro nie jest chyba ponad możliwości organizacyjne?

Kiedy dzieje się coś takiego, jak epidemia europejska, trzeba doprowadzić do spotkania, rozważyć argumenty za i przeciw. Teraz trzeba poczekać. Mamy początek marca. Zobaczmy, jak wirus będzie reagować, gdy będzie cieplej. Jesteśmy przed falą kulminacyjną. Miejmy nadzieję, że za tydzień-dwa będziemy na szczycie zakażeń, a potem wszystko to będzie spadać. Nikt nigdy nie przewidział, organizując Euro w tylu krajach, nie spodziewał się takiego scenariusza. Trzeba zachować zdrowy rozsądek, nie panikować i spokojnie kontrolować sytuację.

Co z biletami na najbliższe mecze reprezentacji?

Nie wyobrażamy sobie innego rozwiązania – mogę zapewnić, że każdy kibic, który nabył bilet, dostanie zwrot pieniędzy, jeśli mecze reprezentacji zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

Piłkarze grający we Włoszech będą specjalnie przebadani przez PZPN? A może rozwiązaniem będzie powołanie tylko zawodników grających w polskiej lidze?

Już teraz mamy podstawowe procedury odnośnie wszystkich reprezentacji, także młodzieżowych. Nie wyobrażam sobie natomiast, by nie powoływać zawodników z klubów zagranicznych, by kadra miała składać się tylko z piłkarzy krajowych.

Jakie są namacalne straty w związku z rozgrywaniem najbliższych meczów kadry bez udziału kibiców?

To kwota kilku milionów złotych. Jak ktoś policzy sobie ceny biletów razy pojemność stadionu. Przychód z meczów to około 9-10 milionów złotych minus koszta. Ale to nie jest najważniejsze. Chcemy zagwarantować ludziom, by byli bezpieczni udając się na mecz. Jeśli będzie odgórna decyzja, by nie organizować imprez masowych, to my się dostosujemy.

19:26

19:21 Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński na antenie "Kanału Sportowego"

Dlaczego piłka nożna? Metro, kościoły, wiece kampanii prezydenckiej – tam też ludzie stykają się ze sobą, podają sobie ręce.

Działania będą podejmowane stopniowo. Do niedawna nie było w Polsce przypadków, teraz jest ich kilkanaście, a w najbliższych tygodniach ich liczba wzrośnie. Pewnie będzie ich codziennie więcej o kilkadziesiąt, może nawet więcej. Dlaczego mecze piłki nożnej? Dlatego, że gromadzą się na nich tysiące fanów. Może i w ekstraklasie nie ma kompletu na trybunach, ale gdy kibice wchodzą, czekają w kolejce, to są zgromadzeni w dużych grupach. To idealne warunki, by wirusa przekazywać dalej. Frajda z oglądania piłki na żywo jest mniej ważna niż to, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Stąd dzisiejsze spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z szefami związków sportowych.

To kwestia apelu o rozsądek czy wydania jakiegoś dekretu rządowego? A może to wojewodzi mają dowolność?

Zgodnie z prawem polskim to wojewoda podejmuje decyzję o odwołaniu imprezy masowej. Natomiast już wczoraj Główny Inspektor Sanitarny wydał rekomendację do nieorganizowania i odwoływania tego typu wydarzeń. Inspekcja sanitarna nie może jednak wydawać wiążących poleceń, więc zaapelowaliśmy do organizatorów. Jeśli to nie pomoże, będą w kolejnych tygodniach decyzje o odwoływaniu imprez masowych.

Ma pan przekonanie, że można już powiedzieć, że Polak mądry po szkodzie? Że uprzedzamy pewne działania, a wiele krajów spóźniło się z taką decyzją?

Widząc to, co dzieje się w innych krajach, bylibyśmy mało roztropni, gdybyśmy nie wyciągnęli wniosków. Koronawirus jest już w każdym kraju Unii Europejskiej, to nie jest coś, co dzieje się bardzo daleko. Dlatego musimy przeciwdziałać, jest szereg działań, w tym odwoływanie imprez masowych. Polska też jako pierwszy kraj wprowadziła wzmożone kontrole sanitarne na granicach. Wszyscy pasażerowie busów i autobusów podlegają sprawdzeniu, notowane są też ich dane, gdyby okazało się, że jeden pasażer później miał objawy koronawirusa. Dzięki temu możemy szybko dotrzeć później do pozostałych pasażerów.

Kiedy takie decyzje mogą zostać odwołane? Kiedy będziemy mogli oglądać imprezy z udziałem publiczności? Włosi na przykład już odwołali rozgrywki do 3 kwietnia. To data, do kiedy będziemy mogli powiedzieć, że coś zostanie opanowane?

Nie jest tak, że ktokolwiek mówi o tym, że to ostateczna data, a później wszystko wróci do normy. Bardziej prawdopodobne, że te okresy będą przedłużane. Wszyscy planują swoje życie z jakimś wyprzedzeniem, więc ci ludzie powinni wiedzieć, że przez kilka kolejnych tygodni wydarzenia tego typu będą odwoływane. Informacja jest bardzo ważna w walce z koronawirusem.

Piłka nożna nie kończy się na wielkich stadionach, są mecze niższych lig niekwalifikujące się do miana imprezy masowej (powyżej 999 osób). Czy będą inne formy nacisku, by takie imprezy były bez udziału kibiców?

Już teraz takie apele ze strony Inspekcji Sanitarnej zostały sformułowane. W piłce, w biznesie, w życiu najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Dlatego apelujemy do wszystkich organizatorów wydarzeń sportowych, by tam, gdzie to możliwe, nie dopuszczali do tworzenia się dużych skupisk ludzi. Zawsze można piłką cieszyć się oglądając ją w telewizorze.

Mamy w reprezentacji Polski piłkarzy grających w rejonie Włoch dotkniętym epidemią. Czy oni będą szczególnie przebadani po przylocie do Polski?

Jeśli ktoś przyjeżdża z takiego regionu, ma objawy koronawirusa, powinien skontaktować się z najbliższą stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Można to zrobić przez infolinię, można też zdobyć numer do lekarza pierwszego kontaktu, od którego można uzyskać teleporadę. Mamy e-recepty, e-zwolnienia i to dobry czas, by się do tych rozwiązań przekonać.

Jaka jest różnica między koronawirusem a hiszpanką, która zdziesiątkowała kontynent po I wojnie światowej?

Grypa hiszpanka zdziesiątkowała populację Europy, dziś jesteśmy mądrzejsi, wiemy, jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się takich schorzeń. Stąd stosujemy takie środki, jak izolowanie tych, którzy są podejrzani lub chorzy oraz ograniczanie transmisji na kolejnych pacjentów.

19:06

Michał Borkowski, prowadzący audycję “Curva Nord” w Weszło FM pisze na Twitterze:

“Wstrzymanie wszystkich rozgrywek na terenie Włoch oznacza, że kluby będą musiały grać mecze w LM/LE poza granicami Włoch.

Juventus już wstępnie kontaktował się w tej sprawie z federacją Malty.

19:03 Stanowski i Pol są już na żywo!

19:02

Jak to Weszło, wchodzimy wszędzie, także na prawdopodobnie ostatni mecz ekstraklasy z udziałem kibiców w najbliższym czasie. Nasz człowiek na tym spotkaniu (na pewno nie zgadniecie, kto to taki), donosi, że:

w przeciwieństwie na przykład do koncertów (m.in. Taco Hemingwaya w Katowicach), temperatura uczestników nie była na wejściu mierzona;

jak można się było domyślić, ścisk na bramkach wejściowych taki jak zawsze, raczej bez zachowania 1,5 metra odległości od siebie;

jak można się było domyślić, frekwencja w Kielcach sprzyja za to zachowaniu bezpiecznego dystansu już po wejściu na trybuny.

Swoją drogą jeśli to ma być na przykład ostatni mecz w tym sezonie, w jakim biorą udział kibice, to symbolika nie mogła być bardziej wymowna.

Poniedziałek.

18:00.

Ostatni ŁKS wizytuje przedostatnią Koronę.

18:48 O 19:00 specjalny LIVE dot. koronawirusa na Kanale Sportowym

Za mniej niż kwadrans startujemy z LIVE’m na Kanale Sportowym. Rozmówcami Krzysztofa Stanowskiego będą:

✅ Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki – o meczach kadry i Euro

✅ Dyrektor Operacyjny Ekstraklasa SA Marcin Stefański – o meczach Ekstraklasy

✅ Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN Łukasz Wachowski – o meczach I i II ligi

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński – o samym koronawirusie

18:38

Odnośnie zagrożenia zarażeniem koronawirusem na stadionach piłkarskich wypowiedział się właśnie Patrick Vallance, główny naukowy doradca rządu Wielkiej Brytanii. „Jedna osoba na 70-tysięcznym stadionie nie zarazi wszystkich. Potencjalnie może zarazić kilka osób, z którymi weszłaby w bardzo bliski kontakt”.

18:29 Komunikat organizatorów mistrzostw świata w lotach narciarskich

18:28 Arkadiusz Reca: "Mamy nie opuszczać miasta i niepotrzebnie nie wychodzić z domu"

Podczas dzisiejszej audycji “Stranieri” przedzwoniliśmy do Arkadiusza Recy. Tematu koronawirusa we Włoszech nie mogło w tej rozmowie zabraknąć, transkrypcja wywiadu Wojtka Pieli i Mateusza Juzy TUTAJ (KLIK), fragment poniżej.

Dostaliście wytyczne, żeby unikać podawania rąk i tak dalej, ale wczoraj widzieliśmy, że jednak było serdeczne przywitanie obu ekip, zapomnieliście o tym wszystkim i przeważyła ta ludzka strona.

Faktycznie jest powiedziane, że nie możemy się witać i rąk sobie nie podawaliśmy, ale uważam, że to wszystko jest bez sensu. Piłka to sport kontaktowy, przez 90 minut i tak były te sytuacje stykowe, zawodnicy w bliskim kontakcie. Decyzje, by nie witać się na środku boiska są bezsensowne, bo później tak czy siak do kontaktu na boisku dochodzi.

Jak patrzycie w szatni na przyszłość? Więcej jest głosów, żeby mimo wszystko grać czy zaczynają przeważać ci, którzy uważają, że lepiej wszystko anulować i być może ta niedziela była ostatnią kolejką Serie A w tym sezonie?

Rozmawiamy na te tematy. W internecie pełno spekulacji, że sezon nie będzie dokończony, ale nie mamy na to wpływu. Dostajemy dużo informacji o tej sytuacji, więc nie muszę dodatkowo słuchać o niej w szatni. Jak chłopaki poruszają ten temat, idę na siłownię, żeby się odciąć od niego, bo wybieganie do przodu jest niepotrzebne. Jeżeli za dużo będziemy o tym myśleć, to jak już przyjdzie nam grać, mentalnie nie będziemy gotowi, żeby skupić się na samym meczu. A jak mówiłem, jesteśmy w bardzo trudnym położeniu. Jeżeli sezon będzie trwał do końca, musimy regularnie punktować, żeby się utrzymać.

Bardziej wierzysz w utrzymanie w Serie A czy w dokończenie sezonu?

Niedokończenie sezonu byłoby dla nas dobrym rozwiązaniem. Prawdopodobnie nikt by nie spadł, wszystkie wyniki zostałyby anulowane. Wierzę jednak, że uda się utrzymać. Przyszedł nowy trener, trenujemy bardzo dobrze, a nasz styl gry nie wygląda jakoś dramatycznie. Mecz z Parmą dał nam pozytywnego kopa i jeśli przyjdzie nam rozegrać kolejne mecze, uważam, że będziemy punktować.

18:26 WAŻNE: Wszystkie wydarzenia sportowe we Włoszech aż do 3 kwietnia zostają odwołane, decyzja oczekuje już tylko na podpis premiera Giuseppe Conte.

17:55

W związku z koronawirusem Inter wycofal swoja druzyne z UEFA Youth League, a także zawiesił wszystkie swoje drużyny młodzieżowe. Niestety, spodziewamy się wielu podobnych komunikatów w kolejnych godzinach i dniach.

17:52

Piast Gliwice właśnie ogłosił, że wstrzymuje sprzedaż biletów na mecz z Wisłą Kraków.

17:49

“Słowacja odwołuje wszystkie wydarzenia sportowe, kulturalne i inne na co najmniej 14 dni” – pisze na Twitterze Łukasz Bok, autor facebookowej strony KonfliktyPL oraz szef Poinformowani.pl.

17:43

Krzysztof Stanowski w Weszło FM: – Przełożenie Euro to jest najbardziej zdroworozsądkowe rozwiązanie. Granie przy izolacji, strachu – nie o to w tym wszystkim chodzi. Mistrzostwa Europy to wydarzenie radosne, żywe, a te takie by po prostu nie były.

17:42

Krzysztof Stanowski na antenie Weszło FM: – Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z prezesami związków jest przede wszystkim po to, by nie chodzili po mediach i nie mówili: “a po co?”, “a dlaczego?”, “a czy to konieczne?”

17:41

…ale my w zasadzie już domyślamy się, jaka ona będzie.


fot. NewsPix.pl

redakcja

Opublikowane 09.03.2020 17:04 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Live
01.06.2021

LIVE: Rosja to jednak zawsze Rosja. Na nich!

Tak, mecz towarzyski. Przegląd kadr, nie ma Roberta Lewandowskiego, nie ma Piotra Zielińskiego, ofensywa wygląda jak casting na dublerów. Ale kurczę, to jest mecz reprezentacji Polski. W dodatku jest to mecz reprezentacji Polski z Rosją. Chcemy dzisiaj zobaczyć kolejny krok do przodu w stosunku do tego paździerzu, który oferował nam schyłkowy Brzęczek. Chcemy obejrzeć dobry […]
01.06.2021
Live
29.05.2021

LIVE: CHELSEA WYGRYWA LIGĘ MISTRZÓW!

To jest ten dzień. To są te rozgrywki. Ten wieczór, ten wielki mecz, który pozwoli jednej z angielskich drużyn na stałe przejść do historii. Liga Mistrzów, nawet jeśli w tym sezonie przeżyła pewne bombardowanie związane z reformami oraz zapowiadaną Superligą – to nadal bodaj najbardziej elitarne, najbardziej prestiżowe piłkarskie rozgrywki świata. Poza tym – czy […]
29.05.2021
Live
26.05.2021

LIVE: Emery jest WIELKI, Villarreal wygrał Ligę Europy!

Zapraszamy do śledzenia relacji live z finału Ligi Europy w Gdańsku. Mamy nadzieję, że mecz nie skończy się wynikiem 0:0, jak do tej pory każde starcie Villarrealu z Manchesterem United. Ale nie będziemy obserwować tylko wydarzeń na boisku, bo mamy swojego korespondenta na stadionie. Zapodamy czasami jakieś zakulisowe smaczki, będziemy wrzucać fajne fotki. Bądźcie z […]
26.05.2021
Live
09.05.2021

LIVE: Legia znów zanudziła

Tylko dwa mecze Ekstraklasy w niedzielę? Dawaj więcej, trzy, piętnaście, grajmy cały dzień. Ale tak poważnie – dzisiaj dostaniemy dwie dawki Ekstraklasy. Ze szczepionkami trzeba czekać miesiąc między jedną dawką, a drugą – my dzisiaj będziemy mieli jakieś pół godziny przerwy. Ale dobra, do konkretów. Najpierw walka o puchary. Warta podejmuje gości z Wrocławia. A […]
09.05.2021
Live
08.05.2021

LIVE: Wisła – Lech. Mecz rozczarowanych

Dziś jeszcze nie pożegnamy Podbeskidzia, nawet w przypadku porażki będzie miało matematyczne szanse na utrzymanie. Ale umówmy się – w przypadku porażki bielszczan, Stal będzie na autostradzie do utrzymania się. Mecz o 15:00 ma wysoką stawkę, bo spaść może też przecież Wisła Płock. W drugim starciu obejrzymy walczącą o puchary Lechię z Cracovią. Na koniec […]
08.05.2021
Weszło
02.05.2021

LIVE: Raków czy Arka? Finał Pucharu Polski!

Pogoda nie sprzyja, żeby wrzucać kiełbaskę na grilla, ale nic straconego – mamy finał Pucharu Polski. Raków czy jednak sensacyjnie Arka? Nam to w sumie obojętne, byle zobaczyć dobry mecz. Tu są wątpliwości, coś mamy czutkę na jedną bramkę przez całe spotkanie, ale skoro nie możemy wierzyć pogodzie, wierzymy piłkarzom. Dajcie show! Fot. Newspix
02.05.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Brama dnia
13.06.2021

Magiczna główka van Persiego, a może niesamowity rzut wolny Zidane’a?

We wczorajszym głosowaniu na “Bramę dnia” zatriumfował Luis Figo za sprawą swego niezapomnianego trafienia przeciwko Anglii na Euro 2000. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was wraz z naszymi partnerami z Gatigo wspominki z innych wielkich imprez. Cofniemy się do mistrzostw Europy w Portugalii, gdzie dokładnie przed siedemnastoma laty Zinedine Zidane wyrwał zwycięstwo z gardła Anglików, a także […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Liczba komentarzy: 43
Subscribe
Powiadom o
guest
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Warka
Warka
1 rok temu

Dotychczas nie połasiliście się na kliki paniką podsycane. Niestety, tylko do dzisiaj…

kacper
kacper (@kpawovitsch)
1 rok temu
Reply to  Warka

Bez przesady, to palący problem, który oddziałuje w zasadzie na wszystkie dziedziny życia, nie omijając sportu. Jeśli koronawirus ma bezpośredni związek ze zmianą organizacji rozgrywek, to naturalne jest, że i kibic się tym zainteresuje. Moim zdaniem dobry ruch, kibic zamiast przeczesywać ogólne relacje na portalach news-owych może znaleźć wszystko tutaj.

warka
warka
1 rok temu
Reply to  kacper

Nie kwestionuję istotności problemu, niemniej podejrzewam, że wszystko sprowadzi się do jednej decyzji – o zawieszeniu rozgrywek lub dokończeniu ich bez udziału widzów. Dopóki ona nie zapadnie wszystko inne to bicie piany i zbijanie kapitału na ludzkiej tragedii (co naprawdę wniosły treści z dzisiejszego LIVE’a poza właścicielem tego portalu w maseczce?). Robienie LIVE’a na portalu sportowym z epidemii codziennie zbierającej coraz większą liczbę ofiar śmiertelnych budzi we mnie niesmak. Tu chodzi o coś znacznie więcej niż sport i tak samo zareagowałbym jakby podobny zabieg powstał na Filmwebie czy forum miłośników opery. Są sprawy ważne i ważniejsze.

Łowca Trolli
Łowca Trolli
1 rok temu
Reply to  Warka

Od dziecka marzyłem o zrywaniu azbestu

Damian Szeliga ma koronawirusa
Damian Szeliga ma koronawirusa
1 rok temu
Reply to  Łowca Trolli

Z tego co wiem damian Szeliga ma koronawirusa. Stąd ten jego belkot

Antywirus
Antywirus
1 rok temu

Kiedyś w GB ze strachu wybito wszystkie krowy. Później w Toruniu zrobili jakieś getto dla ptakow na plaży – też ze strachu. Bierzemy właśnie udział w medialnej kampanii strachu , którą dokarmiaja politycy udający szeryfow bezpieczeństwa. Nikt nie mówi o ok. 90 % osob, które obeszly łagodnie grypę- tak grypę. I kilku % ostrzej. Nikt nie mówi o milionach osob, które przeszły chorobę nawet o tym nie wiedząc . Doszliśmy do takiej psychozy , że jak ktoś po cichu powie “halo, a może to po prostu grypa?znikąd nie przyszła rozwija się bez związku z chinami” zostanie zbesztany przez innych niemiłosiernie . Bo łun w tvn widział, że chinczyka pokazywali. A ze onbjawy takie jak grypa , to nic bo wszyscy mówią, ze to inny wirus , a większość ma racje. Zima była łagodna, mróz nie wybił zarazkow i w takich przypadkach łatwiej o infekcje. Co drugi mój znajomy kaszle i smarcze, bo barachlo jest w powietrzu. I tyle. Politycy – przestańcie naszym kosztem robić szopki. Kto chce niech idzie na stadion, kto sie boi zostanie w domu.

wkolski
wkolski (@wkolski)
1 rok temu
Reply to  Antywirus

Jakieś źródło o tych milionach, które przeszły te chorobę bezobjawowo? Czy po prostu naginasz fakty pod z góry założona tezę? I nie “kilka procent ostrzej” tylko około 20% wymaga hospitalizacji.

Antywirus
Antywirus
1 rok temu
Reply to  wkolski

W ciągu ostatnich kilku tygodni mialem objawy grypy. Wyleczyłem chorobę domowymi metodami I lekami. Bo nie mam czasu chodzic do lekarza z każdą pierdola.I teraz albo przeszedłem koronowirusa I mi podobnych sa miliony albo mogłem ulec zbiorowej histerii i iść do lekarza twierdząc, ze mam objawy koronowirusa. Zamkneliby mnie w izolatcr. Dali informacje, ze jest kolejny zakazony i taki gość jal Ty by miał później powód do madrowania w sieci 😉

wkolski
wkolski (@wkolski)
1 rok temu
Reply to  Antywirus

Ok, czyli po prostu twoje obliczenia są z dupy. Tak myślałem. Ponadto poczytaj ile testów pozytywnych musi wyjść z rzędu żebyś był uznany za zakażonego.

rafi
rafi
1 rok temu
Reply to  wkolski

a kilka % chorujących na grypę nie wymaga hospitalizacji? Śmiertelność jest na poziomie normalnej grypy jakbyś nie zauważył

Kurak
Kurak
1 rok temu
Reply to  Antywirus

Doucz sie. Skoncz z zabobonami. Mroz nie zabija wirusow. Nawet -80 stopni nie oznacza unicestwieniq wirusa.

Antywirus
Antywirus
1 rok temu
Reply to  Kurak

Nie tyle z dupy co bardziej z racjonalnego podejścia do sprawy. Nie jestem mocny w zabobonach i w sumie wszystko mi jedno czy mróz zabije wirusa czy baterię. Wiem natomiast, że jak jest zima a mrozu nima , to wszyscy w koło dychają. Douczcie się chłopcy; )

Fabian Serrarens
Fabian Serrarens (@fabian-serrarens)
1 rok temu
Reply to  Antywirus

Ale Ty masz silną psychikę

wkolski
wkolski (@wkolski)
1 rok temu
Reply to  Antywirus

Seria A odwołuje granie, Słowacja to samo, ATP kasuje jeden z najważniejszych turniejów w roku, zamykane są całe strefy, a tu się okazuje że po prostu zimno jest więc muszą ludzie kaszleć. Tylko mi powiedz w takim razie czemu kaszlą w Iranie jak tam jest ciepło?

Antywirus
Antywirus
1 rok temu
Reply to  wkolski

Tak, zgadza się- świat uległ zbiorowej glupawce , media na całym świecie działają niestety tak samo z nabijanie oglądalności. Zamykanie takich imprez jest tego niestety smutna konsekwencja. Tj. Około 20 lat temu nie można było kupić wołowiny na wyspach , bo wybili krowy w porywie historycznej twórczości. Pisalem, że to wzmożone “kaszlenie” wszędzie wynika z tego, ze klimat unosi barachlo w powietrzu. Jeśli chodzi o Iran , to nie pisałem, ze grypy nie ma. Zaraza jest. Tam jest dużo zgonów, może z braku przygotowania medycznego lub brudu? Nie wiem. Wiem natomiast, ze jak oglądam informację i widzę tych pajacujacych polityków korzystających z tej glupawki, to krew zalewa.

Antywirus
Antywirus
1 rok temu
Reply to  Antywirus

Histerycznej twórczości*

wkolski
wkolski (@wkolski)
1 rok temu
Reply to  Antywirus

Ostatni post. Mylisz skutek z przyczyną. Twierdzisz że z powodu wymyślonej epidemii wybito krowy, a może wlasnie z powodu wybicia krów była to tylko wymyślona epidemia bo nie miał kto przenosić wirusa i udało się ją zawczasu opanować? Może teraz też jakby Włosi podeszli do sprawy poważnie i nie próbowali wszystkich przekonać że to tylko grypa to w związku z wygaszaniem epidemii w Chinach i Korei powoli moglibyśmy zapominać o sprawie? Naprawdę nie wymagam wiele ale wystarczy wejść na stronę WHO, sprawdzić kilka liczb, w tym czas inkubacji i R0, żeby przestać opowiadać brednie jakie to niegroźne zjawisko i grypa gorsza. Uważam, że sprawa rozejdzie się koniec końców po kościach, ale nie dlatego że to nic groźnego tylko radykalnymi krokami uda się opanować sytuację.

PS. A wiadomości po prostu nie ogladaj, a informacje możesz czerpać że źródeł które powstrzymują się od komentarzy.

Prawdziwy Warszawiak a nie słoik
Prawdziwy Warszawiak a nie słoik
1 rok temu
Reply to  wkolski

WahO jako wiarygodbe źródło aaaahahahahahahaha dzban

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu
Reply to  Antywirus

Zorganizuj konferencję prasową i ogłoś swoje złote myśli, może naukowcy zrozumieją, że nie mieli racji:).

Łukasz
Łukasz
1 rok temu
Reply to  Antywirus

O czym ty gadasz, szurze. Epidemiolodzy porównują to z grypą hiszpanką(zabiła kilkadziesiąty milionów ludzi).

Antywirus
Antywirus
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Nie. Wybicie krów, świń, ptakow nie ratowało niczego, a pokazalo jak w panice człowiek potrafi być nierachonalny. Nie, grypa nie jest gorsza, a to właściwie jeden pies. Umieralismy już na ebole, sarsy,ekoli , wagliki, swinskie,krowie i ptasie grypy, a na koniec wpadała jakaś bohaterska firma farmaceutyczna sprzedając masę lekow rzadom na wydumane zagrożenia. To co dzieje się na świecie , to zwariowanie przez duże Z. Nauczeni ostatnim 20leciem wciąż zachowujemy sie tak samo. Wiadomości staram się dla higieny psychicznej nie oglądać, Ale jak juz mi na Weszlo wchodzą jest źle. PS. wejdź proszę na przytaczana przez Ciebie stronę i zobacz ile w tym.czasie osob umarło na chorobę o nazwie “grypa” i wróć podac liczbę.

Łukasz- kolejny leming czerpiący wiedzę z tevałenów i innych podatnych na modne tematy. Porównuje chorobę rozprzestrzeniana ponad 100 lat temu przez oslabionych i wracających do rozbitych przez wojnę światową miast żołnierzy. Ehszz

wkolski
wkolski (@wkolski)
1 rok temu
Reply to  Antywirus

Wlochy sezon grypowy 2018/19 – 205 zgonów z powodu grypy w całych Włoszech. Za ten rok nie znalazłem, ale też nie ukrywam, że słabo szukałem.
Włochy dwa ostatnie dni – 230 zgonów w powodu COVID-19, a wirus na dobrą sprawę na razie występuje tylko w części kraju.

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Antywirus

Moze trochę suchych faktów:

We Włoszech na tą chwilę jesli chodzi o covid-19 zostało wyleczonych 724 pacjentów a zmarło 463 ( dane mam z : Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University (JHU) ).

Jeśli chodzi o “zwykłą grypę” Polsce w sezonie 2018/2019:

Izabela Kucharska, Beata Michulec – Główny Inspektorat Sanitarny:

W ramach monitoringu sytuacji epidemiologicznej grypy w sezonie grypowym 2018/2019, w okresie od 1 września 2018 r. do 15 marca 2019 r., zanotowano łącznie 3 337 044 zgłoszeń przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne (na podstawie tygodniowych raportów NIZP-PZH obejmujących następujące tygodnie sprawozdawc ze 1-7, 8-15, 16-22 i 23 – do końca miesiąca). Koniec cytatu.

W sezonie epidemicznym grypy w Polsce od 1 września 2018 r. do 15 marca 2019 r. zmarło 108 osób, u których stwierdzono obecność wirusa grypy na podstawie badań wykonanych metodą RT-PCR.

Reasumując: W sezonie epidemicznym grypy w Polsce od 1 września 2018 r. do 15 marca 2019 r. zmarło 108 osób na 3 337 044 zachorowań co nam daje 3 336 936 osób które wyzdrowiały. Jak to się ma do 463 zgonów na 724 wyleczonych we Włoszech (na dzien dzisiejszy) niech każdy odpowie już sobie sam 🙂

Pozdrawiam

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Ale jak zamykać to wszystko a nie tylko wydarzenia sportowe! Lekcje w szkole bez uczniów,msze w kosciele bez wiernych itp. Nie mozna isć na pół srodki. Albo wszystko albo nic! Też sie zgadzam z komentującymi ze robi sie z nas idiotów!Smiertelność trochę wyższa jak przy zwykłej grypie a epidemie na cały świat mamy

ritmo
ritmo
1 rok temu
Reply to  Tomasz

“Troszkę wyższa”

We Włoszech w sobotę ponad 130 osób zmarło, wczoraj prawie setka. “Trochę wyższą”. Gdzie takich niedoedukowanych debili sieją?

Tomasz
Tomasz
1 rok temu
Reply to  ritmo

Te ritmo chamuj pięty! Sprawdziłeś ile osób dzis umarło na raka,w wypadkach samochodowych itp? Ogarnij świat chłopie bo to właśnie tacy ludzie jak ty sieją ferment.Bądzmy ostrożniejsi,myjmy rece,unikajmy skupisk ale nie popadajmy w paranoję

Berlowirus
Berlowirus
1 rok temu
Reply to  Tomasz

Nie wnikajac w to szambo,krotka uwaga-wypadkiem samochodowym ani rakiem nie mozna sie zarazic.

Prawdziwy Warszawiak a nie słoik
Prawdziwy Warszawiak a nie słoik
1 rok temu
Reply to  ritmo

130 na działanie tego wirusa? Czy zmarło po prostu. A może na raka? Daj źródło dzbanie. Ale nie z wp czy pudelka lub tvn

Jan
Jan
1 rok temu

Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University (JHU)

tss
tss (@tss)
1 rok temu

Pięknie widać, że dziś rano na ‘kolegium’ właściciel weszło dał sygnał – jedziemy z tematem, wszystkim portalom wirus klika jak pojebany to czemu i my nie mamy zarobić? Jak tak dalej pójdzie to wieczorem przeczytamy analizę którzy piłkarze umrą do końca roku na wirusa.

Fabian Serrarens
Fabian Serrarens (@fabian-serrarens)
1 rok temu
Reply to  tss

No dziwne, że portal sportowy w momencie kiedy zapadają ważne decyzje w kwestii sportu (abstrahując od powodów, czy słusznie czy nie, czy to tylko panika) zaczyna te decyzje relacjonować.

kup sobie masc
kup sobie masc (@kup-sobie-masc)
1 rok temu

Polska – Finlandia , Śląsk – Raków , Miedź – Stal Mielec bez kibiców

Lionel Messi, legenda Barcelony
Lionel Messi, legenda Barcelony
1 rok temu

Jak opętany buszuje po tajnym labolatorium bakteriologicznym w Wuhan. Wreszcie zabiera jedną z próbówek i pewnym krokiem zmierza ku wyjściu. Ochrona oślepiona blaskiem sławy Gwiazdy Rosario posłusznie otwiera drzwi. Znakomity napastnik wie już że w tym roku Mistrzostwa Europy się nie odbędą, a ten chuj Cristiano straci szansę na obronę tytułu. Złota Piłka znów powędruje do stolicy Wolnej Katalonii.

gsw
gsw
1 rok temu

Szaleństwo, przeciez trzeba zdezynfekowac obietku, postawić przed wejściami środki higieny wodę zmusić widzów by zdezynfekowali rece zbadac temperaturę nie wpuszczac na obiekty osoby mającej powyżej 37 stopni. Odwołac się do kibiców, by Ci, którzy mają chorych w domu nie przyszli na mecz wprowadzić przy wejściach kurtyny dezynsekcyjne. Na meczach zero fraternizacji, dotykania macania się po …. Do wypicia jakies wapno z witaminka ce. I spokojnie mozna grać, chodzic do szkół, jeżdzic tramwajem, czy hodzic do kina. Przeciez to nie jest dżuma to zabiło poniżej setnej promila populacji Chin. To co się dzieje to jakies szaleństwo nakrecane politycznie. Panika. Przecież zatrzymanie życia społecznego na tydzień dwa miesiąc dwa nie wyeliminuje wirusa, on będzie z ludzkością. I co następny mecz czy spektakl teatralny zajęcia w szkole odbęda się za ile za miesiąc za rok. Przeciez to jakieś szaleństwo. Rak zabija 300 tysiecy Polaków rocznie, na drogach giną dziesiątki tysięcy ludzi. Grypa zabija więcej ludzie. U nas jest 17 przypadków no niech bedzie 200 więcej . To co Kościoły tez pozamykamy przed świętami. Przeciez to jakas paranoja się robi. Dezyfnekować obiekty, środki lokomocji, myć ręce, jeśc witaminę C, utrzymywac czystość a jak ktoś jest chory to niech siedzi w domu az wyzdrowieje a nie lata do pracy, po mieście, do szkoły, bo on musi nie musi. Politycy zrobili sobie z tego oręż w przkonywaniu nas jacy sa potrzebni i troskliwi. Może by tak zadbali o czyste powietrze, dobra wode i zdrowa żywność.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
1 rok temu
Reply to  gsw

Przecież to wszystko jest robota pod publiczkę podsycona absolutną paniką podgrzewaną przez tv, internet itp.
Nie mówię że sytuacja nie jest alarmowa – bo jest. Ale generalnie tego typu “zagrywki” jak zamykanie wszystkiego i wszędzie i paraliż wszystkiego jest głupotą.
Na to czas był wtedy jak pierwsze przypadki w Chinach odnotowano, teraz to już jest musztarda po obiedzie. A to dlatego że światła i oświecona ludność XXI wieku nie może sobie usiąść na dupie tylko musi wszędzie latać i jeździć, bagatelizując zagrożenie. Wszystkie przypadki w PL zostały “przywiezione” z zagranicy. Nie dało się zadbać wcześniej o kilka tygodni z zamknięciem granic, rezygnacją z lotów?! No nie, bo Janusze sobie nie odpuszczą nawet 100 zł zaliczki którą wpłacili kosztem jakichś wczasów zagranicznych albo nie przeżyją zimy bez jeżdżenia na nartach w Alpach. I potem zwożą to barachło.
Generalnie panika zaczyna się powoli robić na takim poziomie że wyczuwam totalny paraliż sportu w całej Europie. Jedni wcześniej przekładają/odwołują, inni później, ale zanosi się na chaos totalny. Ręce zacierają tylko Ci którzy węszą zyski na tej “epidemii” (dopowiedzcie sobie sami kto).
Ze sportowymi pozdrowieniami dla użytkowników portalu.

SmyQ
SmyQ
1 rok temu

Trzymaj się tam Kuba!

Adrian
Adrian
1 rok temu

Na zwykłą grypę zmarło w Polsce 8 osób i nic?

rafi
rafi
1 rok temu

Stanowski na rzecznika prasowego Pinokia- na stadionach są skupiska a 2 tyś ludzi siedzących w kościele jeden przy drugim to już luzik i zero zagrożenia?

sailor
sailor
1 rok temu
Reply to  rafi

Przecież pisał o tym, gamoniu.

Stanowski.png
Adrian
Adrian
1 rok temu

Codziennie jadę do pracy w porannych i wieczornych godzinach szczytu przez około 45 minut w wagonie z ok 60 osobami tam nie jestem narażony albo w kinie podczas 2 godzinnego seansu? Sens zakazu obecności kibiców taki sam jak zakaz przywitania pilkarzy w UK 😀

musaraj
musaraj
1 rok temu

Po tytule byłem pewien, że to LIVE z meczu Korony

Stefano Garzelli
Stefano Garzelli
1 rok temu

Nie ma opcji niedokończenia rozgrywek. Legiunia musi przecież zagrać w eliminacjach LM, a nie znowu Piast. Już PZPN coś wymyśli, będą grali do końca lipca ale dokończą. Euro anulowane, nowy sezon wystartuje pod koniec sierpnia i gitara.

zniesmaczony
zniesmaczony
1 rok temu

Teraz już za późno na walkę z wirusem w Polsce. Był czas na to miesiąc temu, gdy byli diagnozowani pierwsi chorzy.

No ale ABW jeździła po szpitalach i groziła ordynatorom, żeby nie mówili o tym, a kilku zostało nawet pobitych.

W takim kraju żyjemy.

Suche Info
14.06.2021

Marko Arnautović może wrócić do Europy

Pewne jest jedno: każda bramka strzelona na wielkim turnieju zwraca uwagę wielu klubów na całym świecie. W przypadku młodszych zawodników podbija wartość, a tym starszym może dać bilecik do fajnego klubu na ostatnie lata kariery. Tak właśnie może być z Arnautoviciem, który wczoraj strzelił gola Macedonii. Dzisiaj pojawiają się plotki, jakoby 32-latek miał wrócić z […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Eriksen przemówił! “Nie poddam się, dziękuje wam”

Wiadomo, co stało się z Eriksenem, więc nie będziemy się powtarzać. Teraz istotne jest to, jakie sygnały dobiegają z otoczenia samego piłkarza. A raczej konkretnie z jego ust. Duńczyk podzielił się krótkim komunikatem ze światem, zapewniając, że czuje się lepiej. Jego agent mówi, że piłkarz Interu chce sprężyć się z badaniami, żeby wrócić do kibicowania […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Przewidywane składy na mecz Polski ze Słowacją

Dzisiaj wielki dzień dla reprezentacji Polski. Zaczynamy turniej Euro 2020, a w związku z tym jeszcze przed meczem będziemy emocjonować się tym, jaki skład pośle do boju trener Sousa. Według “Przeglądu Sportowego” będziemy ustawieni naprawdę ofensywnie. Dwóch napastnik, jeden skrzydłowy na wahadle. Ogień. Przewidywane składy według „Przeglądu Sportowego”: POLSKA: Szczęsny; Jóźwiak, Bednarek, Glik, Bereszyński, Rybus, Krychowiak, […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Blind: – Sytuacja z Eriksenem miała na mnie kolosalny wpływ

Dwa lata temu u Blinda zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego. Po odpowiedniej terapii 31-latek otrzymał od lekarzy zgodę na dalszą grę, ale w sierpniu zeszłego roku zasłabł podczas meczu towarzyskiego między Ajaksem a Herthą BSC. Udało mu się znów wrócić do gry, ale obrazki w meczu Danii z Finlandią przywołały Holendrowi najgorsze wspomnienia. – To, co […]
14.06.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Dariusz Skrzypczak dołącza do sztabu Rakowa

Raków Częstochowa oficjalnie przedstawił dziś nowego asystenta Marka Papszuna. Został nim były szkoleniowiec m.in. Stali Mielec – Dariusz Skrzypczak. 53-letni trener będzie odpowiedzialny za indywidualną pracę z piłkarzami. Dariusz Skrzypczak przez wiele lat zbierał trenerskie szlify w Szwajcarii, w której to występował jako piłkarz: FC Aarau, FC Hochdorf i FC Lagenthal. W 2019 roku trafił […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Jerzy Dudek: Łudzę się, że Paulo Sousa ma rację

Były reprezentant Polski jest pełen obawy przed jutrzejszym spotkaniem ze Słowacją. W rozmowie z interia.pl w krytyczny tonie wypowiedział się na temat planów i koncepcji Paulo Sousy. Jerzy Dudek uważa, że polski zespół nie rozumie intencji obecnego selekcjonera. Przede wszystkim martwi go postawa defensywy.  Uczestnik mistrzostw Świata w 2002 r. nie jest przekonany co do […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

To już pewne. Piotr Jawny nowym trenerem Podbeskidzia

Piotr Jawny i Marcin Dymkowski pożegnali się dzisiaj z zespołem rezerw Śląska Wrocław. Jeszcze przed zakończeniem sezonu 2. ligi mówiło się, że ten duet trenerski jest poważnie rozważany w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Według naszych informacji wszystko zostało już dopięte. Osoby decyzyjne w ekipie spadkowicza Ekstraklasy potwierdziły, że obaj panowie będą prowadzili drużynę “Górali” od sezonu 2021/2022. […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Krótka wycieczka na Market Street (3)

Mam obsesję na punkcie “A Trip Down Market Street”. Trzynastominutowego nagrania filmowego, na którym nie dzieje się nic. To tylko kamera przyczepiona do trolejbusa, sunącego wzdłuż ulicy San Francisco w zwykły dzień. Ktoś przejeżdża. Ktoś przechodzi. Żadnej fabuły. Żadnych wodotrysków. Żadnej konkretnej opowieści, którą film próbuje opowiedzieć. Nic szczególnego. Rzecz jednak w tym, że widzimy […]
13.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Marcelo trafi do Leeds United?

Coraz więcej wskazuje na to, że Marcelo latem opuści Real Madryt. Według doniesień angielskich mediów, zatrudnieniem doświadczonego Brazylijczyka są zainteresowane dwa kluby z Premier League. Co ciekawe, nie chodzi o żadną z topowych ekip angielskiej ekstraklasy. Do wyścigu po zatrudnienie Marcelo stanęły jak na razie Everton oraz Leeds United. Byłby to spory zjazd dla 58-krotnego […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Trudna nauka milczenia (3)

Nauka mówienia to jest wielka misja, jestem w tym na bieżąco, obserwuję jak starszy syn zaczyna rozumieć różnicę między “poszłem” i “poszedłem”, sprawdzam, czy młodszy już umie “tata daj”. Trzeba włożyć dużo pracy i poświęcić mnóstwo uwagi, by wprowadzić niemowlaka w ten uroczy świat słów, dzięki którym miliony ludzi (w tym gronie i ja) zarabiają […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Wielki powrót Buffona do Parmy?

Gianluigi Buffon rozstał się z Juventusem, ale nie ma zamiaru kończyć kariery. Jak poinformował Fabrizio Romano, 43-latek jest blisko powrotu do Parmy. Dzisiaj włoskiego golkipera kojarzy się już głównie ze “Starą Damą”, ale Buffon w Parmie spędził pierwszy etap swojej szokująco długiej kariery i to właśnie w tym klubie się wypromował. Do pierwszej drużyny Gialloblu […]
13.06.2021