Sekret rozwoju piłkarzy Lecha tkwi w sztabie, który potrafi pracować z młodzieżą

Opublikowane 08.03.2020 12:00 przez

Damian Smyk

Jurgen Klopp powiedział kiedyś, że bardziej niż w transfery wierzy w trening. Trenerzy często zapominają o tym, że to w ich rękach spoczywa odpowiedzialność za rozwój zawodników, których mają już w kadrze. W Lechu Poznań wiedzą, że na wielkie transfery dziś klubu nie stać. Dlatego muszą wyciskać coraz więcej i więcej z tego, co już mają. I jeśli celem lechitów na ten sezon było zbudowanie młodzieży na walkę o wyższe cele w przyszłym roku, to trzeba oddać Kolejorzowi, że robi to bardzo dobrze. A sekret sukcesu nie tkwi w „jednym prostym triku, który zszokował Ekstraklasę”. Tym sekretem jest dobrze dobrany sztab szkoleniowy.

Być może kluczowym czynnikiem w fiasku przygody Ivana Djurdjevicia w roli pierwszego trenera Lecha był fakt, że Kolejorz nie otoczył Serba mocniejszym sztabem. Niedoświadczony na takim poziomie szkoleniowiec w newralgicznych momentach popełniał błędy, których nikt nie pomógł mu naprawić. On sam przyznawał, że presja związana z pracą przy Bułgarskiej sprawiła, że wiele rzeczy robił dokładnie odwrotnie niż wcześniej w rezerwach, gdy ciśnienie było zdecydowanie mniejsze.

LECH POZNAŃ WYGRA Z WISŁĄ KRAKÓW? MOŻECIE TAKI WYNIK OBSTAWIĆ W BETFAN!

Podobne obawy dotyczyły też samodzielnej pracy Dariusza Żurawia w Lechu. Od początku tego sezonu, gdy został już mianowany pierwszym trenerem i przestał pełnić rolę „tymczasowego”, dostał własny zespół zarządzający zespołem. Może brakowało w nim asystenta ze sporym doświadczeniem ekstraklasowym – takiego, który już każdy stadion w lidze widział, z każdym kapitanem rywali zbił piątkę i z każdym sędzią był na „ty”.

Ale czas pokazuje, że sposób budowy sztabu Żurawia był słuszny.

A przewodziła mu prosta myśl. W Lechu uznali, że skoro zespół jest młody i ma rosnąć z każdym mikrocyklem, z każdym tygodniem, to trzeba dokooptować do tego takich trenerów, którzy potrafią rozwijać piłkarzy. Zarówno tych młodych, bo przecież nasycenie kadry Kolejorza wychowankami jest największe w lidze, ale też i tych nieco starszych, z których można wycisnąć coś ponad to, co do tej pory prezentowali. Słowem – Lech nie miał mieć trenerskiego zadaniowca z cyklu „weź to, co masz, tu leży kasa na wzmocnienia i zrób pan nam mistrzostwo”. Słowa Karola Klimczaka w „Stanie Futbolu” o tym, że ten sezon jest przeznaczony na budowę zespołu, znalazły swoje odzwierciedlenie w budowanie zespołu trenerskiego.

Musimy też pamiętać o tym, że w dzisiejszych realiach pierwszy trener często spełnia rolę menadżera sztabu. Ciekawie mówił o tym Dariusz Pasieka, szef szkoły trenerów PZPN: – Dzisiaj trener musi być bardzo dobrym zarządcą. Przy ograniczonych możliwościach czasowych, bo doba nie jest z gumy, musi umiejętnie rozdzielać zadania między swoich współpracowników. Nie da się w pojedynkę poprowadzić treningu, przeprowadzić kilkunastu rozmów z piłkarzami, zrobić analizy ostatniego meczu, wyciągnąć wnioski ze statystyk. Trener powinien umieć rozdzielić te obowiązki między odpowiednich ludzi, a samemu być szefem, który podejmuje te najważniejsze decyzje.

I Żuraw tym szefem może być, bo stworzył sobie (choć po prawdzie – stworzono jemu) sztab, który okazał się jednym z najważniejszych atutów dzisiejszego Lecha. Nadmieńmy – stał się dość niespodziewanie, bo chyba nikt nie przypuszczał, że akurat w tym będzie tkwić siła Lecha.

W gruncie rzeczy nie ma w konstrukcji tego sztabu żadnych kwadratowych jaj i wymyślanie piłki nożnej na nowo. Jest dwóch analityków, z czego jeden pełni też rolę asystenta. Dokooptowano kolejnego trenera przygotowania fizycznego. Ściągnięto latem nowego trenera bramkarzy. Nie będziemy się zachwycać tym, że drugi najbogatszy klub w Polsce ma ma więcej niż trzech ludzi w sztabie trenerskim. Po prostu dobrze trafiono z personaliami.

Ale kluczowa wydaje się obsada dwóch najbliższych Żurawiowi stanowisk.

Bo obsadzenie Karolem Bartkowiakiem i Dariuszem Skrzypczakiem roli asystentów to strzał w dziesiątkę. Bartkowiak to wieloletni trener zespołów juniorskich i młodzieżowych w Kolejorzu, jeszcze kilka lat temu prowadził nastolatków na turnieju Lech Cup, wielu z wychowanków Kolejorza spotkał na swojej drodze szkoleniowej. To też poznaniak, który w Lechu jest zakochany po uszy. To w jego rękach spoczywa odpowiedzialność za prowadzenie części treningów. Dobrze rozumie grę i ma łatwość w opisywaniu tego, co dzieje się na boisku. Mówiąc tak kompletnie po ludzku – zna się na piłce i potrafi przekazać piłkarzom to, czego sztab chce.

Ale cichym bohaterem tego sezonu (o ile na tym etapie możemy mówić o bohaterach) w Lechu jest Dariusz Skrzypczak. Wspomnieliśmy wcześniej, że Lech potrzebował kogoś z dobrą ręką do młodzieży. Czy mógł trafić lepiej niż na Skrzypczaka, który pracował z młodymi piłkarzami w Szwajcarii? Pod tym kątem się kształcił, na tej płaszczyźnie pracował na zachodzie, o tym czytał, tym się interesował. Lech już wcześniej myślał o sprowadzeniu swojego wybitnego piłkarza do Poznania do pracy z młodzieżą. Wtedy widział go jednak w roli dyrektora akademii. Ostatecznie wybrano wtedy innego kandydata, ale Skrzypczak wrócił na Bułgarską.

I z kimkolwiek rozmawiamy, ten bardzo chwali pracę byłego lechity.

Trener Skrzypczak bardzo dużo nam pomaga. Nie tylko jeśli chodzi o młodych piłkarzy, ale też sporo czasu poświęca starszym zawodnikom. Często zostajemy po treningach, szlifujemy pewne elementy. Ja widzę po sobie, że dużo mi to pomogło w rozwoju. Analizujemy to, co było dobre i złe w meczach, a później poprawiamy to na treningach. Przykład? Z Cracovią, gdy zagrałem na prawej obronie i nie broniłem zbyt dobrze, trener zwracał mi uwagę na to, że byłem zbyt daleko od skrzydłowego rywali. Z Lechią wyglądało to już zgoła inaczej. Chodzi o takie drobiazgi – mówi Jakub Kamiński. – Widzę progres z treningu na trening. Wiadomo, trzeba być pracowitym, ale sztab bardzo nam w tym pomaga. Trener Skrzypczak sporo mówił mi o przyjęciu przed strzałem, sam też na to zwracam uwagę. W polu karnym jest na ogół bardzo ciasno. Jeśli nie przygotujesz sobie piłki do uderzenia samym przyjęciem, to tracisz czas i przewagę nad rywalem. Ja widzę, że treningami buduje pewność siebie, progres techniczny sprawia, że jeszcze tak pewnie się nie czułem – tłumaczył z kolei jeszcze jesienią Paweł Tomczyk.

Ja się mogę jedynie cieszyć, że trafiliśmy na grupę tak ambitnych chłopaków. Bo chęci trenerów to jedno, każdy z nas chce wykonywać swoją pracę jak najlepiej, ale do owocnej współpracy kluczowe jest zaangażowanie zawodników. A u nas jest tego aż nadmiar. Chłopcy sami dopytują o to, czy zostaniemy z nimi jeszcze po zajęciach, czy możemy popracować nad tym czy innym elementem gry. I mówię to o właściwie każdym zawodniku. Nie ważne, czy jest to młody Tymek Puchacz czy Kuba Moder, albo czy jest to doświadczony Christian Gytkjaer. To dla nas pozytywny sygnał – mówił Skrzypczak w audycji „Stacja Bułgarska”.

BETFAN OFERUJE 3000 ZŁOTYCH BONUSU POWITALNEGO. SERIO, NIE ŚCIEMNIAMY!

Wymowna była też cieszynka Filipa Marchwińskiego po golu w meczu z Lechią. Wychowanek Kolejorza nie biegł do narożnika, nie robił „jaskółek”, nie manifestował radości pod Kotłem – od razu popędził w kierunku trenera Skrzypczaka i serdecznie go wyściskał. Bo druga sprawa jest taka, że Skrzypczak to jedna z najbardziej pozytywnych osób w futbolu. Już nawet kibice zaczęli dopytywać, czy są takie momenty w trakcie dnia, gdy trener się nie uśmiecha.

Oczywiście uśmiech na twarzy to żaden argument za tym, że jest dobrym szkoleniowcem, ale niesamowicie pogodne nastawienie pomaga mu w nawiązywaniu zdrowych relacji w szatni. – Nie wiem, czy jest w zespole ktoś, to mógłby nie lubić trenera – mówi Kamiński.

Nie wiemy na jakim miejscu Lech skończy sezon. Nie wiemy, czy uda się Kolejorzowi zakwalifikować do eliminacji europejskich pucharów. Ale jeśli celem na ten rok był rozwój zespołu i przygotowanie zawodników na walkę o najwyższe cele na kolejne miesiące, to Kolejorz powoli to założenie realizuje. Progres Jóźwiaka, Puchacza, Modera, Marchwińskiego czy Kamińskiego jest widoczny gołym okiem. I trzeba oddać sztabowi Kolejorza, że z tego zadania wywiązują się bardzo dobrze. Nawet jeśli początkowo byliśmy sceptyczni co do tego, czy połączenie niedoświadczonego zespołu ze sztabem bez większej doświadczenia na poziomie Ekstraklasy może wypalić.

fot. NewsPix

Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Warta testuje reprezentanta Mozambiku

David Malembana był tajemniczym „zawodnikiem testowanym” w trakcie sparingu Warty Poznań z Shkendiją Tetowo. To 26-letni Niemiec, z pochodzenia Mozambijczyk, który zaliczył jeden występ w reprezentacji tego kraju. Od lipca nie ma klubu. Warta Poznań rozgląda się za wzmocnieniami na rynku transferowym. Do tej pory z zespołu „Zielonych” odeszli Aleks Ławniczak (Zagłębie Lubin), Szymon Czyż […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

PRASA. Szewczenko coraz bliżej polskiej kadry. Przeciąganie liny z Genoą

Szewczenko coraz bliżej objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wywiady z Jarosławem Mroczkiem i Jakubem Kamińskim. Szykuje się polski duet w Fiorentinie? O tym m.in. w dzisiejszej prasówce.  „SPORT” Wiśle Kraków wyrwano dwa zęby trzonowe, ale „Biała Gwiazda” sporo zarobiła na odejściu Aschrafa i Yeboaha. Czy następcy dadzą radę? To duża zmiana dla Wisły. Kluby z […]
24.01.2022
Weszło
23.01.2022

QUIZ LIVE: CO WY WIECIE O HARRYM POTTERZE?

23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
podlaska prząśniczka
podlaska prząśniczka
1 rok temu

Praca z młodzieżą to jedno, a drugie to znakomity wpływ otoczenia tych młodych chłopców, które swym rozsądkiem i chłodną głową nie pozwalają im odlecieć i tonują gwiazdorskie zapędy. Ot choćby na przykład taki ojciec Roberta kurwa Gumnego.

Ramzes
Ramzes
1 rok temu

Już Kibice mówili rok temu, że trzeba oczyścić szatnię i postawić na wychowanków. W Lechu super to zdaje egzamin w tym sezonie. Właściwie trudno się do kogoś przyczepić, bo nawet Crnomarković ostatnio dobrze grał. Jedynie krótka ławka budzi niepokój. Szczególnie w ataku. Teraz, gdy jest tak duże nagromadzenie ważnych meczów przydałby się ktoś, kto czasem zmieni Gytkjaera. Lechowi warto kibicować, bo może inne kluby pójdą tą samą drogą. A zespoły wynalazków typu Korona powinny być tam, gdzie obecnie kielecki zespół.
Ps. Fajnie, że poprzedni szkoleniowiec Lecha zaczyna wyciągać fajne wyniki z Chrobrym i być może wkrótce ponownie zobaczymy go w ekstraklasie. Mnie osobiście cały czas nie przekonuje cudak w Białymstoku, i w ogóle sposób budowy tej drużyny. Prezes Kulesza powinien przemyśleć, czy budowa zespołu w którym po polsku mówią ze trzy osoby to dobry sposób na mocną Jagiellonię.

grześki tyci
grześki tyci
1 rok temu
Reply to  Ramzes

Dokładnie. Te trzy osoby mówiące po polsku zupełnie nie pasują do koncepcji i tworzą ferment w szatni. Warto się ich pozbyć.

Jaro
Jaro
1 rok temu

Jeżeli w Lechu latem nie doszłoby do wyprzedaży i odeszłoby tylko 2 graczy (tj. Gytkjaer i Jóźwiak) + Rutkowski nie poskąpiłby $ na dobrego napastnika i defensywnego pomocnika to Lech pod wodzą Żurawia w przyszłym sezonie miałby realne szansę walczyć o mistrzostwo.
Ale wiemy doskonale jak to się skończy: latem kontrakt skończy się Gytjearowi, Jóźwiak pójdzie do średniaka Serie A czy Bundesligi za kilka milionów (i słusznie bo Ekstraklapa jest dla niego zbyt ciasna), Amaral stwierdzi, że w Portugalii ma chorego szwagra i musi tam zostać, za Kamińskiego, Modera i Marchiwńskiego Rutkowski dostanie propozycje ~2-3 mln euro i ich puści, Rogne odniesie kontuzję i wyleci na 5 miesięcy, a Tiba stwierdzi, że to pier**li, bo on by w końcu chciał coś osiągnąć i też zwinie mandżur. I Żuraw zostanie z Muharami i Crnomarkoviciami + ze 2 młodych będzie musiało grać w podstawie np. Norkowski i Skóraś, a w ataku Rutek wymyśli jako zastępcę Gyta jakiegoś paralityka z Bałkanów albo nakaże grać temu Ruskowi – Żalmetidonowi. I znowu będzie gadka, że Lech jest w przebudowie i trzeba poczekać….

Miszcz Joda
Miszcz Joda
1 rok temu
Reply to  Jaro

Tiba chciałby coś osiągnąć… No odważnie o gościu który w wieku 31 lat zaliczył jakieś 200 występów jako profesjonalny piłkarz (grał sporo jako pół-amator).
Lech będzie potrzebował wzmocnień właściwie w każdej formacji, czy to do pierwszego składu czy jako uzupełnienie, ale bez 5-6 transferów na tu i teraz się nie obejdzie.

Grzegorz B
Grzegorz B
1 rok temu
Reply to  Jaro

Na żywo Jozwiak wyglada na level wyżej niz reszta chlopakow, on w tej lidze chwile juz gra i wiecej tu sie nie nauczy. Ale puścić go za mniej niz 5 mln przy jego umiejętnościach i potencjale to by byla potwarz dla Lecha i dla ligi. Natomiast latem jest jego czas

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
1 rok temu

„Jurgen Klopp powiedział kiedyś, że bardziej niż w transfery wierzy w trening.”

Powiedział to przed czy po tym, jak Liverpool wydał 0,5 mld euro na transfery?

Suche Info
24.01.2022

Wisła Kraków sięga po norweskiego pomocnika

Jak poinformował Janekx89, Kevin Martin Krygard z FK Haugesund zostanie zawodnikiem Wisły Kraków. Krygard to 21-letni pomocnik z doświadczeniem wyniesionym z występów w reprezentacji Norwegii U-19. W sezonie 2021 rozegrał aż 29 (z 30) meczów w norweskiej ekstraklasie. Podstawowym zawodnikiem FK Haugesund był również w sezonie 2020. Na ogół występuje jako defensywny pomocnik, dlatego nie […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Fenomenalny gol dla reprezentacji Komorów [WIDEO]

Reprezentacja Komorów nie byłaby faworytem w starciu z Kamerunem nawet w pełnym w składzie, a co dopiero z obrońcą na bramce i w dziesiątkę od siódmej minuty. Mimo szalonych osłabień piłkarze Komorów zrobili jednak naprawdę wiele, by skraść dzisiaj serca neutralnych kibiców. Spójrzcie tylko na tego gola: Great goal 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻♥️♥️#CAMCOM pic.twitter.com/hPXAkTVChj — ً (@90t95) January […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Engel: „W Polsce jest wielu trenerów, którzy mogą objąć kadrę”

Coraz więcej wskazuje na to, że reprezentację Polski może objąć Andrij Szewczenko. Nie wszystkim to odpowiada. Jerzy Engel w rozmowie ze „Sportowymi Faktami” podkreślił, że jego zdaniem w Polsce są odpowiedni kandydaci na to stanowisko. – W Polsce jest wielu bardzo dobrych trenerów klubowych, z których każdy może objąć reprezentację narodową. Każdy jest na tyle […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Wisła Płock dogrywa wypożyczenie Iwo Kaczmarskiego

Według naszych informacji, Iwo Kaczmarski, młodzieżowiec Rakowa, trafi do Wisły Płock. Piłkarz byłby wypożyczony do Nafciarzy do końca sezonu. Kaczmarski – rocznik 2004 – uchodzi za wielki talent. Ze świetnej strony pokazał się jeszcze w barwach Korony w sezonie 19/20. Strzelił też wtedy bramkę. Obecnie jednak w Rakowie dość daleko mu do choćby łapania sporadycznych […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Anthony Martial trafi do Sevilli?

Wszystko wskazuje na to, że Anthony Martial już wkrótce odejdzie z Manchesteru United. Działacze Sevilli są coraz bliżej porozumienia z Francuzem. Nie jest tajemnicą, że Martial jest niezadowolony ze swojej obecnej pozycji w ekipie „Czerwonych Diabłów” i stara się wręcz wymusić transfer. Już teraz, w zimowym okienku transferowym. Doszło nawet do publicznego mini-sporu między zawodnikiem […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Erling Haaland znów kontuzjowany

Nie ma szczęścia Erling Haaland w ostatnich miesiącach. Norweski napastnik Borussii Dortmund ponownie będzie pauzował z powodu kontuzji. Klub wydał w tej sprawie dość enigmatycznie brzmiący komunikat. – Haaland ma problemy mięśniowe, które wymagają leczenia i dalszych badań w najbliższym czasie – poinformowała Borussia. Haaland przedwcześnie zakończył udział w ostatnim meczu ligowym z Hoffenheim, murawę […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Atletico Madryt poluje na zawodnika Lille

Atletico Madryt planuje kolejne wzmocnienie. Działacze hiszpańskiego klubu skontaktowali się z Reinildo. Wiele wskazuje na to, że zawodnik Lille jeszcze w tym okienku zostanie piłkarzem Los Colchoneros. Atletico w bieżących rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Obrońcy tytułu mistrzowskiego plasują się obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Nie brzmi to tragicznie, ale […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Claudio Ranieri zwolniony z Watfordu

Nieźle się bawią działacze Watfordu. Claudio Ranieri pracował w klubie zaledwie od października, a dzisiaj brytyjskie media informują, że doświadczony włoski szkoleniowiec został zwolniony. W sumie poprowadził zespół w czternastu meczach. Ranieri na stanowisku szkoleniowca Watfordu zastąpił Xisco i już ten fakt był dość kontrowersyjny – ostatecznie Hiszpan w 2021 roku wywalczył z klubem awans […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Paweł Wszołek wróci do Legii Warszawa?

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Paweł Wszołek może wrócić do Legii Warszawa. Zdaniem dziennikarza trwają zaawansowane negocjacje, by zawodnik został wypożyczony do ekipy „Wojskowych” do końca sezonu. Wszołek do Legii trafił jesienią 2019 roku i szybko wyrósł na wyróżniającą się postać zespołu, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski zarówno w 2020, jak i […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Poważna kontuzja Mateusza Bogusza

Kiepskie wieści napływają z Hiszpanii. Tamtejsze źródła informują, że zakończył się sezon dla Mateusza Bogusza. Polak najprawdopodobniej uszkodził więzadła krzyżowe w kolanie. Mateusz Bogusz – zawodnik Leeds United – w sezonie 2021/22 przebywa na wypożyczeniu w drugoligowym hiszpańskim klubie UD Ibiza. I idzie mu tam naprawdę nieźle. 20-letni pomocnik ma na koncie 4 gole i […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Brama dnia
24.01.2022

Danny Murphy kontra Ronaldo | BRAMA DNIA

Poniedziałkowa „Brama dnia” – częstujcie się! Jak zawsze zapraszamy do oglądania i głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. DANNY MURPHY VS C. PALACE (24.01.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool rozegrał jedno z najpiękniejszych spotkań za kadencji Gerarda Houlliera. The Reds w półfinale Pucharu Ligi pokonali ekipę Crystal Palace aż 5:0, a efektownym trafieniem z […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Kozłowski: – Lewandowski kupił mi laptopa

Kacper Kozłowski był gościem Łukasza Wiśniowskiego i Kuby Polkowskiego w programie „Foot Truck”. Reprezentant Polski opowiedział o tym, jak Robert Lewandowski podarował mu… laptopa.  – Asystent dał mi pendrive’a z filmem, żebym go obejrzał, gdyby mi się nudziło. Film, a nie analizę taktyczną. Wiadomo, że jak mam analizę, to oglądam, bo chcę się przygotować do […]
24.01.2022