post Avatar

Opublikowane 07.03.2020 19:10 przez

redakcja

W sieci możecie znaleźć tysiące samozwańczych mistrzów bukmacherki. Za niewielką opłatą gwarantują Wam dostęp do najlepszych typów, dzięki którym będziecie regularnie osiągać profit. Mamią Was zdjęciami wygranych kuponów, poprawnie wytypowanymi zdarzeniami z ogromnymi kursami i „udokumentowaną” historią pokazującą, że faktycznie osiągają profity. Czy na pewno tak jest?

Nie chcę siać defetyzmu, ale niestety na płatnych typach zarabia tylko jedna osoba – ich autor. Oczywiście nie każdy „płatny typer” to świadomy oszust – pozbawiony kręgosłupa moralnego cwaniak szukający naiwniaków, aby dorobić się cudzym kosztem. Wśród osób zajmujących się tą profesją możemy wyróżnić dwa typy: zawodowcy którzy faktycznie osiągają dodatni yield oraz mistrzowie fotoszopa i fałszowania statystyk, przeważnie oferujący swoje usługi na facebooku i innych portalach społecznościowych. Mimo dużych różnic między jednymi i drugimi, dla nas jako nabywców typów efekt będzie zawsze taki sam – strata pieniędzy.

Jak rozpocząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi?

Typy od oszustów

Tutaj sprawa jest prosta. Sprzadający typy to oszust, który żeruje na ludzkiej chciwości i niewiedzy. Nie posiada umiejętności regularnego osiągania zysku, a wszystko co nam pokazuje jest sfałszowane. Zastanawiacie się jak to możliwe, przecież widzieliście na własne oczy zdjęcie z wydrukowanym zwycięskim kuponem. Macie rację, jednak wcale nie oznacza to, że nasz typer wygrywa setki tysięcy złotych. Oznacza to tylko tyle, że nasz cwaniaczek… posiada drukarkę. Jeżeli przyjżycie się dokładnie i porównacie kupony z tymi które dostaliście w kolekturze na pewno zauważycie drobne różnice. Czasami jest to inna czcionka, czasami inny sposób zapisu kwot, a czasami nawet niewielka różnica w kodzie kreskowym. Oszuści są coraz sprytniejsi, tworzą coraz dokładniejsze szablony kuponów, ale wciąż bardzo często czegoś nie dopatrzą, bystre oko wychwyci różnice.

Co musicie wiedzieć, to jak rozpoznać oszusta. Nie jest to specjalnie trudne zadanie, gdyż schemat ich działania jest przeważnie dokładnie taki sam. Oto elementy, które powinny Was zaniepokoić:

  1. Typy sprzedawane są na zamkniętej facebookowej grupie, bądź innej stronie nad którą autor ma całkowitą kontrolę, a nie za pośrednictwem zewnętrznych firm gwarantujących weryfikację.
  2. Sprzedawca często chwali się wygranymi kuponami, najczęściej wydrukowanymi i sfotografowanymi na tle drogiego samochodu/domu/zegarka.
  3. Na grupie facebookowej/fanpage/stronie widnieje 100% pozytywnych komentarzy. Nie znajdziecie tam nikogo niezadowolonego, wszyscy są piękni i bogaci dzięki naszemu cudotwórcy.
  4. Umieszczone na stronie/fanpage wygrane kupony mają ogromne kursy, każy przecież wie że nie ma nic prostszego niż kilka razy w miesiącu poprawnie wytypować zdarzenie z kursem 50.

Pamiętajcie, że internet to doskonałe miejsce dla wszelkiej maści oszustów, bądźcie czujni i podejrzliwi za każdym razem gdy ktoś oferuje Wam szybki sposób na duże pieniądze.

 

Typy od zawodowców

Ci ludzie naprawdę osiągają profit na swoich typach, przynajmniej na papierze. Mają udokumentowaną historię zakładów na portalach które nie dają możliwości manipulacji. Najczęściej swoje typy oferują za pomocą pośredników prowadzących wnikliwą weryfikację ich umiejętności. Dlaczego więc odradzamy korzystanie z tego typu usług?

Dzieje się tak z dwóch powodów. Pierwszy z nich jest taki, że wymaga to posiadania kont u kilkunastu bukmacherów, często również u tych nielegalnych w Polsce. Osoba dostarczająca typy zawsze wybierze bukmachera z największym kursem. Choćby był to najbardziej niszowy bukmacher jaki istnieje, to na portalu gdzie wrzuca typy wybierze właśnie go, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Na papierze wygląda to ładnie – wysoki kurs, czyli większa wygrana. W praktyce niemożliwe jest posiadanie konta u każdego bukmachera jakiego aktualnie wymyśli nasz sprzedawca typów. W Polsce dodatkową przeszkodą jest ustawa hazardowa, która ogranicza nas do licencjonowanych przez nasze państwo bukmacherów.

Załóżmy więc, że trafiliśmy na polskiego typera, który umieszcza spotkania z kursami od polskich, legalnych bukmacherów. Teraz już z górki, można otwierać katalog z najnowszymi modelami Ferrari, będziemy bogaci. Cóż, schowajcie katalogi gdzieś głęboko w szafie, niestety i tym razem szansa na powodzenie jest nikła. Wszystko przez jedną prostą zasadę – im więcej osób gra ten sam typ, tym bardziej maleje jego kurs. U najlepszych typerów, którzy sprzedają swoje umiejętności setkom/tysiącom ludzi, aby zdążyć obstawić spotkanie po tym samym kursie mamy często… kilkadziesiąt sekund. Oznacza to, że musicie potraktować bukmacherkę jako całodobową pracę i być gotowi 24/7. Łatwizna, nie?

Dlaczego tak ważne jest granie dokładnie tych samych kursów co dostawca?

Ponieważ najlepsi typerzy osiągają yield na poziomie około 10% w dłuższej perspektywie czasowej. Oznacza to tyle, że jeżeli dostaliście zdarzenie po kursie 2, ale zdążyliście puścić kupon po kursie 1,8 to w najlepszym wypadku będziecie wychodzić na zero, a chyba nie za to zapłaciliście.

Podsumowując: konieczność trzymania środków u conajmniej kilkunastu bukmacherów + niemożliwość grania zdarzeń po dokładnie takich samych kursach co dostawca, oraz wymagana dostępność przez całą dobę sprawia, że cała zabawa kompletnie nie ma sensu.

 

A więc HIT czy KIT?

Bezapelacyjnie kit. Nie traćcie czasu i pieniędzy licząc na to, że ktoś zrobi analizy za Was i poda Wam na tacy same trafne typy. Jeżeli szukacie porady, inspiracji, albo checie wiedzieć czym kierować się przy analizie spotkań to korzystajcie z darmowych analiz – choćby naszych ekspertów. A później zamiast wpłacić pieniądze sprzedawcy tombaku, wpłaćcie je na bukmachera i sami próbujcie. Nic nie przynosi większej satysfakcji niż samodzielnie wytypowana wygrana „underdoga” po wysokim kursie (szczególnie, kiedy możecie wykorzystać bonusy bukmacherskie) – to nawet lepsze niż wygrane pieniądze, a już na pewno lepsze niż obiecane pieniądze, których nigdy nie zobaczycie.

Opublikowane 07.03.2020 19:10 przez

redakcja

Weszło
02.06.2020

Najlepsze zostawili na koniec. Michał Żyro skradł show w hicie w Legnicy

Nie oszukujmy się, nie był to mecz, na który czekaliśmy przez całą kwarantannę. Jest wtorek, jest 20.40, deszcz nasuwa z takim impetem, że piłkarze mogą z miejsca wziąć udział w reklamie szamponu albo bollywoodzkim musicalu. A jednak, kiedy już po 15 minutach mieliśmy dwie bramki i jedną awarię systemu nawadniającego, który włączył się bez wyraźnego […]
02.06.2020
Bukmacherka
02.06.2020

Jastrzębie – Warta, czyli smakowita środowa przystawka

Ofensywna machina trenera Jarosława Skrobacza kontra konsekwentna do bólu Warta Poznań. Tak zapowiada nam się środowa przystawka przed daniem głównym w pierwszej lidze. Choć prawdę mówiąc równie dobrze daniem głównym można nazwać to spotkanie. Dwie drużyny z czołówki powalczą o cenne punkty, a my podpowiadamy, co warto obstawić w eWinner. GKS Jastrzębie – Warta Poznań […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Pierwsza liga odmrożona? Nie widać. Festiwal bryndzy na zapleczu Ekstraklasy

Cholernie czekaliśmy na powrót Ekstraklasy i choć zdawaliśmy sobie sprawę, że z poziomem może być różnie, zresztą – było różnie, to jednak nie możemy być po pierwszej kolejce specjalnie rozczarowani. Piłeczka wróciła, kilka meczów stało znośnie z jakością, no, bywało gorzej i przed pandemią. Dzisiaj natomiast wróciła pierwsza liga, na którą czekali jeszcze więksi zapaleńcy […]
02.06.2020
Bukmacherka
02.06.2020

Podbeskidzie po restarcie. Czy utrzyma formę strzelecką?

Wieczór z pierwszą ligą? Czemu nie! Zwłaszcza, gdy mamy okazję zobaczyć w akcji dwie drużyny walczące o awans. Podbeskidzie, lider rozgrywek, świetnie rozpoczęło wiosnę. Olimpia Grudziądz? Nieco gorzej. Dlatego restart będzie dla obydwu drużyn ważny. Jedni mogą udowodnić, że dobra forma nie była przypadkiem, drudzy, że stać ich na więcej niż pokazali do tej pory. […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Jak Hansi Flick odmienił Bayern?

Monachium zakochało się w Hansi Flicku. Dwadzieścia pięć meczów, dwadzieścia dwa zwycięstwa, jeden remis, dwie porażki. Żaden trener Bayernu od 1965 roku nie miał tak dobrego startu we wszystkich rozgrywkach. A przecież wcale nie musiało być kolorowo. Przejmował Bayern w trudnym momencie. Dostawał rozgoryczony, zmęczony i niewykorzystujący swojego potencjału zespół po odchodzącym w niesławie Niko […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

#AleNumer – konkurs z nagrodami – ile będzie rzutów karnych?

Aż pięć rzutów karnych zostało podyktowanych w ostatniej kolejce Ekstraklasy. Niektóre wynikające z błędów technicznych (ręka Zwolińskiego), inne powiedzmy, że z pewnej dozy nieroztropności (latający łokieć Petraska). Skoro jedenastki są na topie, to tym razem w konkursie #AleNumer pytamy was właśnie o to, ile razy piłkarze Ekstraklasy będą w tej kolejce strzelać z wapna. Już […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Cygan: Powrót Rakowa do Częstochowy jesienią jest realny

Dzisiejsza decyzja Komisji ds. Licencji to dla Rakowa Częstochowa słodko-gorzka pigułka. Z jednej strony licencja jest, można grać w Ekstraklasie, z drugiej – każdy mecz w Bełchatowie w 2021 roku będzie oznaczał 30 tysięcy złotych kary. Jak przyjęto te werdykty w Częstochowie? Dlaczego w Bełchatowie Raków będzie wpuszczał kibiców nawet, jeśli będzie to nieopłacalne? Czy […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

„Za wcześnie, Piotrek”. Kowal żegna Piotra Rockiego

Rok 2020 to jakiś pieprzony żart. Nieporozumienie. Chciałbym, żeby już się skończył, a to ledwie połowa. Wczoraj kolejny cios. Odszedł Piotr Rocki. Ostatni raz widziałem się z nim rok temu, bo Piotrek przeprowadził się na Śląsk, więc siłą rzeczy nasz kontakt nie był tak mocny, jak wcześniej. Natomiast gdy pojawił się w Warszawie, to oczywiście, […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Komu przerwa pomogła, komu zaszkodziła, czyli czego spodziewać się po I lidze?

Nie, nie odwołamy się po raz setny do cytatu „zęby swędzą…” na myśl o powrocie pierwszej ligi. Ale nie będziemy też ukrywać, że gdy myślimy o pierwszym gwizdku na zapleczu Ekstraklasy, na naszych twarzach gości uśmiech. Domyślamy się jednak, że nie wszyscy są tak szczęśliwi, jak my. Były kluby, którym przymusowa przerwa w rozgrywkach dostarczyła […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Deadline? To jakieś amerykańskie czasopismo?

Żyjemy w świecie nieustającej gonitwy. Nie ma żadnego przypadku w tym, że słówko „deadline” zrobiło karierę nie tylko w siedzibach wielkich korporacji, które uwielbiają zaśmiecać/wzbogacać (sami wybierzcie) nasz język tego typu terminami. Ci, którzy się wyłamują, potrafiąc przeciwstawić się tej „dyktaturze”, często zyskują status podziwianych buntowników. I właśnie dlatego musimy bardzo szczerze przyznać, że trochę […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Kara za korupcję dla Cracovii coraz bliżej

Gdy po raz pierwszy poruszyliśmy ten temat na naszych łamach, część komentujących była przekonana, że skończy się na naszym szczerym oburzeniu. Dziś już wiemy, że wręcz przeciwnie. Korupcja, której dopuściła się Cracovia w sezonie 2003/04, była bezkarna naprawdę długo, ale zdaje się, że PZPN ma zamiar wkrótce skorygować ten błąd. Związek poinformował, że jego rzecznik […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Marek Kozioł: „Mam nadzieję, że nasz występ to nie był jednorazowy wybryk”

– Wiadomo, że jak nie szło – na przykład w Mielcu, gdzie przesiadywałem podczas meczów na trybunach, nie łapiąc się nawet do meczowej osiemnastki – to człowiek się zaczynał zastanawiać, czy jest sens dalej to ciągnąć. Tym bardziej że to był taki okres, gdy do piłki trzeba było bardziej dokładać niż na niej zarabiać. Może […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Lublin zamiast Narodowego. Finał Pucharu Polski w wersji oszczędnościowej

Gdyby nie ta pieprzona pandemia, bylibyśmy już miesiąc po finale Pucharu Polski na Narodowym. Stadion jak zwykle byłby pełny, tętniłby życiem. Cóż, pewnie nie obyłoby się też bez jakiejś mniejszej czy większej aferki, natomiast w gruncie rzeczy mielibyśmy święto. Ale to za wcześniej za rok. Finał Pucharu trzeba było przenieść. Nowa arena? Arena Lublin. Wiadomo, […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Licencyjny odsiew w pierwszej lidze. Czołowe kluby bez zgody na grę w Ekstraklasie

Proces licencyjny w pierwszej lidze okazał się prawdziwym sitem, które na dziś eliminuje z walki o awans kilka czołowych drużyn. Komisja Licencyjna nie miała litości – gilotyna ścinała kolejne głowy. Czy nas to dziwi? Niespecjalnie. Czy nas to martwi? Tak, jak najbardziej. Dlatego, że w momencie, gdy do Ekstraklasy mogą wejść trzy drużyny, okazuje się, […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Komisja podjęła decyzję – wszystkie kluby Ekstraklasy z licencją na sezon 2020/21

No i wszystko jasne, jeżeli chodzi o decyzje Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Jeżeli chodzi o licencje na występy w przyszłym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy, otrzymały ją wszystkie kluby obecnie będące w najwyższej klasie rozgrywkowej. Choć trzeba zaznaczyć, że w niektórych przypadkach licencji towarzyszą dodatkowe obostrzenia. Zacznijmy najpierw od klubów, którym PZPN wyznaczył dodatkowe […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Chyba ostatni wywiad z Piotrem Rockim. Takim go zapamiętamy

Wciąż nie do końca dowierzamy w to, co się stało – przed północą zmarł Piotr Rocki, facet, który w naszym mniemaniu był nie do zdarcia. I nie do podrobienia, bo mówimy o jednym z barwniejszych ligowców ostatnich czasów. Postaramy się uczcić jego pamięć, ale na razie chcielibyśmy przypomnieć wywiad, który dwa miesiące temu przeprowadził z […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Ostatnia runda Mateusza Wieteski w Legii? Anglicy poważnie zainteresowani

We wtorkowej prasie echa pierwszej kolejki Ekstraklasy po odmrożeniu piłki, Mateusz Wieteska na celowniku Middlesbrough, Maciej Bartoszek wzniecający ogień w Koronie, rozmowy z Flavio Paixao i ministrem sportu.  PRZEGLĄD SPORTOWY Pierwsza ligowa kolejka w nowej rzeczywistości już za nami. Czy PKO BP Ekstraklasa zdała egzamin? – Zespoły nie musiały kombinować z rozdzielaniem piłkarzy po szatniach. […]
02.06.2020
Bukmacherka
02.06.2020

Chrobry wraca do gry, czy podtrzyma dobrą passę?

Kiedy na restarcie rozgrywek czeka nas mecz drużyn, które ligowe granie 2020 roku rozpoczęły z przytupem, nie możemy przejść obok niego obojętnie. Stomil Olsztyn i Chrobry Głogów wciąż nie mają pewnego utrzymania. W dodatku sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, więc wygrana w tym starciu jest szczególnie cenna. Dlatego też podpowiadamy, jak typować mecz olsztynian […]
02.06.2020