Created with Sketch.

post

Pokaż mi swój bonus, a powiem ci kim jesteś – mówi stare bukmacherskie przysłowie. Promocje oferowane przez buków to podstawa tej zabawy, tak jak autotune w trapie. Mają one przyciągać nowych graczy, być wabikiem, który skusi na wybranie właśnie ich marki. Poszczególne firmy prześcigają się w pomysłach, a zasada jest prosta. Wygrywa ten, kto będzie najskuteczniejszy. Gracze muszą jednak wiedzieć, że atrakcyjne opakowanie nie zawsze równa się korzyściom po odwinięciu papierka. Jakie mamy rodzaje bonusów bukmacherskich i na co uważać, kiedy się im przyglądamy?

Bonus powitalny czyli co możemy dostać na start?

Najważniejszy i najbardziej eksponowany bonus przez każdego bukmachera. Im lepsze wrażenie zrobisz na starcie, tym szybciej przyciągniesz graczy do siebie. Bez premii za rejestrację nie ma sensu nawet startować do zawodów – każdy szybko to pojmuje. Strategie w przypadku bonusów za rejestrację są różne. Jedni idą śladem rybackim i stawiają na duże sumy, inni wychodzą z założenia, że lepiej dać mniej, za to tak, żeby klienci łatwiej z bonusu skorzystali. Bo nie sztuką jest oferować wiele, kiedy warunki konieczne do wypłaty pieniędzy są praktycznie nieosiągalne. Spójrzmy, jak poszczególne oferty wypadają w praktyce.

Jeśli chodzi o kwotę, najlepiej prezentuje się Milenium. Ten legalny bukmacher oferuje graczom ponad 3000 zł premii od wpłat do depozytu (nasi czytelnicy mogą liczyć na wyższy bonus nawet do 3120zł!).  Bardzo szybko przekonamy się jednak o tym, że nie wszystko złoto, co się świeci. Aby w pełni skorzystać z tego bonusu, musimy dokonać czterokrotnego obrotu połową tej stawki kuponami, na których są przynajmniej trzy zdarzenia i okazać się lepszym od reszty w typerskich zawodach „Wygraj Ligę”. Sami widzicie, że to naprawdę spore wymagania. Dodatkowo, jak nasi ligowi kopacze strzelą minium 15 bramek, bukmacher da nam 10 zł ekstra!

A czym jest w ogóle ten cały obrót? Puszczeniem pieniędzy w ruch, zainwestowaniem w grę wszystkiego, co otrzymaliśmy. Pełen obrót oznacza więc zagranie całości kwoty – z depozytu lub z konta bonusowego, zależy od bukmachera.

Tak jak Milenium, 3000 zł bonusu otrzymamy w BETFANIE. Tam strategia jest jeszcze inna, bo początkowo otrzymamy niewielkie pieniądza (procent od pierwszych trzech wpłat), potem trzeba dokonać pięciokrotnego obrotu po kursach 2.00, a wtedy pieniądze zostaną przekazane z konta bonusowego na główne. Przy tej operacji bukmacher pomnoży środki razy 10 i właśnie stąd czterocyfrowa kwota. Do tego bukmacher oferuje zakład bez ryzyka 100zł, co łącznie daje nam 3100zł na start!

Bonus z trzema zerami na końcu oferuje nam również bukmacher eWinner, który podwaja drugą i trzecią wpłatę – maksymalnie do 500 zł. W tym przypadku wymagany jest sześciokrotny obrót każdym z bonusów po kursie minimalnym 2.50. Bukmacher ten na start oferuje również freebet 25 zł. Dodatkowo, tylko dla czytelników Weszło w ofercie jest zakład bez ryzyka do 180 zł zamiast 150 zł! Łączne 1205 zł robi wrażenie. Dlatego warto wykorzystać kod promocyjny eWinner!

No dobrze, a kto ma nieco łatwiejsze zasady promocji startowej? Totolotek oferuje graczom bonus 100% nawet do 1000 zł, który trzeba obrócić zaledwie trzy razy, kuponami z przynajmniej trzema zdarzeniami.

Do 600 zł premii możemy natomiast zyskać grając w Superbet, który wymaga czterokrotnego obrotu depozytem. Te dwie oferty są więc zdecydowanie najbardziej przystępne dla graczy, którzy swój bonus powitalny chcą szybko i łatwo zdobyć i wypłacić.

 

Zakład bez ryzyka i freebet

Bukmacherzy do podstawowego bonusu od wpłaty dołączają też mniejsze premie dla graczy. Najczęstszy przypadek? Zakład bez ryzyka, czy inaczej freebet. W ramach takiego bonusu gracze mogą obstawić pierwszy zakład za pewną kwotę – najczęściej do 100 zł – a w razie porażki bukmacher zwróci im pieniądze. To bonus jednorazowy, więc musimy wybrać rozważnie.

Musicie też uważać, bo zakład bez ryzyka nie jest tym samym co freebet, choć oba często są ze sobą mylone. Jaka jest różnica? Zakłady bez ryzyka to cashbacki – żeby uzyskać zwrot, musimy zainwestować własne środki. Freebet to natomiast darmowy zakład oferowany przez bukmachera.

 

Bonus bukmacherski bez depozytu

Ważną dla graczy różnicą jest też to, czy bonus przyznawany jest bez depozytu czy od depozytu. Te dwie wersje różnią się praktycznie wszystkim. Premie przyznawane bez depozytu są skromniejsze i zazwyczają są to po prostu freebety. Nie są one uzależnione od wielkości wpłaty, choć może być tak, że musimy coś wpłacić, żeby odebrać nagrodę.

 

Bonus bukmacherski od depozytu

To z kolei bonus, który opisywaliśmy szerzej jako bonus powitalny. W tym przypadku kluczowe jest to, jakie warunki oferuje bukmacher. Wielkość tej premii przyznawana jest w zależności od wielkości pierwszej (lub kolejnych) wpłaty, co czyni go bardzo atrakcyjnym i potencjalnie wysokim.

Co jeszcze?

Bukmacherzy nie ograniczają się tylko do promocji startowych. Często nagradzają graczy za lojalność, stąd np. konkurs Totolotka, w ramach którego najlepsi typerzy w danym okresie czasowym polecą na mecz EURO 2020 do Hiszpanii czy wspomniana wcześniej promocja „Wygraj Ligę” w Milenium. Niektórzy oferują też promocje czasowe lub przygotowują ofertę bonusową na bieżąco – do takich promocji możemy zaliczyć Betradar365 w BETFAN. Z kolei firma eWinner postawiła na „Custom Bet”, który oferuje graczom możliwość przygotowania własnego zakładu, który ma szansę pojawić się w ofercie tego legalnego buka.

Jakie promocje jeszcze spotkamy? Atrakcyjną opcją dla graczy są mnożniki kursów albo czasowe zdjęcie z gracza opodatkowania kuponu. Zakłady bukmacherskie biorą wtedy opłaty na siebie, co pozwala klientom zwiększyć wygraną o kilkanaście procent. Zwykle funkcjonuje to na zasadzie Happy Hours.

Bonus bukmacherski – jak odebrać?

1. Pierwszym krokiem do odebrania bonusu bukmacherskiego jest często samo zgłoszenie chęci, żeby skorzystać z promocji.
2. Należy więc wpisać kod promocyjny przy rejestracji bądź też zaznaczyć wybraną opcję.
3. Potem musimy już podążać za instrukcjami legalnego buka, u którego gramy, ale jedno jest stałe – obowiązek wpłaty. Jeśli bonus oznacza jej podwojenie, warto wpłacić tyle, by wyciągnąć z niego maksimum.
4. Następnie dokonujemy wspomnianych wcześniej obrotów i kiedy spełnimy zadanie, otrzymujemy pieniądze.

Każdy gracz musi pamiętać o tym, żeby przed rozpoczęciem gry dokładnie zapoznać się z ofertą i zasadami danego bukmachera. My streściliśmy to, co najważniejsze, ale upewnienie się co do regulaminu promocji może nam oszczędzić niepotrzebnych nerwów i sporów z firmą, u której gramy.