post Avatar

Opublikowane 13.02.2020 23:32 przez

redakcja

Czym byłoby starcie Milanu z Juventusem bez sędziowskim kontrowersji? Niemalże tradycyjnie włoski klasyk zmąciły do reszty decyzje arbitra. Gospodarze przez cały mecz przeskakiwali kłody, jakie pod nogi rzucał im Paolo Valeri, ale na koniec i tak dostali obuchem w głowę. Zwycięstwo wymknęło im się z rąk w doliczonym czasie gry po dyskusyjnej jedenastce, więc możemy się spodziewać, że we Włoszech odżyje dobrze wszystkim znany konflikt. Czas szykować popcorn, bo najbliższe tygodnie pełne będą przepychanek między poszkodowanymi a sprawcami.

Środek tygodnia, połowa lutego, a na San Siro ponad 72000 kibiców. Mimo że w Mediolanie europejskich pucharów od dawna nie widać, to przynajmniej frekwencja przypomniała o czasach, kiedy taka widownia w La Scali futbolu była codziennością. Kibice zresztą i tak poczuli się jak w kapsule czasu – Buffon, Cristiano Ronaldo, Ibrahimović… Trochę, jakby cofnąć się w czasie o dekadę.

Obydwa zespoły cofnęły się jednak maksymalnie o kilka dni, bowiem mecz Milanu z Juventusem był małym deja vu tego, co Rossoneri i Stara Dama zafundowały nam w miniony weekend. Gospodarze, podobnie jak w derbach z Interem, zaczęli świetnie, a z boiska schodzili rozczarowani. Goście, tak jak w Weronie, nie mieli zupełnego pomysłu na grę, ale tym razem kończyli mecz w znacznie lepszych nastrojach. Co prawda wygrać się nie udało, jednak taki remis w Turynie powinni traktować jak dar od losu.

A właściwie nie od losu, tylko od sędziego Paolo Valeriego. Arbiter w ostatniej minucie podyktował kontrowersyjną jedenastkę dla Juventusu. Piłka po strzale przewrotką Cristiano Ronaldo leciała w światło bramki, a po drodze trafiła Davida Calabrię w rękę. Problem w tym, że obrońca Milanu został trafiony zza pleców, po tym jak minął się z futbolówką skacząc do główki, nie machał przesadnie rękoma i nawet gdyby chciał, nie mógłby zrobić uniku, bo zwyczajnie nie widział co się za nim dzieje. Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, social media momentalnie zapłonęły i podzieliły się na dwa obozy. My osądzać nie będziemy, na pewno nie pomaga w tym fakt, że całkiem niedawno Włosi przyznali, że interpretację zagrania ręką w polu karnym zmienili w… trakcie sezonu. A skoro tak, to kto wie, czym kierują się teraz?

W każdym razie uczciwie przyznamy jedno – rzut karny był w zasadzie najlepszą sytuacją, jaką mistrzowie Włoch stworzyli sobie w tym spotkaniu. W pierwszej połowie oddali jeden celny strzał, w sumie niezbyt groźny. Po zmianie stron, do czasu jedenastki, poprawili dwiema równie zabójczymi próbami. Kreatywność drugiej linii Starej Damy była ogromną dawką mizerii. Takich porcji nie serwują nawet babcie wnuczkom podczas niedzielnego obiadu.

Z drugiej strony mieliśmy Milan, który wszedł w mecz zupełnie tak, jak w ostatnie derby z Interem. Pięć minut, trzy strzały na bramkę, pół godziny i dwie kolejne groźne szanse. Najpierw Calabria mocno rozruszał Buffona strzałem pod poprzeczkę, potem fatalnie zachował się de Ligt, który wystawił rywalom piłkę tuż przed polem karnym. Końcówka pierwszej części spotkania zrobiła nam się trochę brzydka. Najpierw Dybala brzydko zaatakował od tyłu Ibrahimovicia, potem Argentyńczyk faulował kolejnego rywala, jednak sędzia puścił grę i dostrzegł faul dopiero, gdy piłkarz Juve padł na murawę po starciu z Theo.

Wspominamy o tym nieprzypadkowo, bo było to preludium do wspomnianej jedenastki i słabej oceny, jaką za ten mecz możemy wystawić sędziemu Valeriemu. Theo dostał żółtą kartkę, wcześniej jego los podzielił Ibra i tym sposobem Milan został pozbawiony dwóch filarów na rewanżowe starcie w Turynie. Gospodarze trochę się tym faktem zagotowali i notorycznie upominali arbitra, że ten nie rozdaje kartek po równo. Efekt? Po zmianie stron kolejny piłkarz Rossonerich dostał bilet na trybuny w Turynie, tym razem padło na Samu Castillejo. Nie minęło kilka chwil, a Theo pożegnał się z murawą na dobre i tu już na pewno możemy mówić o małym skandalu. W końcu Francuz pierwszą kartkę obejrzał w wyniku błędu arbitra, więc mimo że drugą zarobił słusznie, odesłanie go do szatni nie było sprawiedliwe.

Zwłaszcza że emocji nie brakowało i bez przewagi liczebnej po jednej ze stron. Milan bowiem nauczony derbowym doświadczeniem, tym razem rywalowi nie odpuścił. Po przerwie błyskawicznie Buffona przetestował Rebić, potem to samo uczynił Samu, a po kwadransie gry weteran musiał się naprawdę wysilić między słupkami, żeby wyciągnąć piłkę zmierzającą do bramki po rykoszecie. W końcu bombardowanie przyniosło gospodarzom efekty – będący od początku roku w świetnej formie Ante Rebić efektownie wykończył dośrodkowanie Samu, dając Rossonerim prowadzenie.

Tyle że – jak już wiemy – na niewiele się to zdało. Milan na pewno może się czuć skrzywdzony. Drugi raz w ciągu kilku dni wygrana nad odwiecznym rywalem wymyka mu się z rąk i jak w derbach była to zasługa świetnej postawy Interu, tak dziś przeciwnikowi to wyrównanie najzwyczajniej w świecie się nie należało. Juventus? Nie powiemy, że skorzystał z pomocnej ręki – dosłownie i w przenośni – ale… bez niej nic by w Mediolanie nie wskórał. I choć wynik i ogólna sytuacja przed rewanżem na pewno ich premiuje, tak wątpimy, że w Turynie są z tego co dziś zobaczyli zadowoleni.

AC Milan – Juventus 1:1
Rebić 61′ – Cristiano Ronaldo 90′

fot. NewsPix.pl

Opublikowane 13.02.2020 23:32 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Uncategorized
25.11.2020

Nowy Football Manager – xG, wzrost roli dyrektora sportowego i wpływ koronawirusa

Są tacy, którzy Football Managera ledwo liznęli. Włączyli, zagrali sezon ulubionym klubem, popatrzyli jak kuleczki ruszają się po zielonym boisku, ale jakoś nie wsiąknęli. Ale i są tacy, którzy przez FM-a zawalili studia, obudzeni o trzeciej w nocy są w stanie wyrecytować ich skład Botewu Płodiw z sezonu 2023/24 i pałają niewytłumaczalną sympatią do pewnego […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Mecz o rachunek. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne kontra KTS Weszło

To nie będzie zwykły mecz, jak mawiał klasyk. To będzie meczycho. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne kontra KTS Weszło. Stadion w Arłamowie, nowoczesna murawa, piękny kompleks, pierwsza klasa. Transmisja w WeszłoTV. Zaczynamy o 17.40 przedmeczowym studio pełnym analiz i genialnych wymian zdań. Potem już tylko mecz. Komentują, od 18:00, elitarni komentatorzy: Kamil Gapiński i Wojciech Kowalczyk. […]
25.11.2020
Blogi i felietony
25.11.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

W rankingach zaufania społecznego nikt nie zanotował takich spadków, atakowani są już właściwie ze wszystkich stron, tydzień po tygodniu identyczne zarzuty wobec nich formułowali przedstawiciele skrajnej prawicy i lewicy. Policjanci mają za sobą fantastyczny miesiąc, podczas którego przekonali się na własnej skórze, jakim tragicznym zaniechaniem było zrzucanie z automatu wszystkich skarg dotyczących ich działalności.  Nie […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Paździerz w I lidze. Pędziły “Słonie” po betonie, ale na Puszczy ich koniec

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że ktoś wyrwał dzisiaj piłkarzy obu ekip sprzed telewizorów lub z ferii zimowych na stoku górskim. Byli ospali, bez polotu, może po porannym kacu. Biegać jakoś wybitnie się nie chciało, składnych akcji tyle, co kot napłakał, niedokładności cała masa. Ot, pierwszoligowy dżemik w środku tygodnia, istny antyfutbol. Drodzy państwo, tu nawet sędzia […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Piłkarze mówią: „piłka wymaga poświęceń”. Ale żaden by się nie zamienił

– Jak słucham piłkarzy mówiących, że piłka wymaga wiele poświęceń… gadanie takie. Wszyscy tak mówią. A żaden piłkarz by się nie zamienił na inne życie. Co poświęcasz? Wstajesz rano, idziesz na trzy godziny robić to, co kochasz? Wchodzisz do szatni, tam weseli ludzie, do tego dostajesz co miesiąc ładną sumkę? Zdecydowanie fajne życie. Na co […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Zarząd – trener 2:1. Szymon Grabowski zwolniony z Resovii

Niewiele rzeczy jest nas w stanie zaskoczyć w polskiej piłce, serio. Ale trener, który w ciągu dwóch miesięcy zdołał zostać zwolniony dwa razy z jednego klubu? No, to pewien ewenement. Przywykliśmy do tego, że we Włoszech szefowie klubów potrafią w szalony sposób zwalniać i przywracać szkoleniowca do pracy nawet kilka razy w sezonie. Tyle że […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Nie muszę tolerować wszystkiego, co się mówi na mój temat

– Nie traktuje się nas, trenerów, poważnie. I może niektórzy nie uwierzą, ale my, trenerzy, też jesteśmy ludźmi. Mamy swoje emocje. Do mnie, i każdego z moich kolegów, każdy anonim w sieci może strzelić. Ja nie muszę tolerować wszystkiego, co się mówi na mój temat. Nie będę milczał, jak ktoś mi coś wmawia. Proszę sobie […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Adam Buksa znowu strzela, New England bliżej medalu MLS

Wstajesz rano i widzisz Polaka w półfinale jednej z konferencji MLS – całkiem przyjemne uczucie. Choć akurat w tym sezonie mieliśmy pewność, że przynajmniej jednego z naszych zawodników na tym etapie sezonu zobaczymy. W ćwierćfinale konferencji naprzeciw siebie stanęli bowiem Kacper Przybyłko i Adam Buksa. Rezultat tego pojedynku? Jednogłośnie, choć niespodziewane zwycięstwo Buksy, który przyłożył […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Piekło i raj. Od 2:3 przy Łazienkowskiej po gol Artura Boruca

Być może w tych okolicznościach ten mecz przejdzie trochę bokiem. W końcu to rywalizacja średniaka I ligi z mistrzem Polski i faworytem do obrony tytułu. To, co czyniło mecze Widzewa Łódź z Legią Warszawa czymś absolutnie wyjątkowym, dziś niestety nie może mieć miejsca – kibice ani z Łodzi, ani z Warszawy nie mogą obejrzeć spotkania […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Lukaku na ratunek Conte? Real może narobić Interowi kłopotów

Inter Mediolan i Real Madryt mogą się przerzucać oskarżeniami o to, która z drużyn jest w większym kryzysie. Inter teoretycznie wygrał ostatni mecz ligowy, jednak nawet Romelu Lukaku zauważył, że coś jest nie tak. Real natomiast najpierw został sprany przez Valencię, a potem stracił punkty z Villarrealem. W Lidze Mistrzów obydwa zespoły nieoczekiwanie zajmują miejsca […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Alarm dla Lewandowskiego – rywale w walce o króla strzelców mu uciekają

Dublet Erlinga Haalanda. Dwa gole Ciro Immobile. Kolejne trafienia Alvaro Moraty i Marcusa Rashforda. Najlepsi strzelcy obecnej edycji Ligi Mistrzów wpisali się wczoraj na listę strzelców i znów odjechali stawce. Co to oznacza dla Roberta Lewandowskiego? Nic dobrego, bo Polak zaliczył ewidentny falstart w tych rozgrywkach, więc obrona tytułu króla strzelców łatwa nie będzie. Nawet […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Faza grupowa Ligi Mistrzów formalnością dla potęg? Niby tak, ale nie do końca

W fazie grupowej Ligi Mistrzów zbyt wielu niespodzianek na ogół nie ma. W ogóle trzeba przyznać, że niekiedy po prostu trochę wieje nudą od tej części rozgrywek, sytuacja nabiera rumieńców dopiero wiosną. Zdarzało się już jednak, że naprawdę konkretne ekipy żegnały się z Champions League jeszcze przed startem fazy pucharowej. Warto przypomnieć okoliczności kilku tego […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Rekordowy budżet PZPN. Prawie 300 mln przychodów związku

– Sprawozdanie zarządu PZPN za 2019 roku przyjęto bez głosu sprzeciwu, podobnie jak sprawozdanie finansowe za ten okres. Przychody z działalności statutowej za 2019 rok osiągnęły rekordowy w historii PZPN poziom 288,1 mln zł. Dla porównania, za 2018 wyniosły 240,6 mln, a za 2017 – 208,6 mln zł. Natomiast koszty działalności statutowej w 2019 roku […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Przygotowani na najgorsze. Osłabiony Liverpool wciąż imponuje

Van Dijk, Henderson, Salah, Alexander-Arnold, Gomez, Thiago. Brzmi imponująco, nieprawdaż? Drużyna mająca takie nazwiska powinna walczyć o najwyższe cele. A co się stanie, jeśli nagle cała ta śmietanka wypadanie z obiegu? W wypadku Liverpoolu – jak się okazało – nic wielkiego. I, trzeba przyznać, jest to absolutnie fascynujące.  Uzasadniony strach Przed niedzielnym meczem z Leicester, […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Dla kogo klasyk w Pucharze Polski? Legia jedzie do Łodzi po swoje

Widzew – Legia, czyli polski klasyk? Nie, Widzew – Legia, czyli małe deja vu. Już w poprzednim roku obejrzeliśmy takie starcie w ramach Pucharu Polski. Natomiast wtedy odbyło się ono w trochę lepszej, żeby nie powiedzieć należytej, otoczce. Dziś być może nie będzie kibiców, ani gorącej atmosfery, ale na boisko na pewno warto będzie rzucić […]
25.11.2020
Weszło
24.11.2020

Juventus ratuje zwycięstwo w doliczonym czasie. Ferencvarosu, byłeś dziś kozakiem!

Trudno było odpalać mecz Juventusu z Ferencvarosem z myślą o emocjach. Raczej mieliśmy prawo wypatrywać polskich i pseudopolskich wątków, skoro naszej drużyny próżno szukać w Lidze Mistrzów – a bo Szczęsny w bramce, a bo u gości Dvali czy Lovrencsics (kapitan) w składzie. Poza tym wiadomo: Polak-Węgier dwa bratanki, toteż można było włączyć, ale bez […]
24.11.2020
Weszło
24.11.2020

Neymar nie zachwycił, ale zwycięstwo dał. PSG dalej w grze

Gdyby piłkarze Paris Saint-Germain nie wygrali dzisiejszego starcia z RB Lipsk, to ich szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów spadłyby bardzo drastycznie. I widać było po podopiecznych Thomasa Tuchela, że czują na sobie tę presję. Kiedy tylko udało im się wyjść na prowadzenie, właściwie natychmiastowo zaczęli się koncentrować na przeszkadzaniu rywalom. Swoje ofensywne […]
24.11.2020
Weszło
24.11.2020

Trzeci garnitur Barcelony miał twarz Martina Braithwaite’a

Kiedy na konferencji prasowej Mircea Lucescu przekonywał, że brak Leo Messiego pozytywnie wpłynie na grę obronną Barcelony, w Hiszpanii rozgorzała dyskusja. Jedni mówili, że Rumun ma rację i Blaugranie naturalnie łatwiej będzie bronić w jedenastkę niż w dziesiątkę, ale inni kontrowali, że co z tego, skoro Argentyńczyk z nawiązką defensywną indolencję odrabia w ofensywie. Problem […]
24.11.2020