post

Opublikowane 17.01.2020 11:48 przez

Jan Mazurek

– Debiut w lidze rosyjskiej zaliczyłem właśnie z Uralem w wyjazdowym meczu w Jekaterynburgu. Za każdym razem, kiedy z nimi graliśmy jako Rostów, to była mocna bitwa. Dwa razy miałem z nimi remis na wyjeździe i u siebie wygrywaliśmy po trudnych meczach. Ural to solidna drużyna, walcząca, kolektyw. Z nimi nie grało się prosto. Kiedy pojawiła się okazja na zmienienie klubu na Ural, a potrzebowałem przy tym czegoś nowego, żeby wrócić do formy i siebie, to nie zastanawiałem się zbyt długo. Wiedziałem, że tego potrzebuję. Chcę wrócić do pełni formy fizycznej, a kiedy forma fizyczna wróci, to już o nic nie będę się martwił – opowiada w rozmowie z nami Maciej Wilusz, który podpisał półroczny kontrakt z Uralem Jekaterynburg.

Złapałeś mnie na Cyprze, na zgrupowaniu Uralu i myślę, że jeśli mamy dobrze zacząć rozmowę, to powinniśmy wystartować od kontrowersyjnego tematu pogody!

Pewnie ładniej świat wygląda w słońcu na Cyprze niż w śniegu w Rosji.

Akurat przez dwa ostatnie dni przez cały dzień padało. Tak nam się trafiło, ale oczywiście, temperatura tutaj jest idealnie stworzona do treningów. Nie jest ani za ciepło, ani za zimno. Nawet, jak na drugim czwartkowym treningu mocniej popadało, to nie miało to wpływu na jego jakość. Zima na Cyprze jest bardzo łagodna.

Janusz Gol opowiadał mi kiedyś, że kluby rosyjskie tak rozwiązują zimowe przygotowania do sezonu, że wyjeżdżają na bardzo długi czas na zagraniczne zgrupowania do cieplejszych krajów i wracają praktycznie na samą rundę. 

W niektórych miejscach w Rosji temperatura spada do takiego poziomu, że jest skrajnie niesprzyjająca grze w piłkę, stąd te wyjazdy, żeby trochę skorzystać z piłki. Tym bardziej, że słyszałem, że w Jekaterynburgu jest jeszcze mroźniej niż w innych częściach Rosji, więc z tego, co wiem, to drużyna od lat regularnie przyjeżdża do tego samego, jednego hotelu na Cyprze.

Nie będziemy chyba tylko o pogodzie rozmawiać, więc zapytam, jak zostajesz przyjęty w nowym zespole?

Pozytywnie. Nie mogę się do niczego przyczepić. Przede wszystkim wpłynął na to fakt, że jest Rafał, jest Kuchy King, jest naprawdę bardzo w porządku. Od początku mi pomagają, mówią, jak jest i czego się mogę spodziewać. Zawsze dobrze być wprowadzonym do szatni.

Dla ciebie też to nie jest zmiana, która może zrobić na tobie wielkie wrażenie. Mówisz po rosyjsku, znasz tutejszy klimat, kojarzysz swoich nowych kolegów z drużyny z boiska, więc też pewnie łatwiej było przejść do takiego zespołu. 

Na pewno, nie da się ukryć. Teraz jestem trochę rozbiegany, bo sporo formalność jest z moimi przenosinami do Jekaterynburga. Za każdym razem, jak zmieniasz miejsce przebywania, hotel czy cokolwiek takiego, to muszą cię ponownie rejestrować. I też muszą przygotować papiery przed moim przyjazdem do Jekaterynburga. Jeśli byłby tu pierwszy raz, to może by mnie to wszystko dziwiło, ale jako że znam już trochę te klimaty, to dla mnie to normalność i codzienność. Doświadczenie daje dużo.

EOZbRG7WAAEAE1z

Musiałeś się w ogóle konsultować się Kucharczykiem i Augustyniakiem przy podjęciu decyzji o przejściu do Urala czy raczej na tyle byłeś zorientowany w tym, gdzie idziesz i czego masz się spodziewać, że to było zbyteczne?

Debiut w lidze rosyjskiej zaliczyłem z Uralem w wyjazdowym meczu w Jekaterynburgu. Za każdym razem, kiedy z nimi graliśmy, to była mocna bitwa. Dwa razy miałem z nimi remis na wyjeździe i u siebie wygrywaliśmy po trudnych meczach. Ural to solidna drużyna, walcząca, kolektyw. Z nimi nie grało się prosto. Kiedy pojawiła się okazja na zmienienie klubu na Ural, a potrzebowałem przy tym czegoś nowego, żeby wrócić do formy i siebie, to nie zastanawiałem się zbyt długo. Wiedziałem, że tego potrzebuję. Chcę wrócić do pełni formy fizycznej, a kiedy forma fizyczna wróci, to już o nic nie będę się martwił.

Prawdą jest to, że miałeś dwie-trzy inne oferty z rosyjskich drużyn?

Słyszałem tylko o tym, że Ural był mocno zainteresowany.

Dyplomacja.

Właściwie, co pół roku, pojawiają się jakieś zapytania. Najwięcej chyba w okresie, kiedy regularnie grałem i byłem wyróżniającym się stoperem w Rostowie, ale klub zawsze odpowiadał, że nie ma szans. Powiedziałem też kiedyś moim menadżerom, żeby mówili mi tylko o konkretach i wtedy porozmawiamy. A tak skupiam się na sobie i mojej grze. Jestem tutaj i tutaj zaczynam walkę po powrót, żeby czuć się dobrze.

Dlaczego tylko na pół roku?

Obydwie strony podjęły taką decyzję. W Rostowie też miałem tylko pół roku do końca kontraktu, jestem po ciężkiej kontuzji sprzed roku, jesienią grałem jedynie w dwóch meczach Pucharu Rosji i kilku meczach towarzyskich, ale jednak wiadomo, że jeśli zawodnik nie gra regularnie po zerwaniu więzadeł, to kluby mają prawo się trochę obawiać o jego zdrowie. Ja mogę tylko wszystkich zapewnić, że od poprzedniej rundy jestem zdrowy. Potrzebuję tylko grania.

Nie było szans i możliwości na dalszą walkę o miejsce w pierwszym składzie Rostowa?

Byłem trochę zdziwiony tym, jak to wszystko się potoczyło. Długo wszystko fajnie grało. Byłem szanowany, a ja też szanowałem ten klub. Niestety, plany pokrzyżowała kontuzja, wypadłem z gry, wróciłem latem, ale potrzebowałem czasu, żeby dojść do pełni formy, a Rostów zaczął sezon bardzo dobrze, nazbierał dużo punktów, trener ułożył skład i tak to już w piłce wygląda, że bardzo rzadko zmienia się linię obrony. Defensywna wyglądała stabilnie i też nie było potrzeby wielkich rewolucji. Pozmieniały się priorytety, nie było wielkich perspektyw na częstsze granie, więc się rozstaliśmy.

W zgodzie?

Tak, tak, z dużym szacunkiem i tak to zawsze powinno wyglądać.

Odczuwałeś frustrację siedząc przez pół roku na ławce rezerwowych i mając świadomość, że już jest wszystko w porządku, już jesteś zdrowy, i de facto mógłbyś grać?

Nie da się być szczęśliwym na ławce. Siedzisz i przez twoją głowę przechodzi tysiąc myśli na minutę. Jakoś trzeba sobie z tym poradzić. Jest frustracja, chciałoby się grać za każdym razem, ale tego mogłem się spodziewać, będąc po okresie ciężkiej rehabilitacji po ciężkiej kontuzji. Co by się jednak nie działo, to piłkarz chce grać, nawet, jeśli coś by go bolało albo nie czuł się do końca komfortowo. I przy tym kropka.

Teraz masz większą szansę na grę.

Jestem w nowym miejscu, czekam na rozmowę z trenerami, wtedy na pewno będę wiedział więcej. Na razie nie było na to czasu, bo wszystko toczy się bardzo szybko i skupiam się na dobrym przygotowaniu do sezonu.

Będziesz rywalizował o miejsce w składzie z reprezentantem Białorusi i reprezentantem Armenii. Znasz swoich rywali, kojarzysz ich z boiska?

Graliśmy przeciw sobie. Kojarzę ich. Moja pozycja w składzie zależy od mojej formy. Niektórzy zastanawiają się i porównują Ural z Rostowem poprzez miejsce w tabeli. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ta liga jest bardzo wyrównana. Można nie czuć wielkich różnic między jakością zespołu. W każdej drużynie jest dwóch-trzech zawodników, którzy wyraźnie wybijają się umiejętnościami ponad przeciętny poziom ligi. Po kilku pierwszych treningach w Uralu, stwierdzam, że nakład obciążeń, tempo, intensywność, poziom treningu sprawia, że nie czuję żadnej różnicy między Rostowem a Uralem. I to jest też dobre i pozytywne, że ta zmiana nie jest dla mnie drastyczna. Dobry poziom.

02

Nie boisz się, że przez fakt, że jesteś tutaj tylko na pół roku, trener będzie wolał stawiać na kogoś, kto ma dłuższy kontrakt?

W takim wypadku, by mnie nie ściągali. Jeśli tak to by miało wyglądać, to byłbym tu zbędny, a za takiego nikt mnie tu nie uważa. Wszędzie, gdzie jestem, staram się dojść do najlepszej formy. Zobaczymy, co się stanie. Niewykluczone, że to pół roku niedługo zamieni się w dłuższy kontrakt. Taka jest piłka. Różne rzeczy się dzieją, i to tak szybko, że zanim się spostrzeżesz, już jest zupełnie inaczej, niż przypuszczałeś, że mogłoby być. Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz.

Jekaterynburg jest podobnym miastem do Rostowa?

Rozmawiałem z kilkoma piłkarzami Rostowa o Jekaterynburgu i każdy z nich mówił, że to bardzo piękne miasto. Kiedy jeździliśmy tam autokarem na meczach wyjazdowych, to z okna trochę się oglądało tego miasta, i rzeczywiście Jekaterynburg wydaje się trochę nowszym miastem, jeżeli chodzi o samą infrastrukturę. Dużo osób mówiło mi, że się nie zawiodę, że będę zadowolony i wierzę na słowo, choć w Rostowie również czułem się dobrze i nie miałem powodów do narzekania. Wszystko zależne jest od ludzi, którzy wypełniają miejsca, w których jesteś. To oni tworzą atmosferę i klimat.

Czyli pozostaje martwić się tylko kwestią gry.

Za każdym razem, kiedy dochodzę do swojej optymalnej formy, to nie mam problemów z miejscem w składzie i solidną grą. Wtedy można myśleć długofalowo, patrzeć w przyszłość, planować sobie kolejny krok, więc mogę tylko powtórzyć: u mnie zdrowie i dyspozycja oznaczają brak problemów.

Pewnie kapitalnie byłoby wrócić do formy sprzed roku, kiedy byłeś po trzech rundach na wysokim poziomie i mówiło się, że możesz pójść jeszcze wyżej.

Ale wtedy przydarzyła się kontuzja. Tak wygląda moja piłkarska historia, że kiedy wszystko idzie fajnie, kiedy zaczynam grać z powodzeniem, to przydarza mi się coś, co mnie blokuje i potem muszę pracować od samego początku. Wtedy też tak było. Chciałbym wrócić do takiej formy, jaką prezentowałem w Rostowie. Wtedy wszyscy będą zadowoleni.

Przydałoby poprawić się defensywę Uralu, która straciła w rundzie jesiennej najwięcej goli spośród wszystkich drużyn ligi rosyjskiej. 

Tak, widziałem, postaramy się. Jestem tutaj na pół roku, ale walczę o siebie i moją przyszłość. Jak będę się dobrze prezentował, to chciałbym tu zagościć na dłużej.

Czyli jesteś zadowolony z miejsca, w którym obecnie się znalazłeś?

Jestem zadowolony z tego, że zmieniłem otoczenie, że dostałem nową szansę i że mam szansę się odbudować. Pozostaje mi tylko pracować.

ROZMAWIAŁ: JAN MAZUREK 

Fot. Ural Jekaterynburg / FotoPyk

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

Lech odbudowuje społeczność

Zbliżające się stulecie klubu. Mistrzowskie aspiracje. Pierwsze miejsce w tabeli po siedmiu kolejkach. Najlepszy ligowy start od wielu, wielu lat. Koniec bojkotu kibiców. Zbliżające się rekordy stadionowej frekwencji. Daleko jeszcze do jakichkolwiek rozstrzygnięć, daleko jeszcze do odbudowania pełni klubowej tożsamości i zbudowania zwycięskiej mentalności, ale tegoroczny Lech Poznań zaczyna nabierać poważnego kształtu. Nie jest już […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

Uporczywe pchanie się na szafot. Świat Zdenka Zemana

Zdenek Zeman kopcił jak smok. Trzy paczki dziennie. Sześćdziesiąt papierosów wypalonych aż do cna, aż do samego filtra. Luigi Garlando, włoski dziennikarz, pisał, że dym jest metaforą niespójności stylu jego drużyn – gryzie, szczypie i pali, ale i rozpływa się w powietrzu. Kiedy Sammy Moody, nieznający się na futbolu angielski ilustrator, dostał zlecenie na ołówkowy […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Łzy, emocje i tysiące kibiców. Za nami faza grupowa Euro w Amp futbolu

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w Amp futbolu w Krakowie – pierwsze przetarcia, pierwsze emocje, pierwsze wrażenia, pierwsze rozstrzygnięcia, pierwsze nadzieje.  – Wszystkie reprezentacje są bardzo zadowolone. Dopisuje frekwencja, porywa atmosfera. Imponująco wypada to liczbowo – 6,5 tysiąca fanów na meczu Polska – Ukraina. Pełne trybuny na meczach Polski. Nawet mieliśmy nadkomplet, musieliśmy zamykać […]
16.09.2021
Weszło
15.09.2021

Najlepsi Slisz, Nawrocki i Kastrati. Noty dla piłkarzy Legii po Spartaku

To był wymarzony początek jesiennej przygody Legii Warszawa w Lidze Europy. Ekipa Czesława Michniewicza pokonała Spartak Moskwa 1:0. Zwycięstwo, co jasne, miało swoich bohaterów. Najwyżej oceniliśmy Bartosza Slisza, Maika Nawrockiego i Lirima Kastratiego. Na drugim biegunie znaleźli się zaś Filip Mladenović i Ihor Charatin. Oto nasze oceny dla piłkarzy Legii za mecz ze Spartakiem – […]
15.09.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
22.09.2021

EFL Cup: Klich i Bednarek przechodzą dalej, Everton odpada

We wtorkowy wieczór rozegrało się kilka meczów EFL Cup. Grała połowa Premier League, a więc streścimy wam pokrótce, co działo się na angielskich boiskach. Liverpool gładko opędzlował Norwich 3:0. Czy zagrał Przemysław Płacheta? No cóż, bez zaskoczenia – nie było go w kadrze meczowej. Juergen Klopp dość lajtowo podszedł do tematu, nie zagrał nikt z […]
22.09.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Bez niespodzianki: Zagłębie opędzlowało rezerwy Śląska

We wtorkowych meczach Pucharu Polski doszło tylko do jednej niespodzianki. Co chcemy przez to powiedzieć? Ano to, że Zagłębie Lubin zgodnie z oczekiwaniami spokojnie poradziło sobie z rezerwami Śląska Wrocław. Był to mecz dla Zagłębia… co najmniej niewygodny. Gdyby lubinianom zdarzyła się wpadka z rezerwami lokalnego rywala – a „Miedziowi” wielokrotnie udowadniali, czy to z […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Ryszard Wieczorek: – Mam nadzieję, że będzie to nawóz pod rozwój klubu

Zakurzony Ryszard Wieczorek góruje dziś nad renomowanym Kostą Runjaiciem. Co miał do powiedzenia po meczu? Cytujemy za oficjalną stroną Pogoni: – Źle zaczęliśmy mecz, myślę, że zjadła nas trochę trema. Zbyt łatwo dopuszczaliśmy Pogoń pod bramkę i straciliśmy gola. To nas odblokowało. Zaczęliśmy grać swoją piłkę. Mieliśmy dwa stałe fragmenty gry, wyrównaliśmy i uwierzyliśmy w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Runjaic: – Puchary rządzą się swoimi prawami

Tak! Mamy to! Czuliśmy, że to słynne hasło padnie już w pierwszej rundzie. I padło. Kosta Runjaic stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że „puchary rządzą się swoimi prawami”. Brawo! To są wypowiedzi, o które nic nie robiliśmy! Natomiast nie chcemy tylko szydzić, bo Runjaic wziął na siebie pełną odpowiedzialność za ten mecz. Na spotkaniu z dziennikarzami […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021