post

Opublikowane 09.09.2019 13:24 przez

redakcja

David Alaba w wolnym czasie rapuje. Valentino Lazaro kumpluje się z Dietrichem Mateschitzem, jednym z najbogatszych gości w Europie. Marko Arnautoviciowi skradziono Bentleya, którego pożyczył od Samuela Eto’o. Od Michaela Gregoritscha próbowano wyłudzić 200 tysięcy euro. Martin Hinteregger wymusił transfer dzięki publicznej popijawie i nie posiada smartfona. Dziesięć anegdot o Austriakach, zapraszamy. 

1. STADION – NA PEWNO NIE TEN W KLAGENFURCIE. 

Rozgrzewkowo – w najbliższym czasu reprezentacja Austrii w Klagenfurcie nie zagra.

2. MUZYK – DAVID ALABA.

Nigeryjskie imię Davida Alaby to Olatokunbo, co w wolnym tłumaczeniu znaczy “Bogactwo i radość przywiezione z odległego kraju”. Pasuje jak ulał, bo jego rodzice to para imigrantów (ojciec z Nigerii, mama z Filipin, poznali się w Austrii), radości David przyniósł wiele, bogactwo jest sprawą oczywistą. Cała rodzina największej gwiazdy reprezentacji odnosi sukcesy na wielu polach. Piłkarz Bayernu, oprócz futbolu, pasjonuje się muzyką. Nagrał i wypuścił w świat swój kawałek rapowy:

Nie jest to może tak efektowny kawałek jak Tymka Puchacza, ale jednak. Inspiracja przyszła od pochodzącego z rodziny królewskiej ojca, który w latach 80. przyjechał do Wiednia na studia, które szybko zeszły na dalszy plan: został DJ’em. George Alaba Początkowo grał po wiedeńskich dyskotekach, z czasem zyskał ogólnonarodową popularność. Z muzyką związana jest też siostra Davida, Rose May, która z popowymi kawałkami próbuje podbijać Stany Zjednoczone. Największy sukces? To jej piosenka “Can You Feel It” robiła za oficjalny hymn podczas Igrzysk Paraolimpijskich w 2017 roku.

3. KUMPEL MATESCHITZA – VALENTINO LAZARO. 

Valentino Lazaro na każdym kroku opowiada, że jego idolem jest Ronaldinho. I tak samo jak brazylijska gwiazda, drugi najdroższy piłkarz w historii austriackiej piłki kocha żyć.

Latem Lazaro przeszedł za 22 miliony euro do Interu Mediolan, więc piłkarsko układa mu się bardzo dobrze. Nie jest to jednak piłkarz, który zjednuje sobie sympatię od pierwszego wejrzenia. Jego Instagram puchnie od przepychu, drogich marek, drogich aut. W zasadzie może on robić za poradnik “jak w kilku krokach doprowadzić kibica do furii”.

Dyżurny przykład? Lazaro przegrywa mecz, po czym chwali się, że udaje się na krótki urlop prywatnym odrzutowcem.


Wyświetl ten post na Instagramie.

home for the holidays 🎅🏼

Post udostępniony przez Valentino Lazaro (@lazarovalentino)

Fajne ciuchy, wypasione fury, częste zmiany fryzur – wszystko to można znaleźć na Instagramie Lazaro. Jak sam mówi, jest luzakiem, po matce z Grecji, szaleńcem, po ojcu z Angoli i jednocześnie wzorem pracusia, jako że urodził się w Austrii.

Jest też jeden pozytywny przykład jego internetowej działalności, mianowicie – miłość do Dragon Ball. Zdarzało mu się grać nawet w butach, które nawiązywały do kultowego anime:

Sympatię zjednuje sobie Lazaro głównie na boisku. Uważany jest za drugi największy talent w austriackiej piłce po Davidzie Alabie. Zadebiutował w wieku 16 lat, 7 miesięcy i 10 dni. W wieku 19 lat mógł pochwalić się już setką występów w austriackiej lidze, w wieku 21 lat – transferem do Bundesligi (Hertha Berlin), gdzie z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem zespołu. Puentą transfer w wieku 23 lat do Interu Mediolan.

Mało kto wie, ale Lazaro dużo wcześniej mógł trafić do innego mediolańskiego klubu, AC Milan. Transfer 15-latka, jeszcze wtedy bez występu w pierwszej drużynie Salzburga, zablokował sam Dietrich Mateschitz, właściciel całego koncernu Red Bulla.

Fragment wywiadu dla 11Freunde:

– Miałem wtedy juniorski kontrakt w Salzburgu, więc mój transfer musiałby być zaakceptowany przez władze klubu. Wtedy Dietrich Mateschitz osobiście…

Jak bardzo był pan zaskoczony, że Mateschitz osobiście przyszedł do pana negocjować?

Proszę sobie to samemu wyobrazić. Masz 15 lat, pochodzisz znikąd i siada obok ciebie ktoś, kto zbudował tak wielki koncern i ma nieograniczone możliwości, mówiąc: “Widzimy, że masz potencjał i chcemy cię wspierać”. Będę mu za to już na zawsze wdzięczny. I bardzo się cieszę, że znam taką osobę, mogę go traktować wręcz jako swojego przyjaciela. I to po dziś dzień.

Jako przyjaciela?

To nie tak, że ciągle spotykamy się by coś zjeść albo codziennie do siebie dzwonimy. Ale nawet teraz wymieliliśmy ze sobą kilka SMS-ów. Przy transferze do Herthy życzył mi wszystkiego dobrego. Podziękował mi za wszystko, za co jestem bardzo wdzięczny. Mateschitz to nie jest facet, który pcha się na piedestał. Twardo stąpa po ziemi i jest bardzo uczciwy.

Już wtedy wszyscy znali skalę talentu Lazaro, skoro przekonywać go do pozostania w klubie, jeszcze przed oficjalnym debiutem, musiała przekonywać go jedna z najbogatszych osób na kontynencie.

4. BAD BOY – MARKO ARNAUTOVIĆ.

Największym bad boyem w drużynie naszych rywali jest Marko Arnautović. Wprawdzie z wiekiem zdążył spokornieć, no i w piłkę nie gra najgorzej, ale lista jego odpałów jest naprawdę imponująca. Nie bez powodu Mario Balotelli, który zna się z Arnautoviciem z czasów Interu Mediolan cieszył się, gdy Austriak trafiał do Premier League. Zapewniał wtedy dziennikarzy, że wreszcie ktoś przebije jego wszystkie ekscesy.

Była kontuzja kolana, której nabawił się podczas zabawy z psem. Było obrażanie policjanta słowami “Mam tyle kasy, że mógłbym ciebie i całe twoje życie”. Były głośne wypowiedzi pokroju “Ideał kobiety? Tatuaże i sztuczne cycki”. Bójka na treningu? Oczywiście. Konflikty? Regularnie.

W poprzednich klubach rzadko mają o nim dobre zdanie, ale najgorsze chyba w Interze Mediolan. I nawet nie dlatego, że jako młody zawodnik okazał się niewypałem. Swój dorobek zamknął na 55 minutach, a bardziej niż z boiska zapamiętano go z ulic i… komisariatów.

Arnautović był świeżo po odebraniu prawka. Myślał o zakupieniu nowego auta, gdy Samuel Eto’o zaproponował mu, że pożyczy mu na jakiś czas swojego Bentleya. Austriak bujał się nim po mieście aż do momentu, gdy Bentley nagle zniknął. Zaparkował go pod galerią handlową, wrócił po jakimś czasie, ale auta nie było.

– Wydzwaniałem do Samuela codziennie. Powtarzał, że to nie przeze mnie, ale ja ciągle go przepraszałem – opowiadał w mediach. 

Auto znalazło się dopiero wtedy, gdy Arnautović odszedł do Werderu Brema. Piłkarz komentuje: – Taki stres, że nie byłem nawet w stanie trenować. Auto zostało zwrócone, ale do dziś nie wiem, jakim cudem.

5. TRUDNE SPRAWY – MICHAEL GREGORITSCH.

Najgłupsza sytuacja, w jaką wpakował się reprezentant Austrii? Tu bez wątpienia wygrywa Michael Gregoritsch. Reprezentant Austrii był jeszcze u progu kariery, świeżo po transferze do HSV w wieku 21 lat. Samotny chłopak chciał kogoś poznać w nowym mieście, więc zdobył numer do jakiejś dziewczyny i zaczął wymieniać wiadomości. Zechciał przenieść znajomość do świata rzeczywistego, umówił się na spotkanie, na które przyszedł… mąż kobiety.

No nie jest to wymarzona randka, przyznacie. Ale na wymianie gróźb i wyzwisk się nie skończyło. Krewki mąż kobiety zorientował się, że ma do czynienia z piłkarzem, osobą z zasady zamożną, więc zebrał swoich kolegów i pojechał do Gregoritscha wymusić 200 tysięcy euro. Przestraszony piłkarz zachował zimną głowę i dla złagodzenia sytuacji wręczył czekającej na niego kolumnie karków cztery tysiące euro. A później poszedł do sądu, by walczyć o odzyskanie swojej kasy.

WIEDEN 21.03.2019 MECZ ELIMINACJE DO MISTRZOSTW EUROPY 2020 GRUPA G: AUSTRIA - POLSKA --- QUALIFICATION FOR UEFA <a href=EURO 2020 MATCH GROUP G IN VIENNA: AUSTRIA - POLAND MARTIN HINTEREGGER KAMIL GROSICKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl" width="1920" height="1280" srcset="https://weszlo.com/wp-content/uploads/2019/09/190321PYK0044.jpg 1920w, https://weszlo.com/wp-content/uploads/2019/09/190321PYK0044-300x200.jpg 300w, https://weszlo.com/wp-content/uploads/2019/09/190321PYK0044-1024x683.jpg 1024w, https://weszlo.com/wp-content/uploads/2019/09/190321PYK0044-768x512.jpg 768w, https://weszlo.com/wp-content/uploads/2019/09/190321PYK0044-1536x1024.jpg 1536w" sizes="(max-width: 1920px) 100vw, 1920px" />

6. NAJBARDZIEJ KREATYWNY – MARTIN HINTEREGGER.

Żyjemy w erze, w której piłkarze nadzwyczaj chętnie wymuszają na swoich klubach transfer. Dochodzi do tego, że olewanie treningów i eksponowanie swojego niezadowolenia w mediach może okazać się niewystarczające. Czasami trzeba odwalić coś naprawdę grubego.

Kreatywnością posłużył się Martin Hinteregger, którego Augsburg wypożyczył do Eintrachtu Frankfurt na pół roku. Austriak miał z tego okresu wyłącznie dobre wspomnienia – trafił do lepszego klubu, dotarł do półfinału Ligi Europy, na co w Augsburgu nie miałby szans, a i w Eintrachcie byli zadowoleni z usług proponowanych przez stopera i chcieli związać się z nim na dłużej. Kwota, jaką zaproponowali, to 12 milionów euro. Oczekiwania Augsburga? 15 milionów.

Co robi Hinteregger? Obmyśla całą strategię, wprowadza ją w życie krok po kroku. Pierwszy – wypowiedź, w której jasno deklaruje, że widzi się tylko w Eintrachcie. Drugi – przyjazd na trening Augsburga w sprzęcie Eintrachtu, co oczywiście rejestrują fotoreporterzy. Trzeci, kluczowy – upija się aż do spodu w centrum Augsburga i pozwala prowadzić się przez miasto swojemu kumplowi. Jest prawie wleczone, incydent rejestruje oczywiście kamera jednego z życzliwych kibiców, piłkarz opuszcza także następnego dnia trening.

Trzeba było wcielić w życie kilka pomocniczych szpilek: zrobienie tatuażu w okresie, gdy klub tego zabrania (ze względu na ryzyko infekcji), sabotowanie gry w sparingu, ironiczne wypowiedzi pokroju “mamy najlepszy zespół trenerski”.

Efekt? Augsburg nie wytrzymuje przeciągania liny, puszcza swojego piłkarza za 12 baniek.

7. NAJWIĘKSZY OLDSCHOOLOWIEC – MARTIN HINTEREGGER.

Hinteregger to w ogóle oryginał pierwszej wody. Twierdzi, że najlepiej odnalazłby się w latach 80. W rozmowie z austriackim “Kurierem” z września 2018 roku opowiadał, że… żyje bez smartfona. Zamiast wypasionego telefonu z mnóstwem bajerów, posiada starą Nokię. Nie ma złych doświadczeń z social media (nawet pomogły mu w transferze!), po prostu uważa, że to zbędne rozpraszacze. Odrzucenie ich ze swojego życia, oznacza dla niego nic więcej jak dużą oszczędność czasu.

– Na moim telefonie można robić dokładnie trzy rzeczy: dzwonić, wysyłać SMS-y i grać w węża. W wężu jestem już na poziomie Ligi Mistrzów!

– Używam telefonu tylko wtedy, gdy chcę do kogoś zadzwonić, a to nie zdarza się podczas dnia tak często. Zyskuję czas na inne rzeczy. A jeśli nie mam nic do roboty, po prostu nie robię nic.

– Rozkoszuję się nudą.

W dzisiejszej piłce wymiana informacji odbywa się przez WhatsApp, ale Hineregger nie jest z tego powodu wykluczony. W Augsburgu godziny zbiórek i treningu przekazywał mu Kevin Danso, kolega z zespołu, a w reprezentacji Austrii wiadomości dostarcza kierownik zespołu.

8. NAJWIĘKSZY SPRYCIARZ – MARCEL SABITZER. 

Michel Sabitzer imponuje ostatnio formą. Piłkarz, który nie wykręca z reguły zbyt dużych liczb, ma już w tym sezonie na koncie cztery bramki i cztery asysty. Obecnie to jeden z najbardziej cenionych piłkarzy reprezentacji Austrii, ale był moment, gdy… naprawdę mocno podpadł kibicom. Zwłaszcza tym z Rapidu Wiedeń, w którym grał.

Już za czasów Rapidu właśnie Sabitzer jawił się jako piłkarz z potencjałem na coś więcej. Wiedeńska drużyna zapłaciła za 19-letniego piłkarza 350 tysięcy euro, by go wypromować i sprzedać na zachód za dużą kwotę. Bojąc się konkurencji na lokalnym podwórku, umieściła w kontrakcie zawodnika niecodzienny zapis, wedle którego z automatu odrzucane były wszystkie oferty austriackich klubów.

Ale nie po to Red Bull Salzburg ma swoją siostrę w Lipsku, by nie skorzystać z jej pomocy. Przepis został ominięty w bardzo sprawny sposób – piłkarza za dwa miliony euro pozyskał RB Lipsk i od razu wypożyczył do austriackiego potentata. Sabitzer musiał się na słuchać o sobie epitetów typu “Judasz” czy “zdrajca”, ale na źle mu to nie wyszło – w jednym sezonie wykręcił w klubie z Salzburga zawrotne statystyki: 27 bramek i 21 asyst. Od razu trafił do klubu z Lipska, o którego sile stanowi do dziś.

WIEDEN 21.03.2019 MECZ ELIMINACJE DO MISTRZOSTW EUROPY 2020 GRUPA G: AUSTRIA - POLSKA --- QUALIFICATION FOR UEFA EURO 2020 MATCH GROUP G IN VIENNA: AUSTRIA - POLAND TOMASZ KEDZIORA MARCEL SABITZER FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

9. FARBOWANY LIS – ANDREAS ULMER. 

Bohaterem zbyt luźnych związków pomiędzy Lipskiem i Salzburgiem był także Andreas Ulmer. Austriacki obrońca, choć nigdy nie trafił do klubu ze wschodu Niemiec, ma na swoim koncie występ w jego barwach w oficjalnym meczu. Jak?

A no tak, że producent sprzętu przez przypadek wysłał do Salzburga koszulkę RB Lipsk z nazwiskiem Ulmera. Druga runda eliminacji do Ligi Mistrzów, Salzburg mierzy się FK Lipawa. W pierwszej połowie okrutnie leje, więc w przerwie trzeba się przebrać. No i z pośpiechu Ulmer nie zauważa, że coś nie gra, podobnie zresztą jak sędzia. Zapytany po spotkaniu o wpadkę, żartuje tylko: – Ale nazwisko się zgadzało, prawda?

10. NIECODZIENNY KIBIC – PREZYDENT KRAJU. 

Jeśli do Warszawy na mecz wybierze się jeden z największych kibiców reprezentacji Austrii, prezydent Alexander van der Bellen, prawdopodobnie zrobi to… pociągiem. Prezydent kraju nie jest fanem jazdy w obstawie BOR-u, odcięty od prawdziwego świata. Na szczyt klimatyczny w Katowicach przybył pociągiem właśnie. Na mecze rozgrywane na stadionie Ernsta Happela jeździ metrem. Wprawdzie kolejne prośby o zdjęcie mogą irytować, ale przynajmniej zaoszczędza czas na stanie w korkach.

Fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło
28.10.2021

7 grzechów głównych Ronalda Koemana w Barcelonie

Stało się to, na co zdecydowana część kibiców Barcelony czekała od dawna. Ronald Koeman został zwolniony. Ten ruch nikogo nie powinien zaskakiwać zważywszy na fakt, że wyniki „Dumy Katalonii” stały się wstydliwe, a gra momentami była wręcz katastrofalna. Syndromy wypalenia i toksycznej atmosfery dawały się we znaki już na początku sezonu, ale wtedy mówiło się, […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Najwyższe porażki Roberta Lewandowskiego

Dziewięćdziesiąt minut na boisku, 0:5 na tablicy wyników. Wczorajszy wieczór był dla Roberta Lewandowskiego boiskowym koszmarem. Wyżej w karierze Lewy przegrał tylko raz – z Hiszpanią za Smudy. Ale wtedy to było zderzenie drużyny historycznej, jednej z najlepszych w reprezentacyjnych dziejach, mistrza Europy zmierzającego po mistrzostwo świata, z Polską mającą Dawida Nowaka w pierwszym składzie. […]
28.10.2021
Bundesliga
28.10.2021

7 najboleśniejszych klęsk Bayernu Monachium

Jeśli wierzyć wyliczeniom portalu Transfermarkt, Bayern Monachium od 1965 roku – czyli odkąd zaczął występować w Bundeslidze – w sumie aż 36 razy przegrał mecz różnicą co najmniej czterech goli. I liczymy tutaj zarówno rozgrywki ligowe, jak i krajowe oraz europejskie puchary. Jako że mowa o przeszło półwieczu, trudno się w zasadzie dziwić, iż dotkliwych […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Jak debiutowali trenerzy Legii za Mioduskiego?

Marek Gołębiewski debiutuje dziś w roli pierwszego trenera Legii, rywala ma w zasięgu, bo Wojskowi zmierzą się ze Świtem Skolwin. Dobra, bez żartów – przeciwnika ma takiego, że musi go ograć. Legia może być w kryzysie, ale z czwartą drużyną drugiej grupy trzeciej ligi musi wygrywać. Tylko co podpowiada nam historia? To znaczy – jak […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Najwyższe porażki Roberta Lewandowskiego

Dziewięćdziesiąt minut na boisku, 0:5 na tablicy wyników. Wczorajszy wieczór był dla Roberta Lewandowskiego boiskowym koszmarem. Wyżej w karierze Lewy przegrał tylko raz – z Hiszpanią za Smudy. Ale wtedy to było zderzenie drużyny historycznej, jednej z najlepszych w reprezentacyjnych dziejach, mistrza Europy zmierzającego po mistrzostwo świata, z Polską mającą Dawida Nowaka w pierwszym składzie. […]
28.10.2021
Bundesliga
28.10.2021

7 najboleśniejszych klęsk Bayernu Monachium

Jeśli wierzyć wyliczeniom portalu Transfermarkt, Bayern Monachium od 1965 roku – czyli odkąd zaczął występować w Bundeslidze – w sumie aż 36 razy przegrał mecz różnicą co najmniej czterech goli. I liczymy tutaj zarówno rozgrywki ligowe, jak i krajowe oraz europejskie puchary. Jako że mowa o przeszło półwieczu, trudno się w zasadzie dziwić, iż dotkliwych […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
28.10.2021

7 grzechów głównych Ronalda Koemana w Barcelonie

Stało się to, na co zdecydowana część kibiców Barcelony czekała od dawna. Ronald Koeman został zwolniony. Ten ruch nikogo nie powinien zaskakiwać zważywszy na fakt, że wyniki „Dumy Katalonii” stały się wstydliwe, a gra momentami była wręcz katastrofalna. Syndromy wypalenia i toksycznej atmosfery dawały się we znaki już na początku sezonu, ale wtedy mówiło się, […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Szef organizacji plebiscytu Złotej Piłki zaprzecza, by nastąpił przeciek

Piłkarski Internet od paru dni żyje m.in. plebiscytem Złotej Piłki. Zakończyło się już głosowanie, obecnie trwa liczenie głosów oraz… przeczesywanie mediów społecznościowych w poszukiwaniu jakichkolwiek przecieków. Na razie najbardziej prawdopodobny wydawał się ten sprzed paru dni, gdzie rzekomo miała znaleźć się czołówka najlepszych. Dzisiaj w rozmowie z goal.pl glos zabrał szef organizacji plebiscytu, Nicolas Manissier. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Sport: Xavi dogadany z Barceloną

Katalońskie media są już niemal pewne – Ronalda Koemana na stanowisku trenera FC Barcelony zastąpi wychowanek i legenda tego klubu, Xavi Hernandez. Trener obecnie pracuje w Katarze, gdzie prowadzi Al Sadd. O tym, że piłkarz wstępnie porozumiał się z nowym klubem poinformował „Sport”.  Całość rozgrywa się błyskawicznie, bo też zapewne nikt nie spodziewał się, że […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Najwyższe porażki Roberta Lewandowskiego

Dziewięćdziesiąt minut na boisku, 0:5 na tablicy wyników. Wczorajszy wieczór był dla Roberta Lewandowskiego boiskowym koszmarem. Wyżej w karierze Lewy przegrał tylko raz – z Hiszpanią za Smudy. Ale wtedy to było zderzenie drużyny historycznej, jednej z najlepszych w reprezentacyjnych dziejach, mistrza Europy zmierzającego po mistrzostwo świata, z Polską mającą Dawida Nowaka w pierwszym składzie. […]
28.10.2021
Bundesliga
28.10.2021

7 najboleśniejszych klęsk Bayernu Monachium

Jeśli wierzyć wyliczeniom portalu Transfermarkt, Bayern Monachium od 1965 roku – czyli odkąd zaczął występować w Bundeslidze – w sumie aż 36 razy przegrał mecz różnicą co najmniej czterech goli. I liczymy tutaj zarówno rozgrywki ligowe, jak i krajowe oraz europejskie puchary. Jako że mowa o przeszło półwieczu, trudno się w zasadzie dziwić, iż dotkliwych […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Jak debiutowali trenerzy Legii za Mioduskiego?

Marek Gołębiewski debiutuje dziś w roli pierwszego trenera Legii, rywala ma w zasięgu, bo Wojskowi zmierzą się ze Świtem Skolwin. Dobra, bez żartów – przeciwnika ma takiego, że musi go ograć. Legia może być w kryzysie, ale z czwartą drużyną drugiej grupy trzeciej ligi musi wygrywać. Tylko co podpowiada nam historia? To znaczy – jak […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Kibice z Bredy oddali hołd polskim bohaterom

Kibice NAC Breda jak co roku uczcili pamięć polskich bohaterów, którzy wyzwalali Holandię w trakcie II wojny światowej. Okolicznościowe oprawy odnoszące się do herosów z 1. Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała Stanisława Maczka to już tradycja – tradycja, która ma na celu również edukowanie holenderskiego społeczeństwa.  O tym, w jaki sposób fani NAC traktują Polaków, […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Radomiak bez Miłosza Kozaka. Piłkarz pozostanie odsunięty od zespołu

Od dłuższego czasu w Radomiaku Radom ciągnie się sprawa Miłosza Kozaka. Skrzydłowy został odsunięty od zespołu za niestosowne zachowanie wobec kolegów z zespołu oraz trenera. W ostatnich dniach trwały narady drużyny, sztabu i zarządu w związku z tą sytuacją. Wygląda na to, że w końcu poznaliśmy decyzję w tej sprawie. Temat Kozaka przeciągał się od […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Bild: Gwiazdy Bayernu uciekły przed mediami

Zmieniają się ligi, zmieniają się drużyny, nie zmienia się jedno: nie jest łatwo wyciągnąć przed kamery piłkarzy faworyzowanego klubu po bezprecedensowej porażce. Tym razem ucieczkę przed dziennikarzami mieli zorganizować piłkarze Bayernu Monachium, którzy nie stanęli do tłumaczeń po kompromitującym 0:5 z Borussią Moenchengladbach.  Wyjątkiem był oczywiście Thomas Mueller, który wziął na siebie cały ciężar rozmowy […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Napoli obawia się podróży do Rosji

Jak informuje Corriere dello Sport, władze Napoli obawiają się lotu do Moskwy na mecz ze Spartakiem w Lidze Europy. Przyczyną nie jest oczywiście aktualna tabela grupy czy też lęk przed samolotami, ale rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, zwłaszcza w rosyjskiej stolicy. We środę, 27 października, Rosja poinformowała o blisko 40 tysiącach nowych infekcji, zmarło ponad 1000 osób. […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Johansson: Michniewicz mówił na mnie „IKEA”!

– Zostaliśmy niesprawiedliwie oskarżeni. Nie puścimy tego płazem. To są sprawy, które muszą ujrzeć światło dzienne. Trener nazywał mnie „szwedzkim turystą”, bo doznałem kontuzji. Mówił też na mnie „Ikea” – mówi w rozmowie dla Sport Expressen szwedzki zawodnik Legii Warszawa, Mattias Johansson. Szwed jest oburzony i raz jeszcze przekonuje, że nie było żadnej grupy bankietowej. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Koeman zwolniony z Barcelony!

To nie mogło skończyć się inaczej. Nie mogło i już. FC Barcelona wpadła w głęboki dołek sportowy i administracyjny, przeżywa kryzys tożsamości i czas najwyższy na wielopoziomowe zmiany. Jako ich początek, jako ich zwiastun, można odbierać zwolnienie Ronalda Koemana.  Porażki Barcelony z Realem Madryt i z Rayo Vallecano przeważyły szalę goryczy. Leci głowa holenderskiego trenera […]
28.10.2021
La Liga
28.10.2021

Real wpasował się w dzień wpadek. Osasuna urywa punkty w Madrycie

Męczyli, męczyli i wymęczyli. Osasuna Pampeluna zatrzymała Real Madryt w środku tygodnia, na jego stadionie. Gościom nie udało się oddać ani jednego celnego strzału, ale nic to, bo i „Królewscy” nie błyszczeli pod bramką rywala. Real dołączył do grona faworytów, który dziś rozczarowali swoich kibiców. Barcelona z Rayo Vallecano. Bayern z Borussią. Manchester City w […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zagłębie lepsze od ŁKS-u w Pucharze Polski

Zagłębie Lubin okazało się lepsze od ŁKS-u Łódź i awansowało do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Ekipa Dariusza Żurawia wygrała jedną bramką. Już na samym początku spotkania Piotr Gryszkiewicz faulował we własnym polu karnym Filipa Starzyńskiego, a popularny Figo nie pomylił się z wapna. Czy przez resztę spotkania drużyna z Ekstraklasy była lepsza od zespołu z […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Bruk-Bet z awansem w Pucharze Polski

Oj, bliska, bardzo bliska Termalika była przedwczesnego wylecenia za burtę Pucharu Polski. Ekipa Mariusza Lewandowskiego najadła się strachu w meczu z GKS-em Katowice, ale ostatecznie wygrała po dogrywce i gra dalej.  Weźmy samą dogrywkę. Ile nerwów, ile emocji, ile zwrotów akcji. Sam początek, pierwsze minuty? Filip Kozłowski pakuje piłkę do bramki, ale okazuje się, że […]
27.10.2021