post Avatar

Opublikowane 02.06.2019 16:51 przez

redakcja

 Nie obiecujemy – wy, drodzy czytelnicy, pewnie macie podobnie – że zapomnimy o meczach z Kolumbią i Senegalem, jeśli U-20 wreszcie zagra dobre spotkanie. Ale będzie nam o to o wiele łatwiej. Włosi są do przejścia, jeśli młodzieżówka wreszcie pokaże charakter i przede wszystkim jakikolwiek POMYSŁ na grę. Do tej pory tego nie widzieliśmy. Panowie, czas się odkuć! 

19:36 KONIEC!

No dobra, na szersze analizy przyjdzie jeszcze czas. Tymczasem żegnamy się z wami. Do miłego!

19:32

19:32

Najlepsi na boisku? Majecki, który wybronił sam na sam. Walukiewicz, który odważnie wychodził z piłką i znów nie dał ciała. Skóraś, najaktywniejszy spośród naszych zawodników ofensywnych. 

Najgorsi? Adrian „nie ma ze mnie żadnego pożytku” Stanilewicz, Tomasz „strata” Makowski i Dominik „o nie, mam ręce” Steczyk. 

19:27

Mamy wrażenie, że gdyby kadra miała więcej okazji do zgrania się, poznania swoich mocnych i słabych stron, turniej wyglądałby o wiele inaczej. Kolumbia była dramatyczna, Senegal bardzo średni, z Włochami było już momentami nieźle. A gdy próbowaliśmy akcji po ziemi, to już w ogóle czasami było nawet całkiem dobrze. 

Trzeba uczciwie przyznać, że laga czy bezsensowne dośrodkowanie bierze się też z braku z grania. Piłkarze nie bardzo wiedzieli, jak mają grac. Nie mieli stylu, owszem, ale nie mieli też kiedy go wypracować. 

19:25

Kończymy turniej… z twarzą? Śmiało możemy napisać, że to najlepszy mecz młodzieżówki na tym turnieju. Nie było pustego przelotu, była walka, były okazje bramkowe (wreszcie!), były strzały, była odwaga, której tak bardzo brakowało. Momentami dominowaliśmy Włochów. Na plus końcówka, w której przycisnęliśmy naprawdę mocno i początek, gdy staraliśmy się narzucać swoje warunki.

Czy odpadamy słusznie? Niestety tak. Fakty są brutalne – nie strzeliliśmy nawet bramki żadnej poważnej drużynie. Nie licząc meczu z Tahiti, ugraliśmy tylko punkt i to w meczu, w którym punkt zadowalał obie strony. Włosi jednak byli lepsi w większości aspektów i zryw w końcówce nie może nam zamazywać obrazu. Fajnie było oglądać Polaków cisnących z furią w oczach po bramkę, ale atuty piłkarskie nie były naszą mocą.

Tak biorąc to wszystko do kupy – jeśli mielibyśmy oceniać wyłącznie na podstawie mundialu U-20, niezbyt optymistycznie wygląda przyszłość polskiej piłki.

19:21 KONIEC!

Odpadamy z mistrzostw świata po 1/8.

19:20

Zmasowany atak i cała drużyna Włochów w okolicach pola karnego. I była ciekawa sytuacja, Steczyk posłał woleja z kilku metrów. Niestety, nie było to czyste uderzenie. 

19:15

No! Wreszcie celne dośrodkowanie! Posłał je Skóraś, Benedyczak wbiegł w tempo, główka niestety niecelna. 

Tak generalnie z niezłej strony pokazuje się dziś Skóraś. Spośród naszych piłkarzy ofensywnych najlepszy. 

19:13

Ciśniemy. Wreszcie odważnie, wreszcie z rozmachem. Wciąż nieskutecznie i bez konkretów, ale bez pełnych gaci. Jednak się da. 

19:05

Pochwaliliśmy Puchacza, a ten w swoim pierwszym kontakcie z piłką wypuścił Włocha sam na sam. Na nasze szczęście włoski napastnik się podpalił, bo zamiast kiwać/strzelać po długim/strzelać po krótkim/ zechciał znów ośmieszyć Majeckiego subtelną wcinką. Nasz bramkarz doskonale to jednak odczytał. 

19:03

Zmiana: Puchacz za Stanilewicza. Bardzo nas ona cieszy, bo Stanilewicz nie umie dośrodkowywać, a Puchacz wie, jak robić wiatr (niezła zmiana z Senegalem).

19:02

I znowu Skóraś. Było już sporo lag, więc musiała wjechać kolejna klasyka polskiej piłki: centrostrzał. Widać było, że chce wrzucić, ale przełożył rywala raz, drugi, aż w końcu zamiast wrzutki wyszedł mu strzał. Bramkarz był w sumie zaskoczony, odbił przed siebie. Niestety – bez większych konsekwencji. 

19:00

Brawo, brawo Skóraś. Odważnie zaatakował Włocha, zabrał mu piłkę pod naszym polem karnym i momentalnie oddał strzał z dystansu. Strzał groźny, bramkarz musiał się napocić. 

Ogólnie akcenty przesuwają się coraz bardziej w naszą stronę. Jest jeszcze nadzieja. 

18:55

Nieładne zachowanie Włochów. Nasi idą z akcją (jedną z nielicznych), gdy włoski bramkarz zderza się z jednym z naszych zawodników. Obaj leżą, ale faulu nie ma. Sędzia przerywa grę. 

Włosi jednak nie zdobywają się na gest fair play i zamiast oddać nam piłkę to… zaczynają akcję spod własnej bramki. Słabe. 

18:51

No i po początkowym zrywie mecz wygląda tak, jak pod koniec drugiej połowy. Włosi cisną, a my nie wiemy, jak wyjść z naszej połowy. 

18:45

Zmiana: Kopacz za Makowskiego. No nie był to, delikatnie ujmując, najlepszy mecz lechisty w tym sezonie.

18:40

O rrraany. Ale dostaliśmy prezent. Makowski próbował podać, ale trafił we Włocha i Zylla stanął oko w oko z bramkarzem. Zamiast próbować precyzyjnego strzału, chciał kopnąć woleja na siłę (albo tylko markował petardę). Piłka zatrzymała się na włoskim bramkarzu. 

To była setka, bez kitu. 

18:37

Adrianie Stanilewiczu, zupełnie serio. Musisz podjąć poważną, życiową decyzję. Albo przestajesz dośrodkowywać, albo uczysz się to robić. Inaczej kariery nie zrobisz. Występ Stanilewicza na mundialu zapamiętamy wyłącznie z beznadziejnych prób wrzutek w pole karne. 

18:35

Zaczęliśmy od zrywu, który napawa optymizmem. Dwa strzały – Zylli i Steczyka – zablokowane. 

Oczywiście nadzialiśmy się przy tym na kontrę Włochów, ale strzał Pinamontiego – dla odmiany – zablokowany. 

18:30

Dwie obserwacje z czapy: Robert Podoliński to świetny ekspert, doskonale czyta grę. Ale tego już zdążyliście się dowiedzieć.

Druga: atmosfera w Gdyni o wiele gorsza niż na Widzewie. Nie ma zorganizowanego dopingu, raczej piknik niż piłkarskie święto.


Fot. FotoPyK

Opublikowane 02.06.2019 16:51 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
08.03.2021

Inter uczy, jak zrobić coś dobrze, ale się nie narobić

Jeden celny strzał w całym meczu, jeden gol, trzy punkty. Kto mógłby zrobić coś takiego, jak nie Inter stworzony na modłę Antonio Conte? Zaznaczmy: Inter pewnie zmierzający po mistrzostwo Włoch, Inter podtrzymujący przewagę sześciu punktów nad Milanem. Może nie był to mecz wybitny, ba, poza męska walką po stronie obu ekip nie było na czym […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

HSV Hamburg nie może w wyjść z kryzysu

HSV już trzeci sezon występuje w 2. Bundeslidze. Mimo że w poprzednich kampaniach drużyna z portowego miasta przez długi czas znajdowała się czubie tabeli, ostatecznie nie było jej nawet dane zagrać w barażach. W bieżącej edycji rozgrywek zapowiada się na powtórkę z rozgrywki. Dziś w bardzo ważnym meczu piłkarze z Hamburga podzielili się punktami z […]
08.03.2021
Weszło FM
08.03.2021

Wtorek w Weszło FM: dużo magazynów, a wieczorem Liga Mistrzów

Wtorek w radiu Weszło FM zapowiada się niezwykle ciekawie, a w ramówce nie zabraknie audycji o tenisie, futbolu czy nawet triathlonie! Oto szczegóły: 7:00-10:00 – „Dwójka bez sternika” – Wojciech Piela i Adam Kotleszka zapraszają na słowno-muzyczne wprowadzenie w nowy dzień! W programie analiza włoskiej Serie A, greckiej kuchni i niemieckich skoków. Zapraszamy! 10:00-12:00 – […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Chelsea wygrała z Evertonem i obroniła czwarte miejsce w tabeli

Ewentualna przegrana Chelsea w spotkaniu z Evertonem sprawiłaby, że to zespół z Liverpoolu wskoczyłby na miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Jednak londyńczycy pewnie pokonali gości i ich przewaga nad nimi wynosi już cztery punkty. Dla ekipy Thomasa Tuchela był to dwunasty mecz z rzędu bez porażki.  Pod wodzą nowego szkoleniowca Chelsea wróciła na właściwe […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Marek Hamsik oficjalnie został graczem IFK Göteborg

Jeszcze niedawno zagraniczne media donosiły, że Marek Hamsik wróci do ojczyzny i będzie reprezentował barwy Slovana Bratysław, lecz z czasem coraz bardziej realna wydawała się opcja przenosin do Göteborga. Dziś Szwedzi potwierdzili jego transfer po tym, jak Słowacki pomocnik przeszedł testy medyczne. Tym samym po prawie dwóch lat spędzonych w chińskim Dalian Professional wraca na […]
08.03.2021
Weszło
08.03.2021

Baku-Baku, to jest skład! Warta o krok od utrzymania

Miała Warta problem jesienią z tym, by skrzydłowi przynosili jakieś konkrety. Raz na jakiś czas odpalił Jakóbowski, ale był zbyt chimeryczny. Rybicki kompletnie nie przynosił liczb. Rodriguez coś umiał, problem w tym, że taktycznie wyglądał jak chłopak z orlika. Dobry okres miał Grzesik. Ale wydaje się, że Makana Baku przykryje ich wszystkich. Tydzień temu asysta […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Rumuńscy sędziowie meczu PSG-Basaksehir zostali ukarani

Po trzech miesiącach UEFA podjęła ostateczną decyzję w sprawie kary dla rumuńskich arbitrów, którzy mieli nazwać członka sztabu szkoleniowego tureckiego zespołu „czarnym”. Sędzia techniczny, Sebastian Coltescu, nie będzie mógł do końca sezonu wykonywać swojej funkcji. Z kolei Octavian Sovre został oficjalnie upomniany przez komisję dyscyplinarną oraz wysłany na odpowiednie szkolenie. Do zdarzenia miało dojść w […]
08.03.2021
Kanał Sportowy
08.03.2021

WESZŁOPOLSCY – Jakub Kosecki i rzeczniczka Wisły Kraków

Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Jakub Olkiewicz, Jan Mazurek i Adam Sławiński omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi! Dziś gośćmi Jakub Kosecki i rzeczniczka Wisły Kraków, Karolina Biedrzycka.  
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Edinson Cavani chce opuścić Manchester United

Urugwajski napastnik już z końcem obecnego sezonu ma zamiar opuścić Europę i ruszyć na podbój argentyńskich boisk. Tamtejszy dziennik „Ole” przytoczył dziś fragment rozmowy z agentem piłkarza, który wyraźnie podkreślił, że Edinson Cavani jest bliski porozumienia z Boca Juniors. Zatem wszystko wskazuje na to, iż jego angielska przygoda niebawem dobiegnie końca. 34-latek opuścił ojczyznę w […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Wahadłowi Legii Warszawa zostali powołani do reprezentacji narodowych

Bardzo dobra ligowa dyspozycja Jospia Juranovicia i Filipa Mladenovicia została doceniona przez selekcjonerów bałkańskich reprezentacji. Pierwszy z wymienionych graczy otrzymał zaproszenie na zgrupowanie kadry Chorwacji, drugi zaś uda się do Belgradu, w którym to Serbowie rozegrają swoje pierwsze dwa spotkania eliminacji do mistrzostw świata. Chorwaci w premierowym dla nich meczu eliminacyjnym zmierzą się ze Słowenią. […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Niższe ligi w województwie pomorskim zawieszone. Inne związki również podejmą taką decyzję?

Pomorski Związek Piłki Nożnej na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że od 13 marca wszystkie rozgrywki pod jego patronatem – od IV ligi do B-klasy – zostają zawieszone do odwołania. Decyzja jest związana z rządowymi obostrzeniami, które niebawem mają zostać wprowadzone na terenie całego województwa. Tym samym potwierdziło się to, o czym spekulowano od kilku […]
08.03.2021
Hiszpania
08.03.2021

Joan Laporta wygrał wybory. Co to oznacza dla Barcelony?

Choć pierwotnie wybory nowego prezydenta FC Barcelony miały odbyć się w styczniu, a poprzednie władze nawet do maja próbowały przeciągnąć  termin głosowania, katalońscy socios zdecydowali wczoraj, że to Joan Laporta przez najbliższe sześć lat będzie zarządzał ich klubem. Zgodnie z sondażowymi przewidywaniami z dużą przewagą zostawił w tyle pozostałych dwóch kontrkandydatów. Rzesza fanów liczy, że […]
08.03.2021
Weszło
08.03.2021

Jak to jest z tym popytem na obcokrajowców z Ekstraklasy?

Czy słusznie Zbigniew Boniek oburzył się, że polskie kluby chciałyby sobie wybierać sędziów? Słusznie, sami o tym pisaliśmy. Czy mógł się odwinąć w kierunku klubów? A dlaczego nie. Fanga „na razie niech nauczą swoich piłkarzy strzelać z dwóch metrów do pustej bramki” malownicza? Niech będzie. Ale na tym należało poprzestać. „Niech się kluby zastanowią dlaczego […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Lech Poznań będzie miał sekcję żeńską piłki nożnej

W przeszłości Lech Poznań był klubem wielosekcyjnym. Miał chociażby prężnej działającą sekcję koszykarską, ale i lekkoatletyczną, bokserską, siatkarską czy nawet szachową. Obecnie w Kolejorz funkcjonuje jedynie sekcja piłkarska, ale według doniesień „Gazety Wyborczej” i „Interii” wkrótce ma to się zmienić. Nowa sekcja obejmie futbol kobiet. Lech długo wzbraniał się przed otwieraniem kolejnych sekcji klubowych. Mimo […]
08.03.2021
Weszło
08.03.2021

Lechia w końcu ma młodzieżowca, którego nie jest wstyd pokazać

Jeszcze niedawno Lechia Gdańsk należała do grona drużyn, które mają największy problem z młodzieżowcami, ba, być może była liderem w tym wyścigu wątpliwej renomy. Makowski? Gdyby był malarzem, malowałby tylko szarą farbą. Wciąż trudno powiedzieć, co potrafi. Żukowski ma więcej tatuaży niż dobrych meczów w lidze. Kałuziński też grał bardzo przeciętnie. Sopoćkę zawrócono z Podbeskidzia, […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Boniek: Kluby chcą wybierać sędziów? Najpierw niech nauczą swoich piłkarzy…

Kluby Ekstraklasy coraz częściej zaczynają podnosić głos w kwestii tego, by PZPN nie delegował na ich mecze konkretnych arbitrów. Do sprawy na Twitterze odniósł się już Zbigniew Boniek. – Chcą wybierać sędziów? Najpierw niech nauczą swoich piłkarzy strzelać z dwóch metrów do pustej bramki – pisze prezes PZPN. W ciągu ostatnich tygodni aż trzy kluby […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Występ Lewandowskiego i Piątka z Anglią zagrożony? Rzecznik PZPN uspokaja

Istnieje ryzyko, że polscy piłkarze występujący w Bundeslidze nie będą mogli wystąpić w najbliższym meczu z Anglią. Wszystko przez przepisy covidowe i obostrzenia. Na ten moment przepisy niemieckich landów nakazują przejście obowiązkowej kwarantanny po powrocie z Anglii. W tym wypadku Bayern Monachium i Hertha Berlin mogłyby nie wyrazić zgody na wyjazd Robert Lewandowskiego i Krzysztofa […]
08.03.2021
Anglia
08.03.2021

West Ham United w końcu kroczy do europejskich pucharów

Jeśli w blisko trzech czwartych sezonu zajmujesz w tabeli wyższe miejsce niż Liverpool, a rozegrałeś o dwa mecze mniej niż The Reds, to masz powody do zadowolenia. Nie mogą ich zmniejszyć nawet problemy drużyny Juergena Kloppa, tym bardziej, że nazywasz się West Ham United. Ten sam West Ham, z którego przez kilka ostatnich lat szydzono.  […]
08.03.2021