post Avatar

Opublikowane 09.04.2019 18:34 przez

redakcja

Nie mamy wątpliwości – KTS Weszło to jeden z najlepiej zorganizowanych klubów w Polsce. Mamy jednocześnie trzy rzeczy, które są tak pożądane w każdym mieście: doskonałe wyniki sportowe, fantastyczne wyniki finansowe oraz kapitalne rokowania na kolejne sezony. Dlatego też naturalnym krokiem było nawiązanie współpracy z InStatem, jedną z najbardziej renomowanych firm statystycznych. Na nasze zlecenie analitycy InStata wzięli na warsztat mecz KTS-u Weszło z Coco Jambo Warszawa. Wyniki są… zaskakujące. 

Przede wszystkim – mimo wyniku 9:2, nie wszyscy nasi zawodnicy dobrze wypadli w statystykach. Wręcz przeciwnie – aż dziewięciu naszych piłkarzy zanotowało gorszy InStat Index od najlepszego w zespole Coco Jambo „Bariego”.

Zanim jednak przejdziemy do szczegółowych statystyk, parę ogólnych wniosków:

zagraliśmy przyzwoity mecz w ofensywie – oddaliśmy 29 strzałów, 16 celnych, posiadanie piłki na poziomie 62%, dziewięć goli
– Wojciech Kowalczyk wygrał wszystkie pojedynki w ataku (oba)
– Michał Kropiewnicki skończył z golem, choć jego xG to zaledwie 0.18 – co pokazuje skalę trudności jego uderzenia
– takiej rozpiętości w wynikach nie widzieliśmy… nigdy

Okej, to teraz tak: nasz duet napastników i wielkich przyjaciół z Warszawy zaliczył tak spektakularny wynik w InStat Indexie, że przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Najpierw drobne wprowadzenie: gdy Wisła Kraków ogrywała Koronę Kielce 6:2, a przy czterech bramkach (3 gole i asysta) ogromny udział miał Krzysztof Drzazga, jego Index wyniósł 351. Grający średnie czterdzieści minut Sewerzyński zjechał wówczas poniżej 200, notując Index 191.

Wojciech Kowalczyk, nasz 46-letni snajper, skończył mecz z Indexem na poziomie 128. Michał Madej… 657. „Kowal” zaliczył występ tak bezbarwny, że analitycy kilkukrotnie sprawdzali, czy na pewno wyszedł z szatni po przerwie. Madej z kolei przebił wyniki wszystkich Messich i Suarezów tego świata, zdobywając 6 bramek i dodając 5 wygranych pojedynków w ofensywie czy 2 kluczowe podania. Oczywiście, można twierdzić, że na Madeja pracował cały zespół, a on sam miał jeszcze dwie niezłe okazje, by podwyższyć wynik, ale 657!? To jakiś zupełnie inny poziom, klasa światowa.

Kowal? Cóż, liczby obeszły się z nim dość ostro, ale zaznaczmy – dużym osiągnięciem jest sam 60-minutowy występ, który jeszcze parę miesięcy temu mógł się wydawać zagrożeniem dla zdrowia naszego zawodnika. Teraz, gdy Wojtek schudł i pobiegał, nikogo nie zdziwiłoby nawet dogranie meczu do końca. Niestety – musiał zrobić miejsce dla wracającego po kontuzji prezesa Olkiewicza.

Zacznijmy od pozytywów: Kuba zrobił coś takiego.

Negatywy? Cała reszta! Kuba zaliczył spektakularny występ z Indexem 145 – gorzej od niego wypadł tylko wspomniany Kowal i jeden z obrońców KTS-u. 2 straty, 2 dryblingi (1 udany), tylko 11 podań (9 celnych). Napisać o nim „nieobecny” to nic nie napisać. Rozumiemy – kontuzja. Rozumiemy – brak pewności siebie. Ale na Olkiewiczu mieliśmy budować skład na wyższe ligi, to piłkarz z przeszłością na portalu 90minut.pl, musimy od niego wymagać o wiele, wiele więcej.

Niestety, rozczarował również Sebastian Kęska, który zakończył mecz z kontuzją mięśniową. Mamy nadzieję, że szybko powróci do zdrowia i wobec szacunku dla jego 105 występów w Ekstraklasie, nie będziemy przywoływać liczb.

Pozytywnie zaskoczył za to Krzy Krzysztof, członek Wesołej Ekipy, który zaliczył asystę, 7 razy przejmował piłkę dla KTS-u oraz zaliczył aż trzy kluczowe podania.

Obraz z liczb? Nudnawy, spokojny, ubogi w pressing i szybkie akcje mecz, w którym Madej strzelił niemal wszystko, co miał do strzelenia. Na wyróżnienia (ale drobne!) zasłużyli Anczarski i Sekuła, którzy świetnie wypadli przede wszystkim w kwestii dryblingów na prawym skrzydle (Sekuła 7/7!) oraz podań („Pazdek” dał dwie asysty z prawej flanki).

Jak na debiut przed urządzeniami analitycznymi – nie było źle. Pamiętajmy też, że przy wyniku 9:0 wkradła się w nasze poczynania pewna nonszalancja, a ponadto grając w przewadze jednego zawodnika nieco zwolniliśmy z konstruowaniem kolejnych akcji bramkowych. Dlatego też jesteśmy pełni optymizmu przed kolejnymi spotkaniami. W razie czego laga na Madejka i niech udowadnia, że wynik 657, chyba blisko rekordu Polski, nie był przypadkiem.

Na koniec – by obraz był całkowity – publikujemy pełen raport dla naszych zawodników.

01 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-0101 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-0201 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-0301 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-0401 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-0501 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-0601 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-0701 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-0801 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-0901 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-1001 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-1101 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-1201 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-1301 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-1401 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-1501 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-1601 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-1701 KTS Weszlo Warszawa - Coco Jambo Warszawa PLAYERS (pol) (1)_1-18-18

Fot. FotoPyk

Opublikowane 09.04.2019 18:34 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
20.01.2021

„Boniek pokazał twarz jednowładcy, który nie liczy się z nikim”

– Akcja ze zwolnieniem Brzęczka ma jeszcze inny wymiar – demaskuje prezesa Bońka jako jedynowładcę. Jasne, nie pierwszy raz, ale do tej pory w kluczowych kwestiach starał się przynajmniej dbać o pozory. Pod tym względem o trzy długości wyprzedził Latę, który jednak decyzję w sprawie kandydatów konsultował z zaufanymi ludźmi, jakoś tam liczył się ze […]
20.01.2021
Anglia
19.01.2021

Zegar Franka Lamparda wybija ostatnią godzinę. Chelsea dostaje od Leicester do zera

Jak nie idzie, to nie idzie. Wiadomo było, że Chelsea będzie miała z Leicester City duże ciężary. Za gospodarzami przemawiało tak naprawdę więcej, a przede wszystkim dyspozycja. Mało kto jednak spodziewał się, że The Blues właściwie nie postawią się ekipie z King Power Stadium, przegrywając mecz do zera.  Już pierwsze minuty zwiastowały, że to nie […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Białek? Pięć minut na boisku i gol. Piątek? Pudło z rzutu karnego

To, że Lewandowski strzela w Bundeslidze, jest oczywistością. Coś jak następstwo środy po wtorku. Dzieje się i tyle. Ale dalej, jeśli mówimy o polskich trafieniach? Mamy pewien niedosyt. Piszczek gra już mało i nie o bramki na jego pozycji chodzi, trudno, żeby trafiał Rafał Gikiewicz. Właściwie od przyzwoitego wejścia w ligę Kownackiego – cztery bramki, […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Środa w Weszło FM: Program Wysokich Lotów, wieczór z Bayernem i United!

Środę na Weszło FM rozpoczniemy „Dwójką bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem prowadzonym przez Wojtka Pielę! A co jeszcze czeka nas w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Maja Strzelczyk i Adam Kotleszka. Porozmawiamy o polskich szczypiornistach, ale też omówimy minioną kolejkę Premier League i Bundesligi. 10-11: „Tego słuchasz wiślaku” […]
19.01.2021
Anglia
19.01.2021

Błąd przy golu, a potem asysta. Grosicki przegrywa z Fabiańskim

Nie był to ani najlepszy, ani najbardziej pasjonujący mecz w tym sezonie Premier League, no i w sumie wcale się na taki nie zapowiadał. Gdyby nie Łukasz Fabiański i Kamil Grosicki w wyjściowych składach West Hamu United i West Bromwich Albion, pewnie byśmy tego starcia w ogóle nie zaszczycili uwagą, a tym bardziej nie zawracalibyśmy […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Derby bez Bielika i Jóźwiaka spadałoby z ligi. Bielik znów z golem

Derby wreszcie wypełzło ze strefy spadkowej. „Barany” sprawiły dużą niespodziankę ogrywając Bournemouth – trzecią drużynę Championship i jednego z faworytów do awansu. To jedna dobra wiadomość dla polskich kibiców. Druga jest taka, że stało się to przy wydatnej pomocy Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka. Pierwszy strzelił jedynego gola w tym meczu, drugi był najaktywniejszym zawodnikiem […]
19.01.2021
Weszło FM
19.01.2021

„Lewandowski nie był wsparciem jako kapitan. Zawsze myślał bardziej o sobie”

Andrzej Juskowiak opowiedział dziś w WeszłoFM, że czuje się rozczarowany i zdziwiony zwolnieniem Jerzego Brzęczka. Bardzo wyraźnie stanął w jego obronie i nie uważa, żeby akurat teraz nastąpiły powody uzasadniające taką decyzję prezesa Bońka. Dlaczego sądzi, że nowy selekcjoner nie poprawi stylu reprezentacji? Czy ma pretensje do Roberta Lewandowskiego, że nie próbował oczyścić atmosfery w […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Co dalej z Brzęczkiem? Bardziej ścieżka Fornalika niż Smudy

Dzisiaj o Jerzym Brzęczku jest bardzo głośno. Pisze o nim każdy portal, zajmuje czołówkę w niemal każdej gazecie, dyskutuje się o nim w każdym radiu i telewizji. Ale zaraz – za tydzień, za miesiąc – o Brzęczku zrobi się cicho. On odetchnie, przestanie zajmować sobie głowę zwolnieniem, odpocznie od codziennej roboty z kadrą. I zacznie […]
19.01.2021
Weszło Extra
19.01.2021

Płatek: Jest bardzo mało jakościowych Polaków

– Mam mnóstwo bardzo dobrych zawodników na liście. Mogę z nimi wypić tylko kawę, albo spotkać się z ich agentami towarzysko i mówić, że „super byłoby, gdyby zagrali w Górniku”. Potem albo nie jesteśmy w stanie zapewnić danemu zawodnikowi pensji, albo nie jesteśmy w stanie go w ogóle pozyskać. Mam wydać zero, wziąć zawodnika z […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Kądzior zaczyna walkę o powrót do kadry. W Turcji wcale nie będzie mu łatwo

Liczyliśmy, że będzie inaczej. Że nie zadziała iberyjska klątwa i Damian Kądzior nie podzieli losów Ebiego Smolarka, Cezarego Wilka, Dariusza Dudki czy Bartłomieja Pawłowskiego. Miał na to papiery. Taki ładny był, amerykański, aż chciałoby się rzucić klasykiem z Samych Swoich, bo faktycznie 28-letni pomocnik, wchodząc do drużyny Eibaru, wcale nie stał na straconej pozycji. Ale […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Lubański: Lewandowski jako kapitan powinien teraz zabrać głos na temat zwolnienia Brzęczka

Włodzimierz Lubański twierdzi, że zwolnienie Brzęczka jest nieeleganckie, ale powinno być konsultowane z piłkarzami i jeśli się tak nie stało, to był błąd. Z kolei Robert Lewandowski powinien obecnie zabrać głos na temat obecnej sytuacji w reprezentacji. Można się z tym zgadzać, można się nie zgadzać, ale byłego wybitnego piłkarza zawsze warto posłuchać. Zapraszamy. Jak […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Rodgers kontra Lampard, ciekawa wojenka w Bundeslidze. Co obstawić we wtorek?

Co słychać w futbolowy wtorek? Dzieje się zaskakująco sporo. Mamy ciekawe mecze Polaków, hit w Anglii i kilka nieobliczalnych starć na niemieckiej ziemi. My skupimy się konkretnie na dwóch wydarzeniach: meczu Leicester z Chelsea i Bayeru Leverkusen z Borussią Dortmund. Oferty są zacne, warto spojrzeć i przemyśleć. Leicester – Chelsea Ostatnie mecze Leicester (liga): ZZRRZ […]
19.01.2021
Blogi i felietony
19.01.2021

Banaszewski: Byłem rozczarowany, że zostałem kozłem ofiarnym w Arce

Choć ma ledwie ćwierć wieku na karku, na koncie ma już blisko 250 występów na szczeblu centralnym w Polsce. Ale Maksymilana Banaszewskiego to nie zadowala, bo jego jedyne dotychczas podejście do Ekstraklasy zakończyło się porażką. Jak trudno odbudować się po czymś, na co pracowało się przez lata, ale nie wyszło? Czy jego kariera wyglądałaby inaczej, […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

QUIZ. Ile wiesz o kadencji Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski?

Wspaniała przygoda Jerzego Brzęczka z reprezentacją Polski dobiegła końca. Łzy smutku zdążyły już wyschnąć po wczorajszych informacjach, czas na odrobinę relaksu. Dlatego proponujemy wam quiz – 25 pytań na temat tej kadencji. Pytamy o konkrety, liczby, ale i rzeczy lekkie, nieco pozapiłkarskie. Pochwalcie się wynikiem w komentarzach. Dla najlepszych mamy nagrody – nic, absolutnie nic […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Od pomocnika kucharza do boiska z Kompanym. Poznajcie Artura Kopyta

– Rok temu o tej porze byłem w Belfaście, trenując na poziomie Grassroots. A teraz jestem na tym samym boisku z Vincentem Kompanym i Craigiem Bellamym – Artur Kopyt po wyjeździe do Irlandii Północnej zaczynał od kasy w sklepie spożywczym i pracy pomocnika kucharza. Dzisiaj jest zawodowcem w sztabie belgijskiego Saint-Gilloise, pewnie zmierzającego do elity […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

STAN KADRY: KONIEC REPEENTACJI. ŻEGNAMY PANA TRENERA-SELEKCJONERA

Była repeentacja, nie ma repeentacji. Pan trener selekcjoner Jurek Brzęczek zostanie dziś pożegnany przez wyjątkowy orszak żałobny. Mateusz Rokuszewski. Wojciech Kowalczyk. Paweł Paczul. Jakub Białek. Będą performersy, będą mocne opinie, będą miażdżące fakty. Zapraszamy od 12.00 na Stan Kadry!
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Favre, Nawałka, De Biasi… Czyje akcje stoją najwyżej?

Ach, giełda nazwisk. To kochamy najbardziej. Za każdym razem, kiedy tylko pojawi się gdzieś wakat, zawsze, gdy zwolni się jakiś stołek, rusza cała karuzela potencjalnych następców. Mniej lub bardziej realnych, czasami wyjętych z kosmosu, ale – jak wiadomo – w każdej plotce jest ziarno prawdy. Dlatego rzuciliśmy okiem, jak szanse na zajęcie miejsca na ławce […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO: SZERPOWIE, POLSCY HIMALAIŚCI I MIŁOŚĆ

– Zobaczcie, jak ten Covid nam wszystko pozmieniał. Siedzą sobie ci Szerpowie w Himalajach, nie mają za kim tobołów nosić. To stwierdzili: co będziemy tak siedzieć, chodźcie, sami wejdziemy. Weszli. I tak się skończyła historia polskich himalaistów, którzy od lat próbowali to zrobić – mówi Krzysztof Stanowski w kolejnym odcinku „Dziennikarskiego Zera”. Dziś poza Szerpami będzie też […]
19.01.2021