post
Avatar

Opublikowane 15.03.2019 11:51 przez

Kacper Bartosiak

Maciej Sulęcki (27-1, 11 KO) to pięściarz pracujący, który żadnych wyzwań się nie boi. Od wielu miesięcy głośno domagał się dużej walki i wreszcie ją dostał. W nocy z piątku na sobotę w Filadelfii zmierzy się z miejscowym Gabrielem Rosado (24-11-1, 14 KO) – zawodnikiem dużo lepszym niż zdaje się to sugerować bilans jego walk. Jeśli Polak wygra, to wszystko wskazuje na to, że w kolejnym występie powalczy o wymarzony tytuł mistrza świata.

Ostatnie miesiące przyniosły długo oczekiwany przełom w karierze Sulęckiego, choć jego historia jest pod wieloma względami słodko-gorzka. Przez pierwsze lata kariery pokonywał wyraźnie wszystkich rywali podstawionych mu pod nos, ale rzadko kiedy wygrywał przed czasem. Na poważnie zaczęło się wymieniać jego nazwisko w kontekście większych rzeczy po efektownej wygranej z Grzegorzem Proksą (28-3) na gali Polsat Boxing Night w 2014 roku.

Przed pojedynkiem faworytem w oczach większości ekspertów był bardziej doświadczony przeciwnik. To była nie tylko rywalizacja młodości z doświadczeniem, ale także dwóch najbardziej utytułowanych trenerów zawodowego boksu w Polsce – Andrzeja Gmitruka i Fiodora Łapina. “Proksa podnosił się po ciosach Gołowkina, a po dwóch prawych Maćka pozostał na macie” – triumfował po wszystkim ten pierwszy.

Po tym zwycięstwie współpraca na linii Gmitruk – Sulęcki została jednak zawieszona. Pięściarz przeniósł się do USA, gdzie przez wiele miesięcy wykonywał kolejne postępy pod okiem Chico Rivasa. Nie kręcił nosem i nie narzekał – brał każdego rywala podsuniętego mu pod nos. Najlepszym okazał się Hugo Centeno (24-0), którego Polak w imponującym stylu znokautował w dziesiątej rundzie dosyć jednostronnego pojedynku.

To powinien być przełomowy moment, ale znowu tak nie było. Taki scenariusz powracał w karierze Sulęckiego tak często, że zdążył się do niego przyzwyczaić. Po wygranej z Centeno pauzował przez blisko rok. Wrócił dwiema walkami w Polsce… w niższej kategorii wagowej. Pięściarz, który przez całą karierą był zawieszony między wagą średnią (72,5 kg) i superśrednią (76,2 kg) potrafił zrzucić wagę poniżej granicy 70 kilogramów. Motywowała go pogoń za sportowymi wyzwaniami, które w niższym limicie wydawały się w tamtej chwili po prostu bardziej realne.

Po drodze pojawiały się jednak zgrzyty. W czerwcu 2017 roku Sulęcki publicznie zgłosił zastrzeżenia do pracy swoich promotorów. “Zasługuję na duże walki za duże pieniądze. Czekam na ruchy promotorów. Szkoda mi zdrowia na walki z frajerami” – napisał w mediach społecznościowych dwa dni po efektownym nokaucie nad Damianem Ezequielem Bonellim (23-1). Takie historie zdarzały mu się zresztą częściej.

Wyzwanie pojawiło się niemal z miejsca – “Striczu” wrócił do USA na walkę z Jackiem Culcayem (22-2), byłym tymczasowym mistrzem świata federacji WBA w kategorii junior średniej. To miał być prawdziwy test możliwości Polaka w niższej wadze i rzeczywiście tak było. Pojedynek miał dramatyczny przebieg – Sulęcki przez moment zdawał się być na skraju porażki przed czasem, ale przetrwał kryzys i finiszował w dobrym stylu. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali jednogłośnie na jego korzyść.

Eddie Hearn zaciera ręce

Walka o mistrzowski tytuł w kategorii junior średniej była praktycznie na wyciągnięcie ręki, ale w bokserskim biznesie często dochodzi do rzeczy, które nie mają wiele wspólnego ze sportową logiką. Na początku 2018 roku pojawiła się oferta od Daniela Jacobsa (33-2), jednego z najwyżej notowanych pięściarzy kategorii średniej. Sulęcki wrócił do swojej starej wagi i wystąpił w walce wieczoru na dużej gali transmitowanej w USA przez stację HBO.

“Nienawidzę łatwych zadań. Poszedłem w najciemniejszą stronę i wybrałem najcięższą możliwą walkę. Jak chcesz być najlepszy, to musisz walczyć z najcięższymi. Jacobs to kapitalny fighter, od lat będący na szczycie i walczący na największych galach. Powiedziałem sobie, że jak spadać to z wysokiego konia, ale ja tego spadku nie zakładam – idę po zwycięstwo. Wchodzę tam tylko po to, żeby wygrać. Jak ktoś mówi: “Maciek, jedź zrobić dobrą walkę”, to się śmieję! Nie jadę robić dobrej walki tylko wygrać” – tak argumentował swój wybór Sulęcki w audycji “Ciosek na wątrobę” w Weszlo.fm.

Do tamtego pojedynku przygotował się już pod okiem Andrzeja Gmitruka, z którym w 2015 roku rozstał się w burzliwych okolicznościach. W tym wypadku również okazało się, że czas leczy rany, a utytułowany trener nie mógł się nachwalić swojego podopiecznego i wróżył mu świetlaną przyszłość. W walce z Culcayem w narożniku “Stricza” stał jeszcze Paweł Kłak, ale sam zawodnik mimo zwycięstwa uznał, że potrzebuje czegoś nowego.

Z Jacobsem Polak pokazał się z bardzo dobrej strony, ale w dwunastej rundzie znalazł się na deskach. To przypieczętowało wygraną gospodarza i sprawiło, że spełnił się najgorszy dla Sulęckiego scenariusz – zgodnie z obawami dał świetną walkę, ale jednak ją przegrał. Mimo wszystko wpadł w oko Eddiemu Hearnowi, promotorowi Jacobsa, który dziś rozkręca bokserską ofertę streamingowej platformy DAZN. Walczą na niej wszyscy trzej mistrzowie świata – Saul “Canelo” Alvarez (51-1-2, 35 KO), Demetrius Andrade (27-0, 17 KO) i właśnie Daniel Jacobs (35-2, 29 KO).

sul2

Piątkowy pojedynek z Gabrielem Rosado (transmisja około godziny 2:00 w TVP Sport i TVP 1) będzie miał wyjątkowe znaczenie. Hearn kilkukrotnie potwierdził, że zwycięzca tej walki w czerwcu zmierzy się w walce o mistrzowski tytuł z Andrade. W przypadku zwycięstwa Sulęckiego zrobienie takiej walki będzie wyjątkowo proste, bo Polak już wcześniej podpisał kontrakt na trzy walki z brytyjskim promotorem. W skomplikowanej bokserskiej układance może się to okazać naprawdę kluczowe.

“Oznacza to w skrócie tyle, że organizując walkę Maćka o pas z Andrade promotor będzie ubezpieczony na każdą ewentualność i nawet w przypadku porażki mistrza zyska wpływ na kolejną walkę nowego czempiona. Hearn nie straci więc na żadnym rozstrzygnięciu, ale najpierw trzeba wygrać z Rosado. Maciek Sulęcki już jest wysoko w rankingach, a walką z Jacobsem wyrobił sobie nazwisko w USA” – tłumaczy Andrzej Wasilewski, promotor Polaka.

Wojna jakiej Filadelfia nie widziała?

Patrząc na bilans piątkowego rywala łatwo go zlekceważyć, ale Amerykanin to kawał wojownika, który często miewał pecha do werdyktów w wyrównanych walkach. Nie brak ludzi ze świata boksu, którzy widzieli jego wygraną w ostatnich starciach z Martinem Murrayem (34-4-1) i Luisem Ariasem (18-1-1). Za Rosado nie stoi jednak żaden potężny promotor. To pięściarz reprezentujący kompletnie niedzisiejsze podejście. W jego filozofii – podobnie jak u Sulęckiego – nie ma kalkulacji. Jeśli pojawiają się oferty walk z czołowymi zawodnikami, to trzeba je brać.

W 2013 roku cały pięściarski świat drżał przed Giennadijem Gołowkinem (24-0). Postrach z Kazachstanu nie mógł znaleźć partnera do tańca w kategorii średniej, ale Rosado dla tej walki poszedł do wyższej kategorii wagowej. Zebrał tęgie lanie, ale ani razu nie był liczony. Podobnie było w pojedynkach z Davidem Lemieux (32-2) i Peterem Quillinem (29-0). W obu przypadkach Amerykanin pokazywał przebłyski wysokiej klasy, ale przegrywał przez rozcięcia, do których od lat ma ogromnego pecha.

“Rosado to bardzo solidny i ciekawy zawodnik. Rzadko zdarza się w boksie, by pięściarz miał tyle porażek i wciąż liczył się w poważnej grze. Jeśli wziąć jego bilans pod lupę to widać, że przegrywał tylko z tymi najlepszymi. Kilka razy miał też pecha do decyzji sędziowskich, które powinny pójść na jego korzyść. Chciałbym widzieć w Maćku faworyta tego pojedynku, ale to może być bardzo trudna walka z rywalem, który nie będzie miał nic do stracenia”  – tłumaczy Andrzej Wasilewski.

Pod względem czysto bokserskim Sulęcki jest dużo lepszym zawodnikiem, ale Rosado może być wyjątkowo groźny zwłaszcza w pierwszych rundach. To wojownik, który dąży do konfrontacji i szuka walki w półdystansie. Jeśli Polak poradzi sobie z inicjatywą rywala w pierwszych minutach, to pojedynek stopniowo powinien zacząć się obracać na jego korzyść. Wygrana przed czasem byłaby wymownym sygnałem dla czołówki kategorii średniej.

“On chce wojny, ja chcę wojny, to kibice dostaną bitkę, jakiej Filadelfia jeszcze nie widziała. Nie znam go i nie mogę powiedzieć, że go nie lubię. Po prostu wyjdę, zrobię swoje i w nagrodę dostanę walkę o wymarzony pas mistrza świata” – zapowiadał w środę pewny siebie “Striczu w rozmowie z TVP Sport.

Skoro walka odbędzie się w Filadelfii, to nie mogło zabraknąć nawiązania do Rocky’ego. Rosado jest fanem filmowej serii – w 2015 roku wystąpił nawet w pierwszej części “Creeda” jako jeden z rywali tytułowego bohatera. Sulęcki podczas pobytu w Filadelfii skorzystał z okazji i zrobił sobie zdjęcie na słynnych schodach. “W piątek górą będzie Rocky z Warszawy” – zaznaczył.

W sytuacji Polaka nie wszystko przebiegało jednak zgodnie z planem. Tragiczna śmierć Andrzeja Gmitruka w listopadzie 2018 roku sprawiła, że z dnia na dzień stracił trenera, który miał wobec niego wielkie plany. Większość podopiecznych utytułowanego szkoleniowca potrzebowała czasu na odnalezienie się w nowych realiach, ale nie Sulęcki. Już po kilkunastu dniach ogłosił, że w jego narożniku będzie stał Piotr Wilczewski i konsekwentnie trzyma się tej decyzji.

“Piotrek zawsze był solidny i charakterny jako pięściarz. Może nie miał wielkich sukcesów trenerskich, ale z nimi też jest tak, że trzeba trafić na właściwego zawodnika i odpowiednie okoliczności. Jest tytanem pracy i jestem przekonany, że będzie potrafił okiełznać Maćka. On nie potrzebuje trenera, który musi go już jakoś mocno nastawiać” – analizuje Andrzej Wasilewski.

Rosado wydaje się być idealnym rywalem na ten moment kariery Polaka. Walka z nim odpowie na wiele pytań, ale Sulęcki musi radzić sobie z takimi rywalami jeśli myśli o nawiązaniu walki z elitą. Style obu pięściarzy powinny jednak stworzyć intrygującą mieszankę, która może zaowocować kilkoma emocjonującymi momentami. Zwycięstwo sprawi, że “Striczu” zasiądzie przy jednym stoliku z największymi – Alvarezem, Gołowkinem, Jacobsem i Andrade.

“Od pewnego czasu staramy się optymalizować nasze zasoby, które są dość skromne. Mamy tak naprawdę kilku bokserów na krzyż na tym najwyższym poziomie, dlatego trzeba robić wszystko, by nie przespać żadnej okazji. To nam się udaje – jesteśmy na każdym koniu, który właśnie rusza. Jesteśmy z DAZN, współpracujemy z Alem Haymonem i projektem Premier Boxing Champions, ale też z Richardem Schaeferem, który też nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Mamy swoich zawodników w turnieju robionym przez braci Sauerland. Naprawdę można się dogadać z każdym – trzeba tylko chcieć. To wszystko w pewnym sensie kwestia dyplomacji. Wchodząc do jednej rodziny nie wolno palić za sobą mostów w innej” – tłumaczy Andrzej Wasilewski.

Boks jest w okresie gruntownych przemian, a obowiązujący od lat model Pay-Per-View powoli się wyczerpuje. Z końcem 2018 roku z boksem pożegnała się po 40 latach stacja HBO, a jej główny rywal Showtime trzy razy ogląda każdego wydanego dolara. Życie nie znosi jednak próżni, a wejście do gry platformy DAZN przyniosło rewolucję. Za „sportowym Netfliksem” stoją ludzie o bardzo głębokich kieszeniach, którzy stopniowo przyciągają do siebie największe nazwiska świata boksu. Choć długo to trwało, to Maciej Sulęcki wreszcie znalazł się w centrum wydarzeń i ma prostą drogę do wymarzonej walki o tytuł i milionowych wypłat. Najpierw trzeba jednak pokonać Gabriela Rosado – tylko i aż…

KACPER BARTOSIAK

Foto: newspix.pl

Kacper Bartosiak

Opublikowane 15.03.2019 11:51 przez

Kacper Bartosiak

Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Inne sporty
28.03.2021

Formuła 1: Verstappen gonił Hamiltona, ale ten pokazał klasę

Wiadomo, bywa, że jesteśmy znudzeni dominacją Lewisa Hamiltona. Tego, co dziś wyczarował reprezentant Mercedesa nie sposób jednak nie docenić. Na zajechanych oponach, z Maxem Verstappenem na plecach, utrzymał prowadzenie do końca, inaugurującego sezon Formuły 1, wyścigu w Bahrajnie. To był prawdziwy popis siedmiokrotnego mistrza świata.  Na dobrą sprawę pytania przed tegorocznym sezonem Formuły 1 stawialiśmy […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Jak przekuć ból w sukces. Historia Pierre’a Gasly’ego

– Nie było kibiców, słynnych włoskich tifosich, ale to prezentacja zwycięzców na podium i tak była niesamowita. W końcu o to w tym wszystkim chodzi, żeby stanąć na najwyższym stopniu. Kiedy usłyszałem francuski hymn, chłonąłem wszystko jak gąbka. Wiedziałem, że pierwsza wygrana zdarza się tylko raz – tak Pierre Gasly wspomina swoją wygraną na torze […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Miocic zdetronizowany! Ngannou nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC

Stipe Miocic został zdetronizowany. Nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC został Francis Ngannou. Trzy lata czekał Kameruńczyk na ten rewanż. Po drodze demolował swoich rywali tak, że cały świat MMA był zszokowany. A gdy dziś dostał drugą szansę w walce o pas, to wykorzystał ją bezlitośnie. Waga ciężka ma nowego, przerażającego króla. Miocic w 2018 roku […]
28.03.2021
Inne sporty
26.03.2021

Nowa rola Justyny Kowalczyk-Tekieli. Pomoże… polskiemu biathlonowi

Jeszcze niedawno mało kto by się tego spodziewał, ale Justyna Kowalczyk-Tekieli rozstaje się z biegami narciarskimi. Mistrzyni olimpijska rozpoczęła pracę w Polskim Związku Biathlonu, w którym będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego. Co to oznacza? Jak zapewnia nas prezes PZBiath Zbigniew Waśkiewicz – wcale nie zostanie “przykuta” do biurka. Wciąż będzie blisko sportu, blisko zawodników. Tylko […]
26.03.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Weszło
18.12.2020

Szeremeta wygrał los na loterii. Wygrać z Gołowkinem będzie trudniej…

2020 rok ciężko doświadczył fanów polskiego boksu zawodowego, a na koniec zostało chyba najtrudniejsze wyzwanie. W piątek 18 grudnia Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) będzie próbował strącić z mistrzowskiego tronu znakomitego Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Dzień później w ringu zamelduje się za to Saul “Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO), który od dawna znajduje się […]
18.12.2020
Inne sporty
12.12.2020

Joshua zapowiada nokaut. Wach i Jeżewski skradną show?

Pandemia koronawirusa nie przestaje siać spustoszenia w światowym boksie. Jej ostatnią ofiarą został Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który w sobotę miał walczyć z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Zamiast niego szansę dostanie Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO), a podczas gali w Londynie pokaże […]
12.12.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Tyson kontra Jones – kabaret starszych panów pod specjalnym nadzorem?

Znaków zapytania i wątpliwości nie brakowało od samego początku, ale wygląda na to, że już w sobotę dojdzie do skutku jeden z najbardziej absurdalnych bokserskich projektów od dawna. W nocy polskiego czasu kibice będą mogli jeszcze raz obejrzeć w ringu Mike’a Tysona (50-6, 44 KO), który spotka się z Royem Jonesem (66-9, 47 KO). Na […]
28.11.2020
Inne sporty
01.11.2020

“American dream” dobiegł końca. Mayer pokonała Brodnicką

Pierwsza wielka walka w karierze Ewy Brodnickiej (19-1, 2 KO) zakończyła się porażką. Mistrzyni świata federacji WBO w kategorii superpiórkowej tytuł straciła dzień wcześniej, nie mieszcząc się w limicie swojej kategorii wagowej. Z okazji skorzystała Mikaela Mayer (14-0, 5 KO), która pewnie wypunktowała Polkę na dystansie dziesięciu rund i sięgnęła po pas. Problemy zaczęły się […]
01.11.2020
Inne sporty
24.10.2020

Różalski mocno porozbijany na inaugurację Genesis

“Najlepiej byłoby, gdybym umarł w ringu” – zapowiadał przed udziałem w projekcie Genesis Marcin “Różal” Różalski. Weteran sportów walki w wieku 42 lat powrócił do korzeni. Nowy projekt ludzi odpowiedzialnych za sukces KSW proponuje brutalne walki na gołe pięści. W debiucie “Różal” przegrał jednak z Joshem Barnettem – byłym mistrzem federacji UFC i swoim rówieśnikiem.  […]
24.10.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021