post
Avatar

Opublikowane 08.01.2019 09:10 przez

redakcja

Gdy została nominowana na stanowisko prezesa Wisły Kraków oraz Towarzystwa Sportowego Wisła, mówiło się o niej niemal wyłącznie w kontekście znajomości z Pawłem M., bodaj najbardziej wpływowym człowiekiem w krakowskiej piłce ostatnich lat. Przez ponad dwa sezony pokazywała różne twarze. Niektórych przekonała na tyle, że stała się osobowością roku 2017. Dla innych pozostawała zderzakiem, który wystawili na stanowisko prawdziwi władcy Białej Gwiazdy. Jeszcze nie wiadomo, jak zapamięta ją historia – bardzo możliwe, że będzie figurować w niej jako grabarz 112-letniego klubu. 

Zdaje się jednak, że zanim osądzą ją historycy, zrobi to po prostu wymiar sprawiedliwości. Dziś do mieszkania Marzeny Sarapaty i kilku innych osób związanych z Wisłą, do siedziby spółki oraz Towarzystwa Sportowego Wisła weszła policja, która spróbuje wyjaśnić tajemnicę ostatnich kompromitacji krakowskiego klubu. Chciałoby się napisać: nareszcie. Nareszcie dojdzie do sprawdzenia, jaką rolę w upadku Białej Gwiazdy odegrała prezes wraz ze swoimi przybocznymi. Nareszcie przekonamy się, czy w Wiśle dominowała nieudolność i lekkomyślność, czy wręcz przeciwnie, irracjonalne decyzje były wynikiem realizowania bardzo konkretnej wizji.

Marzena Sarapata, radca prawny współpracujący z Miśkiem, delegat sekcji kickboxingu wybrany prezesem TS Wisła i Wisła SA, wreszcie osoba odpowiedzialna za kuriozalną umowę z kambodżańsko-szwedzkim gangiem przebierańców, została dzisiaj odwiedzona przez organy ścigania w związku z jej działalnością w krakowskim klubie. Co więcej – funkcjonariusze nie zastali jej w domu. Szkoda tym większa, że Sarapata to główny aktor tego smutnego widowiska.

Ostatnie dwa i pół roku… To była historia pouczająca, a jesteśmy pewni, że najważniejsze wnioski zaczniemy wyciągać dopiero za parę miesięcy, gdy poznamy szczegóły dotyczące całokształtu działalności nie tylko Sarapaty, nie tylko zarządu Wisły Kraków, ale tej całej maszyny, która funkcjonowała niejako obok Wisły. W najbliższych tygodniach okaże się, czy faktycznie związki Sarapaty z Miśkiem to jakieś stare historie, a ona sama “nie ma jego numeru, ani nie jest z nim na ty”. Okaże się, na ile korzystne dla Wisły były umowy z firmami powiązanymi z Sharksami, na ile korzystne było drukowanie programów u jej męża, na ile dokładne było sprzątanie w wykonaniu firmy powiązanej z istotnymi ludźmi w SKWK.

Jak to się właściwie stało, że ktoś taki stanął na czele zasłużonego polskiego klubu? Jak można było dopuścić, by w tak krótkim czasie z finansowego i organizacyjnego giganta wspieranego przez Bogusława Cupiała, Wisła stała się wydmuszką zatrudniającą barwne postacie z krakowskiego półświatka?

Na pewno swoje zrobił Jakub Meresiński, po którym nawet Towarzystwo Sportowe, już w 2016 roku bardzo kontrowersyjne i posiadające wątpliwą reputację, wydawało się wybawcą. Nie wiadomo dzisiaj jeszcze czy Mereś działał w swoim imieniu, czy też ktoś go do tego nakłonił, z całą pewnością możemy jednak oceniać efekt. Kompletne obniżenie wymagań wobec nowego właściciela Wisły Kraków. Towarzystwo Sportowe otrzymało gigantyczny kredyt zaufania, bo przejmowało sekcję jako ostatnia deska ratunku, instytucja, która uratowała klub od bankructwa. Ten kredyt zaufania pozwolił na odważne ruchy – TS nie zważał na krytyczne głosy dziennikarzy czy wątpliwości kibiców i od razu wrzucił do zarządu osoby o dość niejasnej przeszłości i dyskusyjnej renomie. Nie była tajemnicą działalność Damiana Dukata w Stowarzyszeniu Kibiców Wisły Kraków, jawnie nawiązującym na swojej stronie internetowej do różnych akcji z udziałem niesławnych Rekinów. Nie były tajemnicą zarzuty dla Roberta Szymańskiego, nie były wreszcie tajemnicą archiwalne artykuły, w których Sarapata występowała w roli radcy prawnego Miśka.

Wówczas jednak krytyków zbywano krótkim kontrargumentem – nikt inny nie chciał ratować Wisły. Poza tym – i to będzie się pojawiało niemal do końca kadencji Sarapaty – ci ludzie mają Wisełkę głęboko w sercu.

To ostatnie wydawało się łatwe do udowodnienia. Sarapata w kibicowskim świecie kręciła się już od dłuższego czasu – jak sama wspominała, trenowała kickboxing, studiowała z Szymonem Michlowiczem z SKWK, z czasem zapisała się do sekcji Trenuj Sztuki Walki. Ta ostatnia od początku budziła najwięcej kontrowersji. Oficjalnie? Ot, grupa zrzeszająca fanów boksu, kickboxingu i kilku innych sportów walki, bo przecież przy obecnej popularności MMA, przydatne mogą być również brazylijskie jiu-jitsu czy tajski boks. Członkowie tej sekcji TSW uczestniczą w normalnych zawodach, chodzą na normalne treningi, przywożą zupełnie zwyczajne medale.

Ale od początku wokół TSW rosła też legenda szkoły Sharksów. Siłownia i sala treningowa należały przecież do Pawła M., menedżerem był Dukat, wśród trenujących między innymi ci członkowie grupy, o których głośno zrobiło się po reportażu Superwizjera. Treningi dla chuliganów i pod kątem chuliganów, wciskany na każdy gadżet rekin, no i ta baśń o zresocjalizowanym Miśku w roli uczciwego biznesmena – to wszystko przeszkadzało w postrzeganiu sekcji kickboxingu wyłącznie przez pryzmat jej sukcesów czy liczby członków.

Zresztą właśnie liczba członków tej sekcji miała być pierwszym krokiem w kierunku przepaści, nad którą stoi dzisiaj Wisła. Sztuki walki zdobywały wpływy w Towarzystwie Sportowym nie tylko przekonując do swojej wizji delegatów innych sekcji, ale przede wszystkim wysyłając na walne zebrania pokaźna liczbę własnych przedstawicieli. Marzena Sarapata w wywiadzie udzielonym Sebastianowi Staszewskiemu ujawnia zresztą część nazwisk swojej ekipy. Wśród delegatów sekcji Trenuj Sztuki Walki znaleźli się poza nią Damian Dukat, Łukasz Kwaśniewski czy Szymon Michlowicz. Znajome nazwiska, co?

Dziwnym zrządzeniem losu delegaci tej konkretnej sekcji byli mniej lub bardziej formalnie związani z SKWK, pozostając bliższymi lub dalszymi znajomymi szefów grupy Sharks.

Dlaczego Sarapata? Cóż, z dzisiejszej perspektywy chyba trzeba przyznać, z tamtego interesującego składu wydawała się najtrudniejsza do dziabnięcia. Michlowicz i Kwaśniewski? Po ostatniej konferencji już chyba wiadomo, czemu trzymali się z tyłu, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ich archiwalne wywiady z czasów działalności dla SKWK czy znajomości, do których dotarcie to kwestia paru minut w mediach społecznościowych. Dukat już w ogóle nie nadawał się na prezesa – za cud należy postrzegać, że tak późno wypłynęły jego kuriozalne odzywki do “braci po szalu” na Facebooku oraz materiały wideo, na których Damian znajduje się w towarzystwie chuliganów. Sarapata na ich tle miała w miarę czysty życiorys i w miarę niezłe umiejętności w kwestii ściemniania. Sarapata na konferencjach takich, jak ta Michlowicza i Kwaśniewskiego, wypadała bardzo dobrze – spokojny głos, kamienna twarz, pewność siebie.

Ona mogła dość spokojnie sprzedawać kit o zerowych kontaktach z Miśkiem – w przeciwieństwie do Dukata nie miała zdjęć z Sharksami, w przeciwieństwie do Michlowicza nie pociła się po pierwszym trudniejszym pytaniu od dziennikarzy, w przeciwieństwie do Kwaśniewskiego nie bagatelizowała rzucania rac na murawę przez kiboli Wisły.

Najpierw zasiadła w fotelu prezesa spółki. Niespełna rok później dołączyła do tego panowanie w TS-ie. Jak sama wielokrotnie podkreślała – jej najbliższymi współpracownikami byli Dukat oraz Michlowicz.

Wbrew pozorom – jej kadencja to nie są wyłącznie porażki. Wręcz przeciwnie, szczególnie na początku wyglądało to bardzo obiecująco. Odważne, ale trafne decyzje o zatrudnieniu Manuela Junco i Kiko Ramireza. Oddanie pionu sportowego w ręce fachowców, dużo ruchów marketingowych, kontynuowanie misji rozpoczętej mimowolnie przez Meresińskiego – a więc kreowanie TS-u jako wybawiciela na białym koniu. Sukcesy sportowe tuszowały całą resztę – coraz rzadziej wspominało się o Miśku, choć przecież cały czas czerpał potężne zyski z siłowni, coraz rzadziej wspominało się przeszłość Dukata, choć przecież nigdy się od niej nie odciął. Klub obrosły “zaprzyjaźnione firmy”, z których obecnie spółka próbuje się wyczyścić. Wisła stała się rodzinnym klubem – gdziekolwiek spojrzeć, tam bracia, mężowie, żony, albo chociaż konkubiny.

Ale biznes się kręcił, ba, Sarapata mogła brylować na salonach jako prezes, który uratował Wisłę od bankructwa i wprowadził na trasę po europejskie puchary.

Co zgubiło Sarapatę? Dziś wydaje się, że były dwie główne przyczyny.

Po pierwsze, naprawdę uwierzyła, że Wisłę stać na podbój Europy. Najbardziej wyrazisty moment to oczywiście zwolnienie Kiko Ramireza, któremu wyznaczono jako cel zdobycie ósmego miejsca w tabeli w momencie, w którym jego drużyna była na ósmym miejscu w tabeli. To była jasna deklaracja – mierzymy w puchary, więc nas stać na płacenie dwóm, albo i trzem trenerom. A jak się pojawi na rynku jakaś ciekawa opcja, to weźmiemy nawet czwartego. Kompletnie nieuzasadnione przepalanie hajsu towarzyszyło też zatrudnianiu piłkarzy, aż do dzisiejszego momentu, gdy już po szeregu kuracji odchudzających, drużyna kosztuje (według słów Kwaśniewskiego) ponad 1,2 miliona złotych miesięcznie.

Zamiast oszczędzać z myślą o twardej walce o utrzymanie, Wisła inwestowała marząc o pucharach, które przecież dla tak wielkiego klubu, aktualnie zarządzanego przez najlepszych kiboli w Polsce, powinny być czymś naturalnym.

I tu pojawia się druga przyczyna. Sarapata otaczała się ludźmi i łapała styl myślenia charakterystyczny dla ludzi z sekcji, z której się wybiła. Ma to swoje plusy, bo ambicji temu projektowi akurat odmówić nie można, ale ma też minusy, zwłaszcza wizerunkowe i finansowe. Trudno dziś oszacować, ile tysięcy złotych Wisła utraciła na nerwowych ruchach w celu poprawy wyników, ale jeszcze trudniej oszacować, ile straciła poprzez zatrudnianie kibiców bardziej znany z pseudonimów niż nazwisk. Te wszystkie “Korki”, “Młode Maczo” i tak dalej – Sarapata wierzyła, że skoro nie siedzą w więzieniach, to mogą siedzieć w strukturach klubu, na różnych stanowiskach. Ta wizerunkowa bomba zegarowa eksplodowała oczywiście przy reportażu Szymona Jadczaka, ale ile osób zorientowanych w krakowskim biznesie zrezygnowało ze współpracy z klubem przez te całe 2,5 roku? Ile osób zniechęciło się wizytami Sharksów w strefie skyboxów? Ilu potencjalnym sponsorom przeszkadzały oprawy o nożach, morderstwach i rekinach?

Sarapata może do woli bagatelizować swoje koneksje, ale dziś, gdy mamy coraz pełniejszą wiedzę o obrazie Wisły w latach 2016-2018, naprawdę niełatwo uwierzyć w przypadek. W przypadek doboru gości weselnych u Kwaśniewskiego, w przypadkowe zdjęcia członków zarządu w towarzystwie chuliganów, w przypadkowe zatrudnianie konkubin, małżonek, mężów i rodzeństwa wiślackich fanatyków. Zresztą, skoro jesteśmy przy zrządzeniach losu, to czy faktycznie wyłącznie przypadkiem w Wiśle największe problemy zbiegły się z majową falą zatrzymań wśród krakowskich gangsterów?

To zresztą bezsprzecznie najgorszy okres Sarapaty. Druga połowa roku 2018 to właściwie soczysty potok ciosów w nią i jej środowisko. Już pal licho, załóżmy na moment, że zatrzymania, m.in. “Zielaka” to nic. Że klub nie odczuł szczególnie ucieczki do Włoch najemcy siłowni. Reportaż Superwizjera już musiał odczuć, bo swoje pisma do klubu z prośbą o wyjaśnienia wysłali najwięksi sponsorzy. Problemy z miastem w kwestii wynajmu stadionu również, bo w negocjacje musiała się włączyć Ekstraklasa SA. No i wreszcie ta nieudolna próba sprzedaży klubu. Czy Sarapata naprawdę nie widziała, co podpisuje? Nie rozumiała po angielsku? A może – co właściwie jeszcze gorsze – doskonale wiedziała, na co umawia się z kambodżańskim Francuzem i szwedzkim wrestlerem?

W najlepszym dla Sarapaty układzie – to była nieporadna ucieczka w stylu kapitana Schettino. W najgorszym… Cóż, nie chcemy nawet go przywoływać, teorii spiskowych jest już i tak aż za dużo.

Fakty są takie, że po koślawej umowie sprzedaży Wisła kluczowy dla jej przetrwania moment spędziła na bezradnym wyczekiwaniu na przelew od “ciotki z USA”, w tym wypadku wujka-zawałowca z Nowego Jorku. Co gorsza, zanim przystąpiono do realizowania misji ratunkowej, wysiłki skupiły się na rozwikłaniu struktury właścicielskiej klubu.

Wyrżnięcie o dno dla Sarapaty nastąpiło podczas konferencji TS-u, gdy jej koledzy bezlitośnie punktowali – zarząd zarobił 910 tysięcy złotych, prawie cała kwota została wypłacona.

Dziś Sarapata przekonuje się, że dno da się przebić, a jeśli jeszcze się o tym nie przekonała – to zobaczy to po powrocie do przeszukiwanego domu. Pozostaje pytanie, czy za jakiś czas nie dołączy do swoich znajomków z sekcji kickboxingu. To byłoby naprawdę urocze spięcie klamrą tej błyskotliwej kariery.

Fot. 400mm.pl

redakcja

Opublikowane 08.01.2019 09:10 przez

redakcja

Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Solidność to za mało na półfinał Ligi Mistrzów

Jeśli przegrywasz pierwszy mecz 1:3 na poziomie ¼ Ligi Mistrzów, to nie wystarczy, że w rewanżu jesteś dobry. Musisz być bardzo dobry. Może nawet znakomity. Skuteczny, bezlitosny, pewny z przodu, pewny w tyłach. Zagrać nie na 100 procent, ale na trochę więcej. Rywal nie urwał się z choinki. I czy Liverpool był dziś dobry? Tak. […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Raków pisze historię! Jest w finale Pucharu Polski

Raków Częstochowa pisze piękną historię! Po wygranej z Cracovią po raz drugi w swoich dziejach awansował do finału Pucharu Polski (pierwszy raz w 1967 roku), w którym zmierzy się z Arką Gdynia. Było to zwycięstwo zasłużone, choć gdzieś tak do 80. minuty mecz oglądało się koszmarnie.  Cracovia – Raków Częstochowa: półfinał Pucharu Polski ciężki dla […]
14.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Kanał Sportowy
14.04.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #19 – SMOLEŃSK, 365 DNI I LEWICA

Krzysztof #Stanowski​ zaprasza na Dziennikarskie Zero! Tematem 19. odcinka vloga jest m.in. film #365dni​, który wyreżyserowała Blanka #Lipińska​. 
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Piela recenzuje książkę “Klopp. Mój romans z Liverpoolem”

Historia Liverpoolu ostatnich lat jest kakofonią wielu uczuć z domieszką jednak tych mniej słodkich. Gorycz, udręka – z niewielkimi przerwami na radość, a czasem niedowierzanie (patrz Stambuł 2005) – tak było przez trzydzieści długich wiosen. Premier League pozostawała niedoścignionym Świętym Graalem, a kolejni menedżerowie przegrywali w walce o wymarzone dla fanów trofeum. Gdy w 2015 […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

„Moim celem jest Bundesliga, ale z 2. Bundesligi też trzeba się cieszyć”

– Po wygranym 4:0 meczu z Osnabruckiem, zwieńczonym dwoma golami i asystą, trener Meyer powiedział mi, że nie widzi wyjściowego składu beze mnie. Wróciłem na właściwy tor. I dobrze. Ja spokojny. Żona spokojna. Dziecko spokojne. Rodzice spokojni. Wszystko jest super. Przyjechałem do domu z potrójnym uśmiechem. O to chodziło! – mówił Martin Kobylański, pomocnik Eintrachtu […]
14.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
15.04.2021

Władze Bayernu kontaktowały się z Nagelsmannem

W ostatnich tygodniach tematem numer jeden w niemieckich mediach sportowych jest konflikt pomiędzy Hansi Flickiem i Hasanem Salihamidziciem. Eksperci twierdzą, że ich dalsza współpraca jest niemożliwa, a obecny szkoleniowiec Bayernu po mistrzostwach Europy najprawdopodobniej zastąpi Joachima Loewa. Działacze “Die Roten” już rozpoczęli poszukiwania nowego trenera. Według portalu sport1.de odbyły się pierwsze negocjacje ze sternikiem RB […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

La Gazzetta: Przyjście Donnarummy oznacza pożegnanie Szczęsnego

Największy włoski dziennik sportowy poinformował, że agent Gianluigiego Donnarummy, Mino Raiola, rzekomo spotkał się z działaczami turyńskiego klubu w celu negocjacji transferu bramkarza Milanu. Co to oznacza dla Wojciecha Szczęsnego? Czy polski golkiper jest bliski kłopotów? Fabiana Della Valle z “La Gazzetta dello Sport” częściowo ujawniła kulisy rozmów transferowych i wskazała, że na tę chwilę […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Krychowiak: – Część zawodników była zadowolona. Ale nic nie zdobyliśmy!

W rozmowie z tvpsport.pl Grzegorz Krychowiak odniósł się do ostatniego meczu eliminacyjnego z Anglią. Nie ukrywał swojego rozczarowania porażką na Wembley. Stwierdził, że naszej reprezentacji będzie dużo trudniej zakwalifikować się do mistrzostw świata. Ponadto opowiedział o jego planach na przyszłość w kontekście gry dla Lokomotivu Moskwa. 78-krotny reprezentant Polski skomentował odczucia części zespołu po spotkaniu […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Górnik Łęczna przedłużył umowę z Kamilem Kieresiem

Działacze klubu z Lubelszczyzny postanowili już teraz przedłużyć kontrakt z 46-letnim szkoleniowcem. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 r. Ponadto na taki sam krok zdecydowali się w przypadku umów pozostałych członków sztabu szkoleniowego: Sergiusza Prusaka i Andrzeja Orszulaka. Kamil Kiereś jest trenerem Górnika od początku lipca 2019 r. W poprzednim sezonie wywalczył awans do […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejne odwołane mecze 1. ligi

Koronawirus nie oszczędza ostatnio pierwszoligowych drużyn. Wczoraj nie obyła się rywalizacja pomiędzy Koroną Kielce a Bruk-Betem Nieciecza. A już dziś wiadomo, że w najbliższy weekend również nie zostaną rozegrane wszystkie zaplanowane spotkania.  Mecz GKS Jastrzębie – Miedź Legnica pierwotnie miał odbyć się jutro o godzinie 17.00. Według “Sport” w zespole gości pojawiły przypadki zakażeń wśród […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kicker: Lewandowski wróci na boisko 24 kwietnia

Ostatnimi czasy co chwilę pojawiają się różne spekulacje na temat daty powrotu polskiego napastnika. Powstały różne twierdzenia, ale do tej pory żadne nie zostało oficjalnie potwierdzone.  Mówiło się o tym, że istnieje duża szansa na to, by Lewandowski wystąpił w najbliższą sobotę – w meczu z VFL Wolfsburg. Niemieccy dziennikarze uważają, że będzie pauzować jeszcze […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gol Przybyłki w Lidze Mistrzów CONCACAF [WIDEO]

Wczoraj z europejskiej Ligi Mistrzów odpadł zespół Łukasza Piszczka. We wtorek z marzeniami o końcowym triumfie pożegnał Bayern Roberta Lewandowskiego. Za to po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego z awansu do następnej rundy może cieszyć Kacper Przybyłko. Ponadto swój występ przeciwko kostarykańskiemu Deportivo Saprissa okrasił bramką. Philadelphia Union bardzo pewnie przypieczętowała awans do ćwierćfinału tamtejszej Ligi […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Guardiola: Pracujesz przez 10 miesięcy i jesteś oceniany za ten jeden mecz

Pep Guardiola wczoraj wreszcie dopiął swego – awansował z Manchesterem City do półfinału Ligi Mistrzów. Z zespołem The Citizens udało mu się to dopiero za piątym podejściem. Szkoleniowiec “Obywateli” w rozmowie z mediami nie krył szczęścia, ale wzięła go także refleksja na temat trudów rywalizacji w tych rozgrywkach. Wskazał także, w jaki sposób będzie świętować […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Valverde grał z okropnym obrzękiem (FOTO)

Federico Valverde rozegrał 90 minut przeciwko Liverpoolowi. Real zagrał na zero z tyłu, a sam Hiszpan miał zadanie najtrudniejsze z możliwych – grał na Sadio Mane, najmocniejsze ofensywne działo Jurgena Kloppa. Sam jest przecież środkowym pomocnikiem, musiał łatać dziurę na prawej stronie. Co w tym niecodziennego? Ano to, o czym dowiedzieliśmy się dopiero po spotkaniu. […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Solidność to za mało na półfinał Ligi Mistrzów

Jeśli przegrywasz pierwszy mecz 1:3 na poziomie ¼ Ligi Mistrzów, to nie wystarczy, że w rewanżu jesteś dobry. Musisz być bardzo dobry. Może nawet znakomity. Skuteczny, bezlitosny, pewny z przodu, pewny w tyłach. Zagrać nie na 100 procent, ale na trochę więcej. Rywal nie urwał się z choinki. I czy Liverpool był dziś dobry? Tak. […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Piszczek żegna się z Ligą Mistrzów. Bilans: 54 mecze

Borussia Dortmund odpadła z Ligi Mistrzów. Co to oznacza dla Łukasza Piszczka? Ano to, że prawdopodobnie już nigdy nie zagra w Lidze Mistrzów. Polak zapowiedział odejście z BVB po sezonie. I trochę szkoda, że Piszczek nie dostał dziś choćby symbolicznego wejścia, podczas którego mógłby pożegnać się z najbardziej prestiżowymi rozgrywkami piłkarskimi. BVB przecież była już poza burtą w […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Bellingham przechodzi do historii

Jude Bellingham strzelił bramkę Manchesterowi City, dzięki czemu zapisał się w historii. I to na kilku jej kartach, bo został tym samym… drugim najmłodszym strzelcem gola w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, najmłodszym zdobywcą bramki w Lidze Mistrzów w barwach BVB, najmłodszym strzelcem w Lidze Mistrzów spośród wszystkich Anglików. W momencie strzału licznik Bellinghama stanął na […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Jakim cudem Salah tego nie strzelił?!

Liverpool przegrał w pierwszym meczu z Realem 1:3, a więc musi odrabiać straty. Anglicy ruszyli od razu na swoich rywali i szybko wykreowali sytuację bramkową. Ale niebywale przydzbanił Salah. Nie-by-wa-le. Do momentu jego uderzenia wszystko zagrało idealnie – tak prostopadła piłka na Mane, jak i jego zgranie, które otworzyło Egipcjaninowi wolną przestrzeń. Jak na początek […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Autokar Realu obrzucany kamieniami

Real Madryt walczy z Liverpoolem o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Ma sporą zaliczkę z pierwszego meczu, więc „kibice” Liverpoolu uznali, że spróbują wyrównać szanse. I przestraszą przeciwników. Jak? Kamieniami. Autokar „Królewskich” został nimi obrzucany w drodze na mecz. Nikomu nic się nie stało, choć sam autokar trochę ucierpiał – wybito w nim szybę. Podobno […]
14.04.2021