post Avatar

Opublikowane 29.12.2018 19:19 przez

redakcja

Sympatycy polskiego futbolu, ze szczególnym uwzględnieniem kibiców krakowskiej Wisły, żyją od pewnego czasu doniesieniami o kolejnych posunięciach nowych właścicieli (?) krakowskiej Wisły. W sprawie sławnego przelewu jeszcze nie wszystko jasne, bo wszystko ma się rozstrzygnąć w poniedziałek, ale to dobry moment na to, by rozliczyć poprzedników. Zwłaszcza, że gdzieś po cichu, niemalże po angielsku, ulotniła się z klubu Marzena Sarapata. Już nie jest prezesem Towarzystwa Sportowego i Wisły Kraków SA. 

Na jej czele klubu stała ponad dwa lata (od sierpnia 2016), TS-em zarządzała od czerwca 2017 roku, wcześniej zasiadając w jego zarządzie (od 2014 roku). Dzisiaj możemy już z całą pewnością napisać, że swoją twarzą firmowała niejeden dziwaczny ruch, niejedną niejasną decyzję i szereg posunięć, które doprowadziło klub na skraj przepaści.

Na długo zapamiętamy tę prezesurę, która miała stanowić odrodzenie Białej Gwiazdy, a może okazać się jej pogrzebem. Zapamiętamy ją choćby z…

z publikowania lakonicznych oświadczeń.

Zaczynamy od tego, ponieważ właśnie przy pomocy „oświadczenia” ulotniła się pani prezes. Cudzysłów stąd, że oficjalne klubowe komunikaty TS-u zakrawają od pewnego czasu o kpinę i są podszyte najzwyklejszym lekceważeniem kibiców. Bo jak inaczej określić coś takiego:

Po rezygnacji prezes: „Marzena Sarapata złożyła rezygnacje z fukcji członka Zarządu i Prezesa TS Wisła. Dementujemy rezygnacje Szymona Michlowicza. Obecnie Zarząd działać będzie w 4-osobowym składzie, a najbliższe spotkanie zgodnie z wcześniejszymi planami odbędzie się w pierwszych dniach stycznia.”

Po sprzedaży klubu: „We wtorek 18 grudnia doszło do spotkania przedstawicieli Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków z luksembursko-brytyjskim konsorcjum funduszy inwestycyjnych, podczas którego podpisano warunkową umowę sprzedaży 100 procent akcji Wisły Kraków SA. Szczegóły umowy są objęte ścisłą klauzulą poufności. Uprawomocnienie umowy nastąpi w najbliższych dniach.”

Po tym, jak miasto prawie wyrzuciło Wisłę ze stadionu przy Reymonta z powodu zaległości finansowych: „Zarząd Wisły Kraków SA jest w stałym kontakcie z władzami Miasta Krakowa i pracuje nad jak najszybszym wyjaśnieniem zaistniałych wątpliwości, dążąc do pozytywnego rozwiązania sprawy. Poziom wieloletnich wzajemnych zobowiązań stron jest obecnie przedmiotem oceny Sądu.”

Informujemy o rezygnacji. I tyle. Informujemy, że sprzedaliśmy komuś klub. I tyle. Jesteśmy w kontakcie z władzami. I tyle. Zbywanie zarzutów milczeniem, tuszowanie wpadek skromnymi komunikacikami, z których nie wynika właściwie nic. Na litość boską, w „oświadczeniu” o sprzedaży stu procent akcji klubu nie padło nawet, kto Wisłę kupuje. A kiedy już prezes Sarapata decydowała się pojawić na konferencji prasowej, opowiadała głodne kawałki i roztaczała optymistyczne wizje. Dzisiaj wiemy, że nie miały one żadnego pokrycia w rzeczywistości.

Krótko mówiąc – mamy cały czas do czynienia z kpieniem sobie z kibiców, którzy siedzą jak na szpilkach w oczekiwaniu na każdy news, każdy promyczek nadziei. Którzy chcą się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja, wyczekują na oficjalne komunikaty. I od tego czekania często głupieją, prowokowani do nerwowych reakcji właśnie przez skandaliczny brak transparentności klubu, a nawet puszczanie w obieg błędnych wiadomości. To szczególnie przykre, bo akurat ten zarząd – przynajmniej w teorii – powinien uczucia kibiców rozumieć jak żaden inny.

Jednak dziś już dobrze wiemy, że Wisłą zarządzają „kibice” w karykaturalnym tego słowa znaczeniu. Tacy, którzy kochają klub, ale i wiele innych spraw podejmowanych zwykle przez kogoś pokroju Michała Fajbusiewicza, a nie jakiegokolwiek dziennikarza sportowego.

… z zatrudniania w klubie wyjątkowo podejrzanych indywiduów.

Przypomnijmy wywiad z Szymonem Jadczakiem:

(Weszło.fm) „Facet, który brał udział w zabójstwie pracuje w Wiśle na kasie, ma dostęp do danych kibiców, do ich adresów. Faceci, którzy bili kolegów za nic, pluli, kopali, zostali skazani i otrzymali zakazy stadionowe – potem też pracują w klubie. Też mają dostęp do danych osobowych. Mogą sobie sprawdzić, czy ten, kogo wcześniej pobili wciąż chodzi na mecze. Wiceprezesem klubu był facet, który miał zorganizować akcję ostrzelania ich stadionu, po czym Wisła miała gigantyczne problemy. Zadaje się z bojówką wiślacką, będącą regularnym gangiem.”

Jaka była odpowiedź Sarapaty na te zarzuty, przede wszystkim kierowane wobec Damian Dukata, jej najbliższego współpracownika? Najpierw – a jakże! – milczenie. A później:

(sport.pl) – Gdy pan Jadczak zaczął interesować się konkretnymi sprawami, usiedliśmy we dwoje i zrobiliśmy rachunek sumienia. Damian opowiedział mi o tych trybunach, imprezach, o znajomościach z kibicami. „To tylko tyle?” – taka była moja reakcja. (…) Pomyślałam, że jego kontakty z kibicami nie mają dużego znaczenia, bo to po prostu dobry menadżer. To było naiwne. Teraz to widzę i zrobiłabym to inaczej.

Co powiedziała pani prezes odnośnie do tego, że na kasie pracowali przestępcy, ludzie z potężnymi zarzutami?

(sport.pl) – Groźny bandyta miał w ten sposób dostęp do danych osobowych wszystkich kibiców. Dowiedziałam się o tym po fakcie. Damian też. Głupio mi to powiedzieć, ale nie mam pojęcia, kto pracuje na kasach. To nie był dyrektor wykonawczy spółki. Ja tego nie lekceważę, to był nasz poważny błąd, ale nie mogę znać nazwisk wszystkich pracowników.

Czyli: nic nie wiem, a jak się już dowiem, to w sumie nie wiem, o co tyle krzyku.

… z utrzymywania biznesowych relacji z „Miśkiem”.

Czyli – zwykłym bandziorem, który od dekad powinien być już persona non grata na stadionie przy ulicy Reymonta, tymczasem jest wręcz przeciwnie. Za kadencji Sarapaty był tam szarą eminencją. Zresztą, to żadna tajemnica, że pani prezes miała z „Miśkiem” kontakty zawodowe jako radca prawny, a do wyborów na prezesa TS-u wystartowała jako kandydatka sekcji „Trenuj Sporty Walki”, z którą związany był nie tylko Paweł M., ale i Grzegorz Z., czyli „Zielak” – kolejny nader nieciekawy osobnik.

Sarapata udawała potem, że „Miśka” z ledwością kojarzy, a jego numeru telefonu nie ma nawet zapisanego w książce kontaktów.

(sport.pl) – Nigdy nie zastanawiałam się, kto i dlaczego na nas zagłosował. Nie dlatego, że jestem głupia. Po prostu życie toczyło się bardzo szybko, z miesiąca na miesiąc.

Tak szybko toczyło się życie, że zabrakło czasu, aby się dowiedzieć, iż Agnieszka Kawalec – księgowa Towarzystwa – to życiowa partnerka „Miśka”. A klub wynajmuje samemu gangsterowi pomieszczenie, w którym ten urządził sobie dochodową siłownię, płacąc klubowi grosze za użytkowanie potężnej hali.

(sport.pl) – Nie powinnam była tego lekceważyć. A zlekceważyłam. Co z tego, że to siłownia „Miśka”? Przecież chodzi po ulicach, jest wolny. To co to komu przeszkadza?” – tak to oceniałam. Dziś uważam, że to był mój błąd. Wtedy myślałam tak: póki coś jest legalne, to może działać, mimo plotek. Myślałam jak prawnik, a nie jak prezes.

Cała seria przeoczeń i zlekceważonych drobnostek. Sławomir Sulej rzekłby: „Co za przypadek…”. Same przypadkowe podpisy pod przypadkowymi dokumentami.

… ze sprzedaży Carlitosa za drobne.

Żeby za najlepszego piłkarza sezonu w ekstraklasie skosić ledwie pół miliona euro w 2018 roku, w dobie transferowych szaleństw, to trzeba naprawdę prowadzić piłkarski biznes w sposób dalece specyficzny. Jasne, że okoliczności były niefortunne. Ale przecież za nie również część winy ponosiła właśnie pani Marzena.

Kompromitacja, nawet biorąc pod uwagę formę Hiszpana w Legii.

… z kosztownej żonglerki trenerami.

Raz opcja hiszpańska, innym razem opcja polska. Raz stawiamy na doświadczonych obcokrajowców, chwilę później na młodych Polaków. Jednych zatrudniamy, innych zwalniamy, żeby po kilku miesiącach pozbyć się zatrudnionych i rozpocząć kolejne poszukiwania nowej koncepcji. Być może stabilna polityka kadrowa i ostrożne dobieranie szkoleniowców nie uratowałoby Wisły, ale na pewno oszczędziłoby klubowi dodatkowych, głupio ponoszonych kosztów.

Milton Friedman, laureat Nagrody Nobla z ekonomii, doradzał polskim politykom na początku lat dziewięćdziesiątych, żeby ci nie kopiowali w ciemno rozwiązań obowiązujących w bogatych krajach Europy Zachodniej, tylko stosowali takie działania, dzięki którym tamte państwa stały się bogate. Można to odnieść do sytuacji Wisły, która działała z rozmachem godnym Realu Madryt, zamiast zacisnąć pasa i czerpać wzorce z klubów ubogich, ale sprawnych i zabezpieczonych finansowo.

Zamienić Kiko Ramireza na Joana Carillo, żeby z tym drugim desperacko zaszarżować po forsę z europejskich pucharów, mógł tylko ktoś wyjątkowo nieroztropny. A licznik odszkodowań bił w najlepsze, bo Biała Gwiazda długo utrzymywała też na liście płac Dariusza Wdowczyka, zaś samego Ramireza zwolniła w najgorszym możliwym momencie – gdy ten zajmował z zespołem ósme miejsce w tabeli, co gwarantowało mu automatyczne przedłużenie kontraktu. Swoją drogą – zapisać trenerowi w kontrakcie klauzulę automatycznego przedłużenia umowy za miejsce w TOP8 i wywalić go za zbyt słabe wyniki, gdy ten… kwalifikował się do TOP8, to już wyższy poziom abstrakcji. Hiszpan w momencie zwolnienia miał pięć punktów straty do podium. Jak widać – ambicje pani prezes sięgały wyżej.

… z nagrody „Osobowość Roku 2017 w Małopolsce”.

(wisla.krakow.pl) – Dziś w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na specjalnej gali organizowanej przez Gazetę Krakowską Pani Prezes odebrała nagrody za Osobowość Roku 2017 Krakowa i Małopolski w kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna. Jak wcześniej informowaliśmy, Marzena Sarapata, sprawująca funkcję sternika Wisły Kraków SA i Towarzystwa Sportowego Wisła, zwyciężyła w tym plebiscycie głosami mieszkańców naszego miasta i województwa.

Pani prezes komentowała później odbiór nagrody wzruszającymi słowy:

(Gazeta Krakowska) – Mam nadzieję, że kibice są zadowoleni, a może nawet dumni z Wisły, bo tak naprawdę wszystko robimy dla nich.

… z koszulek „Dudek wracaj do zdrowia”.

Ubranie piłkarzy w stroje dedykowane takiemu człowiekowi to było naprawdę potężne przegięcie. Przypomnijmy nasz tekst, pisany na podstawie materiału Superwizjera:

„Według wszystkich oficjalnych wiadomości kolportowanych m.in. przez stronę Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków, Kamil uległ wypadkowi podczas przejazdu na mecz Wisły Kraków. TVN dotarł jednak do szczegółów tego zdarzenia, które nie miało nic wspólnego z drogową stłuczką. – Po przewiezieniu do szpitala z ciała Kamila D., pseudonim Dudek, wyciągnięto kulę po postrzale z pistoletu – raportuje narrator w materiale Superwizjera. Informatorzy TVN-u ujawnili stacji, że do postrzału doszło podczas głośnej akcji z 2016 roku, gdy grupa chuliganów z grup Sharks i PsychoFans napadła na Janusza K., pseudonim „Bokserek”, znaną postać z półświatka. „Bokserek” w życiorysie ma m.in. zatrzymanie w 2015 roku przez antyterrorystów za unikanie odsiadki za nielegalną broń i pobicia, grożenie gościom restauracji maczetą, stosowanie gróźb przy próbie egzekucji długu, rozboje i próbę wymuszenia pieniędzy. Według Gazety Krakowskiej – łącznie w kilku wyrokach uzbierało mu się prawie 9 lat za kratami, sześć w 2003 roku za rozboje, dwa lata i 10 miesięcy za inne dokonania. Aha, nagrał też przebój z Robertem M.

Okej, czyli mamy pierwszy skandal, zawodnicy Wisły pozdrawiają na koszulkach człowieka, który dostał kulkę w gangsterskich porachunkach. W materiale TVN-u mamy jednak obszerne wyjaśnienia dotyczące przyczyn takiego wsparcia. Nietrudno się domyśleć – wynikają w prostej linii z zakresu wpływów „Sharksów” w Wiśle.”

… z zapewnień, że Wisła nie jest na sprzedaż.

Oto, co pani Marzena wygadywała po objęciu posady prezesa. Z dzisiejszej perspektywy brzmi to i śmieszno, i smutno. Bo wtedy wielu w to po prostu uwierzyło i z radością przyjęło wyciągnięcie Wisły ze szponów Jakuba Meresińskiego.

Cóż, z deszczu pod rynnę.

(Gazeta Wyborcza) – Wisła nie jest na sprzedaż, bo nie sprzedamy jej obcemu człowiekowi. Być może pojawi się interesująca oferta, na którą zresztą pracujemy, dzięki której Wisła uzyska dofinansowanie pozwalające jej bardzo szybko stać się potęgą. Ale nie będzie to nieznany nikomu człowiek, który jednym pismem przejmie kontrolę nad 111-letnią tradycją piłkarską. Nie wierzę, że coś takiego mogłoby być wiarygodne i się udać. Po co ktoś miałby próbować przejąć klub w taki sposób?

… z pozostawienia klubu kompletnie zdewastowanego organizacyjnie i finansowo.

Wisła nie płaci swoim pracownikom, nie płaci miastu, znajduje się w stanie kompletnej degrengolady finansowej. Nie chcemy tutaj całej winy zrzucać na panią prezes i jej zarząd – nie przejęli klubu w sytuacji idealnej, nie dostali samograja, gdzie wystarczyło tylko niczego nie spieprzyć. Ale skala ich łobuzerstwa przekracza jednak granicę dobrego smaku. Ostatecznie w spadku po Bogusławie Cupiale nowi zarządcy, z Sarapatą na czele, dostali choćby Richarda Guzmicsa, Petera Brleka czy Krzysztofa Mączyńskiego, których udało się sprzedać za łączną sumę piętnastu milionów złotych. To nie są drobniaki. To potężny szmal, który można mądrze rozdysponować.

Albo przepalić.

Tymczasem teraz kibice organizują heroiczne, oddolnie zbiórki pieniędzy na najdrobniejsze zobowiązania finansowe Białej Gwiazdy, bo w klubowej kasie hula wyłącznie wiatr. Rozdmuchana kadra, szemrane prowizje przy nieuzasadnionych ani piłkarsko, ani zdroworozsądkowo transferach, kuriozalne umowy, doradztwa, na których tracił klub, a korzystali jego rzekomi „kibice” i firmy z nimi związane – powody dramatycznej sytuacji Wisły można wyliczać długo.

Krótko mówiąc – mieliśmy do czynienia z szeregiem błędów i zaniedbań, które sytuacji Białej Gwiazdy nie tylko nie poprawiły, ale znacznie ją pogorszyły. Tele-Fonika zostawiła Wisłę w pozycji marnej, dzisiaj jest to pozycja turbo-beznadziejna. I to wszystko z prezes Sarapatą u steru.

Tutaj naprawdę jest pole do wyjaśnień, a nie rejterady bez słowa pożegnania.

fot. 400mm.pl

Opublikowane 29.12.2018 19:19 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
16.01.2021

Niedziela w Weszło FM: kolejny mecz Polaków na MŚ szczypiornistów, Piela nadaje z Zakopanego

Na niedzielę w radiu przygotowaliśmy wiele atrakcji, ale szczególnie polecamy relacje Wojciecha Pieli z Wielkiej Krokwi oraz komentarz Kamila Gapińskiego do meczu polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata, który możecie sobie łatwo zsynchronizować z transmisją z YouTube’a. Szczegóły poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – gościem audycji Marcina Ryszki będzie Alicja Giedryś, niepełnosprawna pływaczka, […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Dyrektor Guldan sprowadził swojego następcę. Daleko nie szukał

Lubomir Guldan w ubiegłym tygodniu dość niespodziewanie ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery i rozpoczął w Zagłębiu Lubin nowy rozdział – jako dyrektor sportowy. Momentalnie stało się jasne, że jednym z jego pierwszych zadań będzie znalezienie następcy dla samego siebie. I ten następca już się znalazł, całkiem niedaleko. Jest nim Djordje Crnomarković z Lecha Poznań. Serb został […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Drużynówka rządzi się własnymi prawami. Polacy drudzy w Zakopanem

Już witaliśmy się z gąską, a tu klapa. Polacy prowadzili w sobotnim konkursie drużynowym w Zakopanem ze sporą przewagą, ale w przedostatniej serii Andrzej Stękała… został poniekąd puszczony na stracenie. W niezwykle trudnych warunkach nie mógł polecieć daleko i osiągnął zaledwie 115,5 metrów. To sprawiło, że polski zespół wyprzedziła Austria, która ostatecznie sięgnęła po zwycięstwo […]
16.01.2021
Niemcy
16.01.2021

Piątek potwierdził regułę. Podstawowy skład oznacza dla niego dyskretny występ

W sobotnie popołudnie jest dużo ciekawszych zajęć niż oglądanie rywalizacji FC Koeln z Herthą Berlin. Meczu pomiędzy szesnastą a dwunastą ekipa w tabeli Bundesligi. Natomiast obecność w pierwszym składzie Krzysztofa Piątka sprawiła, że podjęliśmy to wyzwanie. Zmierzyliśmy się z tym spotkaniem. Czy rozczarowało nas? Skądże. Wiedzieliśmy, że nie zobaczymy żadnych fajerwerków. Choć zupełnie szczerze – […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

32% czasu gry, duże pudła, ale i ładne bramki, hattrick w LM. Jaki był Milik w Napoli?

Coraz więcej wskazuje na to, że serial z Arkadiuszem Milikiem dobiegnie końca i Polak wreszcie zmieni klub, a jego nowym pracodawcą będzie Olympique Marsylia. Ulga. Z jednej strony, bo nie tracimy piłkarza przed Euro, z drugiej, ponieważ Milika łączono już chyba z każdym klubem świata i brakowało tam tylko Islandii. Natomiast zanim napastnik  ostatecznie zmieni […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Leeds przegrywa z Brighton – mecz tak brzydki jak dworzec w Kutnie nocą

Leeds United nie bez powodu jest uznawane za jedną z najciekawszych ekip tego sezonu Premier League. Zawsze agresywni, głodni gry, stwarzający sobie masę sytuacji, no i przeciętnie broniący. Tylko, że dzisiaj przeciwko Brighton nie pokazali nic ze swoich znaków szczególnych. No może poza tym ostatnim elementem.  Drużyna Grahama Pottera zupełnie zdominowała pierwszą część spotkania. Mewy […]
16.01.2021
Francja
16.01.2021

Dziewiątka potrzebna od zaraz. Co może czekać Milika w Marsylii?

Francuscy i włoscy dziennikarze z coraz większą pewnością powielają doniesienia o przenosinach Arkadiusza Milika do Olympique’u Marsylia. Sami z niecierpliwością czekamy na zakończenie tej transferowej telenoweli, lecz bierzemy też poprawkę na to, ile było już w niej zwrotów akcji. Wiele się tu pewnie jeszcze może pozmieniać, dopóki nie zostaną złożone podpisy pod umowami. Tak czy […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Janusz Majer: – Fakt, że Nepalczycy używali tlenu, obniża styl tego wejścia

– Bez wątpienia tlen niesamowicie pomaga. Szczególnie że Nepalczycy używali go już na niższych wysokościach i w związku z tym bardzo sprawnie poręczowali drogę i zakładali obozy. Na pewno znajdą się ludzie, którzy spróbują poprawić ich osiągnięcie oraz styl i wejść na K2 bez tlenu – mówi nam Janusz Majer, były szef Polskiego Himalaizmu Zimowego. […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Grosicki dostał szansę w pierwszym składzie WBA i plamy nie dał

Tego się nie spodziewaliśmy! Byliśmy już nastawieni, że trzeba poczekać do ostatniego dnia zimowego okna transferowego, aby dowiedzieć się, jaka będzie najbliższa przyszłość Kamila Grosickiego. Polski skrzydłowy w siedemnastu dotychczasowych kolejkach Premier League rozegrał dla West Bromwich Albion raptem 10 minut i raczej nic nie zapowiadało nagłego odwrócenia karty. A tu niespodzianka: „Grosik” wyszedł w […]
16.01.2021
Francja
16.01.2021

Jeleń i galeria porażek. Polscy napastnicy w Ligue 1 w XXI wieku

Liga francuska nie jest w XXI wieku ziemią obiecaną dla polskich piłkarzy, a już na pewno nie jest marzeniem polskich napastników. Ireneusz Jeleń zapisał w Auxerre taką kartę, że będą tam o nim pamiętać i za kilkadziesiąt lat, ale poza tym? W gablotach spadki oraz kompletne fiaska. Miejmy nadzieję, że jeśli Arek Milik rzeczywiście trafi […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

K2 uległo! Nepalczycy zdobyli szczyt zimą!

Kojarzycie tę sytuację, gdy przeszliście już niemal całą grę, ale został wam finałowy boss, który okazuje się nie do pokonania? Mniej więcej tak to wyglądało w światowym himalaizmie. Najpierw udało się zaliczyć wszystkie ośmiotysięczniki na „łatwym” poziomie – latem. Potem przyszedł poziom trudny – zima. Bywało, że niektóre szły opornie, ale ostatecznie się udawało. Zostało […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Jak Raków wykorzystał słabość Korony

Wyciągnięcie za darmo Marcina Cebuli, który okazał się ligową gwiazdą. Pozyskanie za 250 tysięcy euro Daniela Szelągowskiego, który potrafi przedryblować pół Lecha Poznań. I transfer Iwo Kaczmarskiego, topowego talentu w skali kraju z rocznika 2004, który ma zostać przyklepany w przyszłym tygodniu. A do tego umowa partnerska ze szkółką DAP Kielce, której przez lata nie […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Problemy Furmana w Turcji. Wróci do Polski?

W dzisiejszym Stanie Futbolu Krzysztof Stanowski stwierdził, że Dominik Furman myśli o powrocie do Polski. Powód? Można powiedzieć, że typowo turecki, otóż jego klub nie najlepiej stoi z kasą i zalega z płatnościami. Nie jest to dla tamtej ligi rzecz nowa, nie tak dawno kontrakt z Denizlisporem rozwiązał Adam Stachowiak, któremu też płacono w czekach. […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Bednarek kontra Vardy, derby Londynu. Sobota z Premier League!

Sobota w futbolu stoi pod znakiem Premier League. Czekają nas hitowe spotkania, kilka polskich akcentów, czy nawet derby Londynu. Sporo meczów przed nami, więc warto rzucić okiem na oferty naszych kumpli i znaleźć swoje typy na ligę angielską. Sprawdźcie nasze podpowiedzi, rzućcie też okiem na promocje oferowane przez naszych partnerów! Leicester City – Southampton Ostatnie […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Triumf Chapecoense. Wracają do elity

Lecieli na swój historyczny mecz. Mecz o Copa Sudamericana. Chapecoense nigdy nie grało o tak wielką stawkę. W samolocie lecącym do Medellin rozmowy, śpiewy, gra w karty. A potem nagle zgasło światło. Tak samo jak cztery silniki. Samolot boliwijskich linii LaMia runął w przepaść. Co mogli czuć ci, którzy wtedy siedzieli w samolocie, spadającym 240 […]
16.01.2021
WeszłoTV
16.01.2021

STAN FUTBOLU. Sokołowski, Włodarczyk, Rokuszewski, Kowalczyk

Zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Futbolu. Dzisiaj gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Tomasz Włodarczyk, Tomasz Sokołowski, Mateusz Rokuszewski i Wojciech Kowalczyk. Ruszamy o 11:40. 
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Futbol Totalny w eWinner – 60 PLN na Premier League!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Tym razem bierzemy na tapet, w której czeka nas wielki hit – mecz Manchesteru United z Liverpoolem. O co chodzi w tej promocji? Już wyjaśniamy. ZAREJESTRUJ SIĘ W EWINNER […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

25 PLN zakładu bez ryzyka na Premier League w Totolotku!

Półmetek sezonu Premier League już za nami! W Anglii zaczynamy dziś rundę rewanżową, choć z wiadomych względów część zespołów ma jeszcze zaległości do nadrobienia. Ale dziś skupiamy się na tym, co czeka nas w ten weekend. A że czeka nas sporo, to legalny polski bukmacher Totolotek przygotował specjalną promocję. Dzięki „Lucky Loser” mecze najlepszej ligi […]
16.01.2021