post

Opublikowane 10.10.2018 12:28 przez

redakcja

Jerzy Brzęczek dąży do gry z jednym napastnikiem, natomiast w głowie selekcjonera kotłuje się myśl o tym, by testować ustawienie z dwoma snajperami. – Mamy trzech napastników światowej klasy, nie chcemy z żadnego rezygnować – mówi. Pozycja Lewandowskiego jest niepodważalna, a kadry po prostu nie stać na to, by zostawiać na ławce i Arkadiusza Milika, i Krzysztofa Piątka. Duet Lewandowski-Milik jest już zaprawiony w bojach, natomiast zastanawiamy się – jak mogłaby wypalić wspólna gra typowych dziewiątek, czyli Lewego i szalejącego we Włoszech Piątka?

„Nowy Lewandowski” – choćby Krzysztof Piątek zapierał się rękami i nogami, to od tych określeń nie ucieknie. Szlaki tym porównaniom przetarł Michał Probierz, który swojego piłkarza porównał właśnie do gwiazdy Bayernu, ale wtedy u wielu wzbudził uśmiech politowania. Dziś – gdy włoskie media zaglądają do każdej szatni, w której przebierał się snajper Genoi – to porównanie stosuje się hurtem. Dla zagranicznych dziennikarzy, kibiców czy trenerów sens tych zestawień jest jasny – Polak, strzelający w mocnej lidze, wciąż relatywnie młody. Wszystko prowadzi do logicznego wniosku – tak, to musi być następca tego gościa z Bayernu.

I faktycznie coś w tym jest, bo gdyby przyjrzeć się stylowi gry obu piłkarzy, to wygląda to jak lustrzane odbicie. Nawet statystyki mówią o tym, że mamy przed sobą piłkarzy o bardzo, ale to bardzo zbliżonej charakterystyce. Lewandowski i Piątek różnią się tylko w detalach. No i oczywiście marką, trofeami, tytułami, liczbą goli, czasem utrzymywania się w ścisłej czołówce strzelców.

Jak Piątek wypada w porównaniu z Lewandowskim?

Gdybyśmy zestawili ten sezon Piątka na tle Lewandowskiego, to oczywiście młodszy z nich może pochwalić się lepszymi statystykami.

fifa

(kolejno: mecze, minuty, gole, asysty, średnio na mecz: strzały, kluczowe podania, dryblingi, faulowany, spalone, strat po odbiorach, strat po błędach technicznych, podań, skuteczność podań, dośrodkowań, długich podań, prostopadłych podań) – via Whoscored

Znacznie bardziej miarodajne jest porównanie do Lewandowskiego z poprzedniego sezonu. Choć i tak najpełniej będziemy mogli ich porównać po przynajmniej jednym pełnym sezonie Piątka. I to po sezonie rozegranym w klubie klasy Bayernu, który musi prowadzić grę w każdym meczu, a nie w średniaku Serie A.

heatmapa

Co rzuca się w oczy? Piątek oddaje więcej strzałów, za to rzadziej drybluje, rzadziej rozgrywa (mniej podań w ogóle i mniej podań kluczowych), rzadziej daje się łapać na spalonego i popełnia więcej błędów technicznych. Co nam to mówi? Przede wszystkim różnicuje to delikatnie styl Piątka od Lewandowskiego. To napastnicy lubiący być w polu karnym, w dużej mierze egzekutorzy, natomiast Lewandowski częściej angażuje się w rozgrywanie akcji i jest bardziej mobilny. Lider strzelców Serie A z kolei bardziej wpisuje się w typ typowego lisa pola karnego, który w większości akcji ofensywnych czeka na podanie w „szesnastce”.

Oczywiście, są do siebie podobni stylem gry – mówi Andrzej Juskowiak, były reprezentant Polski, obecnie ekspert i skaut Lecha Poznań: – Jeden i drugi dobrze gra głową, powiedziałbym nawet, że Piątek w tym elemencie lepiej wygląda. Celniej od Roberta kieruje piłkę głową w boczną siatkę. Natomiast jeśli chodzi o siłę, swobodę z piłką przy nodze, umiejętność zrobienia sobie miejsca w polu karnym, to Lewandowski ma tu wyraźną przewagę. Pamiętajmy jednak, że Krzysiek wciąż jest młody i może dojść do pułapu Roberta.

Faktycznie poruszają się podobnie, ale tak czy inaczej dałbym im szansę gry obok siebie przynajmniej w jednym spotkaniu. Nie da się ukryć, że Arek Milik stanowi tu pewną alternatywę, by grać np. zamiast Piątka, bo daje większą uniwersalność. Natomiast historia pokazała, że istniały przecież duety snajperskie, w których obaj strzelcy byli piłkarzami podobnego typu, a jednak nie wchodzili sobie w drogę. Dlatego nie uważam, że jest to problem, który dyskwalifikuje obecność Piątka obok Lewandowskiego – dodaje Tomasz Frankowski, również był reprezentant Polski oraz były trener napastników w kadrze.

Podobieństwa obu tych napastników prowokują zatem pytanie – czy jeśli Brzęczek postawi na ten duet, to czy nie dojdzie do sytuacji, w której obaj będą sobie deptać po butach? Czy nie będzie tak, że rezygnacja z jednego zawodnika w środku pola spowoduje, że nie będzie komu zagrywać do przodu, gdzie wspominana dwójka będzie wyczekiwać na piłkę?

Juskowiak twierdzi, że takie rozważania mają sens, ale wskazuje na zaletę gry dwoma napastnikami o podobnym typie. – Uważam, że dla dobrych zawodników w dobrej formie miejsce powinno się znaleźć. Sens gry na dwójkę napastników idzie uargumentować chociażby meczami reprezentacji, w których Robert Lewandowski schodził po piłkę z pozycji nominalnego napastnika, wtedy brakowało kogoś, kto wszedłby w jego miejsce. Wówczas linia obrony rywala automatycznie skracała pole gry i przez to mieliśmy problem w środku pola. Przy systemie z dwoma napastnikami ten drugi piłkarz mógłby zostać na swojej pozycji i absorbować uwagę rywali. Zresztą Piątek i Lewandowski potrafią grać w obu tych rolach – twierdzi Juskowiak.

heatmapa

Lewandowski częściej schodzi do lewej flanki, Piątek z kolei bardziej lubi atakować z piłką z prawej strony

Pamiętne są przecież mecze jeszcze za Smudy czy Fornalika, gdy Lewandowskiemu dostawało się za nieskuteczność („za niemieckie euro w Bundeslidze to strzela, a za złotówki w kadrze to już nie”), a często wynikało to po prostu z tego, że Lewandowski był bardzo zaangażowany w walkę o piłkę w środku pola. Schodził pod pomocników, starał się rozgrywać, wygrywać pojedynki. Chciał aż za dużo. Dopiero z czasem odnalazł się w roli trybiku w maszynie – niezwykle ważnego trybiku, kluczowego dla całego mechanizmu, ale jednak znającego swoją funkcję. I przecież kadra za Nawałki też najlepiej funkcjonowała wtedy, gdy obowiązkami ofensywnymi dzielili się Lewandowski z Milikiem. – Przy Nawałce ten duet się sprawdzał. Arka też postrzegam jako świetnego napastnika i wychodzi na to, że mamy kłopot bogactwa. Myślę, że warto byłoby dążyć do gry z dwójką w ataku i spodziewam się, że selekcjoner też będzie to testował. Czy Piątek i Lewandowski mogą sobie deptać po butach? Tak, biorę to pod uwagę, ale bez próbowania nie dowiemy się, czy ten wariant jest lepszy – zauważa Frankowski.

Mecz z Irlandią powiedział nam natomiast, że zmiana systemu gry na taki z dwójką napastników potrzebuje testów i ogrania. Brzęczek postawił wtedy na parę Milik-Piątek i o ile ten pierwszy z meczu wyszedł z twarzą, o tyle piłkarz Genoi przeszedł przez godzinę gry bez wyraźnego stempla na swoim reprezentacyjnym debiucie.

 

Podania Piątka w meczu z Irlandią

Podania Piątka w meczu z Irlandią

W tamtym starciu Piątek nie wygrał żadnego pojedynku (na siedem w których uczestniczył), nie oddał żadnego strzału, miał pięć strat (więcej zaliczyli tylko Kędziora i Błaszczykowski), nie odzyskał żadnej piłki. Był chaotyczny, niepewny siebie

Wtedy już wchodził przebojem do Serie A, a brakowało mi takiej złości boiskowej, determinacji, pazerności na gole. Taki Milik chciał pokazać aż za dużo, szukał strzałów z dystansu. A od Piątka spodziewałem się, że będzie robił wszystko, by udowodnić, że warto na niego stawiać. Że te zachwyty z każdego zakątka Europy mogą mieć przełożenie na reprezentację – twierdzi Juskowiak: – W meczu z Irlandią widać było, że Milik z Piątkiem nie do końca byli ze sobą zgrani i jest w pewnym sensie zrozumiałe. Dlatego myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby przetestowanie wariantu Lewandowskiego z Piątkiem w jednym ze sparingu. Trzeba sprawdzić ten wariant, jak będzie wyglądać ich komunikacja. Czasami przecież sam duet napastników może kreować sobie szanse strzeleckie. Właśnie tego z Irlandią nie widziałem. To znak zapytania nad wystawianiu dwóch piłkarzy w ataku.

Nie ulega zatem wątpliwości, że pierwszy test Piątka w kadrze był nieudany. Natomiast trzeba brać pod uwagę wszystkie okoliczności tamtego spotkania – sporo roszad w składzie, zmiana systemu gry, twarda gra Irlandczyków w defensywie, no i inny domyślny partner, z którym 23-latek mógłby grać w kadrze. To Lewandowski jest słońcem, inni kręcą się wokół niego. Pytanie – czy orbita będzie pusta? A jeśli nie, to kto na nią wskoczy – Milik czy Piątek?

Choć Jerzy Brzęczek po ostatnim zgrupowaniu dość ostrożnie podchodził do gry z dwójką napastników (argumentował to tym, że musi znaleźć miejsce dla będących w dobrej formie Klicha i Zielińskiego), to na konferencji w trakcie tego zgrupowania mówi, że opcja gry na dwóch piłkarzy w ataku istnieje i poważnie ją rozważa. I biorąc pod uwagę obecne zasoby kadry wydaje się, że może to być system optymalny. Albo oznaczałoby to powrót do klasycznego 1-4-4-2, które oglądaliśmy już za Nawałki, albo poważniejszą zmianę, czyli zrezygnowanie ze skrzydłowych i postawienie na formacje 1-4-3-1-2.

heatmapa

Tak mogłaby wyglądać linia pomocy i ataku w ustawieniu 1-4-3-1-2

Jestem zwolennikiem tego, by dopasowywać ustawieniem do piłkarzy. Tak to powinno wyglądać. Czasami byliśmy przewidywalni do bólu, graliśmy cały mecz w tej samej formacji i nawet zmiennicy byli tego samego typu piłkarzami co ci, których zastępowali. Nic się nie zmieniało. Zmiana wariantu gry nawet w trakcie trwania spotkania byłaby mile widziana. Ale do tego potrzeba kilku meczów, by te warianty przetestować – uważa srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich.

Bo jeśli selekcjoner miałby wystawiać piłkarzy w formie i do nich dopasowywać ustawienie, to wariant bez skrzydeł byłby tym naturalnym. Bryndze w obsadzie boków pomocy omawialiśmy już kilka razy, więc nie będziemy do tego wracać, ale jeśli to właśnie brak skrzydłowych byłby jedyną stratą, to wydaje się, że kadra strasznie by na tym nie ucierpiała. Szczególnie, że rekompensata – nie tylko na teraz, ale i w przyszłości – może być okazała.

Pozostaje się też zgodzić z naszymi rozmówcami, że jeśli temat gry na dwóch napastników jest brany na poważnie, to trzeba kontynuować jego sprawdzanie (po dość nieudanym eksperymencie na Irlandię). –  Jestem zwolennikiem tego, by już w meczach z Portugalią lub Włochami sprawdzić ten duet. Szczególnie, że to najlepszy czas Piątka w dotychczasowej karierze. Gdzie nie stanie i skąd nie uderzy, to trafia do siatki. Zatem nie tylko można spojrzeć na to tak, by sprawdzić go i dać szansę, ale i wykorzystać jego rozpęd w kontekście ważnych meczów w Lidze Narodów – mówi Frankowski.

Juskowiak dodaje: – Myślę, że zobaczymy Piątka w przynajmniej jednym z tych nadchodzących meczów Ligi Narodów. Kiedy jeśli nie teraz? Jest w formie, wygląda bardzo dobrze i warto byłoby to wykorzystać. Łatwo nie będzie, bo Portugalia broni bardzo dobrze, a Włosi mają o co walczyć. Ale jeśli miałbym przewidywać, kiedy trener Brzęczek postawi na ten wariant, to widziałbym to raczej w meczu z Włochami. Siłą Portugalii jest bowiem druga linia i być może selekcjoner uzna, że nie chce tracić zawodnika w drugiej linii kosztem dokładania kolejnego napastnika. Oni pomocą stłamsili Włochów (1:0).

A zatem czekamy i obserwujemy. Takiego bogactwa wśród napastników nie mieliśmy już dawno – a może nawet nigdy? Wydaje się, że aż żal byłoby nie skorzystać z tych złóż. I już głowa selekcjonera w tym, by tego potencjału nie zmarnować.

DAMIAN SMYK

fot. FotoPyk

Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła, Mladenović, Kocyła i inni – największe rozczarowania Ekstraklasy || Roki wyjaśnia #37

Za nami 16 ligowych kolejek, a to już taki okres, po którym można pokusić się o jakieś podsumowania. Dlatego Mateusz Rokuszewski postanowił zebrać w jednym miejscu największe rozczarowania trwającego sezonu Ekstraklasy. Program tworzony we współpracy z PKO Bankiem Polskim. Cashback bez obrotu do 500 PLN? Sprawdź bonus na start w Fuksiarz.pl  
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Newcastle chce kupować gwiazdy, a zamyka tabelę Premier League

Już niedługo na Newcastle United mogą być zwrócone oczy całego piłkarskiego świata. Sroki były już na nagłówkach wszystkich sportowych serwisów nieco ponad miesiąc temu, gdy klub został przejęty przez szejków z Arabii Saudyjskiej. Tak szybko jak się na nich pojawiły, tak szybko z nich  jednak zniknęły. Kogo przecież na co dzień interesują losy zespołu, w […]
02.12.2021
Prasówka
02.12.2021

Listkiewicz: Boniek znalazł kadrze sponsora. Niewypłacalnego, który skończył za kratami

Czwartkowa prasa to raporty z Pucharu Polski i sporo wieści z klubów Ekstraklasy oraz pierwszej ligi. W „Super Expressie” znajdziemy natomiast rozmowę z Kamilem Grosickim. Skrzydłowy mówi o szansach powrotu do reprezentacji Polski, swojej formie i barażach o mundial. „Przegląd Sportowy” zajawia natomiast książkę Michała Listkiewicza. – Zbyszek jako wiceprezes PZPN odpowiadał za marketing i […]
02.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Liczba komentarzy: 50
Subscribe
Powiadom o
guest
50 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu

Nie wiem, czy to może działać. Wiem, że należy to sprawdzić. Żadna analiza, opinia, statystyka nie może się porównać z boiskowym eksperymentem. Uda się? Super! Nie uda się? Cóż, przynajmniej już to wiemy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
3 lat temu

Nie zadziala
Piatek to pistolet od dokladania glowy, Nogi. A Pomoc to my mamy w ….
Pozatym to drewno do szescianu

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu
Reply to  pejsbuk

Ale czy w Genoi ma znów takich genialnych pomocników? A jednak strzela.
Co do drewna… Nie takie „drewna” już widziałem, które strzelały jak opętane.

Krzycho
Krzycho (@krzycho)
3 lat temu

No ale jednak w tej Genui mają całkiem niezłych bocznych pomocników, w meczu z Parmą sporo wiatru robił Lazović (po jego dośrodkowaniu Piątek strzelił bramkę) po kolejnym (chyba tez Lazovica)- prawie strzelił, brakło może 2cm żeby piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Obrońców i bramkarza Genua ma fatalnych, ale środek pola jest przyzwoity i tworzy Piątkowi po kilka dobrych okazji na mecz.

Phelek
Phelek (@phelek)
3 lat temu
Reply to  pejsbuk

PZPN no kurwa zabłysnąłeś. Uwielbiam takich mądrusiów. Pewna opinia eksperta. Przez całe życie możesz czegoś „nie sprawdzać”, „nie próbować”. Tylko potem można jedynie pluć sobie w brodę. Drewno do dokładania nogi – jeden przykład – Superpippo. Do dzisiaj mnie wkurwia. Ale stał się legendą. Piątek technicznie potrafi wiele więcej.

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
3 lat temu
Reply to  Phelek

No i Po Co pienisz? Phelek.
Czy ja powiedzialem zeby nie sprobowac?
W mojej opinii to leszczu, sprobujmy tego leszcza bez dobrej Pomocy!
Juz lepiej sie poczules?
Ty mozesz opiniowac i Wielu wielu innych obok.

Phelek
Phelek (@phelek)
3 lat temu
Reply to  pejsbuk

O widzisz, zaczynasz powolutku rozwijać swoją wypowiedź. Ale hola. Napisałeś że to „nie zadziała ” i że piątek to „drewno do sześcianu”. Nie kurwa, nie napisałeś żeby nie spróbować, wcale.
Co to w ogóle jest „spróbujmy tego leszcza bez dobrej pomocy” przygłupie? W Cracovii np? Czy może w ogóle wystawić go 1 na 11 i zobaczyć jaki z Niego kozak?

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
3 lat temu
Reply to  Phelek

Moja opinia:
Nie zadziala ten zestaw.
Powtorzyc? pierdolony durniu, Felek.

Phelek
Phelek (@phelek)
3 lat temu
Reply to  pejsbuk

Naucz się kurwo tego, że jak wyrażasz „swoją opinię” na publicznym forum, to może ona zostać zripostowana. Jak boisz się takich rzeczy to załóż sobie bloga.

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
3 lat temu
Reply to  Phelek

Czym zripostowana?
Toba? Nieuku namolny.
Napisalem WYRAZNIE jaki z niego pilkarz I jak on pasuje do tego zespolu!
Nie ze mna dyskutuj a z rzeczywistym stanem rzeczy w Tej Kadrze.
Powiedz mi znawco walenia Konia jak daleko wydawalo ci sie, ze kadra nawalki zajdzie w ostatnich mistrzostwach w Rosji?
A zreszta zaraz sie sam przekonasz.

Phelek
Phelek (@phelek)
3 lat temu
Reply to  pejsbuk

Tak w ogóle to sorry, źle Cię zrozumiałem, myślałem że nazwałeś mnie leszczem, a to było o Piątku. Ogólnie (żebyś zrozumiał) życie nie jest czarno białe, ma też inne kolory. Wydawanie opinii na zasadzie „to leszcz i chuj” jest godne gimbusa. Co do Rosji to o co Ci chodzi? Dla mnie wyjście z tej grupy byłoby sukcesem. Tak podchodziłem do tego. Żeby to zrobić każdy musiał by być w zajebistej formie.

Phelek
Phelek (@phelek)
3 lat temu
Reply to  Phelek

A tak całkiem z innej mańki – jaki masz cel w tym żeby podpisywać się jako PZPN, z durnym rozwinięciem? To jakaś nieudolna prywata, czy co? Klasyczne troll konto, czy zaburzenia osobowości?

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
3 lat temu
Reply to  Phelek

Chuj ci do tego,
Chuju uposledzony.

Phelek
Phelek (@phelek)
3 lat temu
Reply to  pejsbuk

No to wykurwiaj debilusiu. Co prostaczku, za trudne pytanie było? Czy siedmioletni brat złamał ci hasło?

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
3 lat temu
Reply to  Phelek

Pizdusiu kochaniutki.
Szperaj tacie w zasikanych portkach, nie mi.
Jak masz Jakies problemy z moim nickiem to zglos to w odpowiednim organie.
A teraz idz sobie- a kysz!! bo nie mam ochoty na te twoje brandzlowywody.
Moje plany na dzisiaj sa dalekie od ciebie.

Phelek
Phelek (@phelek)
3 lat temu
Reply to  pejsbuk

Znowu Piątek ci dojebał… Smutne życie trolla…

Phelek
Phelek (@phelek)
3 lat temu
Reply to  Phelek

Przy okazji – koleś który miał nick „PZPN” zamienił się w „pejsbuka”. Klasyczną kurwę (kto czyta komentarze ten wie). To co pizdusiu? Przez kogo jesteś opłacany?

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
3 lat temu
Reply to  Phelek

rozdziawo mazowiecki.
mozesz zmieniac nick kiedy chcesz i ile chcesz nie jest to tutaj zakazane. powiem wicej mozesz wrocic do nicka jak ci bana zrobia.
pizdusiem byles, jestes i bedziesz bo pochodzisz z rodziny pizdusiow. Klonuje was tata na podlozu moczu.
=

co do Piatka, pizdusiu to zyl jak mial wsparcie = okolo 15min
Mialem 100% racji.
A teraz precz mi z oczu, trollo-moczu o zmieniajacych sie nickach.
Twoj prawdziwy nick to MOCZ.

Szczepek
Szczepek (@szczepek)
3 lat temu

Skrzydłowych mamy w tej chwili beznadziejnych, napastników w super dyspozycji, środek też nieźle funkcjonuje: Zieliński, Klich, Krychowiak wreszcie się ogarnął. Idealna systuacja by grać 1:4:3:1:2.
System ten ma jednak bardzo ważną wadę, w zasadzie go dyskwalifikującą w oczach trenera/selekcjonera – brakuje w nim miejsca dla siostrzeńca.

gnom
gnom (@gnom)
3 lat temu
Reply to  Szczepek

Kuba może wchodzić z ławki, i jeśli już to w takiej roli go widzę. Natomiast w takim systemie jest o wiele większy problem. Trzeba mieć do tego bardzo dobrych bocznych obrońców. A u nas po odejściu Piszcza po obu stronach kompletna bryndza.

mingo
mingo (@mingo)
3 lat temu
Reply to  gnom

Nie przesadzaj. Bereszyński może i jest półkę niżej od Piszczka, ale to i tak jest jeden z czołowych PO w Serie A. A na lewej może zagrać Jędrzejczyk, który wraca do dawnej dyspozycji.

Krzycho
Krzycho (@krzycho)
3 lat temu
Reply to  mingo

Jędrzejczyka jednak bym bardziej widział na środku, poza Glikiem nie mamy tam nikogo, bo umówmy się że ten Bednarek to jeszcze za słaby jest a Jedza jest chyba w przyzwoitej formie, umie grać na tej pozycji i ma sporo doświadczenia. Na lewej trzeba próbować naturalnego lewonożnego piłkarza, Jędrzejczyk na lewej obronie nieźle się spisywał w defensywie ale w ataku dawał niewiele lub nic. A my potrzebujemy dośrodkowań na Lewego/Piątka/Milika z obu stron, nie tylko z jednej, bo taki schemat przeciwnik szybko rozszyfruje, zamknie nasza prawą stronę i będzie dupa.

Fidel
Fidel (@fidel)
3 lat temu
Reply to  gnom

Jest Bereszyński i Olkowski, z lewej faktycznie gorzej to wygląda ale myślę że Bereś dałby tam radę.

Krzycho
Krzycho (@krzycho)
3 lat temu
Reply to  gnom

„Kuba może wchodzić z ławki” – chyba na daszek tej ławki rezerwowych, żeby lepiej mecz widzieć.
W obecnej dyspozycji nie nadaje się nawet do pchania karuzeli.

Eiger
Eiger (@eiger)
3 lat temu
Reply to  Krzycho

Mimo że jestem fanem Kuby od lat to muszę przyznać Ci rację.Komentarz w punkt ,plus 10 za humor.

Vooyek_Zbooyek
Vooyek_Zbooyek (@vooyek_zbooyek)
3 lat temu

Obaj są raczej od kończenia akcji niż grania w piłkę. Słabo to widzę.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów (@krawczyk3)
3 lat temu

warto pamiętać, że w przytaczanych statystykach (jak również w jakichkolwiek innych w historii ludzkości) „kluczowe podanie” oznacza co innego niż na weszło.
Dla każdego człowieka na świecie jest to podanie, po którym następuje strzał na bramkę przeciwnika, natomiast weszło ubzdurało sobie nazywać „kluczowymi podaniami” słynne „asysty drugiego stopnia”

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów (@krawczyk3)
3 lat temu

„Jeden i drugi dobrze gra głową, powiedziałbym nawet, że Piątek w tym elemencie lepiej wygląda. Celniej od Roberta kieruje piłkę głową w boczną siatkę.”
O co chodzi w tej wypowiedzi? Czy to jakaś podpucha, żeby wstawić jakiś żart o Szymańskim?

michalszostak
michalszostak (@michalszostak)
3 lat temu

Dziwne to, może chodzi iż strzał w boczna siatkę, jest trudniejszy do obrony dla bramkarza czy cos….

Travis
Travis (@travis)
3 lat temu

Może influencerski głos kibica Krawczyka to wyjaśni, wywołać go do tablicy?  dejwid Ildefons dzbankowiak wypowiedz się

Yarek
Yarek (@yarek)
3 lat temu

Niech zagrają razem w kilku spotkaniach i wtedy będzie można oceniać czy ma to sens czy nie. Jeden mecz z pewnością nie da odpowiedzi, ale przynajmniej będzie wiadomo w którym kierunku takie rozwiązanie miałoby iść.

szaser
szaser (@szaser)
3 lat temu

Niektórzy zapominają, że – faktycznie – zespoły grają na dwóch napastników, z tym że nikt nie wystawia tam 2x klasycznych '9′ (poza Urugwajem). Piątek gra z jakimś szybkobiegiem z Afryki. Podawany jest przykład 4312 Sampdorii zapominając, że jako second striker występował tam Schick, a teraz robi to Defrel – to tak jakby Lewemu w ataku partnerował Grosicki…

Nie mówię, że mamy nie próbować. Zwracam tylko uwagę, że zapomina się o tym ważnym szczególe.
A całe sprawa to odwieczny dylemant – wystawić lepszego piłkarza na nieswojej pozycji czy kogoś tam ogranego, ale piłkarsko słabszego. Fabregas robił za '9′, gdy jego zespoły odnosiły spektakularne sukcesy i głośne wtopy. Nie ma reguły.

SmyQ
SmyQ (@smyq)
3 lat temu

A Wuja i tak wystawi Lewego samego na szpicy, a na skrzydłach Turbodzban z Kubą.

afrousa
afrousa (@afrousa)
3 lat temu

Chwila, chwila proszę Szanownych Państwa. W tej chwili, to nie jest istotny problem. Ustawienie jest już zatwierdzone przed meczem. Zagramy 1-4-3-2-1 w związku z powyższym nie jest istotne czy Lewandowski sprawdzi się obok Piątka czy Milika. Dla Brzęczka ustawienie rozpoczyna się od obsadzenia prawego skrzydła pomocy, a dopiero później można mówić o jakiejś taktyce, ustawieniu, czy koledze Lewandowskiego w ataku.

glitch3179
glitch3179 (@glitch3179)
3 lat temu

ja mam jeszcze lepszy pomysł. wystawmy dwóch bramkarzy! przecież mamy dwóch dobrych a w obronie jest kłopot

xXx: ReMontada
xXx: ReMontada (@semikonduktor)
3 lat temu

Dwóch środkowych którzy nie potrafią wygrywać 1 na 1,
i zasadniczo zależą tylko od zespołu, a w naszym przypadku
szczególnie od skrzydłowych, z których jeden jest niegrającym
emerytem z giga-ambicjami, a drugiego w zasadzie w ogóle nie ma.
Oczywiście, jest też u nas środek, tyle że gra w bok albo *do tyłu*.
I tak też będzie w czwartowym meczu.
Do tyłu – jakby jakiś gupek nie skapował 😉

AsafaPowell
AsafaPowell (@asafapowell)
3 lat temu

Góralski, czyli człowiek wzslizg, facet nie potrafiący nic, poza kopaniem po łydkach, rezerwowy ligi bułgarskiej ma niby grać w pierwszym składzie…? Jego powołanie to skandal!

michalszostak
michalszostak (@michalszostak)
3 lat temu

Taka zapchajdziura ten artykuł, tylko by ktoś miał co pisać a my czytać.
Milion liter i tak nie zastąpia meczu. Zagrają parę razy to można wnioskować, a teraz analizować ich mecze po dwóch miesiącach? Różne ligi, różne style, różne drużyny, różni partnerzy, inna pozycja w drużynie, za co innego odpowiedzialni… Po co tak to rozpisywać?
Bezsens.

Juri
Juri (@juri)
3 lat temu

bardzo mocno jest pompowany balonik na punkcie Piątka, aby nie pierdolnął z hukiem. Lewandowski też zdecydowanie nie ma najlepszego okresu w karierze, w porównaniu do lat poprzednich , czas od Mundialu dotychczas ma po prostu słaby. a sam cały rok 2018 również nie wybitny. casus Piątka jak żywo mi przypomina sytuację z Citką, gdy dosłownie po kilku meczach i golach okrzyknięto go zbawieniem , z tą różnicą że w przeciwieństwie do Citki Piątek jeszcze nie strzelił gola w lidze mistrzów i reprezentacji

Grolshek
Grolshek (@grolshek)
3 lat temu

A dlaczego nie spróbować 4-3-3 ? Fabiański-Jędrzejczyk,Bednarek,Glik,Bereszyński-Zieliński,Krychowiak,Klich-Milik,Lewandowski,Piątek.

Szczepek
Szczepek (@szczepek)
3 lat temu
Reply to  Grolshek

Nie przejdzie. Brakuje miejska dla prawoskrzydłowego.

Grolshek
Grolshek (@grolshek)
3 lat temu
Reply to  Szczepek

Wiem wiem że wujek musi być w składzie… Ale w tym ustawieniu gramy wszystkimi graczami których mamy do dyspozycji będących w formie i grających w swoich klubach.

Korniszon
Korniszon (@korniszon)
3 lat temu
Reply to  Grolshek

Kolega mało jasno się wyraził ?!?! he he no offence

piroxen
piroxen (@piroxen)
3 lat temu

„I faktycznie coś w tym jest, bo gdyby przyjrzeć się stylowi gry obu piłkarzy, to wygląda to jak lustrzane odbicie.”

Czy aby na pewno autor wie czym jest lustrzane odbicie?

Porter
Porter (@porter)
3 lat temu

To ma taki sens, jak wystawienie dwóch bramkarzy.

dario armando
dario armando (@dario-armando)
3 lat temu

Ewentualnie po przerwie,bo gdybyśmy tak wyszli od początku, Portugalczycy zbyt łatwo mogliby nas zdominować a to nam nie na rękę ,skoro chcemy wygrać.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
3 lat temu

Jak ukryć te jebane reklamy?

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
3 lat temu

Lewy to w kadrze będzie grał do czterdziestki za zasługi?

pep pep
pep pep (@pep-pep)
3 lat temu

Za Nawałki nigdy nie zagraliśmy klasycznego 4-4-2.

co do gry na dwóch napastników przez Brzęczka, to są tego plusy ( jest nim wykorzystanie nadprodukcji napastników na wysokim poziomie) ale i minusy. Minusem jest to, że zaprzecza to wszystkim elementom filozofii Brzeczka które ten dotąd przedstawił, a w szczególności dlatego że
a) ten system to skazanie na grę z kontry i długimi także ze słabszymi rywalami, zamiast próby grania piłką, przy czym w tym systemie lepszy byłby jeden z napastników o charakterystyce szybkościowca i
b) ten system to marnowanie Zilińskiego , który wtedy albo gralby na 8 ze szkodą dla gry defensywnej ( do tego w sytuacji wieloletniego niezrozumienia z Krychowiakiem, czemu nikt ni epotrafi zaradzić) i ofensywnej też , albo- co gorsza – byłby zmuszony grać na pozycji bocznego pomocnika, czyli na zupełnie nie swojej pozycji, choć niestety w Napoli go to nieraz spotyka
c) ten system to położenie większego ciężary gry na skrzydła zamiast (jak chce Brzeczek) na środek, a w naszej sytucji na skrzydłach jest absolutna pustynia personalna i brak jakiejkolwiek jakości

Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Gula: – Możemy zrobić dobry wynik w Pucharze Polski

Adrian Gula odetchnął z ulgą. Wisła Kraków odwróciła wynik meczu z Widzewem Łódź i awansowała do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Widzew długo prowadził 1:0 i wydawało się, że Białej Gwieździe trudno będzie uniknąć porażki i wstydliwego odpadnięcia z rozgrywek, ale ostatecznie trafienia Felicio Browna Forbesa i Jana Klimenta zdecydowały o zwycięstwie ekipy z województwa małopolskiego. […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Vive przegrało w Paryżu. Kielczan ukąsił ich… przyszły zawodnik

Łomża Vive Kielce dokonywała w ubiegłych tygodniach wielkich rzeczy. Dwie wygrane z Barceloną, pokonanie Veszprem i Flensburga, rozbicie PSG na własnym parkiecie. To wszystko sprawiało, że sytuacja polskiego zespołu w „grupie śmierci” była naprawdę komfortowa. I dalej jest, mimo tego, że seria zwycięstw kielczan została właśnie przerwana. Szczypiorniści z Paryża pokonali ich dzisiaj 32:27. Świetne […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Cóż ten Fred? Kuriozalna bramka w Premier League?

Jezus Maria, co tu się zdarzyło? Pretensje do Davida de Gei, pretensje do Freda, pretensje do Emile Smitha Rowe’a, pretensje do Martina Atkinsona, pretensje obu drużyn, pretensje obu trenerów… A było to tak. Arsenal wykonywał rzut rożny. Dośrodkowanie Martina Odegaarda zostało wybite z pola karnego, ale walkę o piłkę wygrał Mohamed Elneny i futbolówka zaraz […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Fatalny błąd Żurkowskiego z Torino (wideo)

Szymon Żurkowski niewątpliwie rozkręca się na boiskach Serie A, ale tego występu nie będzie mógł zaliczyć do udanych. W spotkaniu z Torino popełnił kardynalny błąd, po którym rywal z Piemontu strzelił gola na 1:0. Empoli konstruowało akcję od własnej bramki. Piłkę przy nodze miał bramkarz Guglielmo Vicario. Szymon Żurkowski wyszedł mu do rozegrania. Torino atakowało […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

PZPN wprowadza limity wiekowe dla arbitrów

Polski Związek Piłki Nożnej przyjął uchwałę, według której po polskich boiskach na szczeblu centralnym nie będą mogli biegać sędziowie przekraczający 50. rok życia.  Pomysł PZPN-u streszcza Łukasz Rogowski na Interii: Limit wiekowy sędziów głównych grupy TopAmator A, czyli tych których widzimy na boiskach I ligi i Ekstraklasy ustalono na 50 lat, natomiast grupy B (II […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Lloris na dłużej w Tottenhamie?

Kontrakt Hugo Llorisa z Tottenhamem wygasa w czerwcu 2022 roku, ale najnowsze doniesienia wskazują na to, że w Londynie będą chcieli zatrzymać francuskiego bramkarza przynajmniej na kolejny rok.  Tuttomercatoweb podaje, że kiedy władze Tottenhamu upewnią się, że Antonio Conte widzi Hugo Llorisa w bramce Spurs w swojej wizji na kolejny sezon, już w styczniu podejmą […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Müller: – Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę bardziej niż Messi

Thomas Müller podzielił się z użytkownikami Linkedina swoją opinią na temat gali France Football, na której Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika 2021 roku otrzymał Leo Messi.  – Z bawarskiego, polskiego, a także niemieckiego punktu widzenia, ceremonia wręczenia Złotej Piłki była zdecydowanie rozczarowująca. Dla niektórych nawet jeszcze bardziej. Choć w branży jestem już od jakiegoś czasu […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Barcelona zabiega o Cavaniego

Angielski dziennik The Times podaje, że Edinson Cavani chciałby zagrać w Barcelonie. Urugwajczyk nie znaczy już w Manchesterze United tyle, ile znaczył chociażby w minionym sezonie. Coraz częściej przydarzają mu się kontuzje, a kiedy jest zdrowy wcale nie ma pewnego miejsca w składzie Czerwonych Diabłów, mimo że sam twierdzi, iż jest jeszcze w stanie grać […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Boniek: – Lewy najlepszym piłkarzem w naszej historii? Nie mam z tym problemu

Zbigniew Boniek twierdzi, że niełatwo wskazać jest najlepszego polskiego piłkarza w historii, ale Robert Lewandowski spokojnie może kandydować do takiego miana.  – W dzisiejszych czasach najlepszy jest Robert Lewandowski, nie podlega to żadnym wątpliwościom. Najwięcej ze wszystkich wygrał Grzegorz Lato – dwa razy zdobył srebrny medal mistrzostw świata za trzecie miejsce, dwa razy przywiózł medale […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Reca: – Nie mam kontaktu z Sousą

Arkadiusz Reca wrócił do zdrowia i dostaje coraz więcej minut we włoskiej Spezii na boiskach Serie A. Lewy obrońca lub wahadłowy liczy też na powrót do reprezentacji. Niedawno wymienialiśmy go w gronie największych przegranych eliminacji do katarskich mistrzostw świata. Pisaliśmy: Arkadiusz Reca od września 2019 roku do marca 2021 roku – czternaście meczów w kadrze. […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

„Papszun sam wskaże następcę? To byłoby ciekawe”

Wojciech Cygan, prezes Rakowa Częstochowa, odniósł się do spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna w klubie spod Jasnej Góry.  Cygan, w rozmowie z TVP Sport, odniósł się do oświadczenia Dariusza Mioduskiego, który przed meczem z Leicester ogłosił, że Legia stara się o zatrudnienie Marka Papszuna. – Dla mnie to też stawianie Marka Papszuna w trudnej […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Eriksen wrócił do treningów

Wspomnienia z czerwca są jeszcze świeże. Dalej mrożą krew w żyłach. Wszyscy pamiętamy Christiana Eriksena, który w końcówce pierwszej połowy meczu Danii z Finlandią na Euro nagle upadł na murawę i świat futbolu zamarł na wiele godzin. Na murawie stadionu w Kopenhadze trwała walka o życie duńskiego piłkarza. Niedługo później okazało się, że Eriksen przeżył, […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Odwołany mecz ŁKS-u z Puszczą

Nie odbędzie się zaplanowany na sobotę pierwszoligowy mecz ŁKS-u Łódź z Puszczą Niepołomice. Powód? Oczywiście – liczba zakażonych koronawirusem.  Spora liczba pozytywnych testów w Puszczy Niepołomice, nie ma szans na mecz z ŁKS-em. Paradoks tej sytuacji jest taki, że bardziej zadowolony jest chyba ŁKS, bo Puszcza była w gazie po wygranej z Koroną a łodzianie […]
02.12.2021