post Avatar

Opublikowane 02.10.2018 12:42 przez

redakcja

Nie macie czasem wrażenia, że szatnie piłkarskie są trochę jak wojsko? Oczywiście rygor w nich polega na czymś zupełnie innym, aczkolwiek niektórzy menedżerowie pod tym względem wprowadzają rządy niemal absolutne. Pep Guardiola i jego Manchester City to jeden z najjaśniejszych przykładów, gdzie dyscyplina stoi na najwyższym poziomie, choć jednocześnie nie wszyscy żołnierze bezwzględnie się do niej stosują.

Czego oczywiście szkoleniowcy najbardziej nie lubią, to spóźnienia, a te przecież są rzeczą ludzką i często w dużej mierze losową. Niespodziewany korek, wypadek blokujący drogę i bach, już masz kłopot. – Trzeba było wyjechać wcześniej – odpowiadają niektórzy, jakby żądając posiadania zdolności profetycznych. No, chyba że ktoś w korkach czy w strefach wypadków ląduje zbyt często, wtedy w ogóle się nie dziwimy.

Na przykład taka klisza… Mija tydzień, w którym City przygotowuje się do meczów z Oxford United i Brightonem. Guardiola wchodzi do szatni, chcąc jeszcze przed treningiem pogadać z zawodnikami. Rozgląda się. „Cholera, coś tu nie gra…” – myśli sobie. Jeszcze jeden rzut oka na pomieszczenie, w którym przebywają piłkarze i już wszystko jest jasne – brakuje kogoś. Brakuje Benjamina Mendy’ego. Znowu. Oczywiście, w samej grze by się nie przydał, ponieważ jest kontuzjowany, aczkolwiek na podobną godzinę miał zaplanowaną rehabilitację w związku z urazem śródstopia. Spóźnił się, jasne. W nagrodę został na tydzień odstawiony od drużyny, zgodnie pisały o tym angielskie media, nawet pomimo tego, iż trener The Citizens zaprzeczał takiemu scenariuszowi.

No cóż, zdarza się prawda? Otóż nie, wszak Francuz stawił się na miejscu o trzy godziny za późno, a nie o kwadrans. Tego na serio, nie da się już sensownie wytłumaczyć. Jakie losowe zdarzenie mogło go zatrzymać na tyle? Deszcz meteorytów? No nie. Mendy spóźnił się na zajęcia przez uczestnictwo w walce Joshuy z Powietkinem.

Otrzymana za to kara – tygodniowe odsunięcie Francuza od drużyny – nie jest jego pierwszą w tym sezonie, ponieważ już wcześniej, konkretnie w sierpniu, również został ukarany przez katalońskiego szkoleniowca po tym, jak spóźnił się na jeden z treningów przed spotkaniem z Arsenalem. Wtedy zresztą trener Obywateli znalazł dla swojego podopiecznego ciekawe rozwiązanie problemu – zaproponował bowiem, aby ten zmienił dom i wyprowadził się z centrum miasta. Jak pokazał czas, chyba jednak nie w zbyt dużym ruchu ulicznym leży problem naszego bohatera.

Tym bardziej, że on sam raczej nie jest najlepszym kierowcą. A już na pewno nie najbardziej uważnym, bo na swoim koncie ma też kilka incydentów drogowych. Jakiś czas temu na przykład dostał zakaz prowadzenia samochodu na 12 miesięcy. Jeszcze innym razem natomiast spowodował wypadek (na szczęście niegroźny), po którym okazało się, iż nie był on ubezpieczony. 

Mało tego, w dobie tych wszystkich ekscesów Benjamin ponoć nie wykazuje się takim poświęceniem na treningach, jakiego życzyłby sobie Guardiola. Nie ma się więc co dziwić szkoleniowcowi, który coraz bardziej traci cierpliwość do lewego obrońcy. – Zawodnicy wiedzą, gdzie jest ich miejsce. Rozmawiałem z Benjaminem, czekam na jego powrót do zdrowia. Nie chodzi jednak o to, że jest źle przygotowany, tylko aktualnie zmaga się kontuzją. Kiedy poczuje się dobrze, wróci do składu. Gdy zadecyduje, że chce grać, będzie grać – mówił Pep w jednym z wywiadów. Wymowne w tym wszystkim jest ostatnie zdanie, w którym można doszukiwać się drugiego dna.

Faktycznie chyba jest coś w tym, że zawodnik myślami nie zawsze znajduje się akurat tam, gdzie powinien, czyli na zielonej murawie. Zresztą, otwarcie mówił o tym sam trener. – Powinien bardziej skoncentrować się na grze, a mniej na aktywności w internecie – przekonywał nie tak dawno hiszpański menedżer. Faktem jest bowiem, iż Mendy to pierwszej klasy showman, z czego doskonale zdaje sobie sprawę każdy, kto jakkolwiek śledzi go na Twitterze czy w internecie. I o ile nas, dziennikarzy oraz postronnych kibiców, facet potrafi rozbawić do łez, o tyle bezpośredni przełożony Francuza dostaje przez niego białej gorączki. Na ten moment na Etihad nie ma bardziej sympatycznego, ale też bardziej irytującego gościa.

– To oczywiste, że na konferencjach zawsze będę was bronił, ale tutaj zamierzam mówić wam wprost co myślę o różnych kwestiach – miał z kolei wyznać Guardiola piłkarzom podczas jednej rozmów w szatni. Coś nam się wydaje, iż Mendy jeszcze kilka rozmów wychowawczych przejdzie.

W ogóle jednak w tym wszystkim powinniśmy też spojrzeć na drugą stronę medalu. I nie, wcale nie staniemy teraz w obronie zawodnika, wszak trudno go usprawiedliwiać za wyjątkowo wysoką niefrasobliwość. Mimo wszystko jednak trener Manchesteru City wykazuje się dużą cierpliwością do lewego obrońcy, skoro po tym wszystkim wciąż tylko go upomina i nakłada na niego stosunkowo niewielkie kary. Doskonale wie bowiem, jak wiele pod względem piłkarskim Benjamin jest w stanie wnieść do gry zespołu.

Paradoks polega na tym, że pomimo narracji o myśleniu o niebieskich migdałach bohater tego tekstu od początku sezonu prezentował doskonałą wręcz formę. W dwóch pierwszych kolejkach Premier League miał udział przy pięciu golach, zaś w czwartej serii gier dołożył jeszcze jedną asystę. Wariactwo! Z całym szacunkiem do Fabiana Delpha, którego również podziwiamy za zdolność do adaptacji w grze na lewej obronie, ale Anglik w ogóle nie ma podjazdu do Francuza. Zinczenko tym bardziej.

Domyślamy się przy tym, że dopóki Mendy będzie utrzymywał wysoką dyspozycję, dopóty Pep będzie mu wiele wybaczał. Publicznie nadal go skarci od czasu do czasu, jeśli pojawi się ku temu powód, ale w głębi duszy pozostanie dla niego bardzo wyrozumiały. – Tęsknimy za nim bardzo – przyznawał niegdyś Guardiola, kiedy Francuz akurat pozostawał kontuzjowany. I mimo wszystkich pozasportowych okoliczności, jesteśmy pewni, że teraz żywi wobec krnąbrnego podopiecznego identyczne uczucia.

fot. NewsPix.pl

Opublikowane 02.10.2018 12:42 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 31
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Scarecrow
Scarecrow

„Fabiana Delpha, którego również podziwiamy za zdolność do adaptacji w grze na lewej obronie”
ha ha, no faktycznie, świetnie wygląda ta jego adaptacja. Kiedy nie gra to albo wykłada piłki rywalom, albo daje się objeżdżać, albo łamie linię spalonego, przecież to jest typowy angielski szrot środka pola, który jakimś cudem przetrwał czyszczenie szatni autorstwa Guardioli, nie wiem jak taki gracz ma miejsce na murawie w MC, przecież na lewej obronie bez problemu radzi sobie Laporte
A sam Mendy to przechuj pod względem czysto piłkarskim, ostatnie 13 spotkań i 5 asyst, świetne ma te dośrodkowania, takie szybkie rwane piłki w punkt. Po słabym wejściu do OM nie spodziewałem się, że zrobi taką karierę, niech ogarnie głowę bo szkoda tracić występy przez takie bzdety

JuvePerSempre
JuvePerSempre

jak mozna wykladac pilki rywalom i dac sie im objezdzac, kiedy nie gra? Innych poprawiasz a sam lewaku pisac nie umiesz

Scarecrow
Scarecrow

Łap minusa za nazwanie mnie tfu, hrrrrrr tfu lewakiem
Mam jak najbardziej serce po „prawej stronie”

Krzycho
Krzycho

Problem w tym, że mózgu nie masz nigdzie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

elchullogrande
elchullogrande

Zinczenko. Nazwiska zapisywane oryginalnie w alfabecie innym od łacińskiego zapisujemy fonetycznie. Tak więc „Зінченко” wymawiamy „Zinczenko”, nie „Zinchenko”. Znak „ч” czytamy „cz”, nie „ch”. 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

egzekutor_77
egzekutor_77

Eee, ja sobie tak zawsze k***a żartowałem z tymi gimbusami-stażystami, a to co ?? Ile ten „redaktor” Klekowski ma lat? 13,5?

WhiteStarPower
WhiteStarPower

To nie redaktor tylko przechuj haker od weba

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

845b6f053ab997ac3c9a5f137f880728816435.jpg
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzycho
Krzycho

No i gdzie to klikanie w reklamy? Specjalnie weszłem (bo miałem blisko) żeby w reklamy poklikać a tu dupa z majonezem.

Scarecrow
Scarecrow

wszedłem a nie weszłem wsioku
Kurwa, przecież nawet Ci się wyraz na czerwono podkreślił kalecząc język polski, żadna lampka się nie zapaliła w tej galarecie pomiędzy oczami?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Scarecrow
Scarecrow

A mówisz „w nogę weszła mi drzazga” czy „w nogę wszedła mi drzazga”?
Co za pener, ja pierdolę

Krzycho
Krzycho

Ej, buracki debilu, obejrzyj sobie: https://www.youtube.com/watch?v=a0fFcsSuO8Y#t=1m40s

Matiborek
Matiborek

Przecież napisał, że miał blisko. Wtedy jak najbardziej ‚weszłem’. Poza tym wchodzi na ‚weszło’ więc sory, ale ostygnij gościu.

Scarecrow
Scarecrow

Od kiedy to gramatyka jest zależna od odległości? Piszę się „wszedłem” niezależnie czy wchodzisz do osiedlowego sklepu czy jako męska dziwka do kabiny tirowca

I nie wiem co to znaczy „ostygnij”, więc zapobiegawczo napiszę, żebyś wypierdalał jeść truskawki

Wypierdalaj jeść truskawki, penerze

jeremy
jeremy

chyba oczywiste jest, że jeśli chodzi o drzazgę to jak w nogę to „wszedła”, natomiast w rękę to „weszła”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzycho
Krzycho

Scarecrow – ty buracki, bezmyślny debilu 😀

Igor
Igor

Jaka beka myślałem ze znowu się spóźnił na trening, ale nie – to poprostu wy piszecie o zdarzeniu tydzień po fakcie i cytujecie wypowiedzi z konferencji prasowej sprzed pięciu dni. Brawo!! Widze ze dopiero obejrzeliscie zeszłotygodniowe MOTD i twitty Michała pola. I to jest rzekomo najlepszy serwis sportowy w Polsce??

egzekutor_77
egzekutor_77

Morda w kubeł albo 15 zł !!! 😀 😀 😀

Przepraszam, czy to Twój kasztan?
Przepraszam, czy to Twój kasztan?

Nie wiem kto pisał ten tekst, ale nadmierne stosowanie słów typu: wszak, bowiem, otóż, jakkolwiek, aczkolwiek itp. w krótkim tekściku na temat notorycznych spóźnień piłkarza wygląda po prostu pseudointeligentnie. Ja rozumiem, że autor chciał się popisać, że potrafi stosować takie słownictwo, ale przy jednoczesnym pisaniu o „wysokiej niefrasobliwości” trochę się kompromituje. „Mendy spóźnił się na zajęcia przez uczestnictwo w walce Joshuy z Powietkinem” – co on, napierdalał się razem z nimi? Naprawdę musisz szukać w każdym zdaniu kwadratowych jaj i nie potrafisz pisać prostszym językiem?

Krzycho
Krzycho

Pełna zgoda, do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko „azaliż” 🙂

egzekutor_77
egzekutor_77

Azaliż się strasznie przypierdalacie do pana redaktora, jakkolwiek pan redaktor skończy szkołę, będzie już umiał i wyjebane 😛 😀

egzekutor_77
egzekutor_77

Dajcie spokój. Wszakże w redakcji tylko 40 osób pracuje, a wy jeszcze korektora wymagacie … ja pierdolę, co za ludzie teraz … :/

Przepraszam, czy to Twój kasztan?
Przepraszam, czy to Twój kasztan?

Nie no, do reszty piszących teksty się nie przypieprzam, ale jak widzę tu teksty Pana Wszaka to jest to dla mnie ciężkie przeżycie. Nietrudno rozpoznać jego wypociny, wszak albowiem ponieważ zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam niezwykle często pojawia się w nich kluczowe słowo WSZAK.

Włochy
15.01.2021

To był nokaut. Lazio zmiażdżyło Romę w derbach Wiecznego Miasta

Roma do dzisiejszych derbów Rzymu przystępowała z trzeciego, a Lazio z ósmego miejsca w lidze. Na boisku kompletnie nie było tego jednak widać. Biancocelesti zmiażdżyli lokalnych rywali w starciu o prymat w Wiecznym Mieście. Podopieczni Simone Inzaghiego koniec końców zatriumfowali 3:0 i jest to rezultat dość dobrze oddający różnicę klas, jaka dzieliła obie ekipy. Dwa […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

KRZYSZTOF RATAJSKI, JAKUB ŁOKIETEK I KRZYSZTOF STANOWSKI – HEJT PARK #118

Do pubu w najbliższym czasie nie pójdziemy, ale na pewno pamiętacie, co w takich lokalach często stoi – tarcza do rzutek. Natomiast Krzysztof Ratajski, główny bohater dzisiejszego Hejt Parku, nie zajmuje się lotkami, tylko nazywamy to profesjonalnie – dartem. Ostatnio było o nim głośniej, bo dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata. Pytajcie o jego historię. Jedziemy. […]
15.01.2021
Anglia
15.01.2021

Umarł król, niech żyje król. Wayne Rooney nie jest już piłkarzem, ale jest trenerem

Od czasu zwolnienia Phillipa Cocu w listopadzie 2020 roku, Derby County nie miało stałego trenera. Holender nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań – klub niebezpiecznie krążył nad strefą spadkową, a były piłkarz Barcelony wykręcił słabą średnią 1.25 punktu na mecz. Żegnano go bez większego żalu, ale jednocześnie nie sądzono, że bezkrólewie potrwa aż dwa miesiące. […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Zorro spod Fontanny di Trevi

Kiedy Paulo Fonseca wrzucał monetę do Fontanny di Trevi z życzeniem, żeby jeszcze wrócić do Rzymu, nie wiedział, że za kilka lat obejmie drużynę Romy jako jeden z najbardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia. Karierę szkoleniową zaczynał na fali wielkości Jose Mourinho, ale długo kontestował jego filozofie. Z braku pieniędzy na szkolnych balach kostiumowych przebierał się […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Afera w Niemczech: piłkarze chodzą do fryzjera

Niemiecki związek zawodowy fryzjerów napisał list do DFB, w którym potępia to, że piłkarze Bundesligi mają przystrzyżone włosy. Tak, dobrze przeczytaliście. Fryzjerzy. Potępiają piłkarzy. Za przystrzyżone włosy. I piszą z tego powodu oficjalny list do DFB. Choć na pierwszy rzut oka w Bundeslidze rozgrywa się właśnie kuriozalna afera, to po zajrzeniu w nią głębiej trudno […]
15.01.2021
Blogi i felietony
15.01.2021

Superpuchar Hiszpanii poziomem przypomina polską pierwszą ligę

Nie mam zamiaru iść z kijem na czołgi, kasa w futbolu jest potrzebna, kto twierdzi inaczej albo zazdrości, bo sam nigdy nie ma pieniędzy, albo jest głupi. Gdyby nie pieniądze, futbol nie rozwijałby się tak szybko, poziom nie rósłby w równie imponującym tempie, gdyż jednak łatwiej wyszkolić dobrego zawodnika w zajebistej bazie niż na kartoflisku […]
15.01.2021
Włochy
15.01.2021

Czy to już dobry moment, aby Drągowski wykonał kolejny krok do przodu?

Dwa lata temu kariera Bartłomieja Drągowskiego znalazła się na poważnym zakręcie. Choć kilkukrotnie w następstwie różnych przyczyn wskoczył do składu Fiorentiny, to nie zdołał wykorzystać swoich szans. Efekt? Wypożyczenie ostatniej szansy do broniącego się przed spadkiem Empoli. Polski bramkarz ostatecznie nie uratował ich przed degradacją, ale dzięki kapitalnymi występom, w następnym sezonie stał się podstawowym […]
15.01.2021
Włochy
15.01.2021

Zaczynał w Romie, pokochał Lazio. Pięć mgnień Angelo Peruzziego

Trzeba przyznać, że Angelo Peruzzi już na pierwszy rzut oka wyglądał jak bramkarz. Konkretnie – bramkarz, który w weekendy stoi przy wejściu do nocnego lokalu we Władysławowie i pilnuje, by nikt nie wnosił do środka wódki, kupionej po taniości w okolicznym sklepie monopolowym. Krępy, nabity mięśniami, potrafiący odstraszyć napastnika z pola bramkowego samym spojrzeniem. No […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Skoki narciarskie bez podatku przez cały weekend eWinner!

Gotowi na weekend ze skokami narciarskimi z Pucharem Świata w Zakopanem w roli głównej? Jeśli tak myślicie, to na pewno znacie już promocję eWinner, który oferuje nam grę bez podatku przez cały weekend! A jeśli nie znacie to najwyższy czas nadrobić zaległości. Bo przed nami kilka dni narciarskiego szaleństwa w zimowej stolicy Polski. Na czym […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

STANOWISKO #41 – TRANSFERY LECHA, ROZBIÓR LEGII I PARADOKS KOLEWA

Gotowi na najnowsze Stanowisko? Jeśli tak, to dobrze, bo jest o czym rozmawiać (i czego słuchać). Transfery Lecha, rozbiór Legii i paradoks naszego przyjaciela, doskonałego tancerza, znawcy win – Aleksandara Kolewa. Zapraszamy. 
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Na papierze ten transfer wygląda źle. Tim Hall w Wiśle Kraków

Wisła Kraków dokonała pierwszego zimowego transferu, ale umówmy się: nie da się nim zachwycić. Wielu z miejsca go krytykuje, inni w najlepszym razie mówią, żeby dać piłkarzowi czas i jeszcze nie przesądzać. Trudno jednak ukryć, że Tim Hall raczej nie wzbudza pozytywnych odczuć, gdy spojrzy się na jego dotychczasowe losy.  23-letni obrońca, z którym „Biała […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Deleu: – W polskiej piłce brakuje luzu i radości. Denerwuje mnie ten pesymizm

– Chciałbym wszczepić dzieciom miłość do piłki, uśmiech na twarzy. Wiem po sobie, że jeśli robisz coś, co kochasz, przychodzi ci to zdecydowanie łatwiej. Oczywiście trzeba też koncentracji, ale ona nie wyklucza okazywania radości w czasie uprawiania sportu. Dzisiaj bardzo często trenerzy mówią „Zrób to, zrób tamto, nie możesz tego, skoncentruj się”. Moim zdaniem trzeba […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Freebet na Puchar Świata w Zakopanem od TOTALbet!

Legalny polski bukmacher TOTALbet przygotował coś dla wszystkich fanów skoków narciarskich w Polsce! Już w ten weekend zawody Pucharu Świata zawitają do Zakopanego. To jedna z ulubionych skoczni Kamila Stocha, który zwyciężał na niej już pięciokrotnie. Najchętniej dorzuciłby zapewne kolejne triumfy do tego dorobku, bo wciąż ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej. A my […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Derby dla Lazio? A może Mchitarjan uratuje Romę? Piątek pod znakiem włoskiego hitu

Derby della Capitale. Mecz dwóch największych zespołów Wiecznego Miasta – Lazio i Romy, od lat elektryzuje kibiców w stolicy Włoch. Ostatnimi czasy obydwa zespoły często remisowały, nie rozstrzygając kwestii dominacji w stołecznym mieście. Jak będzie tym razem? Podpowiadamy, na co warto dziś postawić, sprawdzając oferty naszych partnerów.  Lazio Rzym – AS Roma Ostatnie mecze bezpośrednie: […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Legia bez Karbownika już zimą. Co to oznacza dla niej, a co dla niego?

Zgodnie z ustaleniami Michał Karbownik miał zostać w Polsce do końca sezonu. Nawet Mariusz Piekarski niedawno zapewniał na Twitterze, że „Karbo” nigdzie się zimą nie rusza. Ale potem zaczęły się plotki o tym, że Brighton skróci wypożyczenie i wyśle Polaka do lepszej ligi. Tak też jednak nie będzie. Bo – jak poinformował „Przegląd Sportowy” – […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Jak Legia poradziłaby sobie w Premier League? | FOOTBAL MANAGER FICTION #4

Football Managerowych testów ciąg dalszy. Sprawdziliśmy już, jak Leo Messi poradziłby sobie w Koronie Kielce. I jak wypadałaby w Ekstraklasie drużyna złożona wyłącznie ze starych Słowaków lub z polskich młodzieżowców. Teraz czas na ekspansję zagraniczną i zweryfikowanie eksperymentu o nazwie roboczej „Legia Warszawa w Anglii”. Przerzuciliśmy legionistów do Premier League, puściliśmy dziesięcioletnią symulację i sprawdziliśmy, […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

PRASA. Zwoliński zastąpi Kante w Legii?

W piątkowej prasie m.in. kilka doniesień transferowych, na czele z zainteresowaniem Łukaszem Zwolińskim ze strony Legii, rozmowa z Wojciechem Stawowym, sylwetka Albina Granlunda ze Stali Mielec i echa odrzuconego wniosku władz Chorzowa o dofinansowanie budowy nowego stadionu. PRZEGLĄD SPORTOWY Bartosz Salamon już strzela dla Lecha Poznań, co dało zwycięstwo nad tureckim drugoligowcem Bandirmasporem. Przede wszystkim […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

„W innych ligach skrzydłowy jedzie na obrońcę. U nas szuka się dośrodkowania”

– W Lubinie pokazano mi cały ośrodek, który robił wrażenie, był zrobiony jeszcze na świeżo. We Wronkach mieliśmy dwa boiska, dojeżdżaliśmy do Popowa na treningi, a na sztuczną murawę dojeżdżaliśmy po godzinie do Tarnowa, więc czasem trzeba było nocą wracać. A w Lubinie bursa stoi obok boiska, dlatego to wywarło na mnie wrażenie. W Lechu […]
15.01.2021