post Avatar

Opublikowane 05.09.2018 22:07 przez

redakcja

W środę kibice Legii wyczekiwali na wieści w sprawie transferu Andre Martinsa, ale w tym temacie cisza. Doszło natomiast do poważnych zmian w pionie sportowym klubu. Dariusz Mioduski wywalił resztę jozakowego zaciągu i postawił na Polaków związanych z „Wojskowymi”, przy okazji mówiąc o mitycznym wyciąganiu wniosków. 

Dyrektorem sportowym przestał być Ivan Kepcjija, na co zanosiło się już od pewnego czasu. Odchodzą także Albańczyk Viktor Bezhani (podobno analityk) i drugi trener przygotowania fizycznego Kresimir Sos. Obowiązki Kepciji przejmie Radosław Kucharski, dotychczasowy szef skautingu. Za skauting odpowiadać będzie teraz Tomasz Kiełbowicz, który został także wice dyrem. Wzrosło również znaczenie Jacka Zielińskiego (plotkowano, że to on może być dyrektorem), ale informacje o jego obowiązkach brzmią mało konkretnie („ważna rola w pionie sportowym”, „nadzorowanie obszaru szkolenia”). W każdym razie – trudno zakładać, by były to zmiany na gorsze.

Kucharski niewątpliwie ma swoje zasługi, za ładne oczy w Manchesterze United między jednym a drugim pobytem w Legii też nie pracował, ale zaliczał srogie wpadki. Cieniem na jego pracy przy Łazienkowskiej kładzie się zwłaszcza pozyskanie Sadama Sulleya, a raczej sposób, w jaki do tego doszło. Kucharski śledząc mecze na afrykańskich pastwiskach sądził, że sprowadza do Warszawy czarną perłę, którą zabiera sprzed nosa wielkich europejskich marek. Więcej o tym pisaliśmy rok temu TUTAJ.

Teraz Kucharski bierze na siebie dużą odpowiedzialność i lepiej, żeby takich historii już z jego udziałem nie było. Lepiej tym bardziej, że Dariusz Mioduski na oficjalnej stronie Legii zapowiada cięcia kosztów. – Jestem przekonany, że możemy mieć lepsze wyniki sportowe przy niższych kosztach bieżącego funkcjonowania klubu. Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której budżet Legii nie będzie zależny od gry w pucharach europejskich. Oczywiście jeśli chodzi o nasze cele i ambicje sportowe nic się nie zmienia – czytamy. Jakoś nie komponuje nam się to ze sprowadzaniem po zamknięciu okienka zapewne wcale nie tak taniego Portugalczyka, ale ok. Niech będzie, że redukcja zacznie się zimą.

Mioduski we wspomnianym komunikacie niby dość mocno bije się w piersi, ale nigdy nie przyznaje się do błędów personalnie, zawsze jest „my”, a nie „ja”.

(…) W obszarze ściśle sportowym wiemy, że drużyna nie została dobrze przygotowana fizycznie i dzisiaj wciąż ponosimy tego koszty. Podjęto też niepotrzebne ryzyko zmiany systemu gry bez odpowiedniego przygotowania.

(…) Struktura, którą właśnie zmieniamy była zbyt płaska, a dodatkowo, jak się okazało, nieskuteczna jeśli chodzi o weryfikację pracy sztabu. Za dużo osób, a co za tym idzie za dużo opinii, a za mało decyzyjności i odpowiedzialności. Dziś wyciągamy z tego wnioski i dokonujemy koniecznych zmian.

(…) Po półtora roku nadszedł czas na reset i uporządkowanie fundamentów klubu. Nie zrobiliśmy tego w momencie, w którym przejmowałem pełną odpowiedzialność za zarządzanie Legią i dziś również za to płacimy cenę. Najbliższe miesiące poświęcimy więc na to, żeby punkt po puncie przejrzeć, ocenić, na nowo poukładać i zoptymalizować wszystkie obszary funkcjonowania klubu.

No cóż, to, że Legia brała żółtodziobów, wielu widziało od początku i głośno ostrzegało. Nie trzeba było być wielkim wizjonerem, żeby przewidzieć, że ktoś, kto wcześniej nie był trenerem, nie będzie dobrym trenerem. To samo dotyczyło uporczywego grania trójką obrońców przez Deana Klafuricia (jednego z żółtodziobów) i przygotowania zespołu.

Okazuje się też, że przez półtora roku tak naprawdę nie zabrano się za porządki i „jakoś to było”, dopiero teraz obudzono się z ręką w nocniku. Mamy zapowiedź gruntownych zmian na lepsze, ale czy z czymkolwiek lepszym – poza wyrzuceniem Kepciji i spółki – będzie się to wiązało, dopiero zobaczymy. Mioduski już nie raz i nie dwa pokazywał, że deklaracje to jedno, a praktyka to drugie.

Fot. FotoPyk

Opublikowane 05.09.2018 22:07 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 52
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

„Jestem przekonany, że możemy mieć lepsze wyniki sportowe przy niższych kosztach bieżącego funkcjonowania klubu. Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której budżet Legii nie będzie zależny od gry w pucharach europejskich” – to akurat na plus 😉

Fjardabyggd
Fjardabyggd

O ile nie skończy się na słowach, jak zwykle zresztą…

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Będzie ciął koszty, bo musi, ale jak to u Miodka do tej pory, pewnie zrobi tak, że będą niższe, ale nadal w nieodpowiednich proporcjach i się znowu coś zacznie pindolic 😉 tak czy siak budżet oparty o puchary wyglądał bez sensu, ile nie pojawiało się z nich pieniędzy to były przejadane na tak zwane chuj wie co 😉 i wstyd, że po takiej passie gry w LE i raz w LM nie ruszyła budowa akademii tylko wszystko poszło na pensje/długi/bieżącą działalność klubu/transfery/innewciskaniekitowdlakibica

… Najbardziej boli właśnie brak akademii, pamiętam podnietę kibiców, że teraz jak Legia ma X budżet to mogą rozpocząć budowę, i tak rósł ten budżet od 100 do rekordowych 200 ilus w sezonie z LM, niby fajnie, ale rosły tylko koszty, poziom sportowy właściwie był niezmienny, jak kopali się po czołach tak się kopia nadal, jeden okres fajnej gry z Vadisem i może trochę z Bergiem to bardziej efekt farta niż sensownego wydawania tej kasy 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fjardabyggd
Fjardabyggd

To, że będzie ciął koszty to oczywiste. Musi to zrobić. Tylko czy zrobi to na tyle mądrze, żeby te wyniki sportowe faktycznie były lepsze? Bo jak znam życie – to po obcięciu kosztów będzie śpiewka: „Obcięliśmy koszty i nie stać nas na lepsze wyniki sportowe, trzeba się pogodzić z nową finansową rzeczywistością w Legii Warszawa”.

Juri
Juri

transfer tylko pokazuje że w Legii nie ma aż takiego dramatu finansowego, jaki wg Stano miał wiązać się z brakiem awansu do ligi europy. Legia to za duża marka, potega finansowa aby uzależniać się w pełni od wyników sportowych . ale nie każdy to rozumie

Jakub_Bielski
Jakub_Bielski

Na razie wiemy, że Legia ma problemy finansowe. Prezes Mioduski chce ciąć wydatki, naprawiać własne błędy. Ile będą kosztowały te popełnione błędy (odprawa dla zaciągu ekipy Jozaka), tego nie wiemy. Co wiemy? Pieniądze wyrzucone w błoto.
Stwierdzenie „Legia to za duża marka, potęga finansowa aby uzależniać się w pełni od wyników sportowych, ale nie każdy to rozumie”, prawdziwe kuriozum. Przyznaję się bez bicia, ja nie rozumiem. Klub sportowy, któremu nie zależy na wynikach sportowych! Ewenement na skalę światową. To tak, jakby właściciel fabryki produkującej np telewizory powiedział: co z tego, że do zakupu naszych produktów nie może namówić nawet ociemniałym. Niech sobie stoją, te telewizory w magazynie, przecież finanse czerpiemy z zupełnie innego procederu. Liczy się nasza marka. W niej jest siła. Nasza marka jest duża. Tak duża, że żaden geniusz finansowy nie zrozumie.

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

To akurat nic nowego. polski grajdołek promuje przecież hodowlę zdolnych juniorów, żeby upychać ich jak najszybciej w lidze bułgarskiej albo włoskiej Serie B. Z takiej prowizji wystarczy dla klubu na rachunki za prąd, menadżerowi na dobrą furę i redaktorowi coś skapnie za inspirowane teksty. Przy sukcesach sportowych zarabia tylko klub, czyli nikt

Redmond
Redmond

Już chyba nikt wie o co Wam chodzi. Raz kluby nie dają zaufania, nie mają cierpliwości, chcą za szybko mieć efekty, a już już coś działa półtora roku to jest za późno na zmiany. Weźta się k…a ogarnijcie

Dareios
Dareios

A co działa półtora roku? Ilu trenerów było w tym czasie?

Redmond
Redmond

No to czekali półtora roku, czy były zmiany?

jeremy
jeremy

Otóż to, pisali jaki to Jozak kozak. Jak jego kontakty pomogły w transferach takich zuchów jak Eduardo, Vesovic czy inny chujowicz, jak jego pomysły i know-how z Zagrzebia wybiją Legię do góry itp itd. Teraz nie ma Jozaka i okazało się =że ci sami ludzie którzy go tak wychwalali teraz na niego plują i wiedzieli od dawna że to szmaciarz. Znacie pojęcie wstydu panowie? Jeśli tak to zamilczcie

Cebulak Janusz
Cebulak Janusz

#BekaZlegi. #BekaZmiodka. – Na pohybel temu śmiesznemu klubikowi…..

WieslawWojnar
WieslawWojnar

Załóżmy, że podobne problemy ma jakikolwiek inny klub. Napisałbyś to samo?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

ako
ako

Za rok Mioduski znowu bedzie medrkowal i budowal wszystko od nowa…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Boski Diego
Boski Diego

„Leo Beenhakker zostawił po sobie spaloną ziemię.”
F,Smuda

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AstanaSheriffSpartakDudelange
AstanaSheriffSpartakDudelange

Oraz beka z Juri, który twierdzi, że Legia to potęga finansowa. xD

Juri
Juri

pojebany gimbus multikonciarz sam sobie lajkuje wpisy.

AstanaSheriffSpartakDudelange
AstanaSheriffSpartakDudelange

Piszesz o sobie i o swoich kontach: „może tak, może nie”, 14mistrz14 !, maiwei, koper, jaromir, Sportowy Maniak, HWDP, albercik90 oraz Zdzichu.Mroczkowski?

Juri
Juri

oj spierze dupę stary gimbusowi który zamiast szykować się do szkoły siedzi na weszło o północy spierze

AstanaSheriffSpartakDudelange
AstanaSheriffSpartakDudelange

Dokładnie tak jak piszesz cwelu! Stary cię tak spierze tak, że przez tydzień nie będziesz mógł usiąść na dupie za to, że zamiast iść spać przed jutrzejszym (a w sumie już dzisiejszym) szorowaniem kibli, to siedzisz na portalu, z którego wypierdolono cię 3 razy.

Juri
Juri

Weszło wypierdolcie tą prymitywną hołotę stąd

AstanaSheriffSpartakDudelange
AstanaSheriffSpartakDudelange

Czyli ciebie i wszystkie twoje multikonta. A wypierdolił to cię stary w wannie. W końcu jest bardzo dobrym napastnikiem. 🙂

Juri
Juri

Weszło wypierdolcie wreszcie stąd tego prymitywa

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

albercik90
albercik90

A może nieudaną trybune zmienić w weszlo-MMA gdzie będzie transmisja live ze spotkań użytkowników w ciemnej piwnicy? Ja bym chętnie obejrzał takie spotkanie krawczyka ze wszystkimi osobami które tu tak chętnie wyzywa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WieslawWojnar
WieslawWojnar

Gdyby był powód wyśmiewania innego klubu – wyśmiewałbyś?

WieslawWojnar
WieslawWojnar

Nie kończcie! Wspaniała rozrywka!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bartek99
Bartek99

Dominika jak?

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun

Dariusz rozjebal całą strukturę, zbudowal swoją (najbardziej gowniana w dziejach) i teraz musi sprzątać. Jsk jest tyle do sprzątania to z pewnością będzie coś tam mamrotal pod nosem, że gdzie do chuja tyle sprzątania itp. A tak na poważnie to mi go szkoda. Bo mozna być totalny laikiem i podejmować zle decyzję. Ale mieć 100% skuteczność w podejmowaniu złych decyzji? Szkoda mi goscia. Popłynął z kasą na stracie strasznie.

M.S.
M.S.

Tylko, że nie swoją. On i celebryta bawili się za klubowe.

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun

Kupujesz klub za swoje i robisz w nim debet to robisz sobie debet. Wartość spółki spadła i jest mniej warta w razie nagłej sprzedaży. Włożyłes np 100, a wyjales po 2 latach 48 to komu się rachunek nie bedzie zgadzał?

Szczepek
Szczepek

Musiał dołożyć ze swoich żeby pokryć stratę i mam nadzieję, że wyciągnie z tego wnioski.
Ważne, że pogoniono zaciag Jozaka. Pewnie odprawy trzeba było wypłacić ale lepiej późno niż później.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

scout
scout

Cóż…widać, że to wersja oszczędnościowa. Mioduski będzie płacić tyle samo Kucharskiemu i Kiełbowiczowi co do tej pory ale zmienią nomenklaturę nazw. Kucharski dał się zwieść Sashy z agencji w Afryce. Nabrał się n obiecanki. Oby znowu tego błędu mi popełnił. Kiełbowicz za to miłośnik Jugoli dokąd teraz będzie jeździł? Po Polsce czy na Cypr? Legia nie ma kasy n wartościowe zakupy. Legia jest typowym Hubem. Zarabiają pośrednicy i ludzie wokół nich. Być może jeszcze bardziej umocni się rola Piekario. Za dużo jest koterii w Legii. Moim skromnym zdaniem Legia Warszawa tym roku może mieć ogromny problem z mistrzostwem Polski. Niestety wychodzą błędy w zarządzaniu. Mioduski jest laikiem i ludzie wokół Legii to wykorzystują….lub co gorsza Mioduski wie w czym rzecz i tak to ju będzie wyglądało. Czyli wyścig żółwi w Ekstraklapie i wyprzedaż kogo się da aby zakryć dziury w budżecie. Zobaczymy. Legia powinna zostać klubem, który skupuje najlepszych zawodników z Polski i pokazywać ich w Europie ale taka droga jest trudna i wymagająca. Dużo łatwiej ściągnąć piłkarzy polecanych przez trenera czy znajomych agentów. Tylko, że to działanie krótkowzroczne. Ciekawy jestem co nowy dyrektor sportowy zrobi…po zatrudnieniu bezrobotnego Portugalczyka na pozycji 8 chyba mamy odpowiedź. Nie idźcie tą drogą…to ślepa uliczka…

M.S.
M.S.

Myślałem, że teraz pojawi się cały sztab portugalski.

Kolo
Kolo

Z tego co widzę to pudelek to taki typowy lewacki socjalista ( kodziarz) Bohatersko naprawia problemy, które w innym systemie nie występują. Beka 😀

RuudVanGol
RuudVanGol

Ja pierdole. Mam nadzieję, że mój karnet jest dwie (bo 3 to ciężko by było 🙂 ) trybuny dalej od Twojego. Ps wyłącz TVP Info, bo się Ci do końca zlasuje mózg.

M.S.
M.S.

Świetne oświadczenie Mioduskiego, he, he, he. Można z niego wnioskować, że zrobił teraz rewolucje, bo musiał wszystko uporządkować po poprzednikach, ha, ha, ha. Facet zapomniał, że sam robił zaciąg bałkański. Jak wyjątkowo nie trawię Leśnego ( prezesa celebrytę ), to muszę wziąć go w obronę. Miodek cały czas zwala na kogoś za wszystkie nieszczęścia. Przecież jak był nawet celebryta, to on przecież też tam funkcjonował. Zresztą to mało istotne, przecież od długiego czasu, sam Miodek podejmuje decyzje. Jak kiedyś widziałem nadzieję dla Legii w tym człowieku, tak teraz widzę miotającego się gościa, który twierdzi, że wszyscy są winni, tylko nie on.

MiLow
MiLow

Ok, fajnie, nareszcie swoi ludzie na swoich stanowiskach, ale jak będzie na boisku? Już odeszło wielu Polaków, a pewnie Sa Pinto zaraz pogoni kolejnych (Malarz,Kucharczyk,Pazdan) i weźmie swoich. Z Mioduskim robią co chcą, przyszedł Jozak i naściągał swoich, teraz przyszedł Portugalczyk i naściąga Portugalczyków. Najgorsze, że zagraniczni nie czują nic do Legii i to będzie widać na boisku. W Legii potrzebny jest polski trener

technojezus
technojezus

A co to gdzieś z jest napisane że w takim klubie jak Legia albo w innych polskich, że tylko Polacy mają grać?
Gra ten kto jest lepszy, a patrzę że u nas nadal średniowiecze i nikt tego nie rozumie.

Ja mam nadzieję że w końcu jakiś trener będzie mieć jaja i wypierdoli na zbity pysk takiego Kucharczyka.Mączyński podobno jest skreślony u Są Pinto jak i kilku innych.Pazdanowi raczej nie grozi odstrzelenie.

Zresztą co ty piszesz? Przyszedł POLAK Magiera i co nadciągał? Polaków?
Legii absolutnie nie jest potrzebny trener bo obecnie polscy trenerzy którzy mogliby trenować Legię to są parodyści którzy nadają się na jakieś Łęczne, Arki czy inne Miedzie.

Nic nie osiągniemy sportowo jeżeli czy to w kadrze, czy to w najlepszych polskich klubach trenerami będą Polacy.

albercik90
albercik90

Jak to mówią lepiej późno niż wcale…

Pałlo Kutińjo
Pałlo Kutińjo

Ty, Miodek, a jak tam pozwanie Stanowskiego idzie? Prawnicy już szykują paszkwile?

Yarek
Yarek

Mając taki budżet, którym klub przewyższa całą resztę ligowców, powinni rok do roku wygrywać ligę oraz puchar ze swobodną przewagą. Pieniądze oczywiście nie grają, ale wygląda na to, że są nierozsądnie wydawane. Średnia kibiców na mecz wskazuje, że Ci co przychodzą oglądać sowicie opłacanych grajków, chcą mieć widowiska na odpowiednim poziomie, a tego niestety brakuje. Nie znam recepty na rozwiązanie tej sytuacji, bo to nie kibiców rola, ale powinno się zacząć od zatrudnienia specjalistów odpowiedzialnych za skauting, marketing i wszystko to, co wpływa na finanse i funkcjonowanie klubu a tutaj mamy sytuację, że wnioski wyciąga się po okresie 18 miesięcy. Bardzo czasochłonna lekcja i niestety kosztowna…

kuba_c
kuba_c

o Sulleyu zdążyliście wspomnieć, ale za kogo rządów to było to już nie.

Dziennikarstwo wybiórcze as its finest.

Olala
Olala

Poszło panisko do agencji, kupiło wszystkie dziwki i stawiało wszystkim całą noc. Rano się obudziło i stwierdziło że do końca roku chleb i smalec. „Teraz już musimy”.

Włochy
08.08.2020

Szybko poszło. Sarri wylatuje z Juventusu

Jeszcze całkiem niedawno działacze Juventusu zarzekali się, że jest za wcześnie by recenzować dokonania Maurizio Sarriego i szkoleniowiec „Starej Damy” pozostanie na swym stanowisku niezależnie od wyniku dwumeczu w 1/8 finału Ligi Mistrzów. A potem przyszedł Olympique Lyon po paru miesiącach bez regularnej gry o stawkę i bezceremonialnie wyrzucił Juve z Champions League. Sprawiając, że […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Superpuchar odwołany i… co teraz?

Polski Związek Piłki Nożnej odwołał mecz Superpucharu Polski po informacji dotyczącej zakażenia u masażysty Legii Warszawa. Nie pomogły nawet powtórne testy, zrobione na szybko przez stołeczny klub – PZPN już w oficjalnym komunikacie przypomniał, że wobec okresu inkubacji wirusa, wiarygodne wykluczenie ryzyka możemy otrzymać dopiero po 7 dniach. Trudno tu komukolwiek zarzucić złą wolę czy […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Dwa stracone lata. Sam Cristiano Ronaldo Ligi Mistrzów Juventusowi nie wygra

Sześć meczów – tyle w fazie pucharowej Ligi Mistrzów zagrał Juventus, od kiedy Cristiano Ronaldo dołączył do ekipy z Piemontu. Sześć meczów, z których wygrał tylko dwa. Przegrał trzy, jeden zremisował, ale co ważniejsze – tylko raz awansował. Wtedy, gdy Portugalczyk wkurzył się na swoich kolegów i zapakował trzy bramki Atletico Madryt. Zresztą Ronaldo strzelał […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Superpuchar Polski odwołany! PZPN nie chce ryzykować

Meczu o Superpuchar Polski w tym roku nie będzie – poinformował na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie Legii Warszawa z Cracovią odwołano na dzień przed planowanym pierwszym gwizdkiem. Cóż, chyba musimy się przyzwyczajać, że w najbliższym sezonie tak to właśnie będzie wyglądało. Jeszcze wczoraj, gdy informowaliśmy o możliwym zakażeniu w obozie […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Ujemne wyniki w Legii Warszawa. Ale strach obleciał całą ligę

Wczoraj informowaliśmy o tym, że jeden z masażystów Legii miał podejrzenie zarażenia koronawirusem. Legioniści zadziałali błyskawicznie – wysłanie delikwenta na kolejny test. I tym razem badanie przyniosło ulgę, bo wynik wyszedł negatywny. Skończyło się na strachu. Ale i cała liga dostała bardzo poważny sygnał ostrzegawczy – zaraz zaczynamy granie, pilnujcie się, do cholery. Plus w […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Co tam dzisiaj w Lidze Mistrzów? Ostatnia potańcówka Setiena i koncert Lewego?

Nie będziemy was czarować – to dość miła odmiana dla sobotnich wieczorów. Przyzwyczailiśmy się do tego, że w sobotę zaczynamy dzień około piętnastej, oglądamy Maniasa, Zapolnika czy Serrarensa i tak to się żyje na tej wsi. Dzisiaj do salonu wpadają nam panowie Messi, Lewandowski czy Mertens. A pytania przed drugim dniem maratonu z Ligą Mistrzów […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Duma z brazylijskiego uśmiechu. Marcelo bohaterem Lyonu

Marcelo z Lyonu. Nie będziemy ukrywać, że zwyczajnie lubimy tego uśmiechniętego Brazylijczyka. Facet absolutnie wzorowo prowadzi swoją karierę i jest najlepszym dowodem na to, że wśród tych wszystkich przeciętniaków i szrotowców, których z zagranicy sprowadzają kluby Ekstraklasy, może trafić się perełka. Bo Marcelo jest perełką, z której jesteśmy po prostu dumni. 33-letni stoper właśnie został […]
08.08.2020

Stan Futbolu: Grajewski, Milewski, Rokuszewski i Kowalczyk

Już o 10.45 startuje kolejny Stan Futbolu. Tym razem gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą Andrzej Grajewski, Leszek Milewski, Mateusz Rokuszewski oraz Wojciech Kowalczyk. Piłkarskie podsumowanie tygodnia przed nami, serdecznie zapraszamy.
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Czachowski: Zieliński jest jednym z kandydatów na idola Napoli

Dlaczego liczby nie mówią o Piotrku Zielińskim wszystkiego? Czy Gattuso chce budować drużynę wokół Polaka? Czy transfer do Juventusu byłby dobrym ruchem dla Arkadiusza Milika? Czego spodziewać się po Napoli w meczu z Barceloną i dlaczego pod Gattuso drużyna się rozwija? O to wszystko zapytaliśmy Piotra Czachowskiego, byłego piłkarza między innymi Udinese, obecnie eksperta Eleven […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

PRASA. Alvarez: „Przyjechałem wygrywać tytuły z Cracovią. Chcemy zagrać w Lidze Europy”

– Przyjechałem tutaj wygrywać tytuły. Trener Probierz też mierzy wysoko, najwyżej, jak tylko można. Również dąży do zdobycia mistrzostwa, pucharu. Chciałbym poprowadzić Cracovię do fazy grupowej Ligi Europy, a wtedy stanie się bardziej rozpoznawalna na kontynencie – mówi Marcos Alvarez, nowy nabytek „Pasów” w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. Co jeszcze słychać w dzisiejszej prasie? Mamy […]
08.08.2020
Weszło
07.08.2020

Ronaldo nie zbawił Juve. Lyon wyrzuca „Starą Damę” z Ligi Mistrzów!

Nie było tak, że Juventus nie próbował skonsumować tego Lyonu. Więcej – robił to całkiem uroczo. Spocony Sarri nerwowo przygryzał coś przypominającego peta. Bentancur przeplatał przebłyski talentu ze skrajnym piłkarskim debilizmem. Bernardeschiemu zdarzyło się przechytrzyć nie tylko rywali, ale i samego siebie. Ronaldo walnął dwie bramki i choć nie grał wielkiego spektaklu, to miał takie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

To jest Varane? To jest jakaś popierdółka, a nie Varane!

Czy Real Madryt miał szanse ograć dziś Manchester City? Oczywiście. Problem „Królewskich” polegał jednak na tym, że do Manchesteru przywiózł dwóch piłkarzy zdolnych do walki o awans. Jeden nazywa się Thibaut Courtois, a drugi Karim Benzema. Ponadto przywiózł atrapę Piotra Polczaka i sobowtóra Jana Sobocińskiego, bo nie damy sobie wmówić, że na środku obrony ekipy […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Alarm COVID-owy w Legii: zakażony ma być masażysta

Sami widzicie, co się ostatnio dzieje w kraju – bijemy kolejne rekordy zakażeń koronawirusem, niebezpiecznie zbliżamy się do granicy tysiąca przypadków dziennie. A ludzie futbolu, choć z szeregiem przywilejów, to wciąż ludzie i choroba magicznie ich nie omija. Niestety, z tego co słyszymy, doczekaliśmy się kolejnego przypadku w Ekstraklasie. Tym razem w Legii. Nie chodzi […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

HEJT PARK. Andrzej Grajewski gościem Krzysztofa Stanowskiego

Andrzeja Grajewskiego nie każdy lubi, ale jedno trzeba mu oddać – nudy z nim nie ma. Dzisiaj były właściciel Widzewa Łódź przejmuje antenę Kanału Sportowego. Dzwońcie i pytajcie „Grajka” o co tylko chcecie. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Stanowski. Start o 19:00, więc nie ma strachu, zdążycie na Ligę Mistrzów. 
07.08.2020
Blogi i felietony
07.08.2020

Działacze nie potrafią zrobić głupich testów na wirusa, więc jak mają robić transfery?

Wyobrażam sobie, że prezes polskiego klubu ekstraklasowego przychodzi do roboty, siada do biurka, wytęża umysł i stwierdza: „kurwa, moglibyśmy jednak zrobić testy na koronawirusa”. Potem patrzy przez okno, widzi, że chłopaki już biegają, wcześniej się witali i siedzieli w jednej szatni, ale stwierdza: „oj tam, oj tam”. Robi te testy, wychodzi zakażenie, on jest zaskoczony. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Każda medialna wojenka z Błaszczykowskim jest z góry skazana na porażkę

Współwłaściciel Wisły Kraków wytacza poważne działa przeciwko byłemu prezesowi Wisły Kraków. Były prezes Wisły Kraków odpowiada na Twitterze i rzuca nowe światło na sprawę. W większości tego typu przypadków powiedzielibyśmy – słowo przeciwko słowu, poszukajmy luk w stanowiskach obu stron, może prawda leży gdzieś pośrodku? Natomiast w tej sytuacji Piotr Obidziński stoi na z góry […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Puchar już nie jest nasz”. Rozliczenia Pucharu Polski z 2005 roku

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnie skazał dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Zadzwoniliśmy do bohaterów tamtego finału, a także do osób obecnie związanych z oboma klubami, żeby spytać, jak zapamiętali mecz sprzed piętnastu lat i jak by zareagowali, […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Sianokosy w BETFAN! Zgarnij ekstra bonus od depozytu

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla swoich graczy ofertę specjalną z okazji powrotu Ligi Mistrzów! Wszyscy, którzy zaznaczyli na swoim koncie zgody marketingowe, mogą otrzymać ekstra bonus. Zasady są proste, ale dla jasności wszystko raz jeszcze wytłumaczymy. W promocji bierze udział każdy, kto – jak wspomnieliśmy – zaznaczył zgody marketingowe. To pierwsza odsłona tego typu […]
07.08.2020