post
Avatar

Opublikowane 20.02.2018 23:30 przez

Kamil Gapinski

Krajowy boks w ostatnich miesiącach pogrąża się w kryzysie. Nie mamy mistrza świata i nic nie wskazuje na to, by ta sytuacja szybko miała się zmienić. Jeśli z kimś można jednak wiązać większe nadzieje, to na pewno z Maciejem Sulęckim (26-0, 10 KO). 28 kwietnia czeka go największe wyzwanie w karierze – starcie z Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO) w walce wieczoru podczas wielkiej gali HBO w Nowym Jorku.

Decyzja o podjęciu tego wyzwania musiała zaskoczyć. Polak wraca bowiem do kategorii średniej (72,5 kg), którą zaledwie parę miesięcy wcześniej opuścił schodząc niżej. Dla mierzącego 185 cm Sulęckiego zbijanie wagi do limitu 69,8 kg nie było ani łatwe, ani przyjemne. Było jednak niezwykle rozsądne ze sportowego punktu widzenia – kategoria junior średnia jest po prostu dużo słabiej obsadzona. Po zwycięstwie nad wysoko notowanym Jackiem Culcayem (22-3, 11 KO) droga do wymarzonego tytułu wydawała się otwarta. 

– W swojej ostatniej walce Sulęcki boksował solidnie, przeciwko Jacobsowi będzie musiał być perfekcyjny. Amerykanin to ogromny “średni”, mógłby walczyć nawet w wadze półciężkiej. Oprócz przewagi warunków, dysponuje także większą dynamiką i siłą uderzenia niż Polak. “Striczu” nie jest ułomkiem, ale w tej walce powinien za wszelką cenę unikać brawury. Ciosy Jacobsa po prostu gaszą światło i pierwsza nieostrożna wymiana może zakończyć walkę – analizuje Jakub Biłuński, pięściarski analityk portalu Bokser.org. 

W wadze średniej większość pasów (WBC, WBA i IBF) jest “zamrożona”, bo rywalizują o nie Giennadij Gołowkin (37-0-1, 33 KO) i Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO). We wrześniu 2017 roku sędziowie wypunktowali kontrowersyjny remis. W maju dojdzie do rewanżu, a nie można wykluczyć, że bez względu na wynik panowie spotkają się po raz trzeci – i to jeszcze raz w tym roku. Ostatnie trofeum (WBO) należy do Billy’ego Joe Saundersa (26-0, 12 KO), który dobrowolnie raczej by się walki z Polakiem nie podjął, bo nie miałby w niej wiele do zyskania. Brytyjczyk także czeka na rozstrzygnięcie rywalizacji na szczycie, by potem zmierzyć się ze zwycięzcą i zarobić największe w karierze pieniądze za ostateczną unifikację tytułów.

W niższym limicie sytuacja jest o wiele bardziej dynamiczna. Mistrzów jest czterech – Erislandy Lara (25-2-2, 14 KO – WBA), Jermell Charlo (30-0, 15 KO – WBC), Jarrett Hurd (21-0, 15 KO – IBF) i Sadam Ali (26-1, 14 KO – WBO). Trzech pierwszych jest związanych z zarządzanym przez Ala Haymona cyklem Premier Boxing Champions i stacją Showtime. To oznacza, że w teorii łatwiej byłoby Sulęckiemu dostać walkę z którymś z nich, bo jego promotor Andrzej Wasilewski w ostatnich latach ściśle z Amerykaninem współpracował. Lara i Hurd w kwietniu spotkają się jednak w unifikacyjnym pojedynku. Mimo to “Striczu” znalazł się o krok od walki z Charlo – najpierw musiał jednak wygrać w ostatecznym eliminatorze z doświadczonym Vanesem Martirosyanem (36-3-1, 21 KO).

Droga do pasa WBC wydawała się prosta tylko w teorii. Po pierwsze – to Don King wygrał przetarg na organizację pojedynku. To oznacza, że walka musiałaby się odbyć na warunkach obozu rywala – prawdopodobnie z bardzo krótkim obozem przygotowawczym, upchnięta jako dodatek do jakiegoś dużo większego pojedynku. Dodatkowo za wyjątkowo małe – jak na realia wielkiego boksu – pieniądze. Trzeba też dodać, że Martirosyan byłby przy tym po prostu bardzo niewygodnym rywalem. Podsumowując – to się po prostu z żadnej strony nie spinało.

Sulęcki znalazł się więc na rozdrożu, ale nieoczekiwanie pojawiła się nowa opcja. Jacobs ma ten sam problem co inni znakomici pięściarze w kategorii średniej – musi czekać na rozstrzygnięcie rywalizacji Gołowkina z Alvarezem. Z Kazachem walczył zresztą w marcu 2017 roku i poniekąd przyczynił się do obalenia jego mitu. Amerykanin znalazł się wprawdzie na deskach, ale walczył niezwykle inteligentnie i do ostatniej minuty “był” w tej walce. Ostatecznie przegrał minimalnie na punkty, ale nie brakowało takich, którzy widzieli tego wieczora jego zwycięstwo. Sam fakt, że został pierwszym od prawie 10 lat (!) pięściarzem, którego Kazach nie zdołał znokautować, był więcej niż wymowny.

Najważniejszą wygraną Jacobs zanotował jednak kilka lat wcześniej. W 2011 roku nagle zaczął mieć coraz większe problemy z wydolnością. – Poczułem dziwne kłucie w nogach. Ból nasilał się – najpierw korzystałem z laski, potem pojawiły się kule, a końcu wózek – wspominał. Został skierowany na dodatkowe badania, a diagnoza lekarzy ścięła go z nóg. W wieku 25 lat zmierzył się z nowotworem kości i po wyniszczającej wojnie wyszedł z tego starcia zwycięsko. Mimo to lekarze słysząc o jego planach powrotu do sportu pukali się w czoło. Pamiątką po tamtej batalii jest pooperacyjna blizna na kręgosłupie.

Gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy go z powrotem na sali, wciąż miał na sobie opatrunek usztywniający. Wszedł i zapytał tylko gdzie jest worek. Uderzył w niego parę razy i powiedział: “do zobaczenia jutro”. Był cały w skowronkach. Walka z rakiem wzmocniła go jako sportowca – ocenia długoletni trener Jacobsa Andre Rozier. Od tamtej pory jego podopieczny stał się znany jako “Miracle Man”.

To właśnie między innymi ta historia sprawiła, że w Jacobsie to “coś” zobaczył Eddie Hearn. Najlepszy w ostatnich latach promotor na świecie do tej pory dbał o kariery pięściarzy na rodzinnych Wyspach Brytyjskich. To on odpowiada za pełną sukcesów drogę Anthony’ego Joshuy (20-0, 20 KO) i to on wycisnął z kariery wyszydzanego Tony’ego Bellew (29-2-1, 19 KO) 150 procent możliwości. W 2017 roku Jacobs został pierwszym pięściarzem z USA, który promotorsko związał się z Hearnem. Nie oszukujmy się – 28 kwietnia cała gala została stworzona pod gospodarza. Stacja HBO nie inwestuje w niego bez przyczyny – ma po prostu wygrać i poczekać na to, co tydzień później na tej samej antenie wydarzy się w starciu Gołowkina z Alvarezem.

Jaki styl prezentuje Jacobs w ringu? Przede wszystkim jest rzeczywiście ogromnym pięściarzem jak na kategorię średnią. W dniu walki był dużo większy od Gołowkina, który do “małych” średnich przecież nie należy. Według nieoficjalnych informacji wnosi do ringu nawet ponad 180 funtów (ponad 80 kg). Potrafi iść na wojnę – jak z Peterem Quillinem (33-1-1, 23 KO), którego skończył w kilkadziesiąt sekund. Wielu ekspertów opisywało tę walkę jako klasyczne 50/50. Jacobs jest przy tym mimo wszystko bardzo niedocenianym bokserem, który jak kameleon potrafi dopasować się do ringowych realiów. Z Kazachem boksował częściej w drugie tempo i był bardzo ostrożny. Mimo to zrywami w końcówkach rund potrafił zjednać sobie przychylność sędziów punktowych, dominując zwłaszcza w ostatnich minutach. Potrafił też wykorzystać przewagę warunków fizycznych w klinczach. Jak podejść do takiego rywala?

Moim zdaniem warto postawić na krótkie, ostre kombinacje i pojedyncze ciosy: podwójny lewy prosty, lewy-prawy, lewy sierpowy po zwodzie, mocny prawy kontrujący i mocny lewy sierpowy kontrujący. To wszystko poparte pivotami po swoich akcjach. Jacobs jest uważany za zawodnika wszechstronnego technicznie, ale nie jest geniuszem defensywy. Jeśli zaburzy się jego rytm, popełnia sporo błędów. Można więc obniżać pozycję i stopować go długim lewym prostym na tułów; prowokować nieprzygotowane ataki, by zejść z linii ciosu i skontrować – analizuje Jakub Biłuński.

Wiem, że Sulęckiego stać na jubilerską robotę i jestem pewien, że trener Andrzej Gmitruk opracuje taktykę przedniego gatunku, bo właśnie on najlepiej rozumie styl, którego potrzeba do pokonania Jacobsa. “Polski Mayweather” idący tropem swojego idola, wracający do korzeni sztuki i korzystający ze świetnego timingu, boksujący chłodno i pragmatycznie, klinczujący w odpowiednich momentach, niezwykle odpowiedzialny w obronie, takiego Sulęckiego chciałbym zobaczyć – dodaje redaktor Bokser.org.

Przestrogą dla Polaka powinien być ostatni pojedynek Jacobsa. 11 listopada jego rywalem był niepokonany wówczas Luis Arias (18-1, 9 KO), który też było wysoko notowany w rankingach. Mało tego – otwarcie zapowiadał, że znokautuje Amerykanina i na konferencjach prasowych robił wszystko, by zaleźć mu za skórę. Wszystko zmieniło się jednak, gdy przyjął pierwszy mocny cios od dużo większego rywala. Od tej pory Arias znalazł się w odwrocie – boksował na “wstecznym” i skupiał się na tym, by nie zostać znokautowanym. Ostatecznie przegrał wysoko na punkty – jeden z sędziów widział wyższość Jacobsa w każdej z dwunastu rund.

Nie jestem Luisem Ariasem, który gadał, gadał i gadał, a potem w ringu się bał. Jestem polskim wojownikiem – nie boję się Jacobsa! Ta walka to spełnienie moich marzeń – deklarował we wtorek na konferencji prasowej Sulęcki. Pierwsze wrażenie było obiecujące – Polak zdawał się nie ustępować przeciwnikowi warunkami fizycznymi. – Od małego marzyłem, by walczyć na antenie HBO. Wiem po co się tu znalazłem. Teraz jeszcze mnie nie znacie, ale po walce wszyscy będziecie wiedzieli kim jestem. Obiecuję! – dodał. Trzymamy za słowo – polski boks potrzebuje takiego impulsu o wiele bardziej niż kariera Sulęckiego.

KACPER BARTOSIAK

Fot. 400mm.pl

Kamil Gapinski

Opublikowane 20.02.2018 23:30 przez

Kamil Gapinski

Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Inne sporty
28.03.2021

Formuła 1: Verstappen gonił Hamiltona, ale ten pokazał klasę

Wiadomo, bywa, że jesteśmy znudzeni dominacją Lewisa Hamiltona. Tego, co dziś wyczarował reprezentant Mercedesa nie sposób jednak nie docenić. Na zajechanych oponach, z Maxem Verstappenem na plecach, utrzymał prowadzenie do końca, inaugurującego sezon Formuły 1, wyścigu w Bahrajnie. To był prawdziwy popis siedmiokrotnego mistrza świata.  Na dobrą sprawę pytania przed tegorocznym sezonem Formuły 1 stawialiśmy […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Jak przekuć ból w sukces. Historia Pierre’a Gasly’ego

– Nie było kibiców, słynnych włoskich tifosich, ale to prezentacja zwycięzców na podium i tak była niesamowita. W końcu o to w tym wszystkim chodzi, żeby stanąć na najwyższym stopniu. Kiedy usłyszałem francuski hymn, chłonąłem wszystko jak gąbka. Wiedziałem, że pierwsza wygrana zdarza się tylko raz – tak Pierre Gasly wspomina swoją wygraną na torze […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Miocic zdetronizowany! Ngannou nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC

Stipe Miocic został zdetronizowany. Nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC został Francis Ngannou. Trzy lata czekał Kameruńczyk na ten rewanż. Po drodze demolował swoich rywali tak, że cały świat MMA był zszokowany. A gdy dziś dostał drugą szansę w walce o pas, to wykorzystał ją bezlitośnie. Waga ciężka ma nowego, przerażającego króla. Miocic w 2018 roku […]
28.03.2021
Inne sporty
26.03.2021

Nowa rola Justyny Kowalczyk-Tekieli. Pomoże… polskiemu biathlonowi

Jeszcze niedawno mało kto by się tego spodziewał, ale Justyna Kowalczyk-Tekieli rozstaje się z biegami narciarskimi. Mistrzyni olimpijska rozpoczęła pracę w Polskim Związku Biathlonu, w którym będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego. Co to oznacza? Jak zapewnia nas prezes PZBiath Zbigniew Waśkiewicz – wcale nie zostanie “przykuta” do biurka. Wciąż będzie blisko sportu, blisko zawodników. Tylko […]
26.03.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Inne sporty
05.03.2021

Kraft mistrzem świata w Oberstdorfie. Żyła znów najlepszy z Polaków – był czwarty

Tym razem nie było niespodzianki. Uważany przez wielu za faworyta mistrzostw świata na dużej skoczni Stefan Kraft wywalczył tytuł. Zdobył go w identycznym stylu, jak Piotr Żyła na normalnym obiekcie – był liderem po pierwszej serii i to prowadzenie udało mu się utrzymać. Niestety, poza zawodnikiem z Wisły Biało-Czerwoni byli dziś dla rywali tłem. Żyła […]
05.03.2021
Inne sporty
28.12.2020

Polscy skoczkowie nie wystąpią w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni!

2020 rok dał nam wszystkim wiele razy po mordzie, ale dzisiejszy strzał jest jednym z najboleśniejszych, jakie otrzymaliśmy w minionych, popieprzonych miesiącach. Reprezentanci Polski nie wystartują w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni, w Oberstdorfie! Czy Dawid Kubacki obroni tytuł sprzed roku? A może Kamil Stoch nawiąże swoimi występami do najlepszych lat? Zapewne niejeden wujek poruszał […]
28.12.2020
Inne sporty
28.09.2020

W Warszawie da się biegać, czyli jak zorganizowano cztery maratony w… dwa dni

Koronawirus, rzęsisty deszcz i porywisty wiatr – to wszystko nie zatrzymało uczestników 42. PZU Orlen Maratonu Warszawskiego. Impreza, która odbywała się w miniony weekend w stolicy, okazała się równie oryginalna, co udana. Cztery serie po 250 biegaczy. Pierwsza startująca w sobotę o 16, ostatnia w niedzielę o 13. Pomiędzy nimi elita biegnąca o 8 rano, […]
28.09.2020
Inne sporty
25.09.2020

Bieg, którego nie zatrzymał stan wojenny. Startuje kolejna edycja PZU Orlen Maratonu Warszawskiego

PZU Orlen Maraton Warszawski to od zawsze była impreza, której uczestnicy potrafili sobie radzić z przeciwnościami losu. Bieg odbył się nawet w stanie wojennym, a w 2002 roku, gdy wydawało się, że przez problemy organizacyjne nie uda się go przeprowadzić, zawodnicy skrzyknęli się w Parku Saskim i zaliczyli królewski dystans. Koronawirus też ich nie zatrzymał, […]
25.09.2020
Weszło
14.08.2020

“Góry” w Warszawie, czyli nowoczesny trening, który pomoże biegaczom i triathlonistom poprawić wyniki

Chcesz zbudować odpowiednią formę na maraton albo inny, chociażby triathlonowy start, wyjedź w góry. Jeśli potrenujesz kilka tygodni na właściwej wysokości, efekty muszą przyjść. Te dwa zdania to oczywiście nadal prawda, ale… nie do końca. Albowiem świat biegów i triathlonu, podobnie jak chociażby ten piłkarski, ewoluuje. Dlatego wypracowanie wysokiej dyspozycji nie jest już połączone wyłącznie […]
14.08.2020
Weszło
10.07.2020

Jobczyk: Mecz z ZSRR? Umówiliśmy się, żeby jak najniżej przegrać

„Jest Wiesław Jobczyk, jeden na jeden, jest ostry strzał i gol! No to już tego meczu nie przegramy…”. Słowa relacjonującego to spotkanie Stefana Rzeszota dźwięczą do dziś w uszach nie tylko hokejowych kibiców. 8 kwietnia 1976 doszło cudu większego niż piłkarskie mistrzostwo Europy dla Grecji w 2004 roku. Reprezentacja Polski pokonała naszpikowaną gwiazdami ekipę Związku […]
10.07.2020
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
troll3
troll3 (@troll3)
3 lat temu

komentarz z litości

Ivann
Ivann (@ivann)
3 lat temu

Nie wiedziałem że Jacobs walczył z Popkiem, umknęło mi to…

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021