„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana” – taki cytat pozostawił po sobie Heraklit z Efezu. Zastanówmy się… co można zmieniać? Można zmieniać dziewczyny jak rękawiczki.  Można zmieniać trenerów jak kluby ekstraklasy. Można zmieniać buty po każdym meczu jak David Beckham. Można zmieniać poglądy jak Franciszek Smuda. Można zmieniać płeć jak Anna Grodzka. Aha, no i można zmieniać kluby jak Sebastian Abreu.

Przykład na to, że nie warto iść w jakość, skoro można w ilość!

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 17.46.26

Pisaliśmy o nim pod koniec 2016 roku, gdy zmieścił się w Księdze Rekordów Guinnessa będąc bohaterem 28. transferu. Wtedy przechodził z salwadorskiego Santa Tecla brazylijskiego trzecioligowca – Bangú. Minął rok, zostało zaledwie kilka dni do otwarcia okienka transferowego… Ciekawe, co u niego słychać! Przed poznaniem odpowiedzi na to pytanie, możecie uważać, że to w końcu 41-latek, może osiadł w tej ciepłej Brazylii i się piłkarsko „ustatkował”. Ale mamy świadomość, że jeśli napiszemy, że doszło do transferu, to pewnie mocno was nie zaskoczymy…

Do transferu nie doszło. Do transferÓW – owszem. Od naszego poprzedniego tekstu Abreu zmienił klub już trzy(!) razy. Najpierw zameldował się właśnie w Brazylii, potem w Urugwaju, gdzie podpisał kontrakt z drugoligowym Central Espana, następnie przeprowadził się do Chile i grał dla Puerto Montt, także w drugiej lidze. A teraz znów mocno wziął sobie do serca hasło „nowy rok, nowy ja” i anno domini 2018 (a raczej jego część) spędzi w Audax Italiano. Patrząc po nazwach jego klubów, pojawia się a to Espana, a to Italiano, więc może tak ciągnie go do Europy, że i w Polsce poszuka przystani. Kto wie, czy po niedawnym treningu na stadionie w Pruszkowie, Edinson Cavani nie wziął dla niego namiarów na prezesa Znicza.

Wiemy o kilku piłkarzach kolekcjonujących koszulki meczowe, jest to hobby chociażby Gianluigiego Buffona. Tyle że on w celu powiększania kolekcji wymienia się z rywalami. Abreu natomiast w garderobie ma masę skarbów piłkarskich, ale każdy z nich śmierdzi jego potem, bo klubów miał juz tak dużo, że wystarczyło mu odkładać do szafy jedynie swoje trykoty. Może jesteśmy uszczypliwi i wcale nie śmierdzą, bo poszły do pralki. Ale to wiąże się z ryzykiem sprania herbu z klatki piersiowej. Jeśli dla Abreu ma to w ogóle jakiekolwiek znaczenie…

Abreu ewidentnie idzie w ilość. Szkoda, że nikt nigdzie nie powiedział Sebastianowi, że robienie ciągle tych samych rzeczy w oczekiwaniu różnych rezultatów, to czyste szaleństwo.

Suche Info
26.09.2022

Kulusevski: Odejście z Juventusu było najlepszą możliwą decyzją

Skrzydłowy Tottenhamu udzielił wywiadu dla La Gazzetty dello Sport, w którym poruszył temat odejścia z Juventusu. – W Juve zawsze dawałem z siebie wszystko, ale sprawy kompletnie nie szły po mojej myśli. Trudno było odwrócić ich kurs. Nie czułem się tam dobrze z wielu powodów. Decyzja o odejściu był najlepszą, jakiej mogłem wtedy dokonać – stwierdził Szwed. Zawodnik wspomniał też o swoich odczuciach po transferze do Tottenhamu: – W Anglii czuję się […]
26.09.2022
Weszło
26.09.2022

„Autobus i polowanie na kontry”. Jak Węgrzy znaleźli się o krok od Final Four?

Choć finalnie utrzymaliśmy się w Lidze Narodów, naszym ogromnym problemem od lat są mecze z najlepszymi drużynami w Europie. Reprezentacja Węgier po ambitnych bojach na Euro 2020 poszła za ciosem – wygrała dwa razy z Anglią, z Niemcami ugrała cztery punkty i dziś stoi przed wielką szansą na awans do Final Four. Żeby to osiągnąć, wystarczy jej remis na własnym stadionie z Włochami. Niezależnie od tego, czy Madziarom uda się dostać do finałowej czwórki – […]
26.09.2022
Prasówka
26.09.2022

PRASA. Piechniczek: Reprezentacja Polski potrafi grać w piłkę na wysokim poziomie

Poniedziałkowa prasa to oczywiście podsumowanie zgrupowania reprezentacji Polski. Mamy oceny, mamy też opinie, choć czasami na granicy aktualności – bo tak trzeba rozpatrywać dywagacje o dymisji Czesława Michniewicza czy o grze Arkadiusza Milika oraz powołaniu Rafała Gikiewicza. Sport Oceny za mecz z Walią. Wojciech SZCZĘSNY – 9 Znakomity był przed przerwą. Walijczycy chcieli nas ewidentnie przestraszyć od początku spotkania. A „Szczena” był tym zawodnikiem, który zachowywał spokój. Kiedy pod koniec […]
26.09.2022
Suche Info
26.09.2022

Raheem Sterling broni Garetha Southgate’a

Skrzydłowy zabrał głos w sprawie krytyki wymierzonej ostatnio w selekcjonera reprezentacji Anglii. Sterling na konferencji prasowej przed dzisiejszym meczem z Niemcami obronił opiekuna „Synów Albionu”.  – Gareth wiele zrobił dla reprezentacji, odkąd z nią pracuje. Rok temu graliśmy przecież w finale mistrzostw Europy, co idealnie pokazuje kierunek, w jakim zmierzamy. Zawsze starał się nas chronić, abyśmy mogli z chłodną głową wychodzić na murawę – mówił gwiazdor […]
26.09.2022
Weszło
26.09.2022

Szczęsny, ufam tobie. Kiwior to nasz najlepszy stoper [NOTY]

Jeden z najlepszych występów w reprezentacyjnej karierze Wojciecha Szczęsnego. Jakub Kiwior udowadniający, że na ten moment jest naszym najlepszym stoperem. Karol Świderski przyklepujący status „drugiego po Lewandowskim”. Kolejny świetny występ Zielińskiego. I absurdalny mecz w wykonaniu kapitana. Oto noty, jakie wystawiliśmy reprezentacji Polski za mecz z Walią. Walia – Polska. Noty dla naszych reprezentantów WOJCIECH SZCZĘSNY – 8 Rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze reprezentacyjnej. […]
26.09.2022
Suche Info
26.09.2022

Michniewicz: W dywizji A można najeść się wstydu, ale trzeba uczyć się od najlepszych

Czesław Michniewicz zabrał głos po meczu Polski z Walią. Selekcjoner biało-czerwonych na antenie „TVP Sport” skomentował grę naszej drużyny, odniósł się także do utrzymania w dywizji A. Kilka wątków rozwinięto na konferencji prasowej. – Zagraliśmy nieźle. Psychicznie byliśmy na właściwym poziomie po słabym czwartkowym meczu. W pierwszych minutach Walia przeważała, ale wróciliśmy do gry, wiedzieliśmy, że to ustanie, jeśli nie stracimy bramki. Drużyna funkcjonowała dobrze, nawet Żurkowski, który mniej gra w klubie, […]
26.09.2022
Weszło
26.09.2022

„Autobus i polowanie na kontry”. Jak Węgrzy znaleźli się o krok od Final Four?

Choć finalnie utrzymaliśmy się w Lidze Narodów, naszym ogromnym problemem od lat są mecze z najlepszymi drużynami w Europie. Reprezentacja Węgier po ambitnych bojach na Euro 2020 poszła za ciosem – wygrała dwa razy z Anglią, z Niemcami ugrała cztery punkty i dziś stoi przed wielką szansą na awans do Final Four. Żeby to osiągnąć, wystarczy jej remis na własnym stadionie z Włochami. Niezależnie od tego, czy Madziarom uda się dostać do finałowej czwórki – […]
26.09.2022
Prasówka
26.09.2022

PRASA. Piechniczek: Reprezentacja Polski potrafi grać w piłkę na wysokim poziomie

Poniedziałkowa prasa to oczywiście podsumowanie zgrupowania reprezentacji Polski. Mamy oceny, mamy też opinie, choć czasami na granicy aktualności – bo tak trzeba rozpatrywać dywagacje o dymisji Czesława Michniewicza czy o grze Arkadiusza Milika oraz powołaniu Rafała Gikiewicza. Sport Oceny za mecz z Walią. Wojciech SZCZĘSNY – 9 Znakomity był przed przerwą. Walijczycy chcieli nas ewidentnie przestraszyć od początku spotkania. A „Szczena” był tym zawodnikiem, który zachowywał spokój. Kiedy pod koniec […]
26.09.2022
Weszło
26.09.2022

Szczęsny, ufam tobie. Kiwior to nasz najlepszy stoper [NOTY]

Jeden z najlepszych występów w reprezentacyjnej karierze Wojciecha Szczęsnego. Jakub Kiwior udowadniający, że na ten moment jest naszym najlepszym stoperem. Karol Świderski przyklepujący status „drugiego po Lewandowskim”. Kolejny świetny występ Zielińskiego. I absurdalny mecz w wykonaniu kapitana. Oto noty, jakie wystawiliśmy reprezentacji Polski za mecz z Walią. Walia – Polska. Noty dla naszych reprezentantów WOJCIECH SZCZĘSNY – 8 Rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze reprezentacyjnej. […]
26.09.2022
Weszło
25.09.2022

Cztery rzeczy, które wiemy po Walii. Mamy stopera i napastnika numer dwa

Wygrana w Cardiff z Walią (1:0) pozwoliła reprezentacji Polski utrzymać się Dywizji A Ligi Narodów. Ponadto selekcjoner Czesław Michniewicz znalazł odpowiedzi na kilka pytań. Dowiedzieliśmy się na przykład, że Jakub Kiwior stał się podstawowym środkowym lewym stoperem, a Karol Świderski prowadzi w castingu na partnera Roberta Lewandowskiego w ataku naszej kadry. Oczywiście wiemy i pamiętamy, że to wciąż tylko wygrana z Walią, która nam generalnie leży, ale mimo wszystko przynajmniej kilka plusów […]
25.09.2022
Weszło
25.09.2022

W środku pola znów to samo. Krychowiak – nie, obok niego – kto?

Jest takie mądre powiedzenie po meczach reprezentacji, że „dziś największymi wygranymi są ci, którzy nie grali”. I co mecz mamy wrażenie, że największym zwycięzcą w walce o miejsce w środku pola jest akurat ten pomocnik, który tym razem nie zagrał. Po meczu z Holandią domagano się Żurkowskiego zamiast Linettego. Dziś z Walią zagrał Żurkowski i zawiódł. To teraz czas jeszcze na Klicha i Góralskiego, byśmy ponownie powiedzieli – nie wiemy kto ma zagrać obok Krychowiaka, a najlepiej, jakby […]
25.09.2022
Piłka nożna
25.09.2022

To szczęście mieć takiego Szczęsnego. Polska wygrywa z Walią

Zostajemy w najwyższej dywizji Ligi Narodów po zwycięstwie nad Walią i mamy pierwszy koszyk w losowaniu grup eliminacyjnych do Euro 2024. To zdecydowanie najważniejsza informacja. Styl, zwłaszcza w końcówce, pozostawiał sporo do życzenia, ale przynajmniej Wojciech Szczęsny mocno się podbudował, rozgrywając jeden z najlepszych meczów w reprezentacyjnych barwach. Dziś bramkarz Juventusu był znakomity: pewny, bezbłędny, robiący różnicę w momentach, w których byłby usprawiedliwiony w razie przepuszczenia piłki. On jednak bronił jak w transie. […]
25.09.2022
Liczba komentarzy: 16
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
4 lat temu

Trzeba było go kupić do E-klasy w 2008.

Rayo
Rayo(@rayo)
4 lat temu

Nie w jakość ale w ilość? Przecież gość przez dobre 10 lat był podstawowym napastnikiem Urugwaju, rozpieprzył ligę argentyńską, meksykańską, brazylijską, za ładne oczy raczej tego nie osiągnął

Maxizer
Maxizer(@maxizer)
4 lat temu

A to chyba Wisełka rozjechała Beitar właśnie z nim w składzie. 🙂

wacek22
wacek22(@wacek22)
4 lat temu
Reply to  Maxizer

dokładnie tak. Rozegrał 0 meczów przez cały „pobyt” w klubie

Rayo
Rayo(@rayo)
4 lat temu
Reply to  wacek22

0 ligowych, zagrał dla Beitaru tylko 2 razy właśnie z Wisłą w el LM

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin(@fc-bazuka-bolencin)
4 lat temu
Reply to  Maxizer

Ale z artykułu tego już nie dowiesz 🙂 Eh, ta wybiórcza pamięć.
A wbrew pozorom to był w ostatnich latach jeden z najlepszych meczów (rewanż) naszej drużyny w pucharach z zespołem z ligi o zbliżonym poziomie (wówczas).

Górne_3%
Górne_3%(@mental)
4 lat temu

Abreu pomału wchodzi w odpowiedni wiek, by przenieść się do Lechii Gdańsk.

theremik
theremik(@theremik)
4 lat temu

https://m.youtube.com/watch?v=HJSvaH6lYqM

Aż mi się przypomniał jego legendarny gol i legendarny komentarz

M.S.
M.S.(@mariusz-szewczyk)
4 lat temu

Pamiętam, jak grał w Beitarze przeciwko Wiśle, w Jerozolimie dobrze się zaprezentował w pierwszym meczu.

ScaryTerry
ScaryTerry(@scaryterry)
4 lat temu

A tego jegomościa ktoś pamięta?
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=3966
Swoją drogą…
gotowy potencjał na kapitalny wywiad i z Abreu i z Panem z linku 😉

Ninel
Ninel(@ninel)
4 lat temu
Reply to  ScaryTerry

Ja podziwiam tego gościa:
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=9360

gzp
gzp(@gzp)
4 lat temu

Można się śmiać, ale patrząc na kluby i liczby to w tym czasie może z sześciu polskich napastników zrobiło większą karierę

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
4 lat temu
Reply to  gzp

Grał w półfinale Mistrzostw Świata.
Wymień tych sześciu… 🙂

gzp
gzp(@gzp)
4 lat temu

Patrzyłem tylko na bilansy w klubach, wiadomo, że w kadrze na mś2010 dużo się nie nagrał i nie był kluczowy. Lewandowski, MIlik, Warzycha, Juskowiak, Żurawski, Smolarek. Biorę pod uwagę szczyt kariery, bo regularnością zjada dwóch ostatnich.

powerbanko
powerbanko(@powerbanko)
4 lat temu

http://typysport24.blogspot.nl/ – Maja kupon na dzis dostepny z kursem 122! polecam ich bo są uczciwi i już 5 kuponów z takimi kursami wlasnie trafili! sam gram z nimi od 4 kuponów i mogę smialo polecic

Ninel
Ninel(@ninel)
4 lat temu

Czemu niby Smuda zmienia poglądy?
Ja bym podał lepszy przykład: otóż, Krzysztof Stanowski, który najpierw jarał się Palikotem (tak, ten, co pluł na Żołnierzy Wyklętych, Katolicyzm i na Polskę), a potem przeszedł się na Kukiza (podpucha, żeby rozbić środowiska patriotyczne).
Rozumiem, jakby szanowny redaktor miał 18 lat i dopiero poznawał życie, ale nie mając około czterdziestki na karku.
Najważniejsze, aby hajs się zgadzał, a że zalatuje hipokryzją? Ojj tam 😉