Już prawie wycofałem wisienkę z obiegu, a oni znów mi ją wciskają

Opublikowane 09.11.2017 09:55 przez

redakcja

Tomasz Hajto ocenia poziom żartu TVP na minus jeden w skali od 0 do 10. Dystans do siebie wielkiej gwiazdy Bundesligi należy ocenić na -100. – Słabe to moim zdaniem, takie malutkie… Poziom żartu od 0 do 10 oceniam na minus 1. Mogliby wymyślić coś swojego, a nie bazować na moich określeniach. No bo praktycznie wszyscy wiedzą, że ta „truskawka na torcie” wyszła ode mnie. Ja już prawie wycofałem wisienkę z obiegu, a oni, można powiedzieć, znów mi ją wciskają – mówi w Super Expressie językoznawca Tomasz Hajto. 

Jeśli ktoś nie widział spotu – warto rzucić okiem. Dobra szydera.

FAKT

Kadra, kadra, kadra. Najpierw o Lewym, którego zabraknie…

Robert Lewandowski (29 l.) odpocznie i nie zagra w spotkaniu kadry z Urugwajem. Napastnik Bayernu ma problemy mięśniowe. Nie ma sensu ryzykować poważniejszej kontuzji. To nietypowa sytuacja, że kapitan mecz kolegów obejrzy z wysokości trybun PGE Narodowego. Nawałka musi wdrożyć plan B, w którym nie może sprawdzić nowych pomysłów (np. ustawienia z trójką obrońców) w najsilniejszym składzie. Z drugiej strony selekcjoner może przekonać się, jak wygląda życie bez „Lewego” i postawić na innych napastników. Listopadowe mecze to dla Jakuba Świerczoka (25 l.), Kamila Wilczka (29 l.) i Mariusza Stępińskiego (22 l.) okazja, by pokazać, że zasługują na wyjazd na mundial.

832

Potem o Rybusie, dla którego mundial będzie spełnieniem marzeń. Przygotowania widać w Moskwie na każdym kroku.

– Najbardziej widać to na drogach – wszędzie są remonty. Mieszkam 15 km od bazy treningowej, a czasem jadę tam 100 minut. Jeszcze się nie spóźniłem na zbiórkę, ale paru kolegów miało problemy – tłumaczy zawodnik. (…) – Pamiętam, że było sporo sensacji: na inaugurację Senegal wygrał z Francją, potem Korea była czwarta. Kibicowałem Polakom, a kiedy odpadli, to Brazylii. Turniej z 2006 roku pamiętam lepiej, a najbardziej, rzecz jasna, mecze naszych. Po tym, jak Polacy nie wychodzili z grupy, nie płakałem. Ale to nie oznacza, że tego nie przeżywałem.

GAZETA WYBORCZA

833

Wyborcza zastanawia się dziś, jak będzie wyglądać życie bez Lewego.

Najważniejsze pytanie brzmi: jak zespół zareaguje na obecność lidera. Gwiazda Bayernu daje bowiem nie tylko gole. Kieruje drużyną z boiska, podpowiada, jak kto ma się zachowywać. I dodaje pewności siebie. Pozostali piłkarze wiedzą, że ubezpiecza ich zawodnik światowej klasy, który sam może rozstrzygnąć o wyniku. – Chwała nam i Lewemu, że zdobywa bramki. Wystarczy, że my przytrzymamy z tyłu, a on, czy ktoś inny strzeli. To zawodnik, który robi mega różnicę – mówił podczas eliminacji Michał Pazdan. Ciężar piątkowego spotkania będzie oczywiście mniejszy, ale to sparing traktowany przez selekcjonera bardzo poważnie, w dodatku z rywalem, który ostatni mundial skończył w 1/8 finału, a przedostatni – na czwartym miejscu. Gdyby na Stadionie Narodowym gospodarzom nie szło, ktoś inny musiałby założyć buty lidera. Selekcjoner uważa jednak, że jego piłkarze powinni przygotować się na to, że Lewandowskiego zabraknie kiedyś także w meczu o punkty. A grozi im szok. Kapitan porzucił ich jak dotąd tylko na 24 minuty – w wygranym 8:1 meczu z Gibraltarem! – z 2250 rozegranych o stawkę w kadencji Nawałki.

SUPER EXPRESS

830

Hajto chce wycofywać wisienkę z języka polskiego. Niezły odlot.

W związku z tym, że kadra przechodzi na najbliższe lata z Polsatu do TVP, Telewizja Publiczna przygotowała specjalny spot. Widziałeś go? Podobało się?

Widziałem, bo ktoś wrzucił na Twittera. Nie, nie podobało mi się. Słabe to moim zdaniem, takie malutkie… Poziom żartu od 0 do 10 oceniam na minus 1. Mogliby wymyślić coś swojego, a nie bazować na moich określeniach. No bo praktycznie wszyscy wiedzą, że ta „truskawka na torcie” wyszła ode mnie. Ja już prawie wycofałem wisienkę z obiegu, a oni, można powiedzieć, znów mi ją wciskają.

To bardzo surowa ocena… Wielu internautom ten spot się spodobał. Że może trochę złośliwy, ale lekki, na poziomie…

Ja tu wysokiego poziomu nie widzę. A że innym się podoba? Ja zawsze miałem swoje zdanie. A poza tym co to za hasło, że wszystko wraca na swoje miejsce? A co, do tej pory piłka nie była na swoim miejscu? Przecież była w telewizji, a nigdzie nie jest napisane, że ma być w takiej telewizji, a nie innej!

831

Lewy nie zamierza kończyć edukacji. Według Superaka celuje w magistra.

Z naszych informacji wynika, że najlepszy polski napastnik postanowił dokończyć edukację. Uczelnia zaproponowała mu już nawet wstępnie temat pracy magisterskiej. O ile ta licencjacka polegała na tym, że Lewandowski opisał własną karierę klubową, od początków do Bayernu, o tyle druga praca może dotyczyć funkcjonowania akademii monachijskiego klubu. Lewandowski jest najbardziej wykształconym piłkarzem mistrza Niemiec, a kończąc studia magisterskie, jeszcze powiększy przewagę nad kolegami. A kwestia jego studiów zaciekawiła nawet. Japończyków. Największy sportowy tygodnik w tym kraju przygotowuje duży artykuł o Lewandowskim, który w dużej mierze będzie poświęcony właśnie edukacyjnym ambicjom kapitana polskiej kadry.

PRZEGLĄD SPORTOWY

 834

W tekście z okładki czytamy o absencji Lewego.

Piłkarz nie czuł się jednak w stu procentach komfortowo. Nie było więc sensu ryzykować jego zdrowia, faszerować go lekami przeciwbólowymi, wstrzykiwać tzw. blokady skoro to tylko mecze kontrolny. Gdybyśmy grali na przykład ostatni mecz el. MŚ z Czarnogórą i sytuacja byłaby podobna, Lewandowski na pewno by zagrał. „Lewy” w przeszłości nie raz pokazywał, że mimo urazów (twarz, bark, kolano) wychodził w ważnych spotkaniach na boisko. Teraz z jego zdrowiem nie dzieje się nic poważnego. To bardziej profilaktyka. 

Lepiej mądrze odpoczywać niż głupio grać. Odzyskać siły, świeżość, głód zdobywania bramek. Lewandowski uczy się odpuszczać mniej ważne mecze. Być może zabrakło tego podczas EURO 2016, gdy nie był w najwyższej dyspozycji fizycznej. Teraz wyciąga wnioski i spuszcza z tonu, kiedy tylko może. A zdobycz bramkowa i tak jest imponująca, bo przecież Polak jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi, w 2017 roku zdobył już 47 goli i do wyrównania swojego rekordu brakuje mu tylko dwóch. Sytuacja jest na tyle komfortowa, że Adam Nawałka może sobie pozwolić na oszczędzanie swojego najlepszego snajpera. Kapitan ma być gotowy na mundial, a kadra i tak musi się też nauczyć grać bez niego. Kiedy próbować jak nie teraz?

835

Rozmówka z Maciejem Rybusem.

Pana koledzy wrócili z Francji zadowoleni, ale z poczuciem niedosytu. Gdzie jest pułap możliwości reprezentacji?

Chyba sami nie wiemy, gdzie znajduje się granice. Na EURO byliśmy blisko czegoś wielkiego. Portugalia nie była od nas lepsza w ćwierćfinale, wygrała po karnych, a potem zdobyła tytuł. Mundial to inna bajka i półka, poziom jest wyższy.

Wielu osobom marzy się medal.

Spokojnie, jaki medal? Zagrajmy pierwszy mecz i zobaczymy co dalej. O medalu mówią osoby, które nie znają się na sporcie. Zdajemy sobie sprawę, że jest wiele do poprawy. Gdybyśmy nie mieli słabych punktów, to np. nie tracilibyśmy tylu goli.

836

Przeklęty rocznik 1993. Rafał Kurzawa może stać się pierwszym reprezentantem Polski urodzonym w tym roku.

Takiego rocznika nie było w polskiej piłce równo 100 lat. Poprzednim, którego żaden przedstawiciel nie zagrał nawet minuty w pierwszej reprezentacji, był rocznik 1893. To jeszcze można jakoś wytłumaczyć, bo przed wojną rozgrywano dużo mniej meczów międzypaństwowych. A dzisiejsi 24-latkowie? Kiedy przychodzili na świat, nie było głośno o żadnej przelatującej komecie czy klątwie Nostradamusa, ale kto wie, może akurat w Polsce w drodze na trening każdy spotykał czarnego kota. Rocznik 1993 dał europejskiej piłce m. in. Romelu Lukaku, Harry’ego Kane’a czy Juliana Draxlera. Polskiej – na razie nikogo. Dopóki Adam Nawałka nie wezwał na zgrupowanie Rafała Kurzawy, żaden zawodnik nie był nawet powołany do dorosłej kadry. A można śmiało zaryzykować tezę, że nikt się o to nawet nie otarł. W drużynie zadomowili się piłkarze ze wszystkich starszych, a nawet trzech młodszych roczników (a i Dawid Kownacki, urodzony w 1997 roku, był już raz powołany). Debiutowali jeszcze przed ukończeniem wieku młodzieżowca.

837

PS szeroko pisze o sytuacji Kamila Jóźwiaka. Większość faktów pokrywa się z tym, o czym pisaliśmy my.

– Rozmowy z agentem rozpoczęliśmy latem, jak zresztą w wielu przypadkach naszych młodych zawodników, choćby Roberta Gumnego, Pawła Tomczyka, czy wcześniej Dawida Kownackiego. Trwały jednak krótko, a odpowiedzi były często odwlekane w czasie i jednoznacznie wskazywały na to, że do porozumienia nie dojdzie – twierdzi wiceprezes Rutkowski. Inne zdanie na ten temat ma Pańtak. Tłumaczy, że już w połowie lipca, po sfinalizowaniu transferu Tomasza Kędziory do Dynama Kijów, prosił o spotkanie w sprawie Jóźwiaka. Na odpowiedź nie mógł się jednak doczekać. „Pod koniec sierpnia, Kamilowi Jóźwiakowi wygasała umowa z pośrednikiem – menadżerem, czyli agencją F-MG.com. Zawodnik lojalnie poinformował nas o tym co jest mu bezpośrednio sugerowane w klubowym otoczeniu w sprawie dalszej współpracy z pośrednikiem” – czytamy w oświadczeniu menedżera. To sugestia, że 19-latek był nakłaniany do związania się z inną agencją. Kolejorz jednak zdecydowanie zaprzecza, że posuwał się właśnie do takich praktyk.

Warto dodać, że byli lechici zaangażowali się w namawianie Jóźwiaka. Byli wśród nich na pewno Jan Bednarek i Karol Linetty, a także Tomasz Kędziora, choć w tym przypadku Pańtak zaprzecza. Nie udało im się jednak zmienić stanowiska. Zresztą „Józiu”, jak nazywają go koledzy, początkowo był mocno podłamany zamieszaniem i w ogóle nie chciał wypowiadać się o tej sprawie w mediach. Wraz z ojcem zaufał jednak w stu procentach menedżerowi, bo kilkanaście dni temu zaczepiony przez Rutkowskiego na korytarzu klubowym nie chciał w ogóle rozmawiać. Wyrecytował tylko trzy zdania, które przekazał mu Pańtak. Klęskę negocjacyjną poniósł także „Pan Geniu”, czyli klubowa legenda – Eugeniusz Głoziński, związany z Kolejorzem od ponad pół wieku, obecnie odpowiadający za sprzęt pierwszego zespołu. On ma świetny kontakt z piłkarzami, jest wręcz ich „spowiednikiem”. Także zaangażował się w sprawę namawiania Kamila. I również bez skutku…

Fot. FotoPyK

Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Brama dnia
27.01.2022

Nicolas Gillet kontra Pedro Obiang | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”, jak zawsze współtworzony z partnerami z Gatigo. NICOLAS GILLET VS O. LYON (27.01.2001) Dzisiaj proponujemy efektowne trafienie z rzutu wolnego autorstwa Nicolasa Gilleta…  PEDRO OBIANG VS PESCARA (27.01.2013) … i ładny strzał Pedro Obianga zza pola karnego.  Głosujcie! *** CYKL “BRAMA DNIA” WSPÓŁTWORZYMY Z FIRMĄ GATIGO – […]
27.01.2022
Prasówka
27.01.2022

PRASA. Piechniczek: Nawałka został potraktowany niepoważnie

Antoni Piechniczek o sprawach selekcjonerskich, Karol Świderski o swoim odejściu do USA, ciekawy tekst o piłce w Auschwitz. Czwartkowa prasa jest dziś całkiem interesująca. PRZEGLĄD SPORTOWY Rozmowa z Karolem Świderskim po podpisaniu kontraktu z Charlotte FC. Trudno było się rozstać z PAOK? Oj, bardzo. Nie ukrywam, że polały się łzy, gdy żegnałem się z trenerem […]
27.01.2022
Felietony i blogi
26.01.2022

Ośmiu menedżerów straciło już pracę w Premier League

Praca w Premier League nie należy w tym sezonie do najbardziej stabilnych. Z tygodnia na tydzień przekonują się o tym kolejni menedżerowie, którzy tracą zatrudnienie w swoich klubach. Dwa dni temu z pracą pożegnał się Claudio Ranieri, który był już ósmym menedżerem zwolnionym w tym sezonie angielskiej ekstraklasy. Mało tego, był drugim szkoleniowcem w samym […]
26.01.2022
Piłka nożna
26.01.2022

Turniejowy hat-trick. Wspomnienie egipskiej dominacji w PNA

Przed dzisiejszym starciem Egiptu z Wybrzeżem Kości Słoniowej w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki nie sposób nie cofnąć się wspomnieniami do lat 2006-10, gdy konfrontacje „Faraonów” ze „Słoniami” niekiedy decydowały o losach całych mistrzostw. Obecnie obie ekipy nie są aż tak potężne jak dawniej, ale wciąż wymienia się je w gronie kandydatów do końcowego triumfu […]
26.01.2022
Liczba komentarzy: 61
Subscribe
Powiadom o
guest
61 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bbfan
Bbfan(@bbfan)
4 lat temu

Dobry żart. Hajto, gdzie twoje poczucie humoru? Nie kaleczmy języka polskiego truskawkami… Komentarz ma rozwijać, a nie uwsteczniać.

Voitcus
Voitcus(@voitcus)
4 lat temu
Reply to  Bbfan

Żart bardzo dobry, mogli spróbować jeszcze nawiązać do fety reklamowej po awansie (może w innym spocie?)

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
4 lat temu

„Poziom żartu od 0 do 10 oceniam na minus 1.”
Nie dość, że językoznawca, to jeszcze wybitny matematyk.

Habanero
Habanero(@stary-madry-chinczyk)
4 lat temu

fajny spot

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

kotkameleon
kotkameleon(@kotkameleon)
4 lat temu

Chyba już czas poszukać innego portalu.
Proszę nie odpisywać

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Poss
Poss(@poss)
4 lat temu

Fajnie było, pośmialiśmy się z duetem Borek & Hajto, ale czas zejść na ziemię i przyznać kilka faktów. O ile Mati to klasa sama w sobie, mieszanka profesjonalizmu i wiedzy z odpowiednią dozą dystansu i poczucia humoru, tak Hajto… no jaki jest każdy widzi. Bucowaty, nie znoszący krytyki dyletant, który na komentatora na dłuższą metę nadaje się jak Szymkowiak na galę stand-upu. Kiedy chce byś poważny wychodzi śmiesznie, a kiedy zajebie żartem to robi się smutno/żałośnie choć czasem – trzeba przyznać – wyjdzie mu jakaś truskawka na torcie. Do tej ostatniej nawiązując, to ta reklama TVP naprawdę klasa, przy okazji pięknie ukazała zerowy dystans Hajty do samego siebie. Jak wyzywać Mandżukiciów od typowych Jugoli to nie ma problemu, jak zaśmiać się z siebie to już wielka spina. Dobra, kończę bo mi wjedzie na kwadrat HejtStop. Miłego czwartku 😉

Swango
Swango(@reg)
4 lat temu
Reply to  Poss

Dodać jeszcze trzeba, że ta truskawka nie wynikła z elokwencji i błyskotliwości Hajty, tylko jego debilizmu i nieuctwa. Gdzieś słyszał jakieś powiedzenie, chciał się popisać frazeologizmem, a wyszło co wyszło. Ludzie się z tego śmiali, tak samo jak śmieją się z takiego Kononowicza, a Hajto nagle poczuł się jak jakiś wieszcz narodowy, który wytycza nowe standardy j. polskiego. Żałosny typ, jak gość odpowiedzialny za największą kompromitację w tym stuleciu na piłkarskiej imprezie mistrzowskiej, do tego mający wyroki skazujące w dwóch różnych krajach może robić za autorytet?

W tym wszystkim szkoda tylko Borka, który firmuję tą grandę swoim nazwiskiem.

kamilp88
kamilp88(@kamilp88)
4 lat temu
Reply to  Swango

Z dużym szacunkiem do Borka jako fachowca i komentatora, to chyba sam sobie winien bo ciągnie kolegę za uszy.

711dronow
711dronow(@711dronow)
4 lat temu
Reply to  kamilp88

Za uszy to ciągnie stano gapinskiego

vincent van cock
vincent van cock(@patryk-malecki)
4 lat temu
Reply to  Swango

dlaczego szkoda Borka ? to Hajto mu sam na plecy wlazł ? To towarzystwo wzajemnej adoracji jest , tak samo żenujący jest Borek , bo od tępego piłkarza ciężko czegoś wymagać , ale dziennikarz powinien sam używać poprawnej polszczyzny i zwracać uwagę koledze ,że debila z siebie robi , tymczasem jest odwrotnie , sam kaleczy i przez to taki debil Hajto potem naśladuje i banda debili przed tv później również ( chodzi mi głównie o nadużywanie tego przeklętego „tak” o czym osobno napisałem)

Fidel
Fidel(@fidel)
4 lat temu

Nie no zdarza mu się korygować Tomasza na wizji. Kiedyś też w jakimś wywiadzie mówił, że rozkłada Hajcie kartki z poprawną wymową niektórych słów. Tak czy siak to trochę dziwne, że do komentowania meczów bierze się gościa który ma problem z językiem polskim choćby nie wiem jakim był ekspertem.

kotkameleon
kotkameleon(@kotkameleon)
4 lat temu
Reply to  Swango

Lubię język polski i śmiem powiedzieć, że znam więcej niż 500 słów.
Nie uwiera mnie słownictwo Hajty, a wręcz się podoba. Może dlatego bo ma swój oryginalny styl? Właśnie przez taką truskawkę na torcie, właśnie przez boiskowe tekściki. Dla mnie Hajto fajnie się wczuwa w to co na boisku i o wiele lepiej to brzmi, niż długaśne wykłady na temat statystyk. Do tego potrafi tez przywalić, a nie tylko sypać ochami oraz achami.
A kwestie pozasportowe pozostawiam na boku, gdyż każdy ma swój krzyż, a przykre incydenty przykrył już kurz. Więc takie czepiania się odbieram jako wypowiedź zabarwioną emocjami.
Zasadniczo tak jak nie przepadałem za Hajtą, tak od kilku lat moja sympatia do niego rośnie – chyba właśnie za sprawą potyczek Reprezentacji.

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber(@waloos)
4 lat temu
Reply to  kotkameleon

A oglądałeś coś więcej niż mecze Reprezentacji? Jak ktoś śledził Bundesligę na ES to wie, że Hajto ma ten sam ton komentarza na każdym meczu. Ciągle mówi o tym samym, używa tych samych określeń i sformułowań. Na dłuższą metę jest zwyczajnie nudny.
Matiego Borka mi szkoda, jego komentarz to klasa, szczególnie jeśli teraz mecze będzie robić Szpakowski. Jednak brak Tomasza Hajty w ogóle mnie nie smuci, ba nawet mnie cieszy.

kamilp88
kamilp88(@kamilp88)
4 lat temu

na początku Hajto&Borek to była fajna odmiana, trochę świeżości. Ale na dłuższą metę Hajto to taki sam poziom specjalisty co inni, jest męczący. A do tego jak po raz kolejny udowodnił burak. Można nie lubić aktualnego TVP, ale spot z tortem mistrzowski. Będzie brakowało Borka bo to wg mnie najlepszy komentator, a z całą sympatią i sentymentem do Dariusza Szpakowskiego, ale niestety on się już dobrych kilka lat temu wypalił, wiek daje znać w pomyłkach, problemy z wymowa nazwisk, truizmy zamiast rzetelnego przedstawiania i analizowania faktów. Na szczęście jest też Laskowski.
To co boli najbardziej to tzw. specjaliści zarówno z TVP jak i Polsatu, Żewłaki, Ziobery, Gilewicze czy Juskowiaki… Może mają jakąś wiedzę, ale nie potrafią jej przekazywać, po pierwsze rzucają oklepanymi hasłami, a po drugie przynudzają. Tu jest problem.
Byłoby super gdyby na Mundial była tak jak przy Euro 2012 – możliwość przełączenia na angielski komentarz

17-S-92
17-S-92(@17-s-92)
4 lat temu
Reply to  kamilp88

Nie rozumiem tej mody zapraszania do komentowania byłych piłkarzy. Fakt, znają piłkę z innej strony, ale gdyby znaleźć dwóch kompetentnych dziennikarzy i dać im pokomentować wyszłoby w naszych warunkach lepiej.

kamilp88
kamilp88(@kamilp88)
4 lat temu
Reply to  17-S-92

Na co dowodem jest program Misja Futbol, Pola, Smokowskiego i Borka w jednym miejscu miło się słucha. Szpaku niestety odlatuje zbyt często.

lookass
lookass(@lookass)
4 lat temu
Reply to  17-S-92

Nahorny – Rudzki. Dwóch dziennikarzy.

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber(@waloos)
4 lat temu
Reply to  17-S-92

A ja tak nie uważam. Takie praktyki są w Eleven i w ogóle mi to nie podchodzi. Zamiast analizować mecz to chłopaki się prześcigają kto więcej wie o danym zawodniku, meczu, ciągle rzucane są cytaty z biografii itd itd. Mecze są zdecydowanie za bardzo przeładowane wiedzą. A piłkarz co by nie mówić zna się na piłce lepiej niż każdy kibic. Potrafią dostrzec to czego zwykły kibic czy dziennikarz nie zauważy. Janusze z piwem przed TV mogą sobie narzekać na Mielcarskiego, Węgrzyna, Żewłakowa itd ale jak ktoś rozegrał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym kilkanaście lat, to musi mieć pojęcie o piłce.
Zresztą po takim czasie codziennych treningów, zgrupowań, taktyki itp to pewnie i fizjoterapeuci klubowi mają sporą wiedzę.

Swoją drogą to Polsat poza Borkiem i Iwanowem to nie ma lepszych specjalistów niż TVP, a niektórzy ludzie płaczą nad tym powrotem praw do TVP jakby wcześniej kadrę robił SkySport z Carragherem i Nevillem, a nie Kołtoń z Kowalczykiem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

ZakolaRedaktora
ZakolaRedaktora(@zakolaredaktora)
4 lat temu
Reply to  kamilp88

Gilewicz akurat jest spoko i jako jedyny z tych, których wymieniłeś nie opowiada tylko i wyłącznie banałów.

kamilp88
kamilp88(@kamilp88)
4 lat temu

Może i masz rację. Nie ukrywam, że większość ekspertów mi się zlewa w jedno i mogłem go niesprawiedliwie ocenić.
natomiast podczas Euro najbardziej cierpiałem jak słuchałem Ziobera. Facet nic się nie zna, nie dość że rzuca banałami to jeszcze w złym kontekście.

ZakolaRedaktora
ZakolaRedaktora(@zakolaredaktora)
4 lat temu
Reply to  kamilp88

,

robertmar
robertmar(@robertmar)
4 lat temu

Ciekawi mnie, jaki temat doktoratu zaproponują „Lewemu”. Acz pisanie o akademii Bayernu jest już na pewno trudniejsze…

serek
serek(@serek)
4 lat temu
Reply to  robertmar

no, pewnie będzie musiał podejść do Salihamidzica, żeby mu wyjął z piwnicy jakieś kolorowe materiały reklamowe akademii. Na szczęście na tych studiach to powinno już wystarczyć.

vincent van cock
vincent van cock(@patryk-malecki)
4 lat temu

Zapienił się jakby wyciągnęli aferę z fajkami albo zabiciem pieszego , a nie truskawkę , oburzać się o taki żart to żenujące jest. Hajto to dno , ale nie tylko z jego powodu dobrze ,że nie będzie mundialu na polsacie , wyobraźmy sobie np ,że zdobywamy brązowy medal i co obejrzymy zamiast wręczania medali : pierdolone reklamy na 100% , nawet gdybyśmy mistrzostwo świata zdobyli to skurwysyny od razu jebnęliby blok reklam , tak jak po awansie od razu 20 minut reklam i chuj z kibicami , wolę już śmiać się ze Szpaka niż męczyć się z nażelowanymi Borkami i Hajtami i to ciągłe” tak” , po co drugim zdaniu , albo po samym czasowniku. Jak to możliwe ,że nikt im nie zakazał tej żenady , Hajto się nauczył od Borka i Kołtuna i pierdoli po co drugim zdaniu ” tak” kiedy nie jest to poprawne , zamiast nieprawdaż można powiedzieć samo nie , ale nie” tak” kurwa , banda jebanych debili.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Fidel
Fidel(@fidel)
4 lat temu

W następnym spocie powinni wrzucić fragmenty meczu z Portugalią i wesołego Pauletę. No i karton szlugów na koniec.

vincent van cock
vincent van cock(@patryk-malecki)
4 lat temu
Reply to  Fidel

przydałby się jeszcze głos Hajty do tego: zdarza się , tak ? czy coś równie głupiego zakończone „tak”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Fidel

Treść usunięta

Larry Gopnik
Larry Gopnik(@larry-gopnik)
4 lat temu

Hajto i Grosicki sa siebie warci, ego w kosmosie, poziom zaś niebywale infantylny.

Fidel
Fidel(@fidel)
4 lat temu
Reply to  Larry Gopnik

Grosicki ma chyba kompleks bycia szanowanym, przez co z tym ciągłym powtarzaniem o „turbo” i że nie chce być odbierany jako klaun wypada trochę jak swego czasu Kuba Kosecki mówiący w każdym wywiadzie że „chcę być bezczelny, będę bezczelny, itd.” Z drugiej strony to chyba motywuje Grosika do zasówania więc wszyscy na tym zyskują.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu

Tomek Hajto to wielki atleta. Pokonał go w Korei Pedro Pauleta.

711dronow
711dronow(@711dronow)
4 lat temu

Albo, jak kiedys śpiewali na ekstraklasowych stadionach kibice przeciwnych drużyn : „Hajto kutasie! Zabiłeś babkę na pasie!”

MArekPolkowski
MArekPolkowski(@marekpolkowski)
4 lat temu

Jeszcze troche i Lewy zostanie biskupem.

Wyrzysk
Wyrzysk(@wyrzysk)
4 lat temu

Z reklamami w takim momencie, to dramat zrobili w Polsacie. Ale a propos Szpakowskiego, to:

https://youtu.be/hj4lNg8wiB0?t=2m28s

Gość jest kurwa komentatorem, który powinien żyć meczem, a jest najbardziej zaskoczony na całym stadionie, że Sobolewski dostaję drugą żółtą. Nawet kurwa nie wiedział, że Sobol miał już żółtą kartkę i zdziwko. Był wtedy o 11 lat młodszy. W dupie mam taki komentarz.

Jeśli oglądacie Misję Futbol, to pewnie zauważyliście, że on już nawet nie jest w stanie dyskutować o Futbolu, bo cały czas gada od rzeczy, albo o Bayernie.

Wolę mylącego się Hajtę, bo przynajmniej wiem, że on ogląda ten mecz i nim żyje.

B123
B123(@b123)
4 lat temu
Reply to  Wyrzysk

Szpakowski zawsze był pojebany i niezainteresowany piłką to jest właśnie warszawskie medialne towarzystwo wzajemnej adoracji nie liczą się umiejętności pracowitość inteligencja a raczej czy tatuś/dziadek był komisarzem pzpr kto komu obciągnął albo z kim pije wódkę

lookass
lookass(@lookass)
4 lat temu
Reply to  B123

Widzę, że jesteś zorientowany jak tata zdobywał pracę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  B123

Treść usunięta

Virus
Virus(@virus)
4 lat temu

W Brzyduli była chyba taka, która też powiedzenia przekręcała.

KKS
KKS(@kks)
4 lat temu

Przy poziomie Hajty mozna sie cieszyc, ze jest „truskawka na torcie”, a nie „chuj w torcie”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  KKS

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  KKS

Treść usunięta

Hagen
Hagen(@hagen)
4 lat temu

Hajto to troglodyta.Powinien zniknąć bo żaden z niego ekspert.Ciekawe czy ktoś napisze jak wygląda edukacja na tej „prestiżowej” uczelni którą kończy Lewy.Zaliczenia egzaminów online…parodia ale papier jest.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Hagen

Treść usunięta

Arystoteles Papas
Arystoteles Papas(@arystoteles)
4 lat temu

Największym plusem reprezentacji w TVP jest to że nie trzeba będzie słuchać Hajty. Nie ma co ukrywać, ty śmieszkowaniem z niego i gloryfikowaniem głupot które wygadywał stworzyliście zadufanego w sobie bufona. Troglodyta mający się za wyrocznię w polskiej piłce…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Andri575
Andri575(@andri575)
4 lat temu

Spot moim zdaniem średni ale -1 to poziom dystansu do siebie Hajty.

Przemyslaw
Przemyslaw(@przemyslaw)
4 lat temu

Reakcja Hajty jest dowodem na to, że spot został wymierzony idealnie. Cóż, odezwały się kompleksy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Przemyslaw

Treść usunięta

dude
dude(@maciocho)
4 lat temu

Pan Tomasz to ma poczucie humoru typowego Jugola…

detox
detox(@detox)
4 lat temu

Co do Hajty, to zawsze mi się przypomina anegdota:

Szatnia reprezentacji, siedzi Hajto i pierdoli w swoim stylu o tym, że wszystko ma najlepsze. Najlepsze auto, najlepszy telefon, zna każdego i grał z każdym najlepszym piłkarzem. Wszyscy siedzą cicho i słuchają.
Nagle Żewłak nie wytrzymuje i pyta:

– Gianni, powiedz mi, jak to jest być we wszystkim najlepszy, a mieć tak małego kutasa?

Prosinecki
Prosinecki(@prosinecki)
4 lat temu
Reply to  detox

Z której książki to było? „Szamo”?

Infantry
Infantry(@infantry)
4 lat temu
Reply to  Prosinecki

Tak

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu
Reply to  Infantry

Zasadniczo Szamo, ale to było jednak nie w szatni, tylko w autokarze:
„Kiedyś w autokarze Michał Żewłakow nie mógł już wytrzymać tych ciągłych
przechwałek, więc nagle zagaił:
– Tomek, powiedz, jak to jest być takim zajebistym i mieć takiego małego kutasa?
To był nokautujący cios, chociaż… poniżej pasa.”

Vooyek_Zbooyek
Vooyek_Zbooyek(@vooyek_zbooyek)
4 lat temu

Nosił wilk razy kilka…

Wicher
Wicher(@wicher)
4 lat temu

Jak przeczytałem to z Hajto to jebłem. Już prawie wycofał wisienkę z obiegu haha Jak widać TVP wycofało z obiegu tego „znawcę”. Czy jak ktoś powie „miszcz” to też dzięki temu, że mówi tak Hajto? Widać, że gość jeszcze się kręci po tym jak go Pauleta zakręcił, a to już 15 lat…

Vinni
Vinni(@vinni)
4 lat temu

Tomasza Hajto to nawet w pewnym sensie polubiłem, ale było na samym początku jego komentowania kadry. Wtedy zwyczajnie mnie śmieszył tym swoim gadaniem truizmów, tekstów rodem z „bojska” itd. Jednak po pewnym czasie zrobił się z niego celebryta, facet który uważa siebie za giganta mikrofonu i jeżeli ktoś tylko powie złe słowo to od razu ma ból pewnej części ciała.
Tak samo nie lubię TVP, pod żadnym względem nie jest mi z nimi po drodze, ale akcja reklamowa jest zrobiona naprawdę ze smakiem i dużym poczuciem humoru.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Analityk33tm
Analityk33tm(@analityk33tm)
4 lat temu

Hajto nie należy do zbyt bystrych gości i nawet nie zdaje sobie zapewne sprawy że wisienkę (kwaskowy nieco owoce) się kładzie na torcie po to, aby nieco zbalansować smak słodkiego kremu i pierdzieli o truskawkach 😀 SPOT TVP jest mistrzowski 😀

Suche Info
27.01.2022

Piątek będzie miał rywala

Dusan Vlahović odchodzi do Juventusu, ale naiwny był ten, kto myślał, że Fiorentina zostanie tylko z Krzysztofem Piątkiem i Polak będzie grał wszystko od deski do deski. Viola szykuje już zastępstwo dla swojej gwiazdy. Kogo? Arthura Cabrala z FC Basel. Brazylijski strzelec regularnie dziurawi siatki w szwajcarskiej lidze: Sezon 19/20 – 14 goli 20/21- 18 […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Przybyłko: – Rozmawiałem z Legią, ale Chicago Fire było konkretne

Kacper Przybyłko trafił do Chicago Fire i już w debiucie – na razie sparingowym – strzelił swoją pierwszą bramkę. W rozmowie z portalem Meczyki.pl mówił między innymi o zainteresowaniu Legii. Przybyłko stwierdził: – Było blisko Legii, ale oni chyba koncentrują się na lecie. To normalne, że zimą nie ma aż tyle pieniędzy. Były rozmowy, były […]
27.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Zmiany w zarządzie Legii

Legia.Net informuje, że dojdzie do zmian w zarządzie Legii. Ten obecnie funkcjonuje w trzyosobowym składzie – Dariusz Mioduski, Tomasz Zahorski i Jarosław Jurczak. Czwartym do brydża ma być Marcin Herra. Zasiada on obecnie w zarządzie Legia Tenis, wcześniej był w spółce PL.2012, która koordynowała polskie przygotowania do mistrzostw Europy, jest także prezesem Arena Operator, która […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Daníel Leó Grétarsson nowym zawodnikiem Śląska

Daníel Leó Grétarsson został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Islandczyk podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. Grétarsson to środkowy obrońca, w razie potrzeby może obsadzić też lewą stronę defensywy. Ostatnio występował w Blackpool, ale grał tam mało. Zaliczył 12 występów w League One, a po awansie znalazł się jeszcze bardziej w odstawce – trzy mecze na […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

OFICJALNIE: Paweł Wszołek piłkarzem Legii

To już oficjalne – Paweł Wszołek wrócił do Legii. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022. – Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję – mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kasperczak: – Z wyboru selekcjonera zrobiła się szopka

Henryk Kasperczak nie jest zadowolony z tego, jak długo ciągnie się telenowela z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wyraził swoją opinię na łamach Sport.Dziennik.pl. Trener stwierdził: – Wydaje mi się, że najpoważniejszym kandydatem do pracy z reprezentacją był Marcel Koller, ale Szwajcar ostatecznie odmówił. Teraz Kulesza chce pokazać, że wskaże swojego kandydata, że nie będzie […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kolejne wzmocnienie Rakowa?

Raków zbroi się na rundę wiosenną Ekstraklasy, ale dotychczasowe posiłki mają mu nie wystarczyć. Klub ściągnął już Deiana Sorescu, Bogdana Racovitana i Szymona Czyża. Teraz czas na napastnika. Miałby nim być Illija Szkurin, informuje portal Meczyki. Szkurin to piłkarz CSKA Moskwa, który przebywa na wypożyczeniu w Dynamie Kijów. W ośmiu ligowych meczach nie strzelił jeszcze […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Co ma do tego moja zmarła matka?”, czyli awantura w Serie B

Ostatnia kolejka Serie B. Lecce podejmuje Vicenzę, lider podejmuje czerwoną latarnię tego sezonu rozgrywek na zapleczu włoskiej elity. 2:1 dla faworytów, ale mecz na styku, szalona końcówka. W pewnym momencie doliczonego czasu gry do sędziego podchodzi Riccardo Meggiorini i zaczyna płakać… Kamery rejestrują skargę Meggioriniego, który chwilę wcześniej strzelił gola kontaktowego dla Vicenzy. 36-letni napastnik […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Rangnick jednak na stałe w Manchesterze United?

Czy Manchester United pod wodzą Ralfa Rangnicka stał się potęgą na miarę swojego potencjału? Nie. Czy to jednak oznacza, że trener tymczasowy, bo takim mianem tytułuje się Niemiec, nie zostanie w swojej roli na dłużej niż kolejne kilka miesięcy? Wcale nie jest to powiedziane.  W tekście o początku awaryjnej kadencji Rangnicka w Anglii pisaliśmy: Jeżeli […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Boniek sprzątał po Lacie, Kulesza sprząta po Bońku”

Serial „Jak PZPN wybiera selekcjonera?” ciągnie się od miesiąca. Henryk Kasperczak uważa, że z procesu wyboru nowego selekcjonera zrobiła się szopka.  – Zbigniew Boniek sprzątał po Grzegorzu Lacie, teraz Cezary Kulesza sprząta po Bońku. Oni podejmują samodzielnie decyzje. Widać było, że Kulesza nie ma przekonania do Sousy i wykorzystał sytuację, gdy ten zwrócił się do […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kręcina wskazuje wymarzonego kandydata na selekcjonera

Zdzisław Kręcina wskazał swojego wymarzonego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski. I jest to wybór – powiedzmy sobie szczerze – tak nieoczywisty, jak absurdalny.  – Miałbym wymarzonego kandydata – gdyby był dziesięć lat młodszy. To – moim zdaniem – mistrz świata w kategorii dokonywania niemożliwego. Czego by się nie tknął, kogo by nie prowadził, kończyło się […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Glik nie trafi do Parmy

Wszystko rozbija się o pieniądze. Niedawno włoski dziennik Tuttosport informował, że Benevento myśli nad sprzedażą Kamila Glika. Problemem reprezentanta Polski miała być jego wysoka pensja, a ściągnięciem go w ramach wypożyczenia interesowała się Parma. Do takiego ruchu jednak nie dojdzie. I, jakież zdziwienie, ponoć znów chodzi o kasę.  Portal benevento.iamcalcio.it podaje, że Glik nie trafi do […]
27.01.2022