post

Opublikowane 30.09.2017 12:33 przez

redakcja

Maksymilian Stryjek jest bramkarzem angielskiego Sunderlandu, gdzie trafił w wieku 16 lat. W ostatnich latach często trenował z pierwszą drużyną, usiadł nawet na ławce w meczu Premier League. Sunderland spadł z ligi, a Maks, nie chcąc być tylko zmiennikiem, powędrował na wypożyczenie do IV-ligowego Accrington. Nam opowiada o trudnych początkach w Anglii, obecnej kontuzji, Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, a także… swojej wielkiej pasji do Rosji i nauki języków obcych. Zapraszamy.

Skąd wzięło się u ciebie zainteresowanie Rosją?

Wszystko zaczęło się mniej więcej w wieku 5 lat. Pamiętam, że bardzo często oglądałem kultowy już serial „Czterej pancerni i pies”, gdzie drugim językiem jest rosyjski. Język od początku mi się spodobał, można powiedzieć, że mnie zafascynował, więc chciałem się go nauczyć. Moja ulubiona bajka z dzieciństwa to „Wilk i zając” – też w języku rosyjskim. Myślę, że wtedy moja pasja zakiełkowała. Moja babcia bardzo często opowiadała mi o czasach komunizmu. Bardzo lubiłem słuchać tego typu historii, chłonąłem wiedzę. Z wiekiem zacząłem więcej na ten temat czytać, spodobał mi się przede wszystkim okres Związku Radzieckiego. W szkole moim ulubionym przedmiotem była historia. Dobrze się złożyło, bo na lekcjach bardzo często rozmawialiśmy na temat Rosji. Oglądałem filmy dokumentalne i czytałem książki o tym kraju. Zresztą do dziś to robię. Jedną z wielu, która mi się spodobała, jest reportaż Barbary Włodarczyk „Nie ma jednej Rosji” oraz cykl reportaży „Szerokie tory”. Świetnie napisane, do tego znakomicie poszerzają wiedzę. Mogę o tym rozmawiać godzinami. Jeżeli usłyszę gdzieś pogadankę na ten temat, natychmiast się dołączam.

Ile przerobiłeś książek i artykułów związanych z tym krajem?

Już nawet nie liczę… Obecnie na półce mam około 30 książek, wszystkie związane z Rosją. Chłonę także przeróżne artykuły – jest ich tak dużo, że nie potrafię podać dokładnej liczby. Samego języka rosyjskiego zacząłem uczyć się w wieku 12 lat i mogę powiedzieć, że teraz posługuję się nim biegle.

Oprócz rosyjskiego znasz polski, angielski, uczysz się też hiszpańskiego. Powoli stajesz się poliglotą.

Uczę się przede wszystkim dla siebie. Mam dużo wolnego czasu i staram się go jakoś wypełnić, sensownie zagospodarować. Często chodzę na siłownie, ale to jest jednak powielanie wzorców z treningów. Potrzebuję jakiejś odskoczni, dlatego uczę się języków. Jeżeli chodzi o rosyjski, jestem w o tyle uprzywilejowanej sytuacji, że mam w Anglii rosyjską przyjaciółkę, więc regularnie mogę się nim posługiwać. Bardzo często rozmawiam też w tym języku z tatą. Co prawda często odpowiada mi po polsku, bo pozapominał dużą część słów, ale zawsze jest to jakiś pomysł na szlifowanie swoich umiejętności. Nie rozumiem ludzi, którzy nie chcą się rozwijać poprzez naukę języków. Przecież to jest tak ważne! W XXI wieku angielski jest kluczowy, trudno znaleźć pracę bez choć podstawowej znajomości, a przecież to nie jest wcale takie trudne. Wystarczą chęci. Tylko i aż.

Mówiłeś też, że po kupnie samochodu będziesz starał się zwiedzać Wyspy Brytyjskie. W wolnym czasie jeździsz i poznajesz nowe miejsca?

Zdarza się, ale dużo zależy od tego, ile mam czasu wolnego, a ostatnio jest z tym dość krucho. Częściej wybieram domowe zacisze, a tam wiadomo – mogę chociażby szlifować języki.
W Sunderlandzie było dość dużo restrykcji, jeżeli chodzi o opuszczanie klubu, chociaż muszę przyznać, że przeważnie nie mieli problemu, żebym pojechał na przykład na dwa dni do domu. W zeszłym sezonie przytrafiła mi się śmieszna sytuacja. Po półfinałowym meczu z Norwich City poleciałem do Hiszpanii, tuż po wylądowaniu otrzymałem wiadomość, patrzę, a tam: „masz być dzisiaj na treningu”. No jak to? Wytłumaczyłem, że nie dam rady, dostałem przecież wolne, i poleciałem do Hiszpanii trochę odpocząć. Jak widać – nie wszystko mają pod pełną kontrolą, czasami sami się gubią.

Jak wspominasz pierwsze miesiące pobytu w Anglii? Podobno były bardzo trudne, tak bardzo było widać, że tęsknisz za domem, że aż chcieli odesłać cię z powrotem do Polski.

Miałem 16 lat, kiedy wyprowadziłem się z Polski i osiedliłem się na stałe na Wyspach. Początki były bardzo trudne – nowe miasto, nowi ludzie… niby pierwszy tydzień bardzo mi się podobał, byłem zachwycony, jednak z czasem zaczynałem odczuwać tęsknotę za rodziną, przyjaciółmi… po prostu za domem. Sunderland widział, co się ze mną dzieje, że bardzo często byłem nieszczęśliwy i tęskniłem. Na szczęście w odpowiednim momencie trafiłem na naprawdę wartościowego człowieka, który bardzo mi pomógł. Chodzi mi o trenera bramkarzy Marka Prudhoe, z którym do tej pory się przyjaźnie – tak to chyba można nazwać. Mogę zadzwonić do niego w każdej chwili, a ten zawsze mnie wysłucha i doradzi. Najważniejsze, że czułem zaufanie – Sunderland nigdy nie chciał się mnie pozbywać.

Nie tak dawno mówiłeś, że pod względem piłkarskim już się zaaklimatyzowałeś, ale miewasz jeszcze chwilę słabości jeżeli chodzi o życie prywatne – teraz to się unormowało?

Chwile słabości będą zawsze, ale teraz faktycznie jest ich znacznie mniej. Sytuacja się unormowała, dodatkowo wraz z rozwojem technologii komunikowanie się z rodziną i przyjaciółmi jest prostsze i mam możliwość rozmawiania codziennie z kim chce. Do tego w Anglii poznałem parę osób, z którymi lubię spędzać wolny czas. Wcześniej nie miałem się do kogo odezwać, to też miało na mnie spory wpływ. Pojawiały się momenty zwątpienia. Czasami myślałem sobie: „po co mi to wszystko? Czy naprawdę muszę mieszkać tak daleko od domu, często cierpieć przez samotność i poświęcać wszystko dla piłki?” Szybko jednak ustawiałem się do pionu – robiłem sobie trening lub oglądałem jakieś sklejki ze swoją gra, i mówiłem: „to jest to, co chce robić w swoim życiu!” I tak się rozwiewały moje wątpliwości. Nie działałem jednak sam – do tej pory często rozmawiam z psychologiem, uważam, że to część mojej pracy. Naprawdę mi to pomaga, mogę wyczyścić głowę i przystąpić do meczu bez żadnych nękających mnie problemów. Zawodnik musi mieć poukładane w głowie, zanim zacznie grać. Inaczej to nie ma sensu. Ważne jest też wsparcie rodziny. Ja ze swoimi najbliższymi jestem związany bardzo mocno. Moi bliscy mają na mnie bardzo pozytywny wpływ – motywują mnie, a ja wiem, że nie mogę ich zawieść.

W Sunderlandzie spędziłeś dobrych kilka lat, trenowałeś z pierwszą drużyną. Był momenty, gdzie byłeś blisko debiutu?

Już od 2-3 lat trenuje z pierwsza drużyna, parę razy zdarzyło mi się znaleźć na ławce czy to w Premier League, czy w pucharach, więc mogę powiedzieć, że byłem o włos od debiutu. Teraz zespół spadł ligę niżej, a ja nie chciałem być tym drugim czy trzecim bramkarzem. Zdawałem sobie sprawę, że potrzebuję regularnej gry, stąd wypożyczenie do czwartoligowego Accrington. Kluby mają między sobą taką umowę, że Sunderland może mnie cofnąć w styczniu. Nie wiem, jak potoczą się moje losy, ale mierzę wysoko. Chcę dobrze grać w moim obecnym klubie, a już w styczniu postarać się o bluzę z numerem 1 w Sunderlandzie! Wiem, że we mnie wierzą.

W debiucie w Accrington zagrałeś tylko 9 minut, przeszkodziła ci kontuzja. Od tego czasu minął prawie miesiąc. Jak z twoim zdrowiem?

Wszystko było dobrze aż do zeszłego wtorku. Zacząłem rehabilitacje i lekkie treningi, jednak wtedy trener bramkarzy postanowił zrobić mi trening dynamiczny na gumach i odnowiła się moja kontuzja. Znowu czeka mnie przerwa, nie wyjdę na boisko przez mnie więcej 2-3 tygodnie. Teraz współpracuje ze sztabem medycznym i głównym fizjoterapeuta, który zresztą bardzo mocno zezłościł się na niekompetencje trenera bramkarzy.

Dajesz sobie jakiś czas, do kiedy zamierzasz zadebiutować w Premier League?

Nie stawiam sobie takich celów. Z wiekiem zrozumiałem, że lepiej koncentrować się na danej chwili i na danym momencie. Wole spokojnie patrzeć w przyszłość, skupiając się jednocześnie na jak najlepszym wykonywaniu obecnej pracy, bo tylko ona może przynieść efekty. Kto wie, co wydarzy się za kilka lat. Mam nadzieję, że dzięki uporowi i determinacji zajdę wysoko.

Chciałbym jeszcze zahaczyć o młodzieżowe Mistrzostwa Europy, na których byłeś 3. bramkarzem. Zastanawiasz się czasem, czego wam zabrakło?

Czego nam zabrakło? Wiesz co… moim zdaniem było widać różnice klas pomiędzy nami a naszymi przeciwnikami. Większość naszych zawodników gra w Ekstraklasie, to jest oczywiście dobra liga, ale nie ma porównania. Spójrz na Anglię – piłkarze tamtej młodzieżówki grali na poziomie Premier League czy Championship. Inny poziom. Na pewno zabrakło nam też skuteczności, w końcu nie mierzyliśmy się tylko z Anglią. W poprzednich dwóch spotkaniach potrafiliśmy dochodzić do sytuacji, jednak zawsze brakowało postawienia tej kropki nad „i”…

Uważasz, że niesłusznie pomijano cię podczas dyskusji o obsadzie bramki na ten turniej? Świetnie spisywałeś się przecież w drużynie U-23. 

Szczerze mówiąc, nie przejmowałem się tym, co napiszą o mnie i czy rozmawiają na mój temat, czy nie. Ja byłem gotowy na to, żeby wskoczyć do bramki jako numer jeden, trener podjął inna decyzje i ja to szanuje, naprawdę nie mam do nikogo pretensji. Wspierałem chłopaków, często z Kubą Wrąblem i „Drągiem” rozmawialiśmy, żartowaliśmy, więc w gronie bramkarzy wytworzyła się fajna atmosfera. Myślę, że każdy z nas był gotowy stanąć w każdym momencie, ale jak to na pozycji bramkarza – grać może tylko jeden.

Mała zadra na pewno była.

W kadrze Marcina Dorny byłem świeżakiem, więc jakiegoś wielkiego rozczarowania nie doświadczyłem. Po prostu ciężko pracowałem na treningach, wiedziałem, że robię to dla siebie, a nie kogoś innego. Bartek Kapustka grając cały sezon w drużynie U-23 Leicester znalazł się w pierwszym składzie, ale ja nie chcę się porównywać do jego sytuacji. Przede wszystkim U-23 to cały czas poziom juniorski, choć i tak uważam, że to dobra liga. Kuba Wrąbel był jednak ograny w piłce seniorskiej.

Liczysz, że po wyleczeniu kontuzji Czesław Michniewicz spojrzy na ciebie przychylniejszym okiem? Konkurencja nie śpi.

Mam taką nadzieję, zrobię wszystko, aby osiągnąć swój cel. Wiem, że ciężką pracą można zajść naprawdę wysoko i chciałbym, żeby młodzieżówka była jednym z tych wielu szczebelków w mojej karierze. Teraz koncentruję się na wyleczeniu kontuzji, potem muszę dobrze prezentować się w klubie, i zobaczymy, co się wydarzy. Powołanie do reprezentacji zawsze jest wyróżnieniem i wielką dumą, ale jeśli nie uda mi się pojechać na jakieś zgrupowanie, to też nic wielkiego się nie stanie. Nadal będę zasuwał na treningach.

Rozmawiał Norbert Skórzewski

redakcja

Opublikowane 30.09.2017 12:33 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
1 liga
30.07.2021

ŁKS w swoim stylu – przeważał, ale punkty pogubił

Nie zawiodło nas dzisiejsze starcie dwóch ekip, które w ubiegłym sezonie poległy w barażach o awans do Ekstraklasy. GKS Tychy podzielił się punktami z ŁKS-em Łódź po naprawdę niezłym widowisku. Łodzianie zagrali w swoim starym, (nie)dobrym stylu – długo dominowali i wyszli za zasłużone prowadzenie, lecz ostatecznie pozwolili rywalom wyrównać po błędzie bramkarza. Klasyka gatunku. […]
30.07.2021
Ekstraklasa
30.07.2021

Szysz i Żivec odpalili petardy, w Lubinie uniknęli pożaru

Zagłębie Lubin po 0:3 w Krakowie musiało się spiąć z Górnikiem Łęczna, żeby już na samym początku się nie zakopać i nie wprowadzić nerwowej atmosfery do szatni. To się udało. Dzięki pięknym bramkom Patryka Szysza i Saszy Żivca „Miedziowi” pokonali beniaminka. Dariusz Żuraw ma przynajmniej tydzień spokoju. Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna: błędy Janusza Gola […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Stan Igrzysk. Zobacz podsumowanie kolejnego dnia zmagań!

Rekord Europy polskiej sztafety mieszanej.  Pewna wygrana naszych siatkarzy z Japonią. Sensacyjna porażka Novaka Djokovicia. Sporo działo się dziś na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio z udziałem naszych sportowców i nie tylko, więc pora to wszystko podsumować. Zapraszają Wojciech Piela, Kacper Marciniak, Szymon Szczepanik i Piotr Chłystek z Przeglądu Sportowego. Zapraszamy!  fot. Newspix
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Mistrz Polski nie może się zadowolić pucharem pasztetowej

Legia Warszawa w końcu awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów, ale jak to kiedyś zostało mądrze napisane – jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ja rozumiem, że widok Legii na jesień w Europie jest cholernie rzadki, natomiast to wciąż tylko puchar pasztetowej. Mistrza Polski nie ma prawa się tym zadowolić. I z tego […]
30.07.2021
1 liga
30.07.2021

Czego spodziewać się w nowym sezonie 1. ligi?

Pierwszoligowcy wracają do gry o ligowe punkty i awans do Ekstraklasy. Jak w sezonie 2021/2022 będzie wyglądało zaplecze najwyższej ligi w kraju? Czekają nas mecze z udziałem wielkich marek, klubów zasłużonych nie tylko dla 1. ligi, ale dla całej polskiej piłki. Czeka nas także debiut VAR-u, który ma sprawić, że rozgrywki będą wolne – przynajmniej […]
30.07.2021
1 liga
30.07.2021

ŁKS w swoim stylu – przeważał, ale punkty pogubił

Nie zawiodło nas dzisiejsze starcie dwóch ekip, które w ubiegłym sezonie poległy w barażach o awans do Ekstraklasy. GKS Tychy podzielił się punktami z ŁKS-em Łódź po naprawdę niezłym widowisku. Łodzianie zagrali w swoim starym, (nie)dobrym stylu – długo dominowali i wyszli za zasłużone prowadzenie, lecz ostatecznie pozwolili rywalom wyrównać po błędzie bramkarza. Klasyka gatunku. […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Mistrz Polski nie może się zadowolić pucharem pasztetowej

Legia Warszawa w końcu awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów, ale jak to kiedyś zostało mądrze napisane – jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ja rozumiem, że widok Legii na jesień w Europie jest cholernie rzadki, natomiast to wciąż tylko puchar pasztetowej. Mistrza Polski nie ma prawa się tym zadowolić. I z tego […]
30.07.2021
Brama dnia
30.07.2021

Baszczyński z Omonią czy Sobczak z Lechem? | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” bez większych problemów zatriumfował Paweł Golański. Dzisiaj w szranki stają natomiast Marcin Baszczyński i Paweł Sobczak. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. MARCIN BASZCZYŃSKI VS OMONIA (30.07.2003) Marcin Baszczyński nie był łowcą goli, do siatki trafiał rzadko, ale 18 lat temu w starciu z Omonią Nikozja ukąsił w […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Co sąsiad, eurowpierdol? Klęska Białorusi i inne rankingowe smaczki

Tym razem to nie my zostaliśmy pośmiewiskiem Europy. Białorusini wypadli z pucharów jeszcze w lipcu, w dodatku z wykopem, przegrywając wszystkie swoje dwumecze przy pierwszym podejściu. To trzeci fatalny sezon Białorusi, widać jak im brakuje konia pociągowego w postaci mocnego BATE. My możemy żałować odpadnięcia Pogoni, pogubionych punktów rankingowych Śląska czy Rakowa, ale w rankingu […]
30.07.2021
NBA
30.07.2021

10 najlepszych silnych skrzydłowych w historii NBA

Nieustraszony Charles Barkley. Subtelny Dirk Nowitzki, charyzmatyczny Kevin Garnett, błyskotliwy Kevin McHale, legendarny Bob Pettit. Przed wami kolejny odcinek naszego mini-cyklu rankingów, w ramach którego wybieramy 50 najlepszych koszykarzy w historii z podziałem na pozycję. Dzisiaj przedstawiamy wam 10 najwybitniejszych silnych skrzydłowych wszech czasów. Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, słówko o wczorajszym głosowaniu. My […]
30.07.2021
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu

„Zawodnik musi mieć poukładane w głowie, zanim zacznie grać. Inaczej to nie ma sensu.” Zasadniczo się zgadzam, odnosi się to zapewne do większości piłkarzy, ale przecież jest wielu, o których z pewnością nie można powiedzieć, że w głowie mają poukładane. Choćby taki Balotelli… Pewnie nie on jeden, W głowie to on ma raczej sieczkę, pewnie dlatego tam się nic pookładać nie da.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu

To prawda, ale jednak wszedł wysoko, a przez głupotę szybko spadł!

DrMabuse
DrMabuse (@drmabuse)
3 lat temu

Bardzo dobrze, ze coraz czesciej wrzucacie wywiady z piłkarzami, będącymi zaprzeczeniem stereotypu tępego miłośnika disco polo, ziewajacego nad ksiażką dłuższą niz „Poczytaj mi, mamo” i przyklejącego koledze buty do podłogi w szatni.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu
Reply to  DrMabuse

Szkoda, że nie zapytali go o geja w szatni!

Urkides
Urkides (@urkides)
3 lat temu
Reply to  DrMabuse

Ostatnio Boniek pobił rekord „mądrości” pisząc chyba na twiterze z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i sezonu w szkółkach pilkarskich cos w rodzaju „znowu będą ich uczyć języków obcych i zdrowego odżywiania, czy z tego może być piłkarz?”.
Najwyraźniej nasz oświecony prezes, wizjoner rozwoju polskiej piłki twierdzi że półanalfabeci, wykarmieni na schabowych to jest właściwy materiał na mistrzów.
Dzisiaj nawet w wojsku trzeba mieć poziom wykształcenia na poziomie przynajmniej średniego technicznego żeby móc obsługiwać współczesną broń.
Dlaczego w polsce tak jest kultywowane ciemniactwo pod mylącą nazwą „tradycja” to nie wiem? Wiem natomiast że im więcej takich chłopaków jak bohater wywiadu poradzi sobie w świecie gdzie panuje inny klimat tym lepiej dla naszego kraju, bo te brednie opowiadane przez „tradycjonalistów” szybciej przestaną obowiazywać.
Trenuj chłopie, zdobywaj wiedzę i doświadczenie żebyś mógł opowiedzieć swoim kumplom i młodszym kolegom że te leśne dziadki pieprzą koszały-opały. I ze trzeba się uczyć języków i zdrowo odżywiać jak się chce być wyczynowym sportowcem albo po prostu zdrowym, wykształconym czlowiekiem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  DrMabuse

Treść usunięta

Kacper Jagiełło
Kacper Jagiełło (@jagy17)
3 lat temu

„Mam dużo wolnego czasu i staram się go jakoś wypełnić, sensownie zagospodarować.”

„Zdarza się, ale dużo zależy od tego, ile mam czasu wolnego, a ostatnio jest z tym dość krucho.”

Zaprzeczanie sobie w stylu Jerzego Dudka. Nie zmienia to jednak faktu, że rozmowa dość ciekawa.

Mirek
Mirek (@mirek0530)
3 lat temu

A moim skromnym zdaniem to akurat logiczna opinia. Piłkarze generalnie mają dużo wolnego czasu, chyba to jasne. A jak zaznaczył OSTATNIO jest z tym krucho, bo prawdopodobnie zmiana miejsca zamieszkania i klubu, kontuzja, pewnie rehabilitacje itp.

pep pep
pep pep (@pep-pep)
3 lat temu

kariera może rozwinąć się różnie, ale Stryjek nie mieści się nawet w top 8 najlepszych polskich bramkarzy do 23 rż.
Wybory personalne Młynarczyka były horrendalne, 99 % januszów podejmowałoby lepsze.

Rojber Hultajski
Rojber Hultajski (@majkel)
3 lat temu
Reply to  pep pep

a mógłbyś nam przedstawić ten ranking?

oskar
oskar (@oskar)
3 lat temu

Mądrego to i miło poczytać do obiadu. W porównaniu do takiego Grabary to po 3 zdaniach widać, że ciekawy typ, a nie sieczka w głowie.

Mam nadzieję, że wyzdrowiejesz jak najszybciej i wywalczysz 1 plac. Powodzenia,

SzalonyWladek
SzalonyWladek (@szalonywladek)
3 lat temu

Gdzie są ogonki? Przez te wszystkie „chce”, „współpracuje” odechciało mi się czytać.

stolar
stolar (@stolar)
3 lat temu

Jestem pod naprawdę dużym wrażeniem tego, jak poukładane masz w głowie biorąc pod uwagę tak młody wiek i w sytuację w jakiej się znajdujesz. Życzę wszystkiego dobrego i trzymam kciuki za rozwój Twojej kariery. Po tym co przeczytałem mam nadzieję i myślę, że kwestią czasu jest, aż będziesz między słupkami topowego klubu i reprezentacji!

Suche Info
30.07.2021

Witamy panie Pereira, żegnamy panie Pereira?

Boże Święty, panie Joelu, cóż pan najlepszego nawywijał. Jesteśmy w stanie zrozumieć – nie taki był plan, nie chodziło w tym wyskoku o to, by kopnąć w twarz rywala. Jesteśmy w stanie zrozumieć – to najgorzej wygląda na stop klatce, w rzeczywistości Pereira jest tylko rzeźnikiem, a nie bandytą. Ale kurczę, te protesty po otrzymaniu […]
30.07.2021
1 liga
30.07.2021

ŁKS w swoim stylu – przeważał, ale punkty pogubił

Nie zawiodło nas dzisiejsze starcie dwóch ekip, które w ubiegłym sezonie poległy w barażach o awans do Ekstraklasy. GKS Tychy podzielił się punktami z ŁKS-em Łódź po naprawdę niezłym widowisku. Łodzianie zagrali w swoim starym, (nie)dobrym stylu – długo dominowali i wyszli za zasłużone prowadzenie, lecz ostatecznie pozwolili rywalom wyrównać po błędzie bramkarza. Klasyka gatunku. […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Oficjalnie: Lukas Podolski debiutuje w Ekstraklasie!

Nadeszła wiekopomna chwila – Lukas Podolski po raz pierwszy pojawił się na boiskach Ekstraklasy! W poprzednim spotkaniu w Szczecinie były zawodnik reprezentacji Niemiec znalazł się poza kadrą meczową, ale trener Górnika Zabrze, Jan Urban, podjął decyzję, że w starciu z Lechem Poznań znajdzie się na ławce rezerwowych. Zastanawialiśmy się, czy wejdzie w końcówce rywalizacji, a […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Żuraw: – Nie zachłystujemy się tym zwycięstwem

Szkoleniowiec „Miedziowych” na pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał zadowolenia po wygranym 3:1 spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Jednak tonował optymistyczne nastroje. Podkreślił, że jego zespół czeka jeszcze wiele pracy nad poprawą różnych elementów. Stwierdził też, że czasem szanse gry powinni otrzymać zdolni zawodnicy z klubowej akademii i będzie to dla niego priorytet. – Mieliśmy mało czasu: […]
30.07.2021
Ekstraklasa
30.07.2021

Szysz i Żivec odpalili petardy, w Lubinie uniknęli pożaru

Zagłębie Lubin po 0:3 w Krakowie musiało się spiąć z Górnikiem Łęczna, żeby już na samym początku się nie zakopać i nie wprowadzić nerwowej atmosfery do szatni. To się udało. Dzięki pięknym bramkom Patryka Szysza i Saszy Żivca „Miedziowi” pokonali beniaminka. Dariusz Żuraw ma przynajmniej tydzień spokoju. Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna: błędy Janusza Gola […]
30.07.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Miedź gromi na inaugurację 1. ligi

Wystartowały rozgrywki zaplecza Ekstraklasy i już w pierwszym spotkaniu kibice zebrani na stadionie w Opolu obejrzeli aż 5 bramek. Sęk w tym, że musieli głównie oglądać popisy rywala, który pokonał miejscową Odrę aż 4:1. Tym samym bardzo udany debiut na ławce trenerskiej Miedzi Legnica zaliczył Wojciech Łobodziński.   W pierwszym z trzech dzisiejszych meczów 1. ligi […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Składy na mecz Górnik Zabrze – Lech Poznań. Lukas Podolski w kadrze meczowej

– Lukas Podolski trenuje z nami już dwa tygodnie, ale jego przygotowanie nie wskazuje na to, by mógł zagrać w Ekstraklasie już teraz. On doskonale wie, że to jeszcze nie ten moment. Bardzo chce się pokazać z dobrej strony i wystąpić, ale stanie się to wtedy, kiedy będzie w pełni gotów – przyznał szkoleniowiec po […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Kolejny piękny gol Zagłębia! [WIDEO]

Czy konfrontacja Zagłębia Lubin i Górnika Łęczna jest jakimś wybitnym widowiskiem? No nie. Ale na urodę bramek zdecydowanie nie możemy narzekać. W pierwszej połowie świetnym uderzeniem popisał się Patryk Szysz, a po przerwie przepięknym uderzeniem z dystansu uraczył nas Sasa Zivec. Zanotował chyba nawet ładniejsze trafienie niż kolega. Ależ przylutował!  Bramkarz Górnika Łęczna, Maciej Gostomski, […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Ben White w Arsenalu

Ben White dołącza do Arsenalu. 23-letni obrońca jest postrzegany za jednego z najbardziej perspektywicznych defensorów Premier League, za nim zresztą już pierwsze reprezentacyjne przygody. Do tej pory White grał w Brighton, wcześniej dołożył solidną cegiełkę do awansu Leeds United podczas sezonu 2019/20 w Championship.  Arsenal idzie dawno obraną ścieżką, choć jednocześnie trzeba przyznać – od […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Szysz znów czaruje! [WIDEO]

Ma talent do strzelania pięknych goli. Można już chyba tak napisać, czy będzie to trochę jak ze słynnymi zawodnikami, którzy „potrafią uderzyć z dystansu”? Jakkolwiek zdecydujemy – Patryk Szysz już po raz drugi w ostatnich miesiącach absolutnie oczarował nas swoim trafieniem. Przewrotka była bardziej efektowna, to prawda, ale z drugiej strony – dzisiejszą bramkę wypracował […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Superliga kontratakuje!

Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu ma zbadać skargę Superligi na działania UEFA wobec klubów-założycieli projektu. Dzisiaj Real Madryt, FC Barcelona oraz Juventus wydały wspólne oświadczenie, w którym wyrażają zadowolenie z ostatnich decyzji hiszpańskiego sądu, który do tej pory zajmował się sprawą. Odrzucona została skarga UEFA, do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez europejskie trybunały UEFA ma zaprzestać […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

PS: Legia rozważa Moritza Leitnera jako zastępcę Kapustki

– Legia Warszawa szuka zawodnika, który zastąpiłby kontuzjowanego Bartosza Kapustkę. I niewykluczone, że znalazła. Tym zawodnikiem może być Moritz Leitner – poinformował dzisiaj Przegląd Sportowy. Na razie nawet sam Przegląd pisze o sprawie z dużym dystansem, więc zapewne dość odległa jest finalizacja tej transakcji, ale sam fakt, że właśnie Leitner znalazł się na celowniku warszawskiego […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Stan Igrzysk. Zobacz podsumowanie kolejnego dnia zmagań!

Rekord Europy polskiej sztafety mieszanej.  Pewna wygrana naszych siatkarzy z Japonią. Sensacyjna porażka Novaka Djokovicia. Sporo działo się dziś na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio z udziałem naszych sportowców i nie tylko, więc pora to wszystko podsumować. Zapraszają Wojciech Piela, Kacper Marciniak, Szymon Szczepanik i Piotr Chłystek z Przeglądu Sportowego. Zapraszamy!  fot. Newspix
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Kadra w listopadzie pozostanie na Narodowym

Wreszcie. Wśród rozlicznych sygnałów powrotu do pełnej normalności po szalonym okresie pandemii – ten wydaje się dość symboliczny. Dziś UEFA podała lokalizacje listopadowych meczów reprezentacji Polski podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Mimo pewnych obaw – jako stadion gospodarzy w meczu Polski z Węgrami figuruje PGE Stadion Narodowy w Warszawie.  Już wcześniej kadra […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Mistrz Polski nie może się zadowolić pucharem pasztetowej

Legia Warszawa w końcu awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów, ale jak to kiedyś zostało mądrze napisane – jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ja rozumiem, że widok Legii na jesień w Europie jest cholernie rzadki, natomiast to wciąż tylko puchar pasztetowej. Mistrza Polski nie ma prawa się tym zadowolić. I z tego […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Rashford przejdzie operację

Marcus Rashford podda się operacji barku. Taką informację przekazał Manchester United. Co oczywiste, piłkarza czeka przerwa w treningach i meczach. Rashford z tym urazem barku mierzy się od dłuższego czasu, grał mimo tego, ale wiecznie taka sytuacja trwać nie mogła. Dlatego zawodnika czeka operacja. United napisali w oświadczeniu: – Po konsultacji między Marcusem, menedżerem, a […]
30.07.2021