post

Opublikowane 14.09.2017 18:03 przez

redakcja

Wyrzucając trenera cieszącego się kilka tygodni temu ogromnym zaufaniem, typowanego kilka miesięcy wcześniej na warszawskiego sir Alexa Fergusona, dokonała się jedna z dziwniejszych zmian trenerskich w naszej lidze w ostatnich kilku latach. Jacka Magierę zastąpił trener, który wcześniej… w ogóle trenerem nie był. Nie w seniorach. Ale to nie pierwsza taka roszada, powiedzielibyśmy nawet, że takich było w ostatnich latach w ekstraklasie na pęczki.

Wojciech Stawowy -> Albin Mikulski (Cracovia)

Bardzo, ale to bardzo podobna sytuacja do tej mającej obecnie miejsce w Legii. Z tym, że za słowami prezesa o bezgranicznym zaufaniu do trenera w Cracovii poszły czyny. Wojciech Stawowy w 2006 roku dostał od Janusza Filipiaka dziesięcioletni kontrakt, na mocy którego – co łatwo policzyć – powinien być trenerem Pasów do ubiegłego roku.

Jak się pewnie domyślacie, nie dotrwał. Od chwili, kiedy wziął do ręki długopis i parafował umowę na kolejną dekadę, do momentu, kiedy na kopach wyleciał ze stadionu przy Kałuży minęło 37… nie, nie miesięcy, ani nawet tygodni. Dni. Wtedy to chcąc wyjaśnić sytuację, w wyniku której jemu i dwóm jego piłkarzom wlepiono horrendalnie wysokie kary, dowiedział się, że nikt w klubie nie ma już ochoty z nim rozmawiać.

W czasie, kiedy Stawowy miał prowadzić Cracovię i być jej kamieniem węgielnym pod mistrzostwo i awans do Ligi Mistrzów, zdążył zaliczyć Arkę Gdynia, Górnik Łęczna, GKS Katowice, raz jeszcze Cracovię, Miedź Legnica i Widzew Łódź. I przesiedzieć ładnych kilkadziesiąt miesięcy na bezrobociu.

Radoslav Latal -> Jiri Necek -> Radoslav Latal (Piast Gliwice)

Personalnie niekoniecznie, ale pod względem sposobu przeprowadzenia roszady, chyba najbardziej kuriozalna zmiana ostatnich lat w naszej ekstraklasie. Jej kalendarium wygląda… mniej więcej tak:

15 lipca 2016: wkurwienie Latala na wszystkich wokół sięga zenitu po przegranej 0:3 z Goteborgiem w Lidze Europy, uznaje więc, że on Piasta już nie będzie prowadził

1 września 2016: Latal zaprezentowany jako nowy trener Piasta

Półtora miesiąca od sytuacji, w której Latal narzeka na wszystko i wszystkich do chwili, w której Czech wraca, bo gliwiczanom nie idzie. W międzyczasie zdążył jeszcze wylać żółć na swojego asystenta Jiriego Necka, którego oskarżał o sprawienie mu zawodu na łamach czeskich mediów.

Wszyscy w klubie byli później zgodni, że zatrudnienie go po raz drugi było kompletną pomyłką. Bo poczuł, że wolno mu za wiele, w efekcie czego był jeszcze trudniejszy we współpracy niż w wicemistrzowskim sezonie.

A że w parze poszły tym razem marne wyniki…

Marcin Kaczmarek -> Dominik Furman Jerzy Brzęczek (Wisła Płock)

Tak długo, jak gra dla Wisły toczyła się o pozostanie w lidze, dowodził najlepszym zespołem grupy spadkowej, który nie załapał się do górnej połówki jedynie o włos. W swoim pierwszym sezonie w ekstraklasie poskładał z nazwisk nieszczególnie imponujących, wokół Dominika Furmana i jego stałych fragmentów, ekipę zdolną do wygrania w jednym sezonie z wicemistrzem (dwukrotnie), z czwartą drużyną ligi, a także potrafiącą wbić mistrzowi Polski cztery bramki w dwóch spotkaniach (2:2 i 2:3).

Dominikowi Furmanowi nie podobały się jednak metody Marcina Kaczmarka, więc postanowił zwolnić trenera. Nie udał mu się co prawda skok na zwolniony stołek, ale złego, niedobrego, fatalnego Kaczmarka z klubu się pozbyto.

Dobra zmiana? Po ośmiu kolejkach 2017/18 Wisła Płock jest 14. w tabeli z 8 punktami. Po ośmiu seriach gier rok temu miała o trzy „oczka” więcej i była trzy miejsca wyżej. No i strzeliła wtedy sześć goli więcej niż dziś, dzierżąc tytuł najgorszej ofensywy ligi.

Jakby co „Furmi”, nie polecamy pójścia w przyszłości w dyrektory. Za zmianę Bogu ducha winnego trenera na gorszego raczej premii nie przyznają.

Jacek Zieliński -> Jose Mari Bakero (Lech Poznań)

W świecie uporządkowanym, wśród ludzi kierujących się w swoich decyzjach zdrowym rozsądkiem, panuje przekonanie, że jeśli jesteś dość dobry w swojej dziedzinie, zasługujesz na większe zaufanie i awans zawodowy. Jeśli jesteś przeciętny – robisz to, co robiłeś. A jeśli słaby – wiadomo, pakujesz się i szukasz nowego pracodawcy.

Lech postanowił jednak swego czasu odejść od modelu, w którym na pracę w zespole mistrza Polski powinno się zasłużyć wyróżniającą robotą w słabszym zespole. Zamiast bowiem zastępując zwolnionego Jacka Zielińskiego, sięgać po gorące nazwisko na rynku trenerskim, władze Kolejorza zdecydowały się powierzyć misję prowadzenia klubu Jose Mari Bakero. Gościowi, który z Polonią – klubem, którego prowadzenie przypominało rollercoaster, ale też z kadrą napompowaną znacznie bardziej niż u większości ligowych rywali – zajął trzynaste miejsce w lidze i którego zwolniono na starcie kolejnego sezonu. Że „Bakero to nowa jakość” wierzył tylko Józef Wojciechowski i to tylko w momencie, kiedy go zatrudniał.

Uwierzyli jednak w Poznaniu, ku powszechnemu zdziwieniu. Spotęgowanemu jeszcze wynikami Lecha w pucharach. Bo przejęta przez Bakero po Jacku Zielińskim ekipa wygrała pamiętny mecz z Manchesterem City.

Konfetti szybko jednak spadło na ziemię, równie szybko okazało się, że Bakero-trener to wydmuszka. Lech grał nijako, Lech nie potrafił wypracować sobie porządnego stylu, doszło nawet do tego, że kibice intonowali raz za razem „Guantanamera, czas już wyjebać Bakera”.

I choć przygody w Lidze Europy nikt mu nie zabierze, to późniejsze perypetie Lecha z Hiszpanem pokazują, że ten facet nigdy nie powinien dostać w swoje ręce klubu chcącego grać o poważne cele. Zresztą o tym, jakim był szkoleniowcem mówi najlepiej fakt, że trenerką Bakero po Lechu z marnymi efektami parał się w lidze Peru.

Radosław Sobolewski -> Kiko Ramirez (Wisła Kraków)

To, że Radosławowi Sobolewskiemu nie pozwolono poprowadzić Białej Gwiazdy po tegorocznej przerwie zimowej, było pewnym zaskoczeniem. Ale królik, jakiego z kapelusza wyciągnięto w Krakowie sprawił, że reakcja inna niż przecieranie oczu ze zdumienia była raczej sporadyczna. Były w Wiśle eksperymenty z wyróżniającymi się trenerami z krajów bałkańskich i okolic (Okuka, Petrescu), zdarzył się też trener średniej klasy z Holandii (Maaskant). Wszyscy oni jednak albo mieli już w Polsce renomę, albo można ich było kojarzyć z większych lub mniejszych osiągnięć w najwyższych ligach swoich krajów. Ramirez? Przychodził jako kompletny anonim i trudno było nie być sceptycznym. Pisaliśmy wtedy:

Dość gruntownie przeszukaliśmy hiszpański Internet w poszukiwaniu informacji o Kiko, ale nic z tego – widać, że Wisła nie ma zamiaru przepłacać za nazwisko czy CV i bierze faceta wyłącznie na podstawie jego umiejętności. Te muszą być bez wątpienia ogromne, bo ostatnim klubem w jego karierze był hiszpański czwartoligowiec. Biorąc pod uwagę, że na tym poziomie gra 360 drużyn (a w ligach wyższych ok. 120) – Wisła miała w kim wybierać.

Trudno od razu podać czym zaimponował krakowskiemu klubowi nowy trener, ale na szybko wypisaliśmy sobie kilka zalet, których Radosław Sobolewski nie ma i już pewnie mieć nie będzie. Kiko Ramirez, w przeciwieństwie do dotychczasowego opiekuna Wisły:

– jest Hiszpanem
– jest z Hiszpanii
– mówi po hiszpańsku
– już jako piłkarz był Hiszpanem

Okazało się jednak, że gość… ma pojęcie. Wisła nie stała się może ekipą na poziomie La Liga (swoją drogą – jak miała się nią stać, skoro jej trener nigdy nie był szkoleniowcem na poziomie La Liga?), ostatnio słychać też, że kibice nie są szczególnie zadowoleni ze stylu Białej Gwiazdy, określanego jako nie do końca udana próba kopiowania Atletico Madryt. Ale z drugiej strony – Wisła od czasu przejęcia zespołu przez Ramireza jest ex-aequo ze Śląskiem szóstą najlepiej punktującą drużyną ligi. Jedynie za bijącym się w poprzednim sezonie do końca o mistrzostwo kwartetem, a także o punkcik za plecami Zagłębia Lubin.

Marcin Brosz -> Angel Perez Garcia (Piast Gliwice)

Kiedy żegnał się z Piastem byliśmy pewni, że drugiego takiego indywiduum w naszej lidze już nie będzie. Niekoronowany król painta, mistrz motywacji i prawdziwy specjalista w dziedzinie kreowania wizerunku w social media.

Pożegnanie z Marcinem Broszem i sięgnięcie po gościa prosto z Malediwów, wobec którego można było mieć uzasadnione przypuszczenia, że więcej niż trenował, moczył cztery litery w oceanie. To był brawurowy, by nie powiedzieć: kaskaderski ruch Piasta. Piłkarze zresztą później wspominali, że Angel to „nie był trener”, tylko ktoś, kto miał pełzające po podłodze morale zespołu podnieść. Niekoniecznie pełnymi merytoryki odprawami, bardziej poklepaniem po plecach, pochwaleniem się fotką z jednego z meczów oldbojów Realu Madryt, grafikami, na których piłkarze Piasta przedstawieni są jako tygrys wygrywający walkę z innym tygrysem.

Poskutkowało na krótką metę, i to poskutkowało jak cholera, bo Piast zaczął od 5:1 z Cracovią. Na dłuższą – nie miało szans zdać egzaminu. Bo co innego śmieszkowaniem i byciem bratem łatą dźwignąć zespół dobrze przygotowany do gry, a co innego w ten sam sposób przygotować go do sezonu.

Ale mimo wszystko – parę resultados historicos jest w historii piastunek zapisanych do dziś.

Maciej Bartoszek – Gino Lettieri (Korona Kielce)

O ile o poprzednich zmianach pisaliśmy w mniej lub bardziej wyważonym tonie, o tej po prostu nie potrafiliśmy. I – choć Gino Lettieri sklecił drużynę, która nie szoruje dna tabeli ekstraklasy – nadal nie potrafimy. Jeśli nie pamiętacie okoliczności, przypomnijmy:

Bartoszek objął Koronę, gdy ta była na czternastym miejscu i większość zdrowo myślących ludzi typowała ją wtedy do spadku. Dziś Korona Kielce gra w grupie mistrzowskiej i gdzieniegdzie można usłyszeć, że to póki co najlepiej grający zespół spośród tych, które grają o nic. I co się dzieje? Prezes Korony Krzysztof Zając zwołuje konferencję prasową i ogłasza: żegnamy się z Bartoszkiem!

A my pytamy – czy wam się tam w Kielcach sufit spierdolił na łeb?

Ten sam Maciej Bartoszek – choć decyzja była zdecydowanie umotywowana właśnie idiotycznym posunięciem nowych władz Korony – został później na gali ekstraklasy mianowany trenerem roku. Bezrobotnym trenerem roku, bo decyzji, jaką podjęto w Kielcach, cofnąć już się nie dało. Zresztą wątpliwe, by Dieter Burdenski zgodził się na to, by klub prowadził ktoś, kto nie widzi w nim miejsca dla Fabiana. A także by Bartoszek wsadził dumę do kieszeni, a wręcz ją podeptał, byle tylko dalej pracować w Kielcach.

Korona zdecydowała więc, że architekta jednego z najlepszych sezonów w historii klubu zastąpi trener, o którym w Niemczech mało kto miał jakkolwiek pozytywne zdanie (a spytaliśmy naprawdę wielu osób, sprawdźcie TUTAJ).

***

No i oczywiście:

Jacek Magiera -> Romeo Jozak (Legia Warszawa)

Sama decyzja o zwolnieniu Jacka Magiery – w oparciu o wyniki, styl gry Legii z tego sezonu – to nic szokującego. Ale już okoliczności, w jakich do zwolnienia doszło, przypomnijmy, niewiele ponad miesiąc po wyrażaniu przez prezesa Legii Dariusza Mioduskiego zapewnień o tym, że pozycja szkoleniowca jest nie do ruszenia i nie przewiduje zmian w najbliższej przyszłości. Że nawet w razie odpadnięcia z Sheriffem Tiraspol nie będzie nerwowych ruchów.

Wystarczyło spotkanie ze Śląskiem Wrocław, by optyka Mioduskiego zmieniła się o 180 stopni. By prezes Legii swoje wszystkie wcześniejsze deklaracje wrzucił do kosza.

Decyzja o następcy również nie jest taką, jakiej pewnie by się wszyscy spodziewali. Nie przychodzi ani stary wyga, który z niejednego pieca chleb jadł i który wydobędzie z piłkarzy coś ekstra wprowadzając ostry reżim (Czerczesow). Ani gość z dużym nazwiskiem i piłkarską przeszłością, które same w sobie muszą sprawić, że przynajmniej na starcie będzie mieć znakomity posłuch w szatni (Berg).

Nie, przychodzi dyrektor sportowy, gość od młodzieżowców, który dopiero chce wkroczyć na ścieżkę trenerki i dla którego Legia będzie – co tu dużo mówić – poligonem doświadczalnym. Miejscem, gdzie przekona się, czy nadaje się do tego zawodu, czy jednak powinien pozostać w cieniu, odwalając kawał znakomitej roboty z drugiego szeregu. Może to zagranie va banque okaże się strzałem w dychę, ale nie zdziwi nas, jeśli Jozak kompletnie się pogubi w tak trudnej szatni, jaką bez wątpienia jest ta legijna.

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło
28.10.2021

Najwyższe porażki Roberta Lewandowskiego

Dziewięćdziesiąt minut na boisku, 0:5 na tablicy wyników. Wczorajszy wieczór był dla Roberta Lewandowskiego boiskowym koszmarem. Wyżej w karierze Lewy przegrał tylko raz – z Hiszpanią za Smudy. Ale wtedy to było zderzenie drużyny historycznej, jednej z najlepszych w reprezentacyjnych dziejach, mistrza Europy zmierzającego po mistrzostwo świata, z Polską mającą Dawida Nowaka w pierwszym składzie. […]
28.10.2021
Bundesliga
28.10.2021

7 najboleśniejszych klęsk Bayernu Monachium

Jeśli wierzyć wyliczeniom portalu Transfermarkt, Bayern Monachium od 1965 roku – czyli odkąd zaczął występować w Bundeslidze – w sumie aż 36 razy przegrał mecz różnicą co najmniej czterech goli. I liczymy tutaj zarówno rozgrywki ligowe, jak i krajowe oraz europejskie puchary. Jako że mowa o przeszło półwieczu, trudno się w zasadzie dziwić, iż dotkliwych […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Jak debiutowali trenerzy Legii za Mioduskiego?

Marek Gołębiewski debiutuje dziś w roli pierwszego trenera Legii, rywala ma w zasięgu, bo Wojskowi zmierzą się ze Świtem Skolwin. Dobra, bez żartów – przeciwnika ma takiego, że musi go ograć. Legia może być w kryzysie, ale z czwartą drużyną drugiej grupy trzeciej ligi musi wygrywać. Tylko co podpowiada nam historia? To znaczy – jak […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Weszło
28.10.2021

Najwyższe porażki Roberta Lewandowskiego

Dziewięćdziesiąt minut na boisku, 0:5 na tablicy wyników. Wczorajszy wieczór był dla Roberta Lewandowskiego boiskowym koszmarem. Wyżej w karierze Lewy przegrał tylko raz – z Hiszpanią za Smudy. Ale wtedy to było zderzenie drużyny historycznej, jednej z najlepszych w reprezentacyjnych dziejach, mistrza Europy zmierzającego po mistrzostwo świata, z Polską mającą Dawida Nowaka w pierwszym składzie. […]
28.10.2021
Bundesliga
28.10.2021

7 najboleśniejszych klęsk Bayernu Monachium

Jeśli wierzyć wyliczeniom portalu Transfermarkt, Bayern Monachium od 1965 roku – czyli odkąd zaczął występować w Bundeslidze – w sumie aż 36 razy przegrał mecz różnicą co najmniej czterech goli. I liczymy tutaj zarówno rozgrywki ligowe, jak i krajowe oraz europejskie puchary. Jako że mowa o przeszło półwieczu, trudno się w zasadzie dziwić, iż dotkliwych […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP (@grand_champ)
4 lat temu

Rok temu Magiera trenował ledwie w kilkunastu spotkaniach Zagłębie Sosnowiec, a wcześniej też jedynie z młodzieżą – oczywiście narracja była zupełnie inna, kolejny żałosny, wysrany tylko po to by dojebać DM artykuł.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
4 lat temu
Reply to  GRAND_CHAMP

Co ten Magiera im robił że taka sraczka.

m1025
m1025 (@m1025)
4 lat temu
Reply to  GRAND_CHAMP

Z Zaglebiem robil dobre wyniki, a z Legia byl wczesniej zwiazany. Na gwalt szukano kogos niedrogiego po Hasim

DrMabuse
DrMabuse (@drmabuse)
4 lat temu

Gdyby napisać, ze powtarzaniem slowa „najdziwniejszy” w przypadku Magiery i calkowitym pomijaniem okolicznosci zwolnienia Hasiego ocieracie się o goebbelsowość – pewnie bylaby ciężka obraza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

baran
baran (@baran)
4 lat temu

dwum …??

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  baran

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
4 lat temu

Bardzo serdecznie przepraszam, ale moja Korona gra dobrze i uważam, że wyniki i wrażenie artystyczne (a także właściciel) mnie bronią.
Dla mnie brakuje na tej liście wymiany Tadeusza Pawłowskiego na Romualda Szukiełowicza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Borg
Borg (@borg)
4 lat temu

Artykuł z serii ” Legie zbłaźniła się, ale już nie mówicie o niej i zobaczcie jak inni dali ciała milion lat temu”. i jest identyczny w wydźwięku jak artykuł z serii ” Legia zbłaźniła się w pucharach… to może przypomnimy wam jak inni zrobili z siebie pośmiewiska”.

wojciechp2
wojciechp2 (@wojciechp2)
4 lat temu

http://victorybetpoland.blogspot.com/ – Wczoraj 138 kurs trafili i skan na blogu ! na dzis kolejny kupon maja dostepny! polecam !

crespo1
crespo1 (@crespo1)
4 lat temu

A gdzie wymiana Jana Urbana w momencie kiedy zajmował z Legia I miejsce w tabeli z przewagą 2 pkt w tabeli na Henninga Berga – trenera bez większego doświadczenia?

DrMabuse
DrMabuse (@drmabuse)
4 lat temu
Reply to  crespo1

A nigdzie. To zwolnienie Magiery ma byc najgorsze w historii Legii i kropka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  crespo1

Treść usunięta

Broncur Rynek
Broncur Rynek (@broncur_rynek)
4 lat temu

Zacznijcie się w końcu podpisywać na Weszło, bo rozdźwięk między jakością poszczególnych materiałów jest porażający… Ten tu powyżej to dramat, tzw. autor śledzi ligę chyba od 3 lat, nie więcej. Ile masz lat autorze, 16?

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber (@waloos)
4 lat temu

Kolejny tendencyjny artykuł pisany tylko po to, aby wypomnieć niekonsekwencję Mioduskiego. Szkoda, że nie pamiętacie jak Leśny spławiał dziennikarzy, mówiąc że Hasi dopiero jest półtora miesiąca i nie ma mowy o zwolnieniu. Chwilę po tym wyjebał go i to przez twittera!

Gdyby takie coś zrobił Midny to byście go zeżarli. Ja do Magiery nic nie mam, nawet mi się gość wydawał kumaty i trochę mi żal było, że powierzył fizykę komuś kto spierdolił mu zespół – ale to co wy robicie na weszło, powoli mi tego gościa obrzydza.

Pamiętajcie, że jeśli ten wyśmiewany przez was dyrektor sportowy, zbuduje coś fajnego i będzie mieć lepsze wyniki niż Magiera to staniecie się pośmiewiskiem. Choć z drugiej strony, to chyba już nastąpiło.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Suche Info
28.10.2021

Szef organizacji plebiscytu Złotej Piłki zaprzecza, by nastąpił przeciek

Piłkarski Internet od paru dni żyje m.in. plebiscytem Złotej Piłki. Zakończyło się już głosowanie, obecnie trwa liczenie głosów oraz… przeczesywanie mediów społecznościowych w poszukiwaniu jakichkolwiek przecieków. Na razie najbardziej prawdopodobny wydawał się ten sprzed paru dni, gdzie rzekomo miała znaleźć się czołówka najlepszych. Dzisiaj w rozmowie z goal.pl glos zabrał szef organizacji plebiscytu, Nicolas Manissier. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Sport: Xavi dogadany z Barceloną

Katalońskie media są już niemal pewne – Ronalda Koemana na stanowisku trenera FC Barcelony zastąpi wychowanek i legenda tego klubu, Xavi Hernandez. Trener obecnie pracuje w Katarze, gdzie prowadzi Al Sadd. O tym, że piłkarz wstępnie porozumiał się z nowym klubem poinformował „Sport”.  Całość rozgrywa się błyskawicznie, bo też zapewne nikt nie spodziewał się, że […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Najwyższe porażki Roberta Lewandowskiego

Dziewięćdziesiąt minut na boisku, 0:5 na tablicy wyników. Wczorajszy wieczór był dla Roberta Lewandowskiego boiskowym koszmarem. Wyżej w karierze Lewy przegrał tylko raz – z Hiszpanią za Smudy. Ale wtedy to było zderzenie drużyny historycznej, jednej z najlepszych w reprezentacyjnych dziejach, mistrza Europy zmierzającego po mistrzostwo świata, z Polską mającą Dawida Nowaka w pierwszym składzie. […]
28.10.2021
Bundesliga
28.10.2021

7 najboleśniejszych klęsk Bayernu Monachium

Jeśli wierzyć wyliczeniom portalu Transfermarkt, Bayern Monachium od 1965 roku – czyli odkąd zaczął występować w Bundeslidze – w sumie aż 36 razy przegrał mecz różnicą co najmniej czterech goli. I liczymy tutaj zarówno rozgrywki ligowe, jak i krajowe oraz europejskie puchary. Jako że mowa o przeszło półwieczu, trudno się w zasadzie dziwić, iż dotkliwych […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Jak debiutowali trenerzy Legii za Mioduskiego?

Marek Gołębiewski debiutuje dziś w roli pierwszego trenera Legii, rywala ma w zasięgu, bo Wojskowi zmierzą się ze Świtem Skolwin. Dobra, bez żartów – przeciwnika ma takiego, że musi go ograć. Legia może być w kryzysie, ale z czwartą drużyną drugiej grupy trzeciej ligi musi wygrywać. Tylko co podpowiada nam historia? To znaczy – jak […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Kibice z Bredy oddali hołd polskim bohaterom

Kibice NAC Breda jak co roku uczcili pamięć polskich bohaterów, którzy wyzwalali Holandię w trakcie II wojny światowej. Okolicznościowe oprawy odnoszące się do herosów z 1. Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała Stanisława Maczka to już tradycja – tradycja, która ma na celu również edukowanie holenderskiego społeczeństwa.  O tym, w jaki sposób fani NAC traktują Polaków, […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Radomiak bez Miłosza Kozaka. Piłkarz pozostanie odsunięty od zespołu

Od dłuższego czasu w Radomiaku Radom ciągnie się sprawa Miłosza Kozaka. Skrzydłowy został odsunięty od zespołu za niestosowne zachowanie wobec kolegów z zespołu oraz trenera. W ostatnich dniach trwały narady drużyny, sztabu i zarządu w związku z tą sytuacją. Wygląda na to, że w końcu poznaliśmy decyzję w tej sprawie. Temat Kozaka przeciągał się od […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Bild: Gwiazdy Bayernu uciekły przed mediami

Zmieniają się ligi, zmieniają się drużyny, nie zmienia się jedno: nie jest łatwo wyciągnąć przed kamery piłkarzy faworyzowanego klubu po bezprecedensowej porażce. Tym razem ucieczkę przed dziennikarzami mieli zorganizować piłkarze Bayernu Monachium, którzy nie stanęli do tłumaczeń po kompromitującym 0:5 z Borussią Moenchengladbach.  Wyjątkiem był oczywiście Thomas Mueller, który wziął na siebie cały ciężar rozmowy […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Napoli obawia się podróży do Rosji

Jak informuje Corriere dello Sport, władze Napoli obawiają się lotu do Moskwy na mecz ze Spartakiem w Lidze Europy. Przyczyną nie jest oczywiście aktualna tabela grupy czy też lęk przed samolotami, ale rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, zwłaszcza w rosyjskiej stolicy. We środę, 27 października, Rosja poinformowała o blisko 40 tysiącach nowych infekcji, zmarło ponad 1000 osób. […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Johansson: Michniewicz mówił na mnie „IKEA”!

– Zostaliśmy niesprawiedliwie oskarżeni. Nie puścimy tego płazem. To są sprawy, które muszą ujrzeć światło dzienne. Trener nazywał mnie „szwedzkim turystą”, bo doznałem kontuzji. Mówił też na mnie „Ikea” – mówi w rozmowie dla Sport Expressen szwedzki zawodnik Legii Warszawa, Mattias Johansson. Szwed jest oburzony i raz jeszcze przekonuje, że nie było żadnej grupy bankietowej. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Koeman zwolniony z Barcelony!

To nie mogło skończyć się inaczej. Nie mogło i już. FC Barcelona wpadła w głęboki dołek sportowy i administracyjny, przeżywa kryzys tożsamości i czas najwyższy na wielopoziomowe zmiany. Jako ich początek, jako ich zwiastun, można odbierać zwolnienie Ronalda Koemana.  Porażki Barcelony z Realem Madryt i z Rayo Vallecano przeważyły szalę goryczy. Leci głowa holenderskiego trenera […]
28.10.2021
La Liga
28.10.2021

Real wpasował się w dzień wpadek. Osasuna urywa punkty w Madrycie

Męczyli, męczyli i wymęczyli. Osasuna Pampeluna zatrzymała Real Madryt w środku tygodnia, na jego stadionie. Gościom nie udało się oddać ani jednego celnego strzału, ale nic to, bo i „Królewscy” nie błyszczeli pod bramką rywala. Real dołączył do grona faworytów, który dziś rozczarowali swoich kibiców. Barcelona z Rayo Vallecano. Bayern z Borussią. Manchester City w […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zagłębie lepsze od ŁKS-u w Pucharze Polski

Zagłębie Lubin okazało się lepsze od ŁKS-u Łódź i awansowało do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Ekipa Dariusza Żurawia wygrała jedną bramką. Już na samym początku spotkania Piotr Gryszkiewicz faulował we własnym polu karnym Filipa Starzyńskiego, a popularny Figo nie pomylił się z wapna. Czy przez resztę spotkania drużyna z Ekstraklasy była lepsza od zespołu z […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Bruk-Bet z awansem w Pucharze Polski

Oj, bliska, bardzo bliska Termalika była przedwczesnego wylecenia za burtę Pucharu Polski. Ekipa Mariusza Lewandowskiego najadła się strachu w meczu z GKS-em Katowice, ale ostatecznie wygrała po dogrywce i gra dalej.  Weźmy samą dogrywkę. Ile nerwów, ile emocji, ile zwrotów akcji. Sam początek, pierwsze minuty? Filip Kozłowski pakuje piłkę do bramki, ale okazuje się, że […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koeman: – Nie martwi mnie nasza gra

FC Barcelona pogrąża się w kryzysie. Siłą rzeczy twarzą wszystkich niepowodzeń Dumą Katalonii stał się Ronald Koeman, który kompletnie stracił zaufanie milionów kibiców Barcy na całym świecie. Tym razem Barca polegała z  Rayo Vallecano, a wypowiedzi Holendra z konferencji prasowej dolały oliwy do buchającego ognia.  Transkrypcja całej konferencji prasowej znajduje się na stronie FCBarca.com. Na […]
27.10.2021