post

Opublikowane 01.07.2017 14:57 przez

redakcja

Prezes Korony Kielce przedstawił w „Gazecie Wyborczej” Gino Lettieriego  jako trenera, który może w dotychczasowej pracy nie odnosił wielkich sukcesów, ale wszędzie pozostawiał po sobie świetne struktury, które służą poszczególnym klubom do dziś. Cała wypowiedź wygląda tak:

– Tam, gdzie pracował, zostawiał kluby, które strukturalnie są w świetnym stanie. Augsburg to dziś 1. Bundesliga, a poukładał to Lettieri i awansował z nimi poziom wyżej. Z Duisburgiem wszedł do drugiej ligi i zbudował do dziś funkcjonujące fundamenty. Nie jest to trener spektakularny, nie jest strażakiem w końcówce sezonu gaszącym pożary. Potrafi natomiast świetnie budować sportowo klub.

Krzysztofowi Zającowi w przypisaniu Lettieriemu zasług awansu Augsburga do elity nie przeszkodził nawet fakt, że Włoch pracował tam w latach 2000-2002, w których spora część z obecnych piłkarzy Augsburga wołała jeszcze na księdza „Zorro”.

Odezwaliśmy się do kilku niemieckich dziennikarzy i spytaliśmy, jakie to fundamenty faktycznie pozostawił Lettieri w swoich ostatnich miejscach pracy.

***

Wiele o Lettierim mówi fakt, że mało który dziennikarz chce wypowiadać się pod nazwiskiem.

Autor książek o niemieckiej piłce: – Z szatni MSV co chwilę wychodziło, że Lettieri nie potrafi chwalić. Widzi w ludziach wyłącznie błędy, krytykuje, okrzykuje. Nie dziwi mnie to, co mi napisałeś o jego pierwszych dniach pracy w Polsce, bo miałem z nim identyczne doświadczenia. Ten człowiek jest obłąkany. Jak powiedziałem: wszyscy są winni poza nim. Nikt nie rozumie, czego on tak właściwie chce. Piłkarze nie wiedzą, jaki ma plan. Media są zawsze złe, bo nikt w mediach nie ma pojęcia o piłce poza Lettierim. Podczas jednostek treningowych tylko krzyczy dookoła i zwraca się bezpośrednio do piłkarzy, zarzucając im różne rzeczy. U niego w drużynie nie ma czegoś takiego jak radość. Niestety, ten człowiek jest zbyt mały, by brać go poważnie.

Dziennikarz RevierSport: – Lettieri to mały Włoch. Gdy wchodzi do jakiejś szatni od razu musi pokazać, kto w niej rządzi. Ma zapędy dyktatorskie. Piłkarze skarżyli się, że nigdy nie było u niego płynnej gierki. Zawsze bardzo szybko ją przerywał i opowiadał wszystkim swoje mądrości. Przekazywanie uwag jest oczywiście cenne, ale Lettieri robił tego za dużo. Cały czas chciał podkreślić: – To ja tu rządzę!

Autor książek o niemieckiej piłce: – Może i Lettieri ma pojęcie o trenowaniu, ale przekreśla go jego złośliwy charakter. Jego relacje z piłkarzami to krzyk i pełna kontrola nad wszystkim. Kiedy drużyna odnosi sukces, szatnia pewnie nie ma z tym większego problemu. Ale gdy drużyna ma kłopot z wygrywaniem meczów – Lettieri potrafi zadbać tylko o to, by piłkarze byli jeszcze mniej pewni siebie i jeszcze bardziej nie potrafili wydobyć swojego potencjału. Rozmawiałem kiedyś długo z trenerem bramkarzy MSV, Svenem Beuckertem. Zapytałem go:

Czy Lettieri potrafi w ogóle chwalić? Chociaż raz na jakiś czas?

Odpowiedź brzmiała: – Nie, to w ogóle nie w jego stylu. Lettieri nie chwali.

Lettieri widzi w ludziach tylko błędy, błędy, błędy… Standardowa scena z treningu to przerwanie zajęć i krzyczenie na wszystkich dookoła, wytykanie błędów.

Autor bloga o MSV: – W Wiesbaden podobno dorobił się ksywki „Napoleon”.

Manfred Schäfer z Bilda: – Jest bardzo zapatrzony w siebie i zarozumiały.

Autor bloga o MSV: – W Duisburgu dało się usłyszeć, że metody Lettieriego z drużyną nie są zbyt nowoczesne. Powiedziałbym, że to taki zły pies. Jego styl był autorytarny, sam ton głosu miał strasznie szorstki. Po drużynie było widać, że coś ich hamuje. Po awansie do drugiej ligi grali tak, jakby nie chcieli za wszelką cenę popełnić błędu. Tak jakby bali się, że w pojedynkę zawalą mecz albo gdy zbytnio się otworzą – dostaną kilka bramek. Ciągły strach. Nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności, ryzykować, spróbować czegoś zaskakującego.

Thomas Dudek z 11Freunde i Spiegel Online: – Gdyby Lettieriego zwolniono szybciej, Duisburg by się utrzymał.

W MSV stracili cierpliwość w momencie, gdy Lettieri na meczu z Unionem Berlin powiesił na ławce rezerwowych listę kontuzjowanych piłkarzy. Było ich tam jedenastu. Ten pomysł podsunął mu jego doradca ds. medialnych. To oczywiste, że kontuzje denerwują cię jako trenera, ale gdy ty masz z tego powodu pretensje do zespołu, nikogo to nie zmotywuje. Wszyscy potraktowali tę scenę jako tanie usprawiedliwienie porażki. Wiem od ludzi z klubu, że ta akcja zniszczyła jego pozycję. W 2. lidze długo broniono Lettieriego, gdyż zwolnienie go oznaczało wypłatę odszkodowania. MSV jest biednym klubem.

Gdy na miejsce Lettieriego przyszedł Ilija Gruew, MSV przeszło nagłą przemianę. Nowy trener wyprowadził Duisburg z ostatniego miejsca do barażów, co było wielką sensacją. Klub pokonał wtedy nawet pnące się w górę RB Lipsk.

Autor książek o niemieckiej piłce: – W ogóle w Duisbugu wszyscy są zgodni, że awans do 2. Bundesligi za czasów Lettieriego to głównie zasługa drużyny, która sama przejęła stery. W drugiej lidze po dziesięciu meczach MSV było w czerwonej strefie. A Lettieri tylko gderał, gderał, gderał…

Dziennikarz Frankfurter Rundschau:- W FSV Lettieri nie wygrywał meczów, ale przez pryzmat pracy w tym klubie bym go akurat nie oceniał. Był tam tylko kilka miesięcy, drużyna była w bardzo trudnej sytuacji, dwa tygodnie po jego zatrudnieniu z klubu zniknął prezes i zarząd, klub musiał ogłosić upadłość. No i trzeba mu oddać, że jego przyjście w krótkim czasie ożywiło FSV. Odsunął kilku piłkarzy od drużyny, ale to było naturalne, bo zespół się nie przykładał.

***

Bardzo ciekawym tematem jest współpraca Gino Lettieriego z mediami.

Dziennikarz RevierSport:- Będziecie mieli z nim ciekawie. Gdy nie ma wyników, potrafi obrazić się na dziennikarzy i stwierdzić, że z nikim nie rozmawia. W Duisburgu dwa razy mieliśmy taką sytuację. Ale to niewielka strata, bo Lettieri w zasadzie nigdy nie powiedział więcej niż trzeba było. To taki sceptyk. Wszystko widział w ciemnych barwach.

Dziennikarz Frankfurter Rundschau: – Jest niezwykle czuły na krytykę, musiałem kilka razy wysłuchać od niego komentarzy na temat tekstu. Natomiast nie jest pamiętliwy i mimo to dalsza współpraca z nim układała się normalnie.

Autor książek o niemieckiej piłce:- Gdy tylko Lettieri rozpoczął pracę w Duisburgu, od razu otrzymał doradcę ds. mediów. Uchodził za choleryka i w klubie uznano, że trzeba mu pomóc w relacjach z dziennikarzami. Obawiano się, że swoimi wypowiedziami będzie podburzał nastroje i tylko sobie zaszkodzi. Doradca przekazywał mu, co powinien mówić w mediach i prowadził jego Facebooka. Wrzucał ciągle fotki, na których Lettieri spędza czas z rodziną czy obcuje z kibicami. Zależało im na jak największym ociepleniu wizerunku. W klubie byli świadomi, że Lettieri potrafi być kompletnym dupkiem i chcieli uniknąć kompromitacji.

Doradca robił też Lettieriemu PR na forach internetowych. Zasłynął jako użytkownik Prima111. Udawał, że jest normalnym kibicem MSV i przy każdej możliwej okazji bronił Lettieriego. Podobnie prowadzony był facebookowy profil trenera – doradca wrzucał jakieś zdjęcie i jednocześnie samemu zamieszczał pod nim pochlebne komentarze z kilku kont. Kiedyś zostałem przez niego zapytany, czy mogę zrobić coś w rodzaju filmu promocyjnego o Lettierim, by pokazać go w jak najlepszym świetle. Oczywiście odmówiłem. Gdy w końcu wyszło, że Prima111 to doradca Lettieriego, w godzinę z forum zniknęło jego konto. Doradca spakował się i wyjechał na kilkudniowy urlop, by zejść z linii strzału. Trener-amator posiadający doradcę-amatora – katastrofa gwarantowana.

***

Dziennikarze z Frankfurtu są też zgodni co do tego jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna Gino Lettieriego w Koronie Kielce.

Manfred Schäfer z Bilda: – Dziwiliśmy się, dlaczego Fabian Burdenski nagle stał się podstawowym zawodnikiem FSV. Wyjaśniło się w chwili, gdy został trenerem klubu Dietera Burdenskiego. Fabian zaczął grać u Lettieriego dokładnie w momencie, gdy jego ojciec przejął klub w Kielcach.

Dziennikarz Frankfurter Rundschau: – Potwierdzam, że przez cały sezon Burdenski nie odegrał praktycznie żadnej roli. I tak nagle, z dnia na dzień stał się podstawowym piłkarzem. Wcześniej nawet nie wchodził z ławki – a wylądował od razu w pierwszym składzie. Myślę, że to była przysługa dla Dietera Burdenskiego i w ramach podziękowania ten powierzył mu pracę w Kielcach. Jestem przekonany, że Fabian jest zbyt słaby na polską Ekstraklasę. W trzecioligowym FSV miał marginalne znaczenie.

A oto fakty:

12.04: Dieter Burdenski oficjalnie przejmuje Koronę Kielce.

16.04: Fabian Burdenski znienacka po 32 meczach na ławce/poza kadrą staje się podstawowym piłkarzem FSV.

Do momentu debiutu w wyjściowym składzie jego kariera w FSV wyglądała tak:

burdenskii

Dziennikarz RevierSport: – Lettieri w żadnym klubie nie wytrzymał dłużej niż dwa lata i ciągnie się za nim fatalna opinia, z drugiej strony nigdy nie miał problemów ze znalezieniem pracy. Może po prostu wie, z kim trzymać?

Zebrał JAKUB BIAŁEK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło
24.10.2021

LIVE: Cóż za dzień w futbolu – a zaczynamy od Zagłębie-Cracovia

El Clasico, Marsylia kontra PSG, Manchester United w starciu z Liverpoolem, derby Łodzi, Roma – Napoli i trzy mecze w Ekstraklasie. Ten dzień jest tak napakowany fajnie zapowiadającym się spotkaniami, że aż chce się siadać przed telewizor. Albo i przed telewizor, laptopa i tablet – żeby to wszystko jednocześnie wchłonąć. Lecimy z relacją na żywo!
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Kto ma obecnie lepszych piłkarzy na danej pozycji – Klopp czy Solskjaer?

Kto wie, czy gdyby nie spektakularny comeback w meczu z Atalantą, dzisiaj na ławce trenerskiej Manchesteru United nie debiutowałby nowy człowiek. Ole Gunnar Solskajer kolejny raz urwał się ze stryczka, ale jego zmartwienia nie kończą się na trudach z włoską ekipą. W następnych tygodniach zmierzy się jeszcze z Tottenhamem, Manchesterem City i Villarreal czy Chelsea. […]
24.10.2021
Ligue 1
24.10.2021

Marsylia = Payet. Niepokorny geniusz pisze historię w OM

– Dimitri to obok Andresa Iniesty najlepszy piłkarz na świecie, jeśli chodzi o grę tyłem do bramki. Jest tak dobry technicznie i zwrotny, że odebranie mu piłki jest praktycznie niemożliwe – stwierdził Jan van Winckel, asystent Marcelo Bielsy w Olympique Marsylia po sezonie, w którym Payet pozamiatał konkurencję. 17 asyst w Ligue 1 w trakcie jednego sezonu […]
24.10.2021
Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Przewodnik po El Clasico

Im bliżej El Clasico, tym więcej wspomnień. W dwudziestym pierwszym wieku klasyki weszły na nowy, niespotykany dotąd poziom. Galaktyczny Real, popisy Ronaldinho, tiki-taka Guardioli, zagrywki psychologiczne Mourinho, pojedynki Messiego i Ronaldo, MSN Lucho, Zidane i jego pokazy, jak zarządzać ego zawodników. Kiedyś to było. Z odpowiedzią na pytanie, czego oczekiwać po dzisiejszym El Clasico jest […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jak i kiedy Dariusz Mioduski zwalniał trenerów

Podobno każdy stołek trenerski, bez względu na to jak dobre byłyby wyniki, ma dodatnią temperaturę. Ale na stołku, na którym siedzi aktualnie Czesław Michniewicz, można by bez trudu zagotować wodę. Pytanie: ile cierpliwości okaże Dariusz Mioduski? Szukając odpowiedzi, przeanalizowaliśmy w jakich sytuacjach zwalniani za jego rządów byli poprzedni trenerzy. ALEKSANDAR VUKOVIĆ – 66 MECZÓW Ostatnie […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jak i kiedy Dariusz Mioduski zwalniał trenerów

Podobno każdy stołek trenerski, bez względu na to jak dobre byłyby wyniki, ma dodatnią temperaturę. Ale na stołku, na którym siedzi aktualnie Czesław Michniewicz, można by bez trudu zagotować wodę. Pytanie: ile cierpliwości okaże Dariusz Mioduski? Szukając odpowiedzi, przeanalizowaliśmy w jakich sytuacjach zwalniani za jego rządów byli poprzedni trenerzy. ALEKSANDAR VUKOVIĆ – 66 MECZÓW Ostatnie […]
24.10.2021
Brama dnia
24.10.2021

Thierry Henry kontra Samuel Eto’o | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. We wczorajszym odcinku zatriumfował Nwankwo Kanu, a kto będzie górą dzisiaj? W szranki stają dwie wielkie legendy futbolu: Thierry Henry oraz Samuel Eto’o. Oglądajcie i głosujcie! THIERRY HENRY VS MALLORCA (24.10.2001) Thierry Henry. Jego szybkość i spokój w sytuacji sam na sam – elitarny poziom.  SAMUEL ETO’O VS […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jakie są fundamenty dobrych tygodni Stali Mielec?

Stal Mielec ma tyle punktów, ile może mieć Legia, jeśli wygra swoje zaległe mecze. Ta sama Stal Mielec, na początku sezonu nie potrafiąca przeprowadzić składnej akcji, w ostatnich dwóch kolejkach strzeliła siedem bramek. Stal Mielec od połowy sierpnia przegrała mecze tylko z medalistami zeszłego sezonu, Rakowem i Pogonią. Co zmieniło się w Stali względem początku […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Trzynaście obliczy El Clasico

Rywalizację Realu Madryt i FC Barcelony ciężko byłoby streścić w dziesięciu rozbudowanych tomach. Mnogość bohaterów, wydarzeń boiskowych, symboli, elementów kultury i otoczki wokół meczu sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na podstawie klasyków bystry uczeń szkoły średniej mógłby spokojnie napisać dobrą rozprawkę, która byłaby powielaniem banałów. Motyw nienawiści? Jest. Motyw pojednania? Oczywiście. Motyw zemsty? […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Ostatnie El Clasico przed erą Leo Messiego? 25 kwietnia 2004 roku

Już w niedzielę pierwsze od dawna El Clasico, w którym nie zagra Leo Messi. Nie zagra nie dlatego, że ma kontuzje, a dlatego, że nie ma go już w klubie z Katalonii. Od jak dawna nie było takiej sytuacji? Które starcie Barcelony z Realem było ostatnim, gdy Messi po prostu nie był członkiem pierwszego zespołu? […]
24.10.2021
Weszło
23.10.2021

Weszło z Neapolu: Ołtarze i relikwie

Były opowieści Kuby z Neapolu w formie tekstu, czas na wideo. Bo czasami pewne rzeczy znacznie łatwiej uchwycić obrazem.     Koniecznie przeczytaj Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów? Weszło z Neapolu: kościół Maradony
23.10.2021
Liczba komentarzy: 49
Subscribe
Powiadom o
guest
49 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zico
zico (@zico)
4 lat temu

No to ładny ch…
Chociaż niezbyt dobrą opinię w mediach w momencie podjęcia pracy w Koronie mieli i Ojrzyński i Bartoszek
Może go wywalą dość szybko i wezmą choćby tego Grujewa 🙂

Bonus Burdenski
Bonus Burdenski (@bonus)
4 lat temu
Reply to  zico

Myślę, że Grujew woli utrzymać Duisburg w 2. Bundeslidze, bo właśnie do niej powrócili 🙂

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
4 lat temu
Reply to  zico

Bartoszek złą opinię? Chyba Brosz ze względu na problemy komunikacyjne z mediami.

Bonus Burdenski
Bonus Burdenski (@bonus)
4 lat temu

Bartoszek przez kilka lat był poza karuzelą, więc jakieś wątpliwości były.

kapi225
kapi225 (@kapi225)
4 lat temu

Muszę przyznać, że artykuł jest wyjątkowo krzywdzący dla trenera Lettierego. Jego niemiecka dyscyplina tylko z zewnątrz może się wydawać kontrowersyjna. Jest to znakomity strateg, nie bez przyczyny nazywany jest przez swoich podległych jako Napoleon. Chwała i cześć dla kieleckiego wodza. Tylko prawdziwi kibice wierzą!

Piotrus Pan
Piotrus Pan (@piotrus-pan)
4 lat temu
Reply to  kapi225

Rozjebałeś XD

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
4 lat temu
Reply to  kapi225

Świetna polszczyzna Wolfgang!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Przybywam z Frolixa 8
Przybywam z Frolixa 8 (@w-punkt)
4 lat temu
Reply to  kapi225

Jeśli liczysz na robotę u Gino to się spóźniłeś. Napoleon sam będzie w Polsce dbał o własny PijaR. Już to robi.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka (@moshe-ohayon)
4 lat temu
Reply to  kapi225

Kurwa, świetne ;DD

Peter Lisek
Peter Lisek (@peter-lisek)
4 lat temu
Reply to  kapi225

Jak czytałem artykuł, już byłem pewien, że Prima111 musi się wypowiedzieć i u nas 😀

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
4 lat temu
Reply to  kapi225

Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Nie szukasz może pracy jako doradca ds. mediów?
PS. Zapomniałeś tylko dodać na koniec NIECH ŻYJE, ale popracujemy nad tym.

YeahBunny
YeahBunny (@yeahbunny)
4 lat temu
Reply to  kapi225

…i to nieprawda, że dach przeciekał, tym bardziej że prawie wcale nie padało…

trylezsis
trylezsis (@trylezsis)
4 lat temu
Reply to  kapi225

Komentarz co ma 55 lajków i ani jednego dislike’a, fenomen jakiś 😀

MiodekBralczyk
MiodekBralczyk (@kodym1)
4 lat temu
Reply to  kapi225

Mistrz 😀 😀 😀

Janusz Ekspert
Janusz Ekspert (@janusz)
4 lat temu
Reply to  kapi225

Brawo za pomysł i szybkie wykonanie 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
4 lat temu

Już sympatyzuje. Zaprosili mnie na weekend na Czerską!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

v. Lynden
v. Lynden (@v-lynden)
4 lat temu

Wystarczy śledzić główne kieleckie media i zauważyć, że już pojawili się dziennikarze (min. z CKSPORT), którzy nie wiedzieć czemu – i pomimo wiarygodnych informacji z pierwszej ręki – są przychylni trenerowi G.L i nowemu zarządowi.

Za każdy razem, gdy na jaw wychodzą większe lub mniejsze kwasy z szatni Korony, oni to dementują pisząc, że albo jest to „podkoloryzowane”, albo jest to „piramidalna bzdura, wyssana z palca”.

Rysuje się więc klasyczny układ na linii zarząd-dziennikarze, gdzie ci drudzy w zamian za gastro-alkoholowe przywileje i dostęp do trenera, gotowi są zakrzywiać rzeczywistość w Koronie Kielce za rządów Burdenskiego.

Ale spokojnie, G.L wytrzyma z 5-6 kolejek, po czym do Kielc w roli strażaka przyjdzie Franek Smuda, a o tym szwajcaro-niemco-włochu zapomną wszyscy od Odry po samiuśki Bug.

Tym niemniej mam nadzieję, że wówczas – pomimo konieczności wyjazdu – światowiec, jakim niewątpliwie jest G.L. vel Wunderwaffe pozostanie z nami na forum, śląc regularnie e-pozdrowienia z Zurychu czy innego miasta takiego jak Frankfurt am Mein.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  v. Lynden

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
4 lat temu
Reply to  v. Lynden

Moja średnia to 12 spotkań bez poparcia właściciela klubu, więc mnie nie obrażaj. A pozdrowienia z kraju i ze świata masz jak w banku!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  v. Lynden

Treść usunięta

v. Lynden
v. Lynden (@v-lynden)
4 lat temu

Rzeczywiście, ilość dziennikarzy, którzy przebili się z cksportu do mediów na ogólnopolskim poziomie robi wrażenie.

Nie zmienia to faktu, że portal poprzez nazbyt przychylne podejście wobec właścicieli klubów i unikanie kontrowersji cofa się w rozwoju w stosunku do tego co było choćby 2-3 lata temu.

@Gino:

Obawiam się, że jeśli wytrzymasz choćby te 12 kolejek w Koronie to już nie będzie co trenować, tylko będzie trzeba dzwonić 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  v. Lynden

Treść usunięta

np jlw
np jlw (@np-jlw)
4 lat temu

„Zasłynął jako użytkownik Prima111. Udawał, że jest normalnym kibicem MSV i przy każdej możliwej okazji bronił Lettieriego. Podobnie prowadzony był facebookowy profil trenera – doradca wrzucał jakieś zdjęcie i jednocześnie samemu zamieszczał pod nim pochlebne komentarze z kilku kont. Kiedyś zostałem przez niego zapytany, czy mogę zrobić coś w rodzaju filmu promocyjnego o Lettierim, by pokazać go w jak najlepszym świetle.”

skojrzylo sie z innym cytatem:

„Stary do tej pory robi z januszami gównoburzę na forach dla wędkarzy bo założyli tam specjalny temat, gdzie przestrzegali przed robieniem jakichkolwiek interesów z moim ojcem. Obserwowałem ten temat i widziałem jak mój ojciec nieudolnie porobił trollkonta

Szczepan54

Liczba postów: 1

Ten temat założyli jacyś idioci! Znam użytkownika stary_anona od dawna i to bardzo porządny człowiek i wspaniały wędkarz! Chcą go oczernić bo zazdroszczą złowionych okazów!

Potem jeszcze używał tych trollkont do prześladowania niedawnych kolegów od łódki. Jak któryś z nich zakładał jakiś temat to ojciec się tam wpie**alał na trollkoncie i np. pisał, ze ch*jowe ryby łapie i widać, że nie umie łowić xD

Z tych samych trollkont udzielał się w swoich tematach i jak na przykład wrzucał zdjęcia złapanych przez siebie ryb to sam sobie pisał

Noooo gratuluję okazu! Widać, że doświadczony łowca!

a potem się z tego cieszył i kazał oglądać mi i starej jak go chwalą na forum”

Slawekk
Slawekk (@slawekk)
4 lat temu
Reply to  np jlw

Dokładnie o tym samym pomyślałem 🙂

Nedi81
Nedi81 (@nedi81)
4 lat temu

Dziennikarze, autor bloga, autor wielu książek. Świetni goście podobno.

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber (@waloos)
4 lat temu

Pamiętam jak Weszło trochę „narzekało” na to, że prawdopodobnie kończy się Kielecki cyrk ze sprzedażą klubu. Dało się wyczuć obawy, że nie będzie tematu aby się z nich ponapierdalać.
Zatem można chyba z całym przekonaniem powiedzieć, że ciągnąca się sprzedaż to dopiero była uwertura. Teraz to dopiero zaczną się jaja 😀
Ehh już się nie mogę doczekać tego atomowego startu Korony w nowy rozdział historii.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
4 lat temu

Ale czy naprawdę można mieć pretensje, że napierdalają w Koronę? Kielecki klub zachowuje się jak najebany chudzielec, który poszturchuje koksa 2 metry na 2 i pokrzykuje do niego: chcesz wpierdol?

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber (@waloos)
4 lat temu

A gdzie w moim komentarzu doszukałeś się pretensji? Ja sam śmieję się z tego cyrku.

Trochę mi Korony szkoda, bo po zakontraktowaniu Bartoszka zaczęło iść tam do przodu. Kadra nie była w sumie najgorsza, kilku solidnych ludzi jak na ESA by się znalazło. Trener miał fajna więź z drużyną, kibice znów zawitali na stadion, no ogólnie zaczynało wyglądać jak w dobrym ligowym średniaku.

No i się zjebało 😀

NietypowyJanusz
NietypowyJanusz (@nietypowyjanusz)
4 lat temu

To musi być rzeczywiście bezwzględny tyran skoro nawet gdy jest w Polsce to niemieccy dziennikarze boją się o nim wypowiadać pod nazwiskiem.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
4 lat temu

Bo wiedzą, że ich znajdę i zakażę nosić klapki!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Znawca94
Znawca94 (@chuligan94)
4 lat temu

Wjchali Niemcy do Polski.Zajęli Kielce i przejęli Koronę.

Niemiecka Korona.Właściciel Niemiec,marny trener Niemiec Włosiego pochodzenia,na filmikach na YT najczęstsze słowo to ”spiel”,piłkarze z IV lig Niemieckich.Obóz w Bremie.
Uratować to może jedynie stara gwardia która została w Kielcach jak Rymaniak,Kiełb,Możdzeń.Ale obawiam się,że sami nie dadzą rady i przy Gino Korona będzie w strefie spadkowej a w najlepszym wypadku zaraz nad nią.To się nie może udać.
Szkoda zwłaszcza po bardzo dobrym ostatnim sezonie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Znawca94

Treść usunięta

Grimmy
Grimmy (@grimmy)
4 lat temu

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że autor tego artykułu nie kontaktował się z nikim konkretnym z Niemiec, tylko wysmażył arta na podstawie tego, co znalazł w sieci…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Grimmy

Treść usunięta

v. Lynden
v. Lynden (@v-lynden)
4 lat temu
Reply to  Grimmy

Sądzę, że jednak jesteś w błędzie, wystarczy wpisać w googlach nazwisko Manfreda Schafera z Bilda, który wypowiada się o Lettierim pod nazwiskiem. To uznany, frankfurcki dziennikarz poważnego medium.

Grimmy
Grimmy (@grimmy)
4 lat temu
Reply to  v. Lynden

Cóż, w takim razie przegrałbym sporą ilość dolarów i do końca miesiąca musiałbym wpierdalać orzechy na śniadanie, obiad i kolację 😉

Dziwi mnie jednak ta zachowawczość rozmówców, którzy nie chcą się wypowiadać z imienia i nazwiska, tylko anonimowo. Lattieri ich pobije, spali domy, bombe podłoży pod samochód? Trochę to grubymi nićmi szyte.

v. Lynden
v. Lynden (@v-lynden)
4 lat temu
Reply to  Grimmy

Wiesz jak jest, boją się palić mosty, zwłaszcza, że mimo wszystko taki Dieter Burdenski w niemieckim futbolu jest dość wpływową i szanowaną personą.

Ja już jednak robiłem risercz na niemieckich portalach nt Gino jeszcze przed tym artykułem JB i było w nich multum artykułów nt paskudnego charakteru Lettieriego. Facet po prostu, gdziekolwiek się pojawia tam wzbudza niesmak, antypatię i pozostawia spaloną ziemię.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
4 lat temu
Reply to  v. Lynden

bild to brukowiec

StaszekPrawy
StaszekPrawy (@staszekprawy)
4 lat temu

„Lettieri to mały Włoch”
a wasz Hitler niby taki duży był????

Grimmy
Grimmy (@grimmy)
4 lat temu
Reply to  StaszekPrawy

Hitler był Austriakiem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

MiodekBralczyk
MiodekBralczyk (@kodym1)
4 lat temu

Jestem głęboko zaniepokojony bezkrytycznym wtrącaniem obcych słów w nasz – jakże piękny – język. A do tego ta odmiana i tworzenie rzeczowników odczasownikowych. Naprawdę – można, o co gorąco apeluję – napisać to po polsku. W języku Reja i Słowackiego.

Wicher
Wicher (@wicher)
4 lat temu

To jeden z dwóch moich faworytów, którzy na początku września mają szansę pożegnać się ze stołkiem.

Prejuce Nakoulma
Prejuce Nakoulma (@prejuice-nakoulma)
4 lat temu

Z jednej strony szkoda piłkarzy, a z drugiej taki ananas może się znowu tak prędko nie trafić. Zresztą, mam przeczucie że panowie Burdenscy zadbają o nasz dobry humor jeszcze nie raz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Weszło
24.10.2021

LIVE: Cóż za dzień w futbolu – a zaczynamy od Zagłębie-Cracovia

El Clasico, Marsylia kontra PSG, Manchester United w starciu z Liverpoolem, derby Łodzi, Roma – Napoli i trzy mecze w Ekstraklasie. Ten dzień jest tak napakowany fajnie zapowiadającym się spotkaniami, że aż chce się siadać przed telewizor. Albo i przed telewizor, laptopa i tablet – żeby to wszystko jednocześnie wchłonąć. Lecimy z relacją na żywo!
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Bogdan Zając wraca na ławkę trenerską

Bogdan Zając wraca na ławkę trenerską. Były szkoleniowiec Jagiellonii Białystok poprowadzi drugoligowy KKS Kalisz. Dla 48-letniego Zająca krótka kadencja w Białymstoku była pierwszą samodzielną przygodą trenerską na tak wysokim poziomie. Wcześniej znany był on raczej jako współpracownik Adama Nawałki – czy to w Górniku Zabrze, czy to w Lechu Poznań, czy to – rzecz jasna […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Kto ma obecnie lepszych piłkarzy na danej pozycji – Klopp czy Solskjaer?

Kto wie, czy gdyby nie spektakularny comeback w meczu z Atalantą, dzisiaj na ławce trenerskiej Manchesteru United nie debiutowałby nowy człowiek. Ole Gunnar Solskajer kolejny raz urwał się ze stryczka, ale jego zmartwienia nie kończą się na trudach z włoską ekipą. W następnych tygodniach zmierzy się jeszcze z Tottenhamem, Manchesterem City i Villarreal czy Chelsea. […]
24.10.2021
Ligue 1
24.10.2021

Marsylia = Payet. Niepokorny geniusz pisze historię w OM

– Dimitri to obok Andresa Iniesty najlepszy piłkarz na świecie, jeśli chodzi o grę tyłem do bramki. Jest tak dobry technicznie i zwrotny, że odebranie mu piłki jest praktycznie niemożliwe – stwierdził Jan van Winckel, asystent Marcelo Bielsy w Olympique Marsylia po sezonie, w którym Payet pozamiatał konkurencję. 17 asyst w Ligue 1 w trakcie jednego sezonu […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Niejasna przyszłość Michniewicza, Papszun wciąż w zasięgu

Legia Warszawa pogrąża się w kryzysie i pomału traci jakiekolwiek szanse na obronę tytułu mistrzowskiego. Zaufanie władz klubu do Czesława Michniewicza gaśnie. Jak wyjaśnia dziennikarz Kuba Majewski, wciąż nie jest wykluczone, że pracę przy Łazienkowskiej podejmie Marek Papszun. Nie byłoby to pierwsze podejście Dariusza Mioduskiego do zatrudnienia obecnego szkoleniowca Rakowa Częstochowa, ale obecnie szanse na […]
24.10.2021
Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Przewodnik po El Clasico

Im bliżej El Clasico, tym więcej wspomnień. W dwudziestym pierwszym wieku klasyki weszły na nowy, niespotykany dotąd poziom. Galaktyczny Real, popisy Ronaldinho, tiki-taka Guardioli, zagrywki psychologiczne Mourinho, pojedynki Messiego i Ronaldo, MSN Lucho, Zidane i jego pokazy, jak zarządzać ego zawodników. Kiedyś to było. Z odpowiedzią na pytanie, czego oczekiwać po dzisiejszym El Clasico jest […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Juventus ma na oku następcę Szczęsnego?

Jak donosi hiszpański portal fichajes.net, Kepa Arrizabalaga może wkrótce zmienić Chelsea na Juventus. W Turynie hiszpański golkiper miałby być konkurentem, a docelowo wręcz następcą Wojciecha Szczęsnego. Kepa trafił do Londynu w sierpniu 2018 roku za 80 milionów euro, co było światowym rekordem transferowym, jeżeli chodzi o bramkarzy. Początki Hiszpana w nowym klubie były jeszcze umiarkowanie […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jak i kiedy Dariusz Mioduski zwalniał trenerów

Podobno każdy stołek trenerski, bez względu na to jak dobre byłyby wyniki, ma dodatnią temperaturę. Ale na stołku, na którym siedzi aktualnie Czesław Michniewicz, można by bez trudu zagotować wodę. Pytanie: ile cierpliwości okaże Dariusz Mioduski? Szukając odpowiedzi, przeanalizowaliśmy w jakich sytuacjach zwalniani za jego rządów byli poprzedni trenerzy. ALEKSANDAR VUKOVIĆ – 66 MECZÓW Ostatnie […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Efektowny rajd i piękny gol Świerczoka w Japonii [WIDEO]

Jakub Świerczok po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w japońskiej J1 League. Tym razem były napastnik Piasta Gliwice trafił do siatki w zremisowanym 2:2 meczu z Vissel Kobe, gdzie występują między innymi Thomas Vermaelen, Bojan Krkić oraz Andres Iniesta. Bramka Świerczoka naprawdę może się podobać. Spójrzcie:  To czwarte trafienie piłkarza Nagoya Grampus […]
24.10.2021
Brama dnia
24.10.2021

Thierry Henry kontra Samuel Eto’o | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. We wczorajszym odcinku zatriumfował Nwankwo Kanu, a kto będzie górą dzisiaj? W szranki stają dwie wielkie legendy futbolu: Thierry Henry oraz Samuel Eto’o. Oglądajcie i głosujcie! THIERRY HENRY VS MALLORCA (24.10.2001) Thierry Henry. Jego szybkość i spokój w sytuacji sam na sam – elitarny poziom.  SAMUEL ETO’O VS […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Nowe twarze El Clasico. Ansu Fati kontra Vinicius Junior

Nie ma Ronaldo, nie ma Messiego. Chciałoby się powiedzieć, że El Clasico nigdy nie będzie już takie samo, ale to mimo wszystko lekka przesada. Owszem, Real i Barcelona straciły żywe legendy futbolu, którymi sprzedaje się mecze na całym świecie. Tylko że, jak mawiają, nadchodzi nowe. Na tle starej gwardii – Pique, Busquetsa, Modricia czy Benzemy […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jakie są fundamenty dobrych tygodni Stali Mielec?

Stal Mielec ma tyle punktów, ile może mieć Legia, jeśli wygra swoje zaległe mecze. Ta sama Stal Mielec, na początku sezonu nie potrafiąca przeprowadzić składnej akcji, w ostatnich dwóch kolejkach strzeliła siedem bramek. Stal Mielec od połowy sierpnia przegrała mecze tylko z medalistami zeszłego sezonu, Rakowem i Pogonią. Co zmieniło się w Stali względem początku […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Mourinho wściekły po klęsce. Będą zmiany w Romie

Jose Mourinho stwierdził na konferencji, że tylko on ponosi odpowiedzialność za kompromitującą porażkę 1:6 z Bodo/Glimt w fazie grupowej Ligi Konferencji UEFA. W praktyce wygląda jednak na to, że Portugalczyk ma za ten mecz olbrzymie pretensje do swoich zawodników. Jak poinformował Nicolo Schira, portugalski szkoleniowiec Giallorossich ma zamiar już w trakcie zimowego okienka transferowego porządnie […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Trzynaście obliczy El Clasico

Rywalizację Realu Madryt i FC Barcelony ciężko byłoby streścić w dziesięciu rozbudowanych tomach. Mnogość bohaterów, wydarzeń boiskowych, symboli, elementów kultury i otoczki wokół meczu sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na podstawie klasyków bystry uczeń szkoły średniej mógłby spokojnie napisać dobrą rozprawkę, która byłaby powielaniem banałów. Motyw nienawiści? Jest. Motyw pojednania? Oczywiście. Motyw zemsty? […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Laudrup: „Nie spodziewam się wybitnego Klasyku”

Jak to zwykle bywa przed El Clasico, głos regularnie zabierają byli piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony. Na łamach hiszpańskich mediów sytuację ocenił Michael Laudrup, który miał okazję występować po obu stronach barykady w kastylijsko-katalońskiej rywalizacji. – „Klasyk” to „Klasyk”. Jest szczególny, jedyny w swoim rodzaju i nieprzewidywalny – powiedział Laudrup na łamach „AS-a” (tłumaczenie: […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Koeman: „Nie wiem skąd w ludziach ten brak wiary”

Już tylko kilka godzin pozostało do El Clasico. O 16:15 FC Barcelona podejmie na własnym stadionie Real Madryt w spotkaniu, które może być kluczowe dla przyszłości Ronalda Koemana na ławce trenerskiej Blaugrany. Holenderski szkoleniowiec dziwi się jednak kibicom Barcy, którzy do „Klasyku” podchodzą z sercem pełnym obaw. – Nie wiem, skąd w ludziach ten brak […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Ostatnie El Clasico przed erą Leo Messiego? 25 kwietnia 2004 roku

Już w niedzielę pierwsze od dawna El Clasico, w którym nie zagra Leo Messi. Nie zagra nie dlatego, że ma kontuzje, a dlatego, że nie ma go już w klubie z Katalonii. Od jak dawna nie było takiej sytuacji? Które starcie Barcelony z Realem było ostatnim, gdy Messi po prostu nie był członkiem pierwszego zespołu? […]
24.10.2021