post

Opublikowane 22.06.2017 12:07 przez

redakcja

Impet, z jakim Lech wszedł w to okienko transferowe, budzi podziw. Poznaniakom trudno się dziwić – chcą raz jeszcze spróbować przełamać ligową dominację Legii, do tego pucharowe zmagania zaczynają jeszcze w czerwcu. Siłą rzeczy szybko skompletowana i możliwie szeroka kadra będzie kluczem do udanego pogodzenia rozgrywek europejskich z krajowymi. Oczywiście tylko pod warunkiem, że jej nowe składowe będą naprawdę wysokiej jakości. Dlatego poszukaliśmy więc odpowiedzi na pytania, jak wiele nowi gracze mogą dać Lechowi. A gdzie ich szukać, jeśli nie wśród piłkarskich ekspertów z krajów, w których ci ostatnio występowali?

Jako pierwszego poznaniacy zakontraktowali Emira Dilavera. Dołączając tym samym do Lechii, która wcześnie postanowiła linię obrony wzmocnić innym zawodnikiem Ferencvarosu – Michałem Nalepą. Ale i idąc utartym szlakiem, bo w końcu z ligi węgierskiej w Lechu meldowali się w ostatnich latach między innymi Tamas Kadar, Gergo Lovrencsics czy Artjoms Rudnevs. Gracze, którzy mieli swoje wielkie chwile w Kolejorzu i którzy – poza Lovrencsicsem – odchodząc solidnie zasilili stan klubowego konta.

Za Dilaverem przemawiało dodatkowo to, że dobrze zna go z pracy w Austrii Wiedeń Nenad Bjelica. Na tyle, na ile poznaliśmy chorwackiego szkoleniowca, raczej nie sprowadzałby do drużyny kogoś, kto nie wpisuje się w jego etos pracy i w kogo kompletnie nie wierzy. Czy jednak obrońca pójdzie śladem wyżej wymienionych – Kadara, Lovrencsicsa, Rudnevsa? O opinię poprosiliśmy Tomasza Mortimera, węgierskiego dziennikarza piszącego dla hungarianfootball.com.

– Dilaver był bardziej porządnym niż spektakularnym zawodnikiem w barwach Ferencvarosu. Dobrze radzi sobie z piłką przy nodze, ale nie powiedziałbym, że to jego wielki atut. W obronie jest okej. Nie ustawia się może najlepiej i czasami można mieć zastrzeżenia co do jego zwrotności. To nie jest typ silnego fizycznie obrońcy, nie lubi schodzić do parteru, jeżeli nie ma takiej potrzeby. W ostatnim sezonie grał głównie na prawej stronie, ale może zagrać i w środku, i na lewej, a także jako defensywny pomocnik. Ta wszechstronność na pewno jest atutem. W klubie nie będą raczej długo za nim płakać, bowiem można było usłyszeć, że i tak szukają kogoś lepszego niż Dilaver. Ale do momentu odejścia był wartościowym członkiem zespołu.

Poprosiliśmy też, by zyskać perspektywę, o porównanie go z Tamasem Kadarem. Który – podobnie jak Dilaver – mógł grać zarówno na boku, jak i na środku defensywy.

– Gdy Kadar odchodził do Lecha, był dwa razy lepszy! Dilaver na pewno nie należy do elity obrońców z ligi węgierskiej. Vinicius, Juhasz, Fiola czy Korcsmar są krok przed nim, jego umiejscowiłbym raczej w towarzystwie Ristevskiego, Herisa, Kambera, Leandro i Liptaka. Gdybym miał umiejscowić go na konkretnej pozycji wśród środkowych defensorów, powiedziałbym, że jest w okolicach 5. lokaty. A to i tak dość hojnie z mojej strony. Szczerze mówiąc, fani „Fradi” od jakiegoś czasu domagali się kogoś lepszego.

Jeśli wierzyć słowom Mortimera, można odnieść wrażenie, że w Dilaverze Lech zyskał sobie nie tyle wzmocnienie pierwszego składu, co raczej zawodnika, który w miarę solidnie załata lukę powstałą w razie kontuzji lub zawieszenia któregoś z podstawowych piłkarzy i nie da ciała, gdy trzeba będzie wskoczyć czy na bok obrony, czy do środka, czy także ewentualnie wypełnić wyrwę na pozycji numer sześć.

Znacznie lepsze opinie udało nam się usłyszeć o drugim ze wzmocnień defensywy Kolejorza. Czyli o Vernonie De Marco ze Slovana Bratysława, a więc graczu, który może wskoczyć w miejsce Jana Bednarka, jeśli ten zamieni Poznań na Southampton.

– To cały czas relatywnie młody zawodnik, w którym drzemie spory potencjał. To stoper, ale bez problemu zagra również na lewej obronie. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że to gracz lewonożny. Nie ma problemów z wyprowadzeniem piłki, a także bardzo dobrze się ustawia, co pomaga mu również w pojedynkach główkowych. Plusem będzie też pewnie fakt, że dobrze mówi po słowacku, co powinno mu pomóc zaadaptować się w Polsce. Ale będzie musiał ustabilizować formę, bo nieco gorsze występy sprawiły, że w Slovanie pod koniec rundy wylądował na ławce – mówi o De Marco Jan Jasenka ze słowackiego dziennika Sport.

Jeszcze cieplej o Argentyńczyku z hiszpańskim paszportem wypowiada się z kolei Branislav Jasurek – słowacki skaut, który ligę naszych południowych sąsiadów zna od podszewki.

– To bardzo dobry lewonożny obrońca, który sprawdzi się zarówno na półlewym, jak i na lewej stronie bloku obronnego. Określiłbym go jako „piłkarza”, nie jedynie jako „killera”, co można często powiedzieć o środkowych obrońcach, bo nie ma problemu z piłką przy nodze, dysponuje dobrym, dokładnym podaniem. Jest też groźny przy stałych fragmentach gry, czuje moment, w którym najlepiej wybić się w powietrze, by trafić w piłkę z pełną siłą. To, że odszedł ze Slovana, wcale nie znaczy, że był zbyt słaby na ten klub. W mojej opinii to dlatego, że w Bratysławie mają reprezentacyjnego stopera Salatę, który będzie w nowym sezonie grać w parze z wziętym z Trenczyna Rundiciem, zawodnikiem drogim w utrzymaniu, który był ostatnio kontuzjowany przez większą część sezonu, ale którego po dojściu do zdrowia nie opłacałoby im się sadzać na ławce. De Marco w Słowacji miał już wyrobioną markę dzięki występom w Zemplinie, dlatego Slovan zdecydował się go zatrudnić, by mógł zastąpić na jakiś czas zmagającego się z urazem Serba.

1711487_1200x

Słysząc tę litanię komplementów w kierunku De Marco nie mogliśmy jednak nie dopytać, dlaczego – skoro ma tyle atutów – do tej pory jego sufitem był Slovan.

– Jest dość niski jak na środkowego obrońcę, mierzy niewiele ponad 180 centymetrów, więc powiedziałbym, że dużą przeszkodą dla niego w transferze do mocnej ligi są przede wszystkim warunki fizyczne. Może i przez to nie wygląda jak środkowy obrońca, ale nadrabia to agresją, ustawieniem. Nie widuje się też zbyt często, by mimo nieszczególnie imponującego wzrostu, przegrywał pojedynki główkowe. Mam wrażenie, że po nim oczekuje się w Lechu mniej niż po innych wzmocnieniach, ale uważam, że tym większe miłe zaskoczenie mogą z jego powodu przeżyć kibice.

Obrona obroną, jednak najbardziej elektryzującymi kibiców transferami jak zawsze są jednak te dotyczące ofensywy. A tutaj także Lech nie próżnował. Jeśli wliczyć wykupienie z Lechii Macieja Makuszewskiego, Kolejorz wzmocnił się tak naprawdę czterema zawodnikami. Co ważne – praktycznie każdy z nich jest w stanie obsadzić więcej niż jedną pozycję.

Deniss Rakels, najbardziej znany w Polsce z trójki nowych graczy, może zagrać i na obu skrzydłach, i jako podwieszony napastnik, i jako najbardziej wysunięty zawodnik. Jego szczególnie przedstawiać nie trzeba, najlepiej mówi o jego znaczeniu dla Cracovii – skąd udał się na nieudaną próbę podboju Championship – regres w grze krakowskiego zespołu, gdy wybornie dysponowanego jesienią 2015 Łotysza zabrakło w drużynie. Przypomnimy tylko, że jego bilans z jesieni 2015, ostatniej rundy w ekstraklasie, to 15 goli, 2 asysty i 2 asysty drugiego stopnia.

584731758.0

Podobne spektrum pozycji co Łotysz jest w stanie obsadzić Niklas Barkroth. Skrzydłowy, o którego Lech wygrał wyścig z Legią. I, jeśli wierzyć słowom wiceprezesa Kolejorza Piotra Rutkowskiego, obserwowany przez poznański klub od siedmiu lat, podczas których wyczekiwano na odpowiedni moment, by spróbować ściągnąć go na Bułgarską. Czy było warto tyle czekać?

– Niklasa poznałem w Goeteborgu, jakoś w 2004 albo 2005 roku. Grałem dla trzecioligowej drużyny Kållered, a naszym trenerem był Robert Bengston Barkroth, były zawodnik Allsvenskan i ojciec Niklasa. Niklas parę razy trenował z nami i nawet jeszcze jako dzieciak, 12-13-letni niziutki chłopak, podczas gdy reszta z nas miała 25-35 lat, dawał sobie radę, czasami nawet wyglądał lepiej niż starzy. Ten gówniarz! (śmiech). Szybko też doczekał się debiutu w lidze, jako 15-latek, ustanawiając rekord pod tym względem. Dziś ma 25 lat i bardzo duże doświadczenie, w 2015 roku, gdy jego Norrkoping zostawało mistrzem kraju, odegrał w tym sukcesie sporą rolę. Jako skrzydłowy potrafi stwarzać partnerom okazje, jest szybki, świetny technicznie i naprawdę mocno ukierunkowany na sukces. Jeżeli nie powiedzie mu się w Polsce, to na pewno nie z powodu złego nastawienia. To bardzo inteligentny gość – chwali Barkrotha Marcus Leifby, dziennikarz szwedzkiego Aftonbladet.

10b3b637-356b-4f49-b501-29f204f1144a

Wspomniany mistrzowski sezon Barkroth zaczął jednak od kontuzji, która sprawiła, że po 29 minutach spotkania pierwszej kolejki z Orebro musiał zejść z boiska i pauzować przez jedenaście następnych serii gier. Zresztą nie była to jego pierwsza kontuzja w karierze, bowiem – co zauważa kolejny z przepytanych przez nas ekspertów, Ulf Nilsson prowadzący portal svenskafans.com – gdyby nie podatność na urazy, Barkroth robiłby znacznie większą karierę na Starym Kontynencie.

– Bez urazy, nie mam zamiaru krytykować poziomu polskiej ligi, ale uważam, że gdyby nie wszystkie odniesione przez niego kontuzje, to dziś Niklas grałby w znacznie bardziej prestiżowych rozgrywkach. Bo jeżeli chodzi o atrybuty ofensywne, to zawodnik posiadający ich całe multum. Jest szybki, jego drybling nosi znamiona wielkiej klasy, do tego potrafi uderzyć na bramkę z dużą mocą. Oprócz tego Lech ściągając go zyskuje sobie porządnego wykonawcę stałych fragmentów gry. Nie powiedziałbym, że jest w tym specjalistą co się zowie, ale robi to całkiem nieźle. Niklas to również gracz wszechstronny – moim skromnym zdaniem, oprócz gry na skrzydle mógłby wyglądać świetnie jako jeden z dwójki napastników w takim właśnie systemie. Gdybym już miał się do czegoś przyczepić, to oprócz tendencji do łapania kontuzji, byłby to wkład w grę obronną – ocenia Nilsson.

Obok Rakelsa i Barkrotha, wzmocnieniem na boku pomocy ma być także Mario Situm, kolejny – po Dilaverze – znajomy Bjelicy z jednego z poprzednich klubów. Konkretnie – włoskiej Spezii. Patrząc na liczby, to zdecydowanie ten z nowych piłkarzy, który na papierze robi najmniejsze wrażenie. 19 meczów w lidze, 1 gol i 1 asysta, to jak na nominalnego skrzydłowego bilans dość mizerny. Ale, by nie ulegać suchym cyferkom, staraliśmy się potwierdzić (lub zaprzeczyć) temu, co symbolizują u Aleksandara Holigi, dziennikarza chorwackiego Telegramu.

– Przede wszystkim trzeba zauważyć, że większość spotkań zagrał na prawej obronie, a nie na swojej naturalnej pozycji, czyli na skrzydle. Moim zdaniem był niezły na boku defensywy, ale znacznie więcej pożytku jest z niego, gdy gra bliżej bramki przeciwnika niż swojej – ocenia Holiga, od razu tłumacząc, skąd tak mizerne liczby u skrzydłowego. – Situm może być ciekawym dodatkiem do składu Lecha. W Dinamie nigdy nie dostał prawdziwej szansy, nigdy nie postawiono na niego w stu procentach. A ma naprawdę sporo atrybutów, jakie dla skrzydłowego są niezbędne. Dobrą szybkość, technikę, bardzo dobry drybling. Nie potrzebuje też dużo czasu i miejsca, by dośrodkować, choć trzeba zarzucić mu, że mógłby być w tym nieco dokładniejszy. W żadnym z wymienionych aspektów nie jest jakimś mistrzem, ale wszystkie ma na obiecującym poziomie. Jego problemem był brak regularności, ale trudno o nią, gdy nie dostaje się szans tydzień w tydzień. Moim zdaniem Nenad Bjelica zna go na tyle ze wspólnej pracy w Spezii, że wykorzysta wszystko, co w nim najlepsze. Może i na papierze Situm nie wygląda na ogromne wzmocnienie, ale uważam, że fani Lecha powinni mimo wszystko cieszyć się, że taki zawodnik zasila ich klub.

mario-situm-anthony-lopes-lyon-3-dinamo-0-champions-league-14092016_1kxnbl31eofu51q6pb5449f77m

Zbierając wszystkie te opinie do kupy nie sposób nie odnieść wrażenia, że choć liczba wzmocnień i ich rozłożenie w bardzo krótkim czasie wyglądała na hurtowy skup piłkarzy z dużym naciskiem na ilość, to nie powinno im przy tym brakować jakości. I choć wiadomo, że dopiero pierwsze spotkania, pierwsze wyjazdy w deszczowe poniedziałkowe popołudnia do Niecieczy, tak naprawdę pozwolą wydać ostateczny werdykt, to na ten moment kibice Lecha mają prawo do optymizmu. Umiarkowanego, póki kolejni rywale, jeden po drugim, nie powiedzą „sprawdzam”. Ale optymizmu.

SZYMON PODSTUFKA

Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Liczba komentarzy: 57
Subscribe
Powiadom o
guest
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czacha
Czacha (@czacha)
4 lat temu

Wszystko zweryfikują mecze. Ciekawi mnie jak ta obrona Lecha będzie wyglądała bo doszło kilku nowych i teraz muszą się zgrać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Czacha

Treść usunięta

Brunhoso
Brunhoso (@brunhoso)
4 lat temu

Do ligi może tak, do pucharów tydzień

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Brunhoso

Treść usunięta

crespo1
crespo1 (@crespo1)
4 lat temu

Jak grali z Islandczykami czy Żargilisem też tak myśleli 😀

facemob
facemob (@facemob)
4 lat temu
Reply to  Czacha

Mnie ciekawi co będzie jak zostanie Kędziora i zdarzy się cud o zostanie Bednarek 😀

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
4 lat temu
Reply to  Czacha

Czacha To zazwyczaj jest tak, że jak ktoś na prawdę umie grać w piłkę, to zgrywa się z resztą ekipy bardzo szybko, bo po prostu wie o co chodzi w tym sporcie. Umiejętności i pomyślunek zawsze się bronią na boisku. Oczywiście długa gra w danym składzie zawsze jest na plus. Jeżeli ci nowi zawodnicy są kozakami i będą w formie, to kilka sparingów i ze dwa mecze o stawkę powinny im wystarczyć, żeby się dotrzeć. Jeżeli to są niewypały, to nawet po pół roku będą patrzeć na siebie zdziwieni, bo a to piłka odskoczy, a to ktoś nie zdąży, a to nie pomyśli, lub nie zawalczy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

YanuszYoyko
YanuszYoyko (@yanuszyoyko)
4 lat temu

za te 12 mln euro można już niezłego grajka kupić. np. taki Adem Ljajic jest na 11 wyceniany
;p

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  YanuszYoyko

Treść usunięta

bennua
bennua (@bennua)
4 lat temu

Pamiętaj co powiedział Rutkowski o transferach. Piłkarz za milion euro go nie uratuje

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  YanuszYoyko

Treść usunięta

sqnatop
sqnatop (@sqnatop)
4 lat temu

A trzecie czy bedzie chcial przejsc do lecha/ekatraklasy…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  YanuszYoyko

Treść usunięta

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
4 lat temu

Podsumowując to tego Delivaca bez żalu pożegnali z Ferencvarosu, gdzie gwiazdą był Nalepa. Ten Argentyńczyk kończył jako rezerwowy Slovana. Situm skrzydłowy bez liczb z którym Dinamo nie wiązało żadnych planów i oddało go bez żalu do Lecha. Mówimy tutaj o słabszych ligach od naszej więc na papierze to średnio dosyć wygląda chociaż oczywiście Ekstraklasa jest nieprzewidywalna i któryś może zostać tutaj gwiazdą. Rakels super sezon miał w Polsce, ale on przez rok nie grał w piłkę. Jedynie ten Szwed porządnie wygląda. Poszli w ilość, ale chyba niekoniecznie w jakość.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Lluc93

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
4 lat temu

miejsce w tabeli po 37 kolejce najbliższego sezonu pokaże, czy te transfery były wzmocnieniem (czytaj – Lech będzie na wyższej pozycji niż po ostatnim sezonie), czy też nie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  PhoenixLk

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
4 lat temu

Spokojnie – teraz, zgodnie z jedną z dawnych teorii spiskowych – to Śląsk będzie lubiany przez sędziów…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  PhoenixLk

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
4 lat temu

podpowiedź – http://weszlo.com/2017/06/22/slask-bawi-sie-detal-sciagnal-hurtem-pieciu-graczy/

Jedno nazwisko znane z tego, że takie same nosi eks-wice z PZPN…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  PhoenixLk

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
4 lat temu

Hmm… nie wina Legii, że Kosecki wybrał Śląsk Wrocław (w sumie to nawet nie wiem, czy ktokolwiek inny go chciał)

Dopiero teraz zauważyłaś niestosowność nazwy „Ustaw ligę”? Najlepiej w tej zabawie kilka lat temu znajdował się niejaki Saks – on naprawdę ustawiał ligę…

Znawca94
Znawca94 (@chuligan94)
4 lat temu

Niby ok takie dodatki.Przydało by się ze dwóch dobrych napastników.Ewentualnie jeden klasowy i perspektywiczny zmiennik.Poza tym jeśli popatrzeć,że odejdą Kownacki,Bednarek i być może jeszcze ktoś z graczy podstawowych a za nich przychodzą Situmy i Dilavery to żaden to progres.

John Constantine
John Constantine (@constantine)
4 lat temu
Reply to  Znawca94

Jak to żaden progres? Dilaver to szósty zawodnik całej ligi węgierskiej wg Instatu (bez podziału na pozycje – picrel). Mortimer gdy był pytany o Emira na tt wypowiadał się niezbyt przychylnie i tutaj praktycznie powtórzył to co pisał. Situm ma potencjał na dobrą grę na skrzydle, która nie będzie „robieniem wiatru” w stylu Pawłowskiego czy Formelli. A że nie grał na swojej pozycji w Dinamie to cóż… mają tam młodszych, których planują sprzedać za spore pieniądze, za niego dużo kasy już nie dostaną. Inny „ekspert” wypowiadając się na temat Situma powiedział, że skoro Brlek sobie dobrze radzi w Polsce to i Situm nie powinien mieć problemów.

dilaver1[1].jpg
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

baran
baran (@baran)
4 lat temu

Nieopatrznie wspomniałem kiedyś o prawomocnym wyroku dla kolegi pana nadredaktora. Efekt do przewidzenia – ban na dwa tygodnie. Jednym słowem komentarze mogą być tylko po linii programowej portalu. Poruszanie lub przypomnienie niewygodnych faktów spotka się z reakcją. … W sumie to ich portal, także użytkowników też mogą sobie wybierać.

Giacore
Giacore (@giacore)
4 lat temu

„pierwsze wyjazdy w deszczowe poniedziałkowe popołudnia do Niecieczy” jest parafrazą „But can they do it on a cold rainy night in Stoke”? była to wypowiedź Andy Gray na temat Messiego. O ile wszystko dobrze pamiętam.

serek
serek (@serek)
4 lat temu

>Nikt nie zakontraktował aż pięciu nowych zawodników nim jeszcze rozpoczęło się kalendarzowe lato.
błąd już w leadzie – Świerczok, Czerwiński, Kopacz, Pawłowski, Matuszczyk – jak dla mnie też wychodzi pięć

YanuszYoyko
YanuszYoyko (@yanuszyoyko)
4 lat temu

przypomnę podjarkę z przed dwóch lat, jak przychodził, Gajos, Tetteh, Robak, Thomalla, NickiBile, czy inny Sisi czy Volkov, jak się skończyło każdy widział. Kolejny rok bez tytułu, kolejne eurowierdole. Nie ma się co cieszyć póki co.

madoo
madoo (@madoo)
4 lat temu
Reply to  YanuszYoyko

Wtedy przed startem sezonu przyszedł Tetteh, Robak i Thomalla, Gajos już w sierpniu, a reszta o której wspomniałeś to nie to okienko. Awansowali do fazy grupowej LE, wpierdole były w lidze, ale to raczej nie przez jakość wzmocnień (choć Thomalla był słaby), a przez to że grali na zwolnienie Skorży. Więc trochę pudło, niemniej przesłanie trafne – wszystko się okaże w praniu. Lasse Nielsena duńscy dziennikarze niemal obśmiali, a u nas okazał się solidnym graczem, a w najwyższej formie imo nawet czołowym. Ilu było zawodników nad którymi się zachwycano, a okazali się szrotem – nawet nie wspomnę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  YanuszYoyko

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
4 lat temu
Reply to  YanuszYoyko

łżesz januszu 🙂
a i tak zapomiał wcisnąc jeszcze Golika i Handzica

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

DON_KING
DON_KING (@don_king)
4 lat temu

te chlopaki maja naprawde piekne fryzury, czy redakcja wie moze jakich odzywek uzywaja?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  DON_KING

Treść usunięta

ketjow1978
ketjow1978 (@ketjow1978)
4 lat temu

Ciekawy artykuł. Wszystko zweryfikuje boisko, ale na razie wygląda to nieźle. Będą jeszcze zapewne jakieś transfery w obu kierunkach. Jeśli Lech sprzeda Bednarka za 6-7mln. euro, powinien przyjść jakiś dobry stoper, to samo tyczy się napastnika po ewentualnym odejściu Kownackiego.
Generalnie sezon 2017-18, zapowiada się bardzo ciekawie, faworytem Legia, ma jednak mocniejszy skład, ale Lech może jej zagrozić, dużo zależy też od ruchów personalnych w Legii. W Lechię jakoś nie wierzę, w poprzednim sezonie miała swoją szansę, gdy dołowały Lech i Legia, teraz będzie to raczej wyścig dwóch koni.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
4 lat temu

Amika odjechała konkurencji 😉

miszelinho
miszelinho (@miszelinho)
4 lat temu

Bjelica osiągnął i tak więcej niż pozwalal skład.

DerbyMakinka
DerbyMakinka (@derbymakinka)
4 lat temu

„Ligowa dominacje Legii” ?? WTF ???
Ostatnie 10 lat: 4 mistrzostwa legii 3 wisły 2 lecha 1 slaska
to jest dominacja?
poknijcie się w ten pusty czerep!

Buncol
Buncol (@buncol)
4 lat temu
Reply to  DerbyMakinka

A gdzie jest napisane że dominacja dotyczyc musi dekady? Ostatnie 5 lat to też „ostatnie” lata. Zatem 5 lat i 4 tytuły.

DerbyMakinka
DerbyMakinka (@derbymakinka)
4 lat temu
Reply to  Buncol

dominacje to ma Bayern 10 lat 7 mistrzostw
a ty sobie licz dominacje w cyklu 5 letnim albo nawet rocznym:-)

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
4 lat temu
Reply to  DerbyMakinka

Jeśli w ciągu ostatnich 10 lat Legia zdobyła najwięcej tytułów to chyba można ich nazwać klubem, który dominuje. Tak mi się wydaje.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
4 lat temu

Pomyliłeś dominację z domino.

skttr
skttr (@skttr)
4 lat temu

Opinia o Dilaverze ciekawa. Koleś wykręca 6 najlepszy wynik w lidze w Instacie, a dziennikarz mówi że jest dwa razy gorszy od Kadara, który kotem nie był żadnym i jeszcze dodatkowo leniem.

madoo
madoo (@madoo)
4 lat temu
Reply to  skttr

Weszło twierdzi, że Kostewycz jest świetny w ofensywie, a „trochę gorszy” w defensywie, mimo że zaliczył tylko dwie asysty, a odbiorów ma średnio 9 w meczu. Może ten dziennikarz to taki węgierski odpowiednik.

nyers
nyers (@nyers)
4 lat temu

„Gdybym miał umiejscowić go na konkretnej pozycji wśród środkowych defensorów, powiedziałbym, że jest w okolicach 5. lokaty.” – wszystko pięknie, tylko Dilaver to prawy obrońca, a nie środkowy, więc ta wypowiedź jest bez sensu [porównywani Juhász czy Lipták to środkowi]. Co to za ekspert, którego pytaliście, hm?

crespo1
crespo1 (@crespo1)
4 lat temu

Coś czuję, że szybko pierdolnie ten balonik :<

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
4 lat temu
Reply to  crespo1

Witam kolejną ofiarę pierdolnietego balonika!
Ktoś go dmucha prócz ciebie pajacu?

Vinni
Vinni (@vinni)
4 lat temu

Szczerze powiedziawszy podoba mi się to co wyczynia Lech w tym okienku. Pełne zaufanie do trenera, nie hamują się i kupują bądź wypożyczają naprawdę solidnych zawodników (Szczególnie Niklas jeżeli odpali to będzie gwiazdą tej ligi). Nie wiem dlaczego, ale w Lechu widzę jakąś przyszłość i jakąś ciągłość w działaniach, czego nie widzę w innych klubach. Ten sezon w Ekstraklasie może być naprawdę ciekawy jeżeli Lech przestanie przegrywać mentalnie ważne mecze, bo to jest ich główny problem. No i oczywiście jeżeli szatnia w końcu przestanie podskakiwać do Bjelicy, bo co jak co, ale zawodnicy powinni być wdzięczni że dostali trenera, który ma pojęcie o tym co robi i potrafił zrobić dobrze grającą drużynę.

Fuska
Fuska (@fuska)
4 lat temu

Przecież Mioduski potwierdził że nie było tematu Barkrotha w Legii. Na chuj powielanie nieprawdziwych informacji ?

„Przede wszystkim chcę jasno powiedzieć, że nie było tematu transferu Nicklasa Barkrotha. Nigdy nie był nawet na żadnej naszej liście”
„Jesteśmy dobrze przygotowani do tego okienka transferowego, mamy listę zawodników, z którymi rozmawiamy. Pojawiają się plotki i spekulacje, ale w większości nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością.”
„Naszym celem na letnie okienko transferowe jest wzmocnienie zespołu, a nie uzupełnienie.”

Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Boniek o Złotej Piłce: Formuła się wyczerpała i trzeba ją zmienić

Mnóstwo ludzi ze świata futbolu komentuje wczorajsze wydarzenia z gali Złotej Piłki. Swoimi refleksjami na ten temat podzielił się również były prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Już wczoraj na antenie Kanału Sportowego wspominał, że jego zdaniem Leo Messiego nie powinno być w czołowej trójce plebiscytu. Po zwycięstwie Argentyńczyka dodał, że jego formuła się wyczerpała.  Wczoraj Boniek […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Maciej Iwański wskazał Messiego dopiero na trzecim miejscu

Złotą Piłkę za 2021 rok zdobył wczoraj Leo Messi, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego o 33 głosy. W tym roku w głosowaniu brało udział 180 dziennikarzy z całego świata. Polskę reprezentował dziennikarz TVP Sport Maciej Iwański, który od wielu lat głosuje w plebiscycie Złotej Piłki.  Iwański był jednym z komentatorów wczorajszej gali na antenie TVP. Pod […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Lineker: Lewandowskiemu powinna być przyznana nagroda za 2020 rok

Pojawia się coraz więcej komentarzy w związku z wczorajszą galą Złotej Piłki, na której po najcenniejszą nagrodę sięgnął Leo Messi. Argentyńczyk w swojej przemowie zwrócił się do Roberta Lewandowskiego i powiedział, że Polak zasługuje na Złotą Piłkę za 2020 rok i ma nadzieje, że jeszcze ją dostanie. Na Twitterze swoją zgodę z tą opinią wyraził […]
30.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Rzeczniczka Lewandowskiego: Osiągnięcia piłkarskie nie są najważniejszym kryterium

Piotr Koźmiński, dziennikarz „Wirtualnej Polski” jest w Paryżu na gali „Złotej Piłki”. Po tym, jak okazało się, że nagrodę wygrał Leo Messi, porozmawiał z obozem Roberta Lewandowskiego. Komentarz w sprawie wyników gali wygłosiła jego rzeczniczka, Monika Bondarowicz. – Drugie miejsce wskazuje jak wielu dziennikarzy też widzi w Robercie Lewandowskim najlepszego piłkarza 2021 roku. Bardzo za […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nieoficjalnie: Messi wyprzedził Lewandowskiego o 33 głosy

Wiadomo już, że Lionel Messi został najlepszym piłkarzem świata po raz siódmy. W 2021 roku, zdaniem „France Football”, był lepszy od Roberta Lewandowskiego. Pojawiają się już pierwsze, póki co nieoficjalne, informacje dotyczące liczby punktów czołówki plebiscytu. Według nich Argentyńczyk wygrał o 33 głosy. Choć werdykt w sprawie „Złotej Piłki” już znamy, szczegóły dotyczące liczby punktów, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lewandowski najlepszym Polakiem w historii

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie „France Football”, co jest najlepszym wynikiem polskiego zawodnika w historii. Dotychczas na podium stawali jedynie dwaj zawodnicy z naszego kraju: Zbigniew Boniek oraz Kazimierz Deyna. Najlepszym wynikiem Lewandowskiego było natomiast czwarte miejsce, które zajął w 2015 roku. Napastnik reprezentacji Polski już po raz szósty zagościł w gronie wyróżnionych […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Messi do Lewandowskiego: Zasługujesz, żeby mieć w domu tę nagrodę

Lionel Messi po raz siódmy zwyciężył w plebiscycie „Złota Piłka”. „France Football” przyznała także nagrodę pocieszenia – tytuł napastnika roku – Robertowi Lewandowskiemu. Argentyńczyk przyznał, że Polak zasługiwał na zwycięstwo. – Wszyscy wiemy, że zasługujesz na to, żeby mieć w domu tę nagrodę. Gdyby nie pandemia, to by się udało – powiedział zawodnik PSG odbierając nagrodę. Co […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lionel Messi wygrywa po raz siódmy!

Niby człowiek wiedzioł, a jednak się łudził. Czyli poznaliśmy wyniki „Złotej Piłki” za rok 2021. W plebiscycie zwyciężył Lionel Messi. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w głosowaniu, a podium uzupełnił mistrz Europy – Jorginho. Jak wyglądają pełne wyniki plebiscytu? Tegoroczna edycja plebiscytu była już 65. w historii. Zwycięstwo Leo Messiego oznacza, że Argentyńczyk w pojedynkę […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Gianluigi Donnarumma najlepszym bramkarzem

„Złota Piłka” to nie tylko główna nagroda, ale też kilka pobocznych trofeów. Wiemy już, że najlepszym piłkarzem do lat 21 został Pedri, a co dalej? Nagroda Lwa Jaszyna dla bramkarza roku. Otrzymał ją mistrz Europy 2020 i zawodnik PSG – Gianluigi Donnarumma. Włoski golkiper rozpoczynał rok jako bramkarz Milanu, jednak latem trafił do PSG. Jego […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Alexia Putellas zawodniczką roku

Gala „Złotej Piłki” rozkręca się. Właśnie poznaliśmy laureatkę nagrody dla najlepszej piłkarki 2021 roku. Sięgnęła po nią Alexia Putellas, zawodniczka FC Barcelony. 27-letnia Putellas rozpoczynała karierę w Espanyolu, potem grała dla Levante, a od blisko dekady reprezentuje Barcelonę. W 2021 roku Hiszpanka wygrała Ligę Mistrzów kobiet, ligę hiszpańską oraz puchar kraju. Jest ofensywną pomocniczką lub […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Lewandowski: Nie ma zaskoczenia, przyjechałem się dobrze bawić

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym napastnikiem 2021 roku w plebiscycie „France Football”. Podczas gali „Złotej Piłki” kapitan reprezentacji Polski porozmawiał z reporterem TVP, Jackiem Kurowskim. Jak ocenia swoje osiągnięcie? – Przyjechałem tu po to, żeby się dobrze bawić. To jakaś odskocznia. Nie jestem zaskoczony, żadnych niespodzianek nie ma – stwierdził zawodnik Bayernu Monachium. – Czasami nie do końca […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Robert Lewandowski napastnikiem roku

„France Football” to jednak są gagatki. Rok temu stwierdzili, że nie będą przyznawali żadnej nagrody. Teraz wymyślili sobie, że zamiast jednej nagrody będzie ich kilka. Robert Lewandowski został wybrany „napastnikiem roku”. Pozostaje zadać pytanie: czy to w jakikolwiek sposób może zrekompensować „Złotą Piłkę„? Przed dzisiejszą galą Francuzi zapowiadali, że wszyscy kibice będą zadowoleni. Niektórzy przeczuwali, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Pedri młodym piłkarzem roku

Zanim poznamy główne rozstrzygnięcia „Złotej Piłki”, dowiemy się, kto sięgnął po pomniejsze trofea. Na start poznaliśmy zwycięzcę w kategorii Młody Piłkarz Roku. Nagrodę wręczył Fabio Cannavaro, który zwyciężył „Złotą Piłkę” w 2006 roku. Nagrodę im. Raymonda Kopy przyznaje dziesięciu zwycięzców „Złotej Piłki” sprzed lat. Dotyczy ona zawodników z kategorii do lat 21. Wśród nominowanych znaleźli […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Komisja Ligi: Sasa Balić zawieszony, Machado bez kary

W poniedziałek 29 listopada Komisja Ligi wydała komunikat w sprawie wydarzeń z meczu Zagłębie Lubin – Radomiak Radom. Podczas tego spotkania piłkarz „Miedziowych”, Sasa Balić, wbiegł na boisko i uderzył w twarz Luisa Machado. Piłkarz został zawieszony na pięć spotkań. To, że Sasa Balić otrzyma surową karę, było oczywiste. Skrzydłowego nie powinno być nawet na […]
29.11.2021