Kibice Lechii mają prawo dziś świętować. Milos Krasić, podpora drużyny, jeden z najważniejszych zawodników gdańszczan i najlepszych graczy Ekstraklasy, przedłużył kontrakt. Wygasająca latem umowa teraz obowiązuje aż do 2019. To ruch ważny z kilku przyczyn, bo trochę o Lechii mówi.

Lechia – projekt długofalowy. Krasić na dłużej w Gdańsku

Gdy Milos Krasić lądował w Gdańsku, wszyscy zastanawiali się co z tego wyniknie. Czy będzie casus Olega Salenko? A może chłop nawiąże do czasów swojej świetności? Serb napisał trzeci scenariusz – nie udaje, że może grać jak dawniej, kiedy objeżdżał rywali po skrzydle. Przeszedł do środka, gdzie korzysta ze swego bogatego doświadczenia. Te przenosiny sprawdziły się znakomicie. Krasić jest sercem Lechii, trudno wyobrazić sobie grę bandy Piotra Nowaka bez tego gracza.

Ale to, że się odbudował, mogło oznaczać też, że pojawią się kontrahenci. Tak, wszyscy wiedzą, że Serb nie jest już młodzieniaszkiem, ale zarazem to wciąż duże nazwisko. Jest wiele lig, gdzie tak grający Krasić, który dopiero jesienią skończy 33 lata, z powodzeniem mógłby sobie radzić. Czy widzielibyśmy go w słabszym zespole ligi tureckiej? Spokojnie. A może taka Eredivisie? Również. Egzotyczne, doskonale płacące ligi? Krasić spełnia warunki potencjalnego wzmocnienia – powiedzmy – chińskiego drugoligowca.

Ale Lechia odbudowanego Krasicia zdołała utrzymać. Bez Krasicia zespół dostałby cios pod żebro, a teraz Piotr Nowak może spokojnie budować, także myśląc długofalowo. To ostatnie jest zresztą słowem-kluczem: pokazuje, że Lechia jest stabilna, myśli poważnie o zagoszczeniu w czołówce na lata. Nikt tu nie będzie wykonywał nerwowych ruchów.

Dla rywali oczywiście lepiej by było, gdyby Krasić zawinął się z Polski, ale szczerze trzeba powiedzieć, że to dobra wiadomość dla Ekstraklasy. Zostaje w lidze poważne nazwisko – może trochę przyblakłe, ale na pewno nie zgrane. To dobry marketing dla Ekstraklasy, ale też po prostu nie tracimy świetnego zawodnika. Mocna, stabilna Lechia mierząca wysoko – oczywiste, że im więcej w stawce dobrych drużyn, tym lepiej. A prędzej uda się to Lechii z Krasiciem, niż bez niego.

Najnowsze

Suche Info

Polak podbija USA. Świetne wyniki sprzedaży koszulek Karola Świderskiego

redakcja
Weszło

QUIZ LIVE OD 18:30: WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ

Paweł Paczul
Suche Info

Media: Posada Erik ten Haga w Manchesterze United jest niezagrożona

redakcja
Suche Info

Klopp domaga się powtórzenia meczu Tottenham – Liverpool

redakcja
4
Weszło

Zastaw się, a postaw się. Jak Galatasaray wróciło do Europy

Mateusz Janiak
3
Suche Info

Kolejny klub nie chce kibiców Wisły Kraków na swoim stadionie

redakcja

Weszło

Weszło

QUIZ LIVE OD 18:30: WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ

Paweł Paczul
Weszło

Zastaw się, a postaw się. Jak Galatasaray wróciło do Europy

Mateusz Janiak
3
Tenis

Iga Świątek pewnie pokonała Magdę Linette

Sebastian Warzecha
Piłka nożna

Czesław Michniewicz i Arabia Saudyjska – co poszło nie tak?

Szymon Janczyk
Weszło

Marco Burch – wielki talent naznaczony życiowymi udrękami

Szymon Piórek
Ekstraklasa

Prezes Ruchu: Bać się można śmierci, a nie spadku z Ekstraklasy

Jan Mazurek