post
Avatar

Opublikowane 04.03.2017 08:43 przez

redakcja

Powiedziałem, że nie uważam, by lechici mogli mi zaoferować cokolwiek więcej, niż mam w Gdańsku. Nawet przez moment nie kusiło mnie, by przeprowadzić się do Poznania. Za dobrze się tu czuję. Wcześniej rozmawiałem nawet z dyrektorem sportowym Legii panem Żewłakowem. Ale możliwość gry przy Łazienkowskiej też nie działa na moją wyobraźnię. Nie mam potrzeby, by grać w Legii czy w Lechu, te nazwy nie robią na mnie większego wrażenia. Uważam, że Lechia jest na tym samym poziomie, a liczę na to, że już niedługo będzie wyżej – mówi w dzisiejszym “Fakcie” i “Przeglądzie Sportowym” czołowa postać Lechii Gdańsk, Rafał Janicki. 

FAKT

Rafał Janicki nie był zainteresowany ani grą w Legii, ani w Lechu.

– Menedżer zapytał mnie, czy chcę się przenieść do Poznania. Od razu odmówiłem. Powiedziałem, że nie uważam, by lechici mogli mi zaoferować cokolwiek więcej, niż mam w Gdańsku. Nawet przez moment nie kusiło mnie, by przeprowadzić się do Poznania. Za dobrze się tu czuję. Przesiąkłem Lechią, będę jej kibice, gdy skończę grać w piłkę – deklaruje. (…) – Wcześniej rozmawiałem nawet z dyrektorem sportowym Legii panem Żewłakowem. Ale możliwość gry przy Łazienkowskiej też nie działa na moją wyobraźnię. Nie mam potrzeby, by grać w Legii czy w Lechu, te nazwy nie robią na mnie większego wrażenia. Uważam, że Lechia jest na tym samym poziomie, a liczę na to, że już niedługo będzie wyżej.

70

Stefanik nie wstydzi się już strzelać bramek.

– Czasem odnoszę wrażenie, że wstydzi się strzelać gole. jakby wykańczanie akcji nie sprawiało mu satysfakcji – martwił się szkoleniowiec Termaliki. Wygląda jednak na to, że zimą udało mu się do ofensywnego pomocnika dotrzeć. Przed tygodniem w Warszawie Stefanik rozegrał świetne spotkanie i strzelił gola na wagę remisu z Legią (1:1). – Nie wiem, czy to moje najlepsze spotkanie w Polsce, ale na pewno jedno z najlepszych. Mamy coraz większe szanse po rundzie mistrzowskiej. Żeby się w niej znaleźć, potrzebujemy jeszcze tylko kilku punktów – twierdzi Słowak.

GAZETA WYBORCZA

71

Wyborcza określa mecz Lecha z Lechią “zaskakującym pojedynkiem na szczycie”.

Przewaga finansowa warszawskiego klubu nad resztą jest dziś tak miażdżąca, że uchodzi za bezdyskusyjnego faworyta. Tymczasem Lechia spisuje się bardzo słabo – przegrała u siebie z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów, zremisowała jedynie z Termalicą Nieciecza. Do lidera Lechii traci już siedem punktów. Taką samą stratę na koniec roku miał Lech, niemal skreślany z tego powodu z grona kandydatów do tytułu. Tymczasem zaprezentował serię, jakiej w ekstraklasie nie widziano od dawna, a w dziejach samego Kolejorza – nigdy. Wygrał cztery mecze po 3:0 (trzy były ligowe). – Wygląda na to, że można teraz łatwo przewidzieć nasze kolejne wyniki – śmieje się Lasse Nielsen. Duński obrońca jeszcze jesienią był uważany za obrońcę słabego i topornego, teraz zrobił ogromny postęp. Lech po stracie Paulusa Arajuuriego i Tamasa Kadara (odeszli zimą) musiał budować defensywę od nowa. – Mój postęp jest o tyle złudzeniem, że po prostu cała drużyna go zrobiła – mówi Lasse Nielsen. – A ja nie mam w Poznaniu rodziny, mieszkam sam i mogę cały dzień skupiać się na piłce.

SUPER EXPRESS

72

Superak rozmawia z Dawidem Kownackim.

 W końcu jesteś postacią pierwszoplanową…

Trener mi zaufał, koledzy dostrzegają mnie na boisku, zyskałem pewność siebie. Kiedy cała drużyna gra dobrze, łatwiej jest wskoczyć na te właściwe tory. Dziś jestem mocniejszy mentalnie i to procentuje nie tylko na boisku. Kiedy w głowie jest wszystko poukładane i nie ma niepokoju, człowiek funkcjonuje dużo lepiej, nawet kontuzje mnie ostatnio omijają.

(…)

Jak odbierasz szum wokół ciebie? Fiorentina złożyła ofertę, teraz podobno obserwowali cię wysłannicy francuskiego Rennes…

Na pewno słysząc o zainteresowaniu wielkich klubów, można się podbudować. Ja jednak nie wybiegam za daleko w przyszłość, skupiam się na swojej pracy. Jeżeli będę się dobrze prezentować, oferty będą. Mam jeszcze 1,5 roku kontraktu z Lechem, jestem tu szczęśliwy. Czas pokaże co dalej.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Okładka:

73

Maciej Makuszewski twierdzi, że Lech to polskie Atletico, a Kownacki to polski Torres. Takie porównania zawsze pachną nam absurdem.

Zgodzi się pan, że pasuje do taktyki stosowanej przez Nenada Bjelicę? Po odbiorze piłki macie od razu przechodzić do ataku, więc może pan wykorzystać swój ogromny atut, czyli szybkość.

Podoba mi się styl pracy trenera, jego podejście do każdego spotkania. Jesteśmy mocni i w różnych momentach spotkania jesteśmy sobie w stanie poradzić. Widać radość z gry na boisku, wiarę i charakter, walczymy jeden za drugiego. Śmiejemy się ostatnio w szatni, że jestem jak Atletico Madryt. Czyli wszyscy pracują na murawie, zapieprzają aż miło, a gole strzelają napastnicy.

To Dawid Kownacki jest jak Antoine Griezmann, a Marcin Robak jak Fernando Torres?

Odwrotnie. “Kownasiowi” mówię często, że jest naszym Torresem. Życzę mu wszystkiego najlepszego. W poprzednich latach ciągle się mówiło, że ma potencjał. A teraz on udowadnia, że to racja. Przed rundą rozmawiałem z moim przyjacielem, który nie jest z Poznania, ale nam kibicuje. I mówię mu: “Pamiętaj, wiosna będzie należeć do Kownackiego”. A on na to: “E, już chyba nic z niego nie będzie”. A ja: “Nie, nie, zobaczysz, będzie grał świetnie, bo widzę, co się dzieje na treningach”. Już jesienią sygnalizował dobrą formę. A to, co robi obecnie? Szaleństwo! Zdobył pięć bramek i chce więcej. Do Marcina z kolei mówię, że jest jak Zlatan Ibrahimović. Czyli im starszy, tym skuteczniejszy. Marcin jest zły, że nie gra w podstawowym składzie, ale kiedy wchodzi, daje z siebie wszystko i też trafia. Takie detale budują właśnie pewność siebie całej drużyny. Mentalnie trzymamy się niesamowicie. Oby tak dalej.

74

Rafał Janicki opowiada szerzej o sobie.

Pan miał 22 lata, gdy Joaquin Machado mianował pana kapitanem Lechii. Pierwsza myśl?

Czułem strach. To duży ciężar, nie byłem przekonany, że go uniosę. Trzeba było mieć doświadczenie, by poskładać ten zespół. Kapitan to ważna postać, a ja byłem wtedy na takim etapie, że chciałem się skupić bardziej na swojej grze niż odpowiadać za całą drużynę. Nie byłem na to gotowy, ale trener był nieugięty. Mieliśmy w zespole starszych, bardziej doświadczonych graczy, oni powinni pełnić tę funkcję. Ja byłem na to za młody.

Zabrakło wieku czy charakteru?

Wszystkiego po trochu. Nie mam cech przywódczych, przynajmniej wtedy nie miałem. I dlatego uważam, że słabo wywiązałem się z tego zadania.

Kilka lat temu powiedział pan na zgrupowaniu kadry młodzieżowej, że jest słaby psychicznie. Coś się zmieniło?

Do dziś przeżywam swoją grę, porażki. Nawet ostatnio, po wygranym meczu z Cracovią, chodziłem zamyślony, bo wiedziałem, że popełniłem w tym spotkaniu błędy. Myślałem o dwóch straconych bramkach, przy każdej z nich mogłem się lepiej zachować. Od razu je analizowałem, narzeczona wiedziała, że coś jest nie tak. Bardzo dobrze to po mnie widać. Zamykam się, przestaję się odzywać. Staram się sam dojść, z czego wynikał mój błąd.

75

Osoby mające w sercu i Lecha, i Lechię wspominają swoje epizody w tych klubach. Najbarwniejszy z nich to oczywiście trener Łazarek.

Na pierwszy rzut oka ogień i woda, ale czasami też sympatia i duży sentyment. Lecha i Lechię łączy wielu ludzi, którymi oba kluby zgodnie się chwalą. – Kto wygra w niedzielę? Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli nawet zdobywasz klucz do sukcesu, zawsze może się znaleźć jakiś dupek, co w ostatniej chwili wymieni ci zamek – w swoim jowialnym stylu opowiada trener Wojciech Łazarek. Z Lechem dwa razy zdobył mistrzostwo Polski, dwa razy Puchar Polski. Potem w połowie kolejnego sezonu przeniósł się do będącej w strefie spadkowej Lechii i uratował ją przed degradacją. – Bo Gdańsk to było i jest moje miasto. Przeprowadziłem się tam z Łodzi jeszcze w latach 60. – tłumaczy Łazarek. – W Lechu pracowałem wtedy już pięć lat, a to czas, kiedy trener zaczyna mięknąć, zbyt łatwo rozumieć zmęczenie czy słabszy dzień piłkarza. A tak nie powinno być. Mówiąc krótko, stałem się już kapciozjadem, trzeba było więc poszukać nowych wyzwań – opowiada późniejszy selekcjoner.

76

Michał Probierz rozegra w ten weekend 300. mecz w lidze. Z tej okazji PS przepytał go w dość niestandardowy sposób.

Najlepszy cytat?

Gabriela Batistuty. Wiele razy powtarzałem, więc… dzisiaj też zacytuję Argentyńczyka. “Trener musi wywoływać u piłkarza stan pomiędzy strachem a zachwytem”.

Najczęściej wymieniane zdanie w trakcie meczu?

Agresywniej!

Najczęściej wymieniane zdanie prezesa Kuleszy?

Mogliście. Mogliście zagrać inaczej, mogliście wygrać, mogliście wygrać wyżej (śmiech).

Najzabawniejsze zdarzenie?

Sympatyczny kierownik, dlatego nie wymienię jego nazwiska, zmienił mi kiedyś najlepszego piłkarza w drużynie. Przez pomyłkę i zrobił to tak szybko, że nie zdążyłem zareagować. Na szczęście dla “kiera” wygraliśmy i sprawa rozeszła się po kościach.

78

Paweł Golański wrócił do gry. W wywiadzie opowiada, jakie miał opcje.

Jesienią mówił pan, że odmawia klubom pierwszoligowym, bo jak się raz do niej wpadnie, trudno się wygrzebać. Co się od tego czasu zmieniło?

Nie dostałem żadnej konkretnej oferty z ekstraklasy, były tylko wstępne zapytania. Liczyłem się z tym, że tak może być, bo jak się spada z ekstraklasy, nie jest łatwo znaleźć nowy klub, zwłaszcza, że wiek mi nie pomaga. Zdałem więc sobie sprawę, że jeśli chcę dalej grać na w miarę wysokim poziomie, muszę się związać z jakimś pierwszoligowcem i walczyć o awans. Po rozwiązaniu kontraktu z Górnikiem, miałem różne myśli. Byłem poirytowany, że w końcówce kariery przytrafił mi się spadek. Potrzebowałem resetu i w tym czasie zająłem się prowadzeniem wraz z Przemkiem Kaźmierczakiem i Krzyśkiem Nykielem szkółki piłkarskiej. Ale z czasem zaczęło mi przeszkadzać, że nie mam klubu, chciałem wrócić do piłki. Miałem cztery oferty i zdecydowałem się na Chojniczankę. Z kilku powodów – jest liderem, w zespole panuje dobra atmosfera, a propozycja była bardzo konkretna.

Fot. 400mm.pl

redakcja

Opublikowane 04.03.2017 08:43 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Brama dnia
15.06.2021

Kto ładniej huknął w końcówce – Ronaldo czy Nihat?

Wczorajsze głosowanie na “Bramę dnia” było nad wyraz wyrównane. Ostatecznie różnicą jednego głosu zwyciężył Denis Czeryszew i jego trafienie na mistrzostwach świata w 2018 roku. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was wraz z naszymi partnerami z Gatigo dwa kolejne turniejowe gole. Oba zostały zdobyte w starciach o niesamowitej dramaturgii, mimo że toczonych jeszcze w ramach fazy grupowej. […]
15.06.2021
Prasówka
15.06.2021

“Nawet Macedonia dała kibicom więcej radości. Ciężko znaleźć kogoś, z kim możemy wygrać”

Co znajdziemy w pomeczowej prasie? Falę krytyki, ale on specjalnie nie dziwi. Od “zera” w ocenach dla Grzegorza Krychowiaka, po opinie byłych kadrowiczów – Radosława Kałużnego, Jana Tomaszewskiego czy Jacka Bąka. Mamy felietony, mamy korespondencje z Petersburga. Do nas najbardziej trafiają słowa Kamila Kosowskiego, który zauważa, że jesteśmy najgrosi na całym EURO. – Trudno mi […]
15.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Brama dnia
13.06.2021

Prosinecki i Czeryszew się bawią, wy głosujecie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu z miażdżącą przewagą zatriumfował Robin van Persie i jego przepiękna główka w starciu z Hiszpanią na mistrzostwach świata w Brazylii. Dzisiaj też mamy dla was gole mundialowe, lecz z 1998 i 2018 roku. Zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo na kolejne głosowanie. Czas na “Bramę dnia”! ROBERT PROSINECKI VS JAMAJKA (1998) […]
13.06.2021
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mnietek
Mnietek (@piero)
4 lat temu

“Tymczasem Lechia spisuje się bardzo słabo – przegrała u siebie z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów, zremisowała jedynie z Termalicą Nieciecza. Do lidera Lechii traci już siedem punktów.”

Chyba nie rozumiem, o co chodzi 🙂

adrian92
adrian92 (@adrian92)
4 lat temu
Reply to  Mnietek

Słynny dział sportowy “Wyborczej” wie więcej niż ktokolwiek by przypuszczał… Okazuje się, że Legia to…… rezerwy Lechii! Tłumaczyłoby to słabszą postawę na tym etapie sezonu 😉

karol_kuc
karol_kuc (@karol_kuc)
4 lat temu
Reply to  adrian92

Akurat w Wyborczej jest bez literówki, więc stawiałbym tu na słynny dział sportowy Weszło.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

adrian92
adrian92 (@adrian92)
4 lat temu

“Maciej Makuszewski twierdzi, że Lech to polskie Atletico, a Kownacki to polski Torres.”
Makuszewski życzy Kownasiowi takiego upadku jak ostatnio zaliczył FT? No bo mam nadzieję, że nie chodzi o zawiedzione nadzieje (Torres długo miał być hiszpańską odpowiedzią na Cristiano czy Messiego, a niewiele z tego wyszło)…

Suche Info
16.06.2021

Legia Warszawa zmierzy się ze starym znajomym?

Chociaż do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów jest jeszcze Legii Warszawa bardzo daleko, stołeczny klub poznał potencjalnych rywali w tej fazie rozgrywek. W grę wchodzi pięć klubów. Jeden z nich prowadzi stary znajomy Wojskowych.  Żeby do tego doszło, Legia musi najpierw pokonać faworyzowane Bodo/Glimt. Wówczas może zawalczyć z Omonią Nikozja, którą trenuje były szkoleniowiec warszawskiej […]
16.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Tomasz Frankowski: Z racji sympatii wziąłbym Grosickiego na Euro 2020

Tomasz Frankowski wziął udział w programie “Gość Radio Zet” i mocno skrytykował postawę reprezentacji Polski. Ma szczególnie żal do Grzegorza Krychowiaka, bo według niego tak doświadczony gracz nie może popełniać tak prostych błędów. Ponadto uważa, że niepowołany na turniej Kamil Grosicki w ostatnim kwadransie byłby w stanie dać pozytywny impuls. –  Kiedy w dużych imprezach […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Jakub Błaszczykowski zostanie odznaczony przez prezydenta

Jakub Błaszczykowski za całokształt kariery piłkarskiej i działalność charytatywną zostanie przez  Andrzeja Dudę wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski – poinformował rzecznik prezydenta,  Błażej Spychalski.  To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju. Błaszczykowski to kolejny piłkarz, który otrzyma to odznaczenie. W marcu tego roku Robert Lewandowski również został kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Zawodnik Wisły […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

KKS Kalisz awansował do finału baraży o 1. ligę

KKS Kalisz po rzutach karnych pokonał Wigry Suwałki i w sobotę zmierzy się finale baraży o 1. ligę ze Skrą Częstochowa. Po 90. minutach był remis 2:2, a w dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki, tak więc o wszystkim zadecydował konkurs jedenastek, w który kaliszanie wygrali 4:2.  Bohaterem KKS-u został Maciej […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Radomiak zatrzyma Rossiego i wyjedzie na zgrupowanie?

Radomiak Radom dopiero co skończył sezon 1. ligi, jednak długo odpoczywał nie będzie. Sezon Ekstraklasy rusza już 23 lipca, więc beniaminek wkrótce rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Udało nam się ustalić, jak ma wyglądać lato w zespole trenera Dariusza Banasika. Drużyna może się udać na zgrupowanie, a przygotowania rozpocznie 28 czerwca. Dwa tygodnie urlopów otrzymali zawodnicy […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Nawałka: – Nie skreślajmy jeszcze tej reprezentacji

Adam Nawałka ostatnimi czasy bardzo rzadko udziela się w mediach, ale w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” zdecydował się odnieść do reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry uważa, że nie można tracić wiary i jest przekonany, że z Hiszpanią zobaczymy zespół, który będzie dobrze przygotowany pod względem mentalnym. – Zespół znalazł się w trudnej sytuacji i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Ballack: – Lewandowski nie miał wsparcia

Robert Lewandowski spotyka się ze sporą – i słuszną – krytyką, ale są tacy, którzy kapitana reprezentacji Polski biorą w obronę. Na przykład Michael Ballack, który jest obecnie telewizyjnym ekspertem. Ballack stwierdził: – Można się było tego wszystkiego spodziewać. Reprezentacja Polski potwierdziła, że jest zbyt słaba. Lewandowski nie ma wystarczającego wsparcia. Reszta zespołu musi być […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

OFICJALNIE: Maik Nawrocki wypożyczony do Legii

Mówiło się o tym ruchu od jakiegoś czasu, a dzisiaj mamy potwierdzenie. Maik Nawrocki został piłkarzem Legii na zasadzie wypożyczenia. To wypożyczenie potrwa do końca sezonu 21/22, ale Legia ma opcję transferu definitywnego. Poprzednią rundę Nawrocki spędził w Warcie i cóż, nie podbił Poznania. Zagrał w trzech ostatnich spotkaniach Warty, w tym ze Śląskiem, kiedy […]
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Śląsk Wrocław poznał rywala w pucharach

Śląsk Wrocław poznał swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Będzie nim estońskie Paide Linnameeskond. Mecze zostaną rozegrane 8 i 15 lipca. Pierwszy mecz w Estonii. Paide to wicemistrz Estonii z zeszłych rozgrywek, co jest ich największym sukcesem w historii. W obecnie trwającym sezonie tamtejszych rozgrywek, Paide jest drugie i traci cztery oczka […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Mielcarski: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego jak Boniek Brzęczkowi

Sousa niezbyt ogarnia polską reprezentację, więc pojawiają się głosy, że za Brzęczka w sumie może nie było tak źle. Nieco w tę retorykę wpisuje się Grzegorz Mielcarski który w rozmowie ze Sportowymi Faktami skrytykował Zbigniewa Bońka. Mielcarski stwierdził: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego, jak prezes PZPN zrobił Jurkowi Brzęczkowi. Tak często Boniek […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

[MELODROMA] Przewodnik po grupie F na Euro 2020

Francja (Francja) Grupę F otwierają mistrzowie świata, od których wzięła ona swoją nazwę. Oprócz nich są jeszcze aktualni mistrzowie Europy, Portugalia, i poprzedni mistrzowie świata, Niemcy oraz Węgrzy. Ze wszystkimi trzema drużynami Portugalczycy grali na poprzednim Euro – nie zdołali pokonać tylko Węgrów. Czy tym razem Portugalia zdoła ograć Francję? Jest to tak samo wątpliwe, […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Legia zagra z Bodø/Glimt w eliminacjach Ligi Mistrzów

Legia poznała swojego rywala w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Będzie nim norweski zespół Bodø/Glimt. Bodø/Glimt w zeszłym sezonie zdobyło swoje pierwsze mistrzostwo Norwegii (cztery razy był wicemistrzem). Teraz, po siedmiu kolejkach tamtejszej ekstraklasy – tak, te rozgrywki właśnie trwają – rywal Legii zajmuje pierwsze miejsce. Na siedem meczów wygrał pięć, jeden zremisował, jeden przegrał. Cóż, […]
15.06.2021