Wojciechowski znowu skupuje średniaków

redakcja

Autor:redakcja

06 czerwca 2011, 15:03 • 2 min czytania

Reklama
Wojciechowski znowu skupuje średniaków

Z Polonii już się pośmialiśmy w innym miejscu, natomiast musimy też wspomnieć o tym, że Józef Wojciechowski skupuje zawodników Górnika Zabrze. Najpierw wziął Grzegorza Bonina, teraz zapewne ściągnie Roberta Jeża i Daniela Sikorskiego. Za darmoszkę, co niecodzienne dla JW, przedstawimy mu pewną piłkarską mądrość: jeśli będziesz brał piłkarzy z Górnika Zabrze, za chwilę będziesz grał jak Górnik Zabrze.
Jeż – ok, nawet bardziej niż ok. Wiosną był w trójce najlepszych piłkarzy ekstraklasy i dziś chciałby go u siebie każdy klub naszej ligi. Ale Bonin? Sikorski? To ma niby być ta klasa, która zapewni Polonii mistrzostwo Polski? To ma być skok jakościowy? Obraziłem się na Sobiecha, to zagra Sikorski (inna sprawa, że Sikorski może Sobiechowi torbę nosić)? Odpalę Gancarczyka, niech gra Bonin? I już – zespół na mistrza? Trudno zrobić zespół na mistrza w oparciu o piłkarzy, którzy o mistrza nigdy się nawet nie otarli.

Reklama

Nic a nic się „Wojciech” nie uczy. Znowu hurtem bierze średniaków, zamiast pojedynczo skupować kozaków. Bonin zapewne skasuje miesięcznie jakieś 80 tysięcy złotych (plus 400 tysięcy złotych za podpis), Sikorski pewnie z 60, ten ogórek z Sigmy kolejne 60 (plus z 800 tysięcy złotych dla klubu). Naprawdę – zamiast ich trzech, lepiej byłoby wziąć jednego, ale dobrego. Przecież tak to można tasować non-stop. Rachwał za Pietrasiaka, Pietrasiak za Rachwała, proponujemy jeszcze przechwycić Bandrowskiego i Barana – będą kolejni do rotacji.

Jeśli będziesz brał piłkarzy z Górnika Zabrze, za chwilę będziesz grał jak Górnik Zabrze. To naprawdę nie takie głupie.

Najnowsze

Reklama

Weszło

Reklama