Lewandowski za 8 milionów? Czemu nie 80?

redakcja

Autor:redakcja

06 marca 2009, 12:41 • 1 min czytania

Reklama

Przez internet przetacza się kolejna niedorzeczna plotka – że Feyenoord chce zapłacić za Roberta Lewandowskiego 8 milionów euro, co dawałoby blisko milion za każdego gola strzelonego w ekstraklasie przez napastnika Lecha (bo na razie ma ich łącznie dziewięć).
Oczywiście kwota ośmiu milionów euro jest z kosmosu. Po pierwsze – tyle się nie płaci za piłkarzy z Polski. Po drugie – tyle nie płaci Feyenoord. Po trzecie – Feyenoord ma kłopoty finansowe. Po czwarte – Lewandowski nie jest na rynku tyle wart. Bo pamiętać trzeba, że gole strzelane w naszej lidze mają dla poważnych klubów niewiele większe znaczenie, niż gole na Playstation.

Reklama

Może i kiedyś Lewandowski będzie wart tak ogromnych pieniędzy, ale jeszcze nie teraz. I czy to się komuś podoba, czy nie – fakt, iż chłopak gra w Polsce sprawia, że każdy poważny klub będzie podchodził do niego, jak pies do jeża. Nasi zawodnicy przez lata solidnie zapracowali na to, by nie za bardzo im ufać.

Najnowsze

Reklama

Weszło

Reklama