Gol-widmo w meczu Kataru w el. MŚ 2026. Indie skrzywdzone [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Autor:Paweł Wojciechowski

12 czerwca 2024, 12:02 • 2 min czytania 5 komentarzy

Katar strzelił przedziwnego „gola-widmo” w wygranym 2:1 meczu z Indiami w eliminacjach do mistrzostw świata w 2026 roku. Sędzia asystent nie zauważył, że piłka wyszła poza boisko chwilę przed tym, jak wylądowała w siatce.

Parafrazując popularnego mema, dlaczego zawsze kiedy coś się dzieje to jest tam reprezentacja Kataru? Znowu w centrum największych sędziowskich kontrowersji znalazła się drużyna mistrzów Azji, walczących o awans do kolejnej rundy eliminacji MŚ 2026.

Goście z Indii po raz pierwszy w swojej historii mogli się znaleźć w trzeciej rundzie kwalifikacji do mistrzostw świata. Przed ostatnią kolejką drugiej fazy grupowej byli na miejscu premiowanym awansem. W finałowej serii gier mierzyli się jednak z Katarem na jego boisku. Drużyna która wygrała tegoroczny Puchar Azji, była już pewna awansu z pierwszego miejsca.

Indie prowadziły w tym spotkaniu aż do 73. minuty dzięki trafieniu Lallianzuala Chhangte w pierwszej połowie. Wtedy do remisu w kontrowersyjny sposób doprowadził Yousef Aymen, który wbił piłkę do siatki z bliskiej odległości, mimo że wyszła ona poza boisko chwilę wcześniej. Sędziowie nie przerwali gry.

Bramkarz Indii Gurpreet Singh Sandhu nie zdołał zebrać piłki i zamiast tego patrzył, jak toczy się za nim na rzut rożny. Kiedy część zawodników Kataru podnosiła rękę, żeby zgłosić słuszny skądinąd korner, wtedy jeden z zawodników mistrza Azji wygarnął piłkę, a Aymen wbił ją z najbliższej odległości do bramki.

Podłamani Hindusi dali sobie w końcówce strzelić jeszcze jednego gola i przegrali to spotkanie 1:2. Z racji tego, że bezpośredni konkurent kadry Indii do awansu, czyli Kuwejt, wygrał swoje spotkanie, do kolejnej rundy kwalifikacji awansowały reprezentacje Kataru i właśnie Kuwejtu.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.