post Avatar

Opublikowane 10.10.2018 23:09 przez

redakcja

Największy nieobecny ostatniego zgrupowania, Kamil Grosicki, wrócił przy drugim rozdaniu selekcjonera Brzęczka do kadry, więc nie mogliśmy sobie odmówić tej okazji i porozmawialiśmy dziś ze skrzydłowym Hull. O czym? Ano choćby:

– o mundialu („chcieliśmy mieć dwa ustawienia, a moim zdaniem powinniśmy poprawiać cały czas jeden wariant”, „czytałem raporty trenera, że ćwiczyliśmy o złej godzinie. Szczerze: ja nawet nie pamiętam, o której godzinie trenowaliśmy”),

– o burzy na jego social mediach („nie rozumieją mnie ludzie, którzy siedzą cały czas przed komputerem i hejtują”),

– o jego sytuacji w Hull („po tym zgrupowaniu wracam do klubu i mówię głośno: chcę być zawodnikiem pierwszego składu, gdyż na to zasługuję. Klub mnie potrzebuje, a ja potrzebuję klubu”).

Zapraszamy!

*

Masz wrażenie, że skupiłeś na sobie największą złość kibiców po mundialu? Nawet wpis, gdy pytasz o bilety na Włochy, odebrano skrajnie źle.

Jeśli ktoś mnie zna, wie, że żartowałem, Nie dodałem jednak uśmiechniętej buźki i kibice inaczej to odbierali, ale nie jestem jakimś wariatem, żeby prosić o bilety na kadrę. Chciałem tylko tę atmosferę lekko rozładować, ale niestety pojawiły się osoby, które moich żartów odebrać nie potrafią. Uważam, że są to ludzie, którzy siedzą cały czas przed komputerem i hejtują. Są najczęściej młodzi, więc powinni sobie znaleźć inny cel niż hejtowanie, bo to do niczego nie prowadzi. Każdy ma prawo do swojego głosu, ja też wiem, że niejednokrotnie dolałem benzyny do ognia, ale bez przesady, czasem przekraczano granice w tych komentarzach.

Z czegoś ta niechęć do ciebie jednak wynika. Gdyby coś podobnego zrobił – załóżmy – Glik, wszyscy by się śmiali i mówili: „ale ten Kamil ma dystans”.

Ja przez kilka ostatnich lat dużo wizerunkowo zyskałem. Kibice i dziennikarze mnie uwielbiali. Jednak po mistrzostwach pojawiły się zdjęcia z wakacji, moje odpowiedzi na różne komentarze i to kibiców zdenerwowało. Potem, co bym nie napisał, to by ze mną jechali. Teraz to się uspokoiło, ale wtedy nie miałem argumentów, by się bronić. Była we mnie też frustracja związana z nieudanym mundialem i pogubiłem się w tych social mediach. Jednak ja prowadzę je sam: chcę być otwarty i być sobą, a nie udawać kogoś innego. Mógłbym komuś zlecić, by pisał na tych kanałach banały, ale to nie jest coś, czego oczekują ode mnie fani i to nie jestem ja. Oni wolą wiedzieć, że to ja tam siedzę i sam piszę, mając z nimi bezpośredni kontakt. Nigdy nie udaję i tyle.

Ta frustracja wynikała z porażki na mundialu, braku transferu i braku powołania?

Tak. To wszystko mi buzowało w głowie, więc cieszę się, że skończyło się tylko na tym. Czasami człowiek ma dosyć wszystkiego i szuka kwadratowych jaj, a ja mimo tego jednak wytrzymałem ciśnienie.

Te „kwadratowe jaja” to takie rzeczy jak twoje demony z przeszłości?

Czasem masz słabszy moment i szukasz czegoś innego. Jednak wiedziałem, że muszę wziąć się za siebie, że koledzy grają w klubie i reprezentacji, a ja miałem wolne. Żona pytała mnie: „Co to ma być? Ty masz co trzy dni wolne?”. Bo rzeczywiście tak było, jeździłem co trzy dni do Londynu i tam zastanawiałem się nad wszystkim. A inni grali. Przez sierpień miałem więcej wolnego niż przez ostatnie lata kariery. To był dla mnie tragiczny okres: ten sierpień i jeszcze lipiec. Moja kariera się zatrzymała, musiałem to sobie poukładać.

Ktoś ci w tym pomógł? Żona, menadżer?

Nawet koledzy reagowali, a wiesz, jak to z nimi jest. Zawsze mówią: „będzie dobrze, będzie okej”, a tutaj już było „chłopie, sezon się zaczął, a ty masz wolne i gdzieś jeździsz. Zastanów się”. Żyłem myślą, że będzie transfer i odejdę. Jak mi powiedziano w sierpniu, że do końca miesiąca nie będę grał, by nie doznać kontuzji blokującej odejście, złapałem luz. Natomiast taki zły luz: trenowałem i tyle, na niczym innym mi nie zależało, tylko na transferze. Jednak to się ciągnęło i w końcu miałem tego dosyć.

Jak się wziąłeś za siebie?

Indywidualnymi treningami, rozmowami. Co zmieniłem: postanowiłem cieszyć się z tego, co mam. Mam klub, dobry kontrakt, jestem zdrowy, jestem teraz w reprezentacji. Nie patrzę w przyszłość i nie myślę o tym, czego nie ma, bo to zawsze doprowadzało mnie do złych momentów w karierze. Niejeden zawodnik chciałby grać w Anglii, w reprezentacji, zarabiać takie pieniądze, jakie ja zarabiam. Zacząłem to doceniać. Wcześniej wydawało mi się, że za mało zarabiam, gram tylko w Championship… Przestałem szukać tego, czego nie ma.

Ale żal do Hull chyba jednak masz o to, że nie puścili cię do Sportingu?

Rozumiem klub, bo płacił za mnie duże pieniądze i chciał jak najwięcej zarobić przy kolejnym transferze. Bardziej się zastanawiam, dlaczego zaakceptował gorszą ofertę z Bursy, a nie zaakceptował lepszej ze Sportingu. O to mam żal. Temat Turcji szybko mi wypadł z głowy, nie myślę o tym, że tam się nie udało tego transferu dopiąć. Wszystko było wyłożone na tacy, ale gdy dostałem ofertę ze Sportingu, to było dla mnie coś lepszego. Gdy nie wyszło, może nie byłem załamany, jednak źle się czułem, że znowu nie udało się dopiąć transferu.

KAZAN 24.06.2018 MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE NOZNEJ 2018 GRUPA H MECZ: POLSKA - KOLUMBIA 3:0 --- 2018 FIFA WORLD CUP GROUP H MATCH: POLAND - COLOMBIA 3:0 SLAWOMIR PESZKO KAMIL GROSICKI KAMIL GLIK FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

A odpowiedź na pytanie, dlaczego mundial wypadł tak słabo, znalazłeś?

Przegraliśmy ten turniej mentalnie. Przegraliśmy go też w pierwszym meczu z Senegalem przez błędy indywidualne. Po tym spotkaniu widziałem, że zespół jest rozbity i nic dobrego się nie wydarzy. Jeszcze, gdybyśmy grali ten drugi mecz z Japonią, teoretycznie słabszym zespołem… A tutaj czekała Kolumbia, która też przegrała, a miała w swoim składzie świetnych zawodników. To było widać na boisku, że są mocniejsi. Myśmy przechodzili przez różne eksperymenty, były duże oczekiwania, w które my wierzyliśmy. Nakręcaliśmy się i na końcu pogubiliśmy.

Euro jednak udźwignęliście mentalnie.

Tam było inaczej. We Francji wszystko wychodziło, a w Rosji było czuć, że coś nie gra. Brakowało atmosfery, jaka była przed mistrzostwami Europy. Niby szliśmy takim samym cyklem, jednak czegoś zabrakło. Moim zdaniem, gdybyśmy utrzymali 0:0 z Senegalem do przerwy, to byśmy tego spotkania nie przegrali. No ale przydarzył się jeden błąd, potem drugi i przyszła porażka.

Było tak, że po meczach towarzyskich rozprężyliście się?

Uśpił nas ten mecz z Litwą. Wygraliśmy z nimi w systemie 3-4-3, ale też wówczas nie graliśmy pierwszym składem. Poza tym mieliśmy dobrą połówkę z Koreą, z Chile, udany mecz z Urugwajem. Były pozytywy. Napompowano balon, piłkarze pojawiali się wszędzie, mieliśmy dużo kontraktów reklamowych, ja też. Bo pracowaliśmy na nie. Jednak zdawaliśmy sobie sprawę, że jeśli przegramy, to będzie z nami jazda. Nie dźwignęliśmy tego i rzeczywiście, była jazda.

Porobiły się grupki w kadrze?

W reprezentacji na co dzień wszyscy nie siedzimy razem, ale to jest normalne. Natomiast wiesz, kiedy kadra scaliła się przed Euro? W Arłamowie, gdy zorganizowano nam koncert, mogliśmy usiąść z rodzinami i pogadać. Tutaj też coś takiego niby było, ale po odwołanym sparingu, na który każdy się nastawiał, a który został przełożony na dzień po integracji. I niech nikt nie myśli, że piłkarze myślą o balowaniu. Nie. Po prostu, gdy trenujesz ciężko na obozie, taka integracja z rodzinami może pomóc scalić grupę.

A szukając dalej przyczyn porażki, to przyszła kontuzja Kamila Glika, który jest bardzo ważnym ogniwem reprezentacji. Po jego urazie trener miał do wyboru Bednarka i Cionka, którzy wcześniej nie grali za dużo w kadrze. Mentalnie ten zespół też na tym stracił, że zabrano mu lidera w postaci Kamila.

Czytałem raporty trenera, że ćwiczyliśmy o złej godzinie. Szczerze: ja nawet nie pamiętam, o której godzinie trenowaliśmy. Dla mnie przegraliśmy po prostu mentalnie, bo akurat fizycznie ja się czułem dobrze i nigdy nie powiem, że było inaczej. Łukasz Piszczek mówił, że on czuł się słabo, więc może problemem był trening indywidualny. Nie wiem. Ja miałem się świetnie.

A byłeś zły na Lewandowskiego, gdy ten sugerował, że nie daliście rady piłkarsko?

Według mnie te słowa zostały źle odebrane. Robert tłumaczył nam potem, że nie chciał być akurat tak zrozumiany, zresztą on sam wówczas nie grał na swoim normalnym poziomie. Wszyscy zawaliliśmy jako jedna drużyna, ale umiejętności mamy bardzo duże, przecież widać, w jakich klubach chłopaki grają. Powtórzę: moim zdaniem nie wytrzymaliśmy presji.

Ale skoro się tłumaczył, to chyba mieliście pretensje?

On sam widział, jak ludzie odbierają jego wypowiedzi, więc przyszedł do nas i opowiedział, jak chciał być zrozumiany. Jednak ja od początku wiedziałem, że nie chciał nas urazić, po prostu był tak samo sfrustrowany, jak każdy z nas. Umiejętności mamy, więc na pewno nie miał nic takiego na myśli.

Czy przeszkodziło wam zamieszanie z ustawieniem?

Wracamy do meczu z Senegalem. Gdybyśmy dotrwali do przerwy z 0:0, trener nie zmieniłby ustawienia. Jestem tego w stu procentach pewny. Zawsze bazowaliśmy na podaniach do boku: czy to do mnie, czy to do Kuby. W drugiej połowy, gdy przeszliśmy na 3-4-3, nie mogliśmy z tego korzystać, bo grałem też tyłem do bramki. Choć z drugiej strony we wcześniejszych spotkaniach pokazałem, że umiem tam się odnaleźć… W każdym razie: chcieliśmy mieć dwa ustawienia, a moim zdaniem powinniśmy poprawiać cały czas jeden wariant. Jeśli rozpoczynasz mecz jednym ustawieniem, powinieneś go nim skończyć. Próbować przez 90 minut, skoro w przeszłości ta taktyka dawała ci punkty.

Czułeś się oszukany albo zdradzony, gdy Nawałka nie wystawił cię na Kolumbię?

Byłem wściekły, ale to była wściekłość typowo sportowa. Czekał nas najważniejszy mecz, zawsze grałem w pierwszym składzie, nakręcałem grę reprezentacji, a wtedy musiałem zacząć na ławce. To jednak znów zależało od tego nowego systemu, bo trener zdecydował się na niego i uznał, że lepsza będzie gra z innym zawodnikiem. Powiedziałem szkoleniowcowi, że jest we mnie ta złość i on mi tłumaczył, jaki ma plan na mecz. Chciał mnie wykorzystać w drugiej połowie, ale wiemy, jak to wyglądało. Żeby było jasne: za dużo zawdzięczam trenerowi Nawałce, by mieć do niego żal.

Po wejściu z ławki chyba pękłeś, kamery nagrały, jak poleciały ci łzy.

To była mieszanina emocji: rozgoryczenia, nerwów, smutku. Wiedziałem, że odpadamy, a nie takie miały być to mistrzostwa. Tak, coś we mnie pękło. Niby jestem twardym facetem, ale ta złość i ten smutek sprawiły, że tak zareagowałem. Szczerze, to nie pamiętam z samego meczu, że tak się stało. Zobaczyłem to dopiero w telewizji. Na boisku jestem skupiony na grze i nie kontroluję niektórych zachowań.

A co czułeś, gdy przyszło ci symulować z Japonią?

Też nie pamiętam dokładnie tej sytuacji z boiska, kojarzę tyle, że trener coś mi każe zrobić. To są taktyczne zagrywki. Gdybyśmy z tej grupy wyszli, tak byłoby to odebrane: jako taktyka. Trener pewnie zauważył, że Kuba stoi przy linii pięć minut, a piłka nie wypada. Ja też to widziałem, a kiedyś stałem tak samo: w meczu z Grecją na Euro, w swoje urodziny. W końcu nie wszedłem na boisko. Kuba nie zasługiwał na coś podobnego. Zrobiłem, co zrobiłem, nie jestem z tego dumny, ale zachowałem się tak też dla Kuby. Wszystko, co złe trafia we mnie, ale ja nie chcę robić nic złego.

Graliśmy o honor, a skończyło się tak, że przez 10 minut nawet nie atakowaliśmy Japończyków.

Mieliśmy 1:0, więc chcieliśmy to utrzymać i wygrać dla kibiców. W takim, a nie innym stylu, ale przecież wcześniej mieliśmy w tym meczu okazje, mogliśmy strzelić więcej bramek. A tak było 1:0, 85. minuta, myśleliśmy o obronie wyniku, bo kolejne bramki by nic w zasadzie nie zmieniły. I znów: ja z meczu naprawdę nie pamiętam, że to 10 minut tak wyglądało. Dopiero po meczu dziennikarzy pytali mnie o ten styl i dopiero wtedy zobaczyłem, że to był kabaret.

Na tym polega ten paradoks: mecz o honor był wygrany, ale kibice o brak tego honoru i tak mieli pretensje.

Ten cały mundial to była jedna wielka klapa. Zawiedliśmy pod każdym względem.

MOSKWA 19.06.2018 MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE NOZNEJ 2018 GRUPA H MECZ: POLSKA - SENEGAL --- 2018 FIFA WORLD CUP GROUP H MATCH IN MOSCOW: POLAND - SENEGAL NZ KAMIL GROSICKI POL ISMAILA SARR SEN FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

A swój występ jak oceniasz? Ja widzę asystę z Senegalem i dobry mecz z Japonią. Można chyba powiedzieć, że wśród zawodzących byłeś jednym z tych, którzy zawiedli najmniej.

Byłem dobrze przygotowany. Pracowałem pod względem fizycznym, opłacałem trenerów mentalnych, by do mnie przyjeżdżali. Chciałem się zapisać w historii polskiej piłki tak jak Boniek, Lato czy inni. Chciałem, by za parę lat ludzie mówili o Grosickim i o kadrze Nawałki, która zrobiła dobry wynik. Będę do końca życia pamiętał, że miałem asystę na mundialu, ale… tylko tyle.

Żal może być większy, bo to był pewnie twój pierwszy i ostatni mundial.

Bardzo możliwe. Dlatego tak żałuję. Dlatego miałem taką frustrację w tym lipcu i sierpniu. Bardzo to przeżywałem. Być na mistrzostwach świata to marzenie każdego piłkarza. Miałem szansę pokazać się z lepszej strony, miała też tę szansę kadra. Nie wyszło.

Teraz gdy spędziłeś chwilę z nowym selekcjonerem, widzisz różnice między nim a Nawałką?

Tak, są różnice, obaj trenerzy mają różne style pracy. Dopiero poznaję pracę trenera Brzęczka, ale już widzę, że jest konkretny. To, co widzi, od razu ci mówi, reaguje, żyje treningiem i każdą sytuacją. Trener Nawałka bardziej analizował, dopiero po czasie pokazywał błędy albo pozytywy. Trener Brzęczek reaguje automatycznie.

Jesteś w stanie jeszcze dużo dać tej kadrze?

Oczywiście. Jakbym nie był, to bym zakończył karierę w reprezentacji jak Łukasz Piszczek. Liczą na mnie kibice, liczę na siebie ja sam. Do mojej optymalnej formy jeszcze jest trochę brakuje, ale z każdym meczem będzie coraz lepiej, pojawi się pewność siebie. Po tym zgrupowaniu wracam do klubu i mówię głośno: chcę być zawodnikiem pierwszego składu, gdyż na to zasługuję. Klub mnie potrzebuje, a ja potrzebuję klubu. Takie moje granie w kratkę do niczego dobrego nie doprowadzi. Mam tam czystą kartę, dostałem informację od trenera, że jak do transferu nie dojdzie, to wracam i normalnie walczę o skład. Nie ma tak, że jestem odsunięty i trenuje w klubie kokosa. Coś takiego za granicą – a już na pewno w Anglii – nie istnieje.

Miałem ciężki okres, ale wracam do formy. Na kolejne zgrupowanie przyjadę w jeszcze lepszej dyspozycji, wtedy będę gotowy już na 200 procent. I będę walczył o odbudowę zaufania do kadry, i do mnie.

ROZMAWIAŁ PAWEŁ PACZUL

Fot. FotoPyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 63
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MArekPolkowski
MArekPolkowski

weźcie skończcie, żaden Sporting go nie chciał, Borki za mocno się spiły i gadają głupoty, może chodziło im o Sportino Inowrocław??

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Ekspert
Janusz Ekspert

Turbo chyba nie można podejrzewać o zbytnią przenikliwość, skoro na żonę wybrał WAG, która tak się cieszy, że spędzi trochę czasu z mężem, iż na jego widok w domu reaguje radośnie ćwierkając:
„Co to ma być? Ty masz co trzy dni wolne?”

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

czy to prawda, że jego żona tak nie mogła znieść rozłąki z ukochanym pracującym w Anglii, ze zamieszkała w Szczecinie?

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura

Niedługo książka na weszło i w żabce, jak u Janczyka.

obwarzanek
obwarzanek

„Niby jestem twardym facetem” Podsumuję to idealną na wszystko co zabawne kombinacją dwóch liter – XD

Poza tym nic nowego. Jak zwykle Grosicki dobry chłopak, tylko młodzi ludzie hejtują przed kompem bo nic innego te przegrywy nie mają do roboty xDD

xXx: ReMontada
xXx: ReMontada

Bo ludzie są zawistne i pełne ŻÓŁĆI.
Zresztą, pisało w GW….

JackGrand
JackGrand

Dokładnie tak jak piszesz. Po tym wywiadzie wiem jedno – gdy czterdziestoletniemu Grosikowi bedziecie organizować meczyk charytatywny, żeby go wwyciągać z alko i hazardu, to na mnie nie liczcie. W chuju będę miał Żula.

UBecja_Forever
UBecja_Forever

O kurwa co za jebany debil. Chciał być jak Lato, czy Boniek. Rezerwowy angielskiego drugoligowca. No w sumie jest jak Lato, ale pod względem intelektualnym.

Co za wyjątkowo wkurwiający typ. Nawet w wywiadzie ustawionym typowo pod PR żeby się przeprosić z kibicami, robi z siebie kompletnego clowna i irytuje jeszcze bardziej. To naprawdę trzeba umieć.

Sperma na twarzy - Polska gwiazda Porno Italiano
Sperma na twarzy - Polska gwiazda Porno Italiano

Po co jeszcze w ogóle rozmowy z tym debilem? On już jest piłkarskim trupem!
Nowy selekcjoner strzela sobie w dupsko go powołując!
Będzie źle …

złodziejorz
złodziejorz

Tylko tyle tutaj zostawię

Zrzut ekranu (758).png
Przemyslaw
Przemyslaw

Jakiś anonim nabazgrał coś w internecie. Masz rację, to niezbity dowód, że tak było.

Laguna
Laguna

Niezwłocznie należy powołać komisję śledczą, a jej zebrania emitować w odcinkach na Weszło FM.

złodziejorz
złodziejorz

To nie jest żaden anonim z internetu, tylko mały fragment wiadomości od kumpla. Ja wiem o wieczornym spożywaniu alkoholu w Rosji od kilku tygodniu, a Ty dowiesz się za kilka lub kilkanaście lat. Zapewne z autobiografii Grosickiego, Rybusa, czy innego sfrustrowanego reprezentanta. Gdy ten uświadomi sobie, że przez niesportowe prowadzenie się grupki kolegów, najważniejszy turniej życia został przegrany z kretesem.

BezAgresji
BezAgresji

Trzeba być turbodrbilem.
„Są najczęściej młodzi, więc powinni sobie znaleźć inny cel niż hejtowanie, bo to do niczego nie prowadzi. Każdy ma prawo do swojego głosu”.
No to – za przeproszeniem – kurwa mać.
To jednak każdy ma prawo do swojego zdania czy nie? Tzw. hejt (debilne słowo) też jest czyjąś opinią. Żyjemy w popapranych czasach, gdzie można mieć swoje zdanie tylko wtedy, gdy ma się to samo spojrzenie.
W innym wypadku to jest niesłuszne, jesteś hejterem, jesteś do dupy, śmierdzisz i spierdalaj.
Buraczane czasy.

Korniszon
Korniszon

Trzeba było od małego lać w morde gdy ktoś „hejtowaniem” nazywał „konstruktywną krytyke” to może gimbaza by się nauczyła. Tera to trzeba czekać aż moda sama minie…

przemo00116
przemo00116

Nazwanie kogoś debilem to konstruktywna krytyka?

Korniszon
Korniszon

Po odpowiednim uargumentowaniu jak najbardziej.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

podobno konstruktywna krytyka polega na tym, że osoba krytykująca sugeruje sposób rozwiązania problemu. Grosicki jest debilem i jest to oczywiste, ale chyba już nic się z tym nie da zrobić.

B123
B123

Nie stwierdzenie faktu

Amaretka
Amaretka

Zawodowiec.

jaadam
jaadam

Szkole jakas trzeba skonczyc Kamil.Pouczyc sie np.jezyka.Wiem ze ciezko.
Inaczej wszyscy beda dymac ile wlezie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Travis
Travis

Oświecisz?

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

z tajnych materiałów, do jakich dotarł @13mistrz13 wynika, ze grosik poplynal na akcjach getback. ze wszystkich spolek giełdowych dzban akurat wybral sobie bankruta.

jezd
jezd

Słaby ten wywiad. Nic ciekawego z niego się nie dowiedziałem.

Redmond
Redmond

Turbodebil to idealne określenie tego zawodnika, co obnaża każda jego wypowiedź. Wcześniej myślałem, że przynajmniej ma charakter, ale po tych wypowiedziach o zagraniach taktycznych w meczu z Japonią i po analizie porażki w MŚ (zły terminarz i brak integracji) to wyzbyłem się tych złudzeń.
Kamil, Kamil – dziękuj Bogu że jakoś udalo ci się kopaniem zarobić na chleb bo byś sobie chyba w normalnym życiu nie poradził. Niech twój menago ogarnie jakaś reklamę gry na konsole czy żabki, bo z twoją głową to emerytura może być baaardzo ciężka.

Optiv
Optiv

Nowa formuła Weszło jest zajebista! Widze tylko nagłówki, ale komentarze nie są poblokowane więc wszystko czego potrzeba jest dostepne! Dzięki Stano, nie musze klikać w twoje durne reklamy, pozdro!

Travis
Travis

Już 8:12 a przeglądu prasy dla którego tutaj codziennie wchodzę o tej godzinie jak nie było tak nie ma tylko wywiad ze skończonym piłkarzem do tego hazardzistą i alkoholikiem..

glitch3179
glitch3179

problemem Grosickiego są mocno ograniczone umiejętności techniczne, słabiutka kondycja, brak instynktu strzeleckiego- nie jest przypadkiem, że jest rezerwowym ostatniej drużynie drugiej ligi angielskiej.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

oraz ograniczone umiejętnosci umysłowe

jeremy
jeremy

„Nigdy nie udaję i tyle.” – komentarz do swoich radosnych zdjęć z wakacji po super mundialu, mówi wszystko. Ja nie mówię, żeby nie jeżdzili na wakacje, niech się bawią, wkładają sobie w tyłki wszystko co im się podoba, byle nie pokazywali, że mają tam też kibiców. Zresztą zdanie „Kibice i dziennikarze mnie uwielbiali” świadczy o jego kontakcie z rzeczywistością lub poczuciu humoru

n0_thx
n0_thx

Ja już nie pojmuję tego całego szumu wokół „treningu mentalnego”. Facet pisze, że opłacał trenerów mentalnych, żeby do niego przyjeżdżali. Domyślam się, że inni reprezentanci też tak robili, i co z tego? Stwierdza, że „przegraliśmy ten turniej mentalnie”. To po chuj ci trenerzy? To znaczy, że Senegal miał lepszych trenerów mentalnych? Czy miał ich więcej? po pięciu albo siedmiu na jednego zawodnika a nie trzech jak u nas? A Kolumbia to musiała chyba całą kurwa kompanię trenerów mentalnych przywieźć ze sobą, skoro mentalnie dali radę. Słowo „MENTAL” jest tak zajebiście przereklamowane ostatnio, że to pała mięknie.

Mówi też, że nie byli zintegrowani. Przecież grali już ze 3 lata w mniej więcej tym samym składzie. To mało?

A kadra oczywiście, że jest mu potrzebna. Przecież jak nie będzie się pojawiał w kadrze, to kto kupi TurboGrosika? Kogo będzie obchodził napój energetyczny reklamowany przez rezerwowego z drugiej ligi angielskiej?

Przemyslaw
Przemyslaw

A ktoś w ogóle to kupuje?

n0_thx
n0_thx

Nie wiem. podobno w żabce jest a u mnie w okolicy nie ma żabki

Kondredd
Kondredd

Trenerów mentalnych nie mieli, ale mieli dobrego szamana, co złożył tłustą krowę w ofierze i sieknął zaklęciem „skuś baba” ¯_(ツ)_/¯

n0_thx
n0_thx

I działa to na podobnej zasadzie jak ci trenerzy mentalni

GEDANIA
GEDANIA

Ludzie, już nie wylewajcie tak gówna na Grosickiego… To jest tylko piłkarz, tj. przeciętny człowiek taki jak my, z tym że nieprzeciętnie kopiący piłkę i zarabiający z tego tytułu nieprzeciętne pieniądze, które wielu psują. Jedyną osobą, którą się nie skompromitowała na mundialu jako człowiek i sportowiec, jest Łukasz Fabiański – reszta niech spierdala. Niemniej nie widzę sensu znęcać się nad głupotą i zmanierowaniem naszych gwiazdeczek (Grzegorz „Palec w dupie” Krychowiak, Robert „Nie okiwam pięciu” Lewandowski, Kamil „A melanż trwa” Grosicki).

pep
pep

„Brawo” za odwagę…nie pamięta jak symulował w meczy z Japonią…co za kiep.
Straciłem szacunek do typa.

Korniszon
Korniszon

Ja straciłem do ciebie, że straciłeś dopiero teraz.

pep
pep

Straciłem wcześniej. Miał jednak szansę na rehabilitację (np. gdyby uderzył się w pierś i przyznał, że pajacował)…a teraz

Mariusz Janusz
Mariusz Janusz

Ponad 20 komentarzy i nikt zbytnio nie stanął w obronie Grosickiego.

Wiem, wiem, statystycznie ludzie w internecie ileś tam razy częściej wyrażają swoją opinię na zasadzie tego wydumanego „hejtu”, który tak naprawdę jest tylko negatywną oceną sytuacji, o czym już jeden z kolegów napisał powyżej, ale jak tutaj najeżdżacie na Lewego (chociaż to skrajny przypadek) czy kogoś innego, to z reguły ludzie stają w obronie, jeśli nie macie racji. Tylko przypadki skrajnego debilizmu są „hejtowane” wspólnie przez Weszło i czytelników. A tu Weszło próbuje wybielać Pana Kamila a gawiedź jednak nie przystaje, nikt nie broni skórokopa. I kto ma tu racje, hmmmm?….

Jak się Pan TruboGrosik gniewa za TurboDebila, to niech postara się przeanalizować dlaczego ludzie go tak nazywają. Opinia, która co chwile znajduje potwierdzenie, że nie jest zbytnio rozgarniętym jegomościem, do tego właśnie debilna ksywka wymyślona w bełkocie memiczno-truskawkowego komentatora oraz stawanie w jego obronie głównie kolesi typu Stano, czy Mati, którzy autorytet dziennikarski tracą z hiperboliczną tendencją, gdzie x to t(s), a ktoś kto nie zdołał się załapać na bycie kumplem Pana Kamila, nie napisze nic, bo głupio go bronić, a atakować nie można, no bo w przeciągu paru minut będzie telefon z wydziału PR PZPN z „prośbą” o usunięcie artykułu. Łatka hazardzisty i człowieka z problemem alkoholowym też się wzięła z ludzkiej zawiści, czy jak? Użyj Pan, Panie Kamilu głowy, a jak jest Pan taki wyczulony na złe słowa w internecie pod zdjęciem z wakacji, no to chyba nie nadaje się Pan na zawodowego sportowca, aż chciałoby mu się powiedzieć. Dwie rady, rzucić media społecznościowe, bo przeszkadzają w skupieniu się na pracy (no ale hajsik nie wpada), albo pieniądze z trenerów mentalnych przerzucić na kogoś, kto poprowadzi profile na insta i fb, żeby kumple i dzieci mogli lajkować.

Dygresja. Był jakiś czas temu taki artykuł o Zielińskim Piotrze na Weszło, tak przez jakąś godzinkę może, że jest kibicem Realu i niezbyt uprzejmie wyrażał się w komentarzach na temat Barcelony. Po interwencji bliżej nieokreślonych osób artykuł wyparował. Chyba to było nawet przed meczem reprezentacji. No szkalowali Piotra jak jacyś Polacy papieża w internecie, więc nie mogło zostać przecież.

Dygresja numer dwa. Ostatnio w okolicy zwijała się żabka. Przez 2 tygodnie towaru nie dowozili. W lodówce z energetykami pustki i stoi tylko cała partia jednego napoju… tak zgadliście „TurboGrosik”. Nie piłem, ale pewnie walory smakowe nie powalają skoro nawet w kryzysowej sytuacji ludzie nie skusili się, a może część z nich wychodzi z założenia, że jednak lepiej nie wspierać napoju sygnowanego twarzą osoby o wątpliwej reputacji. Jednak nie udało się chyba do końca zmonetyzować rzekomego sukcesu. Ciekawe jak tam wygląda sytuacja z grą VR.

Kończąc. PR jednak działa mimo wszystko, te Żabki, gry, Kubusie i inne gówna z logiem PZPN-u. Mój chrześniak ma sześć lat. Na pytanie kto jest dobrym piłkarzem odpowiadał Lewandowski i Grosicki. Papka działa jak widać. Ile się musiałem natrudzić, żeby w jakiś delikatny sposób wytłumaczyć, że Grosicki jednak nie jest dobrym piłkarzem, a tym bardziej człowiekiem z którego warto czerpać przykład. Udało się, ale pewnie tylko po trosze, zaraz znowu zacznie się medialna paplanina i młodemu wbiją do głowy że to super piłkarz, no bo już pieniądze wydane na materiały promocyjne, więc nikt się nie wycofa, nie stuknie się w pierś, że jednak gole i asysty z Gibraltarem, to nie jednak tak dobry powód by mamić ludzi genialnym skrzydłowym, motorem reprezentacji.

Nie znam Pana Stanowskiego, ale mam nadzieję, że skoro jest teraz tak dobrym kumplem pewnych ludzi, to pozostanie wiernym kumplem, bo że ma średnich kumpli to mu wszyscy dookoła mówią.

Miłego dnia wszystkim.

Fidel
Fidel

Odnośnie napoju Grosickiego to myślę ze poległ przez cenę. W Żabce stał za 3 ziko czyli o złotówkę drożej niż np. Black nie wspominając o jakiś nołnejmowych energetykach które niczym się w składzie i smaku nie różnią.

UBecja_Forever
UBecja_Forever

Do Borka bym się specjalnie nie dopierdalał. On sam o sobie mówi, że nie jest dziennikarzem i ma do tego wszystkiego raczej stosunek na luzie. Swoich sympatii nie ukrywa, ale z tego co go słucham, stać go na w miarę obiektywną opinię i nie lukruje specjalnie dupy kolegom.

Tralalala
Tralalala

Martwić może fakt, że gość w tak młodym wieku ma takie problemy z pamięcią. Brak lecytyny?

A może po prostu on myśli, że jak coś wyprze ze świadomości, to to się nie wydarzyło?

egzekutor_77
egzekutor_77

„….A może po prostu on myśli, że jak coś wyprze ze świadomości, to to się nie wydarzyło?…”
A to akurat bardzo typowe dla kobiet. Może estrogenów ma za dużo (?)

podszyszkownik
podszyszkownik

Mental.Magiczne słowo,ale nie pomoże komuś,kto jest przeciętniakiem.Może na kilka błysków w karierze,a w sumie kończy się chujowo,jak masz gówno w głowie.ostatni klub 2 ligi ,rezerwowy.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

Senegalczykom jakos pomógł w pokonaniu nas na mundialu…afromental??? (pozdro janko)

podszyszkownik
podszyszkownik

Przecież napisałem- parę błysków w karierze.Zabraknie tego błysku na przykład na mundialu,jak ktoś jest chujowy.Albo błysk spali go w blokach startowych.Co do Turbo,to może jeszcze z raz odpali,ale nie liczę na wiele.Co do afromentalu,to przecież nie wystarczyło go Senegalczykom na wiele,prawda?

SurVim
SurVim

Warto przypomnieć klasyka

Oto dureń – portret Kamila Grosickiego

lupi45
lupi45

Po co weszło się kompromituje takimi wywiadami. Czy nie ma w tej reprezentacji kogoś kto potrafi się wypowiadać i mówić z sensem. Totalny bełkot człowieka który się uważa za wielkiego piłkarza. Wielkie kur… ego. Grosik niech się cieszy że jest w tym miejscu w którym jest, bo wyżej pilkarsko nie podskoczy. Pamiętam jego epizod w Legii, już wtedy mu odbijało bardzo. Nic się nie zmienił. Tego piłkarza wypromowały Borki ‚ Hajty i inni przyjaciele od imprez.
Nie mam pojęcia dlaczego dostał powołanie. Jeden mecz na 10 mu wyjdzie. Być może to będzie teraz. Ale to nie zmieni mojej opini ze to piłkarz przeciętny. Czołem.

Ssa Pento
Ssa Pento

Po tytule myślałem że chodzi o Błaszczykowskiego który ma przejebane przez wujka, a to turbo kasztan, pracujący na swoją renomę całą karierę

Radomatu
Radomatu

„Czułeś się oszukany albo zdradzony, gdy Nawałka nie wystawił cię na Kolumbię?”
„Byłem wściekły, ale to była wściekłość typowo sportowa. Czekał nas najważniejszy mecz, zawsze grałem w pierwszym składzie, nakręcałem grę reprezentacji, a wtedy musiałem zacząć na ławce.”

Jezusie Nazareński, ten kiep rozegrał w meczu z Kolumbią 33 minuty (w drugiej połowie) w której mógł wpłynąć bezpośrednio na wynik meczu i uwaga -> zanotował 6(!) celnych podań, miał jedną kluczową stratę i wygrał tylko jeden pojedynek (jeden na jeden).

Swoją drogą, co to za pytanie? Zdradzony? Oszukany? Wielkie WTF!

Korniszon
Korniszon

Pytasz: co to za pytanie ? truuuudne spraaaawyyy

amok
amok

głowny problem turbodzbana to głupota i hazard. Podejrzewam że Borki i Hajty nakręciły go na getback i inne złote interesy, bo Hajto właśnie ciąga dzbana po kasynach. I dlatego tak go bronią. Na jednym posiedzeniu dzban potrafi przegrać 2 bańki pln, mszcząc się na numerach. Jak grał w Turcji i kłamał że jest na odwyku, to latał przez Berlin do Szczecina pograć w ruletkę. Jak on ma myśleć o grze w piłkę, jak szara jedynaczka skupiona jest na straconej kasie i wyprawach do kasyn.

FilipGronowski
FilipGronowski

Nie ma to jak Lidl propagujący Polski Eksport. No i co z tego że za tyle i tyle skoro nie znam nunmerów konkurencji? Pedeksy.

FilipGronowski
FilipGronowski

I takiego Grosickiego właśnie chcę pamiętać. Pragnie być najlepszy i porównuję się do najlepszych. Tego oczekuję od sportowca a wszczególności reprezentanta Polski. Nigdy nie zapomnę gola z Rumunią. Najładniejszy gol w reprze od lat 90 dla mnie.

lupi45
lupi45

Filip, chyba nie piszesz tego poważnie? Najładniejsza bramka? Widocznie tylko ten mecz oglądałeś. Ja też pragnę być najlepszy, ale nie porównuję się do najlepszych. Każdy sportowiec musi mieć ambicję, ale też pokora wskazana. Chce być najlepszy, to niech prowadzi się jak sportowiec. Chyba wiesz o czym piszę.

FilipGronowski
FilipGronowski

Oglądałem każdy mecz repry od przynajmniej 10 lat oprócz tego z Portugalią z przed paru dni. Grosik ma ambicję nie to co Lewy który przyznaje że nigdy nie powiedział że Mistrzostwa Świata są jego najważniejszymi zawodami w życiu. Jeśli nie tzn nie jest sportowcem. Debilem już tak, który się ośmiesza w dodatku. Poza tym to jest kwestia gustu znowu. Oczywiście Grosik mnie wkur… po mistrzostwach i jego zdjęciach bo nie skumał że wkur… tym ludźi. Najmadrzęjszy to on nie jest ale nie musi skoro chociaż jemu się chce.

Jan Serce
Jan Serce

Jak ja nie znoszę tego piłkarskiego, oklepanego „mieć do siebie dystans” albo „tak jak mówię”, choć jeszcze nie wydukał taki nawet słowa.

renegat
renegat

w Bursie mogles byc gwiazda, w Hull czy jeszcze bardziej w Sportingu, tylko jednym z wielu…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JagaChicago
JagaChicago

Trzymaj sie Grosik i nie poddawaj sie

Anglia
06.04.2020

Nietęga mina angielskiego futbolu

Wyobraźcie sobie duże miasto, stolicę, może być Londyn. Miejsce akcji nie jest tu najważniejsze, bo wszystko dzieje się przede wszystkim za kulisami. A co się dzieje? Spory gabinetowe, dyskusje prezesów z prezesami, oburzenie zamierzchłych autorytetów, silne głosy władzy i związków zawodowych. Brzmi jak opis dokumentalnego filmu politycznego, prawda? No, brzmi, ale w rzeczywistości to opis […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

FIFA po jednej stronie z UEFA. Celem dogranie sezonu

W czwartek, gdy tylko Belgia ogłosiła, że zamierza kończyć sezon, UEFA zareagowała listem do wszystkich federacji i lig: nie róbcie tego. Powalczmy o to, by sezon 19/20 dokończyć na boisku, nawet jeśli będzie to wymagało gry za zamkniętymi drzwiami. Europejska federacja pogroziła nawet palcem: kto skończy przedwcześnie sezon, może mieć grę w pucharach z głowy. […]
06.04.2020
Bukmacherka
06.04.2020

Szybki powrót do gry w Bundeslidze? Szanse są spore

Niemcy przez lata służyli za stereotypowy przykład dobrej organizacji. Bundesliga wcale od tego nie odbiegała. Niemieckie stadiony były wypełniona po brzegi, a kluby dzięki stabilnemu zarządzaniu były przykładnymi korporacjami. Niewykluczone jednak, że zmieni się to, jeśli nie uda się szybko dograć obecnego sezonu. Dlatego nasi zachodni sąsiedzi chcą wrócić na murawę nawet wtedy, kiedy oznaczać […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

Marx, trójka z Florencji, Hubers – świat sportu wygrywa z koronawirusem

„Z radością informujemy, że Patrick Cutrone, German Pezzella i Dusan Vlahović uporali się z koronawirusem” – oznajmiła oficjalna strona Fiorentiny. Dobre wieści w dobie pandemii to coś, czego nam wszystkim trzeba. Tercet z Florencji zaliczył negatywny rezultat testów, więc każdego z zawodników można uznać za wyleczonego. Fiorentina swój komunikat wykorzystała nie tylko do przekazania dobrej […]
06.04.2020
Anglia
06.04.2020

Geneza spadku formy Manchesteru City

Bycie kibicem Manchesteru City w roku 2019 było sielanką. W Anglii zebrali bardzo obfite żniwa, wygrali wszystko, co tylko mogli, włączając mistrzostwo po historycznej walce z Liverpoolem. Nawet nie można było specjalnie przyczepić się do odpadnięcia w Lidze Mistrzów, albowiem przegrany dwumecz z Tottenhamem okraszony został licznymi kontrowersjami. Jedynie Vincent Kompany, z zawodników tych bardziej […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

QUIZ: Czy pamiętasz z kim odpadały w pucharach polskie kluby?

Wszyscy pamiętamy eurowpierdole, wszyscy pamiętamy heroiczne porażki z potęgami europejskiej piłki. Ale od sezonu 90/91 polskie kluby łącznie ponad 130 razy odpadały z europejskich pucharów. Czy jesteś w stanie wymienić większość z nich? Zadanie jest pozornie łatwe – przecież boje pucharowiczów śledzi się uważnie. Ale część meczów przykryła patyna czasu, a inne – cóż – […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

Szczepionka i rekordowy transfer Karbownika do końca roku

– W sprawie Macieja Rybusa byłem na spotkaniu w jednym klubie europejskim, bardzo dobrym klubie europejskim. Byliśmy nawet wstępnie dogadani, ale wsadziliśmy na razie ten temat do zamrażarki z wiadomych powodów – zadeklarował w rozmowie z prowadzącymi Misję Futbol na antenie Kanału Sportowego agent piłkarski, Mariusz Piekarski, który opowiadał też o swoim optymizmie w kwestii […]
06.04.2020
Bukmacherka
06.04.2020

Counter Strike z eWinnerem? Sprawdź ofertę specjalną!

Legalny polski bukmacher eWinner serwuje nam dziś ciekawe propozycje dla fanów e-sportu! U tego buka znajdziemy zakłady specjalne na Counter Strike’a Global Offensive. Gracze mogą typować CS’a w pojedynkach dniach czy też w ofercie Combo Dnia. Na co postawić? Sprawdźcie sami! Combo Dnia eWinner Znacie już ofertę Combo Dnia w eWinnerze? Dzięki niej możemy obstawić dwa […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

Własne piwo, korupcja i objawienie Serie A. Pokrętna historia Francesco Caputo

„Wszystko będzie dobrze. Zostańcie w domach” – to napis, który zaprezentował światu Francesco Caputo po bramce strzelonej w meczu Sassuolo z Brescią. 32-latek trafił do siatki dwukrotnie i wielce prawdopodobne, że były to jedne z ostatnich goli, jakie w tym sezonie obejrzeli włoscy kibice. Cieszynka z wyjątkowym przekazem rozsławiła „Ciccio” na cały świat, ale we […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

Janczyk: Niedawno miałem oferty z Kataru. Psychicznie jestem dziś niziutko

– Od klubu dostaję też obiady. Albo odbieram sam, albo przywożą do mieszkania. No i praca. Zaczynam o 7, kończę o 15, normalny etat. Nie chcę zdradzać, co robię. Ale jest fajnie, trochę posiedzę przy biurku, trochę polatam po mieście. Nie ma nudy. A jak trzeba będzie iść na budowę, to pójdę i na budowę. […]
06.04.2020
Weszło
05.04.2020

Facet czyta 365 dni Lipińskiej, odcinek 4: mam dość tych cholernych pustaków!

Kiedy biegnę maraton, kryzys przychodzi mniej więcej na 35 kilometrze. Tu pojawił się wcześniej – nie jestem jeszcze w połowie drogi, a już mam powoli dość Laury i Massima. Dlaczego? Bo to cholerne pustaki. Ja naprawdę nie wymagam, żeby dwoje poznających się ludzi rozmawiało tylko o impresjonistach, europejskim kinie czy jazzie. Żądam natomiast, aby tematem […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Piłkarz miesiąca. 1/3 miesiąca…

Na początku zeszłego miesiąca żyliśmy w innej rzeczywistości. Jeszcze nie spodziewaliśmy się, że piłkarza marca trzeba będzie wybierać po zaledwie kilku spotkaniach, po zaledwie kilku dniach grania. Koronawirus wszystkim pokrzyżował szyki i wypada tylko życzyć sobie i wam, by znów można było w kandydatach przebierać jak w ulęgałkach. Bo to by oznaczało powrót do znanej […]
05.04.2020

Awantura o starych Słowaków! Tylko w Lidze Minus!

Co tu się będzie działo! Załoga Ligi Minus ostatnio mierzyła się w formie niezobowiązujących quizów z nagrodami. Tym razem nadajemy tej rozgrywce określony format: Liga Minus dziś zamienia się w… AWANTURĘ O STARYCH SŁOWAKÓW! Roki. Białek. Paczul. Piela. Kowal. Starzy Słowacy. To znaczy: ta piątka to nie starzy Słowacy, ale uczestnicy awantury. Co my wam […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Ranking najbarwniejszych postaci XXI wieku (21-30)

Artur Boruc broniący po jointach. Czesław Michniewicz sikający przy ławce rezerwowych. Zbigniew Drzymała i ustawione mecze w tenisa. Roast Franciszka Smudy w wykonaniu Michała Żewłakowa. Marcin Wasilewski robiący wślizg we wrocławskim pubie. Oj, wchodzimy już na naprawdę wysokie pułapy w rankingu najbarwniejszych postaci polskiej piłki XXI wieku. MIEJSCA 91-100 – KLIK! MIEJSCA 81-90 – KLIK! […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Zebranie odpowiedniej liczby drużyn na kolejny sezon może być wyzwaniem

– To zabrzmi pesymistycznie i w ciemnych barwach, ale nawet jeśli zachowamy limity drużyn w rozgrywkach, ich miejsca, jeśli podejdziemy do nich z dużym sitem licencyjnym, to zebranie odpowiedniej liczby zespołów będzie wyzwaniem. Trzeba przecież wziąć pod uwagę kluby, które jeszcze przed połową marca miały problem z regulowaniem płatności. Gdzie mamy szukać pocieszenia, jeżeli 20-30% […]
05.04.2020
Bukmacherka
05.04.2020

Limity bukmacherskie

Limity bukmacherskie dla jednych są niepotrzebną barierą, dla innych pożyteczną sprawą. Na czym polegają? Za co możemy je otrzymać? Czy da się je ominąć? W naszym poradniku dokładnie przyglądamy się tej tematyce i wyjaśniamy wątpliwości. Czym jest limit bukmacherski? Zacznijmy od podstaw, bo nie da się grać w piłkę, nie potrafiąc biegać. Czym więc jest […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Urodziny na mieście, impreza z prostytutkami… Nie każdemu służy kwarantanna

W czasie pandemii przekonujemy się wszyscy dotkliwie, jak trudnym zadaniem jest przesiadywanie w domowej izolacji i ograniczenie swoich życiowych aktywności do wychodzenia po zakupy i do pracy. Ta niełatwa sytuacja ewidentnie przerosła wielu sportowców, którzy nie potrafią usiedzieć zamknięci w czterech ścianach i – co tu dużo mówić – często wychodzą na kompletnych dzbanów. Przykłady? […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Ludzie siedzieli na dachach, żeby nas oglądać

Strongmani. Kilkanaście lat temu ich zmagania śledziła cała Polska. Weekendowe transmisje w TVN. Szalejący Irek Bieleninik. Zapełnione trybuny. Powszechna znajomość konkurencji – spacer farmera, zegar – a także nazwisk, nie tylko takich jak Mariusz Pudzianowski czy Jarosław Dymek, ale też Zydrunas Savickas czy Sławomir Toczek. To z tym ostatnim powspominaliśmy złote czasy strongmanów – naprawdę […]
05.04.2020