Raport Nawałki o mundialu, czyli festiwal ogólników
Weszło

Raport Nawałki o mundialu, czyli festiwal ogólników

Wiele obiecywaliśmy sobie po ostatniej pracy Nawałki dla PZPN: przygotowaniu raportu z mundialowej klęski. Co poszło nie tak? Gdzie popełniono błędy? Każdy zadawał sobie pytania, a selekcjoner miał czas by spokojnie zastanowić się nad odpowiedzią. Związek zwlekał jednak z publikacją i w sumie po „lekturze” wcale się nie dziwimy.

Czytać po prostu nie ma czego.

Kilka ciekawostek wyjąć się da, ale to nie miał być raport zapewniający czytelnikowi kilka ciekawostek, tylko analizę druzgocącej porażki. Tej nie ma. Mówiąc szczerze, na takie teksty w szkole mówiło się, że ktoś coś zrobił „po łebkach”.

1) Wśród 69 obserwowanych wiosną zawodników znaleźli się między innymi Radosław Majecki ze Stali Mielec, Alan Czerwiński i Bartłomiej Pawłowski z Zagłębia Lubin, Kamil Pestka z Cracovii. Nawet na tak szerokiej liście nie było Adriana Mierzejewskiego czy Macieja Wilusza. Bliżej kadry od Mierzejewskiego był wspomniany Pawłowski. Bliżej kadry od Wilusza byli Rafał Janicki i Michał Koj.

Screen Shot 09-03-18 at 12.52 PM

Screen Shot 09-03-18 at 12.52 PM 001

Screen Shot 09-03-18 at 12.53 PM

Screen Shot 09-03-18 at 12.53 PM 001

… poza tym jednak całe pierwsze 25 stron to spis treści i dane rodem z Transfermarkt/Wikipedii. Ot, kto ile strzelił wiosną bramek. To możemy sobie sprawdzić gdzie indziej. Przemyśleń byłego selekcjonera na temat mundialu nie możemy sobie sprawdzić na Wikipedii, chcieliśmy w tym materiale.

2) Oceny trenera za mecze, w tym mecze mundialowe.

POLSKA – SENEGAL, to zdemolowany Milik. Tym bardziej dziwimy się więc, że tak długo wytrzymał na boisku. Noty i tak wyjątkowo łagodne, gdy spojrzeć choćby na 5.5 Szczęsnego.

Screen Shot 09-03-18 at 01.00 PM

POLSKA – KOLUMBIA. Czy tylko nas porażają wnioski takie jak „poprawa organizacji gry w defensywie” i „ciągle doskonalenie gry w ataku pozycyjnym” w momencie, gdy mówimy o meczu, który wyrzucił nas z mistrzostw?

Czy tylko nas razi interpunkcja, gdzie trener Nawałka – lub ten kto mu pomagał – w analizie meczowej przed przecinkami i kropkami stawia spację?

Screen Shot 09-03-18 at 01.02 PM

POLSKA – JAPONIA, i tu faktycznie ciekawa kwestia. Najlepszy indywidualny występ według selekcjonera? Fabiański z Japonią.

Screen Shot 09-03-18 at 01.08 PM

3) No dobra, ale przyczyny porażki? PROSZĘ BARDZO, jest przynajmniej jedna perełka:

40637666_1818688918218580_7957684688422699008_n

Ciekawe jest to szczególnie w połączeniu z udowadnianą później różnicą między liczbą minut, jakie rozegrali kadrowicze w klubach wiosną przed Euro 2016 a wiosną przed mundialem. Trzeba oddać Nawałce, że przyznaje się do błędów w zestawieniu personalnym na Senegal, czyli – łącząc z wystawionymi notami – między innymi do postawienia na Cionka.

Problem z raportem dobrze uwidacznia ten fragment.

Screen Shot 09-03-18 at 01.13 PM

Niby coś tu jest – zdiagnozowanie napięć w grupie, próba poprawienia atmosfery. Ale tak naprawdę zero konkretów. Nic, o czym by nie wiedział każdy, kto śledził reprezentację Polski.

Screen Shot 09-03-18 at 01.16 PM

W żaden sposób nie jest wyjaśnione co oznacza „brak pełnej oceny możliwości”. Chodzi o to, że nie wszyscy grali od deski do deski? No cóż, przecież chodziło głownie o zawodników prowadzonych od lat. I teraz, na finiszu, „brak pełnej oceny możliwości”?

Jeszcze rzut oka na motorykę. Wreszcie konkret! Zawiódł niedzielny trening o 11.

Screen Shot 09-03-18 at 01.17 PM

4) Można poczytać raport InStata biało-czerwonych jak ktoś nie czytał. Ale to nie jest opatrzone jakimkolwiek szczególnym komentarzem trenera. Nie jest to też nic autorskiego, ot, rzucono dane zewnętrznej firmy.

I tyle. To mnóstwo banalnych wykresów, statystyk i danych, które można znaleźć gdzie indziej. Wszystko jest omawiane mocno ogólnikowo, a nie brakuje – powiedzmy sobie szczerze – lania wody. Bo jaką rolę pełnią tak odkrywcze zdania jak:

„Jednym z ważnych punktów naszej pracy były wnikliwe obserwacje meczów i treningów”.

Albo taka cała strona. Niech sobie będzie tabela, to jasne. Ale jeszcze trzeba ją objaśniać, tłumaczyć, opisać które miejsce zajęliśmy? Był jakiś limit znaków, które musiał zapisać selekcjoner?

Screen Shot 09-03-18 at 01.19 PM

Tomasz Iwan w swojej sekcji stwierdził również, że w marcu graliśmy z Senegalem. Rozumiemy, że zdarzają się błędy, pomyłki. Bijemy się w pierś, nam też się zdarzają. Ale to sprawozdanie z funkcjonowania reprezentacji Polski podczas przegranego mundialu. Oczekiwalibyśmy, że zostanie potraktowany z największą uwagą. Podobny raport DFB był drobiazgowy, wybitnie analityczny, określony mianem „spowiedź Lowa”.

Tu? Wybaczcie: poziom licealnej prezentacji w PowerPoincie.

ot. FotoPyK

 

KOMENTARZE (120)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Rojber Hultajski

Pod uwagę byli gra mi Gajos i Janicki ….bum nie ma się co dziwić że to pierdolneło

Marekkk
Kolejorz KKS

Zgadzam się, jeśli obserwuje się takie „gwiazdy” to tylko pokazało gdzie nasz treneiro miał oczy.

baran

W tabeli podany jest mały ale istotny element – piłkarze byli SZCZEGÓŁOWO monitorowani.
Adam ma już teraz wywalone, Zyszek w sumie też. Gawiedzi jakąś głupotę się przedstawi i z bani.

MurzynBanBo

I zapomnieli dopisac ze Robertowi nie wyszedl debiut w roli trenera kadry a szkoda bo Tomek I. ma dlugi jezyk po wødzie

Neron

To jest skandal,te wnioski to bym mógł ja napisać

Urkides
Legia Warszawa

A ci ludzie zarabiają kupe kasy i są uważani za zbawców polskiej piłki.
Z raportu Lowa można jakieś wnioski na przyszłość wyciagnąć a tutaj? „Zbyt dużo optymizmu” – czyli nasze polskie, dobra jakoś to bedzie.
A potem się zastanawiamy, dlaczego polska piłka funkcjonuje tak słabo? Przecież ten raport to amatorszczyzna. NMG jest napisany na podobnym poziomie.

Mecenas_Misiura

Nie możesz, bo nie znasz Zbyszka. Tzn. mozesz, ale to nie będzie Raport.
Ostry i zdecydowany protest świata dziennikarzy sportowych przypomina opór chędożonej przez nachlanego szefa sprzątaczki z mopem w łapach, która w ramach protestu stęknie tylko ‚panie prezesie, nie po mokrym’

SzalonyWladek

Weszlo czepia się interpunkcji… Jebłem.

pilkarzyk

No i dobrze. To się nadaje do kosza.

PhoenixLk
Legia Warszawa

weszło zarzuca innym błędy interpunkcyjne…

Uśmiech Koali

No kto by się spodziewał, że Adam na papierze będzie równie ciekawy jak na konferencjach… 😉

wezyriusz

Nie ma co czytać tych wypocin. Brał na siłę swoich kolegów co mu zrobili wynik na Euro 2016. O powołaniach dla Peszki nie będę wspominał bo to kpina. Koleś co jest turbo kretynem, gra mega gówno w swoim klubie jedzie na mundial i nawet zagrał tam mecz!! Co ma pomyśleć np. taki Linetty w tym momencie? Nawałka swoimi decyzjami się kompromitował. Nie patrzył na aktualne granie w swoim klubie macierzystym i dyspozycję. Nie dał szansy młodszym świeżym pomimo tego że jego „kumple” prezentowali się fatalnie. Szkoda tego mundialu bo odnoszę wrażenie że gdyby nie chore decyzję Nawałki dało by się z tego turnieju wycisnąć wiecej.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Im więcej czasu mija od mundialu, tym bardziej jestem rozczarowany. Właśnie przez osobę trenera, w którego (nie boję się przyznać) mocno wierzyłem. Pal licho kwestie czysto personalne, nie sądze, żeby jeden piłkarz za drugiego byli w stanie zmienić oblicze zespołu, trwalem w przekonaniu, że Nawałka zawsze ma jakiegoś asa w rękawie, jak wytrawny szachista, myśli kilka ruchów do przodu. Okazało się, że był zakładnikiem swoich błędnych decyzji, nie było było żadnych asów, nawet blotek, pomysł na grę kadry był oparty ma jakimś życzeniowo-magicznym chciejstwie – zawodnicy nie pokazali swojego potencjału…
Najbardziej boli, a może sprawia, że rozczarowanie jest podwójne, to fakt, że jedynym samokrytycznym stwierdzeniem jest przyznanie sie do złego rozplanowania jednego treningu…. jednego, do kurwy nędzy….

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

Najpierw powołuje się połowę kadrowiczów z kontuzjami lub chwilę po kontuzji, a potem zdziwienie że chujowo grali…?!

VIKING

Czego mozna sie spodziewać po ryżym i jego świcie?! Nawalka dostal przyzwolenie na takie chore zagrywki. A ciemny lud wierzyl w cuda. Jak zwykle.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

ilość moich emocjonalnych komentarzy na tym portalu została wyczerpana, wiec powiem jedno:
Artykuł szkaluje, przedstawia w nieprawdziwym świetle, punkuje wybiórczo wg uznania.
ja sie pytam – kto za to zapłacił? Kampania na nowego prezesa PZPN dawno sie zaczęła!

VIKING

Zastanawia mnie na ile to byly decyzje autorskie nawałki a ile i kto konkretnie rządził z tylnego siedzenia?

efrenbatareyes

Polacy nie gęsi, swój raport mają. Żenujące, wstyd.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

RuudVanGol

„Błędy interpukcyjne” hmmm… tutaj zaś (zresztą nie tylko tu), dziennikarze notorycznie nie rozróżniają pisowni „także” od „tak że” i nie mają pojęcia, że to zupełnie inne części mowy.

pilkarzyk

No ok, weszło to tylko zwykły portal a tam niby poważna federacja.

Staszek Anioł

Język mamy tak samo poważny wszędzie.

technojezus
technojezus

.

kucharczyk nawalka.png
Pałlo Kutińjo
Sporting Krzyczki Żabiczki

Świetny mem, bardzo śmieszny.

Natomiast tak na poważnie, to za bardzo bym się do Kucharczyka nie przypierdalał, biorąc pod uwagę jakość gry Lewandowskiego czy też Milika.

Przypomnij sobie mecze na MŚ, przypomnij sobie jak grali nasi napastnicy. A teraz pomyśl sobie: Czy Kucharczyk byłby gorszy?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kolomir

Nieco brakuje mi komentarza prezesa PZPN do tego raportu. Nie dało rady zadzwonić do Bońka i spytać czy jest zadowolony z wykonanej pracy przy raporcie? Przecież „wy są przyjacioły”, na pewno by z Wami pogadał.

Borubar
Pogoń Szczecin

Można tutaj antycypować komentarz prezesa Bońka: „Panowie, no bądźmy poważni, przecież PZPN nie ponosi odpowiedzialności za raport na temat wyników reprezentacji… Ja wam powiem, jak jest we Włoszech. We Włoszech jest tak…”

Lelumpolelum

„My w Polsce mamy taką manię żeby czepiać się jakichś raportów. No bądźmy poważni, na Zachodzie ludzie więcej rozumieją i nie traktują raportów jak jakiejś wojny światowej”

Turbokoń
Polonia Warszawa

Dokładnie. Przecież de facto to jest za publiczne pieniądze i powinno zostać ostro napiętnowane. Parafrazując Kazika „jak tak można produkować takie gówno”.

Bartoni
Lechia Gdańsk

Boniek się chyba obraził na Stanowskiego za te kilka negatywnych komentarzy w trakcie i po mundialu. Przynajmniej póki co z nim nie gada zbytnio.

Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Borki Apartments F.C.

„W 2005 r. przyjęcie i odegranie zajmowało im średnio 2,8 sekundy. Dwa lata później było to 1,8 s, na mundialu w 2010 r. – 1,1 s, w Brazylii – 1,19 s. A w Rosji – aż 1,51 s. Jak tłumaczył Löw, to bardzo dużo. Dodajmy do tego jeszcze niższy odsetek sprintów (spadek o 22 proc.) oraz wyliczane przez dyrektora reprezentacji Olivera Bierhoffa błędy organizacyjne (odseparowanie od kibiców, zbytnie rozdęcie sztabu), a dostaniemy obraz tego, co wydarzyło się w Rosji.”

Boże, Ty widzisz ten polski raport i nie grzmisz…

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Bo Niemcy to profesjonalisci, a Polacy to Adasie.
Najwazniejsze, ze autokar nie pojechal na wstecznym.
PS. U nas to chyba 4 sekundy zajmowalo przyjecie i odegranie.

Sławomir Toczek
Polskie Składy Budowlane

Nawałka wydawał się naprawdę poukładanym gościem, który wprowadził do tej reprezentacji sporo klasy i profesjonalizmu. Niestety tylko wydawał się, bo przyrównywaliśmy go do poprzedników jak np. Smuda gdzie poprzeczka była zawieszona przy samej ziemi. Teraz klapki opadają i dopiero wychodzi ile nam brakuje do poważnej piłki.

kolor100

W tym raporcie napisali, że Milik nie był skoncentrowany w czasie rozgrzewki przed Senegalem, bardzo ciekawe.

Rishin

Ciekawi mnie czy tak samo wyglądały te „wspaniałe i profesjonalne” odprawy. Moim zdaniem ten raport już całkowicie obalił opinię o Nawałce jako trenera nowoczesnego z wnikliwą analizą wszystkiego począwszy od przeciwników przez wszystkie aspekty treningów po samych zawodników.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jezd
Lech Poznań

Aż taki stary to on nie jest jeśli się nie mylę to on nawet 50 niema

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jezd
Lech Poznań

Porostu nigdy nie sprawdzałem jego metryki a wiek przypisałem mu według wyglądu no i może trochę naserio przesadziłem i go aż nadto odmłodziłem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Borubar
Pogoń Szczecin

Ten niby raport to tylko kolejna jawna kpina i policzek ze strony PZPN-u wymierzony każdemu kibicowi polskiej reprezentacji.
Gdyby w prywatnym przedsiębiorstwie pracownik przygotował i przedstawił przełożonemu taki niedorzeczny świstek, mógłby być pewien, że to jego ostatni dzień w tej pracy.
To tylko pokazuje, że PZPN jest jedną wielką masą amatorszczyzny. Wszystko jest robione bez planu, albo ewentualnie z zachowaniem jakiegoś prowizorycznego szkicu.
Dlatego na kolejny „sukces” typu ćwierćfinał Euro poczekamy sobie z 40 lat. A będzie on znów dziełem szczęścia, przypadku i sprzyjających okoliczności.
PZPN nie jest organizacją, a jedynie kliką dziadków i pociotków zorientowanych na partykularne interesy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

lookass

Jedyny aspekt, którego dotyczył jakikolwiek plan była poprawa PRu związkowego, co udało się aż nadto.

Krzysztof.Reperowicz

2 pierwsze mecze gralismy jako gospodarze, mysle ze to byl glowny powod porazek. No i ta temperatura w czasie tego treningu o 11, gdyby byla o pol stopnia nizsza to by bylo znacznie lepiej.

JanuszNosacz

Warto zauważyć że jeden z zawodników miał podwójną szansę na mundial a jednak nie pojechał…
Obrońcy:
30. Arkadiusz Reca
Pomocnicy
52. Arkadiusz Reca

Śmiech na sali za taki błąd

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

sandman

Nic dziwnego, że nie chcieli publikować…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Redmond
Legia Warszawa

Po meczu z Japonią, gdzie graliśmy „w niskim pressingu” wszystkim wisi i powiewa jakie przyczyny niepowidzenia zidentyfikował Nawałka. Widomo było, że na merytoryczne uwagi nie ma co liczyć.
Czego się Redaktor spodziewał? Czy „smaczków” pt. Milik z Krychowiakiem obcinali półnagie Rosjanki z balkonu, a Peszko cmokał z zachwytu przy basenie? Albo może, z kim Lewy rozmawiał a kto się na niego obraził?
Słowem powstała kupa na miarę Nawałki, jakiej należało się spodziewać. Nic nowego pod słońcem…

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Abstrahując od wyników kadry, mojej oceny tejże.
Przejrzałem opinie innych sportowych mediów, również sam raport i uwazam wasz artykuł za wybiórczy i tendencyjny. W sumie bym sie nie wychylal gdyby nie ta wypowiedź:
„- Jako wieloletni człowiek piłki, najpierw jako zawodnik, później trener i działacz chciałbym podzielić się osobistą refleksją: jeszcze żaden raport nie wyjaśnił do końca w sposób jednoznaczny przyczyn porażki czy też zwycięstwa jakiejkolwiek drużyny. To raczej zbiór subiektywnych ocen i analiz niż podanie jedynej i obiektywnej prawdy. Mam nadzieję, że publikacja raportu kończy rozdział polskiej piłki pod nazwą „Rosja 2018″ – zakończył Boniek.
…..
Jako portal, który, parafrazując wasze własne wypowiedzi – nie tyle co jest w czarnej dupie prezesa, nie tyle co sie w nie urządził, to jeszcze zaprasza gości” – dziwię się mocno, takiej amatorskiej robocie.
Ps. Czarną dupą nazywam was „ogólny” poziom merytoryczny, z wyszczególnieniem ocen w eklapie.
Ps.2. Zauwarzyłem, że lodowy hobbit mocno „puchnie”, pewnie upały doskwierają, wyslijcie go gdzieś na kresy ligi rosyjskiej, żeby zrobił jakis reportarz, może mu przejdzie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

No a mi się zarzuca kiepską ortografię.
Spróbuj jeszcze raz. Po polsku.
Odpowiem, obiecuje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bartek99
CHrześcijańska Unia Jedności

Pan Adam to wrażliwy człowiek. Przeżyć i dojść do siebie po tak mało subtelnym glebokim gardle z finałem w ustach nie jest łatwo. Dajcie mu spokój.

demagog

Wydawałoby się, że specjaliści których całe życie zawodowe kręci się wokół piłki potrafią wyciągnąć trochę głębsze wnioski, analizować bardziej szczegółowo i ewentualnie podać rozwiązanie problemu. Tymczasem ten ‚raport’ wygląda jak synteza wszystkich opinii użytkowników Weszło, Twittera i PS. Pierwszy lepszy, w miarę ogarnięty kibic, potrafiłby stworzyć taki dokument w pół nocy, popijając w międzyczasie piwo.
Będąc na miejscu Bońka utajniłbym ten raport, lepiej być podejrzewanym o dyletanctwo niż takie podejrzenie potwierdzić.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

demagog
Ale prezes powiedział, że to zwykle poufne i tajne dokumenty.
W takiej narracji dyletanctwo zmienia sie w transparentność.
A ja uważam, że „nie mam nic do ukrycia” zmienia się w „nie mam nic do zaoferowania”

Fbrd

Ludzie mamy 21 wiek.To już Janas zrobił lepszy raport
Przynajmniej wiemy czemu nie chcieli tego upublicznić.
Po przeczytaniu tego czegoś ,jako zwykły cwiercinteligentny kibic czuję sie jakby mnie Nawałka g*wnem obrzucił

Roman
Taumata football Club

On to chyba w paincie robił te grafiki…

FalszywyProfil

Tekst zaczyna się od Mierzejewskiego. Myślę, że to już obsesja na punkcie Mierzejewskiego. Powinniście porozmawiać ze specjalistą.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Myślisz, że jest aż tak źle?

lekarz_wizyty_terminarz_przychodnia_karta_nfz_panthermedia_13652194-W780H585.jpg
hubabuba

Dane z instat byłyby całkiem ciekawe gdyby porównać je z danymi innych reprezentacji

pilkarzyk

To jest niepojęte, że tak dbający o wizerunek PZPN publikuje coś tak dennego. Boniek ciągle pierniczył, że to informacje poufne i nie planują ujawniać. Co tu do utajniania??? Chyba, że zdecydował się przyjąć i potraktować poważnie coś tak niechlujnie sporządzonego, „na odwal się”. Jeżeli Nawałka i jego sztab podobne prezentacje Mioduskiemu stworzyli, to wiemy dlaczego nie prowadzą Legii.
To nawet na podrzędnej uczelni nikt czegoś takiego nie potraktowałby poważnie i zlecił poprawkę.
Iwan jakieś błędy robi w pisowni. Dyrektor wielki. ( we Rosji). Ja pierdolę, kurtyna opadła.

Cebulak Janusz
legijny kozojebca fan zakolca

Faken zapisz to. #BekaZlegi

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

gdyby nie hasztag byłby plusik

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Nie kamam o co tyle krzyku. Przeciez trener Nawalka byl DOSKONALE przygotowamy:
1. Mial rozplanowany plany parkingow, zeby bron Boze autobus nie jechalna wstecznym.
2. Mial ze soba szczesliwy szalik i nie planowal go zgubic.
3. Planowal wystepy tylko w bialych strojach, bo jak wiadomo w bialych strojach pilkarze graja lepiej. Wczerwonych graja chujowo.
4. Mecze mieli komentowac tylko Hajto i Borek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Spektakularny

1 Kogoś to dziwi? Przecież wiadome było, że koleś ma IQ Smudy, tylko gada mniej creepy rzeczy
2 Podoba mi się fakt, że jak chcesz u nas mieć dobrą opinię, to wyjedź tam, gdzie nikt Cię nie widzi. Wszyscy zapomnieli już jak fatalnym zawodnikiem jest Wilusz i nagle zbiorowo domagają się go w kadrze. Koleś co występ to był TRAGICZNY. Dla niego miejsca w kadrze już nie ma
3 Dziwi mnie trochę czepianie się tak bardzo Gajosa, który jednak potrafi niekiedy dzwignąć tego Lecha. Jasne, nie jest to zawodnik na regularne granie w kadrze, ale skoro kilkadziesiąt meczów natrzepał Mączyński, to tym bardziej 2x lepszy Gajos by mógł.
4 Ja tam mam bekę najbardziej z Malarza, najbardziej przereklamowanego piłkarza, podstarzałego i na najmniej potrzebną pozycję, ale warto było tracić czas by go obserwować! Grabara, Koj, Pestka, Majecki, Czerwiński… może kiedyś będą nieźli, ale ich powołania to by była mega farsa

Rojber Hultajski

przepraszam że co ????kiedy Gajos ostatnio dzwignal Lecha ?

Spektakularny

Ten raport pokazuje JASNO, że TAK, każdy ma prawo być trenerem zza telewizora. Nie oszukujmy się, ludzie pracujący w piłce (przynajmniej naszej) nie mają większych kompetencji niż ktoś, kto wnikliwie obserwuje mecze z domu i wypowiada się w internecie. Nie muszą posiąść (i jej nie mają) specjalistycznej wiedzy jak lekarz, czy inżynier, by widzieć, że ktoś coś robi dobrze lub źle w piłce. To czucie i talent albo się ma albo nie. Czy Nawałka znał się lepiej na tym kto jak gra niż nieco bardziej rozgarnięty koleś z komentarzy na Weszło? Ja (serio) szczerze wątpię. Po prostu pewne osoby należą do środowiska pilkarskiego i już w nim pozostaną

testkonto

Spoko Stano zaraz powie, że w Polsce są super trenerzy tylko za granicę ich nikt nie bierze na złość. Wszyscy, łącznie z dziennikarzami, mają w dupie beznadziejny stan naszej trenerki, wysokie koszty kursów trenerskich, a przecież właśnie ci ludzie szkolą piłkarzy, pardon – kandydatów na piłkarzy. Ale wbite, bo to mogłoby w PZPN uderzyć. Lepiej się pośmiać z Węgrzyna, że polska liga jest super, ale nie idzie nam za granicą, żeby zaraz chwalić polskich trenerów, że są super, no ale za granicą ich nikt nie chce. H i p o k r y z j a dziennikarzy.

Amaretka

Oj tam.Wszystko będzie w książce Stanowski-Grosicki.

nadir

„PoTURBOwany”

Vinni

Po przeczytaniu tego czegoś przestałem się dziwić, że Boniek upierał się aby cały raport był utajniony. Przecież to co otrzymaliśmy to potrafiłby napisać średnio rozgarnięty uczeń liceum. W zasadzie zero tam analizy, zero własnych poważnych wniosków (te zawarte w raporcie to nie wnioski), zero jakiejkolwiek merytoryki. Miliony ogólników, teksty rodem z wikipedii, czy ot tak wrzucone tabelki z Instata z których nic nie wynika. A wystarczyło dorzucić statystyki innych reprezentacji dla porównania i już byłoby dużo lepiej przynajmniej w tym jednym aspekcie.
Muszę jednak na koniec przyznać, że największym hitem są dla mnie oceny indywidualne za mecze Mundialowe. Piątki, szóstki, czasem jakaś czwórka. Mam pytanie; Jeżeli te mecze były przeciętne to jak wyglądają mecze na jedynkę czy dwójkę? Najniższe oceny dostaje się za bieganie tyłem? Za dosłowne kopanie się po czołach? Za co można dostać „pałę”?

Murphy
KTS Weszło

Jakie konferencje prasowe, taki raport…..

WF
MKS

Drogie Weszlo, proszę ściągnąć ze strony ten artykuł. Albo przynajmniej dać do poprawy raport jakiemuś praktykantowi. Nie można tak kompromitować Prezesa i Trenera. Robiliście to już wielokrotnie.

Staszek Anioł

I jeszcze ten „19 czerwiec”, matko moja…

WF
MKS

Trener Nawałka po utajnianiu treningów i taktycznym ściemnianiu na konferencjach do końca zachował fason. Napisał dwa raporty. Jedno gowno dla gawiedzi i merytoryczny, tajny dla Prezesa. Pełen profesjonalizm.

pilkarzyk

wierzysz w takie coś? Serio robiłby z siebie głupka pozwalając publikować takie coś?

okrutnik

jasne, wszyscy winni , tylko nie trenejro !! Tylko zadufany w sobie dupek zwala wszystko na innych . Wychodzi na to że Nawałka to zwykły bufon z milicyjnym rodowodem … .

Poznaniak

Patrzac na idiotyzmy serwowane przez Nawalke podczas zgrupowan reprezentacji slynna pietruszka i jeszcze slynniejsze smacznego a z drugiej strony podane przez prase informacje o imprezach wiadomo bylo ze to pierdolnie Dziwi mnie jedynie dlaczego tak pozno Mam tylko pytanie ktore bedzie zadawane wielokrotnie az do uzyskania calkowitej wypowiedzi kazdy z prowadzacych kadre trenerow kierowal sie idiotyzmami i azeby uniknac nieprzyjemnych pytan oswiadczal Ja dokonalem wyboru i ja poniose odpowiedzialnosc w przypadku fiaska Od Engela poprzez Janasa Franka Waldka kinga i ostatnio porypanego Adasia nikt sobie nic nie robil z tego ze moze zostac rozliczony Kiedy wiec te rozliczenia beda mialy miejsce i jakie beda konsekwencje osmieszania Polski w futbolowym swiatku Niech ktos zabierze na ten temat glos

śmiemwątpić
Liverpool FC

Nawałkę trzeba było wylać na zbity ryj natychmiast po ME we Francji, gdzie mieliśmy rozłożony dywan do finału a on nie tylko że nas upokorzył, ale domagał się od nas szacunku i wyższego kontraktu! Poza powierzchownością naprawdę niewiele go różni ze Smudą. Taki Dyzma 2.0

Detros

Zastanawia mnie ta trudna sytuacja kadrowa. Trener napisał, że przeżyliśmy system taktyczny z jej powodu. I następnie, że brakło Glika. Z Senegalem zagraliśmy 4 obrońców w momencie gdy Glik nie był do gry. Z Kolumbią kiedy Glik był już gotowy to zagraliśmy 3 obrońców bez niego. Z tego co wiem to żaden kluczowy obrońca nie wyleciał nam pomiędzy tymi meczami a doszedł Glik. Skąd zatem wzięła się konieczność zmiany taktyki?

Detros

Dodać należy, że raport tylko potwierdza to co uważali wszyscy krytycy Nawałki. Jest to kolejny kolega prezesa na czele kadry. Nie miał wizji, nie miał pomysłu. Jego jedyną zasługą jest to że udało mu się nie zepsuć w miarę dobrze grających zawodników. Nie jest on żadnym analitykiem, traktykiem czy jak go tam jeszcze nazywali. Raport dobitnie pokazał jego dyletanctwo i zwykłą Ekstraklasową amatorszczyne.

Grimmy

Ale to jednak dziennikarze urabiali opinię publiczną powtarzając na każdym kroku (po kilka razy w każdym artykule) o fachowości i profesjonalizmie A. Nawałki; pisząc takie pierdy jak to, że po meczu nie kładzie się spać i ogląda ze 3 razy taśmy z meczu analzując dogłębnie wszystko, bo inaczej by nie zasnął; że dba o każdy najdorbniejszy szczegół itd. A teraz co? Teraz ci sami dziennikarze będą go grillować i jechać po nim jak po burej suce czepiając się wszystkiego, bez względu na to czy zasłużenie, czy nie. Przedstawiać w zupełnie odwrotnym świetle? Co, zdjęto parasol ochronny znad głowy Adasia? Kurwy dziennikarskie, jesteście zakałą tego narodu. Nie mam za grosz szacunku do Was. Jesteście jak prostytutki, zrobicie wszystko dla własnych korzyści. Porównując Was do prostytutek wyrządzam im krzywdę. Ustawić Was przy nich, to Wy będziecie wyglądać jak kurwy. Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć takich, którzy są rzetelni i mają jakiś kręgosłup moralny. Pewnie, gdybym stracił ze dwa palce, to dalej by mi wystarczyło, żeby wszystkich podliczyć. Wojtek, dawaj Misję Lizus!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nefilim

Licealiści potrafiliby lepszą analizę przedstawić! 😉
Żenująca praca, która zajęła im tyle czasu?!

Kpina w żywe oczy!

Pzdr.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Ja pierdole, oni nawet nie zadbali aby w całym pliku była jednakowa czcionka i formatowanie. Nawet na studiach jak się oddawało jakieś chujowe sprawozdanie czy projekt, kopiowany z lat wcześniejszych, innych grup, wikipedi, krótko mówiąc na odpierdol i zaliczenie bo przedmiot nie ważny, to dbało się o to żeby to jakoś wyglądało. Jak 5 lat stuidowałem, to takiego gówna nie oddałem. Makabra.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Zupelnie inna kwestią jest zawartość raportu, czytałeś czy „panie
student” lecisz na farmazonie, żeby zaliczyć wpis. Takich studentów jest od groma, niby wyższe wykształcenie, ale tylko egzaminy zaliczone. Potem kolejka w pośredniaku. Najpierw zus na koszt podatników, potem zasilek – bo mi sie nalezy.
Wypie…dalaj leserze do irlandii czy innej angli. Takich nam niepotrzeba.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Przepraszam, poniosło mnie.

BurakWywiadu

Witam państwa w nowym cyklu wywiadów o nazwie „Burak wywiadu”. Nazywam się Patrycja Mirosławska, w moim programie będziemy analizować przyczyny degrengolady w polskiej piłce. A jeśli mowa o degrengoladzie, to nie mogło w naszym cyklu zabraknąć Pana Prezesa Zbigniewa Sronka.
Sroniek: No witam Panią i witam Państwa! Chociaż nie wiem, czy dobrze zrobiłem przychodząc do Pani programu. Raz, że jestem synonimem sukcesu, a nie porażki, a dwa nie wiem czy mi się opłaca cokolwiek mówić za mniej niż 5 tys. euro. [chwila ciszy…] Hahahahahahahahaahhaaha!
Mirosławska: Mija już drugi miesiąc od porażki polskich piłkarzy na mundialu, a dalej nie znamy przyczyny porażki…
Sroniek: Proszę Panią, teraz przed nami bardzo ważne mecze z Włochami i Portugalią w Lidze Narodów. Wie Pani jak to jest w Polsce… uruchamia się polskie myślenie, cały czas patrzymy wstecz, rozpamiętujemy, zamiast pozwolić zagoić się ranom. W piłce trzeba patrzeć cały czas do przodu, jak to mawiał Trapattoni „jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz…”, a my przecież zakończyliśmy mistrzostwa ze zwycięstwem z Japonią.
Mirosławska: Ale tak mówił Bill Shankly, a nie Trapattoni.
Sroniek: Ale jakie ma to znaczenie? Proszę Pani, jak Pani chce drążyć temat, to zapraszam na twittera, tam się szydzi i robi gównoburzę, a poza tym jako PZPN opublikowaliśmy obszerne 90-stronnictowe opracowane przyczyn naszej porażki w Rosji. Wiem co mówię, bo sam je dyktowałem mojemu adiutantowi Maćkowi Sławickiemu. Chcieliście igrzysk, to je macie!
Mirosławska: Dziennikarze raczej milczą, niż drążą temat mundialu.
Sroniek: Dokładnie, bo dobrze ich sobie ustawiłem. Wie Pani jak to jest. Takiemu gamonowi jak Przemek Srucki, Krzysiek Sranowski czy nawet Romanowi Kołtuniowi wystarczy od czasu do czasu napisać coś miłego na twitterze, dać bilet, poklepać po plecach, czasem zaprosić na kolację… i mam ich w garści. Są zaszczyceni i zachwyceni, że pamięta o nich taka sława i legenda Juventusu jak ja! Więc piszą, co im karzę. Krzysiek trochę wyszedł ostatnio przed szereg, więc się na niego obraziłem…, ale jak to się w Polsce mówi… przyjdzie koza do woza! Ci, którzy się stawiali, nie ma już w gazetach, zostali zmargnalizowani, utemperowani i zaszczuci, niejednego zablokowałem na twitterze. W tym względzie bardzo pomaga mi mój szef departamentu cichych kroków, czyli Janusz Basraczek.
Mirosławska: Jak Pan ocenia poziom dziennikarstwa sportowego w Polsce?
Sroniek: Jest adekwatny do poziomu naszej reprezentacji. Pierwsza piątka w rankingu FIFA dziennikarzy. Jednak, gdy przyjdzie nam porównać np. taki przegląd sportowy, chociażby z La Gazetta dello Sport… przez grzeczność już nic nie powiem, bo jestem cwanym hipokrytą, który nie krytykuje jak nie trzeba dziennikarzy.
Mirosławska: Niektórzy twierdzą, że powinien podać się Pan do dymisji?
Sroniek: A niby dlaczego? Wie Pani, pewno już bym dawno uciekł z tego tonącego okrętu, jak wtedy kiedy byłem selekcjonerem. Pani jest za młoda, by to pamiętać (hahahahahahha!), ale po porażkach z Łotwą i Danią w 2002 roku postanowiłem zrezygnować z prowadzenia kadry… pewno gdybym miał wtedy tak ustawonych dziennikarzy jak dzisiaj, byłbym jeszcze trenerem ładne pare lat… ale wie Pani, jakie jest myślenie w Polsce, że się przyspawał do stołka, a ja przecież będę prezesem jeszcze tylko dwa lata. Przez ostatnie 6 lat udało nam się wszystkich nabrać, że polska piłka poszła do przodu. To było wręcz niewarygodne. To mogło się udać tylko w Polsce, w naszej mentalności.
Mirosławska: To co się stało, że się zesrało?
Sroniek: Po prostu nie da się oszukać kibica na dłuszą metę, prawda – niestety – zawsze wyjdzie na jaw, dlatego nigdy nie napiszę swojej autobiografii. Po co zmagać się z przeszłością? Zwłaszcza, że byłem niezłym burakiem? Lepiej przemilczeć, lub słodko odwórcić kota ogonem.
Mirosławska: Zarzucają Panu, że…
Sroniek: Jako PZPN nie możemy z tym nic zrobić.
Miłosławska: Ale ja nawet nie dokończyłam pytania!
Sroniek: I co z tego? (hahahahahahah!) Proszę Panią, niech się Pani nie obrazi, ale z Panią nie da się poważnie dyskutować o piłce. Za mało Pani wie o futbolu.
Miłosławska: W takim razie kończymy naszą rozmowę. To był „Burak wywiadu”. Ja się z Państwem żegnam, a za tydzień gościć będę Wojciecha Chlawalczyka.

wpDiscuz