Wisła, czyli ambicje ponad stan
Blogi i felietony

Wisła, czyli ambicje ponad stan

Przez długi czas miałem problem z Wisłą Kraków i wszystkim, co jej przewidywałem. Mówiąc krótko – każda moja prognoza okazywała się nietrafiona, niektóre nawet zaczynały żyć swoim życiem, a ja sam stawałem się obiektem drwin.

Przestrzeliwałem w drobnych sprawach, jak na przykład w kwestii transferu Patryka Małeckiego z Pogoni, który określałem jako bezsensowny. Wydawało mi się, że nagradzanie go wysokim kontraktem za nieudane sezony w ekstraklasie jest nielogiczne.

Przestrzeliwałem w większych sprawach, jak na przykład w kwestii tego, czy stowarzyszenie kibiców zdoła spiąć budżet i ogarnąć cały ten organizacyjny galimatias. Uważałem, że nie i że przed Wisłą czasy bardzo chude.

I wreszcie stałem się niemalże człowiekiem-memem, ponieważ pokusiłem się o stwierdzenie, iż pora się przyzwyczaić do tego, że najpoważniejszym klubem w Krakowie będzie teraz Cracovia.

Krótkoterminowo każda z moich prognoz była nietrafiona. Małecki strzelał gole, nowe władze klubu wydawały się dość sensowne, a miejsce w tabeli – podobnie jak wyniki bezpośrednich spotkań – nie pozostawiało złudzeń, kto naprawdę rządzi w Krakowie. W głębi duszy przyznawałem się do trafiania kulą w płot.

Tylko czy długoterminowo nie miałem racji?

Nie piszę tego, żeby się żalić, ani też nie po to, aby teraz zabłysnąć stwierdzeniem „a nie mówiłem”. Ale wszystko to jest ze sobą połączone. Uważam, że największym problemem Wisły jest to, iż – oho, Stanowski zwariował – nie pogodziła się z tym, że przez jakiś czas powinna stać się klubem numer dwa w swoim mieście. Rozdęte ambicje, wynikające jedynie z tęsknoty za dawną chwałą, prowadziły klub na skraj przepaści.

Gdyby więc wszystko w Wiśle było logiczne to tak – Cracovia byłaby klubem numer jeden i nie byłoby w tym dla Wisły nic upokarzającego, bo nie ma nic upokarzającego w zakasaniu rękawów, by uporać się z najpilniejszymi sprawami. Bardziej upokarzające jest – na dłuższą metę – udawanie kogoś, kim się nie jest. A Wiśle chora ambicja nie pozwalała nawet na chwilowe sportowe ustępstwa. Inwestowała więc pieniądze, których nie miała w trenerów i piłkarzy, których już nie ma. Wydawała przyszłe zyski na poczet sukcesów, które nie nadchodziły. Zarząd składający się z kibiców reagował po kibicowsku, czyli na gorąco, a trochę wbrew rachunkowi ekonomicznemu. Nie miałem wrażenia, że sportowo którykolwiek ze zwolnionych trenerów był wielkim problemem klubu, za to miałem pewność, że liczba zwolnionych trenerów takim problemem – ekonomicznym – się stała. Można sprowadzić bramkarza Cuestę, żeby uratował 4 punkty w sezonie, a można zostawić Buchalika, żeby uratował 1 punkt. Można w ogóle postawić na zaciąg hiszpański, by później przestawić wajchę i oznajmić: teraz czas dla byłych wiślaków. Można, tylko każde przestawienie wajchy kosztuje.

Po prostu mimo że Jakuba Meresińskiego w Wiśle nie ma, to trochę jego duch nad klubem się unosił – że jakoś to będzie, że można żyć ponad stan, że można coś tam kupić, a komuś (np. miastu) nie zapłacić.

Wierzę, że problem ze stadionem zostanie rozwiązany, bo w niczyim interesie nie jest to, by Wisła grała poza Krakowem. Kraków potrzebuje Wisły na miejscu i potrzebuje pieniędzy od Wisły, tylko należy wypracować sposób ich odzyskania/pozyskania. Wariant, że „Biała Gwiazda” płaci innemu miastu za wypożyczenie obiektu jest dla każdej ze stron wizerunkowo i finansowo idiotyczny.

Wisły grającej w Krakowie potrzebuje też ekstraklasa i tu już niestety dochodzimy do momentu, w którym problemy krakowskiego klubu stają się problemem wszystkich. Bo czy się to komuś podoba czy nie, „Biała Gwiazda” rozgrywająca mecze poza Krakowem obniża rangę całych rozgrywek, jest kłopotem dla telewizji i sponsorów, staje się kolejnym dowodem na to, że ekstraklasa jest z natury niepoważna i niewarta zainteresowania ze strony dużych partnerów biznesowych. Można się śmiać z wysokości kontraktu z Lotto, ale ostatnimi czasy „zawsze coś”. A to Ruch Chorzów, a to zadymy i brak dekoracji mistrza, a to Wisła… To nie jest klimat do zarabiania pieniędzy. Dlatego ESA oraz PZPN powinny zrobić wszystko, by ostatecznie „Biała Gwiazda” została w domu. Prośbą albo groźbą.

Przed klubem seria trudnych decyzji, ale mam wrażenie, że najtrudniejszą – na którą klub do końca wciąż nie jest gotowy – jest ta, aby wyzbyć się sportowych ambicji i mając do wyboru wystawianie w składzie Hiszpana lub Jakuba Bartosza, wybierać Jakuba Bartosza. Po prostu. Z całą świadomością, że może to nie dać pierwszej ósemki, ani nawet pierwszej dwunastki w tabeli.

Zarządzie Wisły, pora napisać sobie na drzwiach: „Wisła nie jest już wielka” i czytać to na głos codziennie. Tylko w ten sposób, krok po kroku, da się jej tę wielkość przywrócić.

KRZYSZTOF STANOWSKI

KOMENTARZE (162)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Wróżka Weszława

Nie no bez jaj, problemy są ogromne, grozi gra w Sosnowcu, ale za Cracovią to Wisła na bank nie będzie

Murphy
KTS Weszło

Wróżka
Najnowsza historia klubowa pokazuje, że pacjent dający takie symptomy kończy zazwyczaj o ligę niżej, w najlepszym wypadku.
Zbierało się zbierało, i w końcu się nazbierało.

JC

a niby dlaczego? ci z Kałuży mają dobrego trenera, stadion i kasę no i właściciela który już chyba trochę nauczył się naszej ligi.

ulame21

Dobrego trenera? Chyba na terenie Bialegostoku bo poza to nic nie osiągnął, kasa nie gra a Filipiak to Filipiak….

LOBO

Jak widać brak kasy „nie gra bardziej” , więc na twoim miejscu, kibica Wisły, nie dowartościowywałbym się takimi tekstami.

konserwa

Wisła w okresie niepodległości zawsze była za Cracovą (była nawet rezerwami Pasów) , co doprowadziło ją do związania się z okupantem, by ten stan zmienić.
Na szczęście czasy bolszewii minęły i jeśli klub chce coś znaczyć musi działać zgodnie z zasadami rynku a nie własnych obsesji. Wisła tego nie potrafi, dlatego musi za to zapłacić. Najlepsze dla was byłoby zacząć od zera, jak Widzew, ale ponieważ 80% kibiców tego klubu żyje z nienawiści, jest to rozwiązanie mało prawdopodobne, Przewiduję powolne zdychanie :), które i tak skończy się w C klasie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
Wisła Kraków

Co za brednie, zerknij no na lata 1927 i 1928…

TSW06

Jak chcesz poczytać sobie o historii piłki w Krakowie, to polecam jakieś normalne opracowania a nie wikipasy. A co do nienawiści, to przecież u Was nie może się odbyć jeden mecz bez przyśpiewki na temat Wisły.

Murphy
KTS Weszło

TSW06
A na Wiśle jak wiadomo z trybun co mecz, można usłyszeć o powszechnej miłości do Krakowi.
Niektórzy w Was są siebie warci.
Razem generalnie jesteście gówno warci. I swoim zachowaniem niszczycie klubowy futbol.

konserwa

.

TotoRiina

.

TotoRiina

,

2dsxv6.jpg
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mathias Stefano

Drogi Krzysztofie, jedź z tą tezą do Krakowa i powiedz im to w twarz – wyśmieją Cię jak to robili do tej pory. I kompletnie nie ma znaczenia czy masz rację czy nie, głos kibica o swoim ukochanym klubie zawsze będzie tym, który ma rację.
Chcesz powiedzieć gościom, którzy popierają mord na wrogich kibicach, że są teraz tak słabi i mają zaakceptować przewagę właśnie największego lokalnego rywala?
Tu trzeba czekać na zmianę sposobu myślenia, osób u góry, którzy narzucą budowanie nowej Wisły odcinającej się od tego, co destrukcyjne.

Sprawa stadionu jest śmieszna i kompromituje jedynie radnych. oraz osoby, które zgodziły się na takie stawki. Im dłużej sprawa ze stadionem się będzie przeciągać, tym bardziej w pamięci kibiców utkwi jak bardzo nie mogą liczyć na swoich polityków, a wybory samorządowe już niedługo. Każdy klub powinien grać na swoim stadionie i tutaj nie ma nic do gadania. Trzeba jedynie porozumienia pomiędzy klubem, a miastem. Może brak stabilności w zarządzaniu Wisłą pozwala władzom Krakowa traktować ich niepoważnie, jednak z ekonomicznego punktu widzenia sami sobie strzelają w stopę.

PiotrekB

Nie porozumienie miedzy klubem a miastem a całkowita splata zobowiązań… i kompromituje to tylko i wyłącznie Wisłę i jej zarząd bo nie płaca tego na co się zgodzili.

Nie maja stadionu to liga mówi pa pa i koniec – zapraszamy za rok czy dwa

ulame21

Tak już widzę jak Garbarnia płaci miastu 2,5 mln Kraków nie ma innej opcji na ten bubel niz Wisła i brak Wisły przy R22 bedzie generował tylko większe straty, a Wisła grająca poza eklapa już na bank nie będzie w stanie płacić nawet dużo mniejszej kwoty. Miasto strzela sobie w stopę bo wybudowali bubel drogi w utrzymaniu a teraz wyrzucają z niego jedyny podmiot który ma sens bytu tam

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe ulame21
I nie zobaczysz jak garbarnia tyle płaci. Bo Garbarnia będzie korzystała tylko z części stadionu po jednej stronie, i to tej najgorszej w dodatku, gdzie jest przerwa między trybunami a boiskiem taka że można by tam tor cartingowy umieścić.

JanKowalski1982

Miasto nie straci gdyż Wisła i tak nie płaci… Zaoszczędzi jeszcze na śmieciach, prądzie wodzie…

konserwa

Ale urząd Miasta w wolnej Polsce to nie Urząd Bezpieczeństwa.

Tu nie trzeba zawierania porozumienia, które nota bene tylko zwiększy dług, ale uczciwego wywiązania się z obowiązków. Kogo nie stać na uczciwość – WYPAD!

Kapczan
Stal Mielec

Generalnie masz racje, problem jest jednak taki że Wisła nie gra na swoim stadionie tylko na stadionie miejskim, więc trzeba właścicielowi stadionu płacić. Oczywiście można też za przykładem klubów angielskich i Juventusu samemu sobie stadion wybudować i wtedy nic płacić nie trzeba ale na to chyba Wisła nie ma $.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KUBA97

Problem polega też na tym: https://twitter.com/MateuszMiga/status/1016981058863140864 CZY TO JEST NORMALNE?!!

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe KUBA97
Tak tak, wszyscy dookoła winni, Cracovia kopie dołki. Tylko u nas sami święci i aniołki….

KUBA97

To,że zarząd odstawia cyrki to wiadomo . Ale miasto też święte nie jest

TotoRiina

Wstawiasz jakieś twitterowe pierdy, gdzie jakiś dziennikarzyna ( nota bene kibic Wisły) wypisuje jakieś oskarżenie wobec bliżej nieokreślonych osób….

Proszę Cię, jakby był poważny, to by podał nazwiska, w końcu to urzędnicy publiczni.

Śmieszy mnie cała gównoburza w okół stadionu… Co trudnego jest w zrozumieniu prostego faktu, że brak uiszczenia opłat i zachowywanie się niepoważnie ( ugoda) musi kończyć się eksmisją.

I nie opowiadaj, że miasto jest be, bo przez długi czas szło wam maksymalnie na rękę.
Trzeba mieć honor i zacząć wszystko od początku jak wiele klubów w Polsce… a nie wieczne pretensje do wszystkich wokoło.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe KUBA97
NIe jest święte, bo?
Domaga się pieniędzy które Wisła zalega za wynajęcie stadionu?
Wisła ma może w Krakowie takich oddanych fanów kilkanaście tysięcy. Cała reszta to kibice z przypadku którzy przyjdą na stadion jak klub będzie grał jakiś ważniejszy czy ciekawszy mecz.
Dlaczego cała reszta miasta która piłkę ma głęboko w dupie, ma fundować Colloseum, tym kilkunastu tysiącom?

KUBA97

Mam juz szczerze dośc tego cyrku. Nie będę sie spierał kto zawinił-chcę jedynie by jakakolwiek normalnośc wróciła w Wiśle. A rozgrywanie meczy np w Tychach tylko Wisłę dobije( frekwencja,skyboxy itd. ) :-(

Janusz Kibol

Murphy Głupa palisz, czy jesteś amebą umysłową, która nie ogarnia podstawowych rzeczy? Wisła nie prosiła o tak duży stadion, ani tym bardziej o tak zjebany! Początkowo miał być mniejszy, prostszy i bez udziwnień, ale urzędasy zwietrzyły szansę na ograbienia podatnika przy okazji Euro 2012 i wykombinowały molocha w stylu socrealistycznym, w trybie przyspieszonym. Turnieju ostatecznie w Krakowie nie było. Tęgie łby…

Czy Wisła będzie istnieć, czy nie, podatnicy i tak będą musieli utrzymywać ten bubelstadion i powinieneś mieć o to pretensje do nikogo innego, jak do władz miasta właśnie! Za 600 milionów wybudowali niefunkcjonalny architektoniczny koszmar z olbrzymią powierzchnią pod trybunami, której nie da się sensownie zagospodarować, bez ładowania kolejnych grubych milionów, co żadnej firmie się nie opłaca.

Ty wiesz, że te kasztany z ratusza, nie zapewniły sobie nawet praw do projektu? Firma projektowa żąda za ich wykupienie ponad 6 baniek! Bez tego nie można zrobić żadnych przeróbek,

Za 300 milionów powstają dużo lepsze obiekty, miasto przepłaciło więc niemal dwukrotnie i zbudowało kupę. Ale według ciebie jest święte… „To je cirkus” 😉 Powiesz, że to sprawa na oddzielną dyskusję. Otóż nie! Albowiem czynsz jaki powinna płacić Wisła, wyliczany był od kosztów inwestycji. Skoro dzbany dwukrotnie przepłaciły, to jest on dwukrotnie zawyżony. Jest to drugi najwyższy czynsz w ekstraklasie po Legii. Z tym, że obiekt Legii jest dużo bardziej funkcjonalny i klub jest w stanie na nim zarabiać.

Na R22 jest problem nawet z tym, żeby zrobić tam kawałek biura. Sponsor zaadaptował część pomieszczeń dla Wisły, ale efekt jest średni, a poniósł duże nakłady. Pod trybunami jest też parę biur instytucji miejskich, ale oni z kosztami się nie liczą. Za wszystko płaci podatnik, więc wszystko im jedno. Powtarzam. Normalna firma tam nie przyjdzie.

Powtarzam, brak Wisły na R22 jest porażką nie tylko klubu, ale i miasta! I nawet jeżeli jakimś cudem ktoś wreszcie zagospodaruje powierzchnie pod trybunami, to pozostanie pytanie, po chuja ratusz budował stadion na 30 tysięcy ludzi, skoro nie będzie tam ekstraklasy? Trzeba było biurowiec postawić! To się w pale nie mieści.

I żeby było jasne, nie rozgrzeszam władz Wisły. Nie chcę żeby utrzymywał ją podatnik. Chcę tylko rozsądnych rozwiązań, korzystnych na dłuższą metę dla wszystkich stron. A żeby do takich dojąć, miasto musi sobie uświadomić, że też święte nie jest i dało dupy po całości. Ale skoro nawet sami kibice mają z tym problem, to tym bardziej kasztany z urzędu zachowują się, jak się zachowują.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe Janusz Ekspert Kibol
Ja nic nie palę. Ale jestem przekonany że to co łykasz zamieniło Ci mózg w gówno.
Rzeczy oczywiste idź tłumaczyć przedszkolakom.

A władze klubu w kwestii przebudowy nic nie miały do powiedzenia? Co, to dzieci były? I nie były to czasy śmiesznych Meresińskich, czy typków pokroju Miśka. Wtedy w klubie kręcili się ludzie z większym pojęciem o futbolu. A właściciel nie był miękkim chu robiony.
I co wszyscy nagle doznali masowego zaćmienia????
A Ci którzy klub przejmowali byli albo są jeszcze większymi debilami, jeśli przejęli go bez zaglądania w zestawienia aktywów i pasywów i bez wykonania prostych operacji które doprowadziłyby ich do stwierdzenia że hola hola, ale takiego biznesu to ja prowadził nie będę.
Chyba że jest to genialna przykrywka pod całkiem inny biznes, co by mnie jakoś wcale nie zdziwiło.
Przy okazji jak rozumiem miasto jest również winne karuzeli zawodniczo trenerskiej, generującej horrendalne koszta. I temu że klub nie potrafił skonstruować umowy dla Carlitosa w taki sposób żeby nie odszedł za frytki
I można by tak wymieniać i wymieniać.
Ale po co.
Widzę że w poście poniżej dość składnie określiłeś to o co chodziło, droga na skróty i złoty strzał.
Faktycznie złoty strzał sobie zafundowaliście. Który najprawdopodobniej skończy się zejściem klubu, i mozolną budową od niższej klasy rozgrywkowej.
Może dla Was tak jak dla Widzewa ŁKS, czy Pogoni, będzie to najlepsze rozwiązanie.

Janusz Kibol

KUBA97 Stano ma rację, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy, bo nie zaakceptowaliśmy tego, że musimy przynajmniej na chwilę spuścić z tonu. Zamiast mozolnej odbudowy, wybraliśmy drogę na skróty, Oczywiście, mogło się udać, bo piłka bywa nieprzewidywalna i jeden złoty strzał transferowy potrafi przynieść miliony. Było o krok od inwestycji ze strony Bragiela itd. Jednak taka polityka niosła za sobą duże ryzyko. Podsumowując działania zarządu, można powiedzieć, że żyjąc na kredyt, odsunęli tylko agonię w czasie, licząc że po drodze uda się coś wykombinować, albo może trafi się jakiś bonus, sponsor, inwestor, sukces sportowy itp. Po dwóch latach wracamy w zasadzie do punktu wyjścia.

W akapicie mówiącym o relacji z miastem, Stano nie uwzględnia jednak wrogiej postawy urzędasów. Trochę naiwnie wierzy w ich dobrą wolę. Ja nie chcę, żeby miasto nas utrzymywało, tak jak to się dzieje niemal we wszystkich ekstraklasowych klubach. Chcę tylko, żeby rozumieli, że istnienie Wisły leży w interesie samorządu i lokalnej społeczności. Pozbywając się Wisły nie pozbędą się kosztów utrzymania stadionu, który jest architektonicznym bublem, a wygenerują dodatkowe straty, bo tak duży klub w jakimś tam stopniu oddziałuje pozytywnie na gospodarkę Krakowa.

Postawa radnych na wczorajszym posiedzeniu pokazuje, że tego nie rozumieją. Niektórzy popisywali się niebywałą wręcz ignorancją i złą wolą. Wydzwanianie do PZPN z domaganiem się cofnięcia licencji, jest tego dopełnieniem. Wielu politykom i urzędasom zależy na tym żeby nas po prostu zniszczyć, skoro nadarzyła się okazja. I mają w dupie to, że zbudowany za 600 baniek (dwukrotnie przepłacony) stadion bubel będzie stał pusty. Nie dostrzegają, że to będzie nie tylko spektakularna porażka Wisły. ale też i miasta. I za tą niebywałą arogancję, ch*** im w cyce!

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Zeby daleko nie szukac Legia Boguslawa zyla na kredytach i zloty strzal (kasa z LM i za transfery Niko i Prijo) poszla na splaty ITI i kredytow biezacych.
Jakby nie bylo kasiorki z LM to byloby cieplo bo dlug wynosil niemal roczny budzet.

PS. I nie jest to przytyk do Legii tylko takie sa realia futbolu. Patrz problemy Wolfsburga.

Janusz Kibol

Miszcz Joda W piłce nożnej od ryzyka się nie ucieknie. Nawet gdy próbuje się je ograniczać, może przynieść to odwrotny skutek. Mało to razy kibice zarzucają swoim klubom zbyt zachowawczą politykę, prowadzącą do stagnacji? Problem z Wisłą jest taki, że czasem to ryzyko było równoznaczne wręcz z głupotą. Z drugiej strony, mogło się tak zdarzyć, że miasto jeszcze trochę poczekałoby na kasę, a za Carlitosa przyszłaby porządna oferta z zagranicy, powiedzmy 2mln euro. I klub wyszedłby na prostą. Wyszło jak wyszło i odpowiedzialność spada ostatecznie na zarząd, niezależnie od ich dobrych, czy też złych intencji. Taka robota.

konserwa

„Genialnie” zdiagnozowany problem :)
Problem według R89… polega na tym, że miasto chce realizacji umowy, którą podpisało z podmiotem. Nie jakiejś natychmiastowej realizacji, ale po cierpliwym odczekaniu prawie 3 lat, gdy podmiot wypłacał setki tysięcy euro Zarządowi, gdy kupował Hiszpanów, płacił zawodnikom, a jednocześnie okradał obywateli swego miasta.
Tak, problemem jest miasto, które nie chce uznać, że klub z Reymonta jest bytem ponadprawnym, świętym i obowiązują go inne zasady niż resztę pospólstwa.

Gratuluję Panu R89 przenikliwości i socjo-ekonomicznego autyzmu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

konserwa

Chłopie, jak Ty byłeś w przedszkolu, ja już chodziłem na mecze. A co do meritum, łatwo się przerzucać w stylu właśnie podstawówki a trudniej spojrzeć prawdzie w oczy. Powiedz mi, czy gdyby nie bandyci rządzili klubem, a dajmy na to Czerwiński, okradanie miasta i obywateli, bezczelna kpina z praworządności byłaby bardziej uzasadniona? Miastu oczywiście przeszkadza ten zarząd, ale gdyby płacił, to nie byloby sprawy. Miastu przeszkadzałby też zarząd złożony ze świętych i aniołów, gdyby miał takie zaległości i wykazywałby się taką arogancją jak obecny. Czy rozumiesz już co oznacza czytanie ze zrozumieniem?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

konserwa

Racja, ja wagarowałem i dlatego zarządzam teraz ludźmi a Ty się musisz dowartościować aktywnością w necie. Sorry kolega, ale czkawki ze śmiechu dostaję czytając Twe posty.

gorham

Skończ pasiasty konserwo pieprzyć o bandytach rządzących klubem ! Podobno jesteś za praworządnością czyli wiesz że bandytą jest ktoś kto ma wyrok ! I kto wg ciebie z Zarządu Wisły ten wyrok ma? Więc przestań powtarzać te śmieszne pasiackie slogany bo jesteś na forum ogólnopolskim ! Nie kompromituj Krakowa !
A co do bandytów to , rzeczywiście sporo ich było na ostatnich derbach na waszym stadionie …

konserwa

Mylisz adresata, a bandytach z którymi nie chce współpracować miasto pisał tak gorliwy wiślak jak RB9 …coć tam
Ja się tylko odnoszę do jego posta.

Broncur Rynek
przecież nie podam prawdziwej drużyny

Stano, niestety, ale w punkt. Bez wchodzenia w szczegóły, ale generalnie trafnie. I my to widzimy już od wielu miesięcy, tylko tak nie robimy.

Murphy
KTS Weszło

A z jakiej racji PZPN ma ratować Wisłę? Ile można pobłażać, ile będzie powtórek z kombinacjami jak ŁKS, jak z Ruchem, ile jeszcze „ostatnich szans”
Klub jest chory, zarządzają nim z tego co można przeczytać kryminaliści. Człowiek który doprowadził klub do jednej z największych kompromitacji, jaką było roczne wykluczenie z pucharów – za pomocą noża – teraz w nim rządzi.
Wizyty policji na stadionie, i to nie w czasie meczu, niedługo staną się normą.

Przepraszam, ale taka Wisła nie jest Ekstraklapie do niczego potrzebna. Niech zleci z wielkim hukiem o ligę albo dwie. Może wtedy niektórzy się przebudzą i pogonią kryminalistów, i z trybun i z gabinetów.

gorham

ok , masz rację . I przestań już wykazywać „troskę” o Wisłę .
Bo ktoś kto życzy aby Wisła spadła o 2 ligi na pewno nie jest Wiślakiem . A kim jest , ja już wiem…

Murphy
KTS Weszło

Szczerze mówiąc nie troszczę się o Wisłę. Interesuje mnie generalnie stan polskiej piłki w tym klubowej. A tego nie poprawimy, jeśli dalej będzie się tolerować pewne sytuacje. Wystarczająco długo wcześniej tolerowano dziadostwo na ŁKS, ratowano Widzew. dawano kolejne terminy Ruchowi, itd.
Pora na normalność. Jeśli pierwszą ofiarą normalności będzie Wisła, to trudno.
Jeśli będzie musiała przejść przez spadek, czy administracyjną degradację, o klasę albo dwie, żeby wrócić, do normalności, bywa.
Tak samo będę pisał w wypadku każdego innego klubu w jakiejkolwiek klasie rozgrywkowej.
Bądź więc łaskaw swoje domysły o tym kim niby jestem wsadzić w buty, albo głęboko w dupę.
Mam to gdzieś.

gorham

Życzę dalszej wytrwałej walki o „stan polskiej piłki” . Natomiast moje zdanie w sprawie tzw .normalności jest takie iż o dłużnika(tu Wisłę) trzeba walczyć z jedenej prostej przyczyny . Upadłość (a jak widzę tego jej życzysz) powoduje zamęt na rynku . Wielu pokrzywdzonych kontrahentów , na 100% nie zobaczą ani złotówki czyli realne straty dla tych firm . Więc jeśli da się naprawiać to naprawiać trzeba . Bo tak jest lepiej . Inną sprawą jest czy naprawić się da , a jeszcze inną sympatie/antypatie klubowe

Murphy
KTS Weszło

Taka jest różnica. Że ja patrzę dalej niż koniec swojego nosa.
Tak bo teraz kontrahenci przecież dostają swoje pieniądze, a magistrat poszedł do sądu bo Wisła płaci za dużo i sporo przed czasem……
Nosz kurw….

konserwa

Gotham ładnie ująłeś to co dawno dawno temu mówiłem mojemu nalepszemu przyjacielowi wiślakowi zresztą. Jako niewiślak przewidywałem wówczas odejście Cupiała i upadek klubu a jako radę podawałem drogę Pogoni, czyli start od zera.
Ty może odbierasz to jako skrajne antywislactwo ale w mim całkowicie neutralnym kibicowsko rozumieniu jest to jedyna sensowna droga sanacji.

Wyobraź sobie, że najbardziej zawzięci kibice Cracovii nie życzą sobie abyście zaczęli od 5 ligi ale by ten stan agonii trwał.

gorham

Drogi konserwo , mówiąc poważnie -upadek Wisły do 4 ligi byłby porażką .Ja rozumiem że wszyscy sympatycy somsiadki byliby w siódmym niebie .
Ale Wisła nie upadnie , wasze niedoczekanie . Proponuję zająć się własnym podwórkiem bo to trochę wstyd ,że przy tak zacnym sponsorze (już 15 lat?) dalej macie tak „wspaniałe ” wyniki…

bastion79
KS Milan

Nie wiem ile wizyt policji to norma, natomiast były już odwiedziny niebieskich i to całkiem owocne, bo przechwycili papierosy bez akcyzy. Oczywiście zarząd Wisły zdziwiony, oni tylko wynajmowali pomieszczenia, nie wnikali co się tam dzieje. Ot, zbieg okoliczności.

lubie mezo

Stawianie słów „wielkość” i „ekstraklasa” obok siebie trąci niezłym poczuciem humoru.

Urkides
Legia Warszawa

Mowa jest wielkości w ramach Ekstraklasy.

lubie mezo

No wiem urkidesie

Vinnie
Pogoń Szczecin

No dobrze, a co na to PZPN, który po ubiegłym sezonie wyraźnie zaznaczył, że nie będzie pobłażania dla drużyn w ESA grających na wynajętych stadionach. Nie masz obiektu, nie pchaj się do ligi, w wielkim skrócie.

„Klub, który nie będzie miał odpowiedniego stadionu, nie zostanie dopuszczony do rozgrywek, a awans uzyska kolejny, który takie wymogi spełni. Chodzi o taki przypadek, jak Sandecji Nowy Sącz, która gra na wynajętym obiekcie w Niecieczy.”

Czy chociażby te zasady nie uprawniają do wykluczenia Wisły Kraków z rozgrywek? W trakcie sezonu spodziewam się oczywiście minusowych punktów dla tego klubu, dziesięć w plecy nie będzie jakimś wielkim zdziwieniem.

Wróżka Weszława

Przecież wszystkie kluby wynajmują swoje stadiony. Jest jakiś który jest właścicielem swojego? No chyba nie

Vinnie
Pogoń Szczecin

Termalica chyba ma swój, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, by klub grał w swoim mieście, na swoim rodowitym obiekcie, a tu zanosi się na to, że Wisła będzie grała na Śląsku. Czepiasz się, Wisła przy Reymonta, Cracovia przy Kałuży, Legia przy Ł3, Pogoń przy Twardowskiego itd itd. I to jest zdrowe, jeśli Wisła nie jest w stanie grać przy Reymonta, jeśli na to ją nie stać, to jakim cudem stać ją będzie na grę powiedzmy w Tychach? Za darmo dostaną obiekt od GKS? Tu będą jeszcze gorsze szopki niż z Ruchem, więc im prędzej ukręcą głowę temu choremu tworowi, tym lepiej. Nie grają przy Reymonta, wypad z ligi i po temacie.

Murphy
KTS Weszło

@Vinnie
Właśnie to ciekawe, na jakich zasadach obiekt w Tychach wynajmą. Nagle znajdzie się na to kasa?
Czy może wpływy z biletów będą pokrywać koszta wynajęcia a górka będzie trafiać do Wisły.
Myślę że sprawą należy zainteresować radnych w Tychach, bo za chwilę będzie powtórka z rozrywki, i Wisła będzie zalegała za dwa, a nie za jedne stadion.

Vinnie
Pogoń Szczecin

I generalnie złości mnie coś takiego, że Wisła ma obiekt o jakim w Szczecinie możemy tylko pomarzyć, ale do rządzenia klubem dorwała się banda zafajdanych golasów bez pojęcia, opłacają z trzech czy czterech trenerów na raz, a nie stać ich na regularne opłacanie wynajmu obiektu. I co kurwa? Elegancki stadion przy Reymonta, jakąś Garbarnię stać z całym szacunkiem do Garbarni, a Wielkiej Wisły nie? To rak zakichany jest, jak widać, a nie klub. Walczymy o ten stadion w Szczecinie, a tu gołodupce mają wszystko jak się patrzy, dostali od miasta i co? Nie płacą i setki baniek pójdzie psu w cztery litery jak upadną? Z 6-7 lat im zejdzie do powrotu do ESA, jeśli spadną do czwartej ligi jak my kiedyś. Minimum, a stadion w tym czasie będzie niszczał. Kury szczać prowadzać Sarapato, czy jak ci tam kobieto marna na nazwisko.

Murphy
KTS Weszło

@Vinnie
Garbarnia nie będzie wynajmowała całego obiektu. Jedna trybuna, i to w dodatku dolny poziom z tego co pamiętam. Od tej najgorszej najbardziej oddalonej od boiska strony. Bo więcej nie potrzebują.

Wróżka Weszława

Musisz wziąć pod uwagę że żadnego klubu w PL oprócz Legii nie stać na opłacanie swojego stadionu, dlatego albo są one z takich opłat albo zwolnione, albo płacą symboliczne kwoty, jednocześnie dostając kilkukrotnie większe dotacje od miasta. Tylko Wisła, Cracovia i Legia nic od miasta nie dostają przy czym Wisła za stadion musi płacić miastu 2,5 miliona rocznie, tylko Legia ma więcej do zapłaty, a taka Cracovia płaci zaledwie 0,5 miliona. Czyli za jedną roczną opłatę Wisły Cracovia mogłaby grać przez 5 lat. Obwiniasz niekompetencję zarządu Wisły, ale jestem przekonany że gdyby równe zasady panowały dla wszystkich klubów w Eklapie i wszystkie płaciłyby po 2,5 mln rocznie a od miasta nie zobaczyłyby ani złotówki to tylko Legia i Lech nie miałyby problemów.

Murphy
KTS Weszło

@Wróżka
Skończ pieprzyć człowieku. Legia płaci za inny stadion, a Cracovia, za inny, jeszcze za inne stadiony płaci Pogoń, czy Jagiellonia, czy Lubin.
Nikt Legi nie zabraniał budować stadionu na 15 -16 tys. I na takim grać. Wtedy płaciłaby pewnie zdecydowanie mniej. Może nie pół miliona, ale też nie 2,5

Vinnie
Pogoń Szczecin

Wróżka. Gdybym był prezydentem Krakowa, to inaczej rozmawiałbym z Cupiałem i Filipiakiem, niż z Meresińskim, czy Miśkiem. W Szczecinie mogliśmy mieć spore pretensje do naszego Prezesa za przeróżne działania, jednak nikt mu nie może zarzucić, że nie umie rozmawiać z miastem. Zyskujemy na tym wszyscy pomału, bo różnie było, ale widać teraz ewidentnie, że każda ze stron chce być partnerem dla drugiej. My kibice też dla Prezesa stajemy się partnerami. Patrząc po tych wszystkich klubach naprawdę zaczynam doceniać to gdzie obecnie jesteśmy i dzięki komu. Szanuj prezesa swego, bo możesz mieć Miśka krakowskiego. I tak bym zakończył dyskusję.

konserwa

Ale Ty pier….lisz. Masz Ty jakiekolwiek pojęcie o ekonomii, zarządzaniu ?
Wisła mogła mieć tak jak Cracovia, być operatorem stadionu i płacić grosze + media + przeglądy + UDT + Straż…. itp Czemu tego nie wzięła ?
Skarżyć na cały świat może się każdy, ale najczęściej świadczy to tylko o nieporadności skarżącego.

yorki

Wróżka, mylisz się strasznie!

Cracovia płaci miastu ZALEDWIE 0,5mln zł dlatego, ponieważ jest operatorem stadionu! Do tego 0,5 melona dolicz jeszcze media oraz wszystkie koszty związane z obsługą i konserwcją obiektu takie jak murawa, drobne remonty (notabene czytałem na loevekrakow, że ostatnio był większy remont na stadionie który pochłonął ok 1mln zł. zapłacił klub) itp. Natomiast Wisła płaci z góry ustaloną z miastem kwotę za wynajem stadionu! Dodam jeszcze, że dwa lata temu miasto zaproponowało Wiśle bycie operatorem (kwota ok 1,1mln zł rocznie) na co klub odpowiedział negatywnie. Siejesz propagandę wyciągniętą wprost z tekstów Knury czy Migi którzy robią co mogą by jakkolwiek odwrócić uwagę od tego, że z „Wielkiej Wisły” została tylko Wisła….

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe yorki
Nie ma się co dziwić że Wisła operatorem stadionu nie chciała być.
Przy Reymonta powstał niestety dość nieestetyczny i mało funkcjonalny potworek.

yorki

Zdjęcie profilowe Murphy
Jasne, dla mnie to największy bubel stadionowy w Polsce. Pamiętam jak w latach ’06-’08 Wisła chciała stadion na 20tys. a potem dostaliśmy Euro i miasto zaporoponowało +30tys pojemności. Czy wtedy ktokolwiek z Wisły (zarząd, kibice) postawił jakiś sprzeciw? Nie! była masa ochów i achów i cmokania i ogólnego zadowolenia w świetle przyszłych występów w LM. Jak się skończyło? widzimy dzisiaj.

TotoRiina

Cracovia jest OPERATOREM stadionu. Czego nie rozumiesz ? Ponosi wszelkie opłaty związane z jego funkcjonowaniem. Wisła wynajmuje jedynie na dni meczowe, czyli nie płaci nawet za ochronę podczas meczu.
Kowal z ZISu wczoraj powiedział, że Wisła sama odrzuciła możliwość bycia operatorem stadionu, gdzie sam czynsz ( 500tys. Cracovii) wynosiłby 1 100 tys.
Tyle, że koszta utrzymania stadionu przez cały rok, to kolejne kilka milionów…

Ale tak, złe miasto, Wisła ma przecież w zarządzie samych geniuszy zarządzania.

gorham

a ile to Cracovia „wydała” na remonty i utrzymanie stadionu ?No ile , konkretnie z rozpiską kwoty i celu wydatku?
Na razie to słychać o aferze prokuratorskiej w sprawie elektronicznych band reklamowych . Najpierw skompensowano sobie ich zakup z zobowiązaniami do miasta czego nie można było zrobić ! Oj , jaka rysa na niezłomnych prezydencie oraz ZIS , ciekawe jak to się skończy…
A jeszcze co do band-część z nich zostało zdemolowanych przez „niezmiernie kulturalnych kibiców” podczas derbów . Ciekawe kto poniósł koszt odtworzenia i czy to również będzie „skompensowane” z miastem…

Murphy
KTS Weszło

Dlaczego Cracovia ma się z czegoś tłumaczyć??????
Jak się chcesz przekonać czy z kasy miasta coś idzie, to wystąp o te informacje do miasta. A także o informację czy Cracovia płaci na czas, i czy płaci w terminie.

gorham

Po pierwsze , „rozliczeniami ” na linii Cracovia-miasto zajęła się prokuratura …
Po drugie ,” legendą ludową” jest tłumaczenie że płaci mniej za stadion bo jest operatorem . A na stadionie nie robi się nic , jest tylko eksploatacja (fakt, obiekt nowy i nie wymaga wielu zabiegów) i nikt nie myśli o jakichkolwiek remontach . Oczywiście zapewne jest to w zgodzie z umową (bo jakże , trzeba było dać takie zapisy aby nikt się w razie czego nie przyczepił) którą zapewne zatwierdzała „gospodarna” pani Król

TotoRiina

Szkoda komentować twoje DOMYSŁY, bo zapewne podobnie jak ja nie znasz wszystkich zapisów umowy, ani zakresu odpowiedzialności jaki spada na operatora.
Pisanie tekstów na poziomie ” na stadionie nie robi się nic, jest tylko eksploatacja” to w ogóle poziom podstawówki. Jeśli obiekt wymagałby remontu, a jego właściciel uznałby, że operator nie wywiązuje się z jego konserwacji, tym samym łamiąc zapisy umowy, to zapewne taka umowa byłaby rozwiązana, lub operator byłby obciążony umownymi sankcjami.

TotoRiina

Jeśli mówimy o aferze , to kwestią wątpliwą jest brak rozpisania zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych przetargu i tym się zainteresowała prokuratura. Inna sprawa, że nie wiem, co to ma do kwestii operatora.
Jeśli potrzebujesz dokładnych danych to napisz do BIPu czy ZISu, ja nie posiadam takich danych, ale każdy kto ma pojęcie jakie są koszty utrzymania takich obiektów może się domyślać ile to wszystko kosztuje.
Powtarzam, nikt Wiśle nie bronił być operatorem stadionu przy Reymonta 20.

konserwa

W przeciwieństwie do Ciebie mogę mówić o faktach zamiast uprawiać propagandę. Człowiek z mojej firmy z ramienia telefoniki był przez pół roku (2012) odpowiedzialny za funkcjonowanie obiektu i stąd wiem co nieco jak to wyglądało. Wisłę byłoby stać na bycie operatorem tak jak stać jest na to Cracovię, ale wymaga to pewnych kosztów, nie utrzyma się obiektu zatrudniając ludzi za minimalną stawkę, do tego dochodzą kluczowe instalacje: pożarowe, tryskaczowe, oddymianie itp – nie ma nic za frajer. A Wisła to taki klub, który chce mieć wszystko za frajer i dlatego eksperyment roku 2012 upadł, Telefonica wycofała się z operatorstwa (moim zdaniem to był gruby błąd Cupiała) i wzięła na swe barki znacznie większe obciążenie finansowe.

Trzeba być naprawdę pozbawionym elementarnej wiedzy, by za błędy swego dobroczyńcy obciążać miasto, które przez ostatnie 6 lat wykazało się nie tyle anielską cierpliwością co zahaczająca już o kodeks karny niegospodarnością w kontaktach z Wisłą.

Urkides
Legia Warszawa

Vinni
W Tychach zaciągną nowe długi. Przecież oni mają mentalność „wyłudzaczy kredytów”. Zadłużyć się gdzie się da a potem zamknąć firmę, przenieść cały majątek do innej, w starej zostawić słupa i żyjemy od nowa.

Kolejosz

Sorki, że tak się wam w dyskusję wtrącam, ale kto to z tymi Tychami wymyślił?
Delikatnie mówiąc Wisła nie jest tu mile widziana i nie wyobrażam sobie, żeby właśnie tutaj miała rozgrywać swoje mecze.
Poza tym sami mamy w Tychach przewlekłe problemy z murawą przy rozgrywaniu meczu na dwa tygodnie, a co dopiero przy graniu co tydzień.
Konkludując; jest jakieś źródło tego pomysłu, czy to tylko tak od czapy rzucone losowe miasto?

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Kolego, tak gwoli scislosci to Lech czy Legia nie graja na „swoim” stadionie. Przyjdzie nowa wladza, stwierdzi, ze za uzywanie stadionu chce 50 mln pl albo i 100 mln pln i co wypierdolic Legie czy Lecha bo bedza musiali grac w Plocku czy w Zabrzu?

Licencja klub nie jest
przypisany do stadionu jak chlop panszczyzniany do ziemi. Miasto moze zrobic co chce ze swoim stadionem. Teoretycznie moze go nawet zaorac (co mialo miejsce gdzies na Balkanach).

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Docenilbym Urikides bys zamiast jak pizda minusowac czy plusowac cos merytorycznego dodal.

Wiesz ile kosztuje wynajem stadionu Eintrach Frankfurt? 8 mln eur rocznie czyli 12% budzetu klubowego. Plus miasto (nie klub) trzepie kase od sponsora glownego.
Nowy stadion kosztowal na obecne 188 mln eur (oddany w 2005). Policz za ile miasto zarobi na inwestycji.
A teraz wez Legie, gdzie klub placi smieszna kwote 5 mln pln (4% budzetu) i trzepie kase od glownego sponsora. Przeciez to jest parodia.

Urkides
Legia Warszawa

” Wydawała przyszłe zyski na poczet sukcesów, które nie nadchodziły.”
To nie jest chyba nowe podejście w Wiśle albo nawet w całej lidze. Skąd biorą się bankructwa klubów? Z braku realistycznego i pozytywistycznego podejścia do sprawy.
Największymi zakładnikami takich sytuacji są tzw. stare firmy. Ich kibice domagają się natychmiastowej budowy „potęgi”i zazwyczaj wygląda to żałośnie wynikowo i dramatycznie budżetowo.
Jest jeszcze jeden aspekt tego zamieszania. Być może miasto wykorzystując dramatyczną sytuację finansową Wisły chce się pozbyć z niej całego tego szemranego towarzystwa które handluje ludźmi, nielegalnymi fajami, narkotykami i lata po mieście z maczetami.
Przyduszą ich i zmusza do sprzedaży klubu komuś z lepszą reputacją i większymi pieniędzmi.
Ale nie wiem czy znajdzie się chętny, bo zarządzanie klubem z gangsterami na karku to nie jest sprawa ciekawa.

Murphy
KTS Weszło

@Urykides
To jest akurat codzienność kilku klubów w naszej ekstraklapie. Ale w zasadzie tylko w Wiśle doszło do takiej farsy.

Urkides
Legia Warszawa

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o „codzienności”, czy nierealne plany czy uzależnienie od bandyterki?
Ja mam taką nadzieję że fakt upadku naszej ligi dostrzega już tak wielu ludzi że to w którymś momencie musi zmienić sposób myślenia.
Pewien racjonalizm w budowaniu zespołów już widać i co raz więcej klubów zaczyna rozsądnie gospodarować pieniędzmi.
Jeśli chodzi o bandyterkę, to nie wiem co się wydarzy, bo po finale PP i zakończeniu ligi w Poznaniu rozpętała się medialna burza ale jak to w Polsce, wygląda to na kolejny słomiany ogień, który szybko wybucha i równie szybko gaśnie dając małe efekty.
Jakoś nie słyszę o spotkaniach mających wypracować zmianę prawa albo praktyki prawnej na bazie istniejącego, które pozwoliło by zapanować nad tą hołotą.
Jeśli nie sformatujemy naszej piłki do potrzeb biznesu, we wszystkich jej aspektach, to będą w nią inwestować nieliczni.

Murphy
KTS Weszło

Nie chodzi o uzależnienie od bandyterki, ale to że bandyterka próbuje rządzić nie tylko na trybunach. Ale i w gabinetach prezesów. A w Wiśle faktycznie rządzi, i nie wiadomo, czy zaraz nie dowiemy się że wykorzystuje klub jako przykrywkę do jakiś brudnych interesów.

Wisła jest tutaj przykładem wymownym. W długi wpadała od czasów braku awansu do LM, po przegranym dwumeczu z Cypryjczykami. Do tego jeszcze kompletnie kretyńska polityka, która prowadziła do tego że trzeba było płacić nie tylko trenerom którzy faktycznie nimi byli ale i tym których zwolniono.

Zmiany pozytywne, oczywiście są dostrzegalne.

Urkides
Legia Warszawa

Murphy
No to się zgadzamy, bo ja też uważam że te „dymy na trybunach” to jest wierzchołek góry lodowej i służy między innymi do wywierania presji na zarządach klubów.
Stawką są dochody z firm ochroniarskich, kateringu a może nawet z transferów.
Straty które mogą spowodować bandyci są ogromne a piłka i tak jest dosyć ryzykownym biznesem, jeśli do tego dołożyć ryzyko związane z bandytami, to robi sie nieciekawie dla właścicieli.
Kiedyś oglądałem reportaż o terroryzmie. Akty terroru są bardzo tanie a zapobieganie im horrendalnie drogie. Podano przykład min podkładanych w Afganistanie. Koszt jednej miny to około 7 USD. Amerykanie wdrożyli program wykrywania min który kosztował ponad 200 mln USD. To terroryści usunęli z min części metalowe, miny jeszcze potaniały a cały program można było wyrzucić do śmieci.
Na szczęście można kontrolować kto przychodzi na stadiony albo kto wywiera naciski na kluby, tylko kluby muszą się odważyć na współpracę z policją a policja musi się tym poważnie zajmować i dac gwarancję współpracującym że nie zostawi ich samych. Inaczej nikt nie będzie ryzykował swojego zdrowia żeby zatrzymać szantażystów.

The BFIYEH

To nie takie proste. Spójrz na swoją Legię, która gdyby nie LM to róznie mogło być ale dzięki ryzyku macie wymierne sukcesy. U nas w Kolejorzu Rutki nie podejmują ryzyka, ale gablota pusta… i co lepsze?

okrutnik

Wisłą nie rządzą kibice , tylko bandyci . Kibicom sie to nie podoba , ale nic nie moga zrobić .

ulame21

Zgodzę się że w skali krajowej Wisła powinna zrozumieć że to nie te czasy już ale w Krakowie to choćby się waliło paliło a Wisła grała na stadionie w Niecieczy to nie wyobrażam sobie piłkarsko być gorszym od Cracovia to już by śmierdziało za mocno spadkiem. Organizacyjnie jest dno ale sportowo jakoś to wygląda.

Urkides
Legia Warszawa

Masz na tyle małą wyobraźnię że nie dostrzegasz że Cracovia już jest w innym miejscu niż Wisła pod względem sportowym i organizacyjnym.

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

Sorry bo uważam, że takie kluby jak Wisła to powinien być top3 naszej ligi, ale skoro nie stać ich na granie na własnym obiekcie to powinno im się odebrać licencję bo od grania po wyjazdach lepiej w klubie nie będzie, a sprawa stadionu to jedynie ta część góry lodowej, którą widać.

Wróżka Weszława

Jeszcze raz wkleję to zdjęcie z podsumowania zeszłego sezonu
comment image
I skoro uważacie że „jak ich nie stać na opłacanie własnego stadionu to niech spływają” to powiedzcie mi ile klubów w sytuacji Wisły byłoby na to stać? Może z 5? I to tylko może. Prawie wszystkie kluby dostają pomoc od miasta a za stadion płacą wiele mniej od Wisły.
Sam uważam że to niezdrowe by podatnicy mieli się dorzucać do zawodowych klubów piłkarskich, ale nie zmienia to faktu że Wisła musi rywalizować z klubami które tą pomoc otrzymują, a sama tylko ponosi olbrzymie koszty.
Jakby inne miasta były takie surowe jak Kraków względem Wisły nagle by się okazało że na grę w eklapie stać 5 klubów na krzyż.

Murphy
KTS Weszło

Sorry ale o co Ty masz pretensje. Że drogo? Ktoś tą umowę negocjował. Trzeba było negocjować inną. Zmieniać. Wynajmować tylko część trybun. Dolne sektory. Kombinować. Może pozbyć się z trybun bandytów którzy powodują straty finansowe.
Ile jeszcze miasto mogło czekać? I na co? Aż dług urośnie klub spadnie do 4 ligi właściciela wsadzą do mamra.
Przecież jeszcze chwila, a do UM wkroczyłby prokurator z CBA albo jeszcze jakieś inne trzy literki i zapytały, z jakiej racji Wisła Kraków zalega z opłatami i nikt z tym nic nie robi.
A może Wy, albo Wy macie jakiś nieformalny układ z kimś z Wisły. I jakąś korzyść z tego czerpiecie.
Sorry, ale jesteś naiwny albo głupi.

Wróżka Weszława

Ironią jest fakt że ledwie 2-3 tygodnie temu do UM wkroczyło już CBA w związku z umorzeniem przez Kraków 1,2 miliona złotych długu Cracovii :)

Murphy
KTS Weszło

Chodzi nie o umorzenie długu. Tylko zakup band bez przetargu.
Tutaj ironii nie ma. To jest raczej kolejny klocek do układanki. Skoro grzebią przy jednym. To zaraz mogą zacząć grzebać przy drugim jeśli nic z tym nie zrobimy.
Ale to nie jest już w zasadzie wina UM. Tylko tylko i wyłącznie Wisły.

Wróżka Weszława

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/krakow-prokuratura-bada-podejrzane-interesy-urzednikow-i,4702513,art,t,id,tm.html
Tak, Cracovia kupiła sobie bandy reklamowe za które zostało umorzone 1,2 miliona złotych długu za stadion
„Propozycja była taka, że Cracovia kupuje urządzenia, a w zamian za to miasto pomniejsza jej – o wysokość poniesionych kosztów – zaległości za czynsz, którego nie zapłacił klub dzierżawiąc stadion.”

Murphy
KTS Weszło

No i?
Gdzie tutaj to umorzenie? Bandy owszem stoją na stadionie Cracovii, i są wykorzystywane w meczach ligowych, ale formalnie należą, tak jak i stadion do miasta.
Trzeba mieć pretensje do magistratu że zgodził się na taką transakcję. Która faktycznie dla miasta korzyści nie przyniosła. Bo band wymagała Ekstraklasa w ramach licencji, więc miasto nie miał obowiązku ich finansować.
Czyli jak pisałem kolejny powód do tego żeby teraz Wiśle nie odpuszczać, skoro raz już się na Cracovii sparzyli.

Teraz pytanie. Kto zakupił takie same bandy na stadion Wisły? Wisła, czy też zapłacił magistrat

Wróżka Weszława

Gdzie to umorzenie? No kurwa w cytacie który wkleiłem specjalnie żebyś takich głupich pytań nie zadawał…

Murphy
KTS Weszło

@Wróżka.
Umiesz czytać. Bo o tym że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to już wiem.
Mowa jest nie o umorzeniu, ale pomniejszeniu. Fakty są takie że te bandy należą teraz do miasta. Stoją na miejskim stadionie, a Cracovia ich tylko używa.
To że w magistracie podjęli taką głupią decyzję, to inna sprawa.

SimonBelleme

W psim elementarzu są chyba inne litery, skoro tacy troglodyci nie ogarniają umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Po co sie wysilasz. I tak banda debili bedzie twierdzila, ze to tylko wina Wisly. W Cracovii (czy w Zabrzu, Gdynii itd.) juz sobie poradzili 😉

konserwa

I o czym to świadczy? O niezaradności Wisły czy Cracovii ?
Kto bronił Wiśle zainwestować w stadion i negocjować stosowne zmniejszenia długu? Nikt.
Cracovia wynegocjowała sobie tak jak chciała,m pistoletu do głowy żadnemu urzędnikowi nikt nie przytykał, jesli są tam jakieś błędy formalne to co najwyżej ze strony miasta i nim interesuje się prokuratura. Ale oczywiście „mądrzy inaczej” geniusze ekonomii z R22 chcieliby w tym umaczać rywala. Zawiść, prostota, elementarny brak wiedzy, zasad i honoru, czyli nic nowego.

gorham

hahaha , błędami „formalnymi” interesuje się prokuratura , taaaaa…
A teraz na poważnie -łapówą śmierdzi na kilometr!

bastion79
KS Milan

Wróżka. To polityka, nic innego. Zbliżają się wybory, więc cba szuka, weszy, a ziobrowa prokuratura będzie stawiała zarzuty. Ciemny lud to kupi.

The BFIYEH

Z dupy tabela. Wisła płaci 2,5 mln ale nie ma ŻADNYCH kosztów utrzymania a Lech ma niski czynsz ale stadion na jego barkach. Jak chcesz to porównac?

1234qwer