post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 11.07.2018 12:49 przez

Krzysztof Stanowski

Przez długi czas miałem problem z Wisłą Kraków i wszystkim, co jej przewidywałem. Mówiąc krótko – każda moja prognoza okazywała się nietrafiona, niektóre nawet zaczynały żyć swoim życiem, a ja sam stawałem się obiektem drwin.

Przestrzeliwałem w drobnych sprawach, jak na przykład w kwestii transferu Patryka Małeckiego z Pogoni, który określałem jako bezsensowny. Wydawało mi się, że nagradzanie go wysokim kontraktem za nieudane sezony w ekstraklasie jest nielogiczne.

Przestrzeliwałem w większych sprawach, jak na przykład w kwestii tego, czy stowarzyszenie kibiców zdoła spiąć budżet i ogarnąć cały ten organizacyjny galimatias. Uważałem, że nie i że przed Wisłą czasy bardzo chude.

I wreszcie stałem się niemalże człowiekiem-memem, ponieważ pokusiłem się o stwierdzenie, iż pora się przyzwyczaić do tego, że najpoważniejszym klubem w Krakowie będzie teraz Cracovia.

Krótkoterminowo każda z moich prognoz była nietrafiona. Małecki strzelał gole, nowe władze klubu wydawały się dość sensowne, a miejsce w tabeli – podobnie jak wyniki bezpośrednich spotkań – nie pozostawiało złudzeń, kto naprawdę rządzi w Krakowie. W głębi duszy przyznawałem się do trafiania kulą w płot.

Tylko czy długoterminowo nie miałem racji?

Nie piszę tego, żeby się żalić, ani też nie po to, aby teraz zabłysnąć stwierdzeniem „a nie mówiłem”. Ale wszystko to jest ze sobą połączone. Uważam, że największym problemem Wisły jest to, iż – oho, Stanowski zwariował – nie pogodziła się z tym, że przez jakiś czas powinna stać się klubem numer dwa w swoim mieście. Rozdęte ambicje, wynikające jedynie z tęsknoty za dawną chwałą, prowadziły klub na skraj przepaści.

Gdyby więc wszystko w Wiśle było logiczne to tak – Cracovia byłaby klubem numer jeden i nie byłoby w tym dla Wisły nic upokarzającego, bo nie ma nic upokarzającego w zakasaniu rękawów, by uporać się z najpilniejszymi sprawami. Bardziej upokarzające jest – na dłuższą metę – udawanie kogoś, kim się nie jest. A Wiśle chora ambicja nie pozwalała nawet na chwilowe sportowe ustępstwa. Inwestowała więc pieniądze, których nie miała w trenerów i piłkarzy, których już nie ma. Wydawała przyszłe zyski na poczet sukcesów, które nie nadchodziły. Zarząd składający się z kibiców reagował po kibicowsku, czyli na gorąco, a trochę wbrew rachunkowi ekonomicznemu. Nie miałem wrażenia, że sportowo którykolwiek ze zwolnionych trenerów był wielkim problemem klubu, za to miałem pewność, że liczba zwolnionych trenerów takim problemem – ekonomicznym – się stała. Można sprowadzić bramkarza Cuestę, żeby uratował 4 punkty w sezonie, a można zostawić Buchalika, żeby uratował 1 punkt. Można w ogóle postawić na zaciąg hiszpański, by później przestawić wajchę i oznajmić: teraz czas dla byłych wiślaków. Można, tylko każde przestawienie wajchy kosztuje.

Po prostu mimo że Jakuba Meresińskiego w Wiśle nie ma, to trochę jego duch nad klubem się unosił – że jakoś to będzie, że można żyć ponad stan, że można coś tam kupić, a komuś (np. miastu) nie zapłacić.

Wierzę, że problem ze stadionem zostanie rozwiązany, bo w niczyim interesie nie jest to, by Wisła grała poza Krakowem. Kraków potrzebuje Wisły na miejscu i potrzebuje pieniędzy od Wisły, tylko należy wypracować sposób ich odzyskania/pozyskania. Wariant, że „Biała Gwiazda” płaci innemu miastu za wypożyczenie obiektu jest dla każdej ze stron wizerunkowo i finansowo idiotyczny.

Wisły grającej w Krakowie potrzebuje też ekstraklasa i tu już niestety dochodzimy do momentu, w którym problemy krakowskiego klubu stają się problemem wszystkich. Bo czy się to komuś podoba czy nie, „Biała Gwiazda” rozgrywająca mecze poza Krakowem obniża rangę całych rozgrywek, jest kłopotem dla telewizji i sponsorów, staje się kolejnym dowodem na to, że ekstraklasa jest z natury niepoważna i niewarta zainteresowania ze strony dużych partnerów biznesowych. Można się śmiać z wysokości kontraktu z Lotto, ale ostatnimi czasy „zawsze coś”. A to Ruch Chorzów, a to zadymy i brak dekoracji mistrza, a to Wisła… To nie jest klimat do zarabiania pieniędzy. Dlatego ESA oraz PZPN powinny zrobić wszystko, by ostatecznie „Biała Gwiazda” została w domu. Prośbą albo groźbą.

Przed klubem seria trudnych decyzji, ale mam wrażenie, że najtrudniejszą – na którą klub do końca wciąż nie jest gotowy – jest ta, aby wyzbyć się sportowych ambicji i mając do wyboru wystawianie w składzie Hiszpana lub Jakuba Bartosza, wybierać Jakuba Bartosza. Po prostu. Z całą świadomością, że może to nie dać pierwszej ósemki, ani nawet pierwszej dwunastki w tabeli.

Zarządzie Wisły, pora napisać sobie na drzwiach: „Wisła nie jest już wielka” i czytać to na głos codziennie. Tylko w ten sposób, krok po kroku, da się jej tę wielkość przywrócić.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Opublikowane 11.07.2018 12:49 przez

Krzysztof Stanowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 162
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Nie no bez jaj, problemy są ogromne, grozi gra w Sosnowcu, ale za Cracovią to Wisła na bank nie będzie

Murphy
Murphy

Wróżka
Najnowsza historia klubowa pokazuje, że pacjent dający takie symptomy kończy zazwyczaj o ligę niżej, w najlepszym wypadku.
Zbierało się zbierało, i w końcu się nazbierało.

JC
JC

a niby dlaczego? ci z Kałuży mają dobrego trenera, stadion i kasę no i właściciela który już chyba trochę nauczył się naszej ligi.

ulame21
ulame21

Dobrego trenera? Chyba na terenie Bialegostoku bo poza to nic nie osiągnął, kasa nie gra a Filipiak to Filipiak….

LOBO
LOBO

Jak widać brak kasy „nie gra bardziej” , więc na twoim miejscu, kibica Wisły, nie dowartościowywałbym się takimi tekstami.

konserwa
konserwa

Wisła w okresie niepodległości zawsze była za Cracovą (była nawet rezerwami Pasów) , co doprowadziło ją do związania się z okupantem, by ten stan zmienić.
Na szczęście czasy bolszewii minęły i jeśli klub chce coś znaczyć musi działać zgodnie z zasadami rynku a nie własnych obsesji. Wisła tego nie potrafi, dlatego musi za to zapłacić. Najlepsze dla was byłoby zacząć od zera, jak Widzew, ale ponieważ 80% kibiców tego klubu żyje z nienawiści, jest to rozwiązanie mało prawdopodobne, Przewiduję powolne zdychanie :), które i tak skończy się w C klasie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
DrMabuse

Co za brednie, zerknij no na lata 1927 i 1928…

TSW06
TSW06

Jak chcesz poczytać sobie o historii piłki w Krakowie, to polecam jakieś normalne opracowania a nie wikipasy. A co do nienawiści, to przecież u Was nie może się odbyć jeden mecz bez przyśpiewki na temat Wisły.

Murphy
Murphy

TSW06
A na Wiśle jak wiadomo z trybun co mecz, można usłyszeć o powszechnej miłości do Krakowi.
Niektórzy w Was są siebie warci.
Razem generalnie jesteście gówno warci. I swoim zachowaniem niszczycie klubowy futbol.

konserwa
konserwa

.

TotoRiina
TotoRiina

.

TotoRiina
TotoRiina

,

2dsxv6.jpg
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mathias Stefano
Mathias Stefano

Drogi Krzysztofie, jedź z tą tezą do Krakowa i powiedz im to w twarz – wyśmieją Cię jak to robili do tej pory. I kompletnie nie ma znaczenia czy masz rację czy nie, głos kibica o swoim ukochanym klubie zawsze będzie tym, który ma rację.
Chcesz powiedzieć gościom, którzy popierają mord na wrogich kibicach, że są teraz tak słabi i mają zaakceptować przewagę właśnie największego lokalnego rywala?
Tu trzeba czekać na zmianę sposobu myślenia, osób u góry, którzy narzucą budowanie nowej Wisły odcinającej się od tego, co destrukcyjne.

Sprawa stadionu jest śmieszna i kompromituje jedynie radnych. oraz osoby, które zgodziły się na takie stawki. Im dłużej sprawa ze stadionem się będzie przeciągać, tym bardziej w pamięci kibiców utkwi jak bardzo nie mogą liczyć na swoich polityków, a wybory samorządowe już niedługo. Każdy klub powinien grać na swoim stadionie i tutaj nie ma nic do gadania. Trzeba jedynie porozumienia pomiędzy klubem, a miastem. Może brak stabilności w zarządzaniu Wisłą pozwala władzom Krakowa traktować ich niepoważnie, jednak z ekonomicznego punktu widzenia sami sobie strzelają w stopę.

PiotrekB
PiotrekB

Nie porozumienie miedzy klubem a miastem a całkowita splata zobowiązań… i kompromituje to tylko i wyłącznie Wisłę i jej zarząd bo nie płaca tego na co się zgodzili.

Nie maja stadionu to liga mówi pa pa i koniec – zapraszamy za rok czy dwa

ulame21
ulame21

Tak już widzę jak Garbarnia płaci miastu 2,5 mln Kraków nie ma innej opcji na ten bubel niz Wisła i brak Wisły przy R22 bedzie generował tylko większe straty, a Wisła grająca poza eklapa już na bank nie będzie w stanie płacić nawet dużo mniejszej kwoty. Miasto strzela sobie w stopę bo wybudowali bubel drogi w utrzymaniu a teraz wyrzucają z niego jedyny podmiot który ma sens bytu tam

Murphy
Murphy

ulame21
I nie zobaczysz jak garbarnia tyle płaci. Bo Garbarnia będzie korzystała tylko z części stadionu po jednej stronie, i to tej najgorszej w dodatku, gdzie jest przerwa między trybunami a boiskiem taka że można by tam tor cartingowy umieścić.

JanKowalski1982
JanKowalski1982

Miasto nie straci gdyż Wisła i tak nie płaci… Zaoszczędzi jeszcze na śmieciach, prądzie wodzie…

konserwa
konserwa

Ale urząd Miasta w wolnej Polsce to nie Urząd Bezpieczeństwa.

Tu nie trzeba zawierania porozumienia, które nota bene tylko zwiększy dług, ale uczciwego wywiązania się z obowiązków. Kogo nie stać na uczciwość – WYPAD!

Kapczan
Kapczan

Generalnie masz racje, problem jest jednak taki że Wisła nie gra na swoim stadionie tylko na stadionie miejskim, więc trzeba właścicielowi stadionu płacić. Oczywiście można też za przykładem klubów angielskich i Juventusu samemu sobie stadion wybudować i wtedy nic płacić nie trzeba ale na to chyba Wisła nie ma $.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KUBA97
KUBA97

Problem polega też na tym: https://twitter.com/MateuszMiga/status/1016981058863140864 CZY TO JEST NORMALNE?!!

Murphy
Murphy

KUBA97
Tak tak, wszyscy dookoła winni, Cracovia kopie dołki. Tylko u nas sami święci i aniołki….

KUBA97
KUBA97

To,że zarząd odstawia cyrki to wiadomo . Ale miasto też święte nie jest

TotoRiina
TotoRiina

Wstawiasz jakieś twitterowe pierdy, gdzie jakiś dziennikarzyna ( nota bene kibic Wisły) wypisuje jakieś oskarżenie wobec bliżej nieokreślonych osób….

Proszę Cię, jakby był poważny, to by podał nazwiska, w końcu to urzędnicy publiczni.

Śmieszy mnie cała gównoburza w okół stadionu… Co trudnego jest w zrozumieniu prostego faktu, że brak uiszczenia opłat i zachowywanie się niepoważnie ( ugoda) musi kończyć się eksmisją.

I nie opowiadaj, że miasto jest be, bo przez długi czas szło wam maksymalnie na rękę.
Trzeba mieć honor i zacząć wszystko od początku jak wiele klubów w Polsce… a nie wieczne pretensje do wszystkich wokoło.

Murphy
Murphy

KUBA97
NIe jest święte, bo?
Domaga się pieniędzy które Wisła zalega za wynajęcie stadionu?
Wisła ma może w Krakowie takich oddanych fanów kilkanaście tysięcy. Cała reszta to kibice z przypadku którzy przyjdą na stadion jak klub będzie grał jakiś ważniejszy czy ciekawszy mecz.
Dlaczego cała reszta miasta która piłkę ma głęboko w dupie, ma fundować Colloseum, tym kilkunastu tysiącom?

KUBA97
KUBA97

Mam juz szczerze dośc tego cyrku. Nie będę sie spierał kto zawinił-chcę jedynie by jakakolwiek normalnośc wróciła w Wiśle. A rozgrywanie meczy np w Tychach tylko Wisłę dobije( frekwencja,skyboxy itd. ) 🙁

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Murphy Głupa palisz, czy jesteś amebą umysłową, która nie ogarnia podstawowych rzeczy? Wisła nie prosiła o tak duży stadion, ani tym bardziej o tak zjebany! Początkowo miał być mniejszy, prostszy i bez udziwnień, ale urzędasy zwietrzyły szansę na ograbienia podatnika przy okazji Euro 2012 i wykombinowały molocha w stylu socrealistycznym, w trybie przyspieszonym. Turnieju ostatecznie w Krakowie nie było. Tęgie łby…

Czy Wisła będzie istnieć, czy nie, podatnicy i tak będą musieli utrzymywać ten bubelstadion i powinieneś mieć o to pretensje do nikogo innego, jak do władz miasta właśnie! Za 600 milionów wybudowali niefunkcjonalny architektoniczny koszmar z olbrzymią powierzchnią pod trybunami, której nie da się sensownie zagospodarować, bez ładowania kolejnych grubych milionów, co żadnej firmie się nie opłaca.

Ty wiesz, że te kasztany z ratusza, nie zapewniły sobie nawet praw do projektu? Firma projektowa żąda za ich wykupienie ponad 6 baniek! Bez tego nie można zrobić żadnych przeróbek,

Za 300 milionów powstają dużo lepsze obiekty, miasto przepłaciło więc niemal dwukrotnie i zbudowało kupę. Ale według ciebie jest święte… „To je cirkus” 😉 Powiesz, że to sprawa na oddzielną dyskusję. Otóż nie! Albowiem czynsz jaki powinna płacić Wisła, wyliczany był od kosztów inwestycji. Skoro dzbany dwukrotnie przepłaciły, to jest on dwukrotnie zawyżony. Jest to drugi najwyższy czynsz w ekstraklasie po Legii. Z tym, że obiekt Legii jest dużo bardziej funkcjonalny i klub jest w stanie na nim zarabiać.

Na R22 jest problem nawet z tym, żeby zrobić tam kawałek biura. Sponsor zaadaptował część pomieszczeń dla Wisły, ale efekt jest średni, a poniósł duże nakłady. Pod trybunami jest też parę biur instytucji miejskich, ale oni z kosztami się nie liczą. Za wszystko płaci podatnik, więc wszystko im jedno. Powtarzam. Normalna firma tam nie przyjdzie.

Powtarzam, brak Wisły na R22 jest porażką nie tylko klubu, ale i miasta! I nawet jeżeli jakimś cudem ktoś wreszcie zagospodaruje powierzchnie pod trybunami, to pozostanie pytanie, po chuja ratusz budował stadion na 30 tysięcy ludzi, skoro nie będzie tam ekstraklasy? Trzeba było biurowiec postawić! To się w pale nie mieści.

I żeby było jasne, nie rozgrzeszam władz Wisły. Nie chcę żeby utrzymywał ją podatnik. Chcę tylko rozsądnych rozwiązań, korzystnych na dłuższą metę dla wszystkich stron. A żeby do takich dojąć, miasto musi sobie uświadomić, że też święte nie jest i dało dupy po całości. Ale skoro nawet sami kibice mają z tym problem, to tym bardziej kasztany z urzędu zachowują się, jak się zachowują.

Murphy
Murphy

Janusz Ekspert Kibol
Ja nic nie palę. Ale jestem przekonany że to co łykasz zamieniło Ci mózg w gówno.
Rzeczy oczywiste idź tłumaczyć przedszkolakom.

A władze klubu w kwestii przebudowy nic nie miały do powiedzenia? Co, to dzieci były? I nie były to czasy śmiesznych Meresińskich, czy typków pokroju Miśka. Wtedy w klubie kręcili się ludzie z większym pojęciem o futbolu. A właściciel nie był miękkim chu robiony.
I co wszyscy nagle doznali masowego zaćmienia????
A Ci którzy klub przejmowali byli albo są jeszcze większymi debilami, jeśli przejęli go bez zaglądania w zestawienia aktywów i pasywów i bez wykonania prostych operacji które doprowadziłyby ich do stwierdzenia że hola hola, ale takiego biznesu to ja prowadził nie będę.
Chyba że jest to genialna przykrywka pod całkiem inny biznes, co by mnie jakoś wcale nie zdziwiło.
Przy okazji jak rozumiem miasto jest również winne karuzeli zawodniczo trenerskiej, generującej horrendalne koszta. I temu że klub nie potrafił skonstruować umowy dla Carlitosa w taki sposób żeby nie odszedł za frytki
I można by tak wymieniać i wymieniać.
Ale po co.
Widzę że w poście poniżej dość składnie określiłeś to o co chodziło, droga na skróty i złoty strzał.
Faktycznie złoty strzał sobie zafundowaliście. Który najprawdopodobniej skończy się zejściem klubu, i mozolną budową od niższej klasy rozgrywkowej.
Może dla Was tak jak dla Widzewa ŁKS, czy Pogoni, będzie to najlepsze rozwiązanie.

Janusz Kibol
Janusz Kibol

KUBA97 Stano ma rację, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy, bo nie zaakceptowaliśmy tego, że musimy przynajmniej na chwilę spuścić z tonu. Zamiast mozolnej odbudowy, wybraliśmy drogę na skróty, Oczywiście, mogło się udać, bo piłka bywa nieprzewidywalna i jeden złoty strzał transferowy potrafi przynieść miliony. Było o krok od inwestycji ze strony Bragiela itd. Jednak taka polityka niosła za sobą duże ryzyko. Podsumowując działania zarządu, można powiedzieć, że żyjąc na kredyt, odsunęli tylko agonię w czasie, licząc że po drodze uda się coś wykombinować, albo może trafi się jakiś bonus, sponsor, inwestor, sukces sportowy itp. Po dwóch latach wracamy w zasadzie do punktu wyjścia.

W akapicie mówiącym o relacji z miastem, Stano nie uwzględnia jednak wrogiej postawy urzędasów. Trochę naiwnie wierzy w ich dobrą wolę. Ja nie chcę, żeby miasto nas utrzymywało, tak jak to się dzieje niemal we wszystkich ekstraklasowych klubach. Chcę tylko, żeby rozumieli, że istnienie Wisły leży w interesie samorządu i lokalnej społeczności. Pozbywając się Wisły nie pozbędą się kosztów utrzymania stadionu, który jest architektonicznym bublem, a wygenerują dodatkowe straty, bo tak duży klub w jakimś tam stopniu oddziałuje pozytywnie na gospodarkę Krakowa.

Postawa radnych na wczorajszym posiedzeniu pokazuje, że tego nie rozumieją. Niektórzy popisywali się niebywałą wręcz ignorancją i złą wolą. Wydzwanianie do PZPN z domaganiem się cofnięcia licencji, jest tego dopełnieniem. Wielu politykom i urzędasom zależy na tym żeby nas po prostu zniszczyć, skoro nadarzyła się okazja. I mają w dupie to, że zbudowany za 600 baniek (dwukrotnie przepłacony) stadion bubel będzie stał pusty. Nie dostrzegają, że to będzie nie tylko spektakularna porażka Wisły. ale też i miasta. I za tą niebywałą arogancję, ch*** im w cyce!

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Zeby daleko nie szukac Legia Boguslawa zyla na kredytach i zloty strzal (kasa z LM i za transfery Niko i Prijo) poszla na splaty ITI i kredytow biezacych.
Jakby nie bylo kasiorki z LM to byloby cieplo bo dlug wynosil niemal roczny budzet.

PS. I nie jest to przytyk do Legii tylko takie sa realia futbolu. Patrz problemy Wolfsburga.

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Miszcz Joda W piłce nożnej od ryzyka się nie ucieknie. Nawet gdy próbuje się je ograniczać, może przynieść to odwrotny skutek. Mało to razy kibice zarzucają swoim klubom zbyt zachowawczą politykę, prowadzącą do stagnacji? Problem z Wisłą jest taki, że czasem to ryzyko było równoznaczne wręcz z głupotą. Z drugiej strony, mogło się tak zdarzyć, że miasto jeszcze trochę poczekałoby na kasę, a za Carlitosa przyszłaby porządna oferta z zagranicy, powiedzmy 2mln euro. I klub wyszedłby na prostą. Wyszło jak wyszło i odpowiedzialność spada ostatecznie na zarząd, niezależnie od ich dobrych, czy też złych intencji. Taka robota.

konserwa
konserwa

„Genialnie” zdiagnozowany problem 🙂
Problem według R89… polega na tym, że miasto chce realizacji umowy, którą podpisało z podmiotem. Nie jakiejś natychmiastowej realizacji, ale po cierpliwym odczekaniu prawie 3 lat, gdy podmiot wypłacał setki tysięcy euro Zarządowi, gdy kupował Hiszpanów, płacił zawodnikom, a jednocześnie okradał obywateli swego miasta.
Tak, problemem jest miasto, które nie chce uznać, że klub z Reymonta jest bytem ponadprawnym, świętym i obowiązują go inne zasady niż resztę pospólstwa.

Gratuluję Panu R89 przenikliwości i socjo-ekonomicznego autyzmu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

konserwa
konserwa

Chłopie, jak Ty byłeś w przedszkolu, ja już chodziłem na mecze. A co do meritum, łatwo się przerzucać w stylu właśnie podstawówki a trudniej spojrzeć prawdzie w oczy. Powiedz mi, czy gdyby nie bandyci rządzili klubem, a dajmy na to Czerwiński, okradanie miasta i obywateli, bezczelna kpina z praworządności byłaby bardziej uzasadniona? Miastu oczywiście przeszkadza ten zarząd, ale gdyby płacił, to nie byloby sprawy. Miastu przeszkadzałby też zarząd złożony ze świętych i aniołów, gdyby miał takie zaległości i wykazywałby się taką arogancją jak obecny. Czy rozumiesz już co oznacza czytanie ze zrozumieniem?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

konserwa
konserwa

Racja, ja wagarowałem i dlatego zarządzam teraz ludźmi a Ty się musisz dowartościować aktywnością w necie. Sorry kolega, ale czkawki ze śmiechu dostaję czytając Twe posty.

gorham
gorham

Skończ pasiasty konserwo pieprzyć o bandytach rządzących klubem ! Podobno jesteś za praworządnością czyli wiesz że bandytą jest ktoś kto ma wyrok ! I kto wg ciebie z Zarządu Wisły ten wyrok ma? Więc przestań powtarzać te śmieszne pasiackie slogany bo jesteś na forum ogólnopolskim ! Nie kompromituj Krakowa !
A co do bandytów to , rzeczywiście sporo ich było na ostatnich derbach na waszym stadionie …

konserwa
konserwa

Mylisz adresata, a bandytach z którymi nie chce współpracować miasto pisał tak gorliwy wiślak jak RB9 …coć tam
Ja się tylko odnoszę do jego posta.

Broncur Rynek
Broncur Rynek

Stano, niestety, ale w punkt. Bez wchodzenia w szczegóły, ale generalnie trafnie. I my to widzimy już od wielu miesięcy, tylko tak nie robimy.

Murphy
Murphy

A z jakiej racji PZPN ma ratować Wisłę? Ile można pobłażać, ile będzie powtórek z kombinacjami jak ŁKS, jak z Ruchem, ile jeszcze „ostatnich szans”
Klub jest chory, zarządzają nim z tego co można przeczytać kryminaliści. Człowiek który doprowadził klub do jednej z największych kompromitacji, jaką było roczne wykluczenie z pucharów – za pomocą noża – teraz w nim rządzi.
Wizyty policji na stadionie, i to nie w czasie meczu, niedługo staną się normą.

Przepraszam, ale taka Wisła nie jest Ekstraklapie do niczego potrzebna. Niech zleci z wielkim hukiem o ligę albo dwie. Może wtedy niektórzy się przebudzą i pogonią kryminalistów, i z trybun i z gabinetów.

gorham
gorham

ok , masz rację . I przestań już wykazywać „troskę” o Wisłę .
Bo ktoś kto życzy aby Wisła spadła o 2 ligi na pewno nie jest Wiślakiem . A kim jest , ja już wiem…

Murphy
Murphy

Szczerze mówiąc nie troszczę się o Wisłę. Interesuje mnie generalnie stan polskiej piłki w tym klubowej. A tego nie poprawimy, jeśli dalej będzie się tolerować pewne sytuacje. Wystarczająco długo wcześniej tolerowano dziadostwo na ŁKS, ratowano Widzew. dawano kolejne terminy Ruchowi, itd.
Pora na normalność. Jeśli pierwszą ofiarą normalności będzie Wisła, to trudno.
Jeśli będzie musiała przejść przez spadek, czy administracyjną degradację, o klasę albo dwie, żeby wrócić, do normalności, bywa.
Tak samo będę pisał w wypadku każdego innego klubu w jakiejkolwiek klasie rozgrywkowej.
Bądź więc łaskaw swoje domysły o tym kim niby jestem wsadzić w buty, albo głęboko w dupę.
Mam to gdzieś.

gorham
gorham

Życzę dalszej wytrwałej walki o „stan polskiej piłki” . Natomiast moje zdanie w sprawie tzw .normalności jest takie iż o dłużnika(tu Wisłę) trzeba walczyć z jedenej prostej przyczyny . Upadłość (a jak widzę tego jej życzysz) powoduje zamęt na rynku . Wielu pokrzywdzonych kontrahentów , na 100% nie zobaczą ani złotówki czyli realne straty dla tych firm . Więc jeśli da się naprawiać to naprawiać trzeba . Bo tak jest lepiej . Inną sprawą jest czy naprawić się da , a jeszcze inną sympatie/antypatie klubowe

Murphy
Murphy

Taka jest różnica. Że ja patrzę dalej niż koniec swojego nosa.
Tak bo teraz kontrahenci przecież dostają swoje pieniądze, a magistrat poszedł do sądu bo Wisła płaci za dużo i sporo przed czasem……
Nosz kurw….

konserwa
konserwa

Gotham ładnie ująłeś to co dawno dawno temu mówiłem mojemu nalepszemu przyjacielowi wiślakowi zresztą. Jako niewiślak przewidywałem wówczas odejście Cupiała i upadek klubu a jako radę podawałem drogę Pogoni, czyli start od zera.
Ty może odbierasz to jako skrajne antywislactwo ale w mim całkowicie neutralnym kibicowsko rozumieniu jest to jedyna sensowna droga sanacji.

Wyobraź sobie, że najbardziej zawzięci kibice Cracovii nie życzą sobie abyście zaczęli od 5 ligi ale by ten stan agonii trwał.

gorham
gorham

Drogi konserwo , mówiąc poważnie -upadek Wisły do 4 ligi byłby porażką .Ja rozumiem że wszyscy sympatycy somsiadki byliby w siódmym niebie .
Ale Wisła nie upadnie , wasze niedoczekanie . Proponuję zająć się własnym podwórkiem bo to trochę wstyd ,że przy tak zacnym sponsorze (już 15 lat?) dalej macie tak „wspaniałe ” wyniki…

bastion79
bastion79

Nie wiem ile wizyt policji to norma, natomiast były już odwiedziny niebieskich i to całkiem owocne, bo przechwycili papierosy bez akcyzy. Oczywiście zarząd Wisły zdziwiony, oni tylko wynajmowali pomieszczenia, nie wnikali co się tam dzieje. Ot, zbieg okoliczności.

lubie mezo
lubie mezo

Stawianie słów „wielkość” i „ekstraklasa” obok siebie trąci niezłym poczuciem humoru.

Urkides
Urkides

Mowa jest wielkości w ramach Ekstraklasy.

lubie mezo
lubie mezo

No wiem urkidesie

Vinnie
Vinnie

No dobrze, a co na to PZPN, który po ubiegłym sezonie wyraźnie zaznaczył, że nie będzie pobłażania dla drużyn w ESA grających na wynajętych stadionach. Nie masz obiektu, nie pchaj się do ligi, w wielkim skrócie.

„Klub, który nie będzie miał odpowiedniego stadionu, nie zostanie dopuszczony do rozgrywek, a awans uzyska kolejny, który takie wymogi spełni. Chodzi o taki przypadek, jak Sandecji Nowy Sącz, która gra na wynajętym obiekcie w Niecieczy.”

Czy chociażby te zasady nie uprawniają do wykluczenia Wisły Kraków z rozgrywek? W trakcie sezonu spodziewam się oczywiście minusowych punktów dla tego klubu, dziesięć w plecy nie będzie jakimś wielkim zdziwieniem.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Przecież wszystkie kluby wynajmują swoje stadiony. Jest jakiś który jest właścicielem swojego? No chyba nie

Vinnie
Vinnie

Termalica chyba ma swój, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, by klub grał w swoim mieście, na swoim rodowitym obiekcie, a tu zanosi się na to, że Wisła będzie grała na Śląsku. Czepiasz się, Wisła przy Reymonta, Cracovia przy Kałuży, Legia przy Ł3, Pogoń przy Twardowskiego itd itd. I to jest zdrowe, jeśli Wisła nie jest w stanie grać przy Reymonta, jeśli na to ją nie stać, to jakim cudem stać ją będzie na grę powiedzmy w Tychach? Za darmo dostaną obiekt od GKS? Tu będą jeszcze gorsze szopki niż z Ruchem, więc im prędzej ukręcą głowę temu choremu tworowi, tym lepiej. Nie grają przy Reymonta, wypad z ligi i po temacie.

Murphy
Murphy

@Vinnie
Właśnie to ciekawe, na jakich zasadach obiekt w Tychach wynajmą. Nagle znajdzie się na to kasa?
Czy może wpływy z biletów będą pokrywać koszta wynajęcia a górka będzie trafiać do Wisły.
Myślę że sprawą należy zainteresować radnych w Tychach, bo za chwilę będzie powtórka z rozrywki, i Wisła będzie zalegała za dwa, a nie za jedne stadion.

Vinnie
Vinnie

I generalnie złości mnie coś takiego, że Wisła ma obiekt o jakim w Szczecinie możemy tylko pomarzyć, ale do rządzenia klubem dorwała się banda zafajdanych golasów bez pojęcia, opłacają z trzech czy czterech trenerów na raz, a nie stać ich na regularne opłacanie wynajmu obiektu. I co kurwa? Elegancki stadion przy Reymonta, jakąś Garbarnię stać z całym szacunkiem do Garbarni, a Wielkiej Wisły nie? To rak zakichany jest, jak widać, a nie klub. Walczymy o ten stadion w Szczecinie, a tu gołodupce mają wszystko jak się patrzy, dostali od miasta i co? Nie płacą i setki baniek pójdzie psu w cztery litery jak upadną? Z 6-7 lat im zejdzie do powrotu do ESA, jeśli spadną do czwartej ligi jak my kiedyś. Minimum, a stadion w tym czasie będzie niszczał. Kury szczać prowadzać Sarapato, czy jak ci tam kobieto marna na nazwisko.

Murphy
Murphy

@Vinnie
Garbarnia nie będzie wynajmowała całego obiektu. Jedna trybuna, i to w dodatku dolny poziom z tego co pamiętam. Od tej najgorszej najbardziej oddalonej od boiska strony. Bo więcej nie potrzebują.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Musisz wziąć pod uwagę że żadnego klubu w PL oprócz Legii nie stać na opłacanie swojego stadionu, dlatego albo są one z takich opłat albo zwolnione, albo płacą symboliczne kwoty, jednocześnie dostając kilkukrotnie większe dotacje od miasta. Tylko Wisła, Cracovia i Legia nic od miasta nie dostają przy czym Wisła za stadion musi płacić miastu 2,5 miliona rocznie, tylko Legia ma więcej do zapłaty, a taka Cracovia płaci zaledwie 0,5 miliona. Czyli za jedną roczną opłatę Wisły Cracovia mogłaby grać przez 5 lat. Obwiniasz niekompetencję zarządu Wisły, ale jestem przekonany że gdyby równe zasady panowały dla wszystkich klubów w Eklapie i wszystkie płaciłyby po 2,5 mln rocznie a od miasta nie zobaczyłyby ani złotówki to tylko Legia i Lech nie miałyby problemów.

Murphy
Murphy

@Wróżka
Skończ pieprzyć człowieku. Legia płaci za inny stadion, a Cracovia, za inny, jeszcze za inne stadiony płaci Pogoń, czy Jagiellonia, czy Lubin.
Nikt Legi nie zabraniał budować stadionu na 15 -16 tys. I na takim grać. Wtedy płaciłaby pewnie zdecydowanie mniej. Może nie pół miliona, ale też nie 2,5

Vinnie
Vinnie

Wróżka. Gdybym był prezydentem Krakowa, to inaczej rozmawiałbym z Cupiałem i Filipiakiem, niż z Meresińskim, czy Miśkiem. W Szczecinie mogliśmy mieć spore pretensje do naszego Prezesa za przeróżne działania, jednak nikt mu nie może zarzucić, że nie umie rozmawiać z miastem. Zyskujemy na tym wszyscy pomału, bo różnie było, ale widać teraz ewidentnie, że każda ze stron chce być partnerem dla drugiej. My kibice też dla Prezesa stajemy się partnerami. Patrząc po tych wszystkich klubach naprawdę zaczynam doceniać to gdzie obecnie jesteśmy i dzięki komu. Szanuj prezesa swego, bo możesz mieć Miśka krakowskiego. I tak bym zakończył dyskusję.

konserwa
konserwa

Ale Ty pier….lisz. Masz Ty jakiekolwiek pojęcie o ekonomii, zarządzaniu ?
Wisła mogła mieć tak jak Cracovia, być operatorem stadionu i płacić grosze + media + przeglądy + UDT + Straż…. itp Czemu tego nie wzięła ?
Skarżyć na cały świat może się każdy, ale najczęściej świadczy to tylko o nieporadności skarżącego.

yorki
yorki

Wróżka, mylisz się strasznie!

Cracovia płaci miastu ZALEDWIE 0,5mln zł dlatego, ponieważ jest operatorem stadionu! Do tego 0,5 melona dolicz jeszcze media oraz wszystkie koszty związane z obsługą i konserwcją obiektu takie jak murawa, drobne remonty (notabene czytałem na loevekrakow, że ostatnio był większy remont na stadionie który pochłonął ok 1mln zł. zapłacił klub) itp. Natomiast Wisła płaci z góry ustaloną z miastem kwotę za wynajem stadionu! Dodam jeszcze, że dwa lata temu miasto zaproponowało Wiśle bycie operatorem (kwota ok 1,1mln zł rocznie) na co klub odpowiedział negatywnie. Siejesz propagandę wyciągniętą wprost z tekstów Knury czy Migi którzy robią co mogą by jakkolwiek odwrócić uwagę od tego, że z „Wielkiej Wisły” została tylko Wisła….

Murphy
Murphy

yorki
Nie ma się co dziwić że Wisła operatorem stadionu nie chciała być.
Przy Reymonta powstał niestety dość nieestetyczny i mało funkcjonalny potworek.

yorki
yorki

Murphy
Jasne, dla mnie to największy bubel stadionowy w Polsce. Pamiętam jak w latach ’06-’08 Wisła chciała stadion na 20tys. a potem dostaliśmy Euro i miasto zaporoponowało +30tys pojemności. Czy wtedy ktokolwiek z Wisły (zarząd, kibice) postawił jakiś sprzeciw? Nie! była masa ochów i achów i cmokania i ogólnego zadowolenia w świetle przyszłych występów w LM. Jak się skończyło? widzimy dzisiaj.

TotoRiina
TotoRiina

Cracovia jest OPERATOREM stadionu. Czego nie rozumiesz ? Ponosi wszelkie opłaty związane z jego funkcjonowaniem. Wisła wynajmuje jedynie na dni meczowe, czyli nie płaci nawet za ochronę podczas meczu.
Kowal z ZISu wczoraj powiedział, że Wisła sama odrzuciła możliwość bycia operatorem stadionu, gdzie sam czynsz ( 500tys. Cracovii) wynosiłby 1 100 tys.
Tyle, że koszta utrzymania stadionu przez cały rok, to kolejne kilka milionów…

Ale tak, złe miasto, Wisła ma przecież w zarządzie samych geniuszy zarządzania.

gorham
gorham

a ile to Cracovia „wydała” na remonty i utrzymanie stadionu ?No ile , konkretnie z rozpiską kwoty i celu wydatku?
Na razie to słychać o aferze prokuratorskiej w sprawie elektronicznych band reklamowych . Najpierw skompensowano sobie ich zakup z zobowiązaniami do miasta czego nie można było zrobić ! Oj , jaka rysa na niezłomnych prezydencie oraz ZIS , ciekawe jak to się skończy…
A jeszcze co do band-część z nich zostało zdemolowanych przez „niezmiernie kulturalnych kibiców” podczas derbów . Ciekawe kto poniósł koszt odtworzenia i czy to również będzie „skompensowane” z miastem…

Murphy
Murphy

Dlaczego Cracovia ma się z czegoś tłumaczyć??????
Jak się chcesz przekonać czy z kasy miasta coś idzie, to wystąp o te informacje do miasta. A także o informację czy Cracovia płaci na czas, i czy płaci w terminie.

gorham
gorham

Po pierwsze , „rozliczeniami ” na linii Cracovia-miasto zajęła się prokuratura …
Po drugie ,” legendą ludową” jest tłumaczenie że płaci mniej za stadion bo jest operatorem . A na stadionie nie robi się nic , jest tylko eksploatacja (fakt, obiekt nowy i nie wymaga wielu zabiegów) i nikt nie myśli o jakichkolwiek remontach . Oczywiście zapewne jest to w zgodzie z umową (bo jakże , trzeba było dać takie zapisy aby nikt się w razie czego nie przyczepił) którą zapewne zatwierdzała „gospodarna” pani Król

TotoRiina
TotoRiina

Szkoda komentować twoje DOMYSŁY, bo zapewne podobnie jak ja nie znasz wszystkich zapisów umowy, ani zakresu odpowiedzialności jaki spada na operatora.
Pisanie tekstów na poziomie ” na stadionie nie robi się nic, jest tylko eksploatacja” to w ogóle poziom podstawówki. Jeśli obiekt wymagałby remontu, a jego właściciel uznałby, że operator nie wywiązuje się z jego konserwacji, tym samym łamiąc zapisy umowy, to zapewne taka umowa byłaby rozwiązana, lub operator byłby obciążony umownymi sankcjami.

TotoRiina
TotoRiina

Jeśli mówimy o aferze , to kwestią wątpliwą jest brak rozpisania zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych przetargu i tym się zainteresowała prokuratura. Inna sprawa, że nie wiem, co to ma do kwestii operatora.
Jeśli potrzebujesz dokładnych danych to napisz do BIPu czy ZISu, ja nie posiadam takich danych, ale każdy kto ma pojęcie jakie są koszty utrzymania takich obiektów może się domyślać ile to wszystko kosztuje.
Powtarzam, nikt Wiśle nie bronił być operatorem stadionu przy Reymonta 20.

konserwa
konserwa

W przeciwieństwie do Ciebie mogę mówić o faktach zamiast uprawiać propagandę. Człowiek z mojej firmy z ramienia telefoniki był przez pół roku (2012) odpowiedzialny za funkcjonowanie obiektu i stąd wiem co nieco jak to wyglądało. Wisłę byłoby stać na bycie operatorem tak jak stać jest na to Cracovię, ale wymaga to pewnych kosztów, nie utrzyma się obiektu zatrudniając ludzi za minimalną stawkę, do tego dochodzą kluczowe instalacje: pożarowe, tryskaczowe, oddymianie itp – nie ma nic za frajer. A Wisła to taki klub, który chce mieć wszystko za frajer i dlatego eksperyment roku 2012 upadł, Telefonica wycofała się z operatorstwa (moim zdaniem to był gruby błąd Cupiała) i wzięła na swe barki znacznie większe obciążenie finansowe.

Trzeba być naprawdę pozbawionym elementarnej wiedzy, by za błędy swego dobroczyńcy obciążać miasto, które przez ostatnie 6 lat wykazało się nie tyle anielską cierpliwością co zahaczająca już o kodeks karny niegospodarnością w kontaktach z Wisłą.

Urkides
Urkides

Vinni
W Tychach zaciągną nowe długi. Przecież oni mają mentalność „wyłudzaczy kredytów”. Zadłużyć się gdzie się da a potem zamknąć firmę, przenieść cały majątek do innej, w starej zostawić słupa i żyjemy od nowa.

Kolejosz
Kolejosz

Sorki, że tak się wam w dyskusję wtrącam, ale kto to z tymi Tychami wymyślił?
Delikatnie mówiąc Wisła nie jest tu mile widziana i nie wyobrażam sobie, żeby właśnie tutaj miała rozgrywać swoje mecze.
Poza tym sami mamy w Tychach przewlekłe problemy z murawą przy rozgrywaniu meczu na dwa tygodnie, a co dopiero przy graniu co tydzień.
Konkludując; jest jakieś źródło tego pomysłu, czy to tylko tak od czapy rzucone losowe miasto?

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Kolego, tak gwoli scislosci to Lech czy Legia nie graja na „swoim” stadionie. Przyjdzie nowa wladza, stwierdzi, ze za uzywanie stadionu chce 50 mln pl albo i 100 mln pln i co wypierdolic Legie czy Lecha bo bedza musiali grac w Plocku czy w Zabrzu?

Licencja klub nie jest
przypisany do stadionu jak chlop panszczyzniany do ziemi. Miasto moze zrobic co chce ze swoim stadionem. Teoretycznie moze go nawet zaorac (co mialo miejsce gdzies na Balkanach).

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Docenilbym Urikides bys zamiast jak pizda minusowac czy plusowac cos merytorycznego dodal.

Wiesz ile kosztuje wynajem stadionu Eintrach Frankfurt? 8 mln eur rocznie czyli 12% budzetu klubowego. Plus miasto (nie klub) trzepie kase od sponsora glownego.
Nowy stadion kosztowal na obecne 188 mln eur (oddany w 2005). Policz za ile miasto zarobi na inwestycji.
A teraz wez Legie, gdzie klub placi smieszna kwote 5 mln pln (4% budzetu) i trzepie kase od glownego sponsora. Przeciez to jest parodia.

Urkides
Urkides

” Wydawała przyszłe zyski na poczet sukcesów, które nie nadchodziły.”
To nie jest chyba nowe podejście w Wiśle albo nawet w całej lidze. Skąd biorą się bankructwa klubów? Z braku realistycznego i pozytywistycznego podejścia do sprawy.
Największymi zakładnikami takich sytuacji są tzw. stare firmy. Ich kibice domagają się natychmiastowej budowy „potęgi”i zazwyczaj wygląda to żałośnie wynikowo i dramatycznie budżetowo.
Jest jeszcze jeden aspekt tego zamieszania. Być może miasto wykorzystując dramatyczną sytuację finansową Wisły chce się pozbyć z niej całego tego szemranego towarzystwa które handluje ludźmi, nielegalnymi fajami, narkotykami i lata po mieście z maczetami.
Przyduszą ich i zmusza do sprzedaży klubu komuś z lepszą reputacją i większymi pieniędzmi.
Ale nie wiem czy znajdzie się chętny, bo zarządzanie klubem z gangsterami na karku to nie jest sprawa ciekawa.

Murphy
Murphy

@Urykides
To jest akurat codzienność kilku klubów w naszej ekstraklapie. Ale w zasadzie tylko w Wiśle doszło do takiej farsy.

Urkides
Urkides

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o „codzienności”, czy nierealne plany czy uzależnienie od bandyterki?
Ja mam taką nadzieję że fakt upadku naszej ligi dostrzega już tak wielu ludzi że to w którymś momencie musi zmienić sposób myślenia.
Pewien racjonalizm w budowaniu zespołów już widać i co raz więcej klubów zaczyna rozsądnie gospodarować pieniędzmi.
Jeśli chodzi o bandyterkę, to nie wiem co się wydarzy, bo po finale PP i zakończeniu ligi w Poznaniu rozpętała się medialna burza ale jak to w Polsce, wygląda to na kolejny słomiany ogień, który szybko wybucha i równie szybko gaśnie dając małe efekty.
Jakoś nie słyszę o spotkaniach mających wypracować zmianę prawa albo praktyki prawnej na bazie istniejącego, które pozwoliło by zapanować nad tą hołotą.
Jeśli nie sformatujemy naszej piłki do potrzeb biznesu, we wszystkich jej aspektach, to będą w nią inwestować nieliczni.

Murphy
Murphy

Nie chodzi o uzależnienie od bandyterki, ale to że bandyterka próbuje rządzić nie tylko na trybunach. Ale i w gabinetach prezesów. A w Wiśle faktycznie rządzi, i nie wiadomo, czy zaraz nie dowiemy się że wykorzystuje klub jako przykrywkę do jakiś brudnych interesów.

Wisła jest tutaj przykładem wymownym. W długi wpadała od czasów braku awansu do LM, po przegranym dwumeczu z Cypryjczykami. Do tego jeszcze kompletnie kretyńska polityka, która prowadziła do tego że trzeba było płacić nie tylko trenerom którzy faktycznie nimi byli ale i tym których zwolniono.

Zmiany pozytywne, oczywiście są dostrzegalne.

Urkides
Urkides

Murphy
No to się zgadzamy, bo ja też uważam że te „dymy na trybunach” to jest wierzchołek góry lodowej i służy między innymi do wywierania presji na zarządach klubów.
Stawką są dochody z firm ochroniarskich, kateringu a może nawet z transferów.
Straty które mogą spowodować bandyci są ogromne a piłka i tak jest dosyć ryzykownym biznesem, jeśli do tego dołożyć ryzyko związane z bandytami, to robi sie nieciekawie dla właścicieli.
Kiedyś oglądałem reportaż o terroryzmie. Akty terroru są bardzo tanie a zapobieganie im horrendalnie drogie. Podano przykład min podkładanych w Afganistanie. Koszt jednej miny to około 7 USD. Amerykanie wdrożyli program wykrywania min który kosztował ponad 200 mln USD. To terroryści usunęli z min części metalowe, miny jeszcze potaniały a cały program można było wyrzucić do śmieci.
Na szczęście można kontrolować kto przychodzi na stadiony albo kto wywiera naciski na kluby, tylko kluby muszą się odważyć na współpracę z policją a policja musi się tym poważnie zajmować i dac gwarancję współpracującym że nie zostawi ich samych. Inaczej nikt nie będzie ryzykował swojego zdrowia żeby zatrzymać szantażystów.

The BFIYEH
The BFIYEH

To nie takie proste. Spójrz na swoją Legię, która gdyby nie LM to róznie mogło być ale dzięki ryzyku macie wymierne sukcesy. U nas w Kolejorzu Rutki nie podejmują ryzyka, ale gablota pusta… i co lepsze?

okrutnik
okrutnik

Wisłą nie rządzą kibice , tylko bandyci . Kibicom sie to nie podoba , ale nic nie moga zrobić .

ulame21
ulame21

Zgodzę się że w skali krajowej Wisła powinna zrozumieć że to nie te czasy już ale w Krakowie to choćby się waliło paliło a Wisła grała na stadionie w Niecieczy to nie wyobrażam sobie piłkarsko być gorszym od Cracovia to już by śmierdziało za mocno spadkiem. Organizacyjnie jest dno ale sportowo jakoś to wygląda.

Urkides
Urkides

Masz na tyle małą wyobraźnię że nie dostrzegasz że Cracovia już jest w innym miejscu niż Wisła pod względem sportowym i organizacyjnym.

Taiczo
Taiczo

Sorry bo uważam, że takie kluby jak Wisła to powinien być top3 naszej ligi, ale skoro nie stać ich na granie na własnym obiekcie to powinno im się odebrać licencję bo od grania po wyjazdach lepiej w klubie nie będzie, a sprawa stadionu to jedynie ta część góry lodowej, którą widać.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Jeszcze raz wkleję to zdjęcie z podsumowania zeszłego sezonu

View post on imgur.com


I skoro uważacie że „jak ich nie stać na opłacanie własnego stadionu to niech spływają” to powiedzcie mi ile klubów w sytuacji Wisły byłoby na to stać? Może z 5? I to tylko może. Prawie wszystkie kluby dostają pomoc od miasta a za stadion płacą wiele mniej od Wisły.
Sam uważam że to niezdrowe by podatnicy mieli się dorzucać do zawodowych klubów piłkarskich, ale nie zmienia to faktu że Wisła musi rywalizować z klubami które tą pomoc otrzymują, a sama tylko ponosi olbrzymie koszty.
Jakby inne miasta były takie surowe jak Kraków względem Wisły nagle by się okazało że na grę w eklapie stać 5 klubów na krzyż.

Murphy
Murphy

Sorry ale o co Ty masz pretensje. Że drogo? Ktoś tą umowę negocjował. Trzeba było negocjować inną. Zmieniać. Wynajmować tylko część trybun. Dolne sektory. Kombinować. Może pozbyć się z trybun bandytów którzy powodują straty finansowe.
Ile jeszcze miasto mogło czekać? I na co? Aż dług urośnie klub spadnie do 4 ligi właściciela wsadzą do mamra.
Przecież jeszcze chwila, a do UM wkroczyłby prokurator z CBA albo jeszcze jakieś inne trzy literki i zapytały, z jakiej racji Wisła Kraków zalega z opłatami i nikt z tym nic nie robi.
A może Wy, albo Wy macie jakiś nieformalny układ z kimś z Wisły. I jakąś korzyść z tego czerpiecie.
Sorry, ale jesteś naiwny albo głupi.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Ironią jest fakt że ledwie 2-3 tygodnie temu do UM wkroczyło już CBA w związku z umorzeniem przez Kraków 1,2 miliona złotych długu Cracovii 🙂

Murphy
Murphy

Chodzi nie o umorzenie długu. Tylko zakup band bez przetargu.
Tutaj ironii nie ma. To jest raczej kolejny klocek do układanki. Skoro grzebią przy jednym. To zaraz mogą zacząć grzebać przy drugim jeśli nic z tym nie zrobimy.
Ale to nie jest już w zasadzie wina UM. Tylko tylko i wyłącznie Wisły.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/krakow-prokuratura-bada-podejrzane-interesy-urzednikow-i,4702513,art,t,id,tm.html
Tak, Cracovia kupiła sobie bandy reklamowe za które zostało umorzone 1,2 miliona złotych długu za stadion
„Propozycja była taka, że Cracovia kupuje urządzenia, a w zamian za to miasto pomniejsza jej – o wysokość poniesionych kosztów – zaległości za czynsz, którego nie zapłacił klub dzierżawiąc stadion.”

Murphy
Murphy

No i?
Gdzie tutaj to umorzenie? Bandy owszem stoją na stadionie Cracovii, i są wykorzystywane w meczach ligowych, ale formalnie należą, tak jak i stadion do miasta.
Trzeba mieć pretensje do magistratu że zgodził się na taką transakcję. Która faktycznie dla miasta korzyści nie przyniosła. Bo band wymagała Ekstraklasa w ramach licencji, więc miasto nie miał obowiązku ich finansować.
Czyli jak pisałem kolejny powód do tego żeby teraz Wiśle nie odpuszczać, skoro raz już się na Cracovii sparzyli.

Teraz pytanie. Kto zakupił takie same bandy na stadion Wisły? Wisła, czy też zapłacił magistrat

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Gdzie to umorzenie? No kurwa w cytacie który wkleiłem specjalnie żebyś takich głupich pytań nie zadawał…

Murphy
Murphy

@Wróżka.
Umiesz czytać. Bo o tym że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to już wiem.
Mowa jest nie o umorzeniu, ale pomniejszeniu. Fakty są takie że te bandy należą teraz do miasta. Stoją na miejskim stadionie, a Cracovia ich tylko używa.
To że w magistracie podjęli taką głupią decyzję, to inna sprawa.

SimonBelleme
SimonBelleme

W psim elementarzu są chyba inne litery, skoro tacy troglodyci nie ogarniają umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Po co sie wysilasz. I tak banda debili bedzie twierdzila, ze to tylko wina Wisly. W Cracovii (czy w Zabrzu, Gdynii itd.) juz sobie poradzili 😉

konserwa
konserwa

I o czym to świadczy? O niezaradności Wisły czy Cracovii ?
Kto bronił Wiśle zainwestować w stadion i negocjować stosowne zmniejszenia długu? Nikt.
Cracovia wynegocjowała sobie tak jak chciała,m pistoletu do głowy żadnemu urzędnikowi nikt nie przytykał, jesli są tam jakieś błędy formalne to co najwyżej ze strony miasta i nim interesuje się prokuratura. Ale oczywiście „mądrzy inaczej” geniusze ekonomii z R22 chcieliby w tym umaczać rywala. Zawiść, prostota, elementarny brak wiedzy, zasad i honoru, czyli nic nowego.

gorham
gorham

hahaha , błędami „formalnymi” interesuje się prokuratura , taaaaa…
A teraz na poważnie -łapówą śmierdzi na kilometr!

bastion79
bastion79

Wróżka. To polityka, nic innego. Zbliżają się wybory, więc cba szuka, weszy, a ziobrowa prokuratura będzie stawiała zarzuty. Ciemny lud to kupi.

The BFIYEH
The BFIYEH

Z dupy tabela. Wisła płaci 2,5 mln ale nie ma ŻADNYCH kosztów utrzymania a Lech ma niski czynsz ale stadion na jego barkach. Jak chcesz to porównac?

1234qwer
1234qwer

Wisła ze stadionem leci w chuja od dłuższego czasu i miasto szło jej na rękę trzykrotnie i podpisywało ugody, ale stwierdziła, że w chuja będzie lecieć dalej, więc miasto uderzyło ręką w stół. Oni mają 7,5 miliona długów za stadion nie płacą od dwóch lat nawet symbolicznych kwot, dopiero teraz przelali milion, bo im się w dupach paliło. Przypomnę, że Wisła min. za dzień meczowy i skyboxy bierze pieniądze i to niemałe( które pewnie wystarczyłyby na opłaty za stadion), ale woli je zatrzymać czyt. kraść bo inaczej się tego nie da nazwać. Wiedzieli przed sezonem jaka jest sytuacja, ale nadal lecieli w chuja min. kupują Lisa (a co tam stać nas).
Sprawie nie pomogły nadchodzące wybory oraz przede wszystkim zamieszanie z Miśkiem.
Największym problemem Wisły jest to, że rządzą nią bandziory, dlatego nie ma sponsorów, dlatego nie ma tego gościa z Ameryki.
Swoją drogą najbardziej zastanawiający jest fakt dlaczego dziennikarze nie nagłaśniają sytuacji z Wisłą (Misiek), może poza Jadczakiem(ale on też naiwnie czeka, aż mu Marzenka odpowie), a niektórzy działają z tym bandyckim zarządem ramię w ramię. Dopóki będzie ten zarząd dopóty będzie źle.

Ps. Piłkarze następną wypłatę dostaną bodaj w październiku, bo wtedy wpadnie hajs nie zajęty przez wierzycieli z C+, ciekawę kiedy dostaną kolejną?
Ps. Po chuj w tej lidze jest komisja ligi?

JanKowalski1982
JanKowalski1982

Komisja to by się zajęła gdyby chodziło o jakąś Termalice a nie Wisłę. Tak jak było z Ruchem…

gorham
gorham

Uważaj kolego , zarząd Wisły to p.Sarapata i p.Dukat , nazywanie ich „bandziorami” to bezpodstawne pomówienie !!!

1234qwer
1234qwer

Najmocniej przepraszam, sprawdziłem szanowna p. Marzena Sarapata i szanowny p. Damian Dukat nie mają nic wspólnego z szanownym p. Pawłem Michalskim ps. Misiek, któru jedynie wynajmuje siłownię. Przepraszam jeszcze raz bardzo bardzo i kłaniam się nisko jeżeli wyżej wymienieni państwo poczuli się urażeni.

gorham
gorham

Nie wiem kto to jest Misiek , natomiast nie nazywaj na przyszłość konkretnych ludzi „bandziorami” tylko na podstawie swojej chorej wyobraźni

Raskolnikov74
Raskolnikov74

[email protected] Ma nie nazywać, bo co? Bo mu wjazd na chatę zrobisz, nie-bandziorze? Czy nie-bandziory – Misiek i koledzy od ultralegalnych interesów pójdą do sądu, bo się szkaluje szanowanych i uczciwych obywateli?

gorham
gorham

rozumiem że kibic somsiadki się odezwał , no cóż , rozumiem, stan umysłu…
Ale łopatologicznie ci wyjaśnię – zarząd Wisły to Sarapata i Dukat , oni rządzą Wisłą SA i nie ma żadnych podstaw aby nazywać ich „bandziorami”

konserwa
konserwa

Jasne gotham. Właściciel mieszkania wynajmując je prostytutkom pozostanie zgodnie z Twą logiką szanowanym biznesmenem a nie alfonsem?

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Nie jestem kibicem Cracovii, więcej – Wisełka za czasów świetności dała mi wiele radochy w pucharach i bardziej ją cenię niż „tych drugich „, choć na szczęście jestem spoza Krakowa i meczetowe sympatie mam gdzieś.
Co do meritum: Pewien szanowany obywatel (z Charkowa) był słupem i twarzą ruskiej mafii, inny szanowany obywatel również z Charkowa prezesował prowadzonej przez mafię firmie – złego słowa nie można na obydwu powiedzieć, bo to poważani i zacni obywatele.

gorham
gorham

Widzisz , często ludzie operują w sferze łatek czy chorych wyobrażeń a także pomówień i potem z tego wyciągają niesamowite wnioski . Żeby była jasność – ja do końca nie wiem jak jest .Ale co faktów – TS jest obecnie właścicielem Wisły SA . TS nie jest organizacją „kibolską” (a taką łatkę się przypina) a prezes zarządu jest prawnikiem . Oczywiście Kibice w żadnym klubie nie są jednorodni zarówno pod względem zawodowym , strukturalnym (pikniki , ultrasi , bojówki ) W każdej z tych grup mogą znajdować się tzw. bandyci . Ale tu nie ma reguły . Czyli może być zestawienie lekarz-piknik – bandyta . Ale nie można z tego wywodzić że każdy lekarz to bandyta . A takie kalki przypinają media . Jak się pobiją dwa chłopy (np o dziewczynę) to wielokrotnie podnosi się aspekt że jeden był kibicem tej drużyny a drugi innej . Tylko że w tym przypadku nie miało to żadnego znaczenia bo chodziło o dupę … Oczywiście , nie jestem naiwny i nie twierdzę że wśród kibiców nie ma grup przestępczych ale wg mnie ewidentnie widać na przestrzeni powiedzmy ostatnich 10 lat że są one w zaniku.
A czy za parę lat nie dojdziemy do sytuacji jak w Barcelonie (pełny stadion na każdym meczu , ultrasów prawie nie ma , tym bardziej , jak mniemam bojówek) to się okaże

KAROL_KOT
KAROL_KOT

Patologia wzięła władzę w klubie, co innego mogło się wydarzyć ? Niedługo dołączą do swoich zgód na zapleczu polskiej piłki.

Trochim
Trochim

„Wisła nie jest już wielka”….ciekawe czy jak w tym sezonie Legia nie wejdzie do pucharów za rok Stano będzie tak pisał o Legii. „Legia nie jest już wielka” będzie brzmiał nagłówek na Weszło…..hahahaha już to widzę. Dla kibica jego ukochany klub zawsze będzie wielki, co do sporu z miastem to się dogadają bez żadnych problemów, pamiętajmy że w Październiku są wybory i nikt sobie na wrogość wyborców nie pozwoli. Wisła będzie znowu grała przy Reymonta tak jak Legia przy Łazienkowskiej pomimo iż czynsz za wynajem obiektu ma śmieszny i de facto tutaj też dopłaca miasto.

OzjaszGoldberg
OzjaszGoldberg

Panie Trochim akurat Legia ma najwyższy czynsz w Polsce za wynajem stadionu, co Pan pierdolisz wogóle? Felieton o Wiśle a tu Legia z kapelusza, Miszczu po prostu.

Trochim
Trochim

Trudno żeby nie miała najwyższej ceny za wynajem w Polsce, przecież to Warszawa ale dalej pomimo iż najwyższy to na Warszawę i możliwości komercyjne wykorzystania stadionu, jest to czynsz mocno zaniżony.

Kcramsib
Kcramsib

Legia nie jest wielka tak samo, jak nie jest wielka Wisła, Lech, Lechia ani żaden inny polski klub. Bo wielki to jest Real, Manchester czy choćby Juventus – polskie kluby wielkie są najwyżej w wyobraźni garstki niepatrzących trzeźwo fanatyków którym wydaje się, że stanowią nie wiadomo jaką siłę.

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

Ale Wisła nie gra w Pucharach szósty sezon z rzędu, a nie rok. Poza tym ani razu nie udało jej się wskoczyć wyżej niż 5 miejsce. Raz była nawet w grupie spadkowej! Od tych 6 lat nie wygrała nic, żadnego mistrzostwa, żadnego pucharu, nawet medalu Mistrzostw Polski nie ma, a przypomnę że w tym czasie zdobywał go nawet Piast Gliwice czy Ruch Chorzów (borykający się z wiecznymi problemami finansowymi)
Na dziś nie ma Wielkiej Wisły. Dziś jest Średnia Wisła. Napisałbym, że Mała Wisła, ale jednak liczba fanów i możliwości z tego wynikające wciąż predysponują do bycia więcej niż faworytem do spadku.

zenek_ze_wsi
zenek_ze_wsi

Jak nie trafi się jakiś sensowny inwestor, to obawiam się, że Wisła skończy jak ŁKS i Widzew. A szkoda, chociaż żadnemu z tych klubów nie kibicuję. Ta – pożal się Boże – Ekstraklasa bez takich klubów jak Wisła, Widzew, ŁKS czy Polonia Warszawa staje się jeszcze bardziej „pożal się Boże”. Ni niestety, Nieciecze ich nie zastąpią…..

Murphy
Murphy

I tak jeszcze jedno.
Tak Wisła jest potrzebna polskiej kopanej, tak samo jak ŁKS, czy Widzew. Przydałby się wyżej też Stomil Olsztyn, na wschodzie Polski brakuje takiego Motoru Lublin.
Ale muszą być to kluby zarządzane w normalny sposób, przez normalnych ludzi, mające zdrowe podstawy finansowe, zaplecze sponsorskie, i kibiców, którzy nie „zieją miłosierdziem” do wszystkiego dookoła.
Tylko w ten sposób będzie można wyciągnąć polską kopaną z gówna w którym się znajduje.
A nie przez jakieś śmieszne akcje ratunkowe klubu który opanowali bandyci. I którzy klub jeszcze bardziej pogrążają.
Dość produkowania fikcji. Nie masz stadionu. Nie grasz. Nie spełniasz racjonalnych przecież wymagań, nie grasz. Nie płacisz, zawodnikom, trenerom, czy pracownikom. Fora ze dwora.
Nie umiesz ogarnąć budżetu, to Twój problem a nie nasz.
I żadnych świętych krów. Żadnych układów, i układzików. Bo wychodzi to wszystkim później bokiem.

KAROL_KOT
KAROL_KOT

Fajnie jak kibice mają coś do powiedzenia w klubie, gorzej jak biorą wszystko, nie mając pojęcia jak należy zarządzać . Efekty widać . Wolałbym że w polskiej lidze kształtował się jakiś top klubów o ustabilizowanej sytuacji finansowej. Ale raczej się nie zanosi żeby Wisła do niego dołączyła.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

yorki
yorki

Nie wydaję mi się by ktokolwiek i jakkolwiek wymusił na Krakowie zmianę decyzji. W świetle nadciągających wyborów Majchrowski nie pozwoli sobie na to by jego kontrkandydat (Wasserman) miał w ręku argument o niegospodarności, a już że podpisanie z Wisłą nowej umowy na wynajem (bez spłaty długu) podchodzi pod paragrafy to już nie wspomnę. Nikt się pod tym nie podpisze!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

yorki
yorki

@Janko_Buszewski
Przepraszam, ale ile Ty masz lat? 15? Taki problem, że jest to prawnie niemożliwe to raz, a dwa w urzędzie miasta doskonale wiedzą o sytuacji Wisły i nikt o zdrowych zmysłach umowy z bankrutem nie podpisze.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

maru_da
maru_da

Co Boniek zrobi dla Wisły jeśli nie będzie miał z tego profitów?? Raczej nic. Bez profitów to może działać dla Widzewa. Miasto powinno zadbać przychylniej o ten klub a że na czele miasta stoi przedstawiciel frakcji nieprzychylnej dla piłki więc marne szanse. Szkoda, mecze z Wisłą przez wiele lat stanowiły smaczek i przyśpiewki na nich też mają swój urok.

JohnGalt
JohnGalt

Nazwijcie mnie szalonym ale czy nie podobna sytuacja dzieje się z Reprezentacją Polski? Kadra przy każdym awansie nawiązuje do brązowych medali Górskiego czy Piechniczka. Na początku jest dobrze. Eliminację bez problemu. Trenerem zawodnik znany z czasów sukcesów. Nie gwiazdor, ale ważny element. Reprezentacja ma grać na Stadionie Śląskim(mam sentyment do tego obiektu ale stadion z bieżnią nie pasuje do nowoczesnych obiektów piłkarskich). Kadra niby podobna ale prawdopodobnie dwa bardzo ważne elementy odejda odejdą.

jeremy
jeremy

jesteś szalony!!

xavy1234
xavy1234

Wisła jest klubem bez przyszłości. I gdyby nie ten epizod z Cupialem nikt by nie myślał co się dzieje z nimi. Skończą w niebycie a pozostanie po nich tylko banda bezmozgich nozownikow śpiewających pieśni pochwalne o wielkości GTSu. Pozegnamy ich bez żalu wiedząc że w Krakowie jest miejsce tylko dla Cracovii.

Murphy
Murphy

Bo Wy przecież jesteście lepsi.
Taka sama w pewnej części hołota i tacy sami bandyci, i jak nie będziecie mieli jednego wroga, to sobie wymyślicie drugiego.

xavy1234
xavy1234

Kto wy, towarzyszu

Murphy
Murphy

Skoro piszesz „pożegnamy” to jest liczba mnoga. Więc Wy. Całą resztę wywnioskowałem z wypowiedzi. Która jest prostacka, ale logiczna.
Towarzyszy, albo kumpli spod celi szukaj raczej we własnym gronie.

xavy1234
xavy1234

Kumpli spod celi? Marzy ci się ruchanko w pupę cfelu

Roman Kolton
Roman Kolton

Matti to znaczy ja powiem tak. Prawdopodobnie nowym trenerem bedzie Jaciek Magiera i oby to nie byl wybor kabaretowy

Borubar
Borubar

Daj sobie spokój, Krzysztof. Równie dobrze ja mogę sobie powiedzieć, że ten tu nowiutki Mercedes, co właśnie zjechał z taśmy, to szmelc. Za 20 lat zobaczę go wypierdzianego pod klatką jakiegoś Seby i powiem „A nie mówiłem! Długoterminowo miałem rację!”.
Tyle jest sensu w tym przywoływaniu transferu Małeckiego. Żaden zawodnik nie będzie grał cały czas dobrze w klubie ekstraklasy. Po sprowadzeniu Patryk pokazał się z dobrej strony. Pomyliłeś się na całego. Tyle.

Murphy
Murphy

I tak mi jeszcze przyszło do głowy jedno. W ubiegłym sezonie to był klub który do końca grał o miejsce w pucharach.
Ekstraklapa.
Where amajzin happens.
Kurwa mać.

gorham
gorham

Panie Krzysztofie , strasznie naciągana ta teza . Rozumiem że ma się ambicje , chce się być wysoko w tabeli ale porównywać się z cracovią?!? Bez jaj . Przecież ten klubik to czysty symbol zakompleksienia . Przecież oni zawsze są pokrzywdzeni , niszczeni przez innych , wiecznie szukający przyczyn swoich porażek na zewnątrz.
A prawda jest taka że nigdy nie umieli zarządzać tym co mają i zawsze prezentują „totalną porażkę” . Najlepszy przykład to fakt że od 15 lat mają poważnego sponsora i co ? I nic ! Raz wprawdzie jakieś 4 miejsce a poza tym coroczne „walki o spadek” . Więc prawdziwy kibic Wisły zachowuje się jak duży pies (!) którego próbuje obszczekiwać jakiś kundelek . Praktycznie nie reaguje . A oni muszą „odkompleksiać się” poprzez ciągłą nienawiść do Wisły . No cóż , długotrwałe trwanie w takim uczuciu rozkłada wewnętrznie człowieka i staje się on niezdolny do funkcjonowania . Owszem , na dzień dzisiejszy mają trochę więcej pieniędzy ale zarówno kibicowsko jak i pod względem sukcesów sportowych leżą . A Wisła z kryzysu wyjdzie tylko mocniejsza!

The BFIYEH
The BFIYEH

Tylko, że pies mocno kuleje a z kundla może za chwilę wyrosnąc coś większego. Nic nigdy nie jest dane na zawsze.

gorham
gorham

Oczywiście , nic nie jest dane raz na zawsze. Ale nawet pies kulejący ma się zachowywać godnie i nie reagować na żałosne skomlenia

spanker76
spanker76

Jest jeszcze jeden problem, na który niewielu zwraca uwagę. W Krakowie jest coraz więcej przyjezdnych. Dla nich ważniejsze są miejsca w przedszkolach niż to czy Wisła ma gdzie grać.

Kolejosz
Kolejosz

To, że jest coraz więcej normalnych ludzi, to akurat nie jest problem.

spanker76
spanker76

Ale ja to wiem. I nie dotyczy to tylko Krakowa.

Piotr Maciąg
Piotr Maciąg

Nie zgadzam się na przeznaczanie publicznych (czyli również moich) pieniędzy na prywatne spółki.

Lepiej niech władze zbudują kolejne boiska dla dzieci, wykupią teren pod park, dosadzą drzew, naprawią drogi.

COKOLWIEK DLA MIESZKAŃCÓW, a nie garstki oszołomów!

ulame21
ulame21

Podobno miasto zaproponowało TS-owi wykup Wisły za złotówkę i umorzenie długu. Ciekawie się robi, czyzby chodziło o tereny TS-u?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gryf01
gryf01

Stano, długoterminowo to prawie każda prognoza się sprawdza. Zwłaszcza jeśli jest wystarczająco mętna. Ci którzy przewidują że Polska będzie czarnym koniem MŚ też pewnie kiedyś będą mieli satysfakcję.
Nie sztuka przewidzieć że cena ropy wzrośnie albo, że dolar spadnie. Sztuka przewidzieć kiedy.

vetinari
vetinari

Panie Krzysztofie, co do potrzeby Wisły w ekstraklasie – pozwolę sobie się nie zgodzić, taka Wisła, zadłużona, działająca na zasadzie jakoś to będzie, bezczelnie i arogancko zachowująca się względem miasta, Ekstraklasy i PZPN nie jest potrzebna, PZPN już teraz dał ciała przedłużająca im termin, powinno się wreszcie zacząć egzekwować wymogi licencyjne, a nie stałe dawać przedłużenia, czas, milionowe szanse, bo efekt jest taki że awans MP do LM to jednorazowy wyskok raz na 20lat, poziom ligi na żenujacym poziomie, a zawodnicy odchodzą od nas do ligi bułgarskiej, bo nikt poważny w piłkę nie zainwestuje, właśnie przez tolerowanie takich zachowań jakie prezentuje Wisła, wcześniej Ruch, czy Lechia Gdańsk (nadzór finansowy przy takiej kadrze? Really?) nie mówiąc już o dopuszczeniu Sandecji do rozgrywek w
Ekstraklasie. Skończyć wreszcie ze świętymi krowami!

Matciak
Matciak

Z tego co czytam w niektórych komentarzach, wniosek jest jeden: Kraków to „MORDOR”

sinusoidealnie
sinusoidealnie

w 2005 roku świętowałem na murawie przy ul. Reymonta dziesiąte mistrzostwo Polski. Jedna z piękniejszych chwil w życiu…ale jeśli tak dalej ma wegetować krakowski klub, zadłużać się, być niewypłacalnym dla swoich pracowników, to lepiej się pożegnać z ekstraklasą. Panie Prezesie, Ekstraklasa bardzo proszę nie reformować rozgrywek dla osiemnastu drużyn. Wielomilionowy naród i piękne stadiony to nie wszystko…

Jacek Nysa
Jacek Nysa

Wszyscy wielcy budowali swoje fortuny na nie swoich pieniądzach .Wisła trafiając na wariant hiszpański dostała do reki wspaniały produkt z doskonałym stosunkiem jakości do ceny.Niestety aby tym produktem zarządzać potrzeba fachowców i tu jest setno problemu.Podążanie Pana drogą czyli tak jak np. .Ruch granie tylko polskimi zawodnikami i spadek rok po roku jest po prostu głupie.Jak można być tak slepym ,żeby nie widzieć iż poziom wyszkolenia naszych piłkarzy w połączeniu z ceną to niegospodarne zarządzanie jeżeli juz wyników sportowych mamy nie brać pod uwagę — bo po co ?

Panicz
Panicz

Pojebane to jest wszystko … Wszyscy chcą wszystkich oszukiwać. Ile jest „normalnych” klubów. Legia ? Tak. Lech ? Zdecydowanie tak. Jagiellonia? Tak. Bardzo mi się podoba ten klub. Co więcej ? Wisła Płock i Zagłębie Lubin też bym dodał. Reszta ? Patologia goni patologię, chcą się ścigać z czołówką wirtualnymi pieniędzmi, stawiają się jak dawni szlachcice, robią raban ale chuj z tego wynika poza kłopotami … Najgorsza jest ta komisja ligi która „działając pod presją” nie chce nikogo krzywidzić i daje zawsze kolejną szansę … zawsze.

Machin
Machin

Witam wszystkich. Jestem Wiślakiem od 6roku życia. Dla mnie to co dzieje się w Wiśle od dawna to jedna wielka kpina. Grał w ostatnim sezonie Mitrovic tylko dlatego, że był pupilem trenera. Małecki poszedł w odstawkę i na to pozwolił zarząd nasz Polski. Zarząd Polskiego klubu. No śmiech na sali. W Czechach jest przykład Pilzna, że Czechami można zdobyć Mistrzostwo kraju + pobawić się nieźle w LM bądź w LE. Mam rozwiązanie dla Wisły może zabrzmieć komicznie ale niech wejdą na http://www.siepomaga.pl i tam niech założą konto i niech każdy kibic Wisły wpłaci 500zł. A teraz uwaga:

500zł x 50000 kibiców = 25 000 000 zł. 25mln złotych starczyłoby dla klubu na pokrycie długu wobec Miasta, wobec piłkarzy i opłacenie np 5mln dla miasta za nowe rozdanie w wynajmie stadionu.

2 rozwiązanie jest takie: Skoro Jagiellonia potrafi dostać od rady miasta za promocję przez klub Jagiellonii miasta Białystok i regionu Podlasia to dlaczego miasto Kraków nie portafi dać 5mln zł dla Wisły za promocję? Kraków jest biedniejszy od Białegostoku?

Podyskutujmy i zapraszam do dyskusji Pana Stanowskiego !

1234qwer
1234qwer

To, że miasto nie wspiera krakowskich klubów jest akurat normalne to w Białymstoku, Zabrzu i Wrocławiu jest patologia.

Co do zbiórki, to róbta co chceta, wasze hajsy, ale to jest moim zdaniem pojebane, że kibice inwestują w klub, a rządzący nim ludzie kładą na to chuja i jeszcze biorą duże pieniądze, a takie akcje sprawiają tylko, że czują się bezkarni i mogą balować dalej.

Murphy
Murphy

Masz rację, to zarząd powinien ustalać skład, albo prezes najlepiej, bo co w ogóle trener i cały sztab szkoleniowy.
Misiek rzuci 11 razy nożem w zdjęcia, albo listę z nazwiskami i już. Skład ustalony.

50 tys kibiców? HAHAHAAHAHAHAAHAHAHAHAha
Gdyby Wisła tylu faktycznie miała, nie miałaby problemów które ma. Bo wtedy na stadion przychodziły tłumy. Generując odpowiednie zyski z dnia meczowego i przyciągały sponsorów.
Wiesz co, ja mam lepszy pomysł. Może niech prezes poprosi ziomali i Ci niech odpalą działki ze sprzedaży takiego towaru, co generalnie w legalnym obrocie nie jest dostępny.
Tak też się da załatwić sprawę.

Jagiellonia, to ma normalny – w miarę, poza jedną kobietą zdaje się – zarząd i rządzą tam ludzie od piłki, a nie tacy którzy doprowadzili klub do jednej z największych kompromitacji w Europie. I narazili go na duże straty finansowe.

Wiślaku od 6 roku życia, z tego co piszesz to wynika jakbyś miał może z 10 lat, max 12.

Machin
Machin

Jagiellonia nie robiła w Lidze Europy kompromitacji? Pawłodar pamiętasz czy skleroza wieku starczego Cie dopadła? Jaga nie dostaje kasy od miasta? Dobre sobie… Za godne reprezentowanie miasta od Białegostoku dostała Jaga niedawno 2mln zł… Gadaj zdrów ekspercie od piłeczki ale tej rozmiar 3-4 dla dzieci.

gorham
gorham

Machin , pisząc taki post wykazałeś się naiwnością i dałeś paliwo takim wypowiedziom jak poniżej . Krytyka zarządu (oczywiście zarząd popełnia masę błędów ale każdy zarządzający je popełnia bo musi – trzeba podjąć decyzję mając niepełną informacje więc błędy są nieuniknione) objawiła się w formie klasycznej założonej złej woli (bo jak merytorycznie można rozmawiać z ludźmi stwierdzającymi że „kładą to na chuja” albo „odpalą działki ze sprzedaży „) . Czyli uaktywnili się ludzie z definicji źle życzący obecnej Wiśle .
Co do akcji ze zbiórką kasy – fajny pomysł , oby wypalił
Co do Mitrovicia – taki pomysł miał poprzedni trener i był to pomysł dobry o czym świadczy końcowe miejsce w tabeli oraz widoczna poprawa gry . A to trener ma decydować o składzie a nie zarząd . I to że Patryk się nie załapywał , to trudno. Ale tego trenera już nie ma więc zobaczymy co pokaże teraz . Tyle

Machin
Machin

Nie twierdze, że zarząd ma ustalać skład. Tylko trener za mocno stawiał na swoich. To że Wisła zajęła 5 miejsce to chwała jej za to. Ale pytanie dlaczego je zajęła? No bo reszta w strefie 1-8 jak się dostała zrobiła sobie wakacje. Wisła z resztą też. Gdyby nie remis 0-0 z Sandencją miałaby dziś Wisła LE. Zawsze na koniec sezonu te 5-6 ptk utraconych głupio w trakcie sezonu boli najbardziej. Co do tego gamonia powyżej, to Wisła ma 50tys kibiców. Tylko tylu po 1: nie wejdzie na stadion bo stadion ma 30tys pojemność, po 2: kibice są rozproszeni po całej Polsce, po 3: w Polsce panuje świadomość, że Wisła to klub milicyjny, nie ważne co by zrobiła…

Poznaniak
Poznaniak

Na zejebisty gest wobec Lecha zdobyli sie kibice Legii Az mnie ze tak sie wyraze naprawde kurwa mac zatkalo Dlaczego teraz kibice pasow nie chca odpuscic chociaz na krotka chwile Krakow i polska kopana potrzebuja dwoch zasluzonych klubow w ekstraklasie wlasnie Wisle i Cracovie Na ten moment wg mojej oceny nalezy tak jak wspomnialem chociaz na chwile przestac dzwonić szabelka czy tez maczeta jak kto woli Umiar umiar i jeszcze raz umiar

Murphy
Murphy

Poznaniak
To nie kibice Cracovii potrzebują Wisły i odwrotnie.
TO bydło mieniące się kibicami Cracovii/Wisły potrzebuje siebie nawzajem, bo inaczej traci sens życia i rację bytu.
Jak Wisła spierdoli się z wielkim hukiem, o klasę albo dwie lub trzy klasy rozgrywkowe. To nie będzie derbów nie będzie wojny, nie będzie w kogo strzelać rakietami, albo na kogo bluzgać.
Zwyczajny dramat. I co wtedy zrobi taki jeden z drugim kumatym. Będzie szukał nowego wroga.
Kibice Cracovii zaś to się skupiają na Cracovii, i kłopoty Wisły obchodzą ich tyle co zeszłoroczny śnieg.

N.
N.

Ofensywa miasta dziwi- topiąc klub długów nie odzydkają, jsk i nowego najemcy nie znajdą. Zarząd Wisły jest jaki jest, ale to nie on postawił ten bubel, choć płacić cokolwiek WYPADA.
Moim zdaniem chodzi o b.atrakcyjne tereny- deweloperka.

Spektakularny
Spektakularny

Wisla w pewnym momencie na papierze miala lepszy sklad niz Lech

kopacz
kopacz

Jakie ponad stan, przecież kopaczy z 3 ligi hiszpańskiej brali. A to że byli lepsi od większości polskich kopaczy to już druga sprawa.

Weszło
18.01.2021

Gole Kownackiego, Stępińskiego i Sobiecha, zły dzień Glika | STRANIERI

Robert Lewandowski w pogoni za Gerdem Mullerem. Złote miesiące Piotra Zielińskiego. Bartłomiej Drągowski bez szans podczas nawałnicy ze strony piłkarzy Napoli. Słabiutki występ Kamila Glika okraszony golem i asystą przy bramkach przeciwnika. Wkurzony Rafał Gikiewicz i dyskretny Rafał Gumny. Czyste konto Maksymiliana Stryjka. Trafienie Artura Sobiecha. Raport stranieri. Przyglądamy się poczynaniom Polaków w ligach zagranicznych. […]
18.01.2021
Hiszpania
18.01.2021

Bóg futbolu. Czarna perła. Pionier. Życie Larbiego Ben Barka

Był jednym z pierwszych wielkich czarnych i afrykańskich piłkarzy. Swoje umiejętności demonstrował fanom we Francji i Hiszpanii. Grał w ekipach wielkiego Helenio Herrery, który nie tylko go prowadził, ale i podziwiał. Równocześnie nikt nie jest nawet całkowicie pewien, kiedy i gdzie się urodził, a gdy umarł – w 1992 roku – jego ciało znaleziono dopiero […]
18.01.2021
Weszło
18.01.2021

Dziekanowski krytykuje piłkarzy, którzy epatują przepychem w czasach pandemii

– Kilka dni temu na którymś z portali wizytą w jednej z najdroższych restauracji świata pochwalił się Josip Juranović. Obrońca Legii, który przebywa z drużyną na obozie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, sfotografował się w przyjacielskim uścisku z szefem tegoż lokalu w Dubaju. Co gorsza, fotografię „podał dalej” oficjalny profil warszawskiego klubu, nie zauważając pewnej niestosowności […]
18.01.2021
Weszło
17.01.2021

Barcelono, gratulujemy! Zmarnowałaś szansę na jedyne trofeum w tym sezonie

Barcelona nie jawiła się dzisiaj jako zdecydowany faworyt, a Athletic zawsze sprawia wrażenie ekipy, która tanio swojej skóry nie sprzeda. Nie dopuszczaliśmy jednak myśli, a jeśli już, to nieśmiało, że Ronald Koeman i spółka wypuszczą z rąk szansę na jedyne trofeum w tym sezonie. No i stało się. Barca zawiodła na całej linii, nie pokazała […]
17.01.2021
Włochy
17.01.2021

Conte zabrał Pirlo do szkoły. Inter pożarł Juventus

Starcia Interu z Juventusem ze względu na klasę obu ekip i mnogość historycznych podtekstów zawsze zapowiadają się nad wyraz ciekawie. Dzisiaj było podobnie. Spodziewaliśmy się spektakularnego widowiska. No i właściwie trzeba przyznać, że otrzymaliśmy naprawdę dobre spotkanie. Problem polega wyłącznie na tym, że był to mecz toczony do jednej bramki. Juve nie miało bowiem żadnych […]
17.01.2021
Weszło FM
17.01.2021

Poniedziałek w Weszło FM: Magazyn Lig Egzotycznych, „Football Bloody Hell” i „To My Scyzory”

Poniedziałek na Weszło FM zaczniemy od „Dwójki bez sternika”, w której porozmawiamy o Superpucharze Hiszpanii, meczu Polaków na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej oraz skokach narciarskich! A co jeszcze przygotowaliśmy? Szczegóły poniżej: 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Kamil Gapiński i Paweł Paczul. Ten duet zapewni dawkę pozytywnej energii, dużo anegdot i dobrej […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Bitwa o Anglię? Chyba bitwa o to, kto nie zaśnie

Nie będziemy się oszukiwać – starcia między Manchesterem United a Liverpoolem od dawna nie były emocjonujące. Ostatnim razem, gdy w ich meczu padły przynajmniej trzy bramki, nikt z nas nie słyszał o koronawirusie, a na szczycie list przebojów Billboard widniała Camila Cabello z „Havaną” i Drake z „God’s Plan”. Dość dawno. Czy to jednak powinno […]
17.01.2021
WeszłoTV
17.01.2021

QUIZ OD 20:00: WYGRAJ KALENDARZ Z KOWALEM I UDZIAŁ W QUIZIE!

No siema! Dzisiaj gramy super składem: Kowal (!!!), Roki, Paczul, Białek i Mazurek. Będzie fajnie, będzie wesoło. Przypominamy o donejtach, można wygrać super kalendarz kowalowy, ale nie tylko, bo na przykład udział w quizie. Link już odpalony: http://paymedia.pl/ligaminus​, więc jak ktoś ma ochotę to śmiało. 
17.01.2021
Inne sporty
17.01.2021

Skoki na polskiej ziemi, ale bez Polaka na podium

Miało być tak: Kamil Stoch wygrywa po raz 40. w karierze konkurs Pucharu Świata, wyprzedzając w tej klasyfikacji Adama Małysza. Albo tak: Andrzej Stękała staje na podium zawodów tej rangi po raz pierwszy w życiu. Albo jeszcze inaczej – byle z Polakiem na pudle. Nie wyszło. W dzisiejszym konkursie indywidualnym w Zakopanem nasi reprezentanci nieco […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Czy Timo Werner podzieli los Fernando Torresa?

Ludzie od zarania dziejów próbują na wszelkie możliwe sposoby poznać przyszłość. Były również takie przypadki, że kibice poprzez telewizyjne programy wróżbiarskie mieli zamiar dowiedzieć się, czy dany zawodnik wreszcie zacznie prezentować dobrą formę. Pamiętamy wszyscy doskonale historię, kiedy to zdenerwowany widz, zadzwonił do Wróżbity Macieja i pragnął zasięgnąć wiedzy dotyczącej kilku najbliższych miesięcy w wykonaniu […]
17.01.2021
Niemcy
17.01.2021

Lewandowski strzela, Bayern wygrywa, ale forma wciąż daleka od ideału

Gdyby ten mecz rozegrano pół roku temu, Bayern zapewne wygrałby co najmniej 5:0, a Robert Lewandowski zapisałby na swoim koncie hat-tricka. Ale obecnie Bawarczycy dalecy są od swojej topowej dyspozycji i nawet w takich spotkaniach jak to dzisiejsze z Freiburgiem mają straszliwe problemy z przekuwaniem ewidentnej przewagi na gole. Ostatecznie mistrzom Niemiec udało się zatriumfować […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Gikiewicz narzeka na kolegów. Przesadza czy ma rację?

– Przegrywamy ważny mecz, a niektórzy schodzą z uśmiechem na ustach z boiska. Nie potrafię tego zaakceptować – powiedział Rafał Gikiewicz w telewizji Sky po przegranym przez Augsburg meczu z Werderem. Polak oddał więc publicznie strzał do kolegów, we własną szatnię, nie gdzieś, w polskim wywiadzie, który pewnie nigdy by do Niemiec nie dotarł, tylko […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Bartek, kiedy wrócisz? Przed siódmą!

Gdyby piłkarze Napoli stwierdzili dziś, że chcą ogolić się pomidorem, to by się nim ogolili. A gdyby uznali, że chcą wejść na K2 bez „dopingu tlenowego”, pewnie też by im się udało. Polizanie własnych łokci? Bez problemu. Wyjście na domówkę z zamiarem wypicia tylko jednego piwka i wyjście z niej wypiwszy tylko jedno piwko? I to […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Niebezpieczna prędkość. Achraf Hakimi, struś pędziwiatr z Interu

L’amore di Conte. Tak “La Gazzetta dello Sport” nazwała Achrafa Hakimiego, gdy Interowi udało się dopiąć jego transfer latem 2020 roku. Włoski szkoleniowiec zakochał się w wahadłowym Borussii po tym, jak Marokańczyk niemiłosiernie pokarał Nerazzurrich w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Inter jednak miał go na celowniku już wcześniej. Dlatego ich ścieżki w końcu musiały się […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Symbol ligowego kolorytu, a potem marazmu. XI dekady Śląska Wrocław

Na początku tej dekady Śląsk Wrocław był klubem, który wywoływał największe emocje. Także ze względu na wynik sportowy – mistrzostwo Polski w sezonie 11/12 było dużym wydarzeniem, a przecież „Wojskowi” zajmowali także na początku tego dziesięciolecia drugie i trzecie miejsce w lidze. A do tego mieli bardzo kolorową szatnię, z którą nie dało się nudzić. […]
17.01.2021
Włochy
17.01.2021

Genialny Seedorf, bezlitosny Del Piero, kluczowy Higuain. Wspominamy derby d’Italia

Starcia Interu Mediolan z Juventusem od wielu dekad rozgrzewają nie tylko kibiców rodem z Turynu i Mediolanu, ale i pozostałych części Włoch, a nawet z całej Europy. Nie bez kozery mówi się o tym starciu: derby d’Italia. W ramach rozgrzewki przed dzisiejszym szlagierem Serie A urządziliśmy zatem przegląd najciekawszych ligowych starć Interu Mediolan z Juventusem, […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Lukaku kontra Ronaldo, Klopp kontra Solskjaer. Niedziela pełna hitów!

Dzieje się w Anglii, dzieje się we Włoszech, dzieje się właściwie wszędzie. Czekają nas hitowe spotkania, w tym przede wszystkim starcia na szczycie Serie A i Premier League. Nie można również zapominać o finale Superpucharu Hiszpanii czy meczach Polaków: Glik kontra Reca, Zieliński kontra Drągowski. Sami przyznacie, że niedziela jest niezwykle okazała. My postanowiliśmy skupić się […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

„David May to supergwiazda! Ma więcej medali niż Shearer!”

26 października 2016 roku, derbowe starcie Manchesteru United z Manchesterem City w ramach 4. rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Na trybunach prawie komplet. Grubo ponad 70 tysięcy kibiców przybyło, by na żywo obejrzeć kolejną konfrontację Jose Mourinho z Pepem Guardiolą. Stewardzi odpowiadający za porządek na widowni musieli zatem stale mieć się na baczności. Nigdy przecież nie […]
17.01.2021