Leon zamieni rosyjskie mrozy na włoskie słońce?
Inne sporty

Leon zamieni rosyjskie mrozy na włoskie słońce?

Wróble ćwierkały o tym od dawna, ale teraz sprawa jest już przyklepana. Wilfredo Leon, najlepszy i najlepiej opłacany siatkarz świata, który niedługo dołączy do naszej reprezentacji, nie przedłuży kontraktu z Zenitem Kazań. Kierunku przeprowadzki wprawdzie jeszcze nie potwierdza, ale tak czy inaczej będziemy świadkami zdetonowania jednej z największych transferowych bomb na siatkarskim rynku w ogóle.    

O tym, że jego czteroletnia przygoda w klubie ze stolicy Tatarstanu dobiega końca, Leon poinformował na swoich kanałach społecznościowych. Oświadczenie jak oświadczenie, dużo okrągłych słów, podziękowań, standardowych zapewnień, że będzie umierał do ostatniej piłki, ale najważniejsze brzmi – odchodzi po tym sezonie.

Zrzut ekranu 2018-03-30 o 11.55.39

Wyjaśniło się tym samym, dlaczego kilka dni temu Kazań poinformował o ponownym ściągnięciu do siebie innego przyjmującego Aleksieja „Mam Siano w Głowie” Spiridonowa. A plotkuje się też o innym ancymonie Earvinie N’Gapecie, to ten od pobicia kanara w pociągu TGV i potrącenia samochodem trzech osób.

Z Zenitem (o jego fenomenie szerzej pisaliśmy tutaj), który już od kilku sezonów uporczywie nęka całą siatkarską Europę, Wilfredo Leon wygrał wszystko. Chociaż w przypadku drużyny z Kazania bardziej pasowałoby określenie „obłowił się”: trzy złote medale Ligi Mistrzów (a szykuje się czwarty), Klubowe Mistrzostwo Świata, trzy mistrzostwa Rosji (a szykuje się czwarte), cztery Puchary Rosji, a o jakichś superpucharach już nawet nie wspominając. No tłukli wszystkich, gdyby Kreml wymyślił sobie Międzygalaktyczny Puchar im. suki Łajki, też by go zdobyli. Nic więc dziwnego, że Leon i kasował przyzwoicie. Według nieoficjalnych informacji, rocznie zarabiał w Rosji około 1,4 mln dolarów. Pewnie kibice piłkarscy powiedzą, że to ochłapy biorąc pod uwagę, że gość jest zdaniem wielu najlepszy na świecie, ale pamiętajmy, że to siatkówka. Tam to naprawdę góra hajsu.

Dlatego też nowy pracodawca Leona na pewno nie będzie obdartusem. Od pewnego czasu przewijają się informacje, że przyjmujący trafi do włoskiej Sir Safety Perugia i ten kierunek jest najbardziej prawdopodobny. Padnie więc pewnie kontraktowy rekord, chociaż oficjałki na ten temat jeszcze nie ma. Co ciekawe, jeśli Leon rzeczywiście przeprowadzi się na Półwysep Apeniński, trafi do klubu, który tak strasznie złomotał w ubiegłorocznym finale Champions League. To wtedy napalił się na niego właściciel Perugii Gino Sirci, bo niedługo później rozpoczął operację „Leon”.

24-letni Kubańczyk z polskim paszportem w biało-czerwonych barwach będzie mógł występować dopiero od lipca 2019 r. Wtedy minie bowiem dwuletnia karencja FIVB. Nowy selekcjoner kadry Vital Heynen powiedział jednak niedawno na antenie Polsatu Sport, że jeśli zawodnik wyrazi chęć, będzie mógł już w tym roku brać udział w zgrupowaniach.

Fot. newspix.pl

KOMENTARZE (11)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

3-5-2
Karmazyn Warszawa

I po to było mu potrzebne polskie obywatelstwo? CBA się tym interesuje?

Abominator

‚Po to’, czyli po co? W siatkarskiej Serie A nie ma podziału na graczy z UE i spoza. Każdy obcokrajowiec liczony jest tak samo.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zenek_ze_wsi

Wojtek84 – a ciebie nie obchodzi ortografia i mamy półanalfabetę….

Wróżka Weszława

Ten to dopiero gagatek, wy się tu Romanczukami przejmujecie co żyją w Polsce od wielu lat a ten pan koloru żałobnego był tutaj na wakacjach i też dostał obywatelstwo, i też będzie reprezentował nasz naród.

Vinni

Nie „był tutaj na wakcjach” tylko mieszka w Polsce poza sezonem. W okresie banicji trenował w Polsce, jego manager jest Polakiem, żona również, mają córkę, Leon ma plany związane z mieszkaniem w naszym kraju.

Carlitos
Wisła Kraków y Górnik Konin

No kurwa poważne argumenty: menadżer Polak, żona Polka tylko on Kubańczyk, tak mieszka w Polsce na lewo i te plany zamieszkania w Polsce a ja mam plan zamieszkania na Tahiti to znaczy, że jestem Tahitańczykiem?

Vinni

Ma nasze obywatelstwo, to wystarczy aby nazywać go Polakiem, bądź w najgorszym razie obywatelem Polski 😉

zenek_ze_wsi

Nie jestem zwolennikiem brania do polskich reprezentacji obcokrajowców, ale w przypadku Leona rzeczywiście wygląda na to, że wiąże on swoją przyszłość z Polską. W okresie czasowej dyskwalifikacji mieszkał w Polsce, tu się ożenił, nieźle już mówi po Polsku, a jemu zdecydowanie trudniej jako Kubańczykowi było się nauczyć niż np. Serbowi czy Ukraińcowi. Ponadto z tego co wiem, to miał również propozycję z Włoch, a wybrał Polskę. No i ostatnia rzecz – przekładając na piłkę nożną to jest tak, jakby chęć gry w polskiej reprezentacji wyraził Messi 😉

wpDiscuz