post Avatar

Opublikowane 17.09.2017 00:00 przez

redakcja

Sypianie na paletach. Tydzień na owsiance. Śmierdząca woda do picia po treningach. Nieopłacone ubezpieczenia zdrowotne. Pensje na wiecznym zamrożeniu u wiecznie nieodbierających telefonów działaczy.

Piłkarz to podobno najfajniejszy zawód świata. Może i tak, ale na pewno nie w III lidze polskiej, na pewno nie w JKS Jarosław.

***

Dochodziło do tego, że kolega pożyczał pieniądze od mamy, a my od niego. Ja od rodziców nie pożyczałem, ale pożyczałem od dziewczyny. Jak ona nie mogła pożyczyć, to pożyczałem od kolegi, który miał, bo pożyczył od rodziców.

***

Kolega dostał pieniądze za grudzień i od razu usłyszał: „tylko nie mów chłopakom, że dostałeś, bo następnej nie dostaniesz”.

***

21754524_1519870811409560_2074111819_n

Zakwaterowanie pierwotnie miało być w hotelu Coloseum, potem w hotelu Turkus, ale ich nie opłacano, więc zawodnicy zostali wyrzuceni. Zastępstwem został wynajęty domek. Tu chłopaki spali na paletach, ja miałem własną kanciapę z rozwalającym się łóżkiem. Jedna kuchnia na 8-9 osób, czyli rano ciężko cokolwiek zrobić. Zero sztućców. Łazienka w dramatycznym stanie, nawet nie było lustra żeby się przejrzeć. Nie mieliśmy też pralki całą jesień, praliśmy w klubie, na drugą rundę kupiliśmy używaną. Brak ciepłej wody był notoryczny. Do tego wielka rozpadająca się stara szafa z połamanymi półkami.

W listopadzie liga się kończy, wszyscy wyjechali, my w zimie z kolegą przyjechaliśmy na turniej juniorski, bo prowadziliśmy hobbystycznie dzieciaki. Wchodzimy, a tam melina. Puszki po konserwach, papierosy, porozwalane butelki, przestawione meble. Ktoś tam zaglądał i dobrze się bawił. Najśmieszniejsze, że mieliśmy jesienią router Canal+, który był przez kogoś z zewnątrz opłacany. Po zimie przyjeżdżamy, routera nie ma. Prezesi kazali nam go odkupić za litr whisky.

Kazali wam odkupić router za whisky?

Nie wiem czyj to był router, jak przyjechaliśmy już stał. Korzystaliśmy z niego, oglądaliśmy mecze. Pytaliśmy po zimie, czy ktoś go zabrał. Wiadomo kto miał klucze. Prezesi powiedzieli, że mogą oddać jak postawimy whisky. I kupiliśmy whisky, choć w tym czasie brakowało na jedzenie. Jeden kolega tydzień jechał na owsiance. Każdy z domu brał wałówkę żeby potem się podzielić. Ja jestem z Krakowa to nie miałem takiej możliwości – czasami zaległości były takie, że nie miałem na paliwo czy bilet.

***

Musiałem szukać mieszkania na własną rękę i wynajmować. Opóźnienia w czynszu sięgały dwóch miesięcy, więc właścicielka chciała mnie wyrzucić. W klubie powiedzieli, że za grudzień nie będą płacić, bo wtedy nie ma treningów. Choć mieliśmy kontrakty profesjonalne, to usłyszeliśmy, że za grudzień możemy maksymalnie trzysta, czterysta złotych dostać. Jestem z Krakowa. Żeby zarobić na grudniowy czynsz i opłaty za mieszkaniu w Jarosławiu, musiałem iść w Krakowie do pracy.

***

Miałem wpisane w kontrakt obiady w restauracji przez cały okres trwania umowy. Szybko zaczęły się problemy, czyli wypraszanie nas, bo klub nie płacił. Przenieśli nas do innej, gorszej restauracji, gdzie na jedzenie nie dało się nawet patrzeć. Ale okej, do wszystkiego się człowiek przyzwyczai, kombinowaliśmy jak mogliśmy. Ci, którzy byli wpisani listę, ale akurat ich nie było – brałem za nich obiad, żeby mieć na kolację coś do jedzenia. Najgorsze, że stamtąd też nas wyrzucali. Też było niepłacone i też kucharki nie chciały wydawać.

***

Dwa razy wracałem do Krakowa i szedłem do pracy na nockę, by mieć na jedzenie. Płaciłem 40 złotych za podróż, zarabiałem 90zł, ale miałem 50 zł, żeby móc sobie coś w Jarosławiu kupić do jedzenia.

***

Po pół roku chcieli ze mną rozwiązać umowę. Powiedzieli, że nie opłaca im się mnie trzymać, bo gram mało, a oni nie potrzebują tylu zawodników. Dwunastu im wystarczy, resztę wezmą z juniorów.

Miałem na treningu stan zapalny zęba, bolało jak jasna cholera. Trener zwolnił mnie z zajęć. Po tygodniu ćwiczyłem normalnie. Prezesi poprosili mnie później do siebie i powiedzieli, że albo… mój tata dorzuci się do kontraktu, zapłaci za koszulki, piłki, sprzęt, albo nie dostanę zaległych pieniędzy. Przy wszystkich powiedziano mi: „albo twój tata wypłaci pięć tysięcy, albo nie dostaniesz ani złotówki”. Grozili, że jeśli się nie zgodzi, rozwiążą kontrakt z mojej winy, a użyją jako powodu absencji na treningach w czasie, gdy miałem ból zęba. Tata nie zapłacił, pieniędzy nie dostałem.

Gdyby nie to, że czasem od taty pożyczałem pieniądze, nawet nie wiem co bym w Jarosławiu jadł. Nie miałem wyżywienia wpisanego w umowie, tylko „dogadane” z prezesem. W restauracji zgłosili jednak, że ciągle przychodzi jeden więcej i trzeba dopłacać, wtedy dostałem informację, że nie ma pieniędzy na moje jedzenie. Szedłem gdzie indziej, płaciłem i brałem paragon. Do dziś mam cały plik paragonów za rok jedzenia w Jarosławiu.

***

Jeden chłopak dojeżdżał na treningi na skuterze. Powiedział, że na następnym nie będzie, bo nie ma za co dojechać. Działacz dał mu 10 złotych do ręki:

Masz na paliwo.

***

Był taki młodzieżowiec, który dobrze z nami żył. Raz jego ojciec nawet przyjechał do prezesów z pytaniem o pieniądze. Specjalnie się umówił, bo chłopak nie miał za co żyć, a z Rzeszowa dojeżdżał. Nie przyszli. Mi na szczęście rodzice czasem coś przelali, a mama pakowała mrożonki jak przyjeżdżałem do domu.

***

Mieliśmy profesjonalne kontrakty, czyli wszystkie składki ZUS-owskie itd. powinny być odprowadzane. Ale gdy kolega Surmiak, młodzieżowiec, miał podejrzenie wstrząśnięcia mózgu i połamania żeber, prezesi zamiast odwieźć go do szpitala, to jeszcze go wstrzymywali. Poszedł leczyć się na własną rękę i wyszło, że nie jest ubezpieczony.  Kolega Daszyk miał kontuzję, to dowiedział się, że udaje. Do dzisiaj się leczy. My to już zgłosiliśmy do sądu, że nie odprowadzali za nas składek.

***

Jak rozliczałem PIT, to wpisałem, że PIT-u z JKS-u nie dostałem. Nikt go nie dostał, nawet trener.

***

Na treningach dostępna była woda w pięciolitrowych baniakach. Wlewali tam kranówę, zakręcali, myśleli, że się nie kapniemy. A przecież widać po nakrętce, że otwierane. Myśleli, że się nie kapniemy. Czasem tak ta woda śmierdziała, że szkoda gadać.

***

Mieliśmy w pewnym momencie tak wąską kadrę, że grałem na środkach przeciwbólowych, bo nie było ludzi. A działacze w tym czasie chcieli jeszcze rozwiązywać kontrakty. Czasami na treningu było sześć osób. Jakbyśmy juniorów nie mieli, to gierki byśmy nie skręcili.

***

Mimo tego wszystkiego, w pewnym momencie JKS robił sensacyjne wyniki. Po fantastycznej serii zwycięstw wspiął się nawet na trzecie miejsce w tabeli. Potrafił ograć Garbarnię na wyjeździe, czyli dzisiejszego drugoligowca, potrafił ograć liderujące w danym momencie KSZO. Chwalono ich za styl gry i charakter. Mało tego – awansował też do finału okręgowego pucharu.

21741583_1518515368211771_1712276974_n

Screen Shot 09-16-17 at 12.19 PM

Jedyne co nas trzymało, to trener, który dużo pomagał, a także to, że mieliśmy świetną atmosferę. Trener nawet sam z własnej kieszeni wyłożył pieniądze, żeby zrobić transfer – dzieki temu grał z nami Kamil Aab. Byliśmy jak rodzina. Siedzieliśmy wieczorami i była taka pompa, że nie chciało się wychodzić.

Trenerem drużyny był Mariusz Sawa, który przejął zespół w styczniu 2016 roku. Gdy proszę o skomentowanie zarzutów, jakie mają wobec działaczy jego byli podopieczni, chce się zdystansować od sprawy, natomiast prosi by napisać „niczemu co powiedzieli nie zaprzeczam”. Komplementuje też swoich graczy: „to dobre chłopaki, którzy zrobili wynik ponad stan. Bardzo się z nimi zżyłem i życzę im jak najlepiej”. Sawa nie żyje tylko z piłki. Pytam czy nie ostrzegano go przed przejęciem JKS-u.

Tak, ale mówiono, że Jarosław nie ma szans utrzymać się w lidze. Chcę trenować wyżej, mam ambicje. Potraktowałem to jako wyzwanie.

W sezonie 15/16 trwała reorganizacja, w lidze zostawało raptem sześć zespołów. JKS po jesieni zajmował bezpieczne miejsce, ale mimo to nie brakowało osób, które twierdziły, że biedny, utrzymujący się tylko z dotacji miejskich klub nie jest w stanie powtórzyć tak dobrej rundy. A jednak JKS dowiózł utrzymanie kosztem m.in. Polonii Przemyśł czy Lublinianki.

W sezonie 16/17 JKS znowu miał walczyć o byt. Dzięki rewelacyjnej grze wywalczył go już… jesienią. Dziś Sawa tylko przez kwestie licencyjne nie prowadzi jeszcze klubu w II lidze.


Konferencja trenera po meczu ze Stalą. od 3:00 o tym, jak jeździli na mecze w 11. Od 5:20 o najtrudniejszym klubie, w jakim pracował

W Jarosławiu dobra gra nie spotkała się z radością działaczy. Kilka osób potwierdza, że miało miejsce absurdalne zdarzenie: po kolejnym zwycięstwie do szatni wszedł jeden z działaczy i powiedział, że awans go nie interesuje.

Na początku nam nie szło, potem zaskoczyło. Wygrywaliśmy wszystkie mecze. Po którymś zwycięstwie prezes wchodzi do szatni i mówi, że jego nie interesuje czwarte miejsce, a trzynaste. Nie będą tu robić nie wiadomo czego, ma być tylko utrzymanie. Generalnie przekaz taki, że za dobrze nam idzie. Chodziło o to, że nie chcieli płacić premii za zwycięstwa – 3000 zł do podziału, 1500 za remis na wyjeździe. Łącznie jak ktoś grał wszystko, to uzbierało się 2500. Do dziś żadna z premii nie jest wypłacona.

Ta sama historia z innych ust:

Mieliśmy premie płacone za wygrane mecze. Wygraliśmy 7-8 premii pod rząd, w końcu działacz się zdenerwował i przyszedł do szatni zły, że robimy za dobre wyniki, bo mamy się tylko utrzymać.

Miesięczna pensja piłkarza? 2000 złotych na rękę plus widmowe premie.

Prawnik łącznie z odsetkami i premiami wyliczył moje zaległości na ponad dziesięć tysięcy złotych. Dla mnie to są duże pieniądze. Dlaczego mam się ich zrzekać?

Są osoby, których dawno nie ma w klubie, a JKS wciąż im wisi kupę siana.

***

Próbowaliśmy się dowiedzieć o co chodzi na własną rękę. Wiemy, że jest huta szkła w Jarosławiu, która ma mnóstwo pieniędzy. Dlaczego nie mogłaby być sponsorem? Ale ludzie nie chcą sponsorować JKS-u, bo włodarze nie chcą wpuścić kogokolwiek z zewnątrz. Dlatego pieniądze są zawsze do ręki, nie na przelew. Dlatego nie byliśmy ubezpieczeni. Dlatego nie dowiedzieliśmy się nigdy, że była jakaś premia ze związku za dojście do finału pucharu.

***

Prezesem JKS-u jest Witold Rogala, wojskowy. Zdaniem moich rozmówców Rogala który nie wie o wielu sprawach, które dzieją się w klubie. Faktyczną władzę sprawować ma pracujący w szpitalu wiceprezes Maciej Głowa, którego prawą ręką jest Bartłomiej Kud. Chłopaki nie są pewni czym prywatnie zajmuje się pan Kud.

Zdaniem zawodników działacze zaczęli świadomie działać przeciw drużynie.

Cztery razy w tygodniu mieliśmy treningi. Prezesi potrafili specjalnie wysłać gospodarza obiektu, żeby podczas naszego treningu akurat urządzał walcowanie bądź koszenie trawy – facet normalnie jeździł po pachołkach i między zawodnikami. Prezesi siedzieli na trybunach i na to patrzyli. Ja myślę, że każda pora do koszenia lub walcowania jest dobra, poza tą, gdy odbywa trening. My to odbieraliśmy tak, że chcą nam zrobić pod górkę.

Co udało mi się zweryfikować: choć trener zostawiał w klubie plany treningowe, tak nie były one respektowane. Przyjeżdżał na stadion, zawodnicy też, w planach była ważna jednostka treningowa, tymczasem na płycie odbywał się turniej juniorów. W jednym z tygodni murawa miała być nawożona, w konsekwencji treningi trzecioligowców przełożono na a klasowe boisko. W piątek na stadionie, dzień przed meczem, juniorzy grali w dziadka.

Podczas wałowania miała mieć miejsce nieprzyjemna sytuacja. Jeżdżący między graczami sprzęt przejechał niebezpiecznie blisko jednego z graczy, ten musiał usunąć się, bo przejechałby mu po nogach. Zawodnik ze złości kopnął piłką w traktor. Za to miał po wszystkim otrzymać z klubu karę.

Tajemnicą poliszynela jest, że pracownicy klubowi także mieli nie mniejsze problemy z wypłatami, począwszy od wspomnianego gospodarza obiektu. Kierowca autokaru przed jednym z meczów powiedział, że jeśli nie dostanie teraz pieniędzy w gotówce, to żadnego wyjazdu nie będzie. Czasami do ostatniej chwili ważyło się, czy będą stroje, bo człowiek za nie odpowiedzialny nie chciał ich wydać. 2-3 razy ich nie spakowano, bramkarz bronił w koszulce treningowej i z numerem naklejonym taśmą. Fizjoterapeuta miał mieć płacone w dziwnej formie „za liczbę masaży”. To był człowiek, który kiedyś bronił w JKS-ie, był też asystentem trenera. Potem miano mu powiedzieć, że, jak chce to niech masuje, ale płacone mieć nie będzie.

Zawodnicy zakładają JKS-owi sprawy sądowe.

Działacze uważają, że są bezkarni. Robią z klubem co chcą. My nie damy sobie pluć w twarz.

Piłkarze wysłali nawet pismo do burmistrza, by poinformować go o tym co dzieje się w klubie. Ich zdaniem burmistrz ma bardzo ograniczoną wiedzę w kwestii tego co dzieje się ze środkami. Urząd miasta regularnie wysyłał transze, nie wiedząc, że w klubie rosną zaległości. Ostatnio JKS wygrał w budżecie obywatelskim 200 tysięcy złotych na renowację stadionu (wymiana krzesełek, wymiana nagłośnienia, strefa odnowy biologicznej, sala pamięci oraz system nawadniania). Osobiście nie mam szczęścia do burmistrzów, podobnie jak w Nowym Dworze, także w Jarosławiu burmistrz był na urlopie.

Screen Shot 09-16-17 at 05.07 PM

Screen Shot 09-16-17 at 05.05 PM

Screen Shot 09-16-17 at 05.05 PM 001

Screen Shot 09-16-17 at 05.05 PM 002

Screen Shot 09-16-17 at 05.06 PM

Działacze zdaniem piłkarzy potrafili robić sobie PR w mieście, korzystając mocno z tego, że wywodzą się ze środowiska kibicowskiego. Piłkarze byli regularnie lżeni, potrafili usłyszeć: „dostajecie pieniądze, a nie chce wam się grać”, choć robili wynik ponad stan. Na mieście pokutowała opinia, że wszystko jest płacone na czas. Pytanie „dlaczego jedenastu zawodników odeszło w jednym okienku, skoro jest tak dobrze” nie padło.

Opinie z jarosławskiego forum pokazują, że przeciętny kibic nie miał pojęcia co się dzieje w klubie:

„Czy opóźnione wyjście naszych piłkarzy na mecz ze Stalą Rzeszów to jakiś protest czy coś takiego? Czyżby kasy brakowało w klubie?

Wyglądało na strajk, a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę”.

Dzisiaj JKS prowadzi Arkadiusz Baran, dawniej piłkarz Cracovii, dla którego trzecia liga to szansa. Zarazem JKS ma zupełnie nową kadrę, gdzie poza juniorami nie ma lokalnych zawodników. Wyjątkiem kapitan Bartłomiej Gliniak, który do samego końca liczył, że weźmie kto ktoś lepszy – był m.in. na testach w Jagiellonii. Nie udało się i został. Wszyscy inni uciekli.

Zrobiliśmy otoczkę wokół JKS-u. Był wychowanek, który całe życie spędził w klubie i nigdy go nie szanowali, to też musiał powiedzieć swoje. Nikt tam nie chciał pójść. Znajomym z Lublina, zapłacili trzy miesiące z góry, żeby tylko przyszli grać. A więc znalazły się pieniądze, choć uporczywie uchylają się od zapłaty naszych zaległości.

JKS przed tym sezonem zagrał dwa sparingi. Po siedmiu kolejkach jest przedostatni w tabeli, stracił najwięcej bramek w lidze. Z Pucharu odpadł w jeszcze gorszym stylu:

Screen Shot 09-16-17 at 05.11 PM

***

Problemy ze sprowadzaniem zawodników miały się pojawiać już wcześniej, bo długi to nie kwestia z tego sezonu, tylko jarosławski standard.

Szantaż polegał na tym, że musiałeś przedłużyć kontrakt, jeśli chciałeś dostać pieniądze. Kolega miał taką sytuację, że po jednej stronie stołu gotówka z zaległymi pieniędzmi, po drugiej umowa. Niektórzy kombinowali, mówili, że zostają, żeby dostać pieniądze. Jeden się dogadywał, przyjechał na trening, żeby go nie podejrzewali. Pyta się Kuda, Kud mówi: „tak, mam, dam ci po treningu”. Po treningu wchodzi jeszcze w butach do kantorka, a Kud: „musiałem w czasie treningu gdzieś jechać, dam ci jutro”.

Podkarpacie Live, 2013 rok, komentarz jednego z użytkowników po odejściu Pawła Bartnika (pisownia oryginalna – przyp. red.):

Ludzie ale wy jesteście żałośni! Macie bardzo dużo do powiedzenia a tak na prawde nic nie wiedziecie jak jest na prawde!!! Usłyszycie jakieś plotki dodacie coś od siebie i tak właśnie powstają historyjki z rękawa wyjęte! To że któryś z zawodników wyjeżdża za granice na wakacje żeby zarobić sobie trochę to wcale im się nie dziwie życie kosztuje nie oszukujmy się! A skoro prezesi maja zawodników gdzieś i obiecują im złote góry a później ich w ciula robią to już nikogo nie obchodzi! Mówią że kasę wypłacą a jak przychodzi co do czego to wymyślają jakieś wymówki a kasy dalej jak nie mieli tak nie mają patrzą tylko na siebie żeby im czasem kasy nie brakło przy korycie a zawodników odsyłają z kwitkiem! Więc wcale się nie dziwie chłopakom którzy szukja innych klubów gdzie przynajmniej będą mieli kase wypłacaną w terminie tak jak sie wcześniej ugadali! Jeszcze trochę a nie będzie miał kto w tym klubie grać! Bo jak dalej będą zalegać z kasa to wszyscy odejdą! Prezesi będą sami biegali po murawie za piłką jak sie nie ogarną i nie zobaczą co się dookoła nich dzieje.. I niech zaczną brać bardziej pod uwagę zawodników a nie swój własny czubek nosa!! pozdrawiam.

***

Kibice cisnęli nas strasznie. Działacze siadali z nimi i rzucali na nas kurwami z trybun. Są mocno umocowani w środowisku kibicowskim i się z tym nie kryli. Jak pojechaliśmy na Wólkę na mecz pucharowy – takie mini derby – przyjechali w czterech, wszyscy w koszulkach JKS-u. Wólczanka Wólka Pełkińska to klub, w którym niedawno kilku zawodników zginęło tragicznie w wypadku. I w takim miejscu wyzywali, kurwowali wszystkich przeciwników z imienia, nazwiska, z miejsca zamieszkania, na matkę, na wszystko. Tylko tamci mieli piłkę, a leciały kurwy. Sędziował arbiter z Jarosławia, więc usłyszał „nie pokazuj się w związku ty pizdo”. Masakra. Klub z Wólki zaprosił drużynę na poczęstunek, na którym przepraszaliśmy za pijanych działaczy. Trenerzy się znali, my też znaliśmy się z piłkarzami, jak nie osobiście, to przed kogoś. Było nam wstyd.

***

Najgorsze jest to, że kiedy przychodził termin wypłaty, nie padało: kurde, chłopaki, przepraszamy, teraz nie ma, ale zrobimy co możemy. Poczekajcie, wykombinujemy. Tylko: nie ma. Nie wiem kiedy będą. Względnie wyłączony telefon, a potem „przecież nie dzwoniłeś”.

Napisałem SMS czy będą wypłacone pieniądze. Prezes Głowa odpisał mi: „święta są raz w roku”. Na ostatniej rozmowie powiedział mi, że czerwiec bedzie nie zapłacony, ale wszystko pozostałe tak i rozliczymy się 30 czerwca. Umówiliśmy się, tego dnia dzwonię. Pięć razy, dziesięć, do jednego, do drugiego, nikt nie odbiera. W końcu Głowa odpisał: „Przepraszam, jestem na urlopie. Pozdro”.

Piszę więc, że nie tak się umawialiśmy i zaczynam postępowanie sądowe.

„Proszę bardzo, pozdro”.

***

Gdy wpłynęły pieniądze z miasta, jeden kolega poszedł zapytać, czy mu zapłacą. Powiedzieli, że nie. Na to im odpowiedział, że pójdzie do sądu. Jeden z działaczy rzucił: „lepiej tego nie rób, bo masz dziewczynę w Jarosławiu”. Do tego co straszyli, żeby uważał, bo ma dziewczynę w Jarosławiu, nagle po pana telefonie się odezwali i chcą się dogadywać, na raty rozbijać kwotę, choć gościa nie ma 2.5 roku w klubie.

Kwestie zastraszeń pojawiają się w kilku pogłoskach. Byłego bramkarza, którego dług urósł do kilkudziesięciu tysięcy, podobno chciano bić w klubie. Nie udało mi się tego potwierdzić u źródła. Należy zaznaczyć, że są to historie, jakkolwiek powtarzane regularnie, tak z drugiej ręki. Natomiast bardzo zastanawia pewien wpis na Facebooku pana Andrzeja Łukaszczuka, działacza.

Jak jest mecz to jest szefem ochrony, zawsze był w klubie nieważne o której godzinie. Wiem, że nawet jak kolega wysłał pismo o zapłatę, to on odebrał od listonosza, a takie listy zawsze są priorytetowe i mogę je odebrać tylko ludzie z klubu.

Screen Shot 09-16-17 at 10.26 AM

Screen Shot 09-16-17 at 10.31 AM

Screen Shot 09-16-17 at 10.32 AM

Nie wiem w jakim celu pan Andrzej, obok wpisów takich jak „osoba, która nigdy nie była na meczu, a wypowiada się o kibolach, jest jak dziwka mówiąca o miłości”, wkleił bez komentarza akurat ten wycinek artykułu. Nie wiem też dlaczego nie tonował w komentarzach osób, które pochwalały skandaliczne wydarzenie.

Może dlatego, że szef bezpieczeństwa na stadionie w Jarosławiu polajkował wpis „i tak ma być!” dotyczący gróźb wobec byłego zawodnika.

Screen Shot 09-16-17 at 04.02 PM

Pytam chłopaków, czy się nie boją. Na forach internetowych są wymieniani z imienia i nazwiska, na portalu „Podkarpacie Live” pojawiają się mocne wyzwiska.

Nie damy się. My wszyscy stawaliśmy w szatni, pytaliśmy co z opłatami za mieszkanie, co z pensjami, co z jedzeniem. Co z normalnymi kwestiami. Ja teraz gram w IV lidze. Jakoś wszystko może być na czas, jakoś wszystko może być z szacunkiem, po prostu na zdrowych zasadach.

***

Kwestie finansowe stawiają jasne pytanie: jak to możliwe, że JKS otrzymał licencję na grę w III lidze, skoro ma zaległości wobec graczy?

Screen Shot 09-15-17 at 12.16 PM 002

Licencje na III ligę przyznają okręgowe związki, w tym przypadku Podkarpacki OZPN. Bez porządku w finansach nie ma szans przystąpić do rozgrywek, jak to więc możliwe, że JKS, który ma zobowiązania wobec byłych zawodników, przystąpił do rozgrywek? Odpowiada Kamil Hajduk z komisji licencyjnej ds. licencji kllubowych:

JKS Jarosław ma układ ratalny spłat wobec Urzędu Skarbowego i ZUS, co jest dopuszczalne. W maju spełniał wszystkie wymogi, a co do zaległości wobec zawodników, powiem szczerze, oczywiście coś słyszałem zakulisowo, ale nie przedstawiono mi na papierze żadnej konkretnej informacji, żadnego dokumentu, nie zgłosił się też żaden zawodnik. Klub podpisuje oświadczenie, a później żaden podmiot nie wykazał, że coś jest nie tak, więc nie było podstaw by nie dać licencji, choćby z nadzorem. Jeśli zaległości wobec piłkarzy wynikają wobec umów nie będących kontraktami o profesjonalnym uprawianiu sportu, to też nie jest to wiążące i rozpatrywane przez związek piłkarski. Z doświadczenia wiem, że często kluby podpisują umowy o amatorskie uprawianie piłki nożnej, a to umowa cywilna.

Rozliczenie premii też jest konieczne?

Premie wchodzą w rachubę licencyjną, ale podkreślam: nie mieliśmy żadnego zarzutu, że nie zostały wypłacone. Jeśli natomiast w toku prowadzonych przez zawodników spraw sądowych udokumentowane zostaną zaniedbania, klub na pewno czekają sankcje.

Chcieliśmy to zgłosić, ale było za późno. Powiedziano nam, że już zostały licencje przyznane i trzeba spróbować w zimie, wtedy znowu będzie rozpatrywana. Cały czas to załatwiamy i na zimę przygotujemy dokumenty.

***

Pan Rogala nie miał ochoty rozmawiać drogą telefoniczną. Pan Głowa nie odbierał telefonu. Być może piłkarze mają do pana Bartłomieja Kuda rozliczne zarzuty, ale ja muszę zaznaczyć, że przynajmniej podjął rękawicę i miał odwagę rozmawiać.

Dziwi pana opinia, że JKS Jarosław jest zarządzany kabaretowo?

Dziwi. Na pewno tak nie jest.

Dlaczego wałowanie boiska i strzyżenie trawy odbywało się podczas treningów?

Jeśli chodzi o strzyżenie, fakt, miało miejsce dwa razy, ale z tego względu, że po prostu pozwalała na to pogoda, poza tym zajęło tylko pół godziny. Było wcześniej skoszone 75% murawy, gospodarz chciał dokończyć. Trener też mógł opóźnić trening o 15 minut i nie byłoby zamieszania. Jeśli chodzi o wałowanie, jesteśmy uzależnieni od wynajęcia traktora, gdyż jako trzecioligowy klub nie mamy własnego.

Czy woda przeznaczona dla zawodników była kranówką?

To jest pomówienie i oszczerstwo. Chłopaki mieli zapewnioną wodę na treningi, była to woda kupowana w sezonie tzw. pozawakacyjnym w Biedronce, a w sezonie wakacyjnym, miesiące ciepłe, mamy podpisaną umowę odnośnie dostarczenia wody przez sponsora.

Jak było z routerem Canal+, który zaginął po zimie i trzeba go było wykupić za whisky?

To był router pana Andrzeja Łukaszczuka, którego dobra wola sprawiała, że chłopaki nie musieli płacić za niego rachunków. W zamian w podzięce z własnej nieprzymuszonej woli kupili butelkę whisky. Nie jest to chyba przestępstwo.

Usłyszałem, że router działał całą jesień, a gdy przyjechali po zimie, nie było go i musieli wykupić butelką.

Nie do końca tak było. I zaznaczam, to był pełen pakiet Canalu+ w granicach stu złotych miesięcznie, jednarazowo wydać 50-70 złotych na whisky to taka wielka sprawa za to? Poza tym czy zachowaniem profesjonalnego zawodnika, za jakich się uważali, było oddawanie moczu z drugiego piętra na wyniesione na taras sofy? Medal ma zawsze dwie strony. Ja podchodzę do tego na chłodno. Nikt tu nie pracuje zawodowo. Każdy wykonuje swoją pracę sumiennie, staramy się najlepiej jak możemy, obowiązki służbowe nie zawsze pozwalają w pełni poświęcić się klubowi i stąd rodzą sie niedociągnięcia. Są kluby, które mają aspiracje grać w II, I lidze, niech chłopaki tam szukają zatrudnienia.

Screen Shot 09-15-17 at 03.34 PM 001

Zdjęcia nadesłane przez pana Kuda. Odpowiedź piłkarzy: „tylko rysunki nasze, do tego się przyznajemy. Szuflada to jaja, tam cały dom się sypał, tak samo elewacja, która jednemu z nas prawie na samochód spadła”

Screen Shot 09-15-17 at 03.34 PM Screen Shot 09-15-17 at 03.35 PM 001 Screen Shot 09-15-17 at 03.35 PM 002 Screen Shot 09-15-17 at 03.35 PM 003 Screen Shot 09-15-17 at 03.35 PM

Czym pan się zajmuje na co dzień?

Jest to moja prywatna sprawa. Pracuję w jednej z jednostek mundurowych.

Kim w klubie jest pan Andrzej Łukaszczuk?

Kierownikiem do spraw bezpieczeństwa.

Największym problemem są naturalnie zaległości finansowe.

Zaległości sięgają dwóch miesięcy i wobec nikogo nie przekraczają dziesięciu tysięcy złotych. Wliczając zaległe premie, które są wypłacane w zależności od kondycji finansowej klubu. Wyjątkiem jest pan Marcin Świech, ale sprawa z nim zakończy się najprawdopodobniej w sądzie, bo doznał kontuzji na zawodach uczelnianych. My jako klub półamatorski odpowiadamy za kontuzję na meczu i treningu, ale tu zawodnik doznaje kontuzji na zawodach uczelnianych, a był informowany, że w takim przypadku istnieje możliwość rozwiązania z winy zawodnika. Daliśmy mu też szansę, bo trzy miesiące siedział w domu, potem wrócił do nas trenować. W jego przypadku zaległość wynosi trzy miesiące, u pozostałych to dwa miesiące. Dwa miesiące, kiedy zaczęły się notoryczne i powtarzające się libacje alkoholowe. Do tej pory razem z prezesem chodzimy do burmistrza i tłumaczymy się za te wybryki.

Zadzwoniłem do Marcina Świecha z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Odpowiedź: – Prawda, że doznałem kontuzji na zawodach uczelnianych. Ale miałem też pozwolenie na wyjazd od trenera, tak jak inny zawodnik w tym czasie. Jechałem na nie ze względu na to, ze miałem szansę na stypendium. W klubie już nie płacili, trener rozumiał, że szukam jakiegoś sposobu na dorobienie i zwolnił mnie na ten wyjazd w obecności całej drużyny. Zaległości mam za pół roku i wszystkie premie niewypłacone – ponad dwanaście tysięcy złotych. Później chcieli się dogadać, że wypłacą mi za okres trwania kontuzji po tysiąc złotych, ale się nie zgodziłem. Wspomniane stypendium otrzymałem – na szczęście, bo od klubu nie  dostałem ani grosza. Od momentu doznania kontuzji usłyszałem, że pensje mi się nie należą.  Leczyłem się na własną rękę 2.5 miesiąca.

 Jak notoryczne były wspominane przez pana libacje?

Co tydzień, co dwa tygodnie. Stąd mogę domniemywać dlaczego na finiszu przegraliśmy prawie wszystkie mecze.

Podobno nie płaciliście składek lekarskich.

Jeżeli chodzi o składki lekarskie mamy wykupione ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, chłopaki mieli zapewnioną opiekę medyczną, rehabilitację. Gdy pan Bartek Daszyk doznał kontuzji, leczył się na własną rękę, ale potem wysłał faktury, wszystko zostało wyrównane.

Smutne, że wasi zawodnicy musieli pożyczać na jedzenie.

Mieli zagwarantowane wyżywienie w restauracji „Słowik”, gdzie serwowano typowe obiady domowe. Chłopakom nie pasowało menu.

Podobno były problemy z wydawaniem, bo obiady nie zawsze opłacano, co też było powodem przeniesienia się do „Słowika”.

Tak, to prawda, obiady zostały przeniesione do „Słowika” z baru „Europejskie klimaty” ze względu na koszty. Żyjemy w trzeciej lidze, nie jesteśmy hegemonem finansowym, opieramy się na budżecie urzędu miasta, nie mamy sponsorów i szukamy oszczędności gdzie możemy. Na pewno jednak nie zostali pozbawieni z dnia na dzień wyżywienia, zapisy w kontraktach gwarantujące mieszkanie i wyżywienie zostały spełnione. Realia bywają trudne, jesteśmy klubem półzawodowym, poza pierwszą drużyną mamy sześć młodzieżowych, z których każda gra w lidze podkarpackiej, a nie okręgowej.

Obawiacie się spraw sądowych?

Nie, w żaden sposób. Jesteśmy w kontakcie z naszym opiekunem prawnym. Wszystkie zaległości zostaną uregulowane, choć ciężko mi powiedzieć, czy w tym roku czy na początku przyszłego. Większość zawodników jest w nowych klubach i życzę im powodzenia. Chciałbym podkreślić, że żaden kontrakt w JKS-ie nie został rozwiązany z winy klubu. Otwieram natomiast 90minut, czytam: Jakub Arak, kontrakt z Ruchem rozwiązany z winy klubu.

Czy dom, który piłkarze zostawili w takim a nie innym stanie, miał wcześniej przeprowadzony spis mienia, kosztorys itd, a co zostało podczas odebrania domu porównane?

Miał spis mienia, zostało to przeprowadzone przez biuro pośrednictwa wynajmu. Mam na to dokumenty. Po powrocie właścicielki, która na stałe mieszka we Francji, wyliczyła straty na kwotę dziesięciu tysięcy złotych, o czym poinformowała cały ratusz, burmistrza, zastępcę burmistrza. Stąd nasze wizyty w ratuszu w celu wyjaśnienia sprawy.

Dlaczego skoro nie boją się państwo żadnych spraw sądowych, to od wczoraj telefon piłkarzy rozdzwonił się z prośbą o dogadanie się?

Ja dzwoniłem jeden raz, Maciej Głowa jeden raz, po czym tak samo jak i Maciej wysłaliśmy smsy. Ja w celu jakby dowiedzenia się nru przedstawiciela prawnego, a co do smsa, który wysłał pan Maciej, oto jego treść:

„Cześć. Możesz rozmawiać i możesz zadzwonić? Chciałbym to jakoś rozwiązać polubownie – te wszystkie nasze sprawy – i raz na zawsze zamknąć temat. Myślę, że jakoś się dogadamy. Oczywiście poprzez Waszą i naszą kancelarię, aby miało to podstawy i ramy prawne”.

Był to pierwszy kontakt pana Macieja Głowy z zainteresowanym od czterech miesięcy, czyli od ostatniego meczu ligowego. Gdy piłkarz chciał rozliczyć się ze sprzętu i przyjechać z Krakowa do Jarosławia, pan Maciej w ogóle nie odbierał, ani od niego, ani od jego menadżera. Piłkarze byli w szoku, że pan Głowa potrafi sam z siebie zadzwonić.

Tu sms pana Bartka:

kud

Chłopaki kontrują, że dwa miesiące zaległości to nawet nie jest średnia, a każdy z nich czeka na ponad 10 tysięcy złotych.

U burmistrza się tłumaczyli, że zniszczyliśmy dom i dlatego są zaległości. Ja nie mieszkałem w domu, a też nie dostałem pieniędzy. Zasłaniają się mieszkaniem, które ani nie było na nas, ani nie był sporządzony żaden kosztorys i wycena rzeczy. Tak samo nikt nie przyjechał odebrać tego mieszkania, spisać protokołu. Mogli po naszym wyjeździe zrobić w domu wszystko. Miał do niego klucze każdy.

Zrobiliśmy w domu dwie imprezy, wkupne i zakończenie. Tam przesadziliśmy, to trzeba przyznać. Ale dostaliśmy zgodę od trenera, żeby wtedy trochę poluzować, wszystko było konsultowane. Mieliśmy takie relacje z trenerem, że balibyśmy się zrobić coś bez jego wiedzy, był jednym z nas. Ale nie będę niczego wybielał: tak, zaistniała sytuacja z sikaniem miała miejsce, ale nie na sofy, poza tym nie przez nas,  którzy zgłosili pozwy do sądu, zapewniam. Jedyne co ,,zniszczyliśmy” to ścianę, gdzie każdy namalował swoją osobę – widać jak wychodzę po schodach na wprost Ale każda nie większą niż dłoń, co nie zmiana faktu ze została zniszczona całą ściana. I za nią mogę zapłacić za ani jedna rzecz więcej.

Powyższy film nagrany został 18 czerwca przez kolegę, który z nami mieszkał i któremu zalegają jedną pensję – był w klubie jakieś 5 miesięcy. Jeśli trzeba może potwierdzić jaki był stan całego domu po naszym wyjeździe i w jakich warunkach mieszkaliśmy.

Jeśli gość nazywa imprezą to, że na Ligę Mistrzów jechała pizza i piwo, to nie wie o czym mówi. Nikt nie mówi, że nie piliśmy w ogóle piwa, ale te butelki były chyba z trzech lat wstecz, więc nie popadajmy w paranoję. Każdy z nas marzy o większej piłce. Jeśli jakikolwiek alkohol był, to tylko wtedy, kiedy było daleko do meczu.

Zrobiliśmy dwie imprezy, gdy nie płacili po kilka miesięcy, nie mieliśmy ZUS-u, lecieli w ch..a cały rok. I oni nam to wyciągają? Śmieszne.

 Zarzucają brak płacenia zaległości na rzekomy stan mieszkania, a sami weszli tam w czerwcu. Zaległości były od zimy.

Oskarżają nas o zniszczenie mieszkania, w którym nic się nie dało zniszczyć, a taka szafa rozpadała się sama ze starości. Oskarżali nas o kradzież piłek, które poginęły na treningu. A po cholerę mi stara rozkopana piłka? Ostatecznie na koniec sezonu trenowaliśmy sześcioma. Później, gdy już nas nie było, jakoś cudownie znalazł się kolejny worek piłek, które były gdzieś schowane przez gospodarza. Dowiedzieliśmy się tego od kolegi, który w lipcu podjął treningi. Został wysłany po piłki, a tam brudne, rozkopane, ewidentnie te same, którymi ćwiczyliśmy. Z 6 zrobiło się 18.

***

Jeśli chodzi o dziesięć tysięcy szkód, to widzę tylko jedno wytłumaczenie uzasadniające kwotę – meble muszą być tak stare, że nabrały statusu zabytku. Nie kupuję też argumentów o wielkim imprezowaniu zawodników. Jeśli działacz, strona w tym sporze, mówi, że w końcówce sezonu, gdy już dawno się utrzymali, i gdy od kilku miesięcy nie dostawali pieniędzy, chłopaki imprezowali z rażącą częstotliwością „co tydzień lub dwa”, to wybaczcie, nie brzmi to jakoś skrajnie.

Skrajnie brzmią natomiast historie o zastraszeniach. Nie wiem ile w nich prawdy, ale pan Andrzej, szef ochrony, otwarcie popierający zastraszenie zawodników, daje do myślenia. Dla samych kibiców JKS, którzy tak fanatycznie wspierali klub, będzie pewnie niemałym szokiem, że szefostwo, ludzie ich środowiska, sami hamowali piłkarzy, by ci nie ważyli się zrobić awansu.

A dla mnie najistotniejszy jest fakt, że drugi raz w ostatnich tygodniach zgłaszają się do mnie trzecioligowi gracze, i tak samo jak w Drwęcy jestem przekonany, że kluczową kwestią nie jest tutaj brak pieniędzy, ale brak szacunku.

Wierzę, że w JKS-ie Jarosław brakowało kasy, ale nie sądzę, by to ich brakowało najbardziej.

Leszek Milewski

Zaproponuj autorowi wymianę routera na whisky

Opublikowane 17.09.2017 00:00 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 86
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LOBO
LOBO

Skoro mają kontrakty to powinni dostawać kasę na czas. Po to sporządza się umowę aby obie strony wywiązywały się z jej zapisów. Czy to kurwa tak ciężko zrozumieć troglodyto? Poza tym w sumie chuj ci do tego czy mają kontrakty w 4 lidze czy nie, ktoś je sporządził, ktoś podpisał i trzeba te zapisy respektować Pewnie jesteś tym klaunem od łamania przeszczepów, bo konto nowe.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LOBO
LOBO

Nie gram nawet w piłkę ty śmieciu i przestań pierdolić głupoty. Poza tym nie każda praca musi być pożyteczna społecznie cymbale. Tyle, że ty pewnie tego nie wiesz tępaku bo skończyłeś najwyżej średnią szkołę na samych dwójeczkach.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LOBO
LOBO

Gówno mnie obchodzi kto wypłaca im kasę. Czy ty kurwa jesteś tak tępy żeby zrozumieć to, że jeżeli jest umowa to trzeba się wywiązywać i gówno to kogo obchodzi czy zasługują czy nie. Umowa jest umową i tyle. Poza tym cymbale weź już się nie wypowiadaj, bo przecież kurwa żal patrzeć jak nieudolnie bronisz swojego gównianego interesu. Ewidentnie widać, że jesteś albo tą pizdą z facebooka od straszenia albo tym grubym, niewychowanym prezesem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LOBO
LOBO

To zesraj się do swojego prezesika, że chciał je podpisać, a nie atakujesz piłkarzy, bo mylisz skutek z przyczyną, ale to pewnie dlatego, że na świadectwie były kurwa same dopuszczające.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LOBO
LOBO

Ty się kurwa nie przejmuj tymi piłkarzami, bo sam pewnie zapierdalasz jako robol w fabryce na trzy zmiany. Żyj swoim życiem chociaż pewnie go nie masz dlatego musisz się podbudować pierdoląc głupoty o innych na internetowym forum. Nowe konto specjalnie pod ten artykuł widać, że z tym klubikiem masz coś wspólnego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LOBO
LOBO

HOHOHO, ale mi dojebałeś prezesiku. Jak na takiego idiotę jak ty, to i tak szybko wymyśliłeś taką kąśliwą ripostę. Jestem pod wrażeniem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LOBO
LOBO

Przestan sie juz kompromitowac umyslowy kaleko.

pilkarzyk
pilkarzyk

Nie wiem co im nie pasowało w „Słowiku”. Czasem tam jadałem i naprawdę przyzwoite obiady.

Ftbl
Ftbl

W sumie zgadzam się że (ogół piłkarzy) to księżniczki, 4 liga to kopanie się po czole, e-klapa jest przepłacona. Nawet poniekąd zgadzam się z tym że ten kraj jest piłkarsko stracony. Ale tak dla sprawiedliwości żebyś nie wyszedł na jakiegoś dzięcioła który wytyka innym pracę i zarobki opowiedz nam coś o swojej pracy. Czym się zajmujesz zawodowo kolego „ja”?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dambibi
dambibi

Owszem, może 3 liga nie powinna być na profesjonalnych kontraktach. Jednak ktoś je kurwa podpisał, a umów powinno się dotrzymywać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grimmy
Grimmy

Ale czemu atakujesz piłkarzy za to, że walczą o swoje, że domagają się, aby druga strona respektowała umowy, którą podpisała? Atakujesz piłkarzy za to, że przystali na warunki kontraktowe, że powinni uczciwie pracować, a grać na amatorskich kontraktach i za granie nie dostawać wynagrodzenia. Analogiczna sytuacja. Ktoś oferuje Ci 20 tys złotych za pojawianie się w firmie na kilka godzin, podpisanie paru dokumentów, pokręcenie się po firmowym budynku, poflirtowanie z sekretarkami i takie tam. Rozumiem, że odrzuciłbyś taką ofertę, bo przecież jak nienaharujesz się jak wół, to gryzłoby Cię sumienie przez resztę dnia. Czytając Twoje komentarze, można odnieść wrażenie, że w tej sytuacji, to głównym winowajcą są piłkarze. Przecież nie przystawili pistoletu do głowy działaczom JKS-u przy podpisywaniu kontraktów. Twoje emocjonalne zaangażowanie w atak na piłkarzy, ale przede wszystkim język jakiego używasz, jako żywo przypominają osobę pana Łukaszczuka z tekstu. LOBO sprytnie zauważył, że coś jest tutaj nie tak. Nowe konto, praktycznie bez historii. Pojawiłeś się niemalże jak artykuł się ukazał. W nocy tutaj się produkowałeś, z rana też prężnie działasz w komentarzach. Skąd to emocjonalne zaangażowanie w sprawę?

Momo1100
Momo1100

Atakuje bo to może sam prezes albo szef ochrony i dlatego.
Prezes podpisał kontrakt i powinien się niego wywiązać, skoro miasto płaci a pieniędzy na działalność klubu nie ma bo nawet kierowca potrafi nie dostać kasy to od razu widać że ktoś kasę chowa do swojego portfela. Kilku cwaniaków z kręgów kibicowskich dorwało się do władzy w klubie i niszczą klub który podobno kochają.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Regio.Kibic
Regio.Kibic

Skoro ktoś ich sprowadził to wypadałoby im płacić 🙂 Mimo że kasy w tej lidze aż tak wielkiej nie ma to jednak te kilka stówek minimum powinno wpadać bo mimo wszystko jest to już liga półzawodowa. Niekiedy wyjazdy mają ponad 300 km więc też nie można zarzucać zawodnikom tego że chcą pieniędzy jak ich nie ma w domu całe weekendy (bo powiedzmy sobie szczerze, mało kto może pozwolić sobie na wyjazd dzień wcześniej więc zazwyczaj się wyjeżdża 5-7 rano). Ponadto zauważcie że są to osoby z Krakowa, dla mnie to osobiście absurd aby iść grać w III Lidze do miasta oddalonego o ponad 200 km i to jeszcze w innym województwie.

bastion79
bastion79

Nie wiem za co te minusy. Przestałem czytać po tym jak musial iść do pracy. Kurwa! Musiał iść do pracy!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
bastion79

Jako społeczeństwo to jesteśmy debilami, nic dziwnego, że sąsiedzi rozbierali nas trzy razy.
W Grodzisku Maz miasto (czyli pan, pani, społeczeństwo) płaci ponad 700 tyś na klub. W trzeciej lidze. Ale jak zaprowadzisz dzieciaka to musisz płacić! Petarda. Jest kasa dla grajków ale nie ma dla dzieci. Żłobek? Zapomnij, tylko prywatne. Czy to jest kurwa normalne?

Baton
Baton

Umów należy dotrzymywać. Ale z drugiej strony… na serio na IV poziomie ktoś płaci 2 tys. zł?? To jest chore. Inwestowanie w gości, którzy nie potrafią grać w piłkę. Nie lepiej w chłopców 16, 17, 18 letnich?

Regio.Kibic
Regio.Kibic

Nawet obiło mi się o uszy że i 5000 zł płacą 🙂

Habanero
Habanero

w niejednym klubie są takie stawki jak ja grałem w 4lidze(5poziom)dostawałem 1300 choć z regularnością wypłat bywało różnie

Habanero
Habanero

znam klub płacący po 2tys w a klasie

Regio.Kibic
Regio.Kibic

Mało to takich pasjonatów futbolu co z pieniędzmi nie mają co zrobić? 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LOBO
LOBO

Przejadana jest kasa ale przez nieudolny zarząd, a nie przez piłkarzy, bo oni mają papier, który ktoś chciał z nimi podpisać.

Regio.Kibic
Regio.Kibic

Mało to takich pasjonatów futbolu co z pieniędzmi nie mają co zrobić? 😀

Habanero
Habanero

tam to już w ogóle jest el dorado średnia zarobków 1,5 tys kadra licząc 20 0sób dyrektor sportowy a wszystko w aklasie ale dokładnie jak piszesz kto bogatemu zabroni

Regio.Kibic
Regio.Kibic

To u nas takiej zabawy nie ma ale jest drużyna w okręgówce która ma sporo kasiory jak na ten poziom, sponsor nie żałuje a i nawet inwestuje w obiekt 🙂 Ogólnie spoza mojego regionu (podkarpacie) takie zjawisko że lokalny biznesmen się bawi jest w Mostkach (przerastała drużyna ligę ale awansować nie chciała) 🙂

C39
C39

W ciemno strzelam, Kolorado? Chłopaki stamtąd mają łeb na karku. Prowadzą czterogwiazdkowy hotel, w nim spa, zrobili fajne boisko. Często goszczą tam na zgrupowaniach kluby (głównie Stal, ale była też Korona) i reprezentacje młodzieżowe. Miło widzieć, że wycisnęli ze swoich karier maksa pod względem sportowym (Kamil Rado został mistrzem Polski z Wisłą), a później mądrze zainwestowali.

Regio.Kibic
Regio.Kibic

Niestety nie 🙂 Chodzi o Sokół Sokolniki 🙂 Sponsor nie żałuje 😀

zielonywojownik
zielonywojownik

JKS Jarosław to mi się kojarzy z Darkiem Pietryną, który strzelał tam latami jak na zawołanie, kto by pomyślał, że i na weszło się pojawią 🙂

wojciechp2
wojciechp2

http://victorybetpoland.blogspot.nl/ – TRAFILI 283 KURS WCZORAJ I SKAN NA BLOGU ! NA DZIŚ MAJĄ SPECJALNĄ PROMOCJĘ WAŻNĄ DO GODZ 14:00!!! POLECAM, sam grałem ich ostatnie 3 kupony i trafiłem

Prejuce Nakoulma
Prejuce Nakoulma

Panie Głowa, wiesz pan co to jest reinkarnacja? Słyszałeś w swoim życiu taki dłuuugi wyraz? W prostych słowach chodzi o to, że po śmierci człowiek odradza się pod inną postacią, na przykład jako zwierzę. To, kim będziesz w przyszłym życiu, zależy od tego, jakie życie prowadziłeś do tej pory. Jedni po śmierci przyjmują postać tygrysa, sokoła albo lamparta. Jeżeli o Pana, Panie Głowa chodzi, to nie wróżę Panu żadnych rewelacji. Kaczka – to max, co może z Pana być.

Mario
Mario

4 poziom to już w większości amatorzy, ale jak podpisano umowę to trzeba ją respektować. Niestety porywanie się z motyką na słońce to codzienność. Działacze (nie tylko sportowi) chcą by było profi i szybki awans, ale klub nie ma fundamentów i potem wychodzą takie kwiatki.
Fragment o tym, że kibice razem z działaczami jechali z piłkarzami wcale mnie nie dziwi. Wystarczy pojechać na mecz jakiejś niższej ligi żeby się przekonać. Kibice nienawidzą i jest to normą od reprezentacji do c-klasy. W okregówkach, czwartych ligach, szczególnie w klubach, które wg. kibiców powinny grać o coś więcej, piłkarz jest cacy tylko wtedy gdy wygrywa i to przynjamniej 3-0. Porażek nigdy się nie wybacza. Lubię pojeździć na mecze od 4 ligi do B-klasy, ale ciągły hejt, lżenie piłkarzy czy sędziów przez kibiców (zwykle z piwem czy częściej wódką w ręku) trochę odbiera przyjemność z oglądania tej kopaniny.

wafelll
wafelll

Przeczytałem cały artykuł dwa razy. Potem komentarze i… oczom nie wierzę. Jeśli ktoś chce iść i kopać za 2 tysiące piłkę, jego wybór. Mógł iść do pracy i zarobić dwa razy więcej, ale wybrał taką drogę. Tak was boli, że dostają aż tyle pieniędzy za grę? To sami idźcie pokopać, a nie nazywacie piłkarzy księżniczkami, bo dostają pieniądze za grę w piłkę. Ciekawe, kto zostałby u pracodawcy, który ciągle się miga od wypłaty pensji za pół roku!?!?! Jak czytamy, każdy z zawodników miał profesjonalną umowę, która gwarantowała im wszystkie świadczenia oraz pewność wypłaty pieniędzy co miesiąc. Umowę podpisują obie strony, pracodawca i pracownik, i każdy z nich obowiązuje się respektować jej zasady. Tylko jeden z działaczy klubu odebrał telefon i co powiedział? Że robili imprezy co tydzień albo dwa- ciekawe za co. Zdjęcie rozwalonej szafki- no faktycznie, szkody na miliony. I to porównanie do Ruchu… Żałosne. Tu nie chodzi o to, ile oni zarabiali, tylko o to, że zostali bez środków do życia (które mieli gwarantowane umową!) i o brak szacunku dla nich. A tak zapewne dzieje się w wielu klubach…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mario
Mario

To wina piłkarzy, że JKS jest klubem miejskim i mają płacone z urzędu miasta? Płaci im miasto tak jak urzędnikom, sprzataczkom czy nauczycielom. Piłkarze dostają pieniądze za reprezentowanie miasta. Nawet jeśli to trzecia liga. Niech mieszkańcy zagłosują na tego kto zlikwiduje finansowanie klubu z miejskiej kasy i będzie po problemie. Może większość winy leży po stronie tego kto wpadł na pomysł zawodowych kontraktów w trzeciej lidze? Pracownik (w tym wypadku piłkarz) musi myśleć o swoim życiu, a nie o tym czy wypłata jest z urzędu miasta czy od prywaciarza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Momo1100
Momo1100

A jak nazwać zarząd w takim razie który sam podpisał z nimi takie kontrakty a pózniej nie chce ich płacić choć pewnie zarząd ma kontrakty znacznie wyższe i one wypłacane są regularnie? Kierowcy potrafią nie dostawać kasy a zarząd dostaje (bo chyba nie wierzysz w brednie że zarząd głodem przymiera?).

abscess
abscess

Brawo!!!!?Nareszcie ktoś odważył się napisać o tym szambie i tej patologii jaka panuje w naszym kochanym Jks-ie.Panowie Rogala,Głowa razem ze swoim wysuszonym przydupasem Meganem,Walania,Łukaszczuk to tylko kilka osób które powinny być WYPIERDOLONE na zbity pysk z klubu z dozgonnym zakazem wejścia na Bandurskiego przez tyle lat te pijawki doją klub z kasy pozatrudniali się w klubie na jakiś śmiesznych,chorych umowach tylko dlatego żeby za każda zrobioną pierdołę dla klubu doić kasę.Pytam się co zrobiono w klubie oprócz szatni i kostki za bramą za otrzymane ciężkie pieniądze z urzędu miasta???Kolejne pytanie dlaczego zarząd klubu nie zgodził się na zatrudnienie ksiegowej w klubie która mogłaby trzymać wszystkie sprawy za pysk związane z finansami odpowiedź nasuwa się sama.Mam nadzieję że odpowiedni ludzie którym lod Jks-u nie jest obojętny a mają odpowiednie instrumenty w rękach żeby zrobić porządek z tą patologicznà mafią która urządziła sobie kolesiowski folwark w ukochanym Jks-ie.

Momo1100
Momo1100

W końcu komentarz kibica a nie prezesa i jego przydupasów.

StaszekPrawy
StaszekPrawy

Leszek, na robieniu za KONFIDENTA szacunku nie zdobędziesz.
Tyle w temacie.

blazej przybylowicz
blazej przybylowicz

Jak ktoś pisze o konfidentach to już wiadomo że patologia. Jednym zdaniem uwiarygodniłeś ten artykuł.

Momo1100
Momo1100

Dokładnie, udowodnił że artykuł jest prawdziwy a wiele komentarzy tutaj jasno wskazują ze to prawda i prezes z kolegami wbili aby przedstawić piłkarzy w złym świetle.

Ted
Ted

Oooo ktoś raczył dostrzec iż rodzima piłka to patologia 😀
Od ekstaraklapy do Beee klasy jest bardzo podobnie.
Weźcie budżet jakiegokolwiek klubu, na jakimkolwiek poziomie rozgrywek, jako 100 i zobaczcie ile z tego kluby MUSZĄ odprowadzać HARACZU, w różnych formach na tych związkowych „działaczy”.
W samych klubach jest również ciekawie. Wielu klubowych działaczy potrafi wydać naprawdę niezłą kasiorkę na ..konsumpcję i popitkę 😛 Jednak bardzo oszczędnie potrafią gospodarować funduszami w temacie: stroje, sprzęt, zorganizowanie wyjazdów, pomieszczenia klubowe, boiska, miejsca dla kibiców, sprawy medialne.
W efekcie tego, coraz więcej sponsorów olewa piłkę nożną czy wręcz sport jako taki i nie ma zamiaru nawet złotówki ładować w takie badziewie 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Trollosiewicz
Trollosiewicz

Fajnie by w miasteczku był klub piłkarski, ale sprawa zawsze rozbija się o to samo – sposób finansowania. Wszystko się wali, nie ma kto grać, zaległości finansowe, IV poziom rozgrywkowy… Pytanie po co? Jeśli ci chłopcy są na tyle dobrzy to trafią w końcu do profesjonalnej piłki, jak nie to trudno, niech się wezmą za uczciwą pracę, a tak żyją złudzeniami, że są piłkarzami. „Działacze” spijający tam śmietankę to już kolejny powód do przerwania takiego czegoś. Ludzie myślą, że jak miasto nie da, to nie będzie sportu, dupa, będzie i to na wyższym poziomie.

michalszostak
michalszostak

Ta główna fotka to myślałem, że byla robiona w mojej bylej stancji na studiach 😀
Tylko palet nie miałem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

michalszostak
michalszostak

No Panie, miesiecznie ponad 30 % dochodow szla na ta dziuple. Takie realia.

dziewczyna
dziewczyna

Nie spodziewalam sie, ze wlasnie tutaj znajde chetnych do pracy za darmo 🙂 ! Zapraszam – Was i Waszych rodzicow ! ZROBIMY KONKURS, kto dla mnie dluzej bedzie dostepny. Oferuje prace 5 dni w tygodniu, 200km od Waszego kochanego domu w warunkach jak na zdjeciach (jakis problem? to bardzo wygodne lozko) Kwestii jedzenia nie poruszajmy, bo przeciez to III liga, tutaj nikt nic nie je 🙂 Mysle, ze na brak skladek Zus, skladek zdrowotnych, chorobowych i emerytalnych tez nie bedziecie narzekac (to sprawa dalekorzedna, ktorej nie bedziemy rozstrzasac i chetnie ja jako Wasz nowy pracodawca to przemilcze …bo przeciez jestescie mlodymi osobami, ktore nie choruja i pierwszy raz do lekarza przyjda za 40 lat, a jak zdarzy sie Wam jakies nieszczescie, to sobie za nie zaplacicie.
Wytlumaczcie tez swoim UKOCHANYM DZIEWCZYNOM, ze caly Wasz swiat bedzie sie krecil wokol pilki, ze Was NIE BEDZIE NA MIEJSCU, ze spoznicie sie na wszystkie wesela, uroczystosci rodzinne, wazne momenty bliskich Wam osob, badz w ogole sie na nich nie pojawicie, bo przeciez nie dojedziecie na czas 200km i wiecej w 5 minut. Wytlumaczcie ukochanym, ze ciagle Was cos po ciezkich treningach boli, ze jak wyjdziecie gdziekolwiek w sobote wieczorem, to dosyc normalne zjawisko, ze po ciezkim meczu Wam sie przysnie, ze czasami brak sil na inne tematy … ( WSZYSTKO ZA OBIECANE, NIEWYPLACONE DWA TYSIACE )Poswieccie tez wyksztalcenie wyzsze z wiadomych wzgledow, hmmm ale przeciez po co Waszym zdaniem studia chlopakowi, ktory gra w pilke i czysto logistycznie nie ma mozliwosci czesto spelnic swoich aspiracji. Od dziecka kochasz to, co robisz, chcesz byc jak najlepszy i nawet jesli jestes, to czesto bywa tak, ze zabraknie Ci odrobiny szczescia, zeby dostac sie wyzej – na przykladzie tego topowi pilkarze nie dostali sie od razu do super klubow, tylko przebyli ta cala droge ciezko, uczciwie (dla Twojego zdziwienia w II i III LIGACH) Tak jak Wy siedzicie w marnych, z komentarzy wnioskujac pomniejszajacych Wasza inteligencje pracach za najnizsza krajowa, DALEJ na zlosc smiejscie sie z chlopakow, dla ktorych to caly swiat. Nie wiem co jest gorsze brak szacunku, glupota, czy zazdrosc. Idz pobiegaj zeby byc w jednej SETNEJ dobry tak jak CHLOPCY NA BOISKU I DLA SWOJEJ KOBIETY W LOZKU, bo Ci mozg i brzuch ciazy. NIEKTORZY POSIADAJA ODWAGE PONAD PRZECIETNA, DLATEGO TEZ SA NAD WAMI i inni grajacy przed Nimi z Nimi i po Nich w myslach im za to podziekuja. Zaprzaszam do wspomnianej wczesniej darmowej wspolpracy, czekam na zgloszenia!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Carlito
Carlito

Bodajże 22 komentarze pod jednym artykułem ze świeżo założonego konta. Naprawdę cię musiał zaboleć temat wydawania kasy przez urzędy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Carlito
Carlito

„Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt”. Zacznij coś robić, żeby zniszczyć patologię. Od pisania chamskich komentarzy na weszło świat nie stanie się lepszy.

sqnatop
sqnatop

Korwa czlowieku iz do normalnej prace ktos ci kaze grac w pilke na UWAGA 3. poziomie rozgrywkowym ?!!! Moj brat gra w.drozynie ktora wymieniles posrednio… Smial sie z tego artykulu do rozpuchu…m gra i pracuje w normalnej firmie wez sie chuju do roboty a nie z siebie Lewandowskiego robisz masz problem z pracodawca? Idz do sondu a nie sie zalisz i afere robisz! Grasz… Sory kopiesz pilke po zadupiach i co jak bedziesz mial 40+ lat??? Powstanie tekst o pseudokopaczach bez pozniejszego zatrudnienia z nizszych lig? Nie raz nie dwa po podstawowce? Wez rzuc to w choj i idz zapierdalac na tasmie bedziesz mial wszystko wporzo i na czas! I tak amatorsko kopiesz gale, ciezka prwca ręce kale??? Pizda nie mężczyzna!!!

DmitrijWierchowcow
DmitrijWierchowcow

Słabiutki ten bait.

Grimmy
Grimmy

Najgorsze jest to, że to wcale nie musi być bait. Może, lecz nie musi. Może wydawać się to szokujące, ale sporo ludzi o podobnej mentalności chodzi po tej ziemi

sqnatop
sqnatop

Mam smiac sie czy plakac??? Ogarniaczu filozofii tej ziemi… Niestety chodza po niej również tacy jak ty

Grimmy
Grimmy

„Mam smiac sie czy plakac” – Chuj mnie to obchodzi, Twoje życie, sam to ogarnij. Ze wszystkim potrzebujesz podpowiedzi? To się wróć, nieogarze, do przedszkola i zasięgnij opinii przedszkolanki. Co za tłuk…

Maxizer
Maxizer

Ta historia jest prawdziwa. A w każdym razie list do burmistrza na pewno napisał jakiś młody piłkarz. Wnioskuję po interpunkcji, ortografii, stylu…

abscess
abscess

A jakie to ma znaczenie kto napisał list młody czy stary mądry czy głupi???ważne że napisał i opisal całe to gówna pływające w klubie z które odpowiedzialni są Głowa,Kud,Rogala,Walania i Łukaszczuk jak napisałem wcześniej te osoby powinny natychmiast zniknąć bezpowrotnie z Bandurskiego.Mam nadzieję że burmistrz uzdrowi klub z tej patologii

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Najlepsza dyszka
Najlepsza dyszka

Panie „ja” piłkarze podpisali kontrakty więc mają dostać kasę zgodnie z umową. Trzeba było ruszyć dupsko wziąć się do pracy i poszukać takich którzy będą grali na kontraktach amatorskich. A po drugie jakimi złodziejami i …… musi być „zarząd klubu” skoro najpierw wali Urząd miasta na kasę dla siebie, na kontrakty dla piłkarzy. A potem okrada tychże piłkarzy nie płacąc im podpisanych przez siebie kontraktów.

Aslo88
Aslo88

Jak nie lubię JKS-u to tutaj widzę po stronie zawodników manipulację żeby nie napisać kłamstwa. Przede wszystkim trudno mi uwierzyć że nie wiedzieli o nagrodzie finansowej za awans do finału okręgowego Pucharu Polski. Po meczu drużyna robiła sobie pamiątkowe zdjęcie z wielkim okazjonalnym czekiem na 10 000 zł. Może zawodnik który udzielał informacji nie brał udziału w tym spotkaniu ale drużyna musiała wiedzieć jaką nagrodę finansową klub dostał.

Inna sprawa to mecz w Wólce Pełkińskiej. Z kontekstu wypowiedzi grajka można odnieść wrażenie że tragedia ze śmiercią zawodników miała miejsce na stadionie lub jego okolicy i w związku z tym należy tam zachować się w sposób, powiedzmy, godny… Otóż nie wypadek miał miejsce w Weryni ok 75 km od Wólki Pełkińskiej. Można nie zgadzać się na obrażanie z trybun zawodników drużyny przeciwnej, ale wszyscy wiemy że na stadionach od kartoflisk w „b” klasie, do Ligi Mistrzów takie zdarzenia mają miejsce. Nie podoba mi się wykorzystywanie tragedii jaka spotkała klub Wólczanka, a zwłaszcza rodziny tamtych zawodników do jakiś gierek z którymi nie byli związani.

Oczywiście podstawowa sprawą jest to że zawartych umów należy dotrzymywać i tutaj klub powinien wypłacić wszystkie pieniądze należne zawodnikom.
Jednak ich niektóre komentarze i zarzuty są niepoważne, np problem z routerem, łącznie z faktami które przedstawiłem nakazują mi z dużym dystansem brać wszystko co mówią. Wydaje się że gwiazdorzą, zapominając że są zawodnikami na IV poziomie, gdzie większość klubów jest półamatorska, i tak powinni do tego podejść Ci młodzi ludzie, dlatego też celowo nie używam słowa „piłkarze”. Jeżeli ich umiejętności (tak jak mi moje) nie pozwalają grać na poziomie gdzie wynagrodzenie pozwala siebie i rodzinę spokojnie utrzymać, to powinni grę w piłkę traktować jako hobby a zająć się pracą. Taj jak tysiące innych chłopaków w całej Polsce amatorsko grających w niższych ligach.

Ekstraklasa stan umysłu
Ekstraklasa stan umysłu

Ale do kogo kurwa te pretensje? Gracie w 4 lidze. Nasza ekstraklasa to gówno od którego ma się srake, czyli 4 liga to już kurwa amatorstwo do kwadratu. Weźcie się za pracę, a nie udajecie piłkarzy na wsi. Zdzwieni kurwa, że w 4 lidze stać ich na owsiankę. Może chcecie po 10k zarabiać? Jakby to była 1 lub 2 liga to ok, ale kurwa 4 i z czego afera?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wafelll
wafelll

Dzień dobry Panu. Pan chyba przeczytał nie ten artykuł, co trzeba, albo nie do końca. Myśli Pan, że ktokolwiek poszedłby do niewypłacalnego klubu? Tym bardziej z Krakowa? Skąd mają się brać polscy piłkarze, jeśli nie z tych zaczynających w niższych klasach? Ci którzy mają płacone za swoją pracę, aby nie porzucali pasji i dalej szlifowali swój talent, by na końcu mógł Pan ich oglądać w telewizji z szalikiem na szyi. Kariera piłkarza inaczej wygląda, niż Pan myśli. Oni nie mogą sobie tak po prostu odejść z klubu, bo trzymają ich kontrakty. A od decyzji, kto jest winny, nie są oni, tylko PZPN. PZPN ogłasza decyzję i albo jest z winy klubu, albo z winy zawodnika. A który zawodnik znalazłby klub w środku sezonu… Większość drużyn ma już kadry pozamykane. Jak pośle Pan dziecko do szkółki, to dowie się Pan co i ile kosztuje. Nie piszę tego z przekąsem, tylko w celu uświadomienia, że nie można mierzyć wszystkich swoją miarą. Łatwo mówić, żeby przenieść się do wypłacalnego klubu. Ale jak to sprawdzić? W jks wszyscy mieli na początku płacone. Dopiero po paru miesiącach zarząd przestał płacić. Co do routera- to ten gość, który to miał nieładnie postąpił. Pod nieobecność zawodników wszedł i zabrał sobie router. Jak małe dziecko, które się obraziło. Przecież to był dom zawodników i oni odpowiadali za rzeczy w środku, a ktoś sobie wchodzi jak do siebie i zabiera zabawki. Niepoważne. Piłkarze nie dostawali pieniędzy za kilka miesięcy, a Pan pisze, czy nie mogli się zrzucić razem na coś… Przecież się zrzucali! Pożyczali pieniądze, szli do pracy na noc, brali wałówkę z domu. Nie rozumiem, co mieli zrobić więcej bez pieniędzy. Aby mogli się rozwijać i zapewniać swoje zaangażowanie w grę, klub musi zapewnić do tego środki. Pan jak jest w pracy, to ma Pan zapewnione niezbędne rzeczy do pracy od pracodawcy. Piłkarze nie mogą mieć? Końcówka Pana komentarza wygląda, jakby Pan nie czytał artykułu. Najlepiej to wyręczać klub we wszystkim. Może jeszcze sami powinni sobie płacić za grę?
Pozdrawiam.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

abscess
abscess

Tylko dymisja tego śmiesznego mafijnego zarzadziku może uzdrowić klub.Jks musi sie pozbyć tej szumowiny w zarządzie.Co do wody raz piszą że kupowali wodę w Biedronce drugi raz że wodę dostarczał Makarowski mętne tłumaczenie.Tylko dymisja!!!!!!!!!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kiko
kiko

Witam czytajac ten artykul i widzac zdjecia zadam jedno pytanie do zawodnikow .Jaki normalny czlowiek nie mowiac o profesjonalny piłkarz zgodził by sie na zamieszkanie w takich warunkach?Nie szanujesz siebie i swojej ambicji a wymagasz szacunku od kogos.Druga sprawa pilkarzyki a nie stac ich na wlasny dekoder na 8 osob to po ile wyjdzie za miesiac .Jestem kibicem JKS znam wasza sytuacje w klubie i co sie dzieje tam teraz po objeciu wladzy przez tą szajke.To ze klub ma zaleglosci co do zawodnikow to nie nowosc widzac co sie dzieje poprostu odeszli z klubu pomimo tego ze pochodza z Jaro i czekaja 3 lata na zaleglosci.Graja w innych klubach i nie placza ze ktos ich zastraszl czrojamy inne jakies bajki . Szkoda mi tylko ze zamiast walczy o swoje sa rozne instancje co rozwiazuja takie problemy to wy uzalacie sie nad soba jak to biedni poszkodowani zostalicie.Jestescie wporzadku grupa kolesi ktora szanuje za walke na boisku.Ale robicie opinie klubowi a nie tym co was oszukali.Natepna sprawa co do bzdur ze strojami znam osobiscie gospodarza i wiem ze zawsze robil wszystko aby bylo czyste nawet je u siebie w domu.A co przywozenia jedzenia z domu to chyba jest normalne zwykly pracownik budowa
lany jadac w delegacje tez zabiera wyzywienie ze soba . Wasz placz o glodowce czy totalnej biedocie jest obraza samych siebie wystrojeni szmatki firmowe fryz na zel dajcie spokoj nie raz widzialem jak sie bawicie w klubach chyba nie na zeszyt a wypisujecie bzdury o owsiance.Chlopaki znam was i smieje sie z tego co wypisujecie i nie spodziewalem sie az tak malej ambicji po was sami siebie tym artykule osmieszacie.A jeszcze jedno dobry suchar ze jechales do domu i pracowales na nockach.Wescie sie za siebie i nie uzalajcie sie nad soba tylko zrobcie porzadek i odzyskajcie to co wam sie nalezy przez rozne urzedy piszcie pisma do prawnikow a nie bzdury na spoleczniakach bo tu kasy nie odzyskacie.Szkoda ze w tak nie fortunnej sytuacji opusciliscie JKS zycze wam powodzenia i przestancie obrazac i robic zla renome naszemu miastu i klubowi . Pozdrowienia dla wszystkich bo imprezowicze z was klasa.

Weszło
15.07.2020

Pięć zmian dozwolone także w sezonie 20/21. Jak będzie w Ekstraklasie?

IFAB po raz kolejny wypacza rozgrywki i wymyśla niepotrzebne przepisy, nie zważając na to, że w 1982 były dwie zmiany i było dobrze. Pewnie takie myśli kłębią się właśnie w głowie Zbigniewa Bońka po przeczytaniu komunikatu, jaki wydała Międzynarodowa Rada Piłkarska. Otóż tak – możliwość pięciu zmian będzie kontynuowana przez CAŁY sezon 2020/2021. Zasady są […]
15.07.2020
Blogi i felietony
15.07.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Silna wobec słabych, słaba wobec silnych. Niemalże definicyjny opis najgorszej możliwej władzy idealnie pasuje do organizacji UEFA, która po raz kolejny została skompromitowana – tym razem poprzez wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w sprawie Manchesteru City. Samo zmniejszenie wyroku nie bulwersuje, w końcu to niezależna organizacja. Ale już uzasadnienie, w którym czytamy m.in. o przedawnieniu […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Mikael Ishak. „Mógł zostać i strzelać w 2. Bundeslidze”, „rozważano go na mundialu”

O tym kogo ściąga Lech w zastępstwie za Christiana Gytkjaera – mogliście poczytać u nas już wczoraj. Mikael Ishak na papierze wydaje się rzetelnym transferem. Natomiast postanowiliśmy też podpytać o Szweda tych, którzy mogą wiedzieć o nim nieco więcej. Co usłyszeliśmy? „Dwa lata temu był poważnie rozpatrywany w kontekście powołania na mundial”. „Mógł zostać na […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Ile zabrały Parzyszkowi zmiany w końcówkach?

W polskiej piłce są rzeczy pewne – zaległości w Lechii, żółta kartka za dyskusje dla Mladenovicia, dobra piłka z wolnego od Furmana, pot na czole Jana Tomaszewskiego i zmiana Piotra Parzyszka w drugiej połowie. Napastnik Piasta Gliwice rozegrał w Ekstraklasie już 68 meczów. Ile razy spędził na boisku pełne 90 minut? Raz. W meczu z […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Kto wypełni w Śląsku młodzieżową lukę po Płachecie?

Śląsk Wrocław ma jeszcze teoretyczne szanse na europejskie puchary, ale w praktyce sezon prawdopodobnie już się dla niego skończył. W klubie muszą intensywnie myśleć o nowych rozgrywkach i widać, że już to robią. Największym wyzwaniem będzie dostosowanie się do przepisu o młodzieżowcu po spodziewanym odejściu Przemysława Płachety, do czego zresztą działacze byliby zmuszeni nawet w […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Lech Poznań 2020/21 – przede wszystkim nie zepsuć

Jakoś tak się układały te poprzednie sezony, że Lech Poznań znajdował się w permanentnej przebudowie. Pomysłów było bez liku, co gorsza – często realizowano kilka planów jednocześnie. Trener-gwiazda. Trener-wychowanek. Opcja zagraniczna. Teraz gramy młodymi. Teraz perspektywicznymi. Tym razem ściągamy gwiazdy. Efekt był taki, że Kolejorz buksował w miejscu, punktując poniżej oczekiwań, grając w sposób niespecjalnie […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

„Baraże o Ekstraklasę to świetny pomysł. Jeśli będzie szansa, chcemy skorzystać”

Za miesiąc minie pięć lat od zatrudnienia przez Puszczę Niepołomice Tomasza Tułacza. Żaden trener w Polsce nie pracuje dziś dłużej na szczeblu centralnym. Tułacz latem 2017 wywalczył awans do I ligi, a jego drużyna z roku na rok robi postępy. W tym sezonie może jeszcze nawet myśleć o barażach o Ekstraklasę, mimo że niepołomicki zespół […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Jak oceniać pracę Piotra Stokowca w tym sezonie?

Ekstraklasa podała ostatnio nazwiska szkoleniowców nominowanych do miana trenera sezonu i w tej sześcioosobowej grupie zabrakło miejsca dla Piotra Stokowca. Jest Marek Papszun, który skończy ligę niżej niż Stokowiec, jest Michał Probierz, który wraz z Cracovią punktuje na podobnym poziomie. I nie to, że domagamy się jakoś specjalnie sternika Lechii w tym gronie, bo zwycięzca […]
15.07.2020
Weszło Extra
15.07.2020

„O zwolnieniu z Arki dowiedziałem się z internetu”

– Zatrudniono mnie w kwietniu, Arka była w ciężkiej sytuacji. Szykowano ten klub do pierwszej ligi. Nie było załatwionego obozu, sparingpartnerów, bo wszyscy się bali, że będzie pierwsza liga. Jednak się utrzymaliśmy. Więc skoro wchodzi trener i utrzymuje zespół, to wypada mu dać trochę cierpliwości. Nawet jak początek sezonu był mało udany, ale trzeba było […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Karbownik, Jóźwiak czy Płacheta? Najlepsi młodzieżowcy sezonu 19/20

Najlepszy młodzieżowiec Ekstraklasy w sezonie 19/20. To właśnie jego wybieramy w tym rankingu. Michał Karbownik? Kamil Jóźwiak? Przemysław Płacheta? A może Jakub Moder? Zanim przejdziemy do rozstrzygnięć, musimy uderzyć się w pierś. Dostrzegaliśmy przed sezonem wiele wątpliwości i zagrożeń w związku z wprowadzeniem przepisu o młodzieżowcu. Ile z nich znalazło potwierdzenie w rzeczywistości? No… niewiele. […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Okręgówko, byłaś nam… naprawdę bliska. Kulisy meczu z Orłem Baniocha

Mimo odbycia w tygodniu aż trzech treningów, co w przypadku naszego klubu zdecydowanie nie jest normą, KTS Weszło nie zagra w przyszłym sezonie w lidze okręgowej. Finał wielotygodniowego zamieszania z układem spadków i awansów ostatecznie znalazł swoje miejsce na boisku, ale dla naszej drużyny, okazała się to niedźwiedzia przysługa. Stałe fragmenty gry, brak pomysłu w […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Budżet Legii? „Bez sprzedaży Karbownika będzie on niewielki”

– Hitem transferowym mogłoby okazać się sprowadzenie Bartosza Kapustki z Leicester City. 23-letni Kapustka to jedna z gwiazd Euro 2016. Po turnieju ówczesny piłkarz Cracovii podpisał umowę z mistrzem Anglii, ale kompletnie zgubił formę. Od lat próbuje się odbudować. – Bartek już co najmniej rok temu powinien trafić do Legii. Gdyby chciał się u nas […]
15.07.2020
Weszło
14.07.2020

Stal Mielec wjechała na autostradę do Ekstraklasy

Stal Mielec jedną nogą jest już w Ekstraklasie. Męczyła się z Chrobrym Głogów, ale tego złotego gola wcisnęła, co oznacza, że na dwie kolejki przed końcem zajmuje miejsce dające bezpośredni awans i ma cztery punkty przewagi nad Wartą Poznań. Zmarnowanie takiej zaliczki to już byłaby wpadka z gatunku „przejechanie po pijanemu zakonnicy w ciąży”. Podopieczni […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Smutne pożegnanie Gdyni z Ekstraklasą

Jeśli drużyna spada na kilka kolejek przed końcem, wypadałoby pokazać, że owszem, spadek jest, ale też zespół ma jaja i powalczy do ostatniego gwizdka ostatniej kolejki, by kibice mieli choć trochę radości. I by mogli wierzyć, że dany zespół nie jest kompletnie z przypadku, a w przyszłym sezonie powalczy o szybki powrót do elity. Czy […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Wisła lepsza w sparingu z Koroną

Nie ma sensu udawać, że dziś w Płocku odbywał się mecz ligowy. Wprawdzie przyznawano za niego jakieś punkty, była transmisja w Canal+, Wisła Płock założyła nawet wyjściowy garnitur, ale Korona urządziła sobie typowy przegląd wojsk. Z jej strony był to… kolejny sparing przed pierwszą ligą. Taki najbardziej typowy z typowych. Czy to szydera z naszej […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Nieprawdopodobne, a jednak – ŁKS strzela pięć goli i wygrywa mecz!

Gdyby ŁKS w Ekstraklasie mógł grać tylko z Cracovią i Rakowem, to mistrzem zostałby gdzieś w okolicach pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki w Wigilię. Niestety dla łodzian – w lidze jest też trzynaście innych drużyn. Dziś spadkowicz zagrał swój jeden z najlepszych meczów w całym sezonie i – uwaga – wygrał pierwszy mecz za […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Wisła do Lubina nie dojechała, Zagłębie pograło jak na treningu

Ach te mecze o pietruszkę. Teoretycznie liczymy na walkę i słynne „dawanie z wątroby”, ale w praktyce bywa z tym różnie. Przekonaliśmy się o tym w Lubinie, bo dziś chęci do gry miała tylko jedna strona. Wisła ewidentnie na Dolny Śląsk nie dojechała i nawet przypadkowy gol na początku meczu nie okazał się dla niej […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

West Bromwich bez wygranej, Grosicki szybko zszedł. Hit Championship zawiódł

Zanim do boju ruszyli zawodnicy w Ekstraklasie, postanowiliśmy rzucić okiem na hit Championship. Wicelider West Bromwich mógł wykonać milowy krok ku bezpośredniemu awansowi do Premier League. Wystarczyło pokonać u siebie czwarte Fulham, żeby odskoczyć na sześć punktów naciskającemu Brentford, któremu pozostałyby jeszcze trzy mecze. Do tego ponownie w pierwszym składzie gospodarzy wybiegł Kamil Grosicki. Zapowiadały […]
14.07.2020