post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 20.06.2017 17:57 przez

Krzysztof Stanowski

Kibice Górnika Zabrze przebadali Adama Dancha wykrywaczem kłamstw, co wzbudziło sporą wesołość. Oczywiście wesołość wynika z tego, że piłkarz jest niewinny, ale gdyby okazało się inaczej to koncepcja „Torcidy” już by tak wykpiwana nie była. Osobiście uważam, że wariograf pod wieloma względami jest urządzeniem w polskiej piłce niesłusznie nieobecnym i gdyby go zaimplementować tu czy tam, świat by się nie zawalił, a wręcz przeciwnie. Tylko że dobrze by było, gdyby inicjatorami badań byli pracodawcy – np. przed podpisaniem umowy – a nie kibice, działający w myśl zasady, że skoro już się opluliśmy to teraz możesz się obronić przed naszymi złymi językami tylko w taki sposób.

Pomysłodawcy pewnie nie sądzili, że Danch się zgodzi. A on – i owszem, zamykając temat na sto następnych lat. Trochę zrobił pod górkę innym zawodnikom – bo teraz tego rodzaju prośby/żądania ze strony fanów mogą stać się codziennością – ale w sumie to nie jego problem. Jego problem był inny i został szczęśliwie rozwiązany.

Piłkarze grają u bukmacherów i to jest wiadome każdemu, kto ma więcej niż pięć lat. Niektórzy grają mądrzej, inni głupio, są i cwaniaki, które sądzą, że są cwańsze od wszystkich. Był na przykład piłkarz, który wiosną w każdym z trzech kolejnych meczów dostał po żółtej kartce i za każdym razem na jego kartkę postawiono sporą sumę. Stawiali jacyś obcy ludzie, gdzieś daleko, w teorii piłkarz mógł nawet o tym nie wiedzieć, prawda? Ale środowisko jest małe i plotkuje. Ludzie ze sobą rozmawiają. Chciałem więc temu piłkarzowi napisać: taki byłeś cwany, a za moment może się zdarzyć tak, że będziesz szukał pracy, a wszędzie powiedzą „sorry, na twoją pozycję już kogoś mamy”. Z wygranej u buka będziesz mógł wykupić NC+, żeby oglądać ekstraklasę w telewizji.

No, chyba że po prostu grasz ostro, a obcy ludzie potrafią to idealnie wykorzystać. Wtedy doszło jedynie do kiepskiego zbiegu okoliczności. Ale ze zbiegami okoliczności to jest tak, że można na ich skutek robotę stracić.

*

Zrzut ekranu 2017-06-20 o 15.37.09

Wklejam ten tweet nie po to, by z Maciejem Iwańskim rozpoczynać jakąś dłuższą dyskusję. Nie on pierwszy i nie on ostatni użył tego koślawego argumentu, a chyba trzeba ludziom młotkować do głowy: nie, nie rób tego, nie pisz tak, nie broń w tej sposób. To złe.

Piłka nożna generalnie nie ma większego sensu – piszę to od dawna, tylko że zazwyczaj ludzie myślą, że żartuję. Nie, nie żartuję. Granie w piłkę, a już zwłaszcza pisanie o niej to coś w skali świata tak zbędnego, że gdyby ktoś chciał znaleźć właściwe miejsce w hierarchii potrzeb, musiałby szukać między robieniem kulek z nosa a przebieraniem się za Misia na Krupówkach. Z zawodowego futbolu wynika w zasadzie jedna jedyna korzyść: że ludzie wykonujący pożyteczne zawody (nauczyciele, lekarze, kucharze, policjanci, kierowcy, śmieciarze, murarze itd.) mogą się zrelaksować po powrocie do domu, gapiąc się w ekran albo idąc na mecz.

Jeśli więc wraca chirurg z dyżuru – a być chirurgiem to nie jest takie hop-siup, tylko długie, długie lata edukacji – i chce obejrzeć mecz, to nie można mu powiedzieć: osiągnij więcej od człowieka, który w studiu wygaduje głupoty i dopiero krytykuj!

Chirurg ma 48 lat. Co ma teraz zrobić, by wyrazić opinię? Wskoczyć w krótkie spodenki i zrobić tysiąc żonglerek? Zadzwonić do Stomilu Olsztyn i spytać, czy go nie przyjmą na testy? W ogóle – co to znaczy „osiągnij więcej” albo „osiągnij ułamek tego”? 54 udane operacje ratujące życie to jest więcej czy mniej? A 240 operacji? Istnieje jakiś przelicznik? Każdy ma swój własny zawód do wykonania. Ludzie w studiu telewizyjnym to po prostu osoby, które wzięły pieniądze za to, by umilić nam czas. Jeśli się z tego nie wywiązują to każdy – także tapeciarz, sprzedawca gazet, strażak i student trzeciego roku stosunków międzynarodowych, który właśnie na czas meczu przerwał wkuwanie – ma prawo wyrazić dezaprobatę.

„Osiągnij więcej” może powiedzieć tylko piłkarz do piłkarza, bo obaj wykonują ten sam zawód. Cała reszta natomiast niech wzajemnie oczekuje od siebie profesjonalizmu. Nauczycielka od Ronaldo – że Ronaldo strzeli gola. Ronaldo od nauczycielki – że nauczy jego syna rozwiązywać równania z dwiema niewiadomymi. Ronaldo i nauczycielka od kucharza – że kucharz zrobi im w restauracji dobry obiad. Kucharz od Ronaldo – że Ronaldo strzeli gola. Kucharz od nauczycielki… I tak dalej.

Osiągnięcia z przeszłości dodają ekspertowi telewizyjnemu wiarygodności wyłącznie w zakresie, w jakim się wypowiada. Nie stanowią jednak jakiegokolwiek dowodu na jego fachowość, bo już w starożytności wiedziano, że dobrze wyćwiczony mięsień dwugłowy to nie to samo co dobrze wyćwiczone zwoje mózgowe. Rzut oka na atlas anatomiczny wyjaśni wątpliwości.

*

Trwa zamieszanie wokół Ronaldo. Nie wiem, jak się skończy, ale wiem, że nie może dla Realu skończyć się źle. Albo zostanie ze wspaniałym piłkarzem, albo pozyska kilku wspaniałych piłkarzy. Obecna zawierucha jest wręcz „Królewskim” tak bardzo na rękę, że można byłoby postawić tezę, że została zainscenizowana.

1. Real sprzedaje Ronaldo w ostatnim momencie, gdy może za niego zainkasować kosmiczne pieniądze, poważnie bijąc rekord transferowy (mówi się o kwocie rzędu 200 milionów euro). Za te pieniądze jest w stanie zakontraktować dwóch topowych i młodszych o minimum dziesięć lat piłkarzy, kontynuując przemianę pokoleniową.

2. Jednocześnie Real zachowuje twarz klubu, który nie sprzedaje swoich najlepszych piłkarzy (wyłączając niestandardowe sytuacje – taka tutaj wystąpiła). To też ważne – dla Realu sprzedaż najlepszego gracza byłaby wizerunkową wpadką, nawet gdyby była ekonomicznie i sportowo w długim dystansie uzasadniona. Nie musi się też tłumaczyć przed własnymi kibicami.

3. Ronaldo odchodzi z Realu nie na skutek słabszej formy, ani nie dla kasy, ale z powodu frustracji związanej z postępowaniem fiskusa. Nikt go więc nie wypycha, jemu samemu nikt nie daje łatki pazernego. Odchodzi w glorii i chwale.

Wyobrażam sobie (hipoteza), że gdyby doszło do spotkania menedżera Jorge Mendesa z Florentino Perezem, mogliby ustalić, iż ruch fiskusa wykorzystają właśnie w ten sposób. Oczywiście każdy odegra swoją rolę, kto ma być oburzony – ten będzie oburzony do cna, a kto zaskoczony – będzie zaskoczony na sto procent. Ale koniec końców każdy każdemu pomoże. W żaden inny sposób – bez Ronaldo wyrażającego smutek po decyzji fiskusa – transfer tego gracza nie byłby realny.

Dlatego pamiętajmy: nie ma sensu wierzyć w teorie spiskowe (takie jak ta powyżej), ale nie ma też sensu wierzyć w wersje oficjalne. Wszystko jest jednym wielkim teatrem.

*

Tak naprawdę chciałem o czym innym. Przeczytałem tekst na stronie bezprawnik.pl (TEN). Ale że miałem wysoką gorączkę, to odłożyłem go na następny dzień i przeczytałem jeszcze raz – wciąż ta sama treść. Dzisiaj gorączka wreszcie ustąpiła, ale patrzę: artykuł wciąż niezmienny. Czyli mi się nie zdawało.

Jakub Kralka – ciekawy autor, z dobrym piórem – wziął na celownik Filipa Chajzera. Zaapelował: „błagam, ogarnij się”. Tak napisał w tytule.

Chajzer nieogarnięty, ponieważ w strasznym wypadku życie stracił jego syn. Nawet nie będę opisywał drastycznych szczegółów, które w przypadkowy sposób poznałem – dowiadując się o tragedii zanim jeszcze były znane personalia ofiary. W każdym razie prezenter telewizyjny stracił ukochane dziecko i musi to być ból tak wielki, że serce pęka od samego myślenia. Jeśli ktoś uważa to za temat do żartów, memów, dowcipów to jest gnidą, pierdoloną rozwielitką i psim gównem. To chyba jasne. Chajzer takich namierza, a Kralka na to: hej, hej, hej, tak nie wolno, to nielegalne!

Trafia do mnie argument, że Chajzer może się pomylić, ale ten argument we wspomnianym tekście nie jest zbyt mocno zaakcentowany. Mamy za to kwiatki w stylu: „Z jednej strony liczne apele w szczytnych celach, z drugiej – prywatne vendetty wymierzone w… oczywiście, zgadzam się, idiotów. Ale nawet idiota, nawet osoba łamiąca prawo, jest też przez to prawo – w innych aspektach – chroniona.”

Skoro jest chroniona to niech idzie na posterunek, do sądu czy gdziekolwiek chce i niech korzysta ze swoich praw. Ale co ma do tego Kralka ze swoimi poradami? Naprawdę tak mu żal tych gnid? Dlaczego nagle wbija się w żywą, tętniącą rozpacz człowieka ze złotymi myślami godnymi rubryki w „Filipince”?

Człowieku, muszę ci to wyjaśnić, naprawdę. Ogarnij się. Życie to nie jest gra, przez którą przechodzi się trzymając w ręku podręcznik Bezprawnik.pl „jak być cool w internecie”. Nie możesz przywoływać przykładu kulturysty, który znalazł swojego hejtera i pisać: „Panie Filipie, przykład youtubera Michała Karnowskiego pokazał, że umiejętna, rozsądna i inteligentna walka z hejtem, może mieć równie wspaniałe zasięgi, a przy tym nikomu na skutek emocjonalnych postów i lekkomyślnych apeli nie stanie się krzywda”.

Umiejętna, rozsądna, inteligenta walka z hejtem… Jeszcze raz – nie możesz pisać swoich apeli, poradników, złotych rad i wyczesanych zdań osobie, której syn zginął w wypadku, a ktoś sobie z tego robi jaja. Nie możesz tego zestawić z kulturystą, który namierzył kogoś, kto po prostu go obrażał. To nie są zdarzenia możliwe do porównania. Nawet nie można ich umieścić w jednym tekście, bo to niegodziwe. Generalnie – nie możesz wchodzić w życie osoby dotkniętej tragedią i pieprzyć o zasadach współżycia międzyludzkiego w internecie i doradzać, co można poprawić, a z czego w ogóle należałoby zrezygnować, bo to nie jesteś pierdolonym coachem dla ojców w żałobie. Adresuj teksty do osób, które źle dobrały obuwie do spodni, błędnie połączyły smaki na talerzu, albo nie sprawdziły opinii o hotelu przed rezerwacją pokoju. Ale na Boga – nie wpierdalaj się w rozpacz taty i naturalną zemstę.

Każdy kto się naśmiewa ze śmierci dziecka i rozpaczy ojca jest kupą gówna. Nigdy nie zdarzyło mi się współczuć kupie gówna, ewentualnie żal mi było butów, którymi w taką kupę wdepnąłem.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Opublikowane 20.06.2017 17:57 przez

Krzysztof Stanowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 160
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek Kaczynski
Marek Kaczynski

Krzysiu. Może coś o hotelu na Mazurach?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Jeśli już to na Warmii. Wskazana powtórka z geografii.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Ekstraklasa stan umysłu
Ekstraklasa stan umysłu

Nawet Stano… Koniec końców, no ja pierdole.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

tubnap
tubnap

O to to to! Ja również dziękuję za ten tekst i te same jego składowe.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

I ani słowa o ręce Boga w wykonaniu Jędzy?
Ile tam poszło?

Grandal
Grandal

Tylko dwie osoby.

pep pep
pep pep

A propos prawdomówności.. Tomasz były reprezentant/trener/komentator komentując mecz ze SWE stwierdził, ze w 1990 roku grał w Lublinie w meczu ekstraklasowym z Motorem w którego barwach wystąpił Jacek Bąk.
Problem w tym że tenże Tomasz zadebiutował w Ekstraklasie dopiero 6 kwietnia 1991 roku.
A może pomylił mu się tylko rok lub dwa ? No to fakty są takie, że Tomasz nigdy nie wystąpił w ekstraklasie w meczu przeciwko Motorowi w Lublinie

Rudy 102
Rudy 102

Może przejeżdżał motorem przez Lublin.Czy to się liczy?

Janusz Ekspert
Janusz Ekspert

Według mnie piłka nożna jest tak potrzebna, jak duże jest nią zainteresowanie. Skoro daje utrzymanie milionom ludzi i kolejnym milionom zapewnia rozrywkę, śmiem twierdzić że jej marginalizowanie jest trochę nie na miejscu. Gdyby była tak zbędna, ludzie z biegiem czasu daliby sobie z nią spokój, bądź wykreowali modę na coś innego i na czym innym zaczęliby zarabiać ci znudzeni futbolem, jednak z jakiegoś powodu tak się nie dzieje.

Bonus Burdenski
Bonus Burdenski

Ale nikt by nie zginął od braku piłki nożnej, a od braku lekarzy czy nawet rolników już tak.

Kulturalny Komentator
Kulturalny Komentator

Nie chodzi o śmierć, lecz o (często godziwe) źródło utrzymania. Abstrahując od piłkarzy, ludzi pracujących w infrastrukturze i na stanowiskach piłkarskich można liczyć w milionach. To już przekłada się na realny kształt naszego świata, Panie Bonusie. Typowe skrajne deprecjonowanie w stylu rednacza Stanowskiego jest typowe i Pan Janusz słusznie to zaznacza.

pepe72
pepe72

Ale to autor chyba napisał. Są to współczesne igrzyska. I dlatego pi…sanie „zrób lepiej” to bzdura. Inna sprawa, że „gladiatorzy” dostają często kosmiczne wynagrodzenia …

fcuq
fcuq

Wiesz, to działa w ten sposób, że gdyby piłka nożna zniknęła, to pieniądze od fanów rozeszły by się do innych branż z kategorii „czas wolny”, a miejsca pracy przeniosły razem z nimi.

Z drugiej strony PN to 2-3% PKB UK i dla nich brak kwalifikacji na większy turniej to jest zmartwienie dla ministra finansów.

Ale ogólnie, to zgadzam się ze Stano, że bez PN dałoby się żyć, więc traktujmy ją odpowiednio.

Re
Re

Zalecam lepszy research bo porównanie reakcji kulturysty z F. Chajzerem jak najbardziej adekwatne.
Michała Karmowskiego nie tyle ktoś „naobrażał” personalnie, co wstawił jego zdjęcie z 13letnią wtedy córką z podpisem sugerującym kazirodztwo w ich rodzinie, co wydaje mi się jest równie obrzydliwe co mem „Filip Chajzer czeka na syna”.

borys
borys

Identyczną formę obrony, powodowaną zapewne brakiem argumentów, przyjmują ludzie na wielu innych płaszczyznach tematycznych. Ile razy to już czytałem wspomniane „osiągnij najpierw tyle, co X”, „trzeba było grać w piłkę, skoro to tak proste”, czy częste na forach muzycznych „nagraj najpierw tyle płyt, a potem się wypowiadaj”. To jeden z tych przypadków, który ciągle mnie uswiadamia, że ludzie w tym kraju nie umieją ze sobą rozmawiać. Nie umieją, bo boją się zapewne usłyszeć sprzeczne opinie do swoich. Czując sie atakowani, rzucają, czesto w agresji, banały równe powyższym przykładom. A przecież każdego dnia, każda nowa dyskusja może wnieść coś nowego do naszego życia. Poszerzyć spojrzenie na wiele spraw, czy choćby utwierdzić nas w słuszności własnych tez. Wystarczy słuchać, rozumieć i cieszyć się tym.

czornidlo
czornidlo

Haha Komentujesz track człowieka typu Monika Lewczuk. No mierzi Cię ta muzyka, nie podoba Ci się. Napiszesz nawet merytoryczny komentarz, a zaraz zleci się stado nastolatek. „Nie podoba się to wypad”, „Jak się nie podoba to po co komentujesz”, „Osiągnij tyle co ona, a potem wróć”… No to jest po prostu impotencja umysłowa. Rodzice jak widać co raz rzadziej uczą dzieci jak się dyskutuje na różne tematy.

fcuq
fcuq

Marnujesz się na tym forum ziomuś. 🙂 Pozdro i tak trzymać.

SurVim
SurVim

I tak i nie, ale bardziej nie. Krzysiu, bo tu w necie wszyscy są równi. Czy należy sie wyśmiewać z Tupolewa? To robił Chajzer. Podwojna mentalność wali cie cieplym moczem miedzy oczka. To co mu sie stali nie usprawiedliwa tego co zrobil. Bo jedyne na czym zalezy tej zalosnej osobie to atencja. Memy byl slaby,

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fcuq
fcuq

Smoleńsk to tragedia narodowa i trzeba ją tak traktować, ale to co politycy z tym robili i robią dalej to tragedia jeszcze większa. Wszystkim nam w głowach napierdolili i już nikt do końca nie wie jak do tego podchodzić…

Takie rzeczy powinny jednoczyć, a nie prowadzić do tego syfu. Żal.

krzykier72
krzykier72

Jak zwykle Stanowski trafiłeś w sedno,muszę przyznać że świetnie się ciebie czyta.Ale jednego ci nigdy nie wybaczę ,tego jak kazałeś mi na drugi dzień w Przeglądzie Sportowym cieszyć się po zawalonym przez selekcjonera Powałkę Euro.Fakt że tydzień pózniej sam to zrozumiałeś bo napisałeś że masz duży żal tego półfinału z osłabioną Walią ,wybaczam ale nie zapomnę ci tego nigdy.

sqnatop
sqnatop

Kiedy gralismy w polfinale euro z Walią???? Pij albo bierz mniej lub wyrazaj się precyzyjniej…

krzykier72
krzykier72

Stanowski wie o co chodzi a co ty młotku myślisz na ten temat to mi powiewa,nie pozdrawiam

sqnatop
sqnatop

Nawzajem proszę pana nie znize sie do pana poziomu aby obrazac ludzi zamiast napisac merytorycznie złożony kometarz. Również nie pozdrawiam.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Hm…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Nie musicz pisać, że nie pozdrawiasz, wystarczy matole nie pozdrawiać. 🙂

mazi krk
mazi krk

Niedoszłego,ewentualnego półfinału raczej..

sqnatop
sqnatop

Świetnie ujęte i napisane!!!11/10 panie redaktorze.

Damiano_L
Damiano_L

Stano, zaprzeczasz sam sobie. Najpierw piszesz, że nie ma znaczenia, co kto robi i każdy zawsze ma prawo wymagać od innych profesjonalizmu, a potem jedziesz tego całego Kralkę, że „nie jest pierdolonym coachem dla ojców w żałobie” i nie ma prawa wymagać profesjonalizmu od Chajzera. Przecież obszarem krytyki nie jest Chajzer – człowiek który chce dopaść bydlaka, który naśmiewa się z jego zmarłego syna, tylko Chajzer – redaktor, który robi z prywatnych spraw publiczne przedstawienie i nieodpowiedzialnie wykorzystuje swój publiczny zasięg.

SurVim
SurVim

To jeszcze raz, bo chyba Krzysztofie nie rozumiesz co się dzieje z tym całym Chajzerem. Mamy państwo z prawem, jebany samosąd ani lincz nie ma prawa zachodzić, a groźby karalne i pisanie zeby „podpierdolić tą kurwę” są niepokojąco kurwa groźne. Nie życzę sobie, żeby jakiś zjebany celebryta wybijał się na swoim fejmie i sterował swoimi żałosnymi klakierami, żeby zrobić samosąd na kimkolwiek. Rozumiesz, że tu nie ma równych i równiejszych? Mozemy wyjebać prawo, wziąć sobie vendettę i wrócić do jebanej epoki kamienia.
Nie, Filipek mógł zrobić to jak człowiek – sąd, powództwo, i oddalnie bo sprawa jest nie warta wspomnienia. Nie ma tam obrazy, a Filipek jest osobą publiczną. Pomyśl sobie co by było jak byśmy dojeżdząli autorów każdego mema. Zaczęłaby się cenzura? Kurwa kolonie karne?
Mam w dupie, jak go boli życie. Może się schowac, rozpaczac w samotności. Ale nie, Filipek śmieje sie ze Smoleńska, z ofiar, bryluje na balach. A potem wrzuca memy o nosaczach, obrażając tak zwanych Januszy. Albo może ustal granice, czy napisanie że ktoś lubi w dupę to już satyra, czy obraza? Bo naprawdę, mem jest żałosny. Należało go zgłosić na fb, albo juz nawet pojsc na policję. Kurwa, take jest życie że ludzie w nim giną, i albo umiesz z tym zyc, albo też skaczesz z klifu. Jak kogoś to boli i jest tak wyczulony to ma kurwa spory problem. A szczególnie, jak za mema chce zniszczyć i nie wiem pobić? zabić? drugią osobę. jak dla mnie zjebem jest tu Chajzer, dopiero potem gosć od Mema

sqnatop
sqnatop

Czytam czytam i pan mocno polityczny jest a tu jest mowa o odpowiednim moralnym (dla niektórych wyniesionym z domu) zachowaniu.

SurVim
SurVim

Nie ma znaczenia. Jeśli Chajzer śmieje sie z Tupolewa, to jest taką samą gnidą jak gość od mema i nie ma żadnych moralnych praw.
Chłopak od mema? Powództwo cywilne, tak to działa w tym kraju. Raczej nic nie udowdni, ale co to jego problem, ze gość jest gnidą? Sam pokazuje swoje zezwierzęcenie nawołujac do jebanego samosądu

sqnatop
sqnatop

W tym przyznam racje lecz mimo wszystko powyższe zachowanie jest rownie nieetyczne. Tu zadne wet za wet nie usprawiedliwia takich tekstów.

Quotsa
Quotsa

Jakoś nie dostrzegłeś faktu, że Chajzer „śmiał się z Tupolewa” publicznie i z podniesionym czołem, a gnida, jak to gnida jest odważna wtedy gdy jest anonimowa… ( mógłbyś podrzucić jakiego linka gdzie Chajzer śmieje się z Tupolewa ?)

mazi krk
mazi krk

Ciekawe koleś czy byłbyś taki mądry gdyby Ciebie dotknęła taka tragedia…Wejdz w jego skórę

SurVim
SurVim

To znaczy że co, teraz kurwa my? Nawet Krzysiowi udzielił się dziś gen zjebania, bo uważa że samosąd i np zabójstwo/ciężkie pobicie chłopaka za mema jest dozwolne. Znaczy potem rodzice chłopaka spuszzą wpierdol Chajzerowi, krew za krew i jest jebana vendetta. Pewnie go to boli, jako ojca, ale co kurwa z tego? Masz przepisy i prawo i jasno powiedziane co możesz. Nie możesz robić linczów, kurwa mać

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Quotsa
Quotsa

Przestałem czytać jak doszedłem do momentu ,ze mamy państwo prawa…

kotkameleon
kotkameleon

Rozumiem Pańską niechęć do celebrytów i tej całej otoczki. Przyznam, że postać Chajzera jest dla mnie kontrowersyjna. Odkładam to wszystko na bok.
Problem hejtowania jest znany od lat i od lat wiemy, że z reguły takie zachowania nie kończą się konsekwencjami. Przekraczane są kolejne granice dobrego smaku, a autorzy żyją w poczuciu bezkarności. Ktoś się na tyle zdenerwował, że postanowił zasiać strach pośród tych ludzi. Być może od teraz kolejni hejterzy będą się zwyczajnie bali linczu i parę osób powstrzyma się.
Jak świat światem tzw. samosądy miały miejsce. Chejzer ma taką przewagę, gdyż jest osobą publiczną. Ale umówmy się. Przy określonych okolicznościach, na miejscu Chajzera mógłby być zupełnie inny człowiek, szarak, który przeżywa podobny dramat. Myślę, że sympatia opinii publicznej byłaby mniej podzielona co do reakcji zrozpaczonego ojca.
Oddzielmy osobistą zemstę od skutków jakie owe polowanie może przynieść.

perpi
perpi

3 kolejne mecze z żółtą kartką na wiosnę : Hofbauer, Maloca, Dejmek, Małecki, Możdżeń, Cotra (+Koj i Mójta, jeśli nie liczyć meczów w których siedzieli na ławie)

serek
serek

a raczej nie był to obcokrajowiec, więc krąg się zawęży

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina

Nie trzeba tłumaczyć, że Matryk Pałecki najmniej imponuje inteligencją 😉

k_wiaderny
k_wiaderny

Wiele rzeczy można sprowadzić do błahostki, nie tylko piłkę. Owszem, świat obszedłby się bez piłki, gdyby ta nagle zniknęła. Ale można tak powiedzieć o wielu rzeczach.
Dla mnie piłka była i jest bardzo istotną rzeczą w życiu. To na boisku nauczyłem się wielu rzeczy, np. że warto współpracować, żeby osiągnąć swój cel. Tam trenowałem wytrwałość, żeby starać się biegać, walczyć, póki starczy tchu. Tam nauczyłem się przegrywać z godnością i cieszyć z sukcesów. To dzięki piłce nożnej poznawałem ludzi, którym sporo dziś zawdzięczam, np. mam dziś pracę (kolega z boiska namówił mnie na zrobienie specjalistycznych uprawnień i dziś mam spokojną, dobrą pracę). To podczas meczów uczyłem się szacunku dla przeciwnika i ogólnie drugiego człowieka. Wiele zachowań z boiska przeniosło się na życie.
Jeśli piłkę sprowadzi się tylko do roli widowiska, na które można się pogapić po pracy, to owszem, jest mało ważna. Ale ta gra ma czasem głębsze znaczenie. Dlatego nie uważam, że piłka nożna nie ma większego sensu 🙂

MaLk
MaLk

„Trochę zrobił pod górkę innym zawodnikom”

I trenerom. Chciałbym zobaczyć wyniki badania np. CM711…

StaszekPrawy
StaszekPrawy

Ale bzdety. Piłkarza wolno krytykować nie będąc piłkarzem. Chajzera nie wolno krytykować nie będąc chajzerem.

StaszekPrawy
StaszekPrawy

Chajzer powinien zostać pozwany za naruszenie dóbr internauty i odpowiedzieć przed sądem. Celebrytom się we łbach przewraca. Stanowski wybrzydza na mercedesa. Do uczciwej roboty, nieroby śmierdzące. Myśli jeden z drugim, jak ma sławę to wszystko mu wolno.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrPlama
DrPlama

Panie Krzysztofie, jeżeli rzeczywiście ten artykuł to „gówno” to może lepiej nie nabijać klikalności poprzez udostępnianie linków…..

hesik997
hesik997

Wszystko fajnie, ale wygląda to trochę na zasadzie: co Chajzer znajdzie w necie na swój temat (nie tylko temat swojego syna, przy okazji) to zaraz przybiera maskę detektywa prostokątnej fryzury i upublicznia dane – co jest totalnie nie fair. Cytując autora „to niech idzie na posterunek, do sądu czy gdziekolwiek chce i niech korzysta ze swoich praw”. Na tym polega cywilizacja kultury i prawa – zamiast oko za oko, ząb za ząb wymyślono odszkodowania, publiczne przeprosiny, grzywny na cele charytatywne i inne tego tytuły zaspokojenia. Po to, żeby takie Chajzery nie zachowywały się jak neandertalczyk czy inny prehistoryczny, tępy człowiek (abstrahując od poziomu „hejterów” czy „trolli”). Tak więc trochę powagi, publiczne chłosty i lincze od dawna są zabronione i jest to wymiar ucywilizowania prawa. Trwało to tysiące lat, jednak jak widać niektórym Pchajzerom i Stankowskim, zapewne wybitnym humanistom i empatycznym dobrodziejom, nadal nie pasuje. Na szczęście od stanowienia prawa cywilnego są inne osoby. Amen.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kylo00
Kylo00

Panie Krzysztofie, załóżmy że na skutek wpisu Chajzera dochodzi do samosądu i autor mema ginie. Czy wtedy jego działanie dalej uwazałby Pan za zasadne?

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

Gorączka trzyma chyba dalej. Przecież z tym Chajzerem to jakieś nieporozumienie. Śmieszki znając życie jeszcze bardziej mu dojebią teraz spamując tym czy innym memem, a w zasadzie to pewnie tylko tu w kraju jest ten kult dewocjonaliów., Śmierć to temat tabu i nie można śmieszkować, chyba że chodzi o żarty o murzynach/żydach/politykach czy tym nieszczęsnym Tupolewie to faktycznie wtedy jest „ZAJEBIŚCIE ŚMIESZNE POLSKIE KABARETY XD” dla takich gości jak Fifi od sprzedawania proszku Vizir.

Najgorsza była ta gawiedź na fanpage’u Chajzera. Wylewali ocean łez, że mem taki straszny i jak tak w ogóle można postępować, a ta sama gawiedź cieszyła się bo gdzieś tam w Europie zabili muzułmanina. Bydło polskie i niech toną w szambie. Szkoda, że sam nie jestem autorem tego mema bo chętnie wyjebałbym takiemu atencyjnemu cwaniaczkowi jak Fifi blachę na czoło.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

No kurwa, wiadomo że wśród muzułmanów jest od chuja bydła również. Zwrócić uwagę trzeba na to, że media nie mówią ci ile polaków popełnia przestępstwa w swoim kraju i za granicą. Przodujemy w tej niechlubnej statystyce w UE. Jak myślisz, ile osób dziennie ginie w kraju przez pijanych kierowców, ilu jest po prostu zamordowanych lub ile jest gwałtów? Rzecz jasna nie jest to tak krzykliwy temat jak zamachy muzułmańskie, dlatego o tym nie usłyszysz i dalej będą takich losowych Januszy i Grażynki straszyć okropnym Islamem. W każdej wierze/państwie jest od chuja debili, ogarnij się i więcej MIŁOŚCI DO BLIŹNIEGO, tak jak magiczna księga nakazała.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fijar
fijar

Śmieszny tekst. W pierwszej części domagasz się, żeby każdy miał możliwość oceny, a w drugiej już na odwrót – Chajzera nie można oceniać. Prawda jest taka, że Chajzer sam niejednokrotnie naśmiewał się z różnych rzeczy. Ok, nie było tam śmierci dziecka, ale czy to znaczy, że z innych rzeczy można się naśmiewać? Skąd wiesz czy wyśmiewanie Smoleńska nie było równie dotkliwe dla rodzin ofiar? Albo porównywanie Polaków do małp? Może kogoś to dotknęło? Chajzer sam się bawi w memy, ale dla niego one są śmieszne póki nie dotyczą jego samego, albo jego bliskich. Dlaczego to on ma ustawiać granicę śmieszności i chamstwa? Nie bronię tego gościa, który zrobił tego mema, ale to ten sam poziom co Chajzera, w dodatku nie ma pewności, że zrobił to ten wystalkowany. Nie ukrywam, że nie lubię Chajzera, bo to wielki hipokryta i człowiek robiący wszystko na pokaz. Szkoda tylko że nie miał ze sobą kamery jak obrzucał owsianką samochód konkurencyjnej stacji, bo jak przeprowadza staruszki na światłach (!) to już zawsze ma.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Jak nie nabijał się ze śmierci dziecka? A w Smoleńsku to kto zginął? Czyjeś dzieci. I sporo jeszcze miało rodziców.
Sporo zaś dzieci rodziców tam straciło.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Po dzisiejszym felietonie postanowiłem, że poświęcę te 5 min, zarejestruję i napiszę komentarz.

Świetne, celne uwagi. Czasami się nie zgadzam z myślami autora, ale zawsze jest to, co cenię: szersze i przede wszystkim możliwie racjonalne spojrzenie. Bez oporów, gdy trzeba napisać mocniej. Gratuluję panie Krzysztofie, cenię pana aktywność.

Ludziom, którzy cisną w internecie w związku z „oburzaniem Chajzera na jakieś memy” proponowałbym zjechać na ziemię ze stacji „reporter-komik sam nie umie się śmiać?”
Tragiczna śmierć dziecka to nieodwracalny punkt, który wyrywa dziurę w sercu na całe życie. Nie umiesz tego uszanować to chociaż zamknij mordę. Obyś mimo wszystko tego nie poczuł na własnej skórze.

Rada dla wszystkich jakże światłych, niewzruszonych i odważnych: Idźcie do hospicjum ponarzekać, że was ktoś pomówił albo oszukał na 50zł i macie przez to ch**owy dzień.
Może się nauczycie trochę szacunku do życia wobec spotkania z tematem śmierci.
Ona nigdy nie zawraca.

lysywzl
lysywzl

Chłopie, nie rozumiesz, że nikt nie broni tego kolesia od mema?
Chodzi o to, że Chajzer, zamiast jak cywilizowany człowiek, działać zgodnie z prawem, wzywa do samosądu.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Chłopie, Chajzer nie nawoływał do żadnego samosądu.

Chciał poznać personalia typa, który szarga jego godność i sprawił, że ojciec na nowo poczuł chyba najch*jowsz uczucie na świecie – związane z utratą syna. Jako osoba publiczna z wielkim gremium na fanpejdżu ma zasięg, by go odnaleźć. Prywatność w internecie nie istnieje.
Publicznie napiętnował żenujące zachowanie i myślę, że paru łebków pomyśli zanim zrobi coś podobnego. Widocznie nauki Karnowskiego i wcześniejsze kilka akcji z ujawnianiem danych hejterów nie przyniosły oczekiwanego skutku.
W moim kodeksie moralności to się mieści. Zatruwasz komuś życie, nie miej pretensji o reakcję.
Jak Cię ktoś wyzywa na ulicy to też pierwszą myślą jest pójście do sądu? Zawsze działasz „zgodnie z prawem” w takiej sytuacji? Wymiar sprawiedliwości w Polsce to parodia, daj spokój z takimi durnymi tezami. Za 2 lata by dostał przeprosiny albo umorzenie sprawy? Super rekompensata.

Karmowski też najpierw znalazł tego debia na swoją rękę, dopiero potem wszedł na drogę sądową.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mr. Robot
Mr. Robot

Jesli to mialo byc inteligentnym zartem z dystansem to wiedz, ze jestes zwyklym smieciem czlowieku, a nawet jesli tak nie uwazasz i rzeczywiscie to byl taki glupi zart to jestes pierdolniety, ze wg ciebie wstawienie go do publikacji w necie jest w porzadku.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.S.
M.S.

Proszę o nazwisko zawodnika, który specjalnie zebrał te trzy kartki. Nie zwracałem uwagi na kwestię kartek w lidze. Jedyny moment, to ta słynna i dziwna ręka Jędzy i wtedy chyba dostał żółtą.

Oliwier Gutowski
Oliwier Gutowski

No z pewnością Jędrzejdzyk z zarobkami 800k euro rocznie. Obstawiałbym Burlige i nie żółte tylko czerwone, może Krzysztof specjalnie to zmienił w tekście.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Tiaaa. W lidze rosyjskiej nie takie wały odchodzą. I nie musiał się on na tym wzbogacić. Mógł zwyczajnie pomóc albo oddać przysługę.

Jędza zarabia tyle w rok co Messi w 2 tygodnie. Ale to Messi kantuje na podatkach żeby wycisnąć kolejne 2-3 mln eur (które zarabia na czysto w 2 miesiące!)?
Chciwość nie zna granic.

Dani7
Dani7

Panie Krzysztofie, ale Jaglak (czyli ten kulturysta) to dorwał hejtera za memy o tym, że gwałci własną córkę.

Nie wiem jak Pan, ale ja uważam że to jeszcze gorsze niż memy o śmierci syna.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

czornidlo
czornidlo

No to w sumie cały sport jest mało potrzebny, bo piłka ręczna, siatkówka czy tenis są dla ludzi, którzy albo chcą po ciężkim dniu pracy usiąść w fotelu i obejrzeć albo po takim samym dniu iść sobie z kumplami na boisko. Poza tym sport łączy ludzi, ułatwia im egzystensje dlatego nie zgodzę się, że jest mało znaczący w skali świata. Do reszty się zgodzę. Pajacowanie „najpier osiągni to co…” jest po prostu debilizmem.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Nie mógłbyś więcej pisać? Raz tylko w tygodniu mamy mieć dobry tekst na tej stronie?

Król Roastów
Król Roastów

Czyli rozumiem, że jeżeli śmieszkowanie Chajzera o Smoleńsku to prawda, według sympatycznego redaktora nawoływanie do jego linczu przez rodziny ofiar katastrofy jest wręcz wskazane?

Dzbanek
Dzbanek

Chora akcja, ale internet jest pełen takich idiotow. Reakcje sa dwie- albo wejsc na droge prawna albo to ignorowac. Prawda jest taka, ze autor mema pieje z radosci, bo zrobilo sie glosno, a o to chodzilo. Domyslam sie, ze ciezko moze byc Chajzerowi o chlodna glowe gdy ktos zartuje sobie z takich rzeczy, ale przypomne tylko podstawowa zasade w internecie – nie karm trolla.

rahu
rahu

Panie redaktorze Stanowski,
Co prawda nie straciłem dziecka, więc mimo sporych pokładów empatii, mogę sobie tylko wyobrazić tę stratę, ale ja nie o tym miałem pisać.
Tak się składa, że temat hejterów i trolli jest mi dobrze znany, sam straciłem rodzica w katastrofie smoleńskiej i gdybym miał dostać złotówkę za każdy hejt czy bardziej trolling wycelowany personalnie we mnie i mojego ojca (nawet nie ogólnie we wszystkie ofiary) przez obcych mi ludzi (którzy jednak ze względu na moją wzomożoną aktywność na wielu forach internetowych znali moją tożsamość) to nie musiałbym pracować do końca życia. I jako uczestnik życia w społecznościach internetowych od 20 lat nauczyłem się jednego: walka z hejtem/trollingiem i to prowadzona w taki sposób jak robi to Chajzer po 1 i tak nikogo niczego nie uczy, po 2 na pewno nie polepsza samopoczucia walczącego i nie daje ani poczucia sprawiedliwości ani uśmierzania bólu, a po 3 nakręca tylko dalszą spiralę i daje niepotrzebną atencję czyli jedyny pokarm trolli.

Nie przepadam za Filipem Chajzerem, bo wiele jego akcji fejsbukowych (nie te związane z hejtem) to typowe żebrolajki, attentionwhorism i dobroczynność na pokaz (tak go po prostu
odbieram), tym niemniej nic mi do tego jak walczy z osobami szargajacymi pamięć jego syna i jak tą drogą chce iśc to na zdrowie, ale moim zdaniem jest to droga donikąd, pełna bólu, pseudo-sprawiedliwości, nieefektywna, przynosząca odwrotny skutek do zamierzonych celów, naiwna, głupia, a i często bezprawna.
Ja poszedłem w innym kierunku i internetowi atencjusze wymiarli sami, a o większości moich działań charytatywnych nie muszą wiedzieć znajomi z Facebooka albo nawet wiele osób mi bliskich, lajki na fejsie i szerowanie łzawych historii nie są najważniejsze, a codzienna ludzka dobroć, uczynność i działania charytatywne anonimowe.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mad22
mad22

„działający w myśl zasady, że skoro już się opluliśmy to teraz możesz się obronić przed naszymi złymi językami tylko w taki sposób”

Jednak przydałoby się pisząc o czymś chociaż minimalnie zgłębić temat. Przecież nawet rozmawialiście z Danchem tak? To nie potraficie wysnuć wniosków?
Żeby nikt od was nie musiał się trudzić to streszczę – ktoś rozpuścił plotkę o ustawianych meczach, fama zaczęła się szerzyć coraz bardziej wśród wszystkich kibiców Górnika, jako że Torcida wierzyła w jego niewinność i szanuje bardzo za lata spędzone w Górniku postanowiła raz na zawsze uciąć wszelkie pomówienia. Jako że nikt w tym kraju nikomu nie wierzy na słowo – poprosiła Dancha i opłaciła dla niego badania wariografem. Więc pisząc że Torcida najpierw opluła a później broni jest lekko słaby.

Aaa i jeszcze jedno – pomysłodawcy jak najbardziej liczyli na to że Danch się zgodzi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

… z pazernosci panstwa na jego ciezko zarobione pieniadze 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Faktycznie, skoro pozwolili mu tam zamieszkac, to warto placic rok w rok kilkanascie mln euro 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Zna prawo? Podejrzewam, ze nie zna 😉 a jesli przez tyle lat zgodnie z prawem udawalo mu sie omijac placenia tych podatkow to chyba jest ok? 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jędrek Lepper
Jędrek Lepper

Gdyby Kaczyński widział wszystkie memy o sobie lub o swoim śp. bracie, to dawno wprowadziłby stan wojenny. A druga sprawa, że wiele komentarzy, które pojawiły się pod wpisami Chajzera nadają się do prokuratury.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pm
pm

Co do tego wątku z Chajzerem to traktuję to tylko jako podążanie za radą P. Zarzecznego, że jesli czytelnik będzie się z tobą we wszystkim zgadzał to niedobrze dla gazety, Jest to bardzo cyniczne wobec czytelnika, ale wolę taką wersję, niż to, że ten felieton to są twoje autentyczne premyślenia na ten temat.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

lisiec
lisiec

1. Piłka nożna to emocje, a nie najniższe potrzeby. Oglądanie piłki nożnej dla piłki nożnej jest idiotyzmem (czytaj: np. meczu Jagiellonia-Wisła pochodząc i mieszkając w Warszawie czy Szczecinie, półfinału Ligi Europejskiej, czy Pucharu Narodów Afryki). Zwykła nieumiejętność znalezienia sobie wartościowego zajęcia na co dzień. Natomiast oglądanie meczu polskiej młodzieżówki, czy polskiej drużyny w pucharach debilizmem nie jest (o ile lubisz piłkę). To jest coś więcej.

2. Ciekawe czy ludzie mówiący/piszący : „a co wy osiągnęliście?” to samo powiedzą np. rodzinie zmarłego podczas operacji pacjenta, która pozwie chirurga do sądu za popełniony błąd. Albo komuś kto napisze negatywny komentarz o firmie, która nie wywiązuje się permanentnie z umowy. Sorry! „fachowców” w TVP nie da się słuchać. A utrzyma tam się (zaproszą choć raz do studia) tylko takich, którzy nic ciekawego nie powiedzą (jedynie Pan Janek może gadać głupoty w drugą stronę). Aż strach pomyśleć co to będzie od mundialu w Rosji. BBC?

3. Współczuję Panu Chajzerowi i życzę spokoju w trudnych chwilach. Jednak będąc osobą publiczną, wybitnie medialną, w dzisiejszych czasach, trzeba być przygotowanym na każde kurewstwo w internecie. Osoby tak rozpoznawalne jak Pan Chajzer, po takiej tragedii, nie powinny zaglądać do internetu przez kilka tygodni. A już na pewno czytać komentarzy i innych tworów. Nieśmiertelne słowa Lema : ” Dopóki nie miałem internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów”.

KazimierzWichura
KazimierzWichura

Ludzie ,czy wam sie sufit na glowe nie spier….. piszecie ,ze inni maja takie tragedie , ma jeszcze innych pusano gorzej . Jakas pier…. hiena nabija sie z czyjegos martego syna , a wy debile szukacie argumentow , na zasadzie z innych sie tez nabijali . Brawo normalnie kur.. brawo. Jest u mnie określenie na takich ludzi : syn wiatru i kurzu ………. TUMAN

JDLVB
JDLVB

chujowy tekst,słabo w tym tygodniu,

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick

nie lotej Stano, bo sie poodzierosz, mam dziwne wraznie ze brakuje Ci luzu, spinasz sie na glupoty, zapluwasz klawiature w roznych sytuacjach, jakis taki fustrat-furiat, to tylko jakis zmarly(?) dzieciak typa od teleturnieju z zonkiem i czereda internetowych nolife’ow, tak lepiej patrzec na swiat, po co sie wczuwac niepotrzebnie i stresowac. Dystans – to jest to co Stano zdecydowanie zatraciles.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Eurolomotolog
Eurolomotolog

Jako klasyczny liberał mam pewną satysfakcję z tej całej historii z podatkami:

Można było woleć ten wspaniały upór Cristiano niż spryt Lionela i trochę umiejętności Argentyńczyka umniejszać.
Można było identyfikować się z „Ecclesia Leomessiana” i zapominać, że gladiatora CR7 stać na równie efektowne zagrania.
Ale choćby ktoś nie wiem jak się zarzekał, że kocha tylko lokalny klub i reprezentację narodową, to jeśli nie zapomniał, co to znaczy przyjemność z oglądania piłki nożnej, musiał się emocjonować wyczynami tych dwóch graczy. Czyli są spore szanse, że gros miłośników futbolu lubi choć jednego zawodnika, który stosował kontrowersyjne optymalizacje podatkowe.

Więc może większość z nas w końcu pomyśli, że „zły” nie jest arcyrywal naszego ulubieńca, tylko system, w którym państwa przeżerają multum forsy. Wydawanej nawet nie na efektywną pomoc biednym czy na szpitale a np. na finansowane z budżetu jakichś reklam społecznych.

Poker
Poker

dzisiaj uczestniczenie w zyciu publicznym niesie za soba ze jest sie publicznie atakowanym w najgorszy sposób 20-30 lat temu gdy nie bylo internetu oraz mediów spolecznosciowych celebryci mieli spokój, jedynie papparazi i dziennikarze pisali o nich dzisiaj kazdy jest redaktorem

dziennikkibica
dziennikkibica

Re, alban i cała reszta, która nie rozumie tego, co dzieje się w głowie rodzica gdy nagle odchodzi dziecko, jedno pytanie:
Macie dzieci?
Wiecie jak to jest budzić co rano zaspanego brzdąca do przedszkola. Zerwać się z rana, zrobić kakao, ubrać, pójść razem, po drodze pogadać. Po tym wszystkim zapytać jak takiemu młodemu człowiekowi minął dzień. Wiecie jak to jest własne doświadczenie przelewać na dziecko?

Wiecie?

No to teraz pomyślcie, że wstajecie rano, idziecie do pokoju, a tam pusto.

Skończcie pierdolić co jest bardziej słabe itp.

szawik
szawik

Z Chajzerem faktycznie kurestwo. Mnie jednak wpienia inna sprawa. Jak się heheszkuje i robi makietę samolotu z napisem „tupolewaj” na imprze KGHM, to niewinny wybryk. A wyciąganie konsekwencji to już polityczne prześladowanie. Przygłupi młody Stuhr robi żenujące skecze, przy tym grając bardzo słabo zażenowanie, o tym, że ludzie mają „tupolew” i jest w sumie git. Elyta aktorska ubawiona po pachy. I nic, spoko, przecież tam „kartofel” leciał. A poza tym, to ten wiejski, plebejski PiS.

Weszło
01.10.2020

„Charleroi gra w stylu Atletico. Rywale cierpią w meczach z nimi”

– W Belgii mówi się, że Charleroi gra w stylu Atletico – nie dają nic od siebie, jeśli nie muszą. Rywal cierpi, gdy z nimi gra. Ustawiają się defensywnie, czekają na przeciwników, a później bardzo szybko przechodzą do ataku. Mają kreatywnych piłkarzy z przodu, ale sami z siebie w ataku pozycyjnym nie prezentują się dobrze. […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Od Dinama Tbilisi po Spartak Moskwa. Polskie boje w play-offach o Ligę Europy

Czasem polskie kluby spadały do fazy grupowej Ligi Europy/Pucharu UEFA po nieudanym boju o Ligę Mistrzów. Jeśli natomiast liczyć tylko play-off o fazę grupową tej europejskiej drugiej ligi, to bilans awansów do odpadnięć wynosi 8 – 15. Są wśród tych meczów wielkie boje, wyeliminowane potęgi, które nakręcały kolejne pucharowe sukcesy, wyważając drzwi do lepszych rankingów. […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Lech nie podpiera ścian i idzie na podryw. Ofensywny futbol pomoże coś wyrwać?

Półtora roku temu Lech Poznań podjął bardzo świadomą decyzję – zechciał wywrócić do góry nogi sposób patrzenia na sukces. Uznał, że sukces przychodzi nie wtedy, gdy obwieści się światu „chcemy coś osiągnąć!”, lecz gdy poweźmie się działania, które do tego sukcesu mają prowadzić. Tym działaniem miała być gra ofensywna, oparta na wysokim pressingu, która przynosi […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Legia weźmie rewanż na Karabachu za Wisłę i Piasta?

Czy Legia Warszawa wróci dziś do Europy? Całkiem możliwe. Atut własnego boiska, osłabienie rywala – to coś, co trzeba wykorzystać. My także możemy to zrobić, typując to spotkanie w eWinner! Ten legalny polski bukmacher oferuje nam atrakcyjne kursy na dzisiejszy mecz eliminacji do Ligi Europy. Legia Warszawa – Karabach Agdam Ostatnie mecze Legii: WPWPR Poprzednie […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Czy Lech ogra Charleroi? Tak, jest to możliwe!

Ok, wiemy, że to Belgowie są faworytem starcia z Lechem Poznań. Tyle że w pojedynku z Hammarby także faworytem byli rywale. „Kolejorz” sprawił wówczas niespodziankę, więc dlaczego nie może zrobić jej teraz? A skoro może, to i my możemy z tego skorzystać. Sprawdziliśmy ofertę Totolotka i podpowiadamy, co dziś warto zagrać! Charleroi – Lech Poznań […]
01.10.2020
Kanał Sportowy
01.10.2020

Stanowski omawia biografię Brzęczka – „Mistrz i Małgorzata”, odcinek 1

Krzysztof Stanowski w nowej mini-serii „Mistrz i Małgorzata” omawia biografię selekcjonera reprezentacji Polski „W grze” autorstwa Małgorzaty Domagalik.  Spoiler, którego wszyscy się spodziewacie: to będzie miazga na niekorzyść tej książki. 
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Pozostał jeden krok. Legio, Lechu – po prostu go zróbcie!

Nie będziemy się bawić w przydługie wstępy, bo sprawa jest prosta jak budowa cepa. Legio Warszawa, Lechu Poznań – zróbcie to. Pozostał jeden krok. Awansujcie do fazy grupowej Ligi Europy. Polska piłka klubowa upadła w ostatnich latach naprawdę nisko. Najwyższy czas, by rozpocząć proces wygrzebywania się z tego bagna. A nie uda się tego dokonać, […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Lech i Legia w Lidze Europy – zakłady specjalne od TOTALbet!

Czwartkowy wieczór będzie dla naszych zespołów wyjątkowy. Po raz pierwszy od 1979 roku dawna w październiku dwie drużyny w pucharach. A możemy je mieć nawet w listopadzie, jeśli tylko Lech i Legia staną na wysokości zadania. Na dwumecz naszych eksportowych drużyn czeka cała piłkarska Polska, więc warto z tego skorzystać. Chociażby tak, jak robi to […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

W Azerbejdżanie trafiłbym do więzienia

– Jakbym pojechał do Azerbejdżanu, a na granicy zobaczyliby u mnie ormiańską pieczątkę, na pewno spytaliby, czy byłem w Górskim Karabachu. Jeśli przyznałbym się lub by mi to udowodnili – a udałoby im się, choćby poprzez zdjęcia na moim blogu – to trafiłbym do więzienia w Azerbejdżanie. Areszt na początku, to pewne, stamtąd wyciągnąć mnie […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Charleroi nie tak silne, jak Genk. Na co trzeba uważać? | ANALIZA

Dwa lata temu Racing Genk wyrzucił Lecha Poznań z Ligi Europy. Belgowie byli wówczas poza zasięgiem Kolejorza. Różnica klas rzucała się w oczy – nawet jeśli wynik dwumeczu tego nie odzwierciedlał. Czy podobnej deklasacji możemy spodziewać się dziś w starciu poznaniaków z Charleroi? Zdecydowanie nie. Ci „nowi Belgowie” nie są tak silni jak Genk i […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

PRASA. Novikovas: Kibicom Legii nic we mnie nie pasowało. Czasami docenia się po czasie

Co słychać w prasie przed meczami Lecha i Legii? Oczywiście sporo przeczytamy o samych spotkaniach. Ale mamy także ciekawy wywiad z Arvydasem Novikovasem, który trochę się z Warszawą rozlicza. – Niekiedy coś lub kogoś docenia się po czasie. Kiedy byłem w Legii, nic im się nie podobało. To źle, to jeszcze gorzej, a tamto już w […]
01.10.2020
Hiszpania
30.09.2020

Vinicius daje wygraną Realowi Madryt, bramkarze na pierwszym planie

Real Madryt nawet przez moment nie porywał nas dziś swoją grą, ale plan minimum zrealizował: wygrał z Realem Valladolid i po trzech meczach La Liga ma siedem punktów. Goście jak na swoje dość ograniczone możliwości wypadli całkiem przyzwoicie. Przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o jakąś zdobycz, jednak generalnie zwycięstwo faworyta było w pełni zasłużone.  […]
30.09.2020
Niemcy
30.09.2020

Nie taki ten Bayern straszny, choć dalej zwycięski. Lewy z kolejnym trofeum

To jest piłkarski rok Bayernu. Nie można z tym polemizować. Bawarczycy wygrywają na wszystkich frontach. Superpuchar Niemiec to ich kolejny wygrany puchar w 2020 roku. Hansi Flick zdobywa z Bayernem trofeum średnio co osiem spotkań. Gość do tej pory przegrał trzy mecze w roli pierwszego trenera Die Roten, a wygrał pięć trofeów. Robi wrażenie. Czy […]
30.09.2020
Weszło
30.09.2020

ŁKS nie bierze jeńców. Siedem meczów, siedem zwycięstw w sezonie

ŁKS ma dziwne hobby w tym sezonie: wygrywanie meczów. Bywa, że mają kłopoty, bywa, że coś zawalają, bywa, że przegrywają, że mają przestoje. Ale koniec końców na razie wygrali wszystko, co tylko przyszło im grać. Dzisiaj łodzianie wybrali się do Bełchatowa, zapakowali GKS-owi trzy bramki i w obliczu remisu Górnika Łęczna w Głogowie, są już […]
30.09.2020
Weszło
30.09.2020

Miedź w końcu wzięła rewanż na Radomiaku

Lipiec 2020. Miedź przyjeżdża do Radomia na mecz ligowy – 0:3 w ryj. Znów lipiec, ale już inne spotkanie, barażowe – 1:3 w ryj. Miesiąc później, tym razem w nowym sezonie, „Miedzianka” ponownie zawitała do Radomia, lecz na Puchar Polski. Efekt? 0:4 w ryj. Czarną passę udało się zakończyć dopiero teraz, w czwartej konfrontacji. Teoretycznie […]
30.09.2020
Weszło
30.09.2020

Edward Durda w Dwójce bez sternika. Przedstawiamy ramówkę Weszło FM na czwartek

W czwartek na antenie Weszło FM wprowadzi was duet Maja Strzelczyk & Michał Łopaciński. W trwającej  od 7 do 10 „Dwójce bez sternika” odwiedzi ich znany i lubiany Edward Durda, z którym porozmawiają m.in. o sukcesie Janka Błachowicza. Ale też jak znamy naszego gościa, nie zdziwimy się jeśli przy okazji zahaczy o wyścigi hartów, ulubione […]
30.09.2020
Weszło
30.09.2020

Korona bzyczała, Bruk-Bet dzielił ją gazetą. Łatwa wygrana ekipy Lewandowskiego

Nieciecza – choć kiedyś właściciele klubu potrafili się oburzyć na utratę miejsca na podium za Michniewicza – dłuższy czas już czeka na powrót do Ekstraklasy. Różni trenerzy próbowali przywrócić elitę: przez chwilę doświadczony Zieliński, potem specjaliści od awansów Kaczmarek i Mandrysz, ale nie szło. Zimą lejce przejął Lewandowski i choć przegrał baraże, to pracuje dalej […]
30.09.2020
Weszło
30.09.2020

Samuraj z kawą ze Starbucksa i trzema szamponami, czyli czasy Morioki w Śląsku

Cesarskie przywitanie we Wrocławiu. Gasnący samochód wymieniony na automat. Problemy z minusowymi temperaturami i zachwyt nad złotą polską jesienią. Kawa ze Starbucksa i nieintegrowanie się z kolegami z zespołu. Ani słowa po polsku i po angielsku. Trzy szampony do włosów. Przedwcześnie zakończy spływ kajakowy. Rozmowy z Rumakiem, ciężkie treningi u Urbana. Przebłyski i rozczarowania. Status […]
30.09.2020