Czy koleje zdezorganizują finał Pucharu Polski?!
Weszło

Czy koleje zdezorganizują finał Pucharu Polski?!

Od paru lat finał Pucharu Polski to naprawdę wielka sprawa. Potężne młyny za obiema bramkami, tysiące fanatycznych kibiców po obu stronach, ale i mnóstwo sympatyków dobrej piłki, którzy z wysokości neutralnych sektorów oglądają kolejne finały. Poza drobnostkami – wzór organizacji ze wszystkich stron: na medal spisują się i kluby, i PZPN, i nawet służby porządkowe, tego dnia dość wyrozumiałe wobec świętujących kibiców. Oczywiście, pamiętamy doskonale występ pirotechniczny lechitów, za który groziły im naprawdę srogie kary, ale ustalmy – po tym, co widzieliśmy choćby we Francji to jakieś didaskalia do naprawdę fantastycznie napisanej piłkarskiej sztuki.

Jak to zwykle bywa – za sukcesem organizacyjnym takiego wydarzenia stoi masa ludzi pozostających kompletnie w cieniu. Prezes przetnie wstęgę, Tymbark wręczy puchar, kibice zaprezentują sektorówkę a komentator fachowo opisze to wszystko ze swojego stanowiska, ale najpierw ktoś musi wstęgę przygotować, puchar wytopić, stanowisko uprzątnąć a kibiców dowieźć.

I z tym ostatnim właśnie pojawił się problem. Kibice Lecha Poznań do tej pory zgodnie z kolejowym rodowodem swojego klubu większą część atrakcyjnych wyjazdów załatwiali poprzez pociągi specjalne. Co to takiego? Najkrócej rzecz ujmując – wynajęte od różnych kolejowych spółek tabory wyłącznie do dyspozycji kibiców, dzięki którym:

a) nie ulega zniszczeniu tabor używany na co dzień
b) kibice bardzo ściśle kontrolują samych siebie, bo wszelkie straty pokrywają z własnych kieszeni
c) więcej zarabia PKP
d) mniej wydają pasażerowie
e) mniej poci się policja, kontrolująca bez trudu jeden zbity transport zamiast setek rozsianych aut

 – Zgłosiliśmy, że potrzebujemy 3 tysiące miejsc parkingowych pod Stadionem Narodowym – mówi nam z kolei Marcin Kawka ze stowarzyszenia kibiców Lecha Poznań. To reakcja na zachowanie kolejowych spółek, które przy organizacji Pucharu Polski robią dosłownie wszystko, by kibicom życie maksymalnie utrudnić.

Do tej pory współpraca była uregulowana w wyjątkowo jasny sposób – kibice zgłaszali zapotrzebowanie, PKP InterCity bądź spółka Przewozy Regionalne (czasem też inni przewoźnicy) dokonywali wyceny, po czym nieniepokojony pociąg ruszał w trasę z miasta klubu gości na mecz. Takich przejazdów odbywało się mnóstwo, w Ekstraklasie z pociągów specjalnych korzystały właściwie wszystkie większe ekipy, najliczniejsze z nich – jak Lech właśnie – rzadziej podróżowali autami i autokarami niż właśnie koleją. Przewoźnicy zwęszyli biznes, więc stworzyli specjalny zespół specjalnie do działania wraz z kibicami. – Negocjacje zawsze przebiegały sprawnie, ceny ustalaliśmy tak, by i przewoźnik był zadowolony, i kibice zaoszczędzili w stosunku do kosztu wyjazdu własnym autem czy autokarem – tłumaczą nasi rozmówcy z kolejnych stowarzyszeń. Wszyscy mieli identyczne doświadczenia – duża elastyczność, solidność, zdolność do negocjacji.

Sam Lech Poznań zostawił w kasie przewoźników za ubiegły sezon ponad 600 tysięcy złotych. To potężna kasa, którą PKP zdobywało niskim kosztem – kibice nie wybrzydzali na uszkodzone siedziska czy porysowane szyby, więc wagony podstawiane dla ich potrzeb nie należały do najbardziej ekskluzywnych w taborze. Obsługa grupy kibicowskiej była prosta – za całość płaciło stowarzyszenie, więc po pociągu nie musiał spacerować konduktor a gapowiczów po prostu nie było. Zniszczenia? To też pokrywały stowarzyszenia. Dlatego PKP i inne spółki dbały o kibiców, jak o najbardziej luksusowych klientów – co w świetle kwot nie może dziwić.

Dochodziło do sytuacji dość kuriozalnych, gdy przewoźnicy stawali w obronie wyjazdowiczów przed… zakusami ustawodawców próbujących ograniczyć transport kolejowy. Gdy pracowano nad zmianą w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych i forsowano zapisy, które mogłyby uniemożliwić komfortową jazdę pociągami specjalnymi, kibice mogli liczyć na wsparcie swoich partnerów biznesowych.

Szczytowym punktem współpracy kibiców i spółek kolejowych był bez wątpienia Puchar Polski w ubiegłym roku, gdy lechici ruszyli dziewięcioma składami – sześcioma z Poznania i trzema podstawionymi do Piły, Gniezna i Środy, z których ruszyli kibice z licznych wielkopolskich fanclubów. W tym roku pewnie byłoby podobnie, gdyby nie… dobra zmiana.

– Przedstawmy to matematycznie – gdybym chciał zakupić dla swojej grupy 600 biletów na pociąg PKP Intercity z Poznania do Warszawy 2 maja 2017 roku, to po uwzględnieniu przewidzianych w regulaminie zniżek za trwającą niespełna trzy godziny podróż w lśniącym składzie zapłaciłbym 28 złotych od osoby. Tymczasem zaproponowano nam podstawienie pociągów specjalnych w zaporowej cenie 120 złotych od osoby – tłumaczy działający jednocześnie również w Ogólnopolskim Związku Stowarzyszeń Kibiców Kawka. Skąd ta nagła zmiana cen? Kibice Jagiellonii Białystok obliczyli, że po zmianach w spółkach kolejowych ceny biletów w pociągach specjalnych zdrożały o… 72%.

– W naszym przypadku nie doszliśmy do cen. Zgłosiliśmy, że chcielibyśmy wynająć pociągi na dwa mecze wyjazdowe, ale usłyszeliśmy, że wycena będzie dla nas tak niekorzystna, że nie ma w ogóle sensu tego liczyć – mówi Piotr Koszecki ze stowarzyszenia kibiców GKS-u Katowice. – Wcześniej nie było żadnych problemów z negocjowaniem stawek, zawsze tworzono korzystne oferty. Teraz nowi ludzie nie potrafią kompletnie zorganizować wyjazdów w sposób, który był już przecież wielokrotnie stosowany.

Efekt jest taki, że przewoźnicy nie tylko stracili już pieniądze za kilka odwołanych wyjazdów, ale są też na dobrej drodze do zarżnięcia kury znoszącej złote jaja, czyli zerwania współpracy z „Kolejorzem”. – Na ten moment mamy jeden pociąg specjalny z PKP IC, Arka Gdynia ma trzy, to wszystko. Kolejnych nie jesteśmy w stanie wynegocjować – padają argumenty, że trzeba będzie ściągać je z całej Polski. Rok temu do Warszawy dowoziły nas składy przyprowadzone do Poznania choćby z Zamościa – tłumaczą kibice Lecha. I dodają, że to nie jest pierwsza rysa na współpracy z kolejami. – Przy wyjeździe do Krakowa zostaliśmy przewiezieni przez… Kielce. W teorii przez remonty, zapchanie torów i tak dalej, w praktyce – zapłaciliśmy więcej, bo dystans kilometrowy był większy.

Na spotkaniach grup roboczych wokół finału Pucharu Polski scenariusz jest ten sam – kolejarzy przekonują kibice, przekonują ich przedstawiciele władz piłkarskich, nawet policjanci – ale nie, „bo nie”, „bo się nie da”.

Czarny scenariusz? Setki kibiców upchnięte w rejsowych pociągach Poznań – Warszawa, między zwykłymi pasażerami, przy jednoczesnym najeździe samochodowym i autokarowym. Takiej operacji logistycznie nie będzie w stanie udźwignąć policja, ale przede wszystkim – infrastruktura drogowa przy bramkach na autostradzie A2 i już wokół Stadionu Narodowego. Przypomnijmy – w Warszawie. O ile policjantom odpada oddzielanie kibiców obu drużyn biorących udział w finale – wszak to mecz przyjaźni – to już ochrona przed mieszkańcami stolicy wydaje się uzasadniona. A jak tego dokonać, jeśli fanatycy będą dojeżdżać jednocześnie pociągami z zachodu i północy, przeszło tysiącem aut i pojedynczymi autokarami?

Dlaczego kibice wypowiadając się na temat PKP i PR ironizują na temat „dobrej zmiany”? Bo odmienne traktowanie rozpoczęło się wraz z wymianą kadr w publicznych spółkach zafundowaną przez zwycięzców ostatnich wyborów.

– Warto tu dodać – to nie wygląda na jakąś zaplanowaną akcję z góry, że ośrodki decyzyjne nakazują kolejom: utrudniajcie życie kibicom. Nie, po prostu fachowców, ludzi z doświadczeniem, którzy mieli wypracowane schematy działania zastąpili wystraszeni i pozbawieni inicjatywy – przekonuje Koszecki. – Nie wiedzą jak się do tego zabrać, nie uczestniczyli w rozwiązywaniu wcześniej tego typu problemów.

– A przy tym zajmują się kompletnie nieistotnymi rzeczami – dodaje Kawka. – Na specjalnym spotkaniu, w którym ustalaliśmy reguły przewozu kibiców kolejami słuchaliśmy przez bite dwie godziny o tym, że część składów jest zbyt długa w stosunku do długości krawędzi na dworcach, na których się zatrzymują, przez co wysiadanie byłoby utrudnione. Pytałem – ilu przejazdów to dotyczy – bo wiem, że wyjazdów, które wymagałyby takich składów nie ma w Polsce dużo. Usłyszałem: my nie prowadzimy takich statystyk. Więc przez dwie godziny zajmowaliśmy się rzeczą, która może dotyczyć dwóch przejazdów rocznie.

Pat trwa. Ostatnia wymiana pism na linii kibice Lecha – przewoźnik miała miejsce przed świętami, ostatnie pismo dotarło o 16.09. – Od razu do nich zadzwoniłem. „Pracujemy do 16.00”. A jutro? Od jutra osoby mogące podjąć decyzje w tej sprawie są na urlopach – kwituje Marcin Kawka.

Osobny temat to transport arkowców. O ile ci bez problemu dogadali się z dwiema spółkami kolejowymi i przejadą na Dworzec Wschodni pociągami, o tyle ich przejście z dworca na stadion jest już sporym problemem. Pierwszy plan – autobusy przegubowe zapewnione przez miasto – nie wypalił, bo miasto nie ma zamiaru inwestować przy okazji tego meczu. Drugi plan – przemarsz kibiców ulicami miasta – został zawetowany przez policję, przerażoną wizją tak ogromnego marszu w dzień, w którym i tak na nogi zostaną postawione siły z połowy państwa. Doszło do tego, że wynajem autobusów zaproponował… PZPN, choć i tu nie ma jeszcze ostatecznych decyzji, z uwagi na niechęć do wzięcia odpowiedzialności za ewentualne straty.

*

Zakreślona w kalendarzach kibiców na czerwono data święta całego polskiego futbolu może zamienić się w dzień chaosu. Kto by pomyślał, że starania kibiców, PZPN-u i dziesiątek innych osób zaangażowanych w organizację meczu pokrzyżować może wymiana kadr w kolejowych spółkach…

Fot.FotoPyK

KOMENTARZE (80)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jorgen

Albo w Lublinie 😀

kyrre_sk

Chłopaki, jak już poruszacie istotny problem, to może dobrze byłoby spytać również drugiej strony? Wiadomo, jak funkcjonują różne spółki skarbu państwa, więc ja wcale nie bronię kolei. Chciałbym po prostu przeczytać, co mają do powiedzenia w tym temacie.

Rudy z UE

uczciwe podejście – masz racje

me_how

No ale wtedy może runąć teoria, że kolej jest zła i cały artykuł pójdzie się j*bać. Swoją drogą (torem?) dziwne, że Arce udało się dogadać i załatwić transport do stolicy…

Giacore

Jak widać problemy były po stronie kolei i dzisiaj zostały załatwione 3 pociągi IC.

bastion79
KS Milan

Odpowiem Ci w imieniu PKP bo rzecznicy są na urlopie. A więc tak: przez osiem lat rządów platformy… wstaliśmy z kolan… odzyskaliśmy godność… Polacy są szczęśliwi… Tusk będzie siedział…

Raskolnikov74

bastion79Zdjęcie profilowe ... Pewnie byłoby coś w ten deseń albo żądanie przesłania pytań faxem do rzecznika, który ma 2 tygodnie na odpowiedź. Ale powinien w artykule umieścić choć wzmiankę o próbie kontaktu z misiewiczami z PKP. Nie rozumiem, dlaczego tego nie zrobił – zdecydowanie mogło mu to podkręcić tekst

Brasuca

To teraz kibice zrewanżują się podczas najbliższych wyborów. W przyszłym roku mamy wybory samorządowe, a temat kibiców inteligentny polityk umiejętnie wykorzysta i to niekoniecznie tylko w kampanii wyborczej, ale i później.

Lejek
Fc PangaZdoku

Tego to bym akurat nie był taki pewny. Szczególnie jak wybory odbędą się w ciągu długiego weekendu (a tak będzie), jestem ciekaw ilu konsekwentnych się znajdzie? A tak w ogóle to wyborów nie będzie. Nikt o zdrowych zmysłach nie zachowuje się w taki sposób wiedząc, że za dwa lata może stracić władzę i ponieść konsekwencje. Oni są tak pewni, tak bezczelni właśnie dlatego – wiedzą już, że władzy nie stracą. Będziemy pierwszym krajem UE, który wyprowadzi wojsko przeciwko własnemu społeczeństwu na ulicę. To wszystko jest już przygotowane – połamane kręgosłupy w wojsku, czołgi przenoszone pod Warszawę, osobna jednostka parawojskowa pod dowództwem ministra, wymiana sędziów na takich co nie będą w tym przeszkadzać. Jak tylko ogłoszą, że ich wspaniałe programy gospodarcze nie mogą być teraz zahamowane zmianą rządów bo byłoby to ze szkodą dla Polek i Polaków i dlatego wyborów być nie może to ludzie po nich do tej Wawki wyruszą. Tylko, że oni będą już przygotowani…
I ch… miałem się nie denerwować…

Brasuca

Nie denerwuj się. To tak abstrakcyjne co piszesz, że aż realne :(

Lejek
Fc PangaZdoku

Racja. Ale gdybym przed wyborami napisał, że po wyborach::
A) nie będziesz mógł sprzedać swojej własności (ziemia rolna),
B) nie będziesz już mógł nieskrępowanie zamanifestować swoich poglądów (ustawa o zgromadzeniach),
C) będziesz permanentnie inwigilowany przez służby specjalne pod płaszczykiem walki z terroryzmem, to pewnie Twój komentarz byłby identyczny.
Rozkręcają się :)
Choć w temacie od, którego ciut odszedłem czyli transportu na PP to info z przed chwili jest takie, że się dogadali z Misiewiczami z PKP i koszty są takie jak w zeszłym roku.

PodobnoNormalny

No i wysyp trolli, jak na wielu innych portalach. Nierzetelne materiały, trolle w komentarzach. Weszło, nie idźcie tą drogą.

Lejek
Fc PangaZdoku

Troll tropiący trolli i jeszcze na nich lamentujący nadal pozostaje trollem.

PodobnoNormalny

Tak to było o tobie. Dziękujemy, że się nam przedstawiłeś.

Lejek
Fc PangaZdoku

Przedstawiłem się konkretnymi poglądami w postach, które przyszło Ci tak łatwo sprowadzić do trollowania. Czyli ja konkretnie a Ty o trollach. To który z nad jest większym trollem? Nie masz nic wiecej do powiedzenia?

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

Ley: Tak konkretnie to pisz na portale GW, KOD i TVNu, a stąd wyp****
Źle ci tam było na gejowskich i muzułmańskich *salonach*?

Lejek
Fc PangaZdoku

tak pierdolniętej odpowiedzi (w sumie wysypu odpowiedzi) jeszcze nie widziałem. Ha ha ha jaki Ty bezmózg jesteś a mnie nim nazywasz. Typowy ośmielony przez obecną władzę beton co do dwóch nie potrafi zliczyć ale widzi, że władza taka sama to się ośmiela.
Janko, wypier… stąd możesz jedynie Ty i polecam Ci święte i prawe portale gazety polskiej. A następnym razem jak pokusisz się o skomentowanie czegoś co napisał ktoś mądrzejszy postaraj się napisać coś, co da się czytać. Twoje wypociny o ”rżnięciu anala” Tobie wystawiają opinię.
Intelektualna depresja.

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

A co ja mam lewacki PO-Q****cu wspólnego z PiSem?
Anyway, co normalny czlowiek moze miec do PiSu, poza wypranymi przez medialne kafary TVNu i GW postkomunistycznymi (i mlodymi lewackimi pojebami) scierwami?
Niestety, te dziady nie potrafia zamknąć was do pierdla, ani tez pokazac cala prawde o latach 1989-2016.
Gdybyscie wisieli i gnili w pierdlu, nie byloby takiej rozmowy, a Polacy moze wybraliby duzo lepsza dla Polski partie niz lewicowy PiS

facemob

Janko wspominasz o gejach, a popierasz lesbe KRysie, pedała KAczorka, i pedofila Antoniego. Hipokryto Ty! Jesteś jak te głąby wierzące w płaska ziemię. Wierzysz we wszystko co Ci powie PIS. Chłoniesz to jak gąbka biedaku.

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

Zapewne masz dowody na to co piszesz… 😉

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

A co ja mam lewacki PO-Q****cu wspólnego z PiSem?
Anyway, co normalny czlowiek moze miec do PiSu, poza wypranymi przez medialne kafary TVNu i GW postkomunistycznymi (i mlodymi lewackimi pojebami) scierwami?
Niestety, te dziady nie potrafia zamknąć was do pierdla, ani tez pokazac cala prawde o latach 1989-2016.
Gdybyscie wisieli i gnili w pierdlu, nie byloby takiej rozmowy, a Polacy moze wybraliby duzo lepsza dla Polski partie niz lewicowy PiS.
PS a w ogóle kogo ty pomiocie reprezentujesz takimi poglądami, które tu wrzucarz w pilkarskich tematach?
Tę żałosną garstke pataifianow z KODu, zlodzieji, starych komuszych kurew, ktorych zbiera sie kolo 100tki co „manifę”?
Kogo wy reprezentujecie, poza Sorosem i międzynarodówką?

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

A co ja mam lewacki PO-Q****cu wspólnego z PiSem?
Anyway, co normalny czlowiek moze miec do PiSu, poza wypranymi przez medialne kafary TVNu i GW postkomunistycznymi (i mlodymi lewackimi pojebami) scierwami?
Niestety, te PiSowe dziady nie potrafia zamknąć was do pierdla, ani tez pokazac cala prawde o latach 1989-2016.
Gdybyscie wisieli i gnili w pierdlu, nie byloby takiej rozmowy, a Polacy moze wybraliby duzo lepsza dla Polski partie niz lewicowy PiS.
PS a w ogóle kogo ty pomiocie reprezentujesz takimi poglądami, które tu wrzucarz w pilkarskich tematach?
Tę żałosną garstke karykaturalnych patafianow z KODu, zlodzieji, sprzedawców polskiego majątku, starych komuszych kurew, WSIoków, ktorych zbiera sie kolo 100tki co „manifę”?
Kogo wy reprezentujecie, poza Sorosem i międzynarodówką?

Lejek
Fc PangaZdoku

Nie dość, że piszesz same banialuki z TVPInfo i to jeszcze zupełnie z bani wzięte to niestety wrzucasz tu swoje wypociny podwójnie…
Leszczu, uspokój się i swoje zapędy do wtrącania do więzień zachowaj na czas po zmianie władzy.
Zresztą nie pierwszy raz nie rozumiesz tematu a pomimo to próbujesz zabłysnąć w komentarzach (wyjaśnili Ci już koledzy jak należy rozumieć tekst o racach z innego artykułu???).
I jeszcze jedno – artykuł na portalu sportowym ale o ewidentnym zabarwieniu politycznym. Stąd moja wypowiedź, domorosły wszystkowiedzący…
Nie napisałem, że masz coś wspólnego z Pis-em – uderz w stół a nożyce się odezwą…

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

„B) nie będziesz już mógł nieskrępowanie zamanifestować swoich poglądów (ustawa o zgromadzeniach),”
– uspokoje! Będziesz i możesz!
Na 85% mediow w Polsce i calej, POstymPOwej Jewropie, w Jew York Times (appellbaum pomoże, da radę)
PS myślałem że nie żyjesz, po tym jak cię PiS 16tego grudnia zabił bombą na ulicy (widział to cały POstymPOwy świat) przy próbie uzasadnionego poo-czu. co sie zesrał, gorzej niz geremek i michnik na rocznicy rewolucji we francy
PS na pocieche zacytuje ci uczestnika powitania (spontan full) tuska na dworcu.
„Bez tuska życie nie ma sensu…

Lejek
Fc PangaZdoku

O bombach to Wy już wiecie najwięcej. Termobarycznych.
Nie zgadzamy się ale niestety nie jesteś skłonny do normalnej rozmowy. Twoje posty są niezrozumiałe, chaotycznie dobierasz argumentację zgodnie z linią rozumowania znaną tylko Tobie. No nie masz siły argumentu ale w obecnej sytuacji to normalne. Nie możesz mieć. Źle się to czyta nie wspominając o czymś takim jak rzeczowa konkluzja.
Kończę bo i sensu większego w tej dyskusji nie widzę (poza rozbawieniem).

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

A paszła swołocz won…

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

Lej: to warcholstwu i targowickiemu złodziejstwu z ubeckim i ż-komuszym rodzinom nie wolno manifestować? Od kiedy?
Ktoś też podważa POwski rekord Europy w inwigilowaniu własnych obywateli?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

AM: a jak to wojsko wygra, to wprowadzi malzenstwa gejow i miliony arabow, zas Szczuka bedzie z Lisem premierem, a Sroda prezydentka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

Wyrżnąć i zerżnąć (kolejność do uzgodnienia) feministki i gejostwo.,
Otakę wolność i postęp wszak walczyli, bo polskość to nienormalność, zaś balcerowicze, niesiolowscy, kopacze, wąsacze, lewandowscy, zakowscy, michniki, bolki olki i olinki, smolarowie, frasyniuki, sierakowscy, hartmany to normalność.
Owszem, w bankrutującej judeopolonijnej mitteleuropie kierowanej przez jakiegoś naćpanego, acz przyjacielskiego lewackiego pijaczka i aferzystę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

Postępowcy zawsze awangardowo, z przodu przed innymi, nawet własnymi lemingami..

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

Lej: Ciekawe, co groźniejszego (dla niego samego)
Zdenerwowany czy spokojny bezmózg i kanalia….

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

hehe… wszystko, dosłownie WSZYSTKO te tępe, pisdzielskie „amatory” są w stanie spierdolić … :) …jestem 100% pewny, że NIE MA czegoś, czego spierdolić by im się nie udało… o różnych rzeczach czytam/słucham, ale z tymi pociągami, to już w ogóle truskawka na torcie 😉 Dobra zmiana panie …. ciekawe kto i kiedy da radę to wszystko odkręcić …. 😉

bastion79
KS Milan

Czemu mnie to nie dziwi? Misiewicze aukcje w Janowie potrafią spierdolić to pkp – pikuś. A może do Torunia akurat coś podstawiają, jakaś ważna rządowa uroczystość?

Janusz Kibol

Rządowymi limuzynami ostatnio aż strach pomykać… Może rzeczywiście przerzucili się na kolej dla bezpieczeństwa i brakuje wolnych pociągów? Każdy minister musi mieć oddzielny cały skład, bo przecież wozi ze sobą wielu Misiów. :-)

ruch STARUCHa

Wcale nie będzie strachu pomykać tymi limuzynami, gdyż rząd obiecał iż wszystkich kierowców tychże limuzyn wyśle na obowiązkowy kurs prawa jazdy 😉

Janusz Kibol

Nie no, szacun dla rządu, że wymaga od kierowców posiadania prawa jazdy! Przy takich restrykcjach na pewno żaden wypadek nie ma prawa się już zdarzyć. Nowa ustawa o służbie cywilnej znacząco obniża wymagania co do kwalifikacji osób zatrudnionych na stanowiskach nomen omen kierowniczych. Mogliby więc wziąć jakiegoś Misia bez prawka. Jednak widać, że w sprawach bezpieczeństwa nie ma zmiłuj, są ponadprzeciętne standardy. Czapki z głów… :-)

Argeoniasty

Jedno słowo mi się nasuwa na myśl…… KABARET

Wróżka Weszława

Przynajmniej teraz w zarządach zasiadają prawdziwi Polacy i katolicy! A weszlo co? w Gazete Wybiorczą się bawicie?

Quotsa

Jak mogę sprawdzić czy jestem prawdziwym Polakiem ? Bo się kurwa martwię…

Wróżka Weszława

Czasami testy dodają do Naszego Dziennika!

Quotsa

Dzięki. Dam znać jak mi test wyszedł. Jak negatywnie, to wypierdalam do San Escobar

Janusz Kibol

Quotsa chyba cię pojebało z tym San Escobarem… Polski rząd utrzymuje z nimi ostatnio bardzo dobre stosunki dyplomatyczne. Jeden telefon i czeka cię natychmiastowa ekstradycja. A gdy do niej dojdzie, prawdziwi lekarze patrioci z Łodzi wstrzykną ci pawulon. Jeżeli chcesz się jakoś wywinąć, to bierz przykład z Tuska i uciekaj do Brukseli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

misiu67

oddaj próbkę krwi i kału do gazety polskiej i wyjdzie czy masz patriotyzm we krwi czy w dupie…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Marek_Ramoniak

Widzę, że tatuś jeździł dobrych kilka lat temu na karetce w Łodzi i trochę leków w domu zostało…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

The BFIYEH

oj tam, damy sobie radę bez PKP. Najwyżej weselej w Warszawie będzie:)

wPunkt

Jeśli ktoś sądzi, że to nie jet zorganizowana akcja to chyba nie wie o czym mówi. Władzy (państwowej) zależy na tym, żeby w Warszawie była zadyma (a będzie.), żeby mogli zmienić ustawę nadając policji więcej praw i mówiąc wprost – brutalizując ją. Jeśli ktoś teraz uważa mnie za idiotę – zróbcie screena i pogadamy w październiku br.

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

To tylko kibice Lecha wykonywali pirotechnikę na finalach?
Czego to się człowiek nie dowie… (zwł. o legionistach)

Michal Geldon

A przypominasz sobie, że któryś z nich rzucił racą w Malarza?

PhoenixLk
Legia Warszawa

Cii – nie zmuszaj dziewczynki do myślenia, bo się jej główka przegrzeje… jej racja jest racja i nikt jej nie wmówi, że czarne jest czarne…

„pamiętamy doskonale występ pirotechniczny lechitów, za który groziły im naprawdę srogie kary” – przecież to za trudne dla niej, by zrozumiała, że chodzi o rzucanie rac na boisko…

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

Dokladnie i mam identyczne zdanie.
Niemniej, nasze inteligencje różnią się chyba, bo mowa była o „zadymiarzach”, a to Legia zadymiła w powstanczej apoteozie pierwej. Czarny dym… i mamy jasność

PhoenixLk
Legia Warszawa

za co groziły Lechowi kary, które zostały „zawieszone”? Za odpalenie piro, czy za rzucanie?

PhoenixLk
Legia Warszawa

Wpisałem w googlu frazę „kary za finał pp 2016″

Link pierwszy z brzegu


PZPN ogłosił kary dla Lecha i Legii za finał Pucharu Polski!
RH, PZPN
2016-05-05, 18:03
Komisja Dyscyplinarna PZPN na posiedzeniu w dniu 5 maja 2016 roku postanowiła ukarać kluby KKS Lech Poznań i Legia Warszawa w związku z brakiem porządku oraz bezpieczeństwa wywołanego zachowaniem kibiców obu klubów podczas meczu finału Pucharu Polski KKS Lech Poznań – Legia Warszawa, który odbył się na PGE Narodowym w Warszawie w dniu 2 maja 2016 roku.
Aktualny czas
Przewiń
Długość materiału
Wycisz
Głośność

Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła ukarać klub KKS Lech Poznań:

1. karą zasadniczą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności w rozgrywkach Pucharu Polski w okresie jednego roku w miejscowości będącej siedzibą klubu oraz w meczu o Superpucharu Polski w 2016 roku;

2. karę zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na okres jednego roku w rozgrywkach Pucharu Polski i w meczu o Superpucharu Polski w 2016 roku;

3. karę zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w rozgrywkach Ekstraklasy do końca sezonu 2015/2016;

4. dodatkową karą pieniężną w wysokości 250.000 (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) zł.

Komisja Dyscyplinarna PZPN na posiedzeniu w dniu 5 maja 2016 roku postanowiła ukarać również klub Legia Warszawa w związku z brakiem porządku oraz bezpieczeństwa wywołanego zachowaniem kibiców klubu Legia Warszawa podczas meczu finału Pucharu Polski KKS Lech Poznań – Legia Warszawa, który odbył się na PGE Narodowym w Warszawie w dniu 2 maja 2016 roku karą zasadniczą – karą pieniężną w wysokości 100.000 (słownie: sto tysięcy) zł.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna postanowiła zwrócić się do Rzecznika Etyki PZPN o zobowiązanie ww. klubów do naprawienia szkód wyrządzonych przez kibiców w infrastrukturze stadionowej – niezwłocznie po ich ostatecznym oszacowaniu.”

jak widać – OBA kluby dostały kary finansowe za ten mecz… Zagadka – czemu Lech dostał o wiele wyższą karę?

Podpowiedź – zobacz zdjęcia…

16ad84f4-60b2-4305-b6d4-1a26e66d9cea.jpg
pp011.jpg
Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

No ok! Chodziło mi nie o Twoj tekst, a jednostronnosc (może pozorną) przekazu artykułu..

PhoenixLk
Legia Warszawa

owszem – artykuł jest jednostronny – głupi szefowie kolei nie chcą zarobić na przewiezieniu kibiców… przyczepiłaś się jednego zdania, które wcale nie było najważniejsze w całym tekście, i stąd ta dyskusja

ein

Co nieco o kolei wiem, więc…

PODEJRZEWAM, że jak zwykle PKP Intercity nie ma wagonów (pewnie na wakacje znów będą pożyczać od Czechów), a jeśli mają to boją się je dawać kibicom, zwłaszcza przy okazji długiego weekendu.

Dlaczego kolej zamiast powiedzieć „nie mam jak Was przewieźć, sorry” woli rzucać zaporowe stawki i spławiać klienta – tego nie wiem. Może to faktycznie jakiś efekt tzw. dobrej zmiany.

Jeszcze słowo na obronę przewoźników – jazda z Krakowa do Poznania przez Kielce to nie jest wymysł tego, do kogo należy pociąg. Sam pracowałem przy układaniu rozkładów, za które odpowiedzialne są Polskie Linie Kolejowe. Najpierw robią idiotyczne remonty, zamykają stacje, a potem narzekają na brak przepustowości.
Inna sprawa, że w takiej sytuacji przewoźnik powinien policzyć za przejazd najkrótszą trasą, a zwrotu reszty kosztów domagać się od PKP PLK. Niestety PLK sama sobie pisze regulamin więc na ogół przewoźnik ma gówno do powiedzenia.

Gdyby ktoś miał pytania to proszę bardzo.

Lejek
Fc PangaZdoku

Pytanie skąd w PKP braki w taborze? Po pierwsze, to przecież tylko kilkanaście sędziwych składów, które można rok rocznie posyłać w tą samą trasę a po drugie, finał jest co roku w tym samym terminie. No można było o to zadbać…

Laki Luk
Nigdy Nie Byłem Na Meczu

Zadaj sobie, Lejek, podstawowe pytania.1. Gdzie stoi tych „kilkanaście sędziwych składów” na co dzień. 2. Co jeśli nie stoją w Poznaniu/Gdyni? 3. Ile kosztuje składo-kilometr przejazdu pustego składu? 4. Czy fakt posyłania ich „rokrocznie” cokolwiek zmienia w kalkulacji biznesowej? 5. Czy PKP może przewidywać, kto wystąpi w finale pucharu i przewidywać obieg swoich składów w zależności od aktualnych wyników PP? 6. Czy tzw. długi weekend nowoczesnej Europy zmienia coś w kwestii zapotrzebowania na tabor, czy jednak niekoniecznie? 7. Skąd się człowieku urwałeś?

A ty zadajesz pytanie „skąd w PKP braki w taborze”. No kurwa, jasne przecież, że Lejek nie kupił wagonów, to nie ma. Jak za Gierka – dobrobyt a jakże, tylko są czasowe ograniczenia w dostępie do towarów konsumpcyjnych.

Lejek
Fc PangaZdoku

O patrz, składy się odnalazły. Jednak są i można je dostarczyć do Poznania. Uwierzyłbyś? I nawet zarobić się da. I cały wywód w pizdu…

ein

Odnalazły się nie w Intercity tylko w Przewozach Regionalnych.
A skąd braki wagonów? Proszę:
http://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/przetargi/biezace-przetargi/dzierzawa-50-wagonow.html

danny_trejo

Zrobcie ten final w Poznaniu i bedzie po problemie :-)

Laki Luk
Nigdy Nie Byłem Na Meczu

To samo chciałem napisać – cóż za absurd, żeby mecz między Lechem a Arką rozgrywać w Warszawie.. Bieleckiemu wytlumaczycie, że kolej nie mogła dowieźć kibiców i trzeba było przenieść.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Laki Luk
Nigdy Nie Byłem Na Meczu

Jak potrzebuje, to potrzebuje. A jak nie potrzebuje, to nie. Coś dziwnego?

PhoenixLk
Legia Warszawa

cóż… starczy sobie przypomnieć, kto pierwszy pisał pisma o wpuszczenie na stadion osób ukaranych stadionowym zakazem… Podpowiem – jedno z nazwisk to Kidawa-Błońska…

dupa

„mnóstwo sympatyków dobrej piłki…”
Dobrej piłki? Hahahaha…

Laki Luk
Nigdy Nie Byłem Na Meczu

No i dupa…

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Jeżeli to państwowe spółki to chujnia straszna, bo PiSik wali w swój elektorat, ale jeżeli to nie są państwowe spółki to kurwa w czym problem? Przecież to kapitalizm i „precz z komuną” to przewoźnik może zażyczyć sobie 1.000.000zł za bilet i Sebkom chuj do tego.

Laki Luk
Nigdy Nie Byłem Na Meczu

To SĄ państwowe spółki. Wali mnie, czy jedna jest stricte państwowa, czy samorządowa a może część „akcji” ma Elektromis, część KGHM a część Wojewoda Mazowiecki. Wszystkie te „spółki” są firmami, które utrzymujesz. OK, może Ty nie, Moshe, boś młody, ja na pewno.

Kapitalizm… nie ima się kolei. I nawet jest w tym jakiś sens… nie za wiele ale jednak. A komuna ma się dobrze, bo jest w statystycznej polskiej głowie dobrze zakorzeniona. Wybór tych teraz i tych przedtem dobitnie tego dowodzi. Oczywiście o ile wierzyć wynikom wyborów.

wawel1

Niestety nie ma tu mowy o zachecaniu przez Panstwo a dokladniej przez PKP do m.in turystyki sportowej . Tu jeszcze jest system mamy ale nie damy i huj nas obchodzi. Przykłady ??? Prosze ; Od nastu lat mamy w 2gi lub 3 ci wee stycznia PS w Zakopanem . 60 koła ludzi wali do Zakopca kazdy samochodem .Na Zakopiance Armagedon w jedna i druga strone . po 6 godzin jazdy korki srorki itd. w 21 wieku nie mozna puscic w tym czasdie pociagów do Zaopanego??? nie uwierze ze skoro nie ma torów to nie dojedzie … Przykład z góry . Wiadomo ze swieto flagi wolne itd i ze zasrowno z Gdyni jak i Poznania ( mecz przyjazni ) bedzie ok 20-30 tys kibiców . Nie qrwa nie mozna podstwic pociagów PKPskie psy ogrodnika — ale qrwa na Faustyne jada pociagi Moherowych Beretów do lagiewnik wtedy sie da !!! JESTESMY W CZARNEJ DUPIE NIESTETY A TURYSTYKI SPORTOWEJ MUSIMY SIE UCZYC NIESTTEY OD NIEMCÓW gdzie na mecze niemieckiej Deutsche Eishockey Liga sa sprzedawane specjalne bilety z herbem i data meczu wiec komentarz w tej sprawie pozostawiam Panstwu………..

wawel1

Niestety nie ma tu mowy o zachecaniu przez Panstwo a dokladniej przez PKP do m.in turystyki sportowej . Tu jeszcze jest system mamy ale nie damy i huj nas obchodzi. Przykłady ??? Prosze ; Od nastu lat mamy w 2gi lub 3 ci wee stycznia PS w Zakopanem . 60 koła ludzi wali do Zakopca kazdy samochodem .Na Zakopiance Armagedon w jedna i druga strone . po 6 godzin jazdy korki srorki itd. w 21 wieku nie mozna puscic w tym czasdie pociagów do Zaopanego??? nie uwierze ze skoro nie ma torów to nie dojedzie … Przykład z góry . Wiadomo ze swieto flagi wolne itd i ze zasrowno z Gdyni jak i Poznania ( mecz przyjazni ) bedzie ok 20-30 tys kibiców . Nie qrwa nie mozna podstwic pociagów PKPskie psy ogrodnika — ale qrwa na Faustyne jada pociagi Moherowych Beretów do lagiewnik wtedy sie da !!! JESTESMY W CZARNEJ DUPIE NIESTETY A TURYSTYKI SPORTOWEJ MUSIMY SIE UCZYC NIESTTEY OD NIEMCÓW gdzie na mecze niemieckiej Deutsche Eishockey Liga sa sprzedawane specjalne bilety transport na hale i z powrotem z herbami i data meczu wiec komentarz w tej sprawie pozostawiam Panstwu………..

facemob

3 godziny? Te pociągi przepuszczają kazdy inny na trasie i podróż trwa 6 h…

P.S. macie swoją dobrą PISowską (walczącą z kapitałem Niemeickim a jeżdżącą BMW AUDI) zmianę patrioci narodowcy

facemob

MAcie kuźwa dobrązmianę

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY

30443566_1650621274992924_2995731623011418112_n
22 kwietnia, 14:48
18.05.2016 KRAKOW TAURON ARENA UL. LEMA 7 ( POLAND ) SIATKOWKA MEZCZYZN ( MEN'S VOLLEYBALL ) XIV MEMORIAL HUBERTA JERZEGO WAGNERA 

MECZ POLSKA - BELGIA ( GAME POLAND - BELGIUM )

NZ MARCIN MOZDZONEK SYLWETKA 

FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
20 kwietnia, 17:48