Wieczysta nie zagra na stadionie Wisły? Królewski zabrał głos

Jakub Radomski

Opracowanie:Jakub Radomski

01 czerwca 2026, 14:54 • 3 min czytania 31

Reklama
Wieczysta nie zagra na stadionie Wisły? Królewski zabrał głos

Wieczysta po wygranej 2:1 z Chrobrym Głogów w finale baraży awansowała do Ekstraklasy. Jeszcze w 2020 roku zespół grał w okręgówce, ale po przejęciu przez Wojciecha Kwietnia pokonał kolejne szczeble i jest w elicie. Gdzie będzie rozgrywał swoje mecze? Wydawało się, że podobnie jak baraże, domowe spotkania Wieczystej w Ekstraklasie będą odbywały się na stadionie Wisły Kraków. Wpis Jarosława Królewskiego, szefa Wisły, pokazuje jednak, że nie jest to pewne i niezbędne jest wypracowanie wspólnych ustaleń. 

Reklama

W barażach Wieczysta najpierw wygrała 3:2 z Polonią Warszawa, a w niedzielę pokonała 2:1 Chrobrego. Oba spotkania odbyły się na Synerise Arenie Kraków, czyli stadionie Wisły. Wydawało się pewne, że Wieczysta również tam będzie grać w Ekstraklasie, bo ten obiekt był wpisany przy sprawie licencji. Ale to, że Wisła zgodziła się go użyczyć na potrzeby licencji, nie oznacza formalnego podpisania umowy.

Jarosław Królewski o grze Wieczystej na stadionie Wisły: To wszystko trzeba wypracować wspólnie

Głos w całej sprawie zabrał Królewski. Sugeruje na X, że Wieczysta musi dogadać się z Wisłą i pomóc utrzymać na stadionie właściwą jakość murawy.

W ubiegłym roku Wisła poniosła znaczące nakłady na poprawę jakości murawy i infrastruktury stadionowej – inwestycje realizowane z myślą o długoterminowym korzystaniu z obiektu i zapewnieniu odpowiednich warunków sportowych. Murawa jest kluczowa dla naszego stylu gry. Bez takich inwestycji, jak np. lampy do doświetlania murawy i inne, nie ma możliwości obsłużenia dwóch zespołów bez wpływu na jakość boiska, a co za tym idzie – na wynik sportowy. TO WSZYSTKO trzeba wypracować WSPÓLNIE – zaznaczył Królewski na X.

Prezes Wisły dodał też: – Warto również jasno zaznaczyć, że promesa przedstawiona przez Wisłę Kraków nie jest umową. Jest wyrazem gotowości do rozmów i poszukiwania rozwiązań, ale nie oznacza automatycznego zawarcia porozumienia. Finalna umowa wymaga uwzględnienia wielu kwestii prawnych, organizacyjnych, logistycznych, sportowych i biznesowych. Dla Wisły Kraków kluczowe znaczenie ma ochrona własnej działalności sportowej i operacyjnej. Klub nie może dopuścić do sytuacji, w której dodatkowe wykorzystanie stadionu wpływałoby negatywnie na jego funkcjonowanie, jakość murawy, organizację wydarzeń, przychody komercyjne czy realizację długofalowych planów rozwoju.  

Reklama

Wieczysta to ósmy w historii krakowski klub, który zagra w najwyższej polskiej lidze. Pozostałe to: Wisła, Cracovia, Hutnik, Garbarnia, Wawel, Podgórze i Jutrzenka. Żadne inne miasto w Polsce nie może pochwalić się takim dorobkiem.

W sezonie 2026/2027 będą występować w Ekstraklasie trzy kluby z Krakowa. Nie będzie natomiast żadnego z Trójmiasta.

Reklama

Fot. Newspix.pl 

31 komentarzy
Jakub Radomski

Bardziej niż to, kto wygrał jakiś mecz, interesują go w sporcie ludzkie historie. Najlepiej czuje się w dużych formach: wywiadach i reportażach. Interesuje się różnymi dyscyplinami, ale najbardziej piłką nożną, siatkówką, lekkoatletyką i skokami narciarskimi. W wolnym czasie chodzi po górach, lubi czytać o historiach himalaistów oraz je opisywać. Wcześniej przez ponad 10 lat pracował w „Przeglądzie Sportowym” i Onecie, a zaczynał w serwisie naTemat.pl.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama