Wieczysta chce kupić reprezentantów Polski

Maciej Piętak

29 maja 2026, 17:05 • 2 min czytania 28

Reklama
Wieczysta chce kupić reprezentantów Polski

Wieczysta Kraków pokonała Polonię Warszawa 3:2 w półfinale baraży i jest o jeden mecz od historycznego awansu do Ekstraklasy. Jeśli w niedzielnym finale beniaminek Betclic 1. ligi wygra z Chrobrym Głogów, właściciel klubu Wojciech Kwiecień zamierza dokonać ciekawych wzmocnień. Jak podają polskie media, plany są naprawdę ambitne, a na liście życzeń znajdują się reprezentanci Polski.

Reklama

Wieczysta idzie grubo. W sumie to nic nowego

Jak informuje TVP Sport, krakowski klub planuje sprowadzić znanych piłkarzy, wykorzystując m.in. kontakty Sławomira Peszki. Wieczysta miałaby być zainteresowana takimi zawodnikami, jak Dawid Kownacki czy Karol Linetty.

Ten pierwszy ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w berlińskiej Hercie, do której trafił z Werderu Brema. Łącznie w jej barwach rozegrał 26 meczów, w których zdobył sześć bramek i zanotował dwie asysty. Linetty natomiast miniony rok spędził w tureckim Kocaelisporze. Wystąpił w 28 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach i dorzucił trzy ostatnie podania.

Łącznie obaj panowie rozegrali w narodowych barwach aż 54 mecze. Dla Kownackiego byłby to powrót do Ekstraklasy po czterech latach przerwy, a rozbrat Linettego z polską piłką ligową trwa już dekadę.

Wieczysta zamierza aktywnie włączyć się także w walkę o zawodników z krajowego podwórka. Na celowniku klubu znalazł się ponownie Afimico Pululu, który odszedł z Jagiellonii Białystok. Na liście życzeń znajduje się także młody talent z Polonii Bytom, czyli Oliwier Kwiatkowski. 21-latek zdobył jedenaście bramek na zapleczu Ekstraklasy i był jedną z wyróżniających się postaci nie tylko swojego klubu, ale i całych rozgrywek. Jego pozyskaniem interesuje się także inny krakowski klub – Wisła – jednak ta nie może sobie pozwolić na transfery gotówkowe.

Reklama

Niedzielny finał o Ekstraklasę

Są to jednak obecnie tylko spekulacje, bowiem wszyscy w Wieczystej koncentrują się na niedzielnym meczu na Synerise Arenie, w którym Krakowianie zmierzą się z Chrobrym Głogów. Start spotkania o godzinie 20:45.

Obie ekipy awansowały do finału baraży po bardzo emocjonujących półfinałach. Wieczysta wygrała z Polonią 3:2, mimo że przez ponad połowę spotkania musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce za faul taktyczny Aleksandara Djermanovicia. Chrobry z kolei przegrywał z Łódzkim Klubem Sportowym, ale wyrównał po kapitalnym trafieniu Kacpra Laskowskiego, a później rozstrzygnął mecz w konkursie rzutów karnych.

Wieczysta i Chrobry otrzymały licencje na grę w przyszłym sezonie w Ekstraklasie, ale nie na swoich obiektach. Głogowianie będą grali na stadionie Zagłębia Lubin, a Krakowianie wpisali stadion Wisły. Jeśli jednak Szachtar Donieck będzie chciał grać na Synerise Arenie w Lidze Mistrzów, klub Wojciecha Kwietnia będzie musiał znaleźć inne boisko.

Wieczysta zakończyła sezon zasadniczy na trzecim miejscu z dorobkiem 57 punktów.

Reklama

Fot. Newspix

28 komentarzy
Maciej Piętak

Liczy, pisze i komentuje - nie zawsze w tej kolejności. Studiuje matematykę, a wcześniej przewinął się przez redakcje 90minut, FutbolNews oraz Żyjemy Futbolem. Prywatnie kibic Wisły Kraków oraz Chelsea. Ma beznadziejny gust muzyczny, jeszcze gorsze poczucie humoru, ale tyle dobrego, że czasem napisze jakiś niezły tekst

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Betclic 1. Liga

Reklama