Sypie się sztab Guardioli w City. Odchodzą wieloletni współpracownicy

Braian Wilma

Autor:Braian Wilma

14 maja 2026, 15:58 • 3 min czytania 0

Reklama
Sypie się sztab Guardioli w City. Odchodzą wieloletni współpracownicy

Nadchodzą zmiany w sztabie szkoleniowym Manchesteru City. Po wielu latach współpracy z Pepą Guardiolą z klubu odejdzie Lorenzo Buenaventura, trener przygotowania fizycznego, a także Xabi Mancisidor, wieloletni trener bramkarzy The Citizens. Czy pójdzie za nimi główny trener?

Reklama

Manchester City walczy z Arsenalem o mistrzostwo Anglii. Na dwie kolejki przed końcem sezonu traci do Kanonierów dwa punkty. W 36. kolejce podopieczni Guardioli pokonali gładko Crystal Palace. Po zwycięstwie 3:0 trener Obywateli ucinał sobie pogawędki z… piłkarzami drużyny przeciwnej. 55-latek zapewne motywował ich przed meczem 38. kolejki, w którym Palace podejmie właśnie Arsenal.

Trenerzy odejdą z Manchesteru City. Guardiola traci wieloletnich współpracowników

Niezależnie od tego, jak potoczy się końcówka sezonu, z klubem pożegnają się dwaj ważni członkowie sztabu szkoleniowego, o czym informuje The Athletic. Pierwszym z nich jest Lorenzo Buenaventura. Trener przygotowania fizycznego współpracował z Pepem Guardiolą od 2008 roku, czyli praktycznie od początku kariery utytułowanego szkoleniowca. W kolejnych latach podążał za nim z Barcelony do Bayernu Monachium i właśnie Manchesteru City. Odejdzie także Xabi Mancisidor, trener bramkarzy, który w przeszłości pracował w Realu Sociedad, Realu Madryt czy Maladze. Do Anglii przeniósł się 2013 roku, więc kilka lat przed Guardiolą.

Reklama

Pożegnanie dwóch tak ważnych członków sztabu może spotęgować domysły o potencjalnym odejściu z klubu także Pepa Guardioli. W brytyjskich mediach od miesięcy toczy się telenowela związana z przyszłością trenera, którego umowa wygasa w czerwcu 2027 roku. Osoby działające wokół klubu twierdzą, że trudno im wyobrazić sobie dalszą pracę Guardioli bez Buenaventury. W mediach społecznościowych już pojawiają się głosy kibiców przekonanych o jego rychłym odejściu. Mimo to Katalończyk… myli tropy, tryska energią i mówi, że jest niesamowicie podekscytowany pracą w Manchesterze.

Niezależnie od tego, kiedy nastąpi zakończenie współpracy Manchesteru City z Pepem Guardiolą, klub już działa w sprawie jego następcy. Według władz Obywateli idealnym kandydatem do przejęcia drużyny po Katalończyku jest Enzo Maresca, były trener Chelsea, który odszedł z The Blues na przełomie grudnia i stycznia. Niewiele wcześniej Włoch miał poinformować władze Chelsea o kontaktach ze strony klubów występujących w Lidze Mistrzów, w tym właśnie z City. W przeszłości Maresca był też jednym z asystentów Guardioli.

Reklama

Fot. Newspix.pl

0 komentarzy
Braian Wilma

Miłośnik piłki w każdej postaci. Dziennikarskie szlify zbierał w portalu Futbol News. Od dziecka śledził rozgrywki Premier League, jednak z wiekiem dorósł do prawdziwego futbolu rodem z Ekstraklasy. Jako, że lepiej mu w niebieskim, to szczególnie obserwuje poczynania Lecha i Chelsea.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Piłka nożna

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”