Nietypowe hobby Radomiaka. Kolekcjonują bany od FIFA

Kacper Korpak

03 czerwca 2026, 17:11 • 2 min czytania 19

Reklama
Nietypowe hobby Radomiaka. Kolekcjonują bany od FIFA

Czarne chmury pojawiły się nad Radomiem. Radomiak ponownie znalazł się na liście FIFA wśród klubów objętych zakazem transferowym. Sytuacja, gdy klub nie płaci na czas się powtarza i zdecydowanie jest to wizerunkowy cios, który nie stawia Radomiaka w dobrym świetle.

Reklama

Co spowodowało zakaz?

Radomiak w zestawieniu klubów objętych zakazem transferowym pojawia się czterokrotnie. Oznacza to, że „Zieloni” dopuścili się kilku przewinień. Oficjalna lista FIFA nie tłumaczy dokładnie, za co tym razem zostali ukarani. Możemy się domyślać, że chodzi o nieuregulowane płatności oraz zaległości z systemu FIFA Crearing House.

W ostatnim czasie o złożeniu skargi na klub mówił były trener Radomian Kiko Ramirez. Poprowadził zespół w zaledwie dwóch spotkaniach. W debiucie zremisował z Legią, a tydzień później w fatalnym stylu przegrał 1:3 z Piastem Gliwice. Słaba postawa drużyny spowodowała zmianę założeń i ekspresowe zakończenie współpracy z Hiszpanem. Po odejściu z klubu czuł się pokrzywdzony ze względu na nieotrzymane środki finansowe.

Reklama

Radomiak koniecznie musi bardziej zadbać o kwestie finansowe. Kolejne „wyłapanie bana” od FIFA z pewnością nie przynosi klubowi dobrej opinii… zwłaszcza, że to jest sytuacja, która powtarza się w tym klubie nagminnie. Podobna rzecz wydarzyła się w kwietniu tego roku i ban dotyczył nawet aż trzech okienek transferowych, jednak już po trzech tygodniach i uregulowaniu zaległości został on zniesiony.

Wcześniej z kolei w grudniu 2025 była podobna sytuacja. Generalnie Radomiak lubi znaleźć się na tej liście i to już chyba takie hobby. Jednak zawsze później szybko reguluje zaległości i normalnie może dokonywać w okienku transferowym wzmocnień. Widocznie pojawienie się na oficjalnej liście FIFA służy tu po prostu za motywację do ruszenia czterech liter.

Nici z planów transferowych?

Zespół z Radomia zmuszony jest do uregulowania zaległości, aby móc sprowadzać zawodników, którzy pomogą mu walczyć o jak najwyższe miejsce w sezonie 2026/2027. Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, na celu Radomiaka znajduje się piłkarz Motoru Lublin. Transfer wewnętrzny w Ekstraklasie. Pomocnik zmienia klub [NEWS].

Oprócz „Zielonych” na liście zespołów objętych zakazem znalazły się także inne polskie zespoły: Skra Częstochowa, Kotwica Kołobrzeg, Górnik Wałbrzych oraz Lechia Gdańsk.

Reklama

Fot. 400mm.pl

19 komentarzy
Kacper Korpak

Pasjonat polskiej ligi. Wierzy jedynie w Boga i w prawa Ekstraklasy. Nie pogardzi dobrym jedzeniem i polskim żużlem. W przeszłości zamiast grać z kolegami w Minecrafta, oglądał jak Emilijus Zubas w pojedynkę próbował utrzymać GKS Bełchatów w Ekstraklasie. Twierdzi, że dzieci chętniej czytałyby książki, gdyby lekturą w szkole był Hrabia Monte Christo. W życiu chce jedynie pracować przy Ekstraklasie, spełniać marzenia i założyć szczęśliwą rodzinę.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą

Paweł Paczul
0
Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą

Paweł Paczul
0
Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą