Radomiak ogłosił. Pożegnał dwóch lewych obrońców

Mikołaj Duda

24 czerwca 2026, 20:14 • 3 min czytania 1

Reklama
Radomiak ogłosił. Pożegnał dwóch lewych obrońców

Właściwie co roku obserwujemy spore zmiany w ekipie Radomiaka. Podobnie jest i tym razem. Klub już ogłosił kilka pierwszych transferów, a teraz pożegnał dwóch swoich zawodników. Z jednym rozwiązano kontrakt, a drugi po niezbyt udanym wypożyczeniu wraca do Manchesteru City. W ostatnich dniach doszło też do zmiany na stanowisku szkoleniowca.

Reklama

Radomiak poinformował, że po zakończonym wypożyczeniu z klubem żegna się Joshua Wilson-Esbrand. Sprowadzenie Anglika wiązało się ze sporymi oczekiwaniami, bowiem rzadko się zdarza, by do Ekstraklasy trafiał zawodnik, mający na koncie triumf w Lidze Mistrzów, a także kilka występów w klubie na poziomie Manchesteru City. Przy Struga furory jednak nie zrobił.

Radomiak żegna dwóch lewych obrońców. Anglik wraca do Manchesteru

23-latek do Radomia trafił na sam koniec letniego okienka transferowego minionego roku. Niedługo później zadebiutował w Ekstraklasie i od razu rozegrał pełne 90 minut przeciwko Legii. Szybko złapał uraz, przez który na boisko wrócił dopiero w grudniu. Zagrał dopiero w ostatnim meczu przed przerwą zimową. Nieco ponad kwadrans z Pogonią Szczecin okrasił asystą.

Reklama

Wiosną dostał jeszcze szanse w sześciu spotkaniach, jednak już w ośmiu ostatnich meczach sezonu znów brakowało go w kadrze. Jego bilans zatrzymał się na niespełna 500 rozegranych minut w ośmiu występach i jednej asyście. Anglik to jednak nie jedyny lewy obrońca, który zakończył swoją przygodę przy Struga. Jego los podzielił Joao Pedro, który za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z klubem.

Brazylijczyk występował częściej od swojego konkurenta, chociaż nieraz zdarzało się, że poczynania swoich kolegów w całości oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. Zagrał blisko 1000 minut w 16 spotkaniach. Podobnie jak Wilson-Esbrand zdołał zaliczyć jedną asystę.

Reklama

Mimo że z nominalnych lewych obrońców poza tą dwójką w kadrze Radomiaka był tylko Oskar Markiewicz z jednym występem na poziomie Ekstraklasy, to na tej pozycji dobrze sobie radził Jan Grzesik, który z reguły raczej lepiej czuje się po drugiej stronie defensywy.

Przed startem nowego sezonu Radomiak sfinalizował trzy wzmocnienia. Na Struga trafili Kacper Karasek z Motoru Lublin, Bartłomiej Gradecki z Wisły Płock oraz Fernand Goure z belgijskiego Westerlo. Jak informowaliśmy na Weszło, wkrótce powinien dojść do skutku także transfer Manu, młodego skrzydłowego z Angoli, który ostatnio występował w Portugalii.

W Radomiu doszło także do zmiany szkoleniowca. Bruno Baltazara zastąpił Tomasz Kaczmarek.

Reklama

Fot. Newspix

1 komentarz
Mikołaj Duda

Legenda w rodzinie głosi, że piłka podobno towarzyszyła mu już podczas narodzin. Jego pierwsze wspomnienia sięgają do MŚ w Brazylii w 2014 roku, kiedy jako siedmiolatek z zafascynowaniem oglądał jak przyszły piłkarz Górnika Zabrze sięga po trofeum. 100% na 100% jego uwagi zajmuje polska piłka. Przy trzeciej godzinie monologu o rezerwowym Radomiaka jego słuchacze często tracą cierpliwość. We wtorek i środę zbiera siły przed czwartkowym wieczorem, spędzanym wspólnie z jego ulubioną Ligą Konferencji. Gdy ktoś się go zapyta o piłkarza o imieniu Lamine, to bez zawahania odpowie Diaby-Fadiga

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Ciekawy transfer w Ekstraklasie. To skuteczny 21-latek [NEWS]

Duda  &  Janczyk
0
Ciekawy transfer w Ekstraklasie. To skuteczny 21-latek [NEWS]
Betclic 1. Liga

Lechia żegna piłkarza i znowu uderza w PZPN. „Nieodwracalne szkody”

Jan Broda
1
Lechia żegna piłkarza i znowu uderza w PZPN. „Nieodwracalne szkody”

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Ciekawy transfer w Ekstraklasie. To skuteczny 21-latek [NEWS]

Duda  &  Janczyk
0
Ciekawy transfer w Ekstraklasie. To skuteczny 21-latek [NEWS]