Moder chwalony za występ z Liverpoolem. Powalił van Dijka, miał udział przy golu

Opracowanie:Piotr Rzepecki

31 marca 2024, 17:04 • 2 min czytania 3 komentarze

Jakub Moder błyszczy w Brighton. Drużyna Polaka co prawda przegrała z Liverpoolem 1:2, ale były pomocnik Lecha zanotował naprawdę niezły występ. Miał udział przy jedynym trafieniu „Mew”, radził sobie bardzo dobrze z rywalami, łatwo wygrał piłkę m.in. z Virgilem van Dijkiem. To było jego drugie spotkanie od pierwszej minuty po kontuzji.

Pomocnik opuścił plac gry w 83. minucie. Zanotował niezły procent celnych podań (76%), wchodził często w pojedynki (17 prób, 7 wygranych), a do tego był cały mecz pod grą (dane za Sofascore).

Jeśli chodzi z kolei o jego pozycję na boisku, to oglądaliśmy go częściej piętro wyżej niż zazwyczaj, to znaczy biegał za plecami Danny’ego Welbecka, tworząc z Simonem Adingrą parę ofensywnych pomocników. Polak miał udział przy bramce, jego strzał został zablokowany, piłka spadła pod nogi wspomnianego Welbecka i były napastnik m.in. Arsenalu otworzył wynik już po osiemdziesięciu pięciu sekundach meczu.

Reprezentant Polski ładnie poradził sobie też z kapitanem rywali, Virgilem van Dijkiem, kiedy bez większych problemów powalił obrońcę na murawie, przejął piłkę i pognał z nią do przodu, napędzając atak swojego zespołu.

Później gracze „The Reds” szli jak po swoje, na 1:1 trafił Luis Diaz jeszcze przed przerwą, a w drugiej odsłonie wynik meczu na 2:1 ustalił Mohamed Salah.

Moder zabłysnął też na początku drugiej połowy, kiedy z łatwością minął Dominika Szoboszlaia, zastawił się, popisał efektowną ruletką, a zawodnicy Liverpoolu by odebrać Polakowi piłkę, musieli uciec się do faulu.

Moder ma w tym sezonie 12 spotkań na koncie. Do tego zagrał w półfinale baraży o Euro 2024 z Estonią. Selekcjoner Michał Probierz wpuścił go na ostatni kwadrans. Z Walią nie znalazł się w kadrze meczowej.

Zespół 24-latka zajmuje 9. miejsce w lidze. Liverpool po dzisiejszej wygranej objął fotel lidera.

Liverpool – Brighton 2:1 (1:1)