Tyle zarabiają Polacy w MLS. Bogusz wyraźnie na czele

Aleksander Rachwał

13 maja 2026, 13:15 • 2 min czytania 5

Reklama
Tyle zarabiają Polacy w MLS. Bogusz wyraźnie na czele

Związek Piłkarzy MLS (MLS Players Association) opublikował kwoty, jakie zarabiają zawodnicy poszczególnych klubów najlepszej amerykańskiej ligi. Spośród Polaków najwyższymi zarobkami może pochwalić się Mateusz Bogusz z Houston Dynamo FC.

Reklama

Bogusz trafił do Houston zimą z meksykańskiego Cruz Azul, gdzie występował przez rok po transferze z Los Angeles FC. W drużynie z Teksasu ma status „designated player”, co oznacza, że jego pensja nie podlega obowiązującym w klubie limitom.

Oto zarobki polskich piłkarzy w MLS. Bogusz z milionową pensją

Gracz Houston zarabia rocznie 2 521 048 dolarów, co czyni z niego drugiego najlepiej opłacanego zawodnika w drużynie. Wyższą pensję pobiera tylko Ezequiel Ponce, którego zarobki przekraczają minimalnie 3 mln dolarów.

A jak wypadają pozostali Polacy? Całkiem sporo zarabia Dominik Marczuk – 735 500 dolarów. Real Salt Lake jest w stanie zagwarantować mu takie pieniądze dzięki Inicjatywie U22, która umożliwia zaoferowanie stosunkowo wysokich kontraktów zawodnikom do 22. roku życia.

Reklama

Reszta polskich zawodników ma wyraźnie niższe kontrakty. Dawid Bugaj z CF Montreal zarabia 267 600 dolarów, Fabian Mrozek z FC Cincinnati 150 900 dolarów, Daniel Baran z FC Dallas 102 241 dolarów, a David Poreba z Chicago Fire 98 858 dolarów.

Julian Zakrzewski Hall, zawodnik o polskich korzeniach, o którym głośno było w ostatnim czasie w kontekście gry dla reprezentacji Polski, ma roczną pensję na poziomie 257 241 dolarów.

Reklama

Kwota, którą inkasuje Mateusz Bogusz jest niemała, natomiast w skali ligi nie robi wielkiego wrażenia. Zestawienie otwiera rzecz jasna Lionel Messi, który w Interze Miami może liczyć na ponad 28 milionów dolarów rocznej pensji. Argentyńczyk to jednak wyjątek – drugi pod tym względem Heung-min Son zarabia ponad dwa razy mniej – nieco ponad 11 mln dolarów. To jedyni dwaj piłkarze w MLS z pensją przekraczającą 10 mln dolarów. Uzupełniający podium Rodrigo de Paul zarabia w Interze Miami ok. 9,7 miliona dolarów w skali roku.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. Newspix

5 komentarzy
Aleksander Rachwał

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic ligi hiszpańskiej i angielskiej, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Inne ligi zagraniczne

Reklama