Mateusz Lis odchodzi z Turcji. Teraz czas na Polskę?

Jakub Radomski

19 maja 2026, 15:03 • 2 min czytania 42

Reklama
Mateusz Lis odchodzi z Turcji. Teraz czas na Polskę?

Był jednym z najlepszych bramkarzy ligi tureckiej w minionym sezonie. Zdaniem wielu osób nawet najlepszym, bo Mateusza Lisa wybrano do drużyny sezonu Super Lig. Tureckie media donoszą, że polski bramkarz odejdzie latem z klubu. Według tamtejszych dziennikarzy, ma wrócić do ojczyzny. Padają nawet nazwy dwóch czołowych polskich klubów, choć jeden raczej nie jest realny. 

Reklama

Lis występuje w Goztepe, jest piłkarzem tego klubu od lata 2023 roku. W sumie rozegrał dla tej drużyny 99 meczów i w aż 44 z nich nie tracił gola. Serwis Haberturk informuje jednak, że zawodnik odejdzie z Goztepe i wróci do ojczyzny.

Mateusz Lis ma wrócić do Polski. Padają nazwy Legii Warszawa i Lecha Poznań

Co ciekawe, już zimą Lis mógł wykonać ten krok. Interesował się nim Widzew, ale jego działacze ostatecznie postawili na Bartłomieja Drągowskiego. W rozmowie z Weszło bramkarz stwierdził, że temat przenosin do łódzkiego klubu był wtedy poważny. Teraz dziennikarze z Turcji podają, że może przejść do czołowej drużyny w Polsce. Padają nazwy Legii Warszawa i Lecha Poznań, tyle że zespół Marka Papszuna ogłosił już pozyskanie Ivana Brkicia.

O tym, że turecki klub chce go sprzedać, informował Szymon Janczyk w swoim vlogu o bramkarzach. 

Lis ma w Goztepe kontrakt do 2027 roku, ale sam piłkarz chciałby wrócić do Polski, a działacze też nie zamierzają mu tego bardzo utrudniać, choć sporo zależy od warunków transferu.

Reklama

Goztepe we właśnie zakończonych rozgrywkach zajęło dobre szóste miejsce. Do czwartego Besiktasu zabrakło mu tylko pięciu punktów. Lis aż 16 razy notował czyste konto. Taką statystyką nie może się pochwalić nikt inny w lidze tureckiej.

Fot. Newspix.pl

42 komentarzy
Jakub Radomski

Bardziej niż to, kto wygrał jakiś mecz, interesują go w sporcie ludzkie historie. Najlepiej czuje się w dużych formach: wywiadach i reportażach. Interesuje się różnymi dyscyplinami, ale najbardziej piłką nożną, siatkówką, lekkoatletyką i skokami narciarskimi. W wolnym czasie chodzi po górach, lubi czytać o historiach himalaistów oraz je opisywać. Wcześniej przez ponad 10 lat pracował w „Przeglądzie Sportowym” i Onecie, a zaczynał w serwisie naTemat.pl.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
La Liga

Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę

Braian Wilma
0
Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę

Ekstraklasa

Reklama